Brdy a Hřebeny – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Brdy a Hřebeny ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Brdy a Hřebeny - aktuální zprávy

Vloženo 23.1.2016 17:39
Dneska Láz - Tři trubky (nedojeli jsme až tam) a jižní stranou zpátky. Na cestách je to tak akorát, když se jede ve stopě po autu (ty jsou na sebemenších cestách). Středem cesty naopak hluboký.Řekněme že 95% cest je sjízdných úplně bez problémů. Potkali jsme za den asi 4 běžkaře. I po čertvý nadílce je tak poměrně dost stop. Celkově super
Vloženo 23.1.2016 13:55
Hreben v pohode, hulky brnkaji o asfalt, hodne pesich turistu (v Kytine sraz skautu), takze stopa od Skalky neni, obcas kaminem, ale jinak parada ( sli jsme Cernolice - Kytin).

(Odpověď na dotaz uživatele honza z 23.1.: nevíte, jak to vypadá hlavní hřeben (Černolice - Skalka-Kytín-Malý Chlumec-Kuchyňka-Čenkov)?
Vloženo 23.1.2016 9:31
Teslíny a směr Třemšín... sněhu dostatek hlavně mimo les, bohužel široké cesty, které by byly ideální jsou prohrnuté od lesáků, ale zase se místy na nich i bruslit. Je nutno počítat občas s nějakým kamínkem... Jiné úseky od lidí celkem kvalitní stopa. V pátek odpoledne jsem přes Teslíny jen projížděl a moc místa na auta tam už nebylo...pusto tam určitě není.
Vloženo 21.1.2016 22:14
V úterý jsem navečer jezdil nad Mníškem. Úseky Skalka - Kytín a kousek směrem na Stožec sjízdné na bruslení i klasiku (občas trochu vyjetá stopa). Pouze pro kameňačky!!! Zajezdil jsem si skvěle. Dnes navíc ráno bylo pár cm nového sněhu


(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 21.1.: víte někdo, jaké jsou běžkařské podmínky na Hřebenech?
dík)
Vloženo 21.1.2016 5:09
Upravuji údaje od Dany v předchozím příspěvku.
Takže jet se dá od Třemošné až k obecnické silnici, dále pěšky ke křížení na Můstku pěšky (žádná stopa u krajnice)Málo sněhu až k výstupové silnici na Tok. Sníh na kterém se dá je jen nahoře okolo Toku a silnička od Pilské nahoru, ale jen od odbočky za Pilskou. Jinak od Orlova až za Pilskou směr Tok je to na nesení anebo opatrné se posunování mezi kamínky. Hrůza co všechno dovedou hovada z vojenských lesů provést s cestami když napadne jednou za uherák trochu sněhu.
Takže jsem ujel cca 17km, ale z toho zhruba polovinu nesl lyže na zádech.
Vloženo 18.1.2016 8:59
CHKO Brdy - v neděli odpoledne: Z parkoviště v Orlově na Třemošnou skoro celé pěšky (moc kamenité i na sjezd dolů), pak po hřebínku přes Ohrádku až ke křižovatce s cestou do Obecnice slušná stopa. Za křižovatkou dál směrem k Toku bohužel vypluhováno a posypáno, ale naštěstí slušná stopa po krajnici. Na křižovatce s výstupovou cestou na Tok (49.6894078N, 13.8840789E) konec pluhování a dál krásná stopa až k Carvánce a na vrchol Toku. Také sjezd z této křižovatky dolů k silničce a po ní na Pilák neprotažený a bezva stopa, od Piláku do Orlova protaženo, ale opět použitelná stopa po krajnici. Na vrcholu Toku určitě nejezdit průsekem. Stopa tam je , ale téměř se nedá vyhnout prošlápnutí do vody na mnoha místech a pak to lepí k neutržení. :-)
Vloženo 17.1.2016 22:11
Z parkoviště nedaleko Skalky, po červené přes Stozec jsem objel Hradec a vrátil se po cyklostezce zpet. praskacky,15cm prašanu — na asfaltu paráda,mimo něj to drhlo,hlavně v lese, i tak super. Chce to ostre hroty a zase vyrazit.
Vloženo 17.1.2016 20:33
CHKO Brdy. Z Teslínů na sever k Padrťským rybníkům, od hráze dolního rybníka po silničce na východ a jihovýchod směrem k Bukové, od lomu na Červeném vrchu zpět po Teslínské cestě do Teslínů. Všude cesty projeté od lyžařů, i od Padrtě ve směrech na Míšov a Trokavec. Odhadem 15-25 cm sněhu. Vše je bezpečně sjízdné, na celé 15 km trase jsem škrtnul o kamínky na jediném desetimetrovém úseku. Žádné lesní silnice nejsou prohrnuté, mnohé byly projety nákladními auty, ale lze jet bezpečně i v jejich kolejích. Nepříjemné je jenom bušení hůlkami do asfaltu. Příjemným zjištěním je, pěšáci nikde nepochodovali v lyžařské stopě, ale všude ohleduplně brodili hlubočákem vedle ní.
Mnozí lyžaři vyráželi z Teslínů i na jih po zelené značce směrem k Třemšínu, takže i tím směrem bude řada projetých cest.
O víkendu může být v Teslínech problematické parkování, místo v obci je tak na 20 aut, jinak bude nutno sjet do Míšova.
Automatické měření výšky sněhu na Teslínech: http://www.brdskelisty.cz/automaticke-mereni-snehu-na-teslinech.html
Vloženo 17.1.2016 17:20
CHKO Brdy, od Obecnice k v.n. Pilská a na Třemošnou. Dole u Obecnice na volném prostranství tak 15cm čerstvého sněhu, pod stromy samozřejmě méně. Podklad žádný, takže hůlky šly až na asfalt. Nahoře sněhu více a místy i podklad starého sněhu, ale ne všude, takže je třeba dávat pozor. Zatím je to rozhodně na starší lyže. Od rozcestí s Třemošenskou cestou je cyklostezka vypluhovaná, na běžkách nesjízdná. Na cestách kolem Třemošné místy stopa rozšlapaná od pěšáků. Ale celkově první letošní běžky dobré :-) SKOL!
Vloženo 16.1.2016 20:33
Podle zpráv Horské slubžy Brdy to tam bude použitelné tak nějak částečně. Viz včerejší a dnešní zprávy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/

(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 16.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá na Brdech reálně se sněhem? Na sněhové mapě CHMU.cz se zdá, že by tam mohlo být přes 30cm. Ale je to použitelný?)
Vloženo 9.1.2016 18:02
"Hřebenovka Praha - Sv.Ján - Malý Tok je sjízdná v úseku Nepomuk od vodárny, Malá Praha, Praha, sedlo Sv.Ján a na Malý Tok, rovněž i dále k Brdcům. Sněhu je málo, ale je pevný, ..." - to hlásí nadšenci z Horské služby Brdy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-912016.html

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 9.1.: Byl někdo na Brdech na běžkách? Chtěla bych vyrazit v neděli 10.1.
Díky
Jitka)
Vloženo 7.1.2016 11:46
Ještě jsem tam nebyla, ale zitra to zkusim. nevite kde stopa zacina? nebo kde je nejlepsi zacit/ vystoupit?
dekuji
M

(Odpověď na dotaz uživatele hanka z 7.1.: Bzl někdo v Brdech? Dá se tam na běžky?Díky)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Brdy a Hřebeny