Orlické hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Orlické hory ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Orlické hory - aktuální zprávy

Vloženo 11.4.2018 21:21
Děkuji, také......Hradec Králové
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.4.2018 8:29
Děkujeme všem kdo se podílí na úpravě běžeckých tratí.Letošní sezona byla opravdu skvělá.Děkujeme
.Také díky patří těm, kdo nás ovšem informovali.Jmenovitě pan Prouza a pan Dufek Díky V.U.Pardubice.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.4.2018 7:57
Jindro, díky za zprávu. Měl jsem ještě chuť to zkusit, ale už by to bylo trápení a obava o lyže.
I tak to byla bezvadná sezona a děkuji všem přispěvovatelům za aktuální postřehy a taky všem, kteří se podíleli na úpravě stop za skvěle odvedenou práci! A v prosinci (nebo ještě lépe už v listopadu) Skol!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.4.2018 7:11
Dnes brzy ráno z Šerlichu pravou stranou na Velkou Deštnou(sněhu dost, místy tráva) a levou stranou zpět(sněhu méně,často asfalt).Určitě naposled a určitě nedoporučuji,Na běžky už to moc není.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.4.2018 20:49
Pořád krásné svezení.....Šerlišský mlýn - velká Deštná a zpět....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.4.2018 13:44
Také jsem neodolal a o Velikonočním dopoledni vyrazil ze Šerlichu na Pěticestí a zpět. Od šerlišského pasu je to dost špinavé od jehličí, ale s nastoupanými metry špína ve stopě brzy mizí. Překvapilo mě bezvadné svezení, dosud bez přenášení. Celkem málo lidí, což bylo fajn. Jediným negativem zůstali pěšáci z předešlých dní a zvlášť nějaký idiot, kterému se to v měkkém sněhu bořilo, tak vyrazil od Homole až na Pěticestí ve stopě pro klasiku a celou ji zničil. (ani neví jaké měl štěstí, že jsem tudy nejel o den dříve...)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.4.2018 20:19
Dnes odpoledne SK8 z Mezivrsi - Peticesti. Prvni stoupani spinavy od jehlici, dale az na Peticesti celkem dobry na Velikonoce :). Dale z 5cesti (napravou str.)- Pod Homoli snih mekci, ale cisty. Stoupani z PodHomole - V.Destna tvrdsi a rychlejsi snih. V. Destna - Serlich parada, obcas led. Zpatky na 5cesti pres Korunku - na dvou mistech cca 30m po svych, jinak perfektni pojezd. Stoupak z Korunky chutovka :) Vesele Velikonoce.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.4.2018 19:53
Dnes z Šerlichu,polskou stranou na Vrchmezí,na Polomském kopci odbočka po Hřivnáčově cestě až na Ostružník(málo sněhu hodně jehličí),zpět na Polomský kopec a bunkrovkou dolů až na konec lesa k Deštnému(nedoporučuji - místy dost jehličí a zase někdo zkoušel kam až dojede autem - takže čtyři koleje).Kde není jehličí - paráda i na bruslení.Nahoře sněhu dost.Děkuji za čtvrteční úpravu - stále dobrá.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.4.2018 11:18
O kamínky si je neodřeš, ale jehličí a špína občas je, pár míst led a asfalt, ale minimálně, myslím že ano.

(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 1.4.: Ahoj, je na hrebenu jeste dostatek snehu na nove lyze? Diky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.3.2018 20:24
Tak na to jak hlásili špatné počasí tak to bylo nakonec dobré i s pěknýma panorámatama ale bez slunce, pršelo až od 16 hod a asi to bude na celou noc. Takže ze Šerlichu přes Velkou Deštnou k Homoli dobrý, ze začátku špína ve stopě, dále na Pěticestí zleva dobré, zpět k Homoli klasicky to bylo více špinavé v lese a místy odtáté místa, odpoledne měkké, obě občerstvení fungovali. V zhledem k oteplení příští víkend nevím nevím.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.3.2018 15:49
Dnes ve 13 hod. Šerlišský mlýn ,Polomské sedlo, Masarykova chata pěkné svezení na skate.Kam se dostane sluníčko byla trasa měkká jinak pěkné svezení.Teploměr na Masaryčce ukazoval + 6 stupňů.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.3.2018 22:14
Dneska kolem poledne super. Od Masaryčky přes Vrchmezí a dolu na Šerlišsky mlyn dnes rano upravena stopa (jen u odbočky na pramen Bele asi deset metru nesjízdných). Na hřebenu přimrzlo, niž už to bylo měkči. O víkendu budou určite ještě dobre podmínky.
(Odpověď na dotaz uživatele Milcek z 29.3.: Čau, jak to dnes vypadá, půjde to ještě přez víkend?
Díky za info...)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.3.2018 6:14
Bylo to mokrý, měkký a oproti víkendu pomalý, ale pořád dobrý podmínky. Bez ohledu na výjezd rolby to ještě o víkendu půjde. Zatím pouze v jednom místě náznak asfaltu, ale jinak bílo. Super sezona
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.3.2018 22:39
Dnes dopoledne Komáří vrch, Pěticestí, Pod Homolí a zpět. Čerstvý prašan ve stopě, krásné svezení. K poledni sníh trošku povolil, takže zpomalil. Ale i přesto na konec března luxusní!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.3.2018 20:39
Nevím, jak pojedou rolby, ale dnes v podvečer bylo nachumelíno, v 18h sněžilo, trať měkká, ale zachovalá (stopa na klasiku stále držela). Sněhu stále dost. Šerlich sedlo-Velká Deštná
(Odpověď na dotaz uživatele eva z 28.3.: Dobrý den.Nevíte někdo jak pojedou rolby na velikonoce,povelikonocích jestli bude ještě ůprava tratí zDeštného.Děkuji. Eva)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.3.2018 20:00
Dnes v podvečer v okolí Velké Deštné.Napadlo cca 3 cm nového sněhu,vše krásně bílé.Jelo se dobře.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.3.2018 19:29
Dnes v podvečer z Šerlichu,polskou stranou na Vrchmezí a bunkrovkou do Deštného(dá se dojet až nakonec lesa).Cestou zaznamenány čtyři úpravy stop.Páteční úprava z Deštného stále výborná,polská rolba dnes upravila stopu od sjezdovek na Vrchmezí a po naší straně až na Polomský kopec,tam rolba odbočila po žluté k Polomu.Cesta od Čihalky projetá teréním automobilem až na Sedloňovský kříž,tam otočka a jelo se zpět.A od Deštného nahoru taky teréní auto až do čtvrté zatáčky,kde to vzdalo.
Za první dvě úpravy děkuji,jelo se výborně.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.3.2018 7:04
Ahoj, 22. - 24. jsem jela Bunkrovkou na hřebeny. 25. sjezdovka v Deštné. Perfektní sněhové podmínky! Velký dík rolbařům!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.3.2018 12:26
Díky rolbařům - skvělá úprava na celém hřebeni, minimum dupačů a 4kolek, takže téměř nejlepší víkendový skate celé zimy! V oblasti Deštného nástupy možné už pouze z Šerlišského mlýna, Šerlichu nebo Luisina údolí, níže už bez sněhu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.3.2018 20:18
Jel jsem skatem,zde je prehled zajimavych mist: Serlich-Jelenka: krasne tvrdy podklad, Serlich-Vrchmezi, Jelenka-Peticesti: porad velmi slusne, zadna kriticka mista, jen se to trosku borilo na odpolednim slunku, Peticesti-Pod An.vrchem: tady se to bori vic,mozna tam uprava probehla jiz drive?, u prvnich bunkru smerem na Hanicku to doporucuji otocit, tam to je boj s jehlicim, siskami a oranici, tam to nejede ani z kopce. Resume: v poledne na V.Destne +2°C, snehu temer vsude dost, vetsinou cerstve upraveno (1 stopa klas.a skateoidni mansestr), vetsinou plnohodnotne, t.j.nikoli "jarni" lyzovani, ja osobne nadsen, chvalim rolbare
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.3.2018 15:36
Krátce a stručně: jedno z nejlepších lyžování letošní sezónu! Skvělé stopy od rolbařů z Deštného, Říček a tentokrát i Kunštátu. Díky za fajn zážitek!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.3.2018 16:05
Od Šerlišského Mlýna Pod Jelenku nádhera na skate i klasiku v 9 ráno - 4 C počasí paráda. Lepší podmínky než v zimě
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.3.2018 8:38
Na perfektne upravenou trasu sice neco napadalo ale i tak luxusni podminky i na skate, hlavne diky krasnymu pocasi.... Lidi uz je min takze na Serlichu uz se v klidu parkuje.....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.3.2018 15:45
Byl jsem v podvečer skate ze Šerlichu, Velká Deštná, Pod Jelenkou paráda, ve spod jen místy led. Dále směr pod Homoli trošku horší pro SK8 na začátku klesání. Pak po bunkrovce paráda až na 5ticestí. Zpět severní stranou k Homoli špatný, místy jazyky a max. na projetou klasiku ale jen asi 500 m, jinak se dalo i na SK8 jakžtakž.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.3.2018 16:47
Ráno pokus od Haničky... Po jednom km jsem to vzdal, stopa po víkendovém větru je plná větví, jehličí a šišek.
Chce to možná z druhé strany od Šerlichu, tam je to více otevřené a nebude to tak zaneřáděné.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.3.2018 13:46
Rolbou z Deštného dnes upraveny stopy v úseku Luisino údolí, Jelenka, Velká Deštná, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišký mlýn, Sedloňovský vrch - Bunkrovka na kraj lesa nad Deštným. Přibližně od 900 m n.m. je asi 5 cm nového prašanu. Na hřebenech přímo pohádkové lyžování, jakoby tu o víkendu ani žádná vichřice nebyla.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.3.2018 20:29
Vzhledem k tomu, kolik popadaných stromů je v lesích všude okolo Deštného, budou některé s největší pravděpodobností i na bunkrovce. A pokud ne, tak tam bude určitě velmi silná vrstva větších či menších větví. Pokud na běžky, tak nejjistější bude asi hřebenovka. Foukalo tam o trochu míň, než v Deštném a není tam tolik stromů. Úprava stop je taky nejistá. Skončily jarní prázdniny a taky mohou být popadané stromy i na trase od sjezdovek na Luisino údolí a na hřebeny.
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 19.3.: Ahoj, zítra se chystám do Deštné. Nevíte jak vypadá Bunkrovka, prosím?)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.3.2018 17:29
Dnes Mezivrsi-5cesti-Pod Homoli. Po vcerejsi uprave bylo rano na trati od 5cm -10cm. Misty jazyky, vitr dost silny..Na SK8 jen pro fajnsmekry. Zima nekonci
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.3.2018 19:12
jj, rolba dneska moc smyslu neměla, vydrželo to asi 3 hodiny a po obědě přesně dle předpovědi začalo valit a během chvíle napadlo 10 cm a fičí a padá dál.

Když jsme u toho rolbování, jak už bývá zvykem mezi Jelenkou a Homolí Záhoráci nevyjeli. Mám námět pro kompetentní, nešlo by se domluvit a těch pár kilometrů protahovat střídavě z Říček a další týden z Deštné, když objektivně ze Záhoří mají šanci tam vyjet jen párkrát během zimy. Jinak za pravidelnou a kvalitní úpravu patří Říčkám i Deštné velké poděkování.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.3.2018 16:28
zítra se chystám na běžky na Orlické hory akorát nevím jestli ta rolba dneska měla nějaký smysl chumelí a fouká pěkný vítr
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.3.2018 20:45
Od Šerlišského mlýna krásná stopa.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.3.2018 8:47
Jana: Snad ještě vůbec nějaký sníh bude... :) Ale na hřebech ano s možným nástupem do stop už jen ve vyšších polohách tj. Šerlišský Mlýn, Šerlišský pas (Masaryčka), Luisino údolí, Říčky skiareál, Mezivrší. V sobotu a neděli jezdí skibusy, takže ubytování je možné všude od Olešnice, Sedloňova, Deštného, Záhoří, Říček atd. Oblíbené nástupy do stopy jako Olešnice-Čihalka, Orlické Záhoří, Zdobnice nebo Rokytnice-Hanička už jsou bez sněhu...

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 11.3.: Dobrý den, bydlím na Vysočině a příští víkend - od 16.3.2018 bych ráda zajela někam na běžky do Orlických hor, poradíte mi prosím někdo, kam konkrétně mám jet, kde se dá ještě běžkovat pro průměrného běžkaře, abych podle toho mohla hledat ubytování? Děkuji moc...JV.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.3.2018 13:35
Na hřebenech je sněhu dost. Maximálně ponesete pár set metrů na loukách u Deštného.

