Hřeben Orlických Hor – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Hřeben Orlických Hor ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Hřeben Orlických Hor - aktuální zprávy

Vloženo 22.4.2017 14:38
Dnes kolem poledne Běžky od Šerlichu na vrchol Velké Deštné a zpátky. Jsou místa, kde je sněhu hodně a místa, kde je to prodřené až na asfalt, hlavně na začátku.Pokud někdo chcete zakončit sezónu v Orlických horách, tak zítra poslední šance, pak už to nebude možné. Většinou možná pouze chůze, místy soupaž. Běžky jsem sundaval maximálně 3x.
Vloženo 21.4.2017 16:34
Zdravím nadšence, dnes dopoledne mi to ještě nedalo a kousek jsem se projel. Více méně všude se střídají úseky se závějemi a místa vyfoukané až na asfalt a ty se na sluníčku rychle rozšiřují. Na Velkou Deštnou byla i trochu projetá stopa (tu pak, bohužel rozšlapali dva Poláci), přenášení bylo zatím jednou. Z Velké Deštné dál ještě nikdo nejel takže bylo třeba prošlapávat závěje, pod Jelenkou jsem to vzdal. Zpátky jsem jel pod VD rovně spodní (stranou k Polsku) cestou, vypadá to tam ještě docela zimně, ale jednou jsem to vzal po kamenech skrytých pod sněhem. Pokud se chce ještě někdo projít na běžkách po sněhu, tak dobrý. Ale jestli si chce někdo ještě zajezdit, tak doporučuji Paprsek, prý tam jsou nejlepší podmínky a stopy za celou zimu
Vloženo 2.4.2017 7:58
Dnes brzy ráno kolem Velké Deštné.Sníh lehce přimrzlý.Kdo máte rádi upravenou stopu,čistý bílý prašan a neradi přenášíte lyže,tak určitě nejezděte.
Jak píše Pavel - jen pro nadšence.
Vloženo 1.4.2017 22:44
Šerlich - Říčky a zpět, aprílová fantazie. Asi 5x jsem v každém směru musel přenášet, ale svezení parádní, klasikou i skatem.
Děkuji všem za rady a příspěvky a těším se na příští sezónu!
Vloženo 1.4.2017 20:02
Poslední info o stavu mezi Šerlichem a Pěticestím-úseky, kde to je velmi dobrý a úseky s jehličím a vytátými místy, těch už je dost, takže max zítra a to už jen pro nadšence.
Díky všem za informace a znovu v další sezóně.
Vloženo 31.3.2017 23:54
Díky za čerstvé zprávy ze stopy. Uz se těším na zítřejší loučení s bezkami na hrebenech Orlických hor. -:)
Vloženo 31.3.2017 13:03
Ahoj, vyrazel jsem v 11 h, Serlich - V. Destna, 2x prenaseni, ve stinu jeste primrzlo a hodne jehlici, na slunci zmekle, ale neborilo se to. V. Destna - pod Homoli, vzhledem k teplotam parada, slo by to i na brusleni. Zbytek na Peticesti stranou k Zahori 1x prenaseni, jednou prikopem a jednou sem na lyzich opatrne prebrodil potok :-) dlouho neprojeta stopa, takze s protiskluzem z klistru a jehlici :-) hodne pomale. Cekal jsem to horsi a se super pocasim to bude zitra v OH na krasne rozlouceni se zimou
Vloženo 31.3.2017 12:14
Ahoj, můžu podat info, jak to tam vypadalo v úterý 28.3. dopoledne ze sedla na Šerlichu do sedla Pod Homolí: prvních cca 500 m hodně jehličí, pak už to docela šlo. Vytátá místa: před serpentýnou, kde se odbočuje jižní cesta okolo Velké Deštné, pak ještě jedno cca o 100 m dál a úsek před bufetem. Vše se ale dalo objet. Jinak sněhu dost.
Dnes ráno bylo v Deštném lehce přimrzlo, nyní je jasno a pěkně teplo, mizí tu poslední zbytky sněhu, včera pršelo. Rolba z Deštného nevyjela, pravděpodobně již není sníh na cestě do Luisina údolí. Za mě - pokud zítra na lyže, tak brzy ráno a přetrpět počáteční úsek, kde bude již silná vrstva jehličí a asi i další vytátá místa. Dál už by to mohlo jít, ale sníh bude určitě špinavý.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 31.3.: Ahoj, taky by mě zajímalo zda to bude na poslední sobotní sklouznutí?
Každá info dobrá.
Děkuji!)
Vloženo 26.3.2017 13:37
Jeli jsme z parkoviště pod Šerlichem na Velkou Deštnou a stopa docela jde. Místy už je vidět štěrk. Sníh je uklouzaný a bohužel už tak špatnou stopu ničí ještě pěšáci :-( Stánek na Velké Deštné stále otevřený. Takže super výlet.
Vloženo 26.3.2017 15:27
Šerlich sedlo-Velká Deštná jižní stranou a zpět severní,štěrk je vidět jen na několika málo místech,někde se musí objet ale jinak na klasiku ještě perfektní svezení,nebýt pěšáků úprava by byla luxusní,místy stopu kazí také jehličí,jižní stranou se ani vytátá místa neobjevují,sníh v průměru 25cm,vzhledem k vysokým teplotám v příštím týdnu 17/21C zřejmě poslední úprava která proběhla v pátek:-(
Vloženo 26.3.2017 8:43
V pátek projely rolby celou hřebenovou trasu jak z Říček, tak z Deštného. Ale tím, jak sníh přes den taje, není úprava za pár hodin znát. Ráno, když je sníh zmrzlý to na bruslení nejde, ale stopa na klasiku je dobrá. Bruslit jde až cca po 10. hodině, kdy sníh na sluníčku změkne. Je jaro, trasy by se musely upravovat každý den v noci nebo brzy nad ránem, aby se alespoň dopoledne dalo solidně bruslit na rychlém sněhu.
Vloženo 25.3.2017 23:19
Přitom podle mapy měla většinu trasy rolba projet v pátek kolem poledního. Zvláštní
Vloženo 25.3.2017 19:54
Deštné, Jelenka, Pěticestí a zpět. Sníh sice mokřejší, neupraveno, stopa na klasiku od běžkařů, ale na toto období nádhera, jelo to, sluníčko mrkalo z modré oblohy a bylo teplo, co víc si může běžkař přát. Díky Orličky.
Vloženo 21.3.2017 20:52
Mam informaci,ze ne. Pry az v patek,jestli se neco nezmenilo. Psal mi to vcera pan Prouza.
Vloženo 22.3.2017 7:43
Diky za zprávu o robě z Deštného.Eva
Vloženo 20.3.2017 15:01
Prosím neví někdo jestli v úterý vyjede na úoravu tratí rolba z Deštnéno? Díky za zprávu
Vloženo 20.3.2017 6:04
Z Hanicky na Peticesti. Kopec pod Hanickou temer nesjizdny-led a jehlici a ryhy z minulych dnu. Nahore uz bylo snehu dost,jediny problem je u bunkru u Mezivrsi. Presto,ze je snehu dost,se jelo spatne. Kopce byly temer nesjizdne. Je to bohuzel kvuli neuvazene uprave. Schvalne jsem si precetla komentare ze stejneho dne z Jizerek-luxus,manzestr do 10,primrzle,jelo to samo...
Vloženo 19.3.2017 22:22
Z Říček jsem vyjel před osmou směr Mezivrší. Neupravené, rozježděné a přemrzlé = nic příjemného. Do kopce, to ale jakž takž šlo. I krátké sjezdy ale výrazně nepříjemné. Ty tři potoky ve stoupání na Mezivrší jsem radši přenesl i když jeden nebo dva by možná šli i obkročmo překročit.

Sjezd od Komáří Vrchu dolů jsem radši částečně snesl, neb rozjetá stopa byla po ránu umrzlá. Druhá polovina se jakž takž dala.

Z pěticestí bunkrovka "projeta" skůtrem přesně uprostřed, takže se dalo trochu bruslit po krajích, Zato Kapradinka měla snad nejlepší podmíky dneška.

Sjezd z Pěticestí do říček po Zdobnické cestě, která byla v super stavu neb tam v sobotu asi nikdo nejel. Jediný problém, bylo těch ca 5 přenášení když se člověk blížil k modré sjezdovce.
Vloženo 19.3.2017 21:54
Díky Karlovi za odkaz na stránky....
Vloženo 19.3.2017 16:23
Luisino údolí, Pod Jelenkou, Pěticestí severní cestou, ráno zmrzlé, někde nesjízdné z důvodů neupravených cest, poprvé jsem nesl běžky místo sjezdu. Jinak pohoda, perfektní viditelnost i Praděd vykukoval. Po změknutí v poledne už to bylo docela dobré. Sněhu zatím stále dost.
Vloženo 19.3.2017 16:22
Dnes Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský kopec a bunkrovkou dolů do Deštného.Dalo se sjet až do poslední zatáčky pod lesem.Místy jehličí,místy jen ledový podklad ,ale jinak dobrý.
Vloženo 19.3.2017 16:05
@ Aleš Sokol: Peter ti už asi letos neodpoví, on do běžek zas tolik není, přispíval sem z titulu pověření jako olešnický zastupitel a pro rolbu z Čihalky už sezona dávno skončila...
Ale náhodou jsem narazil na tento článek, třeba se ti bude hodit: http://auto.idnes.cz/ctyrkolka-rolba-snih-0r6-/motorky.aspx?c=A170217_152325_motorky_taj
Vloženo 19.3.2017 15:56
Tak v sobotu to byl opravdu mazec, vyrazil jsem až před 12. hodinou, kdy se pomalu na hřebenech měnil sníh v déšť, k tomu slušný vítr a stala se z toho čtyřhodinová ledová koupel :) Nebyl jsem však jediný blázen mezi Šerlichem a Pěticestím, cestou tam a zpět jsem napočítal asi 15 podobných promrzlých hastrmanů :) A jak psal Martin Sajal navíc to vůbec nejelo, po dešti se to krásně bořilo, ale byl to adrenalin jak má být :)
Vloženo 18.3.2017 17:18
Z Říček na Mezivrší to nahoru zatím šlo i na nových lyžích, ale dolů bych se trochu bál + v jednom místě kříží trasu několik potoků, dva z nich už svůj souboj skoro vyhrály, i když dnes šly překročit ještě na lyžích a přímo, ne obkročmo. Ale rolbu bych sem už bál poslat = zde to brzy bude konečná. Z Mezivrší k Annenskému vrchu vylézal dnes v poledne podklad jen málo - a to zhruba v půli cesty nedaleko bunkru, co se v něm topilo :-) Mezivrší - Pěticestí sněhu dost. Páteční úprava i zde všude komplet zasypaná sněhem a ten pak rozmočen deštěm.
Vloženo 18.3.2017 17:08
V noci a ráno nasněžilo tolik, že se stopy z páteční úpravy staly nenávratnou minulostí - někde sice šlo tušit, kudy vedly, ale bylo úplně jedno, kde si je lyžaři znovu vyjeli. Okolo 11h začalo střídavě pršet a sněžit a tak od 14h už jen pršelo i v nejvyšších polohách. Sníh je mokrý, těžký a neskutečně pomalý, ale bylo ho všude dost. Trasa Šerlich - Jelenka - Pěticestí, ale podobné to bude všude.

Stopy vyjeté od lyžařů jsou celkem slušné. O bruslařích jsem ráno chtěl napsat, že neměli problém, i když to musela být makačka, ale jak do toho začalo pršet, už si bruslení na některých místech (kde projelo málo lidí, jako třeba na východní cestě mezi Pěticestím a Homolí) nedovedu moc představit. Mezi Velkou Deštnou a Šerlichem trochu rozdupáno od pěších, ale stopám se vyhli.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 18.3.: Prosím, nebyl jste někdo dnes 18.3.2017 - Deštné, Jelenka, Pěticestí. Pokud ano, jak to tam vypadá, sněžilo dnes či pršelo? A, jak vypadá stopa? Dík)
Vloženo 17.3.2017 21:48
Prosím Petera nebo nějakýho rolbaře odborníka o radu. Chci dokopat starostu města, aby upravoval kolem města. Co je k tomu potřeba? Město má čtyřkolku, lze jen dokoupit pásy a nějakej vlek s kolejničkou?? Skútr by asi nekoupili. Díky za info a inspiraci, případně odkazy na nějaký stránky....
Vloženo 17.3.2017 11:27
Včerejší podvečerní skaty po 17.00 hod. - od parkoviště u Šerlichu přes Velkou Deštnou na rozcestí Pod Homolí - cca 1 km od parkoviště občas hodně jehličí, jinak ostatní část trasy super lyžování, po celou dobu se dalo krásně bruslit. O víkendu to bude s ohledem na předpověď poslední lyžování na jedničkových lyžích :).
