Hřeben Orlických Hor – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Hřeben Orlických Hor ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Hřeben Orlických Hor - aktuální zprávy

Vloženo 23.3.2014 21:16
Tak lidi, za rok zas nashledanou....letos jsme si toho běžkování moc neužili, o to víc se můžem těšit na příští sezonu....
Vloženo 20.2.2014 18:26
Dnes jsme vyrazili z Mezivrší na Šerlich. Skoro až na Komáří vrch jsme šli po zledovatělé cestě s množstvím jehličí atd. Pak po změklém sněhu jsme sjeli pod Komáří vrch a kus od bunkru jsme museli sundat lyže - nebylo po čem. Asi 100 m od bunkru jsme je zase nasadili a až na některá horší místa dojeli na Pěticestí. Dále není upraveno a taky jsme sundávali lyže za odbočkou na Kunštátskou kapli, v některých zatáčkách bunkrovky a před Podhomolí. Pak až ke srubu pod Deštnou to bylo vcelku dobré. Na asfaltovce směrem k silnici opět pár dost vytátých míst a hledání trochy sněhu v řídké vegetaci kolem cesty. Na rovince k závoře bylo běžky taky sundat ale nakonec se dalo sjet až k silnici. Na Masarykovu chatu pak pěkně pěšky po silnici. Hodnocení: na kombinovanou turistiku dobré ale do pěkného sklouznutí na lyžích to má daleko. Snad ještě něco připadne aby se to mohlo taky upravit.
Vloženo 19.2.2014 23:01
Nevím, jak to tam vypadá teď, ale v pátek jsme se projeli ze Šerlišského sedla pod Homoli a celkově to bylo super. Úsek ze Sedla na Velkou Deštnou byl sice na pár místech už vydřený na led a na jednom místě až na asfalt, ale z Velké Deštné až pod Homoli to byl luxus, krásný prašan na bruslení jako stvořený a i na klasiku to jelo dobře. A dalo se to až na Pěticestí určitě, možná i dál. Ale těžko říct, zda v těchto dnech něco neodtálo...
Vloženo 8.2.2014 19:55
Z Šerlišského sedla do sedla pod Anenským vrchem. Je to jen na lyže kameňačky, ale sundávat jsem musel jen na cestě zprava kolem Velké Deštné, kde už není skoro nic.
Ve spodní části sjezdu z Deštné leze asfalt, úsek od rozcestí Pod Jelenkou k Homoli byl sjízdný bez problémů. Na Pěticestí po bunkrovce lezou občas šutry, v zatáčkách i nahoře na rovince pod Kunštátskou kaplí jsou místa vytátá až na asfalt, dál se ale většinou vyhnout příkopem :). Po bunkrovce na Komáří vrch se dá, pozor v nejnižším úseku sjezdu, tam už to skoro odtálo. Ve stoupání je už sněhu zase dost až k rovince na Mezivrší. Kolem Anenského vrchu je to čím dál slabší, po zelené se dá se dojet zhruba na hranici 900 m, pak sníh definitivně končí. Do Rokytnice už pěšky.

Fotky z trasy tu: https://picasaweb.google.com/radek.meloun/ZimaVOrlickychHorach2014
Vloženo 3.2.2014 10:51
A jeste nedele:
http://jdem.cz/9mwm9
Vloženo 2.2.2014 19:16
Lesní úseky jsou opět plné jehličí a klaců, ale od Šerlišského mlýna na hřeben je stále sjízdná. Směrem k Černému kříži, na Vrchmezí i na Bukačku to je OK. Nejhorší usek je těsně před Šerlichem, kde je tolik jehličí, že to nejede ani trošku.
Vloženo 3.2.2014 10:49
Fotografické doplnění zpravodajstvi Radka S. - sobota:
http://jdem.cz/9mwp4
Vloženo 1.2.2014 17:04
Dnes jsme vyrazili dík všem negativním zprávám na průzkum terénu v běžecko atletickém vybavení, tj. v maratonkách. Nešli jsme směrem na Velkou Deštnou a Pěticestí, ale na Šerlich, Polskou traverzovou cestou těsně nad sjezdovkami až na Vrchmezí a poté, dál dolů na Polom a zpět k Šerlišskému mlýnu a nahoru k Šerlichu. Při běhu jsme dost často litovali toho, že jsme si nevzali běžky, protože úseky z Mlýna na Vrchmezí byly nádherné na bruslení a též cesta na polské straně vedoucí rovnoběžně s hraniční cestou kolem Bukačky byla OK. Zítra vyrážíme s běžkama!