(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 13.3.: Sněhu zdar! Prosím o info chceme jet v sobotu 17.3 trasu z říček do deštného po hřebenech - jen rekreačně- je tam sníh? nemůžu nikde najít kloudné info díky Karel)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.3.2018 19:51
Hodně měkký, lepší na skate, navíc v mracích, takže voda i seshora. Ale na to teplo ještě ucházející

Pro Macu, úprava možná v úterý
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.3.2018 23:22
V pátek 9.3. perfektně upravené stopy na klasiku i skate. Prostě nádhera. Běžkování nemělo chybu a rolbaři odvedli skvělou práci. Děkujeme.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.3.2018 14:48
V úterý 6.3. bylo upraveno rolbou z Deštného, ale celý den chumelilo a navíc foukal vítr, takže stopy zapadaly a byly zaváté. Dnes úprava perfektní, ráno na hřebenech ještě zataženo a -1°C, ale cca od 11. hodiny už sluníčko a sníh rychle měkne. I tak je to nádhera a bylo tam i docela málo lidí.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.3.2018 11:44
Pro Milunu, taky mi přijde, že úprava rolby z Deštného v úterý fixluje. Řiď se textem vpravo, ten sedí....Tj. úpravy na papíře 2x, ve skutečnosti 1x týdně, v pátek před polednem...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.3.2018 9:09
Z Lichkova na Suchý, v panenské stopě (včera upraveno), akorát dopoledne stopa přemrzlá, takže hlavně ve sjezdech na zabití. Sněhu ale dost, na víkend to vydrží.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 8.3.2018 22:28
Dnes odpoledne skate kolem Suchého vrchu, na Boudu k převracenému bunkru a přes Pět bratrů a Hvězdu zpět na Suchák.
Stopa včera upravená, čistá, takže paráda. Pouze pod stromy na jižní straně kopce ledovka. Takže to na sluníčku jelo mizerně a pod stromy to dost zrychlilo a opačně. Sněhu všude dostatek, akorát u Převráceného bunkru místy vykukovala hlína.
Tak snad to ještě chvíli vydrží.
Foto zde: https://www.facebook.com/tomas.dresler.75?fref=gs&hc_ref=ARSZ_HBmdpxJTmOuJLKXVgJmZP6-rRQIy3_D2ZEsBQ0BsCvBYqH-H3PU2oDBxZEX93U&dti=852485418256379&hc_location=group_dialog
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 8.3.2018 22:18
Info od Tomáše:
Čerstvé stopy a dostatek sněhu v okolí Suchého vrchu - fotoreport.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/887556141415973/
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 8.3.2018 18:12
Projetí tras jim zabere 2-4 hodiny a většinou vyrazí do 9. hod. Říčky v poslední době vyjíždějí o něco později. Ale pokud se dostaneš do stopy kolem 14. - 15. hod, mělo by být všude čerstvě protaženo.
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 8.3.: Ahoj, nevíte kdy většinou v pátek projíždí stopy? Díky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.3.2018 9:55
Karl: Jojo, já vím, napsal jsem to nadneseně s těmi 14-ti dny (i když kolem Vánoc...). Ale jo, já si takhle stěžuji každý rok, když už mě to naštve. Vážně bych neměl problém si to prostě platit, kdybych měl jistotu, že to bude projeté. Ale asi je nás menšina.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.3.2018 8:10
@Matěj: Sám jsi si odpověděl - placené tratě - proto nebudeš mít stejný servis jako v cizině. Navíc stopy okolo Deštné jsou upravovány 2x týdně (ÚT, PÁ), nikoli jednou za 14 dní. Pravda, z Říček v posledních týdnech vyjíždějí jen v pátek.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.3.2018 11:24
Vcera 7myho hodne spatny na skate vsude, x cm novyho snehu, vyrazil sem protoze mapa ukazovala nove upraveni, bohuzel 24 hodin nic neznamena, neslo to.......nevite jestli dnes 8meho kdyz mapa ukazuje cerstvou upravu kolem Zahori je to tam na brusleni vhodne ?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.3.2018 7:54
Ráno tak odhadem 10-15cm nového sněhu, samozřejmě neupravené, ale postupem dne se tvořila aspoň stopa...na skejtech to bylo trápení :-) Trasa Mezivrší-Homole, ale i okolo to vypadalo na stejnou bídu. Já nevím, v Rakousku ty placené tratě s každodenní perfektní úpravou výborně fungují, proč to nejde u nás? Tohle upravování jednou za 14 dní mě nebaví...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.3.2018 13:46
Okruh Hanička- Anenský vrch-Mezivrší Komáří- Pěticestí-Pod homolí- Velká deštná Kiosek- Chata na Šerlichu a zpět, celkem 48 km. Nádherné počasí, skvělé stopy. Stopa na Skate tvrdá, dostatečně široká a rychlá. Sněhu dostatek všude. Jen asi první 3 km z Haničky sníh znečištěný padajícím jehličím a větvičkami ze stromu po zjevně větším větru. Dále už ale stopa zcela čistá . Perfektní svezení, lidi přiměřeně neděli. Celkový dojem - absolutní paráda .
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.3.2018 17:40
Dnes i včera fantazie! Skvělý sníh, bezvadné stopy, azuro jak ve Švajcu a kupodivu nemrzlo jako během týdne. Okruh ze Šerlichu kolem Pěticestí se sjezdem Ruským údolím do Olešnice. Tam sice olešničáci uz více jak měsíc nejeli, ale Poláci udělali stopu z Polomského kopce kolem Gabelbaude až na hranici nad Čihalkou. Jen škoda, že trasa od Čihalky vzhledem k oblevě bude příští týden marná.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.3.2018 17:25
Dnes luxus od Rubáčka na 5ticestí , na polské straně projeto snad vše co se dá.. luxus počasí , parádní tratě..Díky...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.3.2018 20:11
Dnes Říčky, Mezivrší, Pěticestí, Korunka - absolutně nádhera. Z Korunky jsem chtěl sjet do Orlilckého Záhoří, ale po 2km končila stopa a byla vypluhovaná cesta pro lesáky. Návrat nahoru na Homoli, bunkrovka prostě nádhera. Z Pěticestí dolů - velká část Zdobnického okruhu, stále dobré podmínky, jen dole u Ŕíček to bylo už trochu zledovatělé a návrat do říček na parkoviště jsem část radši vynesl.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.3.2018 16:11
Na hřebeni krása. Od Luisiny níž bída. Ale krásné počasí!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.3.2018 14:44
Dnes od Š. mlýna na Vrchmezí dále po polské straně na V.Deštnou a zpět. Upraveno počasí parádní ,sněhu dost.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.3.2018 14:49
Dneska ze Mlýna na Pěticestí, komplet upraveno, potkal jsem všechny 3 rolby. Utažením se podmínky rapidně zlepšily, od Korunky přes Homoli k Jelence to bylo na klasiku luxus!! Klasiku doporučuju, ale upraveno všude i na skate. Teploměr na V.Deštný -10.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.3.2018 21:43
Včera večer skate okolo Sucháku a Bukovky. Super svezení, stopa byla přemrzlá a rychlá. Jen okolo Bukovky ve stopě jehličí a větvičky, Suchák byl na tom lépe. Silný mráz způsobil, že tam skoro nikdo nebyl. Spokojenost, ale chtělo by to aby trochu připadlo.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 26.2.2018 18:30
Klasika v orlickych horach, pokud nechytnete 2x tydne rolbu: serlich - v destna - pod homoli bunkrovka - peticesti - nad sjezdovky v rickach a zpet... 80 pct v podstste neupraveno, stopy bud s ledovymi plotnami nebo zafoukane, jinak rozbite a ztracene v prasanu... obcerstvovny zavrene, vcetne horni stanice lanovky a bufet v rickach... skoda, vitejte v roce 2018 :) jinak pocasi mrazive, ale neskutecne kulisy po cele trase
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.2.2018 22:37
Z Červenovodského sedla na Hvězdu, přes Suchý vrch ke Třem pánům, k Boudě a zpět přes Tichanovské louky ke Třem pánům, 5 bratrů, Hvězda a zpět. Azur, skoro nefoukalo, mráz kolem -14, Pěkné svezení, na některých místech trochu popadané větvičky, ale jinak paráda. Byl jsem zde poprvé a jsem nadšen
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 25.2.2018 22:36
Dnes skate z Mezivrší na Šerlich a zpět. Připadlo 5cm prašanu a díky v některých místech silnému větru se přes celou šířku stopy tvořily až půl metru hluboké bariéry sněhu. Ale nebylo jich mnoho. I přes silný mráz jsem si dnešní běžky užil, takže spokojenost.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.2.2018 13:20
Cesta od Haničky na Pěticestí a zpět. V sobotu od rána silný vítr, ale po trase mezi stromy žádný problém. Podklad sněhu pevný, tvrdý, celistvý, ve stopě jen drobné větvičky. Teplota -5 a méně, oblačno. Modrý Swix (na starý -5--15) držel dobře. Celý den lehce sněžilo. Od Mezivrší nahoru po ČTZ a taky dobré, jen více zvlněné než lyžařská, ale sněhu dost. Dolů od Anenského vrchu už to na nové vrstvě sněhu přes vosk trochu drhlo. Dobré podmínky na bruslení i klasiku, turistů docela dost, ne příliš.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.2.2018 16:53
Za účelem vyježdění čtvrteční hospody dnes z ČV sedla přes Hvězdu, 5 bratří ke 3 pánům, dál přes Těchonínský les k Boudě a zpátky ke 3 pánům a severní cestou na sedlo. -8°C, skoro celou dobu sněžilo. Stopy krásně tvrdé, ale kvůli větru plné bordelu. Sněžení mělo ale za důsledek, že čerstvý sníh sice nejel, ale zas ten slončík aspoň zakryl. S výjimkou úseku k Hvězdě kupodivu provoz docela v pohodě. Psí závody ze sedla ve směru na bukovku vůbec nevadily.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 23.2.2018 7:16
Klasika hrebenovka Serlich-5cesti. Krasne svezeni, rano jela cast trasy rolba. Temer bez lidi, krasny tvrdy podklad na brusleni. Jedine minus zavreny bufac na 5c, kde bylo dosl lidi.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.2.2018 20:32
Dnes ráno Serlich - Peticesti - Serlich.
Ze Serlich az Pod Jelenku krásná a hodně rychlá vymrzlá stopa jak na klasiku, tak na bruslední, která byla před obědem ještě opravena rolbou, klobouk dolů a velké díky za úpravu i v týdnu.
Od Jelenky na Pěticestí hodně foukalo, takže brzy ráno stopa místama dost zafoukaná, ale díky zmrzlému podkladu se i tak nádherně jelo. Po projetí pár lidí byla už určitě jako nová.
Podmínky pro běžkaře dnes ideální, hlavně teda pro ty zručnější, pro začátečníky budou sjezdy místama možná trochu nebezpečné, ale i tak si to určitě všichni užijete.
Pár fotek z dnešního rána:
http://pida11.rajce.idnes.cz/Serlich_-_Peticesti_-_Serlich/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.2.2018 18:27
Ráno ze mlýna na Vrchmezí a pak na Masarykačku. Trochu sem tam zafučelo, ale podle mne stopa pěkná. Pak z Masarykačky na Velkou Deštnou spodem a dolů po “asfaltce”. Když jsem jel spodem, udivilo mne, že mne minula rolba, netušil jsem že se stopa upravuje i zde. Takže za mne palec nahoru rolbařům.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.2.2018 20:09
Šerlich - Pěticestí a zpět parádní poježděníčko. Díky Dešteňákům za krásně upravené stopy. Škoda, že Záhoráci si projeli jen ten svůj osvětlený okruh a jinak nic a Říčkaři se na to vyprdnuli úplně. Tak snad až v pátek...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.2.2018 9:32
Okolo Sucháku a Bukovky.
Stopa pěkná, umrzlá a rychlá. Na klasiku i skate paráda. Díky za úpravu, užil jsem si to.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 19.2.2018 18:46
Včera jsem okruh objel, má 3,7km, je několik dní neupraven, ale skate jde bez problémů, podklad byl zmrzlý, stopa tam také nějaká byla. Je to na jedničkové lyže, jen opravdu na minimu míst kouká hlína. Dál z okruhu jsem nejezdil. Den předem jsem dal z Mezivrší Anenský vrch a Kunštátskou kapli, nahoře jsou podmínky vynikající.

(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 19.2.: Prosím, jak to vypadá na okruhu v Orlickém Záhoří?? Je dostatek sněhu a a je okruh upravován?? Dá se pokračovat někam dál? Děkuji)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.2.2018 21:59
Včera dopoledne přejezd Orlických hor ze severu na jih.
Číhalka-Polomský kopec-Masaryčka-Velká Deštná-Pod Homolí-východná cestou Pěticestí-Mezivrší-Hanička-Rokytnice.
Napíšu pouze o úsecích o kterých se tady moc nepíše.
Od Číhalky okolo se dá, ale ne na dlouho, stopa tam není. Projíždějí tam auta do Polska. Po 500 m u hranic již projetá neupravovaná stopa, lze i skate. Ráno po napadnutí nahoru jsem to jel přes sjezdovku. Odpoledne dolů již okolo kolem hranic, z toho úseku od hranic už někde čouhají asfalt a kameny. Nástup/výstup nahoře u sjezdovky tedy jistota.
Řivnáčovka průjezdná, jedna stopa, spíše jen na klasiku.
Pod Homolí-Pěticestí východní cestou dobře projetá střídavě jedna nebo dvě stopy, na skate taky dobré. Krásný výhled na Orlické Záhoří.
Od Haničky do Rokytnice po poli se dá, střídavě neupravovaná stopa. Lze dojet po sjezdovce až dolů do Rokytnice nebo po turistické až k výchozišti lyžařských stop. Ale od sjezdovky po turistické pouze po poli, cesta kamenitá.
pár fotek v horší kvalitě:
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.876390842532503&type=3
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.2.2018 10:44
Buková hora, ČVS, Suchý vrch, Bouda-strojová úprava, sněhu dost. Valteřice-Rýdrovice projeto rolbu,ale v lese ve sjezdu špatné. Na loukách u Rýdrovic leze hlína, na rolbu tu bylo málo sněhu. Dál do Cotkytle turistická stopa. Směrem od Boudy na Mladkov je turistická stopa, k rozcestí Nad kolotočem je sněhu dost, níž už je sněhu výrazně méně. Pěkná turistická stopa z tohoto rozcestí po žluté směrem na Boříkovice.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 17.2.2018 23:12
Info od Milana:
Dnes odpo na hodku a pul. Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský vrch a zpět. Dobré podmínky na klasiku i skate.