Vloženo 17.3.2017 0:38
Šerlich - Pěticestí a zpátky. Vyráželi jsme cca v 9 umzlí sníh. Občas po cestě jehličí, ale stále dost dobré podmínky. Cestou zpátky okolo 10 už byl sníh na místech, kde do toho pražilo rozbředlý. Počítám, že víkend bude ještě v pohodě :-)
Vloženo 15.3.2017 18:05
Dan má absolutní pravdu, Minulý rok na začátku sezony jsme o to prosili několikrát na ninformacích. bylo nám řečeno, to bude předáno na příslušná místa Do teď se nic nestalo Už jsme rezignovali.
Vloženo 15.3.2017 14:13
Poděkování rolbařům je určitě fajn. Moje největší poděkování nicméně patří vám, kamarádi běžkaři, kteří vyrážíte do stopy brzo ráno a pro nás ostatní, kteří vyrážíme později, tu stopu alespoň na klasiku projedete. I když to rolbaři projedou 2x týdně, tak je tu těch zbývajících 5 dnů v týdnu, kdy někdo musí být ten první, kdo ráno zaboří špičku lyže do občas hodně zafoukané (či úplně neviditelné) stopy a obětuje se pro nás ostatní :-) Díky vám!
Vloženo 15.3.2017 10:41
Ohledně pěších na tratích mi připadá, že tam chybí osvěta. Většinou jsou to nelyžaři nebo sjezdaři. Myslím si, že by hodntě pomohlo mít u vstupu na tratě nepřehlédnutelnou výstražnou tabuli se zákazem vstupu bez lyží a např. i informaci o tom, kolik úprava tratí stojí, atd. Potom by se snad už nikdo při okřiknutí nechtěl prát.
Vloženo 14.3.2017 23:02
Připojuji se k poděkování rolbaři z Deštného a taky pan Petr Prouza, že zařídil aby se upravil i úsek Jelenka - Homole.
Vloženo 14.3.2017 20:48
Odpovím si sám ... sezona tam už skončila
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 12.3.: Neví prosím někdo, jak to vypadá v Jamrozowe na okruhu?)
Vloženo 14.3.2017 17:08
Mirek má ve všem pravdu. Nám se stalo totéž.Ten co tlačil kočárek,by se snámi snad pral.Poraďte někdo co proti tomu dělat


právě proběhla úprava běžeckých stop jej vůbec nezajímá,
Vloženo 14.3.2017 16:38
Připojuji se k poděkování rolbaři z Deštného, jen mě štve, že dokonalé stopy, hned někdo zničí,Potkali jsme tlupu pěšáků a ještě tlačili kočárek. Při napomenutí,ještě byli dost agresivní.Ty by měli přispívat na úpravu běžeckých trast.
Vloženo 14.3.2017 13:53
Díky rolbaři z Deštného. Úsek Jelenka-Homole je upraven. Ještě jednou dík i ostatním za celou sezonu, i když ještě snad nekončí :-)).
Vloženo 13.3.2017 17:13
Včera Šerlich-Zakletý-Šerlich-Polomské sedlo-Deštné, celkem super podmínky, prašan, mírný mráz, níže zmíněný úsek Jelenka-Homole mírně horší to jo, ale nebezpečný byl až sjezd z Černého kříže do Dešné, zničený zřejmě čtyřkolkou (asi jela někdy po páteční úpravě rolbou) která projela za mokra a pak to zmrzlo. Ve vyšších rychlostech dost nebezpečné.
Vloženo 13.3.2017 11:14
Připojuji se s prosbou rolbařům na úsek Jelenka -Homole. Jinak to bylo parádní svezení a rychlý sníh.
Pro Ivu nedá musíš kus nést.
Vloženo 13.3.2017 7:09
Prosíme rolbaře z Říek i z Deštného, jestli by nemohli,projet úsek Jelenka Homole.Záhoří,se tamjiš nedostane. Děkujeme.Vděční běžkaři
Vloženo 12.3.2017 19:13
Připojuji se s komentářem o bezvadném běžkování ze Šerlichu okolo Pěticestí zpět, jak v sobotu, tak v neděli prima svezení na novém sněhu.
Jen ten neupravený úsek mezi Jelenkou a Homolí stál v neděli už opravdu za prd, v klasice chvílemi na zlomení nohou... Nemá někdo ze zdejšího fora vazbu na rolbaře z Deštného či Říček, aby se domluvili a třeba na střídačku to projeli? Je mi jasné, že teď už se tam ze Záhoří nikdo nedostane...
Vloženo 12.3.2017 18:51
Deštné, přes Jelenku na Pěticestí. Přišla nová zima, nádhera, zase jsem se krásně svezla, trošku umrzlé, nový sníh, prostě pohádka.
Vloženo 12.3.2017 17:38
Ahojda,, jeli jsme z parkoviště pod Šerlichem nahoru na Velkou Deštnou. Stopa byla skvělá, trochu umrzlá. ... a nahoře nás čekala odměnu (čaj s rumem)v otevřeném stánku. Dolů to jelo perfektně. Sluníčko svítilo - bylo to tam fajn.
Vloženo 12.3.2017 7:47
Dnes ráno krásné svezení kolem Velké Deštné.Ve stopě asi centimetr nového prašanu.Když jsem odjížděl,klubalo se slunce.
Vloženo 12.3.2017 17:16
Z Ricek se zatim da v pohode jet Budfitkou, misty je snehu malo, ale zouvat neni treba, jen je to kvuli necistotam spis na starsi lyze. Kousek pod Peticestim uz je novy snih a hreben paradni.
Vloženo 11.3.2017 19:47
Ze Serlichu na Vrchmezí a přes polskou stranu zpátky. Trasa souvislé pokrytá až na jeden flek a mistama se sem tam valí šiška. Ale nic zásadního. Sníh je vlhčí. Vřele doporučuji vyrazit.
Vloženo 11.3.2017 13:12
Od 7 hodin v terénu ze Šerlichu na Haničku a zpět.Jel jsem skate.Parádní podmínky.Tvrdou vrstvu pokryl nový sníh a vše je perfektní.Hezky to jelo.Pouze od Jelenky na Homol neupraveno.Tam to dá zabrat na skate v těch 10 cm sněhu.Trošku to kazí pocit z jízdy celého hřebenu.Z Mezivrší na Anenský vrch v tom dolíku u bunkru Paprsek v jednom místě lezou kameny.Tak tam opatrně.V 11 hodin jsem byl zpět a lídí v tu dobu moc nebylo.Úžasný den.Tak at nám to chvili ještě vydrží
Vloženo 9.3.2017 20:05
Dnes Serlich - V. Destna - Peticesti - Mezivrsi - Neratov. Snih hodne mokry, pres noc trochu pripadlo. Rolby nevyjely, takze stopa jen co vyslapali lyzari. Na klasiku ok, na brusleni moc ne. Snehu je vsude dost, nikde nelezou sutry, obcas maximalne jehlici a sisky (ale pod tim je jeste snih). V nizsich polohach hodne mokre, voda ve stope, jehlici (hlavne Komari vrch), ale furt mnohem lepsi nez pred tydnem. Mezi Homoli a Peticestim lepsi snih na severni ceste (kolem vysilace), bunkrovka zase vic projeta lyzari. Sjezd z Mezivrsi do Neratova sjizdny na kamenackach az na hranici lesa, posledni 1,5km uz nutno pesky. Suma sumarum, jestli to rano projede rolba, mohu hrebenovku vrele doporucit.
Vloženo 9.3.2017 22:43
S nově napadaným sněhem po úterní strojové úpravě byl ve středu 8.3. hřeben ze Šerlichu přes Velkou Deštnou přijatelný, uježděný lyžaři i na bruslení jen do sedla Pod Jelenkou. Dál směr Homole byla jen turistická stopa, protože rolba Orlické Záhoří už dlouho nevyjela. Na bruslení bylo nejlepší vyrazit na druhou stranu hřebene polskou stranou podél horních stanic lanovek Zieleniec na Vrchmezí po čerstvém manžestru. Z Vrchmezí bylo možné zvolit trasu přes Polomské sedlo a Bukačku českou stranou. Nového sněhu díky stromům na této trase bylo méně, snáz se cestou převážně z kopce překonával a výsledkem byl příjemný okruh cca 10km. V každém případě na hřebenu Orliček stromy novým bílým kabátkem Rampušák slavnostně na MDŽ vystrojil.
Vloženo 8.3.2017 10:02
Mezivrsi - Peticesti a okruh pod Homoli. Za predchozi 2 dny asi 10 cm noveho mokreho snehu, ktery spolehlive skryl vetsinu jehlici a ledu. Komari vrch a dalsi problemova mista predchozich dnu naprosto ok. Ale bude to rychle tat, za dva tri dny to bude asi zase podobne.
Vloženo 5.3.2017 22:32
Z Šerlichu kolem Velké Deštné po západním úbočí a zpátky po červené. Dalo se, ale pod stromy už byl sníh dost špinavý. Pak z Šerlichu na Bukačku a přes Černý Kříž dolů do Deštného - tuhle trasu bych nedoporučoval, pokud nepřípadne nový sníh. Místy je na cestě už víc jehličí než sněhu a je se na tom nedá.
Vloženo 5.3.2017 20:31
Šerlich - Hanička: Sněhu je stále dostatek a až na místa u pěchotního srubu R-87 a silnicí pod Komářím vrchem, kde se musí už přenášet. Je to, ale zatím jenom několik metrů. Ve vyšších partiích (Šerlich - Pěticestí) je trať ještě poměrně tvrdá ovšem tam kde jsou vzrostlé stromy je už velké množství špíny a jehličí. Do kopců to, ale skvěle nahradí stoupací vosky (to jen info pro nás rekreační). Nejhorší situace jsou na úbočí Komářího vrchu a při průjezdu podél tvrze Hanička. Rovinka od Haničky k parkovišti, to je však extrém!!! Ovšem co chtít v tomto čase. I přes to všechno se vyplatí ještě vyrazit!!!
Vloženo 5.3.2017 20:00
Přejezd z Masaryčky přes Pěticestí a Anenský vrch k parkovišti na Panském Poli nad Rokytnicí. Na Pěticestí jsem jela levou trasou kolem vysílače, celkem dobré. Tam, kde jsou vysoké stromy, je neuvěřitelnej bordel, jehličí, větvičky, šišky a bůhví, co ještě padá ze stromů. Je to hlavně část k Mezivrší a pak konec sjezdu na Panské Pole. Místy vůbec není vidět sníh, klasické mazací lyže bych určitě nedoporučovala. Jinak na celé trase sněhu dost, s výjimkou cca 100 m ve vzrostlém lese před stoupáním k Anenskému vrchu, tam začíná být vytáto, ale je to ještě na rovině, takže to není nebezpečné. Od Panského pole do Rokytnice už na tenisky, louky jsou víceméně holé.
Vloženo 5.3.2017 9:46
Deštné, Luisino údolí, Pěticestí a zpět. Celý den slunce, teplo, pak místy sníh trošku mokry, ale stále krásné svezení, nádherný den. Dík horám a za úpravu tratí, dík za úžasné víkendy na běžkách po celou tuto zimu.
Vloženo 5.3.2017 7:58
Z Lusina údolí na Pěticestí oběma směry, lepší k Orl.Záhoří. Sněhu stále dost, docela dobré,
Vloženo 4.3.2017 9:02
Souhlasím s NYKYm ohledně tydýtů se čtyřkolkou z bufetu pod V. Deštnou. A není to poptrvé, co touto čtyřkolkou vyhrabali hluboká koryta v nebezpečném sjezdu pod Velkou Deštnou. Trochu drsnej způsob, jak naučit běžkaře zvládat krizovky ve sjezdu. Doufám, že tato koryta vznikla jen z blbosti a není jejich účelem zvýšení počtu zásahů u úrazů a tím prokázání důležitosti Horské služby i na takových "dětských" horách jako jsou Orlické.