Vloženo 30.1.2014 16:40
Stále žádný zlepšení nenastalo. Z Šerlišskýho sedla až na rozcestí Pod Jelenkou je to bída s asfaltem a kamením. Nejhezčí úsek je pak mezi rozcestím Pod Jelenkou a rozcestím Pod Homolí, tam jsem neškrt ani jednou a dá se i odpichovat hůlkama :-)
Vloženo 29.1.2014 7:46
Zdar Mareno, opravdu OM je odložen, ale o víkendu to tam ještě nebylo, dík za info....včera k večeru jsem jel na práskačkách Pěticestí a zpět, jde to ale dře to....serpentinama je to víc uježděný, jde i bruslit, druhou stranou je to horší, spíš klasika...jezdit se dá, ale žádná paráda to není...
Vloženo 28.1.2014 13:31
No je dle očekávání odložen - stačí se podívat na stránky...
Vloženo 28.1.2014 11:53
A co na to Orlický maraton?
Vloženo 26.1.2014 14:42
Minulou neděli to bylo jako poslední jarní a dnes jako první zimní běžkování, kdy ještě leze asfalt a hlína, ale stromy už jsou ojíněné a je konečně "trochu chladno" ;-)

Z Šerlišskýho sedla po Homoli to byla dopoledne paráda na klasiku i skate. Dál k Pěticestí už to je spíš pro nenáročné a nadržené běžkaře, protože víc lezly kameny a hlína, ale dalo se to. Cestou zpět už jsem měl trochu problém vybruslit zpět na V. Deštnou, protože bylo na spoustě míst vypluženo až na asfalt a s člověkem to pak pěkně trhalo, jak drhly lyže. Už mi bylo trochu líto i starých lyží, ale v tomhle počasí se na běžky prostě muselo ;-)
Vloženo 25.1.2014 19:38
Jeli jsme ze Šerlichu rovně traverzem na Velkou Deštnou (moc pěkné, ale jen čerstvý sníh s občasnými kameny) a zpátky po silnici (super na bruslení, stopa slabší, prakticky bez kamení). Celkově nad očekávání dobré.
Vloženo 20.1.2014 20:54
Díky za informace, to je škoda že to nevydrželo. Zrovna tento víkend jsme chtěli na Šerlich zaběžkovat.
Třeba v týdnu ještě připadne...
Vloženo 19.1.2014 21:33
To co bylo včera super dnes neplatí. Části magistrály na níž svítilo sluníčko dnes zcela odtály. Dopoledne jsme ještě nahoru od Šerlichu jeli na Bufet, ale cestou zpět to bylo na přenášení. Nevytáté useky byly od Jelenky na rozcestí Pod Homolí.
Vloženo 19.1.2014 16:31
Po včerejší nádheře jsem si dnes s sebou dokonce vzal lepší běžky, že si zabruslím. Ach ta naivita ... Z Šerlišskýho sedla pod Homoli se sice dojet dalo, ale na skluznici je zřetelně vidět, v jaký byly podmínky. Asfalt a kamení vylejzaly tak rychle, že cestou zpět to na spoustě míst bylo na sundání lyží. Všude mokrá břečka a zbytky sněhu tály před očima. Vypadá to, že dnes se na hřebeni dalo na běžkách naposled, dokud se neochladí a nenachumelí :-(
Zimo, vrať se! Prosím ...
Vloženo 19.1.2014 21:29
Nádherné počasí a nádherné podmínky pro běžkování, škoda, že vedle projížděli bajkeři a ještě více než běžkařů bylo pěšáků. Krásně čistý sníh. To co přes vánoce a nový rok nebylo.
Vloženo 18.1.2014 17:07
K předchozímu příspěvku ještě doplnění - z hřebene se dá sjet od rozcestí Pod Jelenkou na Luisino Údolí a dál k horní stanici vleku na Studeném vrchu. Po poledni už to tam ale místy tálo a níž občas lezly šutry a trochu tráva. Na horších lyžích se tudy ale dá bez problému od sjezdovek v Deštném nastoupat až na hřeben.