Info k Parkovaní:
Do 10 hodiny dopoledne to jde. Pak to chce trpělivost. Minulý týden po oběd000000ě jsem čekal jako třetí a asi 15 min.
Dole je to naprd. Skibus je narvaný. Lepší je vyjet k hotelu Orlice, tam místo na parkování je a jezdí bus
od Zdobnice. Zastávka Zákoutí.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/874998679338386/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.2.2018 23:04
Info od Jany:
Dnes Hanička - Mezivrší, stopa projetá spíše běžkaři, na klasiku se občas ztrácí, ale jelo se dobře.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875585779279676/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.2.2018 18:37
Orlické hory: Šerlich - okruh kolem Velké Deštné - Vrchmezí přes Polsko - po české straně zpět - Polomský kopec, bunkrovkou do Deštného. Včera upraveno všude na skate i klasiku, ale přes noc to zapadalo asi 5cm prašanu, ale od lidí je vyjeté - krásné svezení, občas se to lepí. Na polské straně rozšlapáno od lidí, i přesto však krásně sjízdné. Dokonce jsme dojeli na lyžích až na parkoviště pod sjezdovkou, ale lepší lyže radši sundejte.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875658209272433/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.2.2018 14:17
Okruh dnes projela rolba, ráno a během dopoledne připadlo asi 5 cm nového sněhu. Bude to upravené jak na klasiku, tak na bruslení.
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 16.2.: Ahoj, nevíte prosím jak to vypadá se sněhem v deštném dole na kolečku? Je to tam na bruslení? Díky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.2.2018 12:54
Podle mapy https://destne.info/bezecketrate/ projela dnes rolba od Haničky k bartošovické sjezdovce. Tudíž by tam měl nějaký sníh být a stopa upravená. Přímo od Zemské brány se lesní cesty neupravují, tam to bude spíš loterie.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 15.2.: Prosím, nevíte někdo jak vypadá úprava stopy ze Zemské Brány na Přední Vrch a dále na Haničku? Je to sjízdné i pro skate? Děkuji.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2018 19:24
Dnes z ČV sedla okolo Bukové hory a zpět a pak severní cestou pod Bradlo, na Suchák a přes Hvězdu na sedlo. Kolem Bukovky dobrý, ale po severním úpatí Sucháku to nebylo projeto a na bruslení bylo čerstvého sněhu trochu moc. Myslím by se mohli kluci s rolbou více snažit a nešetřit naftu na víkend. Sněhu je dost i na nové lyže.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 15.2.2018 9:10
Večer od 18:45 od Šerlišského mlýna na Polomské sedlo a dál Bukačka - Masaryčka a pak zpět k Sedloňovskému kříži. Všude asi 2 cm prášku na tvrdém povrchu. Sice to moc nejelo ale podmínky super pro skate i klasiku. Pod Bukačkou bylo, díky světlům ze Zielence, jako ve dne. To trochu kazí noční romantiku :-(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.2.2018 22:35
Záhoří běžky v aréně odpoledne , místy ledové . Rychlé , občas nafoukaný neupravený sníh , je znát poslední úprava před 5ti dny . Díky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2018 21:19
Dnes po práci v 15:35 od Nároďáku autobusem na Šerlich.Poběhal jsem vršky a potom přes Vrchmezí bunkrovkou zpět až k Nároďáku na lyžích.Stopa velmi rychlá,úprava výtečná.Díky Jindra
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2018 8:33
Projeto vše okolo Sucháku a Bukovky. Stopa parádní na klasiku i skate, jen z Odrance ke Třem pánům leze podklad, tam bacha. Jinak ale super podmínky, tak užívejte.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 12.2.2018 14:21
V neděli od nároďáku přes Masaryčku na Pěticestí a zpět krásný svezení na klasiku a parťák skate. Jen louka za nároďákem horší.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2018 7:57
Klasika na skinu s čelovkou od 18:30. Mezivrší, Pěticestí, podél bunkrů na Pod Homolí, zpátky na Pěticestí východním traverzem, Mezivrší , Hanička a zpět na Mezivrší. Sněhu dost, stopa většinou 1 někde i 2, moznost brusleni. Mlha a drobné sněžení, navětrná strana cestou na Pod Homolí stopy hodně zaváté, místo byl dost boj na Hanče. Docela mne překvapilo množství kopců, ale díky tmě jsem je aspoň moc neviděl, ale cítit byly fest.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.2.2018 20:19
Rolba okruh projela, ale dá se předpokládat, že tam asi bude místy koukat tráva nebo hlína. V Orlickém Záhoří není moc sněhu. Nicméně včera večer (10.2.) tam proběhly mezinárodní lyžařské závody volným stylem, takže sjízdné to je: http://www.orlickezahori.eu/index.php/stalo-se/512-mezinarodni-nocni-bezecke-lyzarske-zavody-10-2-2018-ski-arena-orlicke-zahori
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.2.: Ahojda, nevíte někdo aktuální stav Skiarény v Orlickém Záhoří? Díky Petr)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.2.2018 7:37
Projel jsem trasu ze šerlichu do Říček a zpátky klasicky. Pri teplotách okolo - 5 celkem ideální podmínky. Stopa poměrně zachovalá i pri množství lyzaru i odpoledne. Pas na skate pevný utaženy. Ranni slunecne počasí odpoledne vystridala zatazena mlhava obloha. jediný problém je nedostatek mista na parkovišti, lepší je možná vyrazit z Deštné.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.2.2018 21:52
Cotkytle-Heřmanice-Rýdrovice-Valteřice sněhu 5-10 cm bez podkladu,spíš na starší lyže. Ve sjezdu v lese mezi R a V je to skoro na sundání lyží. Od V lepší, kolem Bukovky a Sucháku strojově upraveno po Boudu, ale ani tady není moc sněhu, tak do 25 cm. Ale OK. Dál na Mladkov jen stopy od lyžařů a opět velmi málo sněhu.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 9.2.2018 18:37
Dnes jen odpolední vyjížďka z Deštného po bunkrovce na Šerlich a Šerlišský mlýn. V akci byly všechny rolby, tak jsou parádní stopy po celých Orličkách. Sluníčko se dnes nekonalo, nahoře mrak, -5°C, aspoň to pořádně vymrzne před víkendovým náporem. Kupujte samolepky, ať je na údržbu, protože tohle stojí za to!
Fotka zde: https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=870823243089263
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.2.2018 13:15
Ahoj, nevíte někdo jestli je dnes, tzn. bude pravděpodobně i zítra - na hřebenovce Šerlich - Rokytnice sluníčko (inverze), hledám jak můžu, koukám přes webkamery, ale dopátrat se nemohu:). Děkuji! Hani
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.2.2018 8:37
Zítra budu vědět. :-D Ale byl jsem před týdnem na inspekční cestě a myslím že by to na 80 % mělo jít a to tam ještě ze středy na čtvrtek napadlo + 7 cm.

(Odpověď na dotaz uživatele Arnie z 9.2.: Zdravim, nevite prosim zda se da dojet na bezkach z panskeho pole (hanicky) az do Rokytnice..?)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2018 18:29
Od lanovky přes Luisino údolí na Jelenku. Pak po hřebeni až na Anenský vrch a zpět přes Velkou Deštnou a Šerlich, bunkrovkou dolů do Deštného. Nový sníh- dole tak 5 cm, na hřebeni až 10 cm. Stopy zapadané, kde to bylo v úterý projeté rolbou, tak je to furt dobré, ale od Jelenky dál už je to jen prošláplé prostředkem , tak je to mělké a křivé. Ale snad to zítra upravěj. Na Deštné -4°C, já jel na finálovém Skigo, ale jinak modrý extra jasná volba.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2018 13:43
Z Klötzerplanu nad sjezdovkou bučinou nahoru po křížení Řivnáčovky s Knížecí to rozhodně bude zu Fuss... bo tam neni sníh. Ale jinak nahoře je to dobrý.

(Odpověď na dotaz uživatele Pepan z 8.2.: Nevíte nekdo, půjde to v sobotu 10.2. na Čihalku v Olešnici?)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2018 6:48
Ze Šerlichu na 5cestí a zpět, pěkný svezení, pevnej podklad, dá se klasika i skate. Jen tam projel skútr, tak je to nepříjemný, držet stopu. Celkově za 2 jako ve škole.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.2.2018 17:37
Ze Šerlichu nejdřív s dětmi kolečko na V. Deštnou. Jižní trasa najetá od neděle, trochu zapadaná novým prašanem, hlavní magistrála čerstvě najetá. Pak od Masaryčky pres Polomské sedlo na Vrchmezí a bunkrovkou dolů. Taktéž čerstvá stopa. Sjezd uplně paradni a bezpečný. Od poslední serpentiny je lepsi to sjet po loukách. Krtincům se dá vyhnout. Rolba jela až k nároďáku a ajela kolecko na zavodnich tratích. Dole je ale snehu málo, tak dp stopy leze hlina. Celý den tak -8°, azuro, prašan- prostě ráj.;-)

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/869056629932591/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.2.2018 19:50
Klasikou z Šerlichu na Pěticestí a zpět (kolem Deštné cestou zleva i zprava, stejně tak kolem Homole), pak přes Bukačku po bunkrovce do Deštného k Nároďáku.
Ráno chumelenice, úprava z minulého týdne zasněžená prašanem, ale všude prošlápnutá stopa.
Pozor jen na louce pod serpentýnama, pod čerstvým sněhem lezou krtince a šutry. Oba bufety zavřené.
Lidí málo, hřeben téměř pustý, bufety zavřené.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.2.2018 22:34
Dnes od Haničky na pěticesti čerstvý snih cca 7 cm podminky super jak na skate tak na klasiku spodek od Haničky asi 1 km misty zledovatěly hodně lidi krásné počasí
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.2.2018 21:48
Zdarec,nevíte někdo jak to vypadá na klasiku šerlichu- pěticestí-hanička?díky předem
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.2.2018 11:43
Z Číhalky na Velkou Deštnou a zpět. Od Číhalky 2 km nedostatek sněhu. Pod stromy kameny a prosvítajcí asfalt. Od odbočky na Řivnáčovu cestu už to bylo ok. Dalo se bruslit a byla i stopa pro klisiku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.2.2018 15:37
Ze sedla směrem na Suchý vrch urolbováno místy až na ledovatý podklad, okolo Bukové hory lepší. Teplota kolem nuly, mazání obtížné.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 3.2.2018 15:03
Serlich-Peticesti-Pod Jelenkou-Luisino udoli-Destne.
Serlich-Jelenka vyjeto na skate kvuli zavodum,ale z Jelenky na Peticesti nic moc stopa od lyzaru.po snezeni nebyly stopy upraveny.Pod Jelenkou -Luisino udoli -luxusni stopa...ale alespon svitilo slunicko ;). Zitra bude Serchlich od rana marny,ani dnes se tam nesmelo parkovat.Jedine se nacpat do busu pro zavodniky,co jede od zakladky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.2.2018 13:49
Šerlich - Olešnice v O.h. , na hřebeni super stopy na klasiku i skate, z hřebene sjezd po bunkrovce v prachovém sněhu, dále do Ruského udolí, za zatáčkou křižoval stopy traktor, jinak v pohodě až dolů k mostku, od mostku 2 km do Olešnice bez sněhu.
Na Šerlichu se tento vikend nedá nikde zaparkovat kvůli maratonu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2018 22:58
Skate za svitu čelovky byl parádní z Masaričky na Haničku a zpět. Sněhu po celé trase dost. Krásně čistý sníh, kde je upraveno tak se neboří. Neupraveno Jelenka- pod Homolí, ale už je to docela ujeté.Stopy jsou všude. Někde jsou pomalé, občas i umrzlé a ty frčej. Zítra bych opravdu Šerlich vynechal, už těd mají obsazené i malé parkoviště
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2018 14:36
V sobotu se kromě dětských závodů jede ještě skate od 13:00! Tak je otázka, jestli po trase závodu bude vůbec vyřízlá klasická stopa...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2018 12:26
Skibusem se na Šerlich samozřejmě dostanete. V sobotu dopoledne jsou pouze dětské závody, které budou probíhat pouze na začátku (asi 1 km) Vaší trasy. Takže když se vyhnete závodícím dětem, dál už se v sobotu dopoledne dostanete v pohodě. Sněhu je dost, včera na hřebenech skoro celý den chumelilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 2.2.: Zdravím, přečetl jsem si , že jsou na Šerlichu v sobotu závody( kolem V. Deštné). Mám dotaz , když dojedu skibusem na Šerlich cca v 10,00, dostanu se ze Šerlichu na kotu Pod Jelenkou a dále na Pěticestí a Haničku. Díky za info či radu. Jak to vypadá na hřebenu se sněhem?)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2018 17:32
V okolí Bukové hory se ve čtvrtek konal závod v lyžařském orientačním běhu v rámci zimní olympiády dětí a mládeže. 5minutová reportáž z ní je k vidění na
http://www.ceskatelevize.cz/porady/12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371092-lyzarsky-orientacni-beh/, o sněhových podmínkách taky něco ukazuje.