Vloženo 3.3.2017 18:20
Dnes Šerlich-Anenský vrch a zpět. Na klasiku pro toho, kdo umí namazat současně na led i mokrý sníh. Nebo lyže s protiskluzem. Mezi Šerlichem a Pěticestím se celkem dá. Dál na Anenský vrch hodně znečištěná stopa a velmi brzo tam budou holá místa. Ráno jsem potkal rollbu, která upravovala stopy. Proto jsem nepochopil, proč obsluha z kiosku na Deštné (horská služba nebo jejich pomocník) tyto nové stopy svou čtyřkolkou zcela "přeoral". Jel pravděpodobně z Luisina údolí a speciálně na úseku těsně před Deštnou se vyřádil. Jel tam cik-cak, takže z nové stopy nezbylo nic. Kdo to tam zná, ví jak nebezpečný je tam sjezd a tento tydýt to ještě zhoršil, protože sa na tom oraništi nedá pořádně brzdit! Takže o víkendu může být ještě slušné poježdění, ale ne pro "sváteční" lyžaře. Skol
Vloženo 2.3.2017 20:47
Dnes Serlich - Peticesti a zpet. Dopoledne mlha, silny vitr, obcasne snezeni, teplota lehce nad nulou. Pres noc napadlo tak 2-4cm noveho mokreho snehu, neupraveno. Na skate to slo, ale nic moc pozitek, stopa na klasiku od lidi. Bylo by fajn kdyby se stopy pred vikendovym oteplenim stihly upravit aby se ten novy snih stihl spojit se starym.
Vloženo 2.3.2017 6:53
Zdar, tak z Šerlichu na Pěticestí - luxus!! Přikryto novým sněhem 5-7 cm, krásně bílo, před Velkou a Malou Deštnou asi 30 metrový úseky bez nový vrstvy, tzn. byl to prašan! Krásný svezení, i když nová vrstva napadla po úpravě. Od Homole už sníh víc "šustil," tzn. asi i trošku pršelo. I tak super svezení, jen před Pěticestím nějakej debil na skútru táhnul asi 3-4 lyžaře na provazu směr Homole....
Vloženo 27.2.2017 15:37
Dnes v 10:00 z Šerlišského Mlýna na Polomské sedlo na skate pěkné svezení, dále směrem na Masarykovu chatu už hodně jehličí. Cestou zpět kolem poledne se to v místech na slunci už bořilo. Krásné počasí, ale je hodně teplo, tak se i vzhledem k předpovědi na nejbližší dny obávám, že se konec sezóny rychle blíží.
Vloženo 26.2.2017 14:24
Dnes dopoledne Mezivrší-Anenský vrch díky pátečnímu sněhu supr jízda jak klasicky tak skatem, i když místy bylo jehličí a jedno jsem potkal i trochu ledu. Čekal jsem to výrazně horší...
Vloženo 26.2.2017 7:02
Včera Mezivrší, Komáří vrch, Pěticestí, Korunka, Pod Homolí, Pod Jelenkou a zpět, čerstvý sníh vykonal své, pěkné počasí, super svezení.
Vloženo 25.2.2017 21:18
Luisino Údolí, Pod Jelenkou, Homole, Pěticestí a zpět. Trocha sněhu čerstvě napadaného, upraveno, místy mírně zledovatělé, překvapivě nádherné svezení.
Vloženo 25.2.2017 19:43
Skate z Haničky přes Anenský a Komáří vrch na Pěticestí, přes Zakletý dolů do Říček, odtud na Komáří vrch a pak již stejně zpět. Zmrzlý, ale dobře upravený základ, na něm cca 1-2 cm čerstvého sněhu. Obecně kde trasa vedla vzrostlým lesem, tam byl více či méně napadaný bordel ze stromů. Kde je kolem jen nižší les, tam to bylo pěkné, čisté. Nicméně celkově fajn svezení, akorát z Říček na Komáří vrch lehce rozryté od skůtru, nebo tak něčeho, ale taky to šlo.
Vloženo 25.2.2017 19:20
Dnes Ze ski centra Říčky na pěticestí a zpět. Vše parádní jen to odpoledne bylo dole u ski centra hodně povolený, ale myslim že to ještě pár dní vydrží.
Vloženo 25.2.2017 15:38
Dnes 10 - 12.30 skate Serlich - V. Deštná - Pod homoli - bunkrovkou na Peticesti a severní cestou zpět. Čekal jsem to mnohem horší. Na tvrdém ledovém podkladu který se na většině trasy podařilo před ochlazení utáhnout bylo cca 1-2 cm čerstvého prašanu. Ten vetsinou zakryl spinava mista s jhlicim a vetvickami. Takže celkově na skate parádní, čerstvý sníh to z kopce trochu brzdil ale bylo to další skvěly lyžování v teto sezóně. Nevíte jak to vypadá z cihalky na sedlonovsky vrch?
Vloženo 24.2.2017 20:34
Mezivrsi-Kunstatska kaple a zpět, šlo to i bez klisteru, pár mm nového snehu a přikrylo to jehličí i ten starý zmrzlý. Ale žádná sláva.
Vloženo 24.2.2017 18:50
Dobry den.
Dnes síce rolba z Čihalky vyjela na úpravu běžeckých stop,ale bohužel kvůli nedostatku sněhu nebylo možné trasu (po Knížecí) upravit.
Vloženo 24.2.2017 18:06
Vyjeli jsme z Deštné na Polomské sedlo, ráno to ještě nebylo upravené museli jsme lyže sundat a nést, neskutečně špinavá stopa, teď už je ale projeto. Potom jsme potkali rolbu tak už to bylo lepší. Dál jsme jeli na Vrchmezí, zpět na Polomské sedlo, Šerlich, Velká Deštná, Pod Jelenkou, Luisino údolí, Deštná, vše projeto rolbou. Kde je nízký
les je to dobré, jinak jsou stopy dost špinavé, pokud nepřipadne, tak je hotovo.
Vloženo 23.2.2017 6:42
Z Luisina na Pěticestí a zpět. Na klasiku zapomeňte, i skate nebyl nic moc, ale ještě to na tu bídu šlo. Cestou z Luisina na hřeben v lese dost jehličí, celkově zatím celkem tvrdý, i když mokrý. Pokud to zmrzne a ničím se nepřikryje, bude to hrůza. Cestou zpět v dešti i na hřebenu....
Vloženo 20.2.2017 20:18
děkujeme p.Peterovi za zprávu o běžeckých tratí zČihalky.Eva
Vloženo 20.2.2017 16:46
Dobrý den.
Chtěl bych Vás informovat o tom,že zítra (21.2. úterý),běžecká stopa - trasa -Čihalka k Sedloňovskýmu vrchu a Ruské údolí nebude upravována.
Děkujeme za pochopení.
Vloženo 21.2.2017 12:07
Na Šerlichu se nedalo zaparkovat, tak jsme to obrátili na Šerlišský mlýn. Odtud celou cestu do kopce na Šerlich, se šupinama to ani nepodkluzovalo. Pak přes Velkou Deštnou pod Homoli a zpět. Klasická stopa byla poněkud rozježděná a u vnějších okrajů to ujíždělo do strany, bruslařský pruh byl zřejmě v lepším stavu. Sjezdy docela bezpečné. Od Šerlichu potom na Polomský kopec,Vrchmezí a zpět k Šerlišskému mlýnu. Zde již bylo znatelně méně lidí. Sníh dost uježděný a tvrdý, s popraškem na povrchu.
Vloženo 20.2.2017 18:33
POLSKO:Spalona 800m.n.m-Jagodna 977m.n.m-Spalona(okruh cca 14km),velmi široké bezvadně upravené trasy pro obojí styl,pěkný výhled do polska,sněhu by mohlo být více cca 20-40cm,sem tam nějaký malý kamínek,větvička....
U parkoviště které je zdarma je dobrá restaurace-chata jagodna,sice dražší ale vynikájící jídlo k nesnězení.
Vloženo 20.2.2017 6:57
Z Čihalky na Polomské sedlo....nahoře paráda, dole trošku horší sníh
Vloženo 19.2.2017 20:33
Deštné-Luisino Údolí-Jelenka-Pěticestí a zpět - pohádka, nádherné podmínky, krásně svezení. Dík za úpravu tratí, dokonce je i čerstvý poprašek nového sněhu.
Vloženo 20.2.2017 8:45
Deštné-Číhalka pěkné svezení ráno 8.45 málo lidí lehké chumelení cestou zpět sníh měknul a na loukách u Nároďáku vodová stopa.
Vloženo 16.2.2017 22:31
Podvečerní skate z Haničky na Peticesti a zpět. Upraveny byl také výjezd na rozhlednu Anna. Sníh starý přemrzlý misty na slunci rozbředly sjezdy ledovate az nebezpečné dávejte pozor! Ale bylo to fajn a lyže slušně frčeli. Stopa zledovatela, takže bez klistru nebo šupin by to asi nešlo.
Vloženo 15.2.2017 6:25
Včera odpoledne Panské pole - V.Deštná a zpět: Na sluníčku, zejména na Komáru, to teklo. Ve stínu to docela šlo. Od Mezivrší severní stranou pod Homol a dále na V.Deštnou výborné podmínky (nesvítí tam slunce), krásně upraveno. Vzhledem k různorodým podmínkám bylo složité namazat, nakonec univerzál od TOKO. Chce to vyjet spíše po ránu, nebo později odpoledne, kdy je chladněji.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.2.: Nevíte někdo jak teď vypadá úsek Říčky, Pod Homolí,Deštná? Jaký je sníh, čím se dá namazat atd.. Dík)
Vloženo 14.2.2017 7:34
V pondělí skate - kolečko na okruhu, pak na polomský sedlo, sjezd ke mlýnu a zpět. Žádný požitek ze skluzu to nebyl, je to většinou ledovatý, lyže na tom při 1-1 tancujou. Nejhezčí úsek Mlýn - Polomské sedlo, tam se na tom sluníčko zatím podepsalo nejméně. Počasí ale luxusní.
Vloženo 14.2.2017 15:05
Čihalka Polomské sedlo Vrchmezí a zpět, překvapila kvalita sněhu, upraveno z pátku, ale stále super svezeni na skate K
Vloženo 13.2.2017 23:29
Rolbou upravená trať staršího data, hodně zledovatělé, místy trať rozdupaná nebo nepoužitelná např. na Šerlichu nebo na začátku v Deštném u Kozího chlívku. Odpoledne sníh těžký mokrý, hodně brzdí. Od Polomského sedla do Deštného hezky upravené, jen pozor na plotny, ať neházíte žabáky. Ale málo lidí po víkendu, takže paráda. Nemažu.
Vloženo 11.2.2017 17:45
Z Čihalky pod Polomské sedlo krásně upravená trať.Přez Bukačku to také šlo.Kolem Velké Deštné
tvrdo a umrzlo.Jel jsem na modrý extráč a dobrý.
Vloženo 11.2.2017 7:52
Vřelý dík rolbaři ze Záhoří za krásně upravené tratě.Geniální nápad upravit tratě večer,bohužel,je sám kdo takto upravuje tratě.Vřelý dík.
Vloženo 10.2.2017 23:18
Na trat´ můžete nastoupit kousek nad Čihalkou,nebo Ruským údolím,kde trat´začína cca.2km od Olešnice v O/h.Tratě jsou pravidelně upravovány v Pátek a v Úterý.Hezký den.
(Odpověď na dotaz uživatele JanaČ z 10.2.: Mohla bych poprosit o informaci, jak vypadají tratě v okolí Olešnice? Kde se dá na tratě nastoupit? Díky.)
Vloženo 10.2.2017 22:10
Dnes po fachu skate Šerlich 5cestí. K homoli krásný, dál spodní cestou nad Záhořím. Tady byl sníh pomalejší, ale čistý a bez zmrazků. Z 5cestí jsem chtěl pokračovat na Mezivrší, ale rolba tam v tu dobu ještě nejela, takže bunkrovkou zpět k Homoli, to "nebylo moc pěkný". Rolba tam zřejmě projela až později, tak se to snad zlepšilo. Celký dojem za jedna!:)
Vloženo 9.2.2017 20:20
Včera projetá trasa Deštné - Pod Jelenkou - Velká Deštná - Šerlich - Polomské sedlo - po loukách k Sedloňovu a zpět do Deštné....trať nad sjezdovkou lehce hrbolatá, ale pak už parádní. Hodně zmrzlá, takže rychlá, ale parádní podmínky pro bruslení a k tomu ta nádherně omrzlá příroda :-)
Vloženo 8.2.2017 18:41
Nejkrásnější vrcholové trasy válcují sněžné skútry - je úplně absurdní, že obce, které úpravu stop zajišťují, si v tomhle nezjednají pořádek, či alespoň nezkoordinují s těmi, kdo do hřebenových partií mohou legálně vjíždět. Pokud upravené stopy ničí nelegální vjezdy, mělo by se tvrdě pokutovat. Dle možností přispívám koupí samolepek na úpravu tratí, ale tohle ščlověka demotivuje. Bunkrovka Pěticestí - Pod Homolí má ok stopu, na bruslení nic moc, všude vyházné zmrzlé sněhové koule od pásů skútru. Cesta z Pod Homolí na Pěticestí nad O. Záhořím je na bruslení zcela zprasená, skútry vyjely hluboké koleje, vše pokrývá nános zmrazků. Stejně tak velká část cestyPěticestí - Mezivrší je na skate v ubohém stavu. Je to fakt škoda, sníh je přemrzlý a rychlý, hory téměř bez lidí, ideální podmínky. Udělá s tím někdo něco?
