Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 21.2.2017 17:08
Teď už to zní celkem virtuálně, ale v sobotu Ounuz-Cunkov -Libenice a zpět - vodové a pomalé

V neděli : Ounuz - Cunkov - Jistebnice-Křivošín-Libenice -Cunkov - namrzlé, takže lepší než v sobotu, ale ještě méně sněhu, tráva, a oranice Smrkov - Libenice (tento úsek pěšky).
Z
Vloženo 15.2.2017 11:31
Krásné počasí, stopy občas vydřené a zledovatělé, ale vedle po loukách se jede naprosto nádherně.
Vloženo 13.2.2017 9:34
V sobotu 11.2. - Ounuz-Cunkov-Pod Businy-Businy-Veletin-Businy-Ounuz - (klasika) stopa: ledová korýtka, mimo po loukách bez boření vhodné na sjezdy, v lese na Veletín pod Chlístovem chvíli na sundání, od Busín na Chlístovskou louku ledová dráha - namazaly jsme modrý klistr a v pohodě se vytáhly i do kopečka.

Neděle 12.2. - Ounuz - Cunkov - Jistebnice - Máří - Nadějkov- Pod Businy, Cunkov

do Jistebnice pohoda, občas něco trčí (tráva, hlína, klacky) - na Máří rozťapané od pěšáků, od Máří stopa dobrá, vhodnější je z kopce jet po loukách, , sjezd pod Brtcem k silnici po loukách ( ale v nižších partiích se to na loukách chvílemi bořilo), krátký úsek před Nadějkovem lesem s běžkama v rukách, od Nadějkova dobré, místo po žluté značce v pravo po louce až ke statku, pak paráda, mezi Pod Busínami a rozcestím u silnice více odtátých míst.

Mazáno fialovým klistrem - v pohodě ve stopě i do kopce nad Nadějkovem.

Lyže teda staré a poškrábané, které normálně hodně málo kloužou.

Zuza
Vloženo 9.2.2017 21:09
Dneska Jistebnice , Libenice, Cunkov, Busíny, Jistebnice.
Celé bruslením. Ale z 90 % mimo stopu. ( docela to drží ). Jede to pěkně rychle :-)
Ve stopě na bruslení je to hodně rozbité a ledovaté (tam to moc nejde).
Klasiku moc nedoporučuji . Stopy jsou komplet zledovatělé. Na to nejde pořádně namazat . A všechno se bude muset rvát rukama.
Až na pár míst ve stopách sníh je ,ale přemrzlý / zledovatělý.
Vloženo 9.2.2017 23:50
Misty uz snih ve stope neni, zbytek zledovately
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 9.2.: Ahoj, nevíte jak to vypadá na České Sibiři? Je tam ještě sníh ve stopě?
Dík)
Vloženo 7.2.2017 15:00
Dobrý den, dnes zataženo, bezvětří. Ale parkoviště v Libenicích a na Cunkově uzavřená. Asi je to nutné, aby nedošlo k rozježdění roztátého povrchu. Stopy zachovalé, ale jsou to ledová koryta. Na několika místech již prodřené. I na OÚNZ místy roztátý povrch. Chtělo by to ještě tak 10 cm. Zdravím, P.
Vloženo 10.2.2017 11:24
Ahoj, muj otec nasel v Chlistove na parkovisti u stopy flash disk s fotkami z cesty po Peru. Pokud jsou vase, tak volejte na 603837146. Co se lyzovani tyce, tak nedele pry byla ok :).
Vloženo 5.2.2017 21:22
Jeli jsme odpoledne Chyšecký okruh. Stopa byla v sobotu projetá ale teď už tedy žádná sláva, odpoledne to bylo rozměklé (3°C) a navečer to celé zmrzlo (