Pro závod byly upraveny minimálně ty tratě, co jsou vyznačeny v mapě, která je součástí článku na http://o-news.cz/prelozeny-zavod-jako-vrchol-zodm/
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 1.2.2018 18:48
UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÍ V OBLASTI ŠERLICHU O TOMTO VÍKENDU. Z důvodu nedostatku sněhu v nižších partiích byli organizátoři tradičního Orlického maratonu nuceni přesunout start a trasu závodu z Deštného na Šerlich, kde se Orlický maraton jel i v roce 2016. Závod se pojede na okruzích vedoucích ze Šerlichu kolem Velké Deštné. Podmínky v okolí trasy závodu budou komplikované, žádáme proto nezávodící lyžaře, aby v zájmu bezpečí závodníků i svého využili v sobotu po celý den a v neděli dopoledne běžkařské trasy v jiné části Orlických hor. Nedělní závod vystartuje o hodinu dříve, tedy již v 9 hodin. Organizátoři berou v potaz začátek jarních prázdnin a chtějí co nejdříve po závodě, tedy kolem 13. hodiny zpřístupnit lyžařské trasy i rekreantům. Velmi omezená bude i parkovací kapacita na Šerlichu, takže i ti, kteří by se chtěli vydat např. na sjezdovky do Zielence nebudou mít s největší pravděpodobností, kde zaparkovat. Celou situaci bude koordinovat policie ČR a organizační tým. Po naplnění parkovišť budou vracet auta buď do Orlického Záhoří nebo zpět do Deštného.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.1.2018 11:08
Včera projela rolba trasu z Deštného přes Jelenku, Velkou Deštnou, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišský mlýn a serpentýny do Deštného, ale jen na konec lesa. Díky tomu se na tom již dá lyžovat. Je to ale zmrzlá hrubozrná sůl, takže to docela rychle jede. Tam, kde nejela rolba je to téměř čistý led, takže na to s dětmi nedoporučuju.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 31.1.: Dobrý den, máte prosím aktuální informace o stavu běžeckých tratí? Je to umrzle, měkké,...? Chtěl bych vyrazit z dětma. Díky za info. Petr)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2018 22:52
Dnes skate: bunkrovka - Šerlišský mlýn - Vrchmezí a zpět. Pěkná stopa, krásně sjízdné.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2018 21:23
Okruh v Orlickem Zahori uz dnes dokola nesjizdny. Svetla svitila, ale jet se dalo se jenom na rovince nahore podel lesa. Zbytek trasy vic bahna nez snehu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2018 10:27
Osvetleny okruh v Orlickem Zahori - zatim dobre sjizdne, ale se zvysenou opatrnosti, leckde uz leze hlina. Vzhledem k naslednemu desti uz opravdu nevim nevim ....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.1.2018 20:03
Hanička-Pěticestí a zpět, +-1 st.C., mrholilo, sněhu poměrně dost, větrno, mlha, ale přesto dobré svezení.L
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.1.2018 1:24
Z Převáže kolem Bukovky na Suchý vrch a zpět. Oproti pátku se oteplilo a do stop opadal přemrzlý sníh ze stromů a ještě se to víc umydlilo, takže těžké mazání na klasiku. Chtělo to dát asi klistr a překrýt tuhým, samotné tuhé to skoro nebraly, takže skejt a soupaž. Sem tam sice větvičky, ale stále pěkné. Z Převáže se to bude ale asi rychle zhoršovat, tam je sněhu méně.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 27.1.2018 19:40
Orlické záhoří dneska k černé vodě a jela jsem zpět. Je to uklouzany, skate jsem si moc neuzila ani klasika nic moc..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.1.2018 16:09
Úsek Odolov-Paseka-Markouš rozhledna-Nad Petříkovice všude napadlo 1-2cm nového sněhu...pro klasiku místy ideální podloží, většina pak zmrzlý podklad s namoklým sněhem. Nešlo to vůbec namazat.
Úsek Odolov-Bílý Kol docela v pohodě i pro skate. Ten pitomec co se tam projel v týdnu čtyřkolkou už respekt následky už moc vidět....stopa pro klasiku je ale místy narušená. uježděná spíš již přírodní.
Pro skalní- Odolov-Krkavčina také napadlo ale je to spíše přemrzlé- také nenamažete. U Krkavčiny místy vyfoukané a vytáté. V lese již jakžtakž....Po panské jsem to ale nejel.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 26.1.2018 22:53
Vyjel jsem skatem okolo půl 6 večerní z Masaričky na Velkou Deštnou je to dost tvrdé a trochu to ustřeluje.Směrem na Mezivrší také moc pěkné a nejslepší úsek kde to jelo parádně Mezivrší- Hanička. Potkal jsem dva skutry, naštěstí jak je to tvrdé tak to moc nezničili. Zítra to tam bude nejspíš masakr. Tak si to užíjte
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.1.2018 21:28
Odpoledne ze Mlýna na Pěticestí a zpět. Vzhledem k Š.Longu to ještě jde, je tvrdej podklad, takže to není tak rozježděný, podmínky dobrý. Asi lepší na skate, než klasiku. Zas to ale při inverzi docela povolilo a měklo. I když jestli to přes noc ztvrdne, bude i skate opruz. Ty rozjetý hovna by mohl přikrýt nový sníh. Jinak tvrdý a rychlý. Je projetá odbočka doleva před M.Deštnou, vyústí dole pod sjezdem z Velký v zatáčce. Vyhnete se pěšákům
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.1.2018 16:55
Od Hranice nad Čihalkou, začátek ok, stoupání od vleku nad Čihalkou to slezlo, musel jsem sundat běžky. Od odbočky na Řivnáčovu cestu to bylo top svezení, pár zatáček nad Sedloňov rychlý sníh, nejlepší to bylo do Ruského údolí, tam nesvítí a byl tam super rychlý sníh a tvrdý podklad, od úterní úpravy jsem tam byl asi druhý na skate. Celkově super svezení, ale ten začátek je špatný a asi se to bude ještě zhoršovat:(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2018 16:55
Od hranice nad Čihalkou po knížecí do Deštné a zpět. Opět jsem měl štěstí a když projela rolba když jsem nazouval lyže. Byla to manžestrová extáze. Z Deštné po čerstvě upravené trase někdo běžel, stopy byly až nahoru na kopec, když jsem jel zpátky, tak kolem mě projel skůtr s pořadateli Šediváčkova longu. Škoda, že skvostná úprava je na pár hodin...Díky za úpravu!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2018 22:33
Rosťo, fotky lze přidat na FB těchto stránek, žádný problém. A mnoho uživatelů především z Jizerek tak hojně činí...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2018 20:48
Trasa Čihalka - Ski Hartman projeta skůtrem. Pro běžkaře dostačující. Díky
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2018 19:13
Důležité upozornění, v úseku Homole - Pěticestí pozor na myši ve stopě, foto bohužel přiložit nejde
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2018 17:31
Úsek Krkavčina-Odolov-Paseka-Markouš rozhledna
všude napadlo asi 1-1,5cm prašánku a v problematických úsecích je vidět méně vetviček. Jde projet na Odolov jak po panský cestě tak i přez Švéďák (ted lepší trasa).SKOL.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 22.1.2018 22:05
Ahoj, dnes z Deštného kolem Zámečku, přes Luisino, Pěticestí, Velkou Děštnou a zpět. Více méně, je to všude rozježděné od skůtrů a to i nově udělané stopy. Vzhledem k tomu, že jsem třikrát potkal pořadatele Šediváčkova longu, tak asi vím čím to je.....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2018 10:55
Skoro stejně jako loni: od úterního večera do soboty se v Orličkách poběží psí závody. Nějakých 60 km stop bude upraveno průjezdem spřežení. Tudíž určitě ne pro klasiku. Psi se, pokud to jde, vyhýbají běžkařským trasám. Všude to nejde. Společné trasy budou především Deštné - Černý kříž - Polomský kopec - Bukačka - Šerlich, nebo Jadrná - Orlické Záhoří - Pěticestí - Čertův Důl a další kratší úseky kolem Luisina Údolí, Pádolí - Jedlová apod. Psí mapy na www.sedivackuv-long.cz.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2018 18:37
Karlow louky a na Batorowek projeto o víkendu na klasiku i skate, směr Batorowek je to na starší lyže, je tam dost kamínků, na lukách sněhu dost, sem tam krtina, dá se vpoho objet, podél lesa směr Pasterka bývá rozdupané od pěšáků.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 22.1.2018 14:36
Úsek Bedna Červený Kostelec- Končinský kopec-křižovatka sjízdné (chvílemi leze sice sláma a přejezd přes dva remízky ale dobré)-stopa přírodní.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 22.1.2018 14:32
Úsek kolečko Paseka-Pod Rozhlednou-Paseka dobrý, strojově upravený ale v pátek tam šlo pěšky procesí včetně 3 vyžraných psů a tak místy poničená. Na Markoušovickou rozhlednu v lese jsem to vzdal. spousty popadaných větviček.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 22.1.2018 14:27
Nemůžu souhlasit usek Krkavčina-Odolov po panské (turistické červené) odplužený sníh- z počátku silně zledovaťelý a občas kamínky ale později za závorou již v regulérní stopě (s větší vrstvou sněhu) nebo širší stopě vyjeté od motorového vozidla...svezení ale dobré uhlazené. Pokud chcete jet Krkavčina-Odolov po turistické (zelená Na Perném a dále) tak sníh stopa ale místy větvičky (jel jsem ale již po horším). jedničkové běžky by to dali na hraně únosnosti.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 22.1.2018 10:21
Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch- Šerlišský mlýn, Sníh super, bylo vidět, že bylo i dobře upraveno a dobře se jelo (skate), ale jen do doby, než mě objely dva skůtry a to ve stoupání od Deštného. Další (třetí) se mi vyhýbal u Sedloňovského vrchu. Po jejich průjezdu se dost špatně jede. Sice se evidentně snaží neničit stopu pro klasiku, ale jinak to už za moc nestojí. Možná by stačilo nájezdy na trasy označit cedulí a zdůraznit, že zákaz vjezdu se na ně vztahuje také.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2018 8:59
Okruh v Záhoří naprostá paráda i trasa na Černou vodu super. Škoda , že nefunguje automat na příspěvek na údržbu tras.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2018 20:39
Zdobnice, Pustý vrch, Peticesti a z5. Z hlediska výhledů a počasí dnes super, nicméně by bylo potřeba stopy projet jeste alespon jednou, aby se podklad utemoval a dalo se obstojne bruslit. Hulky i lyze se dost bořily. Jinak ale pamparada.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2018 19:45
v úseku Odolov - Markoušovická rozhledna cca 25 cm sněhu, strojově upravená stopa asi z pátku, místy už trochu poničená. Krásné počasí, moc příjemná vyjížďka.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 21.1.2018 17:04
Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch-Masaryčka-V.Deštná......konečně díky sněhu se už dá vyrazit ze zdola,trasa upravena na skate i klasiku(bohužel stopa občas zničena běžkaři) ale sníh všude i v lese před masaryčkou.Dnes nádherné sluneční počasí,kter se u V.Deštné měnilo v mlhu.Jinak pro nadšence paráda
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2018 13:10
Trasa Sedlo-Suchak-Bouda-Nad Jamne -Hvezda- Sedlo perfektni podmínky.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 21.1.2018 16:26
Úsek Krkavčina - Odolov takřka beze stopy, v lese jsou zledovatělé úseky s minimem sněhu nebo bez, spousta větviček, ale kameny žádné. Odolov - Jiráskova bouda je prima, dostatek sněhu a kvalitní stopa, na bruslení horší, protože to nebylo strojově upravené.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 20.1.2018 21:16
Ski aréna Litohrady se opět po roce otevřela veřejnosti - od Radka z připojené FB skupiny, kde jsou u fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859000380938216/
Podorlicko
Vloženo 20.1.2018 20:38
Ráno to bylo krásně upravený a to co napadlo bylo během chvíle, aspoň je něco do zásoby...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2018 19:56
Ruske udoli nic moc, na skate sme to vzdali po kilometru...z Cihalky to bylo lepsi ( i kdyz cerstve napadlo .... je jasny ze se neda upravovat pokazdy co napadne) chtel sem si usetrit ten prvni kilometr kde to je rozjezdeny od aut a vyjet srabacky vlekem a ptal sem se vlekare, jestli se da koupit jedna jizda a on at jedeme a ze penize od bezkaru neberou, nedal si vnutit ani pade...klobouk dolu za takovy chovani, dobre ze prachy jeste nejsou vsim pro vsechny....jinak to bylo mekky a tezky, moc to nejelo.... Sem si aspon rikal do doby nez to kolem prosvistel nekdo s lepsima nohama.... :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2018 17:42
Dneska z Hanicky na Serlich a zpet. Na patecni upravu napadlo par cisel snehu. Celkove pomalejsi. Ale dost se to borilo, hlavne hulky sly az na podklad. Cersvy snih z poslednich dni neni upresovanej. Mimo hlavni hreben neskutecna drina. Nejtezsi den sezony.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2018 16:16
Tratě jsou v pátek upravené, po včerejším sněžení (cca 10 cm nového sněhu) trochu měkčí, ale na skate to určitě jde.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2018 10:40
Dnes za rozednění od hranice nad Čihalkou po Knížecí na manžestru, pak přišla sněhová vánice a během chvíle pořádná nadílka sněhu. Dnes krásné zimní těžké podmínky. Díky za perfektní úpravu!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2018 7:58
https://www.destne.info/bezecketrate/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 23:25
Potvrzuji již předešlé příspěvky. Dnes fantazie ze Serlisskeho pasu na Peticesti po české straně tam a po pruské straně zpět. Udělané stopy, trochu měkčí, ale parada!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 21:13
Diky Pepo za Cihalku!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 19:28
Dneska od Šerlichu ke Korunce a zpět přes Záhoří a Bedřichovku - všude exklusivní podmínky a úprava. Možná lepší na klasiku. Pěšáky od Jelenky a Šerlichu jsem poučil a usměrnil...Díky za úpravu, bude to teď kouzelný všude....paráda
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 18:53
Dobrý den.
Zdravím všechny milovníky bíle stopy.Po relatívně delší době se nám podařilo opět krásně upravit běžeckú stopu od Čihalky (nástup od hraničního přechodu) Knížecí,Ruské údolí,nový úsek k Sedloňovu.Na nezobrazovaní se některých upravovaných úseku se pracuje.Tak snad to bude ok.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 13:18
Ahoj, díky za to GPS. Ale dokonce jsem zjistila, že tady na těch stránkách na pravé straně jsou odkazy k oblasti a tam je mapa upravených tratí v okolí Deštného. Teda poku se stojí na oblasti Deštné v Orlockých Horách a okolí. Nefunguje to v sekci Orlické hory, je třeba rozkliknout ještě oblast.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 13:17
Ahoj všem.Dnes jela rolba od pěticestí na v.deštnou a dolů na Šerlich.Zatím jedna stopa na klasiku a skate.Mně se nezobrazuje žádné info o úpravě tratí
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 9:47
S těmi GPS to je asi u všech. Poslal jsem, asi před měsícem, dotaz na IC Deštné ohledně "nezobrazování" ikon s GPS, ale žádnou odpověď jsem nedostal. Alespoň že fungují barvy a časy průjezdu tratí, pokud na ni najedete myší.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2018 8:58
To ted m omentalne nevim. Nicmene na str. skiricky.cz a urcite i v Destnem neco podobneho maji, je v sekci zima/podsekce bezky mapa, co kdy a kde bylo projete. Vetsinou jezdi v patek a utery. podle penez a podminek. Vcera svitilo zeleni i Orlicke Zahori, takze snehu musi byt mraky.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 19.1.: Ahoj, prosím nevíte někdo jak to vypadá ze Šerlichu na Velkou Deštnou a dál na pěticestí po včerejším přívalu sněhu a velkém větru? A zda je sjízdná silnice nahoru na Šerlich. Chci jet zítra. Díky za info)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.1.2018 19:13
Karle, s tou GPS jsem na to stejně....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2018 20:56
Snad vyjede rolba z Čihalky a i směr od Jelenky pod Homoli potřebuje úpravu. Deštenská štreka z Luisina přes Jelenku a Masayrčku směr Polomské sedlo v pohodě i na skate. Jinak padal nový a docela vítr, takže bude zaváto. Kdo jezdí pozdě večer, od Polomského sedla k Masaryčce je to díky sjezdovkám v Zielenci jako ve dne! Čelovku netřeba...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2018 14:51
Z jelenky směr Pod Homolí a dále pěticestí tak zasněženo novým přívalem sněhu,že byla pouze pro klasiku tvořena projíždejícími běžkaři.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2018 14:50
Zdarec sportáci.Dnes šerlich-V.deštná-Jelenka-Luisino Údolí........trasa upravena rolbou,díky padajícímu sněhu po celé dopoledne to bylo ideálnější na klasiku(alespon po čase vždy projel běžkař),na bruslení díky přívalu novému sněhu se bořilo.Jinak to padá,takže víkend bude super bílý.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2018 9:40
Majkle to je super zpráva a další je, že Dešteňáci včera část protáhli a dnes vyjeli znovu. Díky za úpravu stop.
Jen tak bokem, jsem to jen já, komu se již nezobrazují údaje o GPS od roleb? Přitom grafické znázornění časovou barvou funguje...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2018 7:51
Konečně to spadlo!!!
A to i v nižších polohách. Včera nádherná projížďka z Haničky na Pěticestí v 10-15cm prašanu, jeden z klenotů letošní zimy.
A až to utáhne rolba, tak to taky nebude špatné :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.1.2018 14:25
(Odpověď na dotaz uživatele Radovan z 15.1.: Nevíte jak vypadá ten osvětlený okruh v Orlickém Záhoří???

OSVĚTLENÝ LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ OKRUH - SKI ARÉNA ORLICKÉ ZÁHOŘÍ JE Z DŮVODU NEDOSTATKU SNĚHU MIMO PROVOZ.

ZDROJ: www.orlickezahori.eu
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.1.2018 21:58
V sobotu i v neděli jsem byl ve stopě. Podmínky naprosto ideální!! Stopa není vůbec ledová, naopak! Je tam jemný prašan, trošku tupější, maže se modrý extra. Vše upraveno pro klasiku i skate. Projel jsem vše od Mezivrší až po Šerlich a parádně jsem si zalyžoval. Na trase z Mezivrší na Anenský vrch je to asi po 500m ve sjezdu trochu vytáté a drhne to. To je jediná vada na kráse...
Příjezd autem na Mezivrší je ideální pro nástup do stop. Silnice je zledovatělá, ale dá se vyjet i sjet bez řetězů (se zimákama)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.1.2018 20:41
Dneska ze Šerlichu přes Deštnou k Homoli to byla paráda, 2 pěkné stopy na klasiku, pak dál na Pěticestí stopa 1 a bylo to o malinko horší, modrej vosk celkem stoupal ale malinko namrzal, parkoviště samozřejmě v 10:30 plný, ale šlo stát podél silnice. Pěkné svezení.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.1.2018 20:19
Mezivrší-Pěticestí-Homole-zpět z Homole bunkrovkou upravená trať (skate i klasika) místy ledovaté, chtělo by to trochu nového sněhu ;-) Mezivrší-Anenský vrch také upravená trať (skate i klasika) občas také ledovaté. Příjezd 9.15 a už tam bylo dost aut, cesta nahoru ledovatá, ale zvládli jsme to bez řetězů......dokonce nám dneska vylezlo i sluníčko ;-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.1.2018 9:12
Děkuji za výbornou úpravu stop na hřebenu .
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2018 18:53
Šerlich-Velká Deštná-Pěticestí..............skvěle upravená trat pro klasiku i bruslení,krásné svezení i všude bílo.Parkovište bohužel narvané obě a někteří neumějí bohužel ani parkovat
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2018 17:38
Dnes skate masarička Komáří a z 5, trochu foukalo, ale svezení hezký. Docela sem koukal, co obleva na některých místech provedla. Nazouvali jsme v 8:45 a tolik lidí jako dnes jsem na hřebeni o víkendu snad ještě neviděl. A závodníci vodácké 30tky, která tam startovala až po poledni to rozhodně nebyli. Lidi prosimvás parkujte s rozumem a když na vás nezbyde místo tak jeďte pryč a neblokujte ostatní!!! Dík
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2018 16:55
z Mezivrší 8 hod.až Na vrchmezí a zpátky přes Polsko ,super stopa, odjezd v 10:30 auta co přijížděla neměla kde zaparkovat. Děkuji všem co Opravuji stopy


odjezd z Mezivrší Děkuji všem co to upravují
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2018 14:29
Říčky - Letohradská - upraveno pohoda

Letohradská - Mezivrší - neupraveno z důvodu málo sněhu. 3x potok obkročmo, jednou přenášet. Dolů bych to jet radši nezkoušel.

Mezivrší - hodně aut, silnice s ledem, ale žádné z aut nemělo řetězi.

Mezivrší směr na Anenský vrch, po pár kilometrech jsem to u bunkru otočil, neb byl vyfoukaný sníh a lezli kameny.

Mezivrší Peticestí - pohoda, jen trochu zmrzlé.

Pěticestí bunkrovkou na Homoli - pohoda dobré podmínky.

Homole - kapradinka - pěticestí - luxus, manšestr, perfektní stopa prostě nádhera.

Pěticestí sjezd zdobnickou cestou do Říček - upravené, ale párkrát přenášet, párkrát obkročmo, hodně ledovaté, celkem nic moc obvzláště níže.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2018 16:17
Mezivrší - Pěticestí a okoli dneska luxus, urolbovaný prašan.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2018 16:01
Mezi Jelenkou a Homolí projela rolba pravděpodobně před pár minutami, na https://www.destne.info/bezecketrate/ už to naskočilo. Nicméně detaily od nějakého lyžaře asi budou mít větší hodnotu, než moje zpráva :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Mira U. z 12.1.: Nevite prosim nekdo jestli bude na zitra upraveny usek mezi jelenkou a homoli? Diky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2018 13:31
taky nemám aktuální polohu rolby
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka67 z 12.1.: Také se Vám z mapy úpravy tratí vytratily polohy jednotlivých roleb?)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2018 13:01
K chloubě a standardním službám lepších středisek patří i každodenní /či v závislosti na povětrnostních podmínkách/ úprava běžeckých stop, byť malého kolečka. Tady není pravidlo stejného času ani v jeden jediný den úpravy. Když už, tak proč ne ráno, když už se investují peníze a čas. Trať by posloužila déle a více lidem! Když více členná rodina navštíví Skicentrum, všichni členové nemusí nutně sjezdovat, někteří vyrazí právě na běžky, na to vůbec není myšleno!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2018 9:46
Skicentrum Říčky v Orlických horách si vždy pridavalo výšku sněhu ve svých reportech, tak když včera psali 5 cm nového sněhu, tak jsem vyrazil se skatovýma lyžema, jakože poprašek. Jenže sněhu je 10-15 cm a v pátek dopoledne ostudně rolba nikde! Fakt k breku! Asi si myslí, ze je po Velikonocích, ale je po Vánocích a v puli ledna v pátek neprojete tratě, to je fakt ostuda!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.1.2018 17:43
Kolem Bukové hory 5-10cm čerstvého sněhu, neupravené, nutné prošlápnout. Ale krása, bez mlhy, sem tam i sluníčko. Paráda.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 11.1.2018 17:37
Z Čihalky to bude špatné, sice včera napadlo do 10 cm sněhu, ale před tím tam skoro nic nebylo, navíc v lesních úsecích bude sněhu ještě méně. Ale hřebenovka mezi Šerlichem a Říčkami by mohla být sjízdná.
(Odpověď na dotaz uživatele Vil z 10.1.: Zdravim, nevite jak to vypada od Cihalky smerem na Sedlonov? Jedu az z ČB, tak abych netahal bezky zbytecne:/
Diky moc)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.1.2018 18:43
Ahoj, dnes okroužek kolem Pěticestí a na Velkou Deštnou, krásná ledová stopa....pro hokejisty paráda...na Velké Deštné v 12h. -2....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2018 21:53
Z Mezivrsi na Velkou Destnou pres Korunku a zpet. K Peticesti celkem fajn. Rychle a mekke tak akorat. Pak dost promenlimve podminky, ale v celku dobry skejt.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2018 18:21
Šerlich - Velká Deštná - Šerlich - Bukačka - Vrchmezí - bunkrovkou dolů do Deštného. Klasikou, nahoře to namrzalo, bylo to celkem rychlé a na fialový silver klistr. Vytátý úsek na pláni u Šerlichu (lyže dolů), pak místy dost špinavá stopa k Bukačce a jedno vytáté místo pod Vrchmezím (vše šlo objet). Dost rozbitý sjezd po bunkrovce s odtátými a znovu zmrzlými kolejemi a občas odtátou stopu (hlavně v zatáčkách), takže opatrně. Dalo se sjet až k první serpentině pod lesem. Pak už pěšky k Nároďáku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2018 12:09
Dnes v osm na Šerlichu kolem nuly. Cesta na Destnou prijemne namrzla na skejt, klasici meli bud klistr nebo cerveny vosk. Namrzla stopa nebylo zadne labuzo, ale slo to. V deset uz bylo -2 a snih porad drzel.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2018 10:14
Jak je tu psano, Šerlich - Deštná - Pěticestí - mokré, ale ok.
Jen včera u srubu na Deštné hromada lidí na běžkách se psy. Psi tam běhali mezi lidma a vlastník si je ani nehlídal, popřípadě ho psi neposlouchali. Cestou na Pěticestí a zpět psi ve stopě a na volno. Lidi, memam nic proti psum, ale na stopu nepatří.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2018 6:50
Mezivrsi - Hanicka sjizdne, misty vytate fleky. Pokud se neochladi, bude se rychle zhorsovat. Mezivrsi - Jelenka snehu dost, i na fajnove lyze. Vcera mokre a mekke. Skol.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2018 23:01
Klasikou ze sedla na Šerlichu, traverzem zprava kolem Velké Deštné přes Pěticestí do sedla pod Annnenským vrchem, pak zpět do sedla pod Jelenkou a dolů do Luisina údolí až k sjezdovkám v Deštném. Tam sníh končí. Kromě úseku kolem bunkru za Mezivrším a části louky v Luisině kde už sníh odnesla voda všude upravená stopa a sněhu dost. Mazal jsem červený + fialový silver klistr a stoupalo to parádně.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2018 18:25
Odpoledni skate Destne - Serlich - V. Destna - Korunka - Mezivrsi. Asi takto - upraveno vsude perfektne, snih hodne mekky serpentinama od Destneho a od Homole ke Korunce. Jinak to docela slo. K veceru to ve stope zacalo i namrzat, tak se to docela rozjelo ale jinak drina. Jinak jestli nekdo umite blize specifikovat to auto a kde se asi nachazi, co rozjelo stopu z Destneho, napiste. Jako nahoru to nasere ale dolu je to o drzku, v tech kolejich se to uplne propada. Dik
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2018 15:09
Ahoj z mokré stopy.Dnes trasa Šerlich - Vrchmezí- Olešnice.Nahoře dobrý,Knížecí cestu jsem zhora prošlápnul přes Ruské údolí do Olešnice.Cestou jsem přenášel jen 2x a v Ruském údolí jsem dojel až kousek za pomník partyzána.Tam sníh skončil.Přesto nedoporučuji - zůstaňte na hřebenech.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2018 12:27
Ranní skate ze Šerlichu na pěticestí a zpět přes Korunku. Pěkně se to bořilo a tak to byla docela dřina v některých místech. Poslední dobou vyšli asi nové pravidla a já je nestihl koupit. Po levé a pravé straně proti mě jedou klasiku a uprostřed mezi nima taky, ale když vidí bruslaře tak se prostě nechtějí ani vyhnout.
Parta přátel, rodinka zastaví mezi stopama a začnou se převlíkat, jíst, pít vidí bruslaře na dálku, ale neuhnou se ke straně. Lidi neblněte a buďte trošku tolerantní i k ostatnim. NEJSTE TAM SAMI.
Přečtěte si pravidla http://www.jizerskaops.cz/jizerska-magistrala/pravidla-pro-bezkare/

Jinak to může už špatně skončit
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.1.2018 17:38
Dnes ve dvě hodiny čerstvě urolbováno Šerlich-Deštná, i dále na Pěticestí obě cesty vypadaly úplně nově, naprostá paráda. Akorát teda na skate je to pořád trochu měkké a občas se to boří, ale vzhledem k počasí je to připraveno neskutečně.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.1.2018 11:15
Dobrý den.
Z důvodu nevhodných sněhových podmínek,se Knížecí upravovat nebude.Musíme si počkat až nám"Perin Bába" napráší více sněhu.Snad se toho brzo dočkáme.
(Jinak,trať neupravují já,ale kamarád).
Hezký den.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2018 20:43
Šerlich-Jelenka-Vrchmezí-Šerlich.Stopy pouze projeté běžkaři.Téměř ideální podmínky,teplota kolem 0°C,fialový swix to jistil.Od zítřka má být na hřebenech +5°C tak ať to projedou rolbou aby si pěšáci nenamočili nohavice.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2018 18:19
Dle infa z turistickeho centra v Destnem uprava stop probehne nejdriv behem zitrka :( Momentalne Orlicke hory bez upravy.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2018 13:48
Včera večer z Masarykovy chaty na Polomske sedlo a zpět jenom se podívat jaké je stopa. Neupraveno, jenom pár stop od běžkařů. Ale projížďka fajn.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.1.2018 6:17
Zdravím, nevím, jestli se jedná o Mayerovu hájovnu, ale stodvacítka to určitě nebyla...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2018 9:09
Koukám, že se kolem kurvičů stopy stahuje smyčka. Já jsem každopádně pro, ale zrovna kolem Mayerovy hájovny bych mírnil nadšení. Jednak její dnešní majitel není ten, který projíždí po Knížecí cestě, Ruským údolím ani neničí stopy k Sedloňovu. Za druhé on to nemá jako chalupu, ale bydlí tam celý rok a pokud tam má trvalý pobyt (a já sice myslím, že ne, že ho má dole v Olešnici) tak má obec povinnost prohrnovat cestu až k jeho nemovitosti. Takže buďme rádi, že si to občas vyprdí starou stodvacítkou mezi stopami, než aby to obec vyhrnula radlicí. A za třetí, opravdu to není famílie kurvičů stop, jeho synátor je ten maník, co staví snowparky po celém světě vč. olympiády a on v podstatě pro nás běžkaře začal strojově upravovat stopy kolem Olešnice.
Ale to je jen taková vsuvka, každopádně jsem pro, že tam kde selžou prosby a vysvětlování je čas na pár facek (a myslím, že pár čtyřkolkářů ještě teď pálí záda po mých hůlkách). Navíc všichni od Hrádku po Deštnou vědí, kdo je tím největším kurvičem stop, viďte pane Š. ze Sedloňova? :(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2018 6:31
Míro, já tam byl o den dřív, 23.12., tenhle blb má chalupu nad Čihalkou, takže jel za Čihalku k hranici, tam doprava po upraveným a před kopečkem nad sjezdovku je odbočka doprava dolů k chalupě. Bylo dost tvrdo, takže za sebou nechával jen asi 1-2 cm hluboký koleje (a pořídil projet). Měl jsem chuť mu sejít urvat aspoň stěrače...Naštěstí šlo jen o 300 metrů. Když jsem jel zpět, už byl odjetej....Ale víme, kde má chalupu!!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2018 19:32
Na Štědrý den ráno jsem osobně toho blba viděl,byl to nějaký dědek s pražskou značkou a šedivým autem, bohužel jsem to zapomněl, jel od Čihalky, pak nahoru na Zieleniec...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2018 18:18
Jo, osobne sem se zaprisahnul ze az chytim toho kretena co to pravidelne u Cihalky rozjizdi terenakem, ze mu zatarasim cestu a zavolam policii, pokud bude chtit zdrhnout dopadne jeste hur.... Jsme narod idiotyckych sebestrednych polosilenych a bezohlednych mistru sveta kde se kazdy jednotlivec domniva ze ma pravo neco kurvit klidne tisicum lidi....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2018 10:27
V okolí Olešnice tomu obleva dala zabrat, kupodivu ale vydržela stopa z Ruského údolí. Je vidět, že výrazně pomohlo to první ujetí rolbou od Petera a vytvořil se vcelku kvalitní základ, ač místy už dost ledovatý. Jinak po Knížecí cestě od Čihalky již místy sníh úplně zmizel. Teď (3/1) ale vydatně chumelí, tak doufejme v návrat paní zimy. Jo a jinak klasika, co Peter kvalitně ujel a vyřízl stopy po obou stranách, to lesáci rozjeli teréňákem. Takže celá stopa na Knížecí cestě (dle mne nejlepší svezení v Orl.h.) je zničená až na asfalt a místy jsou až 30 cm koleje...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2018 20:43
Souhlasím s tebou....každý si dělá co chce a myslí si že může všechno....vůbec ho nenapadne, kolik stojí práce a peněz ty stopy udělat....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2018 19:01
I když je úterý, rolby dnes nevyjely. Nicméně sněhu na hřebenech je dost. Nástup z Deštného z louky za Nároďákem ale už nejde, sjízdné to je až od lesa.
Dnes na zledovatělý podklad napadlo 1-2 cm nového sněhu. Vyříznuté stopy jsou stále patrné a nový sníh překryl špínu po oblevě. Nicméně zřejmě na Silvestra si někdo léčil své komplexy méněcennosti a rozjezdil asi čtyřkolkou upravený úsek od Polomského sedla (tam je rozrytá skoro celá křižovatka) směrem k Sedloňovdkému vrchu, Černému kříži, k vyhlídce (bývalý altánek) a dál směrem do serpentýn dolů do Deštného, přijel nebo odjel k/od Sedloňova. Zůstaly po něm místy až 30 cm hluboké a dost široké koleje, které jsou nyní zmrzlé, takže se i dost špatně přejíždějí. Na bruslení to v tomto úseku rozhodně není. Stopy na klasiku po stranách většinou zůstaly, i když místy do nich taky najel. Těžko se dá taková bezohlednost pochopit a zajímalo by mě, co má takový člověk v hlavě místo mozku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2018 18:51
Dnes lanovkou ze skicentra Říčky (jedna jízda 70Kč) Pak vrch Zaklety-Peticesti-Pod Homoli a zpět, ze Zakleteho sjezd po modré sjezdovce. Nahoře kolem 0 stupňů a par cm nového sněhu který leží na ledovce. Trať neupravena takže stopa na klasiku téměř žádná ale málo bezkaru takže to není moc rozjete a dalo se i klasicky (drželo to dobre na sádlo od swixu vosk myslím -1 až 3C) Lepší svezení by bylo na skate pac povrch je pod novým sněhem tvrdý. Sněhu dost žádné kameni. Jo a bufet Peticesti byl zavřeny!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2018 17:30
Hanička jako výchozí bod nepoužitelná (ca 1 km směr Rokytnice a pole už je komplet bez sněhu), na cestě už jen pár cm sněhu a trčící kameny. Přejeli jsme tedy výš nad Říčky na Mezivrší, kde to bylo o poznání lepší. Trasa směr Anenský vrch (Hanička) sice neupravená, ale sněhu stále "dost". Po ca 1,5 km nicméně pouze ledový povrch, takže to většina otočila zpět.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.1.2018 12:14
OSVĚTLENÝ LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ OKRUH - SKI ARÉNA ORLICKÉ ZÁHOŘÍ - 4,5 km
Z DŮVODU NEDOSTATKU SNĚHU MIMO PROVOZ !!!

ZDROJ: www.orlickezahori.eu
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2017 19:20
Děkuji za podporu a radu kam na běžky.
Dneska sice na to nebylo počasí , pršelo.A přesto jsem do toho šel.
Vyrážel jsem z místa Pod Homolí na Pěticestí po modrý trase a zpět po zelený .Tedy asi tak 12 km.Asi tak 1 km před koncem to byla pěkná břečka.
Ale stálo to za to.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2017 17:25
Doporučuji, okruhy na začátku deštného...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.12.2017 22:11
Radovane, nenechte se odradit Zoranovou vtipnou odpovědí.... Můj manžel stál poprvé na běžkách ve 48 letech a po čtyřech sezonách jezdí jak ďas. Trasu vám v Orlických ale bohužel neporadím, známe Jizerky a trochu Krkonoše. Zkuste kouknout do zimních map.cz a vybrat nějaký rovinatý úsek, kde nejsou vrstevnice. My jsme to tak ze začátku taky dělali.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.12.2017 14:06
Už bych na to nestoupl ;)

(Odpověď na dotaz uživatele Radovan z 25.12.: Dobrý den
Jsem začátečník. Můžete my doporučit vhodnou trasu?
Na běžkách jsem stál naposledy před 30 lety.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2017 19:28
Z Číhalky po Knížecí, nástup nad sjezdovkou za zatáčkou bez sněhu po 300 metrech už sněhu dostatek. Pak po červené pěšky vzhůru až na křížení s Hřivnáčovou cestou a dále na žlutou a po ní výstup na Polomský kopec. Sněhu dost, sjezd nedoporučuji. Výstup na Vrchmezí vynikající podmínky, poté zpět až rozcestí Pod Sedloňovským vrchem a bunkrovkou dolů zpět na Knížecí, posledních třista metru bez sněhu jinak upravená stopa a rychlý sjezd. Po Knížecí zpět na Číhalku, místy led, ale jinak celkem slušné podmínky na klasiku i skate. Poslední úsek opět pěšky a pak po sjezdovce dolů :-)))
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2017 18:05
Od Nároďáku směr Vrchmezí a sjezd na Šerlišský Mlýn parádně upraveno jak na klasiku, tak na skate. Velký dík rolbařům za úpravu. Jedinou vadou na krásném svezení jsou bezohlední pěšáci a volně pobíhající psi.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2017 17:51
Ze Šerlichu na Pěticestí. Dnes dopoledne projeto rolbami z Deštného a z Říček. Úsek mezi Jelenkou a sedlem Pod Homolí projetý nebyl, ale stará stopa na klasiku byla dobrá a na bruslení také OK. Za odbočkou na bunkrovku směr Pěticestí je od vody vytáté místo až na asfalt, rolba to trochu srovnala, dá se to projet, ale pozor. Jinak po rolbě ve stopě sůl s prašanem, jinak ledovatý podklad a na něm pár centimetrů prašanu.
Co se týká parkování: na Šerlichu je zákaz parkování podél silnice již spoustu let, ale nedodržovalo se to. Vloni zaparkovaná auta znemožnila průjezd sanity, která jela k vážnému úrazu na druhé straně hor a skončilo to tragicky. Proto se teď hlídá dodržování zákazu parkování. Není to buzerace, je to kvůli bezpečnosti.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2017 17:05
Upozorňuji že na Šerlichu se už nesmí parkovat podél silnice. Policajti to tam dnes hlídali. Takže parkoviště stačí jen pro ty, co přijedou brzy.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2017 17:02
z Deštného po sjezdovce nahoru stromečkem, dál po značce do Luisina údolí to bylo plné ledu a rozryté rolbou. Pak z Luisina údolí upravená stopa až do sedla Pod Jelenkou. Hřebenovka upravená, sněhu dost a bylo dost zima (aspoň -6°C)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2017 16:39
Suchy vrch-Cervenovodske sedlo-asi 2 cm noveho snehu na uplne zledovatelem povrchu,odvazni bezkari tam byli,ale ja nedoporucuji,lepsi jit pesky,pokud nemate stare lyze. Po vyrolbovanych stopach na teto strane ani pamatky...Snezilo,ale jen lehce,pokud nenapadne alespon 10cm doporucuji jit bezkovat jinam
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 28.12.2017 19:00
Skate Destne od Narodaku na Peticesti dnes odpoledne. Dole snih mokry, na hrebeni jiz dobry a docela to jelo. Stopy na klasiku docela dobre proslaply a misty i rychly. V Orlickem zahori po snehu vcera ani pamatka, snad neco pripadne.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.12.2017 12:03
Ráno v 8 a první ve stopě, dvě hodiny nikde nikdo :-) Skate Šerlich - Pěticestí a zpět, naprostá paráda, asi 3cm nového sněhu...zpátky kolem Deštné už toho sněhu bylo více a po projetí několika lidí už bylo poměrně rozryto, asi by se na to po týdnu už nějaká ta rolba mohla podívat....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.12.2017 20:54
Na parkovišti u Šerlichu nebylo možné zaparkovat (kolem 11 hod.). Sjeli jsme do Záhoří - tam není sníh. Nakonec dobrý skate z Mlýna k vyhlídce.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.12.2017 18:54
Dnes trasa Šerlich - Pěticesti a zpět skate plus klasika v pohodě viditelnost nic moc snih tvrdy stopy upravené,docela dost lidi chtělo by to čerstvy snih
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.12.2017 16:53
Ze střediska po Letohradské - ráno bylo hodně umrzlé a rolba od pátka nejela, ale šlo to. Spojka na hlavní trasu pod komářím vrchem zničená od čtyřkolky a vody. Velký kus se museli sundat lyže. Cesta na peticesti paráda a nádhera. Na hřebenech taky krásné. Sjezd druhou stranou dolů umrzlí, ale dalo se ubrzdit. Pozor ve známé zatáčce po sjezdu, potok se bude muset brzy obkračovat. Pak při přibližování k modré dost ledu i sem tam kámen.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.12.2017 12:46
Dnes v 8 rano skate ze Serlichu - Pod homoli a zpet. Tvrde rychle po V. Destnou rozslapane od pesaku. Ve sjezdech to slo ubrzdit. Ale kdyby pripadlo aspon neco, nikdo by se asi nezlobil. Jinak snehu stale celkem dost nikde jsem asfalt neobjevil. Ve stope to frci fest. V 9.30h uz spodni parkoviste plne.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.12.2017 13:54
ahoj, dnes rano od pomnicku na vrchmezí,po manipulak docela hegešna hřebeni lehce umrzlo po , pak už dobrý , vrchmezí polom dobrý , nejlepší svezení bylo ale do Šerlich.mlýna , tam je to čistý..a pěkný ..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.12.2017 21:51
Dnes rano skate Destne od Narodaku - Cihalka. Uprava na 1 ale uz se na tom hodne citelne podepisuje obleva. Na stadionu v Destnem to jiz dloho nevydrzi, uz rano tam lezla na nekterych mistech zem. Jak se ale zacne stoupat serpentinama nahoru tak dobry, byl tam jeste citit dobry zaklad. Dik rolbarum za upravu a snad to neroztaje.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.12.2017 15:12
Po včerejším top svezení na Knížecí dnes ráno ještě znovu. Člověk by nevěřil, jak se to za těch pár hodin může otočit. Šlo to ještě projet na jedničkových lyžích bez škrábance, ale na pár místech si musel člověk dát pozor. Někde vylezl i asfalt. Mokré, špinavé, ale pár hezkých úseků taky bylo. Snad se zas vrátí zima.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.12.2017 15:07
Dnes ráno trasa Komáří vrch-Anenský vrch-Hanička: trasa pro klasiku sjízdná, ale místy jsou kaluže. Střed pro skate ještě celkem držel, ale zítra už bude příliš měkké. Celou dobu také mrholilo, takže to podmínky ještě zhorší. Jestli se nám neochladí, máme po běžkách.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.12.2017 7:40
Výborně, ta osvětlená stopa je fajn nápad. A jen bokem taková historicky zeměpisná drobnost - trasa je samozřejmě v Orlickém Záhoří, ale může být pouze mezi Bedřichovkou a Jadrnou nebo Kunštátem. Název Orlické Záhoří (OZ) je novotvar, vzniklý po vyhnání horalů a následném vylidnění tohoto krásného koutu hor. Žádná část OZ se tak přímo nejmenuje a výše tří zmíněných částí je doplňují další dříve samostatné obce Trčkov, Zelenka a Černá Voda. A jen pro představu před pouhými 100 roky v těchto obcích žilo 2.765 obyvatel...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.12.2017 5:51
Přejeme všem běžkařům , krásné a pohodové Vánoce,hezký Nový rok.Děkujeme všem rolbařům, za perfektně upravené tratě,U.V.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.12.2017 21:54
Osvětlený okruh v Orlickém Záhoří je ode dneška v provozu. Trať je dlouhá 5 km (dle webu 4,5 km) a nachází se mezi Bedřichovkou a Orlickým Záhořím. Osvětluje ji 160 světel, vybudováno bylo i parkoviště pro 65 aut. Sněhu je aktuálně 25 cm, údržba se plánuje každý den.

Čerpáno z reportáže v Událostech ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101223, od času 43 tedy jako poslední zpráva + info na webu http://orlickezahori.eu/index.php/orlicke-zahori/aktuality/aktuality-v-obci/473-od-23-12-2017-v-provozu-osvetleny-bezecky-okruh-ski-arena-orlicke-zahori
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.12.2017 15:32
Přesně jak píšou kluci. Naprosto úžasné svezeni hlavně pro skate z Deštné na Čihalku a zpět ještě přes Šerlich. Málo lidi. Tvrdý podklad jelo to parádně
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.12.2017 13:34
Ahoj.Dnes ze Šerlichu do Olešnice.Nahoře mírně zaváto,Knížecí cesta naprosto úžasná.Nad Čihalkou jsem to prošlapal přes Panský kopec do Olešnice k Hartmanovi.Cestou po Knížecí jsem viděl úpravu na Polom a dále úpravu na Ruské údolí.Díky za stopy,rolbaři.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.12.2017 11:52
Díky za perfektní úpravu Knížecí cesty od Čihalky. Dnes z rána perfektní svezení na tvrdém podkladu do Deštné a zpět. Nečekal jsem, že by po včerejší úpravě ani nikdo nevyrazil a dnes ráno jsem měl panenský manžestr. Krása
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.12.2017 10:55
Již některém z minulých komentářů bylo zmiňováno,že rolba ze Záhoří dočasně nemá GPS, proto se na mapě úprava nezobrazuje, ale v komentářích k úpravám v okénku u mapy vpravo dole je uvedeno, že rolba ze Záhoří vyjela včera dopoledne, takže upraveno mezi Jelenkou a Homolí je. Ze Šerlichu na Pěticestí klidně i na nové lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 23.12.: Ahoj, chci se zeptat, jak to vypadá mezi Homolí a Jelenkou? Na webu podle GPSky je vidět, že to letos ještě ani jednou neprojeli, ale jestli nemají chybu v GPS. A ještě jeden dotaz, je to na úplně nové lyže bez škábance mehi Masaryčkou a Pěticestím? Díky moc za odpověď :))
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.12.2017 17:17
Deštné za Nároďákem - Šerlich - Velká Deštná - Pod Homolí a zpět ... Mlha teplota k nule, sníh celkem skluzný, ale skvělá úprava tratě pro oba styly ... zpět dokonce po čerstvém manžestru
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.12.2017 17:13
Dnes z polské strany na Vrchmezi a dál po hřebeni na V. Deštnou.Luxusní podminky, upraveno(díky) chybí zatím z polské strany,ale jde to v pohodě...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.12.2017 10:07
Včera okolo Bukové hory a na Hvězdu. Stopa super jak na klasiku tak na skate. Jen na Hvězdě jsme potkali bezkaře co se vracel od Pěti bratrů a nadával, že tam stopu někdo rozjel traktorem.
Takže stejně jako předchozí roky nám stopu bude ničit nějaký pitomec z Jamného nad Orlicí ☹ Asi neví kolik financí a úsilí stojí úprava tratě.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 21.12.2017 22:03
Ráno ze Šerlichu měr Velká Deštná a Homoli, byla perfektní úprava tras jak na klasiku, tak i skate. Chvílemi padal mrznoucí déšť takže na klasiku horší mazání. Podklad velice rychlý.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.12.2017 17:13
Dobrý den.
Pokuď všechno dopadne tak jak má,tak zítra vyjede rolba od Čihalky po staré zmáme trase.Je možné,že navíc bude upravený i nový úsek směrem k Sedloňovu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.12.2017 8:30
Jinak směr Čihalka z Polomskýho sedla - pořád mrtvo, jen klasická stopa od turistů...snad se dočkáme po novým roce.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.12.2017 21:25
Od Nároďáku z Deštného přes Polomské sedlo na Šerlich a Velkou, dále na Pěticestí. Parádní svezení, jen od Homole dál pozor, je to upravený jen doleva směrem ke Korunce, ale první úprava, takže je to měkčí. U Korunky je úprava dolů do Záhoří i nahoru na Pěticestí, ale z Pěticestí zpět je 20 cm neupravenýho sněhu!!! Rolba ze Záhoří vyjede asi až v pátek nebo sobotu....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.12.2017 21:42
Dnes z Deštné v Orlických horách směr Polomské sedlo, Šerlich, V.Deštná, Pod Jelenkou,Luisino Údolí,Deštné.
Krásně upraveno na klasiku i skate. Moc díky lidem z Deštného za úpravu i v týdnu! Pod Jelenkou upravenou i rolbou z Orlického Záhoří (od Homole přes Pod Jelenkou a dolů do Orlického Záhoří). Bohužel Rolba z Čihalky ani z Říček nevyjela :-(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.12.2017 18:02
Po obede sem narazil na rolbu Serlich-Vrchmezi takze idelane upraveno i na brusleni, pokud by ten clovek na biku nemel potrebu to hnedka uprostred zorat...snih mekci, moc to nejelo (ale to muze byt i nohama) ....Serlich -Velka Destna taky nove upraveno.....parada, diky tem co se o trate staraji
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.12.2017 19:22
Klasika: , ze skicentra Říčky na Pěticestí super, z Pěticestí po Jiráskové až na Mezivrší málo jetá, měkčí podklad. Pro skate celkově špatné: 5 - 8cm neupraveného čerstvého prašanu. Jinak počasí de-lux, krásné jasno a sluníčko.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.12.2017 16:04
(Odpověď na dotaz uživatele Jenik z 18.12.: Také by mě to zajímalo a těším se až bude upraveno. Jinak musím říct, že třeba minimálně loni se s úpravou velmi snažili a byla výborná. Snad tomu bude tak i tuto zimu až bude dostatek sněhu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2017 17:55
Od 13.30 směr Velká Deštná docela nasypáno. Klasici byli asi v pohodě. My co se nám nechce řešit máza a jezdíme skate, jsme to měli trochu horší, leželo 5-10 cm krásného, nového. Každopádně už je to tam s množstvím sněhu luxusní. Až se to párkrát projede s rolbou, bude to boží :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2017 15:32
Příspěvek od pána s infantilní přezdívkou jasně značí, že mezi námi běžkaři co máme tenhle pohyb rádi za každých podmínek, se najdou i opravdový s prominutím pitomci, kteří umí hlavně kritizovat. Prosím pokud to čte někdo z údržby stop v Orličkách, tak nejsme všichni stejní a jsme rádi, že se o to staráte jak to jen trochu jde a podmínky dovolují. Jinak dnes skate v 9 ze Šerlichu směr 5 cestí opravdové běžkování pro skutečné srdcaře, řekl bych poctivých 7cm nového sněhu a stále padalo. Je to prostě luxusní prosincová zima!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2017 14:41
Směr z Č.Vod. sedla na Bukovou upraven strojově, nevím jak druhá strana, ta asi též ,celkem čistá stopa.Dost sněhu, paráda. Ahoj
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 17.12.2017 14:15
Běžecký areál dole v Destny neupraven. Nevím na co čekáte?! Na Serlichu směr Sedlonov pouze na klasiku. To už jsou cestáři připraveni lépe, nebo je snad překvapení,že v prosinci sněží? Pohled na uzavřený lyžařský areál je smutný. Proč to na druhé straně v Polsku uz nějaký ten týden jede?
Až Vám to.v lednu roztaje, tak budete fnukat do televize.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2017 13:04
Bruslení z Mezivrší na Velkou Deštnou a zpět. Potvrzuji místy měkčí podklad, ale jet se v pohodě dalo. Jen to bylo pomalejší a náročnější než například minulý týden. Cestou zpět jsem jel na Pěticestí po severní straně nad Orlickým Záhořím a pro skate jednoznačně lepší volba než esíčka. V nich mi to přišlo z celé trasy nejměkčí a celkově hůře upravené, hluboké. Holt čerstvý prašan, nedá se nic dělat, časem to přituhne.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.12.2017 16:26
Je to upravené, jenom jim nejde v Záhoří nejde gps, ale jinak to píšou zde: http://www.orlickezahori.eu/index.php/orlicke-zahori/aktuality/aktuality-v-obci/467-15-12-2017-upraveny-bezecke-trasy-z-orlickeho-zahori
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 16.12.: Ahoj, mám dotaz, na mapě je mezi jelenkou a homolí neupravený úsek, který mají jezdit z Orlického záhoří. Anebo je to projeté třeba od dešeňáků a akorát to nezezelenalo? Dík!)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.12.2017 14:46
Na Luisině údolí je to spíš na kameňačky. Stopa pro běžkaře upravená ale místy kamínky. Mimo stopu v lese místy kameny nebo větve. Jeli jsme na skialpech nahoru po zelené na Velkou deštnou a šlo to. Jen je třeba místy přelézat potůčky. Výše a mimo les znatelně lepší. Hřebenovka mezi Velkou deštnou a Homolí pěkně upravená, sníh parádní. Pod 850m je i na lesních svážnicích málo sněhu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.12.2017 13:05
Z Mezivrší na Velkou Deštnou a zpět. Dnes výborné podmínky, skvěle upravené. Jen do rána málo mrzlo a bylo to na skate měkčí. Z Deštného vyjela rolba až ráno a tak no nebylo vůbec přimrzlý a dost měkké. Snad brzo připadné a podmínky se ještě zlepší :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.12.2017 9:37
Včera večer (tj. 15.12., cca 20:30) Z parkoviště na Šerlichu směr nahoru na Velkou deštnou.. za mě teda zklamání z úpravy, která nebyla absolutně žádná. Sněhu dost. Jestli někdy repete, tak možná až to někdo najede. Zatím z Orliček na běžky zklamání a to je nahoře pěkná podmínka..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.12.2017 20:18
Na zledovatělý podklad napadlo asi 5 cm prašanu, ale foukal silný vítr, takže na některých místech závěje nebo vyfoukáno na led. Ale dá se klasika i bruslení. Zítra by mělo napadnout dalších několik cm sněhu. Úprava rolbami není, možná vyjedou zítra. Z Říček uvádějí, že tratě upraví o víkendu. Kdy a kde rolby jedou lze sledovat na www.destne.info/bezecketrate
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 14.12.: Ahoj. Nevite nekdo, jak to vypada v Orlickach?
Jaka je soucasna situace a jak to vypada s predpokladanou upravou na tento vikend.
Chci tam vyrazit v Sobotu. Dik)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.12.2017 22:07
Dnes Bunkrovkou na Masaryčku. Celou trasu bruslením. Jen vyjet s rolbou....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.12.2017 16:14
snih tam byl
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.12.2017 9:25
V neděli Masaryčka - Pěticestí na turistiku klasikou pěkné podmínky, na kondiční skate trápení, sněhu dost, ale pravidelná údržba stop asi zatím není v plném proudu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.12.2017 18:51
Od nároďáku na Polomský sedlo, Vrchmezí i Mlýn. Všude základ přikrytý vrstvou 4-7 cm prašanu, odkrytý místa směrem od Polomskýho sedla dolů k Nároďáku odfoukaný a navátý. Jinak perfekt svezení, směr Čihalka mrtvo.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.12.2017 17:03
Dnes pred polednem plne parkoviste na Červenov.sedle, snehu dostatek, stopa dobra, na klasiku jen po jedne strane, ale na prvni svezeni idealni, dokonce i slunicko bylo.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 10.12.2017 13:48
Ráno kolem 8 z Říček na Mezivrší, Pěticestí, severní stranou Pod Homol, jížní stranou zpět na Pěticestí a dolů do Říček. Letos jsem jel poprvé. Skatem to byla dost velká dřina v tom sněhu. Nový sníh cca 5cm. Dost se to bořilo a většinou jsem si razil první stopu. Na prosinec paráda.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.12.2017 8:10
1. Ze Šerlichu na Jelenku krásně vyfrézované i na bruslení
2. Z Jelenky na Pod Homolí - turistická stopa pouze na klasiku
3. Z Pod Homolí na Mezivrší opětě krásně vyfrézované
4. Z Mezivrší na Haničku špatná stopa s vyjetými kolejnicemi od terénních aut.
5. Od pevnosti Hanička dolů na parkoviště téměř nesjízdené, namrzlé
6. Z Haničky do Rokytnice - jde jet pouze do Prostřední Rokytnice k rybníku
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.12.2017 20:34
Vecer Destne - Serlissky mlyn skate. Zaklad dobry, chumelilo, takze skluz uz nebyl tak hezky ale snehu dost. Stopa na klasiku uz byla dost zapadana. Dle meho nazoru protazenim udelali dobry zaklad, kdyz ted nasnezi jeste par cisel, bude to luxusni uz pred svatky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.12.2017 14:19
Dnes dopoledne v běžkařském areálu na začátku Deštné stopy protažené a sněhu dostatek.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.12.2017 12:13
Zkusil jsem to od Číhalky, ale bohužel to ještě nejde. Málo sněhu a po kraji zledovatělá stopa po autě. Tak jsem zajel na biatlonovou trať nad Dušnikama, ale ani tam ještě není zasněženo.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.12.2017 15:33
dnes stopař Mezivrší, Homole a zpět
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.12.2017 18:03
Z Mezivrsi na Peticesti dobry i na skate. Od Peticesti uz jen proslapla stopa na klasiku. Snehu dost.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.12.2017 16:55
Serlich - Velka Destna, mel sem jen skaty, celkem to slo, ale uplne upravene to neni..... Ale v Masarycce vari a toci pivo takze konec dobry, vsechno dobre.....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.12.2017 17:32
Z Panského pole pod Anenský vrch projeto, ale traktorem s pluhem
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.12.2017 12:01
Super sněhové podmínky.
Není zatím strojově stopováno, nicméně jsou od víkendu vyježděné stopy- tedy na klasiku super.
Jel jsem přes 3Pány-5bratrů na Suchák - dobré podmínky
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 4.12.2017 10:05
Zdá se, že z Říček dnes projeli obě cesty pod Homoli. Snad to bylo rolbou a ne traktorem ;-) viz:
http://destne.info/bezecketrate/
Můžete to někdo potvrdit?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.12.2017 8:00
Ze Šerlichu na Velkou Deštnou je to paráda, poté směr Pod Jelenku - Pod Homolí - Pěticestí je jedna stopa prošláplá od běžkařů. Hezké sklouznutí na klasiku, na bruslení to zatím není. Sněhu dostatek, škoda, že už to není projeté rolbou, stalo by to za to, je to k tomu. Tak nám to snad vydrží! O psech psát nebudu, nemá to cenu, je škoda, že si lidé, kteří tam s nimi chodí neuvědomují, že kazí zážitek z lyžování jiným lidem. Je to fakt ostuda...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.12.2017 11:56
Na hřebenu je nádherná zima. Pěkné sklouznutí je mezi Bukačkou a Polomským kopcem, dále na Šerlišský mlýn a k Sedloňovskému kříži.
Včerejší fotka a mapa upravených tras skútrem je na http://www.velobanda.cz/
Veliké poděkování skuhrovskému oddílu!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.12.2017 11:53
Zdar, podmínky parádní, Šerlich-V.Deštná i na bruslení. Dá se klasikou i směr Vrchmezí. Pro Petru ohledně psů. Včera opět zážitek ve sjezdu střední cestou od Pěticestí k Homoli - proti mě ve stopě takový ten semišový lovecký krásný pes na volno, bohužel s páníčkem debilem. Řval na něj, ale stejně neuhnul, chudáček byl zmatenej, tak jsem mu brousil špičkama packy a byl rád, že jsem nesletěl. Ze stopy kvůli němu do hlubokýho sněhu a pádu fakt nepůjdu. A když jsem paníčkoj, řekl, až ho nechá příště doma, tak mně bylo řečeno, abych se neposral. Klasika.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.12.2017 9:23
Při příjezdu k Masaryčce jsem pochopil, že moc lidí zde info nenapíše. Úplně plné velké parkoviště a spousty lidí. Jinak nádherné svezení na Velkou dešnou a zpět. I sluníčko občas vykouklo. Dnes docela sype tak podmínky budou ještě lepší
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.12.2017 7:28
Ostuda nad ostudu. Od lesáků rozrajtované cesty z Mezivrší na obě strany-k Pěticestí i k Anenskému vrchu, tam i od gaze, kterým jezdí pánové hrající si na vojáky(patrně nebyli na vojně) do bunkru a také od pěšáků. Přitom sněhu na strojovou úpravu by byl dostatek. Chce se mi brečet, když vidím fotky upravených stop z Jeseniků, Krkonoš nebo Jizerek.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.12.2017 21:53
Ze Šerlichu na Velkou Deštnou na bruslení paráda...
...dál po hřebeni asi spíš už na klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 3.12.: Ahoj. Nedal by někdo info jak to vypadá s terénem na bruslení? Dálo by se někde nebo musíme počkat až vyjede rolba? Klasika mě moc nebere. Díky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.12.2017 17:14
Dnes ze Šerlichu na Pěticestí, z Homole levou cestou tam, pravou zpět. Všude celkem slušné prošláplé stopy, celkem málo lidí - nádhera!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.12.2017 21:23
Výjezd i sjezd zpět do Luisinova údolí nic moc, ale nejel jsem první - asi 3 přede mnou. Na hřebeni docela OK od lyžařů, na Vrchmezí málo sněhu, ale na praskačkách se dalo. Celkově od Polomského sedla až po Jelenku sněhu dost, ale stopa ani skútrem neupravená. To by se při takové výšce sněhu o víkendu na Vysočině nestalo. Počasí super, běžkařů málo.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.12.2017 19:45
Ve čtvrtek napadlo asi 15 cm prašanu. Strojová úprava zatím zřejmě nebude, i když na hřebenech je vrstva sněhu již poměrně silná. V nižších partiích, hlavně pod stromy je ale sněhu méně, takže tam by rolba nadělala více škody, než užitku. Po hřebenech tedy stále ve stopě, kterou někdo vyšlápne a vzhledem k prašanu to bude spíše na klasiku, bruslení bude o brodění se hlubokým sněhem.
Skútrem upravil skuhrovský oddíl stopu na klasiku okolo Polomského sedla. Je to pouze jedna stopa po straně cesty, jinak upraveno není, takže na bruslení to není ani tam, navíc bruslaři by tuto jedinou stopu zničili. Stopa je prašanová, měkká, takže když tam dnes odpoledne přejel lyžař tažený psem, zůstaly po psovi ve stopě docela slušné dolíky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.12.2017 17:57
Pokud by někdo chtěl vystoupat na hřeben na běžkách z Říček, může se mu hodit tohle info ze skiareálu: "Prosíme víkendové návštěvníky Ski centra, kteří se nemohou dočkat prvního kontaktu se sněhem a vytáhnou skialpy, lyže, snowboardy, aby používali modrou sjezdovku, kde jsme včera upravili tři pruhy." Žádné další oficiální info o stavu tratí na hřebeni Orlických hor jsem nenašel.

Zkoumal jsem to trochu i z důvodu, abych zprávu na téma psi ve stopě nepsal jen tak - takže všechny zprávy na téma psi jsem přesunul do obecné diskuze na http://www.kamzasnehem.cz/diskuze, zde by zabíraly v tuto chvíli místo zprávám o podmínkách, které pomohou víc (v tuto chvíli několikanásobně). O psech klidně dál diskutujte, ale v té obecné diskuzi

Jo a píšu to pod Deštné, protože o psech se psalo v části o Deštném. Pokud se někdy podaří spustit novou verzi KamZaSněhem.cz, oblasti Deštné a Říčky spojíme, ale teď by to udělalo víc škody než užitku :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.11.2017 13:38
Od rána chumelí, teplota -2°C. Jediný skútrem upravený úsek v délce asi 1,6 km z Grunvaldského mostu na Sedloňovský vrch dnes dopoledne někdo částečně zničil čtyřkolkou, která jela od Sedloňova na Vrchmezí. Pak tam taky proběhla skupinka běžců bez lyží. Těžko říct, zda se dá najít místo, kde by nikdo stopy neničil :-(
Naděje na úpravu stop rolbou je spíš mizivá, v Deštném ještě ani nezačali zasněžovat sjezdovky, u horní stanice stojí přívěsný vozík, dole je na sjezdovce zaparkovaná V3S, takže rolba asi nevyjede. Navíc za Šerlichem směr Bukačka a Sedloňovský vrch je sněhu na úpravu rolbou ještě málo, jen by se vyryly kameny.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.11.2017 19:34
Šerl.sedlo-VD-pod Homoli a zpět plus kolečko kolem VD.Na VD tradičně rozšlapáno pěšáky.Z VD pod Homoli celkem pěkná prošlápnutá stopa na klasiku,stejně tak kolečko kolem VD.Z pod Homole směr Pěticestí stopa nebyla.Bohužel při zpáteční cestě z VD k Šerlichu jsem potkal dvě početné skupiny pěšáků kteří údajně mířili na Pěticestí.Tak nevím.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.11.2017 19:11
Do rána napadlo na zmrzlý podklad asi 8 cm nového sněhu. Teplota na hřebenech okolo -2°C. Strojová úprava zatím není. Včera upravoval skútr úsek mezi Šerlišským Mlýnem a Sedloňovským vrchem, po stranách byla vyryta i stopa, ale ta do rána zapadala. Dopoledne to bylo prošlápnuté alespoň po jedné straně, ale fouká vítr a asi do 15 hodin sněžilo, takže to bude opět zapadané a zaváté.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 28.11.: Dejte prosím někdo feedback, jak to vypadá. Vypadá to, že nám celkem hodně padá :-). Díky.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.11.2017 19:31
Ráno tvrdý, jet se dá, ale žádna paráda. K velký od serlichu sel nějaký debil ve stopě. Základ dobry ale doporučuji počkat
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.11.2017 11:52
Sníh momentálně taje, takže pokud to tak půjde dál, můžeš si vzít spíše kolečkové brusle :) Uvidíme v pátek.

(Odpověď na dotaz uživatele rodák z 21.11.: Má cenu jet 100 km na běžky o víkendu ze Šerlichu na Deštnou a dále po hřebenu? Děkuji za odpověď.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.11.2017 11:38
V noci z pondělí na úterý napadlo celkem dost sněhu, tak jsme hned vyrazili na první letošní běžky na hřeben.
Slabému mrholení jsme neunikli, ale nepromokavé bundy to jistily. Z Mezivrší na Pěticestí po turistické a zpět po magistrále. Sněhu bylo dost. Sice mokrý a těžký, ale jinak to byla paráda. Nejsem si jist, zda sníh přežije dnešní oblevu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.11.2017 15:32
Prašánek zakryl zledovatělý povrch a zajišťuje pohodové bruslení ze Šerlichu na Velkou Deštnou. Dále pod Homoli je solidní pevná stopa na klasiku.
Aktuální foto: http://www.velobanda.cz/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.11.2017 8:56
jj, kolem Polomského kopce a Vrchmezí už také nějaký nedočkavec mordoval kameňačky :) Už nám to začíná!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.11.2017 19:37
Dnes první sklouznutí, napoprvé docela slušné, údajně už to šlo od úterý. Stopa na klasiku, jen samovýroba, sjízdné od sedla u Masaryčky až do sedla před Homoli.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.10.2017 16:25
Okruh se buduje už je hotové parkoviště , bude to super.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.8.2017 18:20
Schi Heil! Já vím, trochu brzo na konci léta, ale mám bezva (pro mne...) novinku a nejspíš potěší více bežkařů. V Orlickém Záhoří chystají osvětlený okruh o délce 4,5 km, to zní bezva... http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/zahori-postavi-bezecky-okruh-20170829.html
Hřeben Orlických Hor

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Orlické hory