Vloženo 7.2.2017 22:22
Tak Holásek mi vzal slova přímo z klávesnice! Jel jsem skate ze Šerlichu na 5cestí. Na Velkou deštnou to jakž takž včetně sjezdu k Jelence šlo, potom velká 1* za upravený úsek Jelenka - Pod homolí, tam je to naprosto luxusní tvrdá rovná stopa, zato od Homole na 5cestí neskutečný tankodrom ve vymrzlých rýhách a hroudách a bruslení ve vaně hadr. A to jak pod kunštáskou kaplí, tak bunkrovkou. Bylo to spíš pro Tony Hawka na U rampu. Jak píše Holásek, občas úprava "rozumem" by přišla vhod. Je to škoda, když je po dlouhé době tolik sněhu a v podstatě je to spíš o zdraví než pro zdraví.
Vloženo 7.2.2017 21:04
Jestli to na čem jsme dneska večer jeli, byly stopy po úpravě, bojim se domyslet, jak to vypadalo před úpravou. Sjezd bunkrovkou byl normálně o zdraví. Bylo to ledovatý, s hroudama ledu, stopa rozšmajdaná, všude díry po pěších, kteří jsou v Orličkách naprosto fenomenálně ignorantský, stopy od skůtru byly jen třešnička na dortu. úsek mezi Bukačkou a Polomskym kopcem byl spíš na cepoše neý na lyže. Opravdu by nebylo možný najíždět stopy večer, aby to zvládlo do druhýho dne vymrznout? Takhle je z toho přes den bramboračka a ta večer zmrzne na plastickou mapu krajiny u Verdonu těsně po bitvě. Já rozumim tomu, že ty rolby tam jsou primárně na úpravu sjezdovek, ale takhle máte jedny z nejkrásnějších běžkaských terénu v republice a pěkný svezení jen nárazově. Jsem si docela jist, že pokud by úprava probíhala trochu s rozumem a ne podle schématu "úterý a pátek dopoledne a víc ani omylem", vybrali byste na příspěvcích diametrálně víc.
Vloženo 7.2.2017 19:58
k dotazu Mirkovi:Souhlasím,problém je,že lidi si ničeho neváží.Kdo má cit a miluje běžky jako my,to chápe a chová se i tak jako pěšec.Ale s prominutím na blbce narazíte všude,jak na deštném,na karlowě či na jestřebkách.Stále jsou lidi kteým to je fuk a nevidí ani snahu těch ostatních a to úsilí pro stopy.Já bych osobně všude dal velké cedule s desaterem,aby se lidi třeba probrali a pochopili určité věci.A samotná kapitola jsou skůtry,tam bych bezmilostně dával pokuty i bral papíry
Vloženo 7.2.2017 17:22
Má vůbec smysl, přispívat na ůpravu běžeckých stop
,když je to okamžitě poničené,jakmile vyjede rolba,Přispívám pravidelně,aleteď váhám.Není možná občasná kontrola z oficiálních míst? Lyžařúm,pouze pěšáci nadávají,když jim to vysvětlujete. Jaký je Váš názor?
Vloženo 6.2.2017 14:21
Potvrzuji rozjezdeni skutrama. Kazdopadne z Serlichu na Peticesti bungrovkou je trasa dobra. Dnes dopoledne skoro idealni podminky i na skate.
Vloženo 6.2.2017 8:35
Já osobně každýmu pěsímu dobytku nadávám a upozorním, že dělaj hovadinu. Asi by spíš pomohla nějaká osvěta, lepší než nadávat jim říct, ať jdou aspoň při kraji v "hůlkovišti." Dokud nebudou pokuty, tak určitý sortě bude všechno jedno...
Vloženo 6.2.2017 11:33
Polovina "Orlické magistrály" neskutečně sprasena skútry - severní cesta kolem 5cestí, pak od Homole až do půl cesty k Jelence (tam otočili a zase jeli dolů) a dále z Luisina údolí až na Velkou Deštnou. A nejednalo se o nějakou tu rýhu, ale hlubokou orbu, která v podstatě znemožňuje skate. A v neděli ta kaše ze soboty přimrzla, takže sjezdy se proměnily v hazard. Já chápu, že třeba bufík na V. Deštné se musí zásobovat, ale to sakra nemohou udělat před úpravou a nějak ohleduplněji?
Vloženo 6.2.2017 11:11
Chodci, čtyřkolky, skútry, psí spřežení, led se šlápotami a hlubokými kolejemi :-( - Dne 6.2.17 odpoledne :Na Velkou Deštnou byl zledovatělý povrch s hlubokými šlápotami (na zpátky velmi nebezpečné!!!) od Deštné byly šlápoty už méně, ale povrch byl poničen skútrem. Od Jelenky byly rýhy od skútru a koleje od čtyřkolky. Od Kunštátské kaple k Pěticestí jsem nejel, protože tam byly hluboké koleje jak od náklaďáku, zřejmě od čtyřkolky. Povrch byl všude rozryt, protože nejspíš všude projelo i psí spřežení. Šlápoty pěšáků byly všude nejen po celé šířce na bruslení, ale občas i ve stopě!!! Nedalo se plužit.
Na zledovatělém povrchu s dírami, to bylo velmi nebezpečné!!!
Řešení: velké cedule, pokuty!!!
Bylo nebezpečí vážného úrazu, hlavně ve sjezdech!!!
Na jednom místě krev už byla!!!
To přece nemůže být jedno přinejmenším horské službě!!!
Vloženo 5.2.2017 23:32
Vadí a hodně. Dnes jsem projel úsek Deštné parkoviště-Luisino-Pěticestí severně, zpět jižně, Velká Deštná, Šerlich, Polomské sedlo a přes Černý kříž zpět. Na výstupu z parkoviště kolem sjezdovky už místy chybí sníh. V úseku Homole až Pěticestí (severní cesta) zřejmě řádil nějaký traktor, v mokrém sněhu nechal hluboké rýhy nebezpečné při sjezdech. Úsek Velká Deštná až Polomské sedlo často husté krátery po chodcích, místy terén připomíná oraniště nebo spíš měsíční krajinu. Lesní úseky dost špíny a jehličí. Nový sníh bohužel zatím podle předpovědi v nedohlednu.
Vloženo 5.2.2017 21:48
Už mě fakt štve, jak pěší dobytek rošlape stopy. Nevadí vám to? Přitom je to snad normální, že se ve stopě nešlape a navíc je na informačních tabulích, jak na parkovišti na Šerlichu, tak i na Haničce, vstup v botech zakázaný. O pobíhajících čoklech raději ani nemluvím.
Vloženo 5.2.2017 13:29
Šerlich - Čihalka.Ráno přimrzlé a rychlé,ke konci mokré a pomalé.Většina cesty čerstvě upravená pro Orlický maraton.Rolbou upravená odbočka z Knížecí cesty jak směrem na Sedloňov,tak směrem na Ostružník a Polomský kopec.
Vloženo 7.2.2017 23:24
nejhorší na tom všem je, že ta čtyřkolka jela z Říček na pokec se skútrem z Deštné (oboje horská služba). Někde mezi Homolí a Jelenkou si dali sraz. Neskutečně to rozprasili. Nechápu. Kdybych to neviděl na vlastní oči tak neuvěřím. Rolba to upraví a horská služba to při oblevě rozjezdí. Pak to zmrzne a nová úprava v nedohlednu. běžkaři mají v OH smůlu.
Vloženo 5.2.2017 12:00
Skatem ze Šerlichu na Haničku a zpět.Ráno to docela šlo, odpolko to bylo ještě víc měkké.Hulký a lyže se občas dost bořili.Člověk si aspoň trošku máknul.Na parkovišti spoustu lidí, ale v terénu to nebylo tak hrozný.Samozřejmě lidi se motali po bruslařský stopě s klasikou.A chvilkama svítilo i sluníčko.Už aby přimrzlo :-)
Vloženo 4.2.2017 22:41
Skate ze Sedlonova az po spojku z Knizeci - Sedlonovsky vrch cista tragedie, borili se jak hulky tak lyze. Po Vrchmezi pak OK ale polskou stranou na Serlich opet hodne spatne/meke. Na V. Destnou OK ale jizni cestou opet meke. Pak pres Polomske sedlo na Cihalku OK, zpatky do Sedlonova po Knizeci asi nejlepsi svezeni. Uz aby prituhlo, je to hodne tezke.
Vloženo 4.2.2017 20:59
Dnes skate v 15:30 od nároďáku na Kameňák, dolů ke Mlýnu a zpět. Od Mlýnu pod polomský kopec a zpátky ke mlýnu jsem to jel několikrát, abych nahnal nějaký metry v rozumným terénu, protože to v čem jsem jel od nároďáku, jsem snad nikdy nezažil:-D Hůlky měli tendenci při KAŽDÝM odrazu zmizet tak o 30cm pod zem a bylo jedno v které části člověk jel a o tom jak čistý a rychlý sníh to byl psát nemá ani cenu. Prostě kvalitní trénink na nohy a pochybuju, že to přes noc přituhne. Nejúčinější na zítřejší orličák bych viděl nasadit na hůlky pořádný talíře:-)
Vloženo 4.2.2017 16:52
Jsem tu dva dny, a snih taje pred ocima. Zitra to bude na 99% klistr, nebo hodne silne ruce. Ja dnes mazal klistr rex 0 az +10, hulky se borily . V poledne na slunicku bylo snad 8 stupnu.
Otazka co bude v noci. Dle predpovedi ma byt kolem nuly :-( .
Upravy pry probehnou v rannich hodinach :-( .
Skol zitra :-) .

(Odpověď na dotaz uživatele Touš z 4.2.: Zítra bych měl jet taky závod.Jako hobík s cílem si to užít.Co namazat?Podle předpovědi padat nemá...)
Vloženo 3.2.2017 21:05
No, bude to loterie, ale jestli bude sypat podle předpovědi, tak je to jasnej mikrokontakt...zatím teda ale bez záruky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 3.2.: Ahoj, v Neděli mám jet v Deštném Orlický Maraton.
Z předpovědi počasí jsem docela vyděšenej.
Chvíli déšť, chvíli sněžení.
Chci se zeptat, jak to tam vypadá a jestli to je ještě na tuhý, nebo už na klistry?
Popřípadě, jestli znáte někdo přesnější předpověď :-))
Dík za info.)
Vloženo 3.2.2017 11:01
Děkujeme p.Lukaši za Vaše kladné hodnocení a přejeme všem milovníkům běžeckých stop hezké zážitky.
Vloženo 2.2.2017 22:21
Chtěl bych udělit 1* za krásně upravenou trať od Čihalky směrem na Knížecí a Polom. Na bruslení hezký tvrdý povrch, stopa lehce namrzlá.
Vloženo 31.1.2017 10:25
Z Bartošovic přes Haničku, Anenský Vrch, Pěticestí na Velkou Deštnou a druhou stranou Homole zpátky. Sněhu všude dost, luxusní svezení. Na některých místech (zejména Komáří vrch a severní cesta kolem Homole) už ale místy hodně ledovaté, pro začátečníky nebezpečné. Nejlepší sníh a úprava paradoxně mezi Bartošovicemi a Haničkou :-)Nicméně ode dneška už je všechno jinak, vzhledem k tomu, kolik toho tam už od rána napadlo :-)
Vloženo 29.1.2017 13:22
Dnes Šerlich,Vrchmezí,Sedlońovský vrch a na Knížecí cestě rolbou upravená odbočka do Sedloňova.Svezení pěkné,stopa výborná , občas v lese jehličí ve stopě.Kolem Sedloňova nečekaně pěkně upravené stopy - pravděpodobně rolbou ze sedloňovské sjezdovky.
Vloženo 27.1.2017 6:09
Z Čihalky na V.Deštnou, vzhledem k tomu "nádhernýmu" závodu čoklů všude hovna, naštěstí je to tvrdý, takže to není tak rozbitý a dá se i klasika. Doufám, že pořadatel přispívá na úpravu tratí, o úklidu výkalů si nechám zdát....Jinak místama už dost tvrdý a špinavý, chtělo by to novej sníh.
Vloženo 26.1.2017 17:20
Doplnil bych Huskyho. Šediváčkův long už začal. Běžkaři se vyhýbají psím výkalům, ale všude to nejde.