Vloženo 18.1.2014 13:16
Dnes inverze, cca 1cm nový blyštivý krupice a nejhezčí úsek byl z Šerlišskýho sedla pod Homoli - ideální na klasiku i bruslení. Pak bunkrovkou na Pěticestí místama lezla tráva nebo kamínek a na bruslení by to bylo horší. Okolo Pěticestí je to rozježděný od aut. Cesta z Pěticestí na Mezivrší byla nejhorší pod bukama, ze kterých tekla voda a chvílema lezl asfalt, lyže nedržely a hůlky o asfalt ustřelovaly. Zpět jsem to vzal přes Komáří vrch, kde mi to přišlo trochu lepší až na ten sjezd, kde po levý straně lezly šutry. Zpět pod Homoli druhou stranou (severovýchodní) pěkný na klasiku. Na konci výletu už jsem okolo V. Deštný potkával davy pěšáků nemilosrdně rozdupávající jedinej slušnej úsek v Orlickejch horách, kde se dá teď běžkovat :-(

Takže kdo si chce zasportovat, je ideální Šerlich - Homole a pokud není člověk náročnej dá se i dál ;-)

... snad jsem tím odpověděl i na tvou otázku KAPO
Vloženo 2.1.2014 9:37
Šerlišský mlýn - Vrchmezí. Dá se dojet úplně krástně až ke stoupání pod Vrchmezí. Sněhu je dost - bez fleků a vyzouvání. Stopy na klasiku jsou zmrzlé. Na skate je to lepší. Zdálo se to být dobré i bunkrovkou do Deštné ale tam jsem to viděl jenom po odbočku do Sedloňova.
Vloženo 2.1.2014 11:38
Z Mezivrší na Annenský hrůza - led a velké vytáté oblasti, rozdupané od pěších, koleje od auta. Žádné stopy po údržbě. Směrem na Pěticestí naprostý nedostatek sněhu, po asi 1 km jsme to otočili - všude led a spousta holých míst.
Vloženo 2.1.2014 9:34
Šerlich - Pěticestí. Dobré podmínky jenom do sedlo Pod Homolí, údržba z oblasti Říček to naposledy protáhla kolem Velikonoc, alespoň to na západní cestě tak vypadalo, východní okruh (Pěticestí - Pod Homolí) jsme po cca 500m otočili. Pochvala údržbě z Deštného.
Vloženo 29.12.2013 19:00
Dnes jsme vyjeli do sedla pod Homolí odkud se dá celkem slušně jezdit na obě strany. Kvalita sněhu zůstává stejná. Později odpoledne to začalo tuhnout (snad bude mrznout). Nevydržel jsem se dívat na ty odtáté fleky, tak jsem musel vyrazit do stopy s lopatou a pár míst směrem na bufet jsem nahodil po vzoru JIZ50, tak aby se dalo pár dnů ještě jezdit.
Vloženo 28.12.2013 20:56
Chtěl jsem detailně popsat cestu ze Šerlichu na Pěticestí a zpět, ale RadekS přede mnou to popsal naprosto přesně. Jen bych dodal, že od kiosku pod Velkou Deštnou až pod Homoli se dá mluvit o tom, že se lyžuje. Dál na Pěticestí to už je jiná disciplína, ale na lyžích se to překonat dá..... . Od Kiosku na Šerlich je to s několika lysinami poměrně slušné.
Vloženo 28.12.2013 18:44
Cesta ze Šerlichu na Pěticestí by se dala shrnout jako velice pěkná jarní lyžovačka. O Velikonoce by to byla zcela jistě pěkné.... Nej úseky bych doporučoval asi takto - rovinka pod výšvihem na bufet na V.Deštné, potom rovinka a sjezd od Jelenky po Homoly. Od Homole na Pěticestí to jde, ale už to není tak pěkné jako tyto dvě místa. Chtělo by to pár lopat a hlavně mráz, který se snad blíží.
Vloženo 28.12.2013 14:12
Z Šerlišského sedla na Velkou Deštnou je to hotová tragédie - sněhu je málo, ale projet se ještě dá, místy je jen úzká stopa na jednoho člověka a okolo asfalt. Pěšáků bylo snad víc než běžkařů a bezohledně rozdupávali poslední zbytky sněhu. Chvíli po tom, co projela rolba, už to nebylo ani poznat, že tam jela. K Jelence a dál k Homoli to bylo samozřejmě trochu lepší, ale sníh mokrej a měkkej.

Začátkem dubna jsem si zaběžkoval líp než dnes :-(
Vloženo 27.12.2013 16:59
Dnešní projížďka ze Šerlišského Mlýna směrem na Vrchmezí, Černý kříž a Šerlich byla vzhledem k teplotním rekordům celkem dobrá. Nejhezčí úseky jsou od Mlýna po Polomské sedlo a stoupání na Vrchmezí. Ovšem až na Vrchmezí jsme s běžkama nedorazili (odtáto). Většina trasy byla však poseta jehličím v takové hustotě, že se ze skatu muselo přejít do klasiky a pomalého ťapání. Cestou bylo jen pár míst s kamínky a trávou. Zítra se vydáváme na Pěticestí, kde jehličí nehrozí.