Vloženo 24.1.2017 16:17
Od zítra do pátku se poběží psí závody, 60 km stop bude upraveno průjezdem spřežení. Tudíž určitě ne pro klasiku. Psi se vyhýbají běžkařům, ale všude to nejde. Společné trasy budou Deštné - Černý kříž, Polomský kopec - Šerlich, Pěticestí - Orlické Záhoří - Bedřichovka - hřeben a další kratší úseky. Psí mapy na www.sedivackuv-long.cz. Sobotní etapa bude kratší a trochu stranou.
Vloženo 22.1.2017 18:12
Ano, super podmínky a veliké poděkování za úpravy. Dnes jsem si sjel i do Sedloňova, hezké svezení, jen jsem nepochopil, proč proti mě vyjelo 5 skůtrů z lesa a jeli si vesele směrem na Polomské sedlo po běžkařské trati, pokud to bylo potřeba, dobře chápu, poud ne, tak to jako něčí zábavu opravdu nechápu a považuju spíše za demenci.
Vloženo 22.1.2017 14:23
Dnes Šerlich,Vrchmezí,Sedloňovský vrch,Čihalka,Panský kopec,Olešnice.Perfektní úprava,skvělé svezení.Z Knížecí cesty rolbou upravena odbočka do Sedloňova a další odbočka na Ostružník směr Polomský kopec.
Logistika pro ne místní - Auto nechte v Dobrušce u vlakového nádraží,přejděte na autobusové-spoj na Šerlich jede 7:47, stanoviště č.1.(o víkendu) a z Olešnice Vás autobus odveze ve 13:30 zpátky do Dobrušky k autu.
Vloženo 23.1.2017 10:06
Chata Číhalka v sobotu kolem oběda otevřená, plná hostů, běžkařů, sjezdařů, dětí.. S jídlem spokojenost, na TV biatlon.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Nevíte někdo jak to vypadá s chatou Číhalka.Byl jsem tam minulý týden v úterý,tento týden v pátek a zavřeno.Je to definitivní konec?)
Vloženo 22.1.2017 14:06
skate liusino údolí-jelenka-5cestí-anenský vrch-z5 na masaryčku-luisino údolí, nádhera, všude skvěle upraveno, moc díky...a mirkovi níže - tomu šlapačovi v okolí anenskému vrchu jsem vynadal, vrhl na mě vyděšený pohled a když jsem sjížděl zpět od rozhledny z vrcholu, vídím ho jak na stromy věší krmitko pro ptáky...od pohledu dobrák, je to těžký...
Vloženo 22.1.2017 7:52
Velke diky rolbarum do Destne a Ricek. Trasy perfektne pripraveny jak na skate tak klasiku. Doporucuji "sjet" na mene obvykla mista, kde nepotkate skoro nikoho, nahore se bude dat jezdit jeste dlouho. Trasa Sedlonov - V. Destna - Orlicke Zahori - Nova Ves /dole malinko mekci a pomalejsi snih/ - Anensky vrch pres pristresek Nad Hadincem - Pod Jelenkou - Luisino udoli - pak jenom proslapnuto turistama pres Hradecek do Destne - serpentinama pod Sedlonovsky vrch - Sedlonov.
Vloženo 22.1.2017 0:14
Velice nás teší,že dostávame kladné ohlasy co se týče úprav běžeckých stop trasy Čihalka po Knížecí k Sedloňovskýmu vrchu a části Ruského údolí.Velkou zásluhu má na tom náš rolbař p.Radek a Oú.Olešnice v Orl./h.Chtěl bych Vás ještě oboznámit stím,že další úprava trasy v měsíci Leden bude provedená až v pá.27.1. a út.31.1.Tímto bude fin.limit pro měsíc Leden vyčerpán.Od Února a počas celých prázdnín bychom chtěli upravovat každý Útery a Pátek až do vyčerpání fin.limitu.
Vloženo 21.1.2017 20:30
Stopa od hraničního přechodu nad Čihalkou po Knížecí
cestě, na Polomské sedlo, na Šerlich a zpět okolo Ostružníku byla perfektně upravena. Nepamatuji takovou kvalitu a moc díky těm, kteří se o to zasloužili.
Vloženo 21.1.2017 19:38
Přejezd Šerlich - Lichkov: Ráno byla trať přemrzlá, ale zato bylo v okolí Velké Deštné nádherně slunečno. Bohužel sluníčko se vždy při inverzi podepíše na kvalitě tratí. Od Homole už byla mlha, sníh výborný a navíc čerstvě urolbováno, takže super. Na rovince pod Anenským vrchem nějaký pěšák nadělat do čerstvého manžestru cca 10-ti centimetrové díry. Aspoň, že nešel ve stopě. Od silnice vedoucí do Bartošovic je dál směrem k Zemské Bráně cesta vypluhovaná, ale dá se bez problémů jet. Bohužel od osady Čihák se žádná stopa neudržuje, tak jsem od řeky musel jít až do Českých Petrovic pěšky po silnici. Potom je od sjezdovky podél tvrze Adam upravená trať, ale byl tam dnes kupodivu dost mokrý sníh. K přechodu Petrovičky se dá bez problémů sjet po cestě a za přechodem podél hranice je už jen "turistická" stopa vedoucí až na vlakové nádraží v Lichkově.
Vloženo 19.1.2017 22:39
Šerlišský Mlýn - Kamenný vrch - Vrchmezí - polskou stranou na Bukačku - Masaryčka a zpět po české straně. Hodně zaváto jen kousek okolo Sedloňovského vrchu. Jinak to je dobré, jak na klasiku, tak na bruslení. Nově projeto rolbou po žluté značce od Ostružníku na Polomský kopec a Vrchmezí, také polská strana dnes čerstvě upravená.
Vloženo 19.1.2017 10:34
Šerlich - Velká Deštná - Pod Jelenkou - místy zaváté, v částech bez lesa se sotva drží stopa. Dál až do Orlického Záhoří super stopa, mírně zavátý manžestr. Orlické Záhoří - Bedřichovka - první 2km (k lesu) měkké, hodně zaváté, dál podle lesa až na Bedřichovku dobré jak na klasiku tak bruslení.
Vloženo 18.1.2017 20:40
Dneska odpoledne z Čihalky nad Deštné a zpět, nahoře zaváto, ale jen kousek, na bruslení to určitě bylo a jelo to naprosto famózně, na bruslení to tam rozhodně bylo i když Knížecí je v lepším stavu.
Vloženo 18.1.2017 16:49
Deštné(kostel)-Pod Sedlonovským vrchem-Polomské sedlo....Od kostela do lesa stopa zaváta,v lese stopa na klasiku,na bruslení to nebylo,čím více se člověk blížil na vršek,tím od šasu byla stopa zaváta a Sedlonovským vrchem hodně naváto,kopec za kopcem,není to už o jízdě,ale zdolávání.Jinak počasí na jedničku,nahoře pěkně mrzlo.
Vloženo 18.1.2017 8:39
Včera v 15h ze šerlichu přes bunkrovku na pěticestí a z5. Tvrdší úsek od Jelenky pod Homoli, jinak měkké, ale upravené. Na Velkou deštnou samozřejmě taky šlapáci.
Vloženo 18.1.2017 7:52
Odpoledne v cca 14h z Haničky směr Mezivrší a Pěticestí, čerstvě projeto rolbou,na klasiku úžasný (i bruslení by bylo parádní). Nahoře na Pěticestí stopa vyfoukána. Dále potom dolu ke Korunce, první polovina zafoukaná stopa, zbytek opět luxusní svezení v čerstvé strojové stopě. Dále potom dolů nad Orlické Záhoří - opět paráda (dostatek sněhu) a směr Černá Voda a Nová Ves nejhezčí úsek, krásně široká, nezafoukaná stopa jak pro klasiku, tak pro bruslení - díky za dokonalou úpravu! Z Nové Vsi nahoru na Mezivrší neupraveno, cca 15 cm prašanu, dalo se pomalu vystoupat po prošlápnuté stopě od lidí. Z Mezivrší zpět na Haničku viz začátek, luxus!
Vloženo 18.1.2017 6:33
Včera z Čihalky na Polomské sedlo. Měl jsem kliku na rolbu, která mě dojela, takže Čihalka OK. Na Polomským sedle mezi odbočkou na Čihalku a odbočkou do Mlýna nehorázně naváto, jak na poušti (a to bylo ráno projeto!). Cestou zpátky před Čihalkou rozšlapáno nějakým zmetkem, dupal v neporušeným manžestru!!!
Vloženo 16.1.2017 14:32
Relevantní info dostaneš od sedloňovské starostky. Ale pokud to vezmu pragmaticky - není kam a není pro koho...

(Odpověď na dotaz uživatele kriso z 16.1.: Tušíte někdo, proč se neupravují tratě do Sedloňova?...)
Vloženo 15.1.2017 20:07
Z Luisina na Pěticestí a zpět, cca 10 cm prašanu na upraveným podkladu, takže spíš na klasiku.. Zadní cestou to z Pěticestí bylo lepší, než serpentinama....až to v pondělí projedou, tak to bude luxus. Snad i z Čihalky....
Vloženo 15.1.2017 13:12
Šerlich - neznačenou cestou na Velkou Deštnou - Luisino údolí - zámeček Pádolí - Deštné.Stopy zapadané čerstvým prašanem,celá trasa klasikou,pěkné svezení.
Vloženo 14.1.2017 16:57
Skate ze Š. mlýna na rozcestí pod vrchmezím, zpět na bukačku a Mlýn. Luxusní svezení i v tom co připadlo. Z knížecího rozcestí na rozcestí pod vrchmezím sice cca 4 nového, trochu pomalejší, ale krásně to drželo! 100x lepší než upravená, ale rozšlapaná úterní cesta. Díky také všem rolbařům, za dneší úpravu trati.
Vloženo 13.1.2017 18:12
Nefunguje, cedule tam je, ale lidem je to jedno.
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 13.1.: Zdravím příznivce bílé stopy. Jsou ideální podmínky pro běžkaře. Jak je patrné z předchozích zpráv, většině vadí, že pěší kazí upravené trasy. Dříve byly na počátku upravených stop značky zákazu vstupu pro pěší (od horské služby????) a bylo to od pěších akceptováno.
Nyní to nějak nefunguje.)
Vloženo 11.1.2017 6:27
Jinak k parkování na Čihalce - z polský strany je u silnice vyhrnuto parkování asi pro 5 aut, takže se dá parkovat líp, než jen u silnice...
Vloženo 11.1.2017 10:39
Včera z Čihalky na Vrchmezí, škoda tuposti lidí který tam chodí pěšky, kdybych někoho potkal, tak ho asi umlátím holí, posledně jsem viděl jít v čerstvém manžestru polskou rodinku, je jim to úplně jedno. K tomu auto od Čihalky, to člověk fakt nepochopí, pěšákům to spíš asi ani nedochází, že nám to ničí.
Vloženo 10.1.2017 20:44
Cesta od Šerlišského mlýna přes Polomské sedlo na Masaryčku krásně upravená. Dnes dělali nový manžestr. Podmínky jsou ideální :-)
Vloženo 10.1.2017 20:25
Z Čihalky pod Homoli a zpět. Zpátky přes Polomský kopec, vyhnete se tak rozšlapaný Knížecí cestě - škoda toho, jinak to nemělo chybu, upraveno všude a čerstvě, ideální podmínky!!! Čihalka best....Jinak od hospody na Čihalce k hranici zas nějakej magor v autě si asi dokazoval, že nemá malýho pindíka, ach jo. Debilové holt budou furt, s tím je třeba se smířit
Vloženo 10.1.2017 20:20
Stopu rozšlapali polští vojáci, zřejmě z té základny pod Čihalkou. Včera jsem je tam večer potkal, ale ve sjezdu z Klözterplanu jsem je nestihl seřvat. Je to nepříjemné, ale ne tak hrozné jako třeba ze Schierlichpassu na Großkoppe. Včera i dnes ale svezení bezva, ačkoliv dnes večer už byla fest kaltna...
Vloženo 10.1.2017 20:15
super podmínky a díky za to všem kdo se starají , mám dojem že ty stopy od "pěšáků" jsou od polských vojáků-bežců sídlících nedaleko od Čihalky , několikrát jsem je tam potkal , někteří běží uprostřed a někteří bohužel ve stopě kde se jim to neboří........
Vloženo 10.1.2017 19:43
Škoda, že to tu nečtou pěšáci! Celá cesta z Čihalky až za knížecí rozcestí neskutečně rozšlapaná. Odhaduju to na 2-3 lidi, stopy jsou v obou směrech.Celkově ale hezké, rychlé svezení, ve stopě i mimo. Jinak to zamrzí o to víc, když se člověk dočte, že mají peníze max na 10 úprav za celou zimu.
Vloženo 10.1.2017 14:48
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 10.1.: Myslíte, že to je z Čihalky v pohodě na nové lyže?)
Byl jsem tam v neděli 8.1.2017. Parkoval jsem u chaty Čihalka. Ráno luxusní stopa pro skate i klasiku hned cca 50 m za Čihalkou ze silnice. Navečer stopy dobitý, projel od Čihalky k přechodu nějakej terénní náklaďák. Takže na klasiku klidně parkovat u Čihalky, na skate raději u přechodu.
Vloženo 10.1.2017 9:39
Určitě, byl jsem tam v neděli a sněhu dost a úprava výborná.

(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 10.1.: Myslíte, že je to z Čihalky v pohodě na nové lyže???)
Vloženo 9.1.2017 7:34
Šerl. Mlýn - Pod Sedl. vrch - Číhalka a zpět přes Polomský kopec na Šerlišský Mlýn.
Souhlas s Mírou - naprosto parádní svezení - čistý sníh (ráno trochu nového prašanu), tvrdá stopa i pruh na skate. Nemělo to chybu!
Za mě díky na Číhalku!
Vloženo 8.1.2017 21:36
Dnes skate ze Skuhr. okruhu na Sedl. vrch, dále knížecí rozcestí, rozcestník olešnice/čihalka a z5. Na okruhu měkké, hůlky se ztrácely o 1/4 délky. Nejluxusnější úsek z knížecí směr čihalka, široká, tvrdá cesta a asi 4 klasici. Tak to byla naprostá bomba:-)
Vloženo 8.1.2017 19:47
Ahoj. Dnes z Deštného přes Polomské sedlo na Deštnou a od Jelenky přes Luisino údolí a Zámeček zpět. Podmínky super a od Zámečku do Deštného nečekaně pravděpodobně stojově projetá nová stopa. Ať se ale na mě nikdo nezlobí, ale když někdo po takovéhle stopě (vede prostředkem cesty - není tam na to víc místa) bruslí, je to prachsprostý sobec a vandal. Skol!
Vloženo 8.1.2017 9:54
Nevíte jak to dnes vypadá s tratemi deštná-šerlich-pěticestí?
Vloženo 8.1.2017 14:26
mráz ale krásně, na hřebení víc než půl metru prašanu, úprava tak 3/5, ale nádherně upravená Čihalka, po skvělém obědě (dodporučuji) cca 1km pod neupravenou spojkou doleva na Polomský kopec u mě zastaví rolba, uvnitř Polák a ptá se, kudy na Vrchmezí (Orlica), tak mu to nějak vysvětlím a lidi on projede a skvěle upraví tu spojku, uprostřed uvázne před šikmým stromem, chvíli hledá pilu :), chodí bezradně kolem, znovu se ptá jestli jede dobře a já že jo, tak to nějak objede a frčí na tu svou Orlicu a dál do Polska...jestli je tohle nějaká spolupráce díky které budou ty krásné terény nad Čihalkou upravovány častěji tak hurá....
Vloženo 7.1.2017 23:21
Zdravím. Dnes jsem se nakonec odhodlal ráno jet do Deštvého do stopy. Bruslím,tak jsem to risknul,i přes nechvalné poznámky od kolegů co tu dobře informují :) Byl jsem v Deštném.Vyjížděl jsem od kostelíka na Šerlich a Masaryčku. Celkem upraveno,ale pro zdatnější bruslaře! Lehce jsem promázl,tak to ze začátku moc nejelo. Z Masaryčky na Pěticestí KATASTROFA!!! Tak krásně by se tam jelo,ale naprosto neupravené a rozbité. Vzdal jsme to trápení a na zrozcestí Pod Jelenkou jsem sjel zpět do Deštného. Lidí tak akorát,spíš néně a mráz luxusní :) Při každém sjedru jsem hned vychladl a ruce mrzly nahned! Jinak to šlo,ale byla to dřina. Díky za vaše zprávy. Honza
Vloženo 7.1.2017 17:01
Dnes Hanička- Pod Homolí a zpět.Na skate je to hodně měkký.Boří se to. Až si to sedne bude to super.Klasická stopa vypadá výborně. Jinak to bylo hezký :-) a hlavně málo lidí
Vloženo 7.1.2017 14:57
Dnes z Šerlichu do Olešnice,včetně Panského kopce.Nahoře sice zaváto,dále stopa od Sedloňovského vrchu na Čihalku úúúúžasná.Z Panského kopce k Hartmanovi stopa jen od běžkařů v hlubokém sněhu.Čihalko děkuji.
Vloženo 7.1.2017 13:32
Dneska teda velka, velka bida... jak nekde na louce. Na skate je to velkej punk. A to od Masarycky na obe strany..:(
Vloženo 10.1.2017 12:13
Ano, bez debat na jedničkové lyže!
Vloženo 6.1.2017 18:37
Dnes opět epesně upraveno od Čihalky, skvělé svezení, druhý den po sobě v manžestru jako první, nádhera.
Vloženo 6.1.2017 17:12
Ze Šerlichu jsem měl namířeno na 5ticestí, ale plán jsem přehodnotil, protože jsem byl na skatech a to pro dnešek nebyla dobrá volba. Zvláště v úseku mezi Jelenkou a Homolí to bylo měkké (hůlky se zapichovali 20 cm hluboko) a ještě tam nějaký blb se čtyřkolkou udělal koleje, tak jsem to otočil a jel na Vrchmezí. Tam to bylo lepší, rolba tam jela dnes odpoledne, ale vzhledem ke stále padajícímu sněhu i tam to nebyla žádná pohoda. Klasici na tom byli lépe, měli stopu docela dobře projetou, tak zítra jdu na klasiku.
Vloženo 6.1.2017 13:41
Koukám na upravené stopy a podle GPS kunštátské rolby to vypadá, že ji "ukradli" Poláci... :) doufám, že se jedná přeshraniční spolupráci nebo jen blbne čip...
Vloženo 6.1.2017 8:38
Večerní svezení Bunkrovkou na Šerlich a zpátky. Stopa na klasiku byla trochu zapadaná, asi odpoledne lehce padalo. Na skate se to trochu bořilo, ale nebylo to nic, co by kazilo dojem krásnýho projetí. Pokud to rolba projede ještě jednou a trochu to umáčkne, bude to naprosto exkluzivní!
Vloženo 5.1.2017 22:46
Super! Masarykova - Polomske sedlo bomba!
Vloženo 5.1.2017 20:09
Zdravím.Dnes "zaplat´pán Bůh"poprvé upraveno.Od Čihalky po Knížecí až k Sedlońovskýmu vrchu.Dále bylo upraveno Ruské údolí (až do úrovně bývale hájenky),od pomníčku směrem k Olešnici jsou vyjeté koleje od SUV. Zhruba od úrovně hájenky až do Olešnice (cca.1km) je trasa protažená radlicí,.Byla také snaha upravit trasu Čihalka,Hraniční les,Pánsky a Feistuv kopec až k Hartmanovi.Rolbou byla trasa upravená (kvůli nevhodním podmíkam) jen po Pánsky kopec.
Vloženo 5.1.2017 19:34
Upraveno je i do Ruského údolí, dnes jsem jel skate z Čihalky a až na Polomské sedlo jsem rozjížděl panenský manžestr. Luxusně upraveno.
Vloženo 3.1.2017 18:53
Dnes to byla pravá zimní idylka. Na celé trase šerlich- Rokytnice padal sních a foukal vítr. Pár skalních běžkařu co si proráží stopu, no prostě prává zima a pořádná dřina.
Vloženo 3.1.2017 17:31
cesta na Peticesti z Orlickeho zahori neprotazena, máza ale byla dobrá, sněhu dost takže na turistiku paráda
Vloženo 2.1.2017 19:38
Deštné-Masaryčka:Dnes po celou dobu jízdy hustě sněžilo,stopa pro klasiku se drží díky běžkařům,kteří občas projedou.Na bruslení stopa neupravena,jen za mě napadlo kolem 10cm.Výborný základ na příští víkend :)
Vloženo 2.1.2017 19:35
Vzkaz pro Jiřiny:neřešte hlouposti,holt místo ale jsem vložil čárku,normální laik pochopí
Vloženo 7.1.2017 9:43
Dovolím si reagovat na příspěvek Mirka z 29.12.2016, dík za všechny info, jen si neodpustím svoji poznámku k pokynu: nevoďte na běžky svoje psy. Jako bydlící v domě, kde všichni sousedi mají ve svých zakrádkách většinou větší psy a nechávají je celé dny a noci pouze na tom svém kousíčku zahrádky a po nocích (ať mladí či starší - všichni jsou stiženi hluchotou, když neslyší, jak jejich miláčci prosí o trošku pohybu, když i jejich tělo je stvořeno k pohybu), pak velmi ráda se chovám ohleduplně ke všem, kteří tyto své miláčky vyslyší a berou je do stopy s sebou. Jinak moc dík za vždy nádherné podmínky a krásné natěšené zimy z běž. stop v OH.
Vloženo 2.1.2017 17:24
Poznámka pro nadšené přispěvatele - viz carculka: tratě jsou buď IDEÁLNÍ nebo DOST ZLEDOVATELE. Slovní spojení IDEÁLNÍ MÍSTY DOST ZLEDOVATELE nedává moc rozum. Děkuji.
Vloženo 1.1.2017 20:26
Pro info - zkusil jsem sjet ze sedla Pod Sedlonovskym vrchem do Sedlonova. Da se az po oboru, pak po louce ke kostelu. Je to ale nouzovka, snehu je dost ale je to rozslapano. Nahoru by to mozna slo ma klasiku, zadna hezka stopa tam ale neni.
Vloženo 1.1.2017 15:58
Šerlich-Velká Deštná-Pěticestí.....tratě ideální,místy dost zledovatelé,jinak super.Počasí opět na jedničku
Vloženo 1.1.2017 9:11
Výborný. Místy trošičku zledovatělé, ale jinak super. dost sněhu, azůro počasí ⛅ žádné kořeny, nic. :-)
Vloženo 31.12.2016 17:29
Počasí na jedničku.Z deštného od kapličky až na masaryčku upravena stopa,jen v lese poslední km k masaryččce horší cesta,jinak stopa na klasiku i bruslení super,občas zmrzlé místa.Jinak mraky lidí,kdo to nemá rád-nejezdit.To samé co se týče jídla pití na masaryččce,počítejte hodinu čekání minimálně,raději si vemte sebou něco na zub.
Vloženo 31.12.2016 17:01
Ze šerlichu k nároďáků. Krásné slunečné počasi. U bukačky dost zmrzlé ale jinak luxus.
Vloženo 31.12.2016 16:54
Dnes okolo nuly z parkoviště
na šerlichu super stopa až na pěticesti ale
hlavně celý den slunce
Vloženo 31.12.2016 19:45
Z Pěticestí na Panské pole v pohodě,pouze kolem hradeckého bunkru asi na dvou místech leze tráva a kameny a sjezd k hájence na Panském poli jsou zledovatělá místa.Sjezd z Panského pole nádhera, na tvrdém zmrzlém sněhu 5cm prašanu.Poslední kopec nad sjezdovkou málo sněhu,leze tráva a krtičáky.Sjezdovka vysněžená.Projeto mezi 14tou a 15tou hod. 30.12.2016
Vloženo 31.12.2016 16:10
Číhalka - Deštné. Z Číhalky až po rozcestí na kotě 900 3 km bez sněhu! Pak slušný až po rozcestí nad Polomem. Pak rozdupaná hrůza až pod Sedloňovský vrch a od tam tud krásně upraveno až k Narodaku do Deštného.
Vloženo 30.12.2016 19:32
Ano. Podepíšu vše, co píše Mirek. Jel jsem od Panského Pole na Deštnou a téměř vše bylo dnes k vidění. Naštěstí jen úraz ne. A co mě štve obzvlášť jsou volně pobíhající psi, to je fakt o zranění. Při sjezdu nikdy nevím, co toho psa napadne a kam se "možná" uhne...a lidi! když už je tam berete, uklízejte po nich aspoň jejich hovna. Bylo jich tam dnes k vidění až moc. Tohle už je vážně přes čáru.
Hezký den všem.
Vloženo 30.12.2016 19:22
Zdravím všechny, S Mirkem plně souhlasím je to tam mazec. 12 bodu ze 16 jsem dneska viděla v akci a věřte nic moc příjemného. Jinak trasa z Deštného k Šerlichu je v pohodě místama je to tam ledový podklad, ale to se týká 1-2 km před Šerlichem. Šerlich - Pod Jelenkou je sněhově celkem dobrý žádné skryté plotny nic. Pod Jelenou - Mezivrší sníh dobrý, ale už začíná být jen jedna stopa na klasiku. Mezivrší - Hanička pořád se to dá projet na celkem kvalitním sněhu, ale už se objevují plotny a úseky s namrzlým podkladem. Celou dobu mažu modrým extra V40. Dejte na sebe lidi pozor.
Vloženo 30.12.2016 13:33
Krásné lyžování, krásné stopy, super sníh. Bohužel mnoho neukázněných lidí, kteří nedodržují základní pravidla chování ve stopě. Pro zopakování všem:
Proto, abychom se cítili ve stopě dobře, bezpečně a bez případných nepříjemných situací, je potřeba dodržovat několik pravidel.

1.Berte ohled na ostatní, vzájemnou ohleduplností předejdete většině případných nepříjemných situací.
2.V upravených stopách jezděte vpravo, podobně jako na silnici.
3.Pokud je upravena pouze jedna stopa, přednost má lyžař, který jede z kopce.
4.Je-li proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce.
5.Vzájemné předjíždění lyžařů je povoleno z obou stran. Předjížděný není povinnen uvolnit stopu pro rychlejšího lyžaře, předjíždějící by měl upozornit předjížděného o svém záměru.
6.Při předjíždění držte hole těsně u sebe, zabráníte tak případnému zranění.
7.Při sjezdu z kopce nezapomeňte zvážit své lyžařské dovednosti, dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních lyžařů, v nepřehledném terénu se pohybujte se zvýšenou opatrností.
8.Zastavíte-li nebo spadnete, uvolněte stopu ostatním.
9.Ocitnete-li se při nehodě jiného lyžaře, poskytněte mu dle svých schopností první pomoc (ukládá vám to zákon). Mějte u sebe číslo Horské služby, nepřetržitě připravené pomoci při úrazech nebo v jiných krizových situacích.
10.Dodržujte prostor pro bruslení, neničte stopu.
11.Ve stopě dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních.
12.Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Podle lesního zákona smějí psi do lesa pouze na vodítku. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu.
13.Běžecké tratě jsou strojově upravovány. Dbejte zvýšené opatrnosti, může dojít k setkání s rolbou a skútry provozovatele a Horské služby. Při setkání uvolněte stopu a umožněte bezpečný průjezd techniky.
14.Pohybujte se pouze na značených trasách, jsou koncipovány tak, aby byli spokojeni sportovci i turisté. Opuštěním trasy do lesa nebo na paseky můžete poničit porosty v přísně chráněných územích.
15.Ve stopách se pohybujte jen s připnutými lyžemi. Pěší chodci volte jinou cestu, není-li zbytí, pohybujte se mimo upravenou trasu, prošlapaná stopa velmi znepříjemní cestu všem lyžařům.
16.Na trase i v okolí udržujte pořádek, pro sebe i pro ostatní.
17.Provozovatel běžecké tratě je oprávněn v krajním případě vyloučit osoby, které porušují pravidla chování ve stopě a zásady slušného a kultivovaného chování k ostatním, z užívání tratí, popř. je předat ke stíhání pro přestupek podle zákona č. 200/1990 Sb.
Vloženo 29.12.2016 20:18
Hezké po všech stránkách,Hanička-Mezivrší,po červené Pěticestí a na kiosek HS pod V.Deštnou,a zpět,-5°C, slunečno, téměř bezvětří, v sobotu bude repete :-)
Vloženo 29.12.2016 18:51
Sněhu dostatek, stopa projetá cca 2 dny zpět, zatím relativně slušná, sníh přemrzlý. Ale zitra to snad opět projedou rolbou. Dnes počasí supr, zítra bude nejspíš stejné. Akorát parkování trochu složitější.
(Odpověď na dotaz uživatele Pepan Mareš z 29.12.: Jak to vypadá se stopou a sněhem z Mezivrší na Velkou Deštnou? Díky za info.)
Vloženo 29.12.2016 15:57
Z Deštného na Sedloňovský vrch dnes projela rolba- velmi pěkné svezení,dále na Čihalku tradičně neupraveno,jen stopa od běžkařů.Odhaduji,že po rozcestí nad Ruským údolím v pohodě dojedete,ale pak už se hodně klesá.
(Odpověď na dotaz uživatele Soňa z 29.12.: Taky mě zajímá trasa z Deštného přes Sedloňovský vrch na Čihalku. Nevíte někdo, zda je to aspoň celé sjízdné na jedničkových lyžích? Pojedu klasiku a na strojové stopě až tak nebazíruju, ale nechci zničit lyže)
Vloženo 28.12.2016 22:12
Díky skuhrovákům za krásné svezení na jejich tratích ..
Jó čihalka , jestli vůbec nekdy vyjede ...
Vloženo 28.12.2016 19:49
Dnes z parkoviště u Haničky po červené lesem kolem bunkrů trasa pošlapaná chodci, ale klasikou se jet dala. Zmrzlý podklad, na něm prašan. Skoro po celé trase ovšem jen jedna stopa. Ve stopě nalezeny klíče s čipem, bohužel nebyla obsluha parkoviště, takže ponechány na mapě na parkovišti.
Vloženo 28.12.2016 18:39
Od Haničky na Šerlich a zpět. Po celé trase perfektní podmínky- dole pevný podklad a na tom čerstvý sníh. Jen na začátku občas ledovaté, ale bez šutrů. Mohly být tak -2 až -3°C, na extráč to není, ale cokoli teplejšího to bere parádně. (pro Aleše)
Vloženo 28.12.2016 18:37
Podle předpovědi by mělo být opět jasno, takže ideální by byl starý modrý extra od Swixu, ale ten už asi nikdo moc nemá. Mohl by to vzít i "nový" modrý extra, tj. nové označení V40, 2-3 tenčí vrstvy, protože sníh ve stopě bude přemrzlý a občas smíchaný se starým zmrzlým.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 28.12.: Poradí prosím někdo, co namazat zítra na odraz na klasiku? Děkuji.)
Vloženo 28.12.2016 16:37
Destne od Narodaku pres Vrchmezi - Serlich - V. Destna - Pod Homoli - Peticesti pres Korunku. Vse perfektne upravano na skate i klasiku. Jenom kolem Bukacky je to klasicky horsi ale porad to jde.
Vloženo 28.12.2016 14:40
Dnes 12 -14 hod Šerlich - Pěticestí a zpět. Mezi Šerlichem a bufetem davy lidí, až do sedla Pod Homolí taky ještě docela dost, ale okruh Pod Homolí - Pěticestí obě cesty již téměř bez lidí a upraveno včera rolbou z Říček. Pouze pozor v prvním sjezdu z Pěticestí severní cestou, dole je přes cestu vytáté koryto potoka. Je to hluboké, ledovaté a na zlomení lyží. Rolba z Deštného dnes znovu upravila úsek Luisino - Šerlich, což je fajn, protože jsou stopy po obou stranách a i uprostřed je dostatek místa pro 2 bruslaře, případně bruslaře a pěšáky jdoucí po straně za sebou. Dnes vyjela i rolba ze Záhoří, takže hřebenovka je upravená celá, včetně sjezdů. Krásné lyžování za slunečného počasí.
Vloženo 27.12.2016 20:21
Šerlich-Velká Deštná-Pod homoli a zpět. Odpoledne kolem 15h, tvrdy podklad, na tom cca 5cm čerstvého prasanu. Zataženo. Snehu dost. Byl jsem na skate, na klasiku by to bylo taky OK, možná i lepší. Mezi rozcestim pod Velkou Deštnou a rozcestim Pod homoli nebylo rolbou čerstvě upraveno, ale moc nevadilo, dal na obě cesty zase upraveny. Bylo to prijemny svezeni, az vykoukne slunce a stahne rolba, bude to jeste lepsi. Proti loni super. :-)
Vloženo 27.12.2016 17:34
Šerlich - Velká Deštná - ráno, všude led, ale k polednímu silné chumelení. V místech, která nebyla kryta před větrem byl sníh vyfoukaný.
Vloženo 26.12.2016 19:34
Vyjel jsem z Orlického Záhoři na Pěticestí a zpátky. Kupodivu sníh už od lesa, lyže jsem nasadil za můstkem přes potok, od křižovatky (čtyřcestí) stará strojova stopa až nahoru. Chtěl jsem bruslit, to nešlo, ale klasika krása. Sníh těžký, pomalý, ale dostatek, dolů jsem píchal. Co nevidět zamrzne a bude to bomba!!
Vloženo 26.12.2016 17:29
10:00-12:00 Masarykova ch.-Velká Deštná-zpět-Bukačka-Pod sedlem-Masarykova ch. Sněhu dostatek, mokrý, těžký, neupraveno.
Vloženo 25.12.2016 22:06
Serlich - Pod Homoli a okruh pres Peticesti. Vydrzel jsem v tom desti dole do pozdniho odpoledne, pak jsem vyrazil omrknout, jestli na hrebeni nahodou nesnezi. Skate sa dalo dobre po Pod Homoli, pak okroh pres Peticesti trapeni v 10-15 cm neupravenem novem mokrem snehu, proslapnuto jenom lehce na klasiku. Bohuzel predvanocni uprava zasnezena, dobra zprava je, ze nahore je zas bilo a spis snezi nebo padal zmrzly dest. Je to v klidu na nove bezky.
Vloženo 25.12.2016 17:36
ŠERLICH-POD JELENKOU-POD HOMOLÍ-VELKÁ DEŠTNÁ(rozcestí).........napadlo dalších 5-10cm,při jízdě stále hustě sněžilo.Trasy tudíž neupraveny,pouze pro klasiku běžkařima vytvořená stopa po které se jelo celkem dobře
Vloženo 25.12.2016 10:51
@Aleš: Napadlo 5 cm? To je skvělá zpráva, už se těším do stopy! Tak snad to oblevu opravdu vydrží.
Jinak se připojuji s přáním běžkařům na bezva poježdění ve stále upravených stopách a všem ostatním Frohe Festtage aus Adlergebirge!
Vloženo 25.12.2016 9:05
Na štědrý den byly v úseku Šerlich Pěticestí ideální podmínky na klasiku i bruslení. V noci na 25.12. připadlo 5 cm sněhu, tak to snad přežije i avizované oteplení. Krásné svátky vsem
Vloženo 25.12.2016 8:21
Všem běžkařům přeji krásné a pohodové Vánoce,šťastný Nový rok,hodně sněhu,čisté tratě bez udupání pěšáků
Vloženo 23.12.2016 21:05
Dneska skate - pendl masaryčka homole jelenka homole...až do zblbnutí. Sníh místama plný jehličí a bukvic jak už psal níže Aleš. Na 5 cestí jsem se s lepšími lyžemi neodvážil. Největší pecka je probuzení rolby z říček, která po týdnu vyrazí na úpravu, jenž o víkendu asi přijde v niveč. Jinak pořád krásné svezení se souvislou vrstvou sněhu. I na tom kousku se dá příjemně unavit.
Vloženo 23.12.2016 19:29
Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí - Velká Deštná - Šerlich. Sněhu zatím dostatek, čerstvě projeto rolbou. Místy zledovatělé úseky, jehličí.... ale jinak celkem pěkné svezení. p.s. - pozdravuji slečnu s černobílým trhačem jménem Ejmi, ze setkání pod Komářím vrchem.
Vloženo 22.12.2016 13:18
Také děkuji za info. Dokud bude po cestě jezdit SUV, není potřeba vůbec upravovat. Raději to, pokud to lze, zrovna pošlete na úpravu Dešeňákům. Jinak za mě je knížecí cesta jedna z nejhezčích v Orlických horách.
Vloženo 22.12.2016 10:00
Díky Peterovi a Alešovi za info
Vloženo 22.12.2016 8:14
Hanička - Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí a zpět. Od parkoviště u Haničky cca 1 km nahoru je asi 5 cm víceméně jen ledu, nepříjemný je hlavně sjezd. Na hřebenech je to lepší, ale zdaleka ne ideální. Asi jen pro nadšence, do zimní pohádky je daleko.
Vloženo 21.12.2016 17:29
Z Deštného Bunkrovkou přes Polomské sedlo na Šerlich nedoporučuji kvůli velkému množství jehličí a bukvic. Dále přes Deštnou, Jelenku a Luisino celkem Ok. Těžké s mázou na klasiku na odraz kvůli střídavým podmínkám. Někde ještě prašan, na slunci vata a místy zmrzlé až ledové.
Vloženo 21.12.2016 16:42
Zdravím.Projel jsem část úseku od Ćihalky k hranicí a pak po Knížecí cca.3km.Výška sněhu v kolejích projetého od SUV. je5 až 15cm.podklad je místama ledovatý.V Ruském údolí je cca.20cm,měřeno u vodojemu,také vyjeté koleje od SUV.cestou jsem potkal dva cyklisty.Je potřeba si uvědomit,že trasa není vedená někde po louce ,ale po asfaltové silnici.
Vloženo 21.12.2016 14:54
Ty důvody ohledně úpravy k Čihalce jsou pochopitelný, ale nyní asi jen peníze - sníh je. Jinak nechápu, jak mohla vyjet rolba ze Záhoří, když na loukách v Záhoří je víc trávy než sněhu. Včera jsem jel od Korunky do Záhoří a zpět k Jelence - v podstatě nesjízdné, nejezděte tam!!! Myslím, že od Čihalky bude určitě víc sněhu, jedním projetím by se alespoň utvořil základ. Ale je to jen můj názor.
Vloženo 21.12.2016 13:54
Ohledně údržby běžecké stopy Olešnice v O./h.
Trasa Ćihalka-Polomský kopec a Ruské údolí.Ty důvody jsou dva.1.Minimální vrstva přírodního sněhu 30cm.2.Jak jinak finance.Zdůvodu že máme na celou zimní sezónu omezené množství peněz,které pokryjí sotva tak 10 výjezdu rolbou.Proto musíme velmi pečlivě zvažovat,kdy běžeckou stopu upravovat.První údržba běžecké stopy určitě neproběhne dřív než po Vánočních svátcích.S pozdravem P.K.
Vloženo 21.12.2016 13:26
Dnes dopoledne z Šerlichu na Pěticestí. Sjízdné dobře, ale dost foukalo, ve stopě je hodně jehličí, místy je zavátá. Na bruslení je to lepší.
Kéž by to na Čihalku projeli alespoň na vánoční svátky a konec roku, kdy tady bude nejvíc lidí.
Vloženo 21.12.2016 8:37
Zdar, s Olešnicí souhlas, je to škoda, krásná trasa....jinak úprava super, jen nesjíždět do Záhoří!!! Tam je sněhu málo, včera jsem si naběhnul a sjel od Korunky dolů, kamení a dole na loukách víc trávy jak sněhu! Jinak nahoře paráda, hezky upraveno, i Bukačka v pohodě
Vloženo 20.12.2016 16:50
Dnes projeto rolbou ze Záhoří i z Deštného. Celý den sluníčko. Nádhera! V neděli odpoledne připadlo asi 5cm, takže vyfoukaná místa, kde ještě v neděli dopoledne koukalo kamení jsou nyní pod sněhem.
Vloženo 19.12.2016 15:58
Hanička-Pěticestí , 1.cca km ledové, pak hezké, po obědě čerstvý sníh a chumelení, -2°C,mlhavo
Vloženo 18.12.2016 19:01
Hanicka -Peticesti a zpet snehu dost. Jen usek od zavory do prvniho rejdu je ledovy a rozjezdeny od aut. Chumelilo.
Vloženo 18.12.2016 17:28
Páteční úprava super. Z Deštného za Nároďákem po louce místy leze hlína, ale v lese je to již OK. Navíc dnes odpoledne začalo sněžit a do večera napadly v Deštném asi 3 cm nového sněhu.
Myslím si, že DMS by byly mnohem efektivnější, než běžkolepky. Osobně s sebou peníze na běžky nikdy nevozím a hledat místa, kde se prodávají běžkolepky se mi nechce. Stačilo by na netu u mapy s úpravou tras zveřejnit číslo na DMS a občas ho někde vylepit na mapu na začátku tras. Výtěžek by byl jistě výrazně vyšší, než z prodeje běžkolepek, o kterých stále ještě nikdo moc neví. Prostě chybí informace. Snad si to tu přečte někdo z obcí, které mají úpravu na starost...a bude o tom přemýšlet.
Vloženo 17.12.2016 21:12
Buďfitka ze ski centra na Mezivrší je na starý lyže (místy hlína, bukvice, kameny), z Mezivrší na Pěticestí už nádhera :)
Vloženo 17.12.2016 17:42
Velké poděkování všem za úpravu stop. Dnes to byl v daných možnostech luxus. Pokud by bylo možné dodat "běžkolepky" chlapům do srubu na Pěticestí, bylo by to skvělé. Nebyl jsem dnes sám, kdo chtěl přispět na úpravu stop tímto způsobem, ale bohužel to nešlo, protože je tam neměli. Hezký den všem.
Vloženo 16.12.2016 19:08
Ano, super a díky za úpravu. Stačí sledovat web s rolbami a netřeba to někam psát. Zítra ve stopě ahoj!
Vloženo 16.12.2016 18:47
No, šetřil bych kritikou, dnes čerstvě projeto z Deštného, Záhoří i Říček, super podmínky, nikdo ve stopě. Možná by podrobnější (zapálenější) info na stránkách Deštného neškodilo, ale to by pak tenhle web ztrácel smysl:-)
Vloženo 16.12.2016 11:51
Díky za info ze Záhoří, myslel jsem si to, že to bude nedostatkem sněhu. Tak snad bude líp. Díky
Vloženo 16.12.2016 11:35
Rádi budeme upravovat i v úterý až bude dostatek sněhu .
Vloženo 16.12.2016 10:50
Nezbývá nic jiného než souhlasit s Oldou.Když se začínalo s úpravou tratí bylo téměř pravidlem úprava v úterý a pátek.Upravovali deštňaci a říčáci.Později přibyla Olešnice a Záhoří (záhořáci se snaží),ale chybí jakákoli koordinace.Další problém jsou peníze.Doporučuji článek na idnes.cz/kraje/Hradec Králové ze dne 12.prosince.
Vloženo 16.12.2016 9:13
Koukám na on-line info, nejspíš vyjela rolba ze Záhoří, takže zadní cesta od Homole na Pěticestí bude asi protažená čerstvě, zbytek od 8.12. - moc tam toho nenapadlo, tak to asi nestálo za to. Od Šerlichu k V.Deštný bude asi tradičně podupaný prašivejma pěšákáma.
Vloženo 15.12.2016 12:31
Na www.destne.info/bezecketrate/
najdete mapku s historií úprav. Bohužel je to už týden, co rolba nevyjela a to ani ze Záhoří, ani z Říček. Pokud upravěj na víkend, chce to jet brzy ráno, protože počasí určitě přiláká spoustu pěšáků, kteří to hned rozdupou.

(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 15.12.: Neví někdo, jak to vypadá na hřebeni, zda je upraveno nebo zda se plánuje úprava na víkend? Děkuji Iva)
Vloženo 13.12.2016 20:08
Dnes skate ze Šerlišského mlýna na bukačku po uježděné stopě. Od Grunwalďáku se to ještě zlepšilo, že byl znatelný manžestr, takže opakovačka:) Sněhu poměrně dost, pouze na několika málo místech kouká tráva ze stopy na klasiku. K nároďáku to projeté ani uježděné není, takže jsem dojel pouze na Kamenný vrch. Nádherná zima v půlce prosince!
Vloženo 11.12.2016 14:54
Dnes Deštné,Šerlišský mlýn,nahoru,polskou stranou na Vrchmezí a přes Ruské údolí do Olešnice.Lyže jsem nesundal ani jednou,přesto nedoporučuji.Závěrečný sjezd Ruským údolím v tradiční traktorové stopě byl úžasný.Bílá vánoční svíčka podržela z kopce i do kopce.Knížecí cesta projeta asi pěti běžkaři a od rozcestí nad Polomem směr Čihalka taky traktor.Vzhledem k datumu a teplotě - dobrý.
Vloženo 15.12.2016 16:40
Pro Luďka: byl jsem tam 10.12., pravděpodobně se od Nároďáku dá, i když sněhu nebude nadbytek. Přes týden, myslím, moc nesněžilo, takže poslední úprava z minulého týdne, dle stránek destne.info
Vloženo 10.12.2016 22:04
Z Šerlichu kolem Velké Deštné cestou zprava, na Pěticestí po bunkrovce a dál na Haničku a do Rokytnice. Na hřebeni všechno sjízdné (jen na pár místech lezl asfalt) a protažené na klasiku i bruslení. Závěrečný sjezd dolů na Panské Pole poničený kolejemi od auta. Na pláních nad Rokytnicí sněhu dost, ale těžký, bez projeté stopy.
Jenom pozor pokud pojedete na Šerlich linkovým autobusem z Rychnova - řidič nás málem odmítl vzít, protože jsme neměli běžky v obalu. Za posledních 10 let co nahoru jezdím jsem s tím nikdy neměl problém, ale údajně jde o nějakou úpravu přepravních podmínek.
Vloženo 10.12.2016 15:52
Potvrzuju slova Alese a pridavam, ze zitra bude i nadale v pohode sjizdne, odpoledne bylo mezo 1-2°C, nijak zavratne to tedy neodtava. Jel jsem skate a bylo to mekci, ale paradni prvni letosni svezeni :)
Vloženo 10.12.2016 14:05
Ze Šerlichu na Pěticestí stále solidně sjízdné. Pouze ze začátku pár vyfoukaných míst a první cca. 1 km z Homole zadní stranou je vypluženo, tam jsem nesl lyže v ruce. Dopoledne cca. 2 stupně nad nulou. Vše upraveno, někde ale už dost měkké a nejelo to. Na klasiku na odraz ale skvěle držel fialový klistr swix.
Vloženo 5.12.2016 13:09
Z parkoviště na Velkou Deštnou paráda přes Vrchmezí a Bunkrovku se dalo jet do Deštného,až k Nároďáku :-) trasy jsou upravené byla to opravdu paráda :-)jen doufejme,že nám to počasí vydrží i dál
Vloženo 4.12.2016 21:11
Serlisky mlyn - Destne - Vrchmezi - Serlich parada na skate i klasiku.
Vloženo 4.12.2016 18:13
Excelentní podmínky, jaké snad za poslední tři zimy ani nebyly. Z Haničky Pod Homoli bunkrovky projeté rolbou, dále směrem Pod Jelenku jen od lyžařů. Říčkováci se vytáhli - díky! V neděli -8°C, modrý swix, inverze. Co víc si přát? Aby to chvíli vydrželo, nejlépe tak 3-4 měsíce :-)
Vloženo 4.12.2016 13:03
Panské pole - Pěticestí a zpět.Podmínky super. Není vyhrnuto parkoviště.
Vloženo 5.12.2016 10:38
Zielenec......vynikající podmínky,upravená stopa až na Masarykovu chatu jak klasika tak bruslení
Vloženo 5.12.2016 10:30
Deštné-Šerlich..výjezd od kapličky,.vynikající podmínky,skvělá stopa pro klasiku i bruslení,počasí vyšlo na jedničku.Doporučuji
Vloženo 3.12.2016 23:29
Z Luisinova údolí po rolbovce přes Deštnou, na Vrchmezí, Šerlichský mlýn a zpět. Ráno bez lidí, v poledne pár pěšáků, na Masaričce OK. Paráda.
Vloženo 3.12.2016 20:16
Panské pole - pěticestí a zpět. Upraveno rolbou, parádní svezení..
Vloženo 3.12.2016 19:35
Šerlich-Vrchmezí-Rokytnice.Hřebeny-nemá to chybu,viz Aleš.Z Panského pole do Rokytnice po zmrzlé tvrdé krustě,dá se to odbruslit,z údolíčka na Farák je to dost hrbolaté ale dá se.
Vloženo 3.12.2016 16:21
Od Nároďáku na hřebeny, upraveno, na louce dvě malá místa s trávou, jinak až nahoru paráda. Supr svezení na začátek sezony...
Vloženo 3.12.2016 16:17
Dnes jsem zahájil sezónu s Pepou výletem ze Šerlichu. Super počasí, spousta krásného sněhu. Krásně upraveno ze Šerlichu po Jelenku. Dále k Homoli jsme museli prošlapávat stopu hlubokým sněhem my. Z Homole na Pěticestí upravena pouze pravá strana (Bunkrovka). Z Pěticestí jsme si zajeli ještě na 1 pivo do skibaru na Zakletém vrchu. Zpět jsme jeli tou samou cestou. Lidí celkem málo, ale odpoledne byla již obě prakoviště na Šerlichu plná. Kéž by sníh vydržel již celou sezónu!
Vloženo 2.12.2016 14:30
Dnes již upravuje stopu rolba z Deštného a do soboty bude upravena stopa z Panského pole na Homoli :-)
Vloženo 15.11.2016 8:55
Mezi Šerlichem a sedlem Pod Homolí o víkendu moc hezký první lyžování. Slušná "přírodní" stopa na klasiku. Na skate podle mě slabší, měkký, ale šlo to taky, mezi Šerlichem a Velkou Deštnou byla cesta ujetá. Cca 10cm sněhu.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Hřeben Orlických Hor