Vloženo 27.12.2013 10:53
Šerlich - V. Deštná. Vzhledem k tomu, jaké jsou podmínky jsem byl příjemně překvapen. Na skate dobrý jenom podupáno od pěšáků ale sníh byl měkčí, tak to tak nevadilo. Za V. Deštnou jsem dal ještě sjezd na pěticestí, tam se mi to zdálo ještě lepší (už není tolik pěších). Na klasiku se mi zdála stopa také docela dobrá (vzhledem k podmínkám).
Vloženo 26.12.2013 22:01
no sice sjízdné ale sníh evidentně hodně stál a bylo to dnes totálně mokré, takže se to dosti bořilo...místama vykukoval i asfalt
Vloženo 26.12.2013 18:33
Mezivrší - Pěticestí - Horní stanice lanovky a okolí
sjízdné podle webu skiricky.cz , ale zapomněli podotknout , že leda na Motoskijöring. Sněhu celkem dost , ale rolba nemá naftu asi ?
Vloženo 25.12.2013 8:10
Děkuji za nabídky, kde se dá lyžovat :) jsem nečekal že na konci prosince budou problémy s nedostatky sněhu.
Vloženo 24.12.2013 16:36
Úsek Mezivrší - Hanička stále dostatek sněhu, pouze místy napadané jehličí a větvičky, lepší na skate.
Vloženo 24.12.2013 12:14
Sníh citelně potál, ale na hřebeni se na běžkách stále dá. Dopoledne to bylo umrzlý, vítr a mlha. Stopy jsou místama hodně špinavý od jehličí, takže bruslení je příjemnější než klasika.
Za 3. serpentinou cestou na V. Děštnou už vylezl asfalt - takové tradiční vyfoukané místo. Pak u Homole na tom přehupu na bunkrovce leze hlína jinak dobrý.
Vloženo 23.12.2013 23:44
Pro Karla - jedině z Šerlichu směr Pěticestí....včera jsem byl až na Mezivrší a v poho....z Luisina údolí
Vloženo 23.12.2013 18:34
zdravím všechny běžkaře. Dnes dopoledne byly rolbou projety snad všechny běžné tratě na hřebenu hor. Ve 12 hod. jsme nastoupili do stopy u Šerlišského Mlýna přímo za rolbou. Manžestr na bruslení byl sice měkčí, ale stopa na klasiku držela skvěle. Horší, ale upravené to je i směrem na Černý kříž, kde je podklad tvrdší zato daleko špinavější a plný jehličí. Pokud to s teplotou a deštěm půjde takhle dál, tak to o svátcích půjde jen na vrcholcích.
Vloženo 22.12.2013 22:52
Ahoj, díky za info....jak píšeš, asi nás čeká menší oteplení. Z údolí se hnal nahoru teplej vzduch, snad to nebude tak hrozný. Už aby se to přikrylo novým sněhem....
Vloženo 22.12.2013 15:28
Z Šerlišskýho sedla na V. Deštnou je už cesta hodně špinavá plná jehličí a psích exkrementů, sníh mokrej. Od Jelenky po Homoli už byl povrch mnohem lepší, dokonce tam zůstaly i ojíněný stromy. Dál jsme se se synáčkem dneska nedostali. Docela citelně se během dne oteplovalo a chytil nás i Déšť :-(

V pátek a sobotu jsem se Aleši díval, že z Pěticestí pod Homoli to "zadní" SV cestou projetý nebylo, jen JZ cesta "bunkrovka".
Vloženo 22.12.2013 14:58
Z Luisina až na Mezivrší a zpět. Pod Homolí je ta spojka překrytá, nahrnutej sníh, takže se dá projet směr serpentiny k Pěticestí. Jen nevím, jestli se dá i druhou stranou nebo až do Záhoří. Zatím je to dost tvrdý, lepší na skate, uvidíme, jak velký oteplení přijde....Kéž by něco připadlo....
Vloženo 21.12.2013 15:50
Mohu jen souhlasit s CGRIMem. Dnes od 12.hodiny svítilo sluníčko na celém hřebeni. Stopa je nádherně tvrdá. Jediný trošku nebezpečný úsek je pod Bufetem v zatáčce, kde sníh nechybí, ale je tam vyježděné koryto. Snad připadne přes svátky pár centimetrů a nepřijde obleva :-)
Vloženo 21.12.2013 12:10
Dnes to byla fantazie. Konečně se dá přebruslit celý hřeben Orlických hor. Dnes ráno ještě projela rolba ze Šerlišskýho sedla pod Jelenku a dál na Luisino údolí.
Jediná horší místa jsou pod Homolí, kde trochu leze místy asfalt, pak mezi Pěticestím a pramenem je uprostřed cesty jeden větší flek asfaltu a od Mezivrší k Anenskému vrchu na prvním cca 1km trochu leze hlína a drny. Na mezivrší nakládali dřevo. Kolem Aneneského vrchu už je to parádní a dokonce tam svítilo i sluníčko. Nad zbytkem hřebene bylo dopoledne zataženo.
Vloženo 20.12.2013 19:15
Dnes odpoledne bylo konečně projeto od Homole k Pěticestí a dál směrem na Mezivrší. Projeta je akorát JZ cesta. Je super, že rolba zahrnula i asfalt na spojovočce pod Homolí. Orlické Záhoří má projeto od Homole pod Jelenku, fleky s jehličím jsou pryč. Od Jelenky po Šerlišské sedlo by to měla projet Deštná zítra ráno.
Celá trasa začínala večer docela ledovatět.
Vloženo 18.12.2013 18:23
Šerlišský Mlýn-Polom. sedlo tvrdé ale dobré,přes Bukačku místy nesjízdné kvůli jehličí,Šerlich-V.Deštná bruslařský pruh hrbolatý díky pěšákům dále po Homoli tvrdé,zmrzlé ale dobré.
Vloženo 15.12.2013 19:13
Na hřebeni ze Šerlišského sedla po Homoli i na klasiku výborné rychlé stopy, ale musí se mazat klistry. Škoda jen, že není projeto dál na Pěticestí. Je tam (po přenesení cca. 50 m po asfaltu) jen nicmoc stopa od lidí, ta byla ale dopoledne úplně ledová a hrbolatá, takže z kopců nesjízdná. Z Říček údajně upravili zatím jen pětikilometrový okruh ze skicentra.
Vloženo 15.12.2013 15:29
Dneska ze Mlejna pod Homoli a zpět....perfektní na skate, jen mezi Šerlichem a Velkou Deštnou je to trochu bramboračka od pěšáků....pod Homolí dá stopku protažená asfaltka, stejně tak od Nároďáku nahoru....Čihalka taky ještě spí....jinak skvělý na tu bídu, slunce už nebylo ani na Vrchmezí...
Vloženo 14.12.2013 16:35
Cesta za slunečným počasím skončila krátce po poledni prakticky na celém hřebeni Orlických hor. Tratě jsou upravené skvěle jak na klasiku tak na bruslení. Ze Šerlichu na Velkou Deštnou je zfirnovatělý sníh, který po západu slunce pod mlhu měnil rychle své vlastnosti...
Vloženo 14.12.2013 15:53
Dneska ze Mlejna na Vrchmezí (jediný místo se sluníčkem) a Šerlich....super upraveno na klasiku i bruslení, sice trošku zmrzlý, tvrdý....ale klasika ze Mlejna nahoru super....Bukačka uplužená, v lese trocha jehličí ve stopě....k Vrchmezí paráda....
Vloženo 14.12.2013 14:17
Zkusili jsme to dnes od Nároďáku a dole na louce lezou krtince, což by ještě šlo, horší že je pak cesta prohrnutá až na asfalt ke 3, serpentině, odkud to vzali lesáci do lesa. Pak už je to fajn, akorát trochu ledovatý a občas ve stopách jehličí. Od Sedloňova stopa projetá není.
Od Jelenky je projetou rolbou na všechny strany. V Luizině údolí je potřeba obejít mokřinu.
Inverze se zvedá a později odpoledne už nebude asi sluníčko ani na Velký Deštný.
Vloženo 13.12.2013 14:51
Na hřebeni je dneska umrzlá krusta a hotový jaro "na tričko" :-) Osvědčil se klistr.
Z Šerlišskýho sedla na Velkou Deštnou je to neskutečně rozdupaný, dokonce i tou zadní (jižní) cestou. Bohužel dupali přímo ve stopě i "bežkaři", kteří šli z Děštný na parkoviště a lyže nesli ze strachu v ruce. O tom, že jsou idioti, prý vědí ... je to smutný.

Jak je všude umrzlá krusta, dá se bruslit i po loukách v okolí Deštnýho, nepropadá se to. Jen to chce starší lyže ;-)
Vloženo 12.12.2013 21:16
Skuhrovácký kolečko vcelku slušný, dala se objet celá 4ka
Vloženo 10.12.2013 19:25
Dneska večer na hřebeni stále nad nulou a drobné pršení. Ze Šerlišskýho sedla na Velkou Deštnou stopa docela ušla ale dál už to bylo spíš hnojiště, hlavně mezi Jelenkou a Homolí. Ze Zdobnice na Záhoří je prohrnuto až na asfalt :-( Dál směrem na Pěticestí JZ stranou nevýrazná postarší stopa. V botách rybníky, tak jsem to před Tetřevcem otočil.
Vloženo 8.12.2013 18:53
Dnes jsem jel z Deštného bunkrovkou přes Polomské sedlo na Masaryčku, pak ještě na Velkou Deštnou a zpět. Včera sice upraveno ale přes noc zase zasněženo, takže ne úplně ideální stopa, měkčí podklad a bořící se hůlky. Pod Velkou Deštnou viditelnost cca. 20 metrů a vítr, ale v lese bylo pěkně a sněhu všude spousta. Směrem na Čihalku žádná stopa.
Vloženo 7.12.2013 14:27
Jak píše Aleš projeto z Deštného přes Luisino až na Šerlišský sedlo. Deštenákům patří velké díky. Mezi Jelenkou a Homolí jsem si to dopoledne prošláp, místy byl sníh po kolena. Od Homole panensky netknutý peřiny sněhu, takže Říčky na to zatím kašlou. Cestou zpět už jsem měl stopu docela zavátou.
Vloženo 7.12.2013 12:50
Projeto rolbou od Luisina údolí na Masaryčku a asi i dál na Polomský sedlo a dolů k Nároďáku. Pěknej sníh, cca 30-40 cm, zatím měkkej podklad, spíš na klasiku....
Vloženo 5.12.2013 19:18
Odpoledne na hřebeni docela foukalo, stopy lehce zavátý. Risknul jsem sjet z Polomskýho kopce na vrstevnici, co vede od Čihalky, občas jsem chyt kámen a na některých místech prosakovala voda, jinak se to dalo. Vrstevnice byla uježděná od aut, tam to docela frčelo, ale z píchání do asfaltu mě rozbolely zuby :-)
Většina asfaltek je rozježděných auty, nejhorší úsek je mezi Polomským kopcem a Sedloňovským vrchem, přitom v pondělí to ještě šlo. Už aby napadlo půl metru a s autem se tam nikdo nedostal ;-)
Vloženo 2.12.2013 15:53
Dneska to od Šerlišskýho mlejna trochu rozjezdili lesáci a nějakej típek se Subaru. Ale přes Bukačku a k Vrchmezí už je to pak paráda ve vyšláplý stopě. Od Vrchmezí k Masaryčce přes Polsko taky hezký. Poláci už měli puštěnou jednu lanovku a sjezdovali ...
Počasí a výhledy byly dokonalý ;-)
Vloženo 1.12.2013 18:21
Pěšáky majznout hůlkou přes záda, jinak to nejde...
Vloženo 1.12.2013 16:16
Skvělé sněhové podmínky pro klasiku. Škoda, že to neprojel alespoň skútr. Cesta ze Šerlišského Mlýna na Bukačku a všude po hřebenu je bez škrábanců... Vždy se ale najdou pěšáci co si myslí, že když ty dva proužky ušlapou tak bude lépe :-)
Vloženo 1.12.2013 13:36
Dík za info MD, nebál jsem se alespoň vyrazit a stálo to za to. Zpět jsme to prošlápli přes Korunu a Jelenku a ani tam si nikde lyžema neškrtli. Příště to zkusím na opačnou stranu k Vrchmezí, i tam to musí jít. Hlavně aby to vydrželo! ;-)
Vloženo 1.12.2013 8:44
Sezóna pokřtěna. Pět dnů hlásí inverzi. Bude to paráda.
Vloženo 30.11.2013 18:38
Serlich - destna vyslapla stopa, supr.nikde jsem nesel na asfalt dale to moc projete nebylo ale zitra to dam az na peticesti, snih tam je:-)
Vloženo 30.11.2013 11:34
Zdar lidi, vítám v nový sezoně....ještě jednou zasněží, a můžem vyrazit....

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Hřeben Orlických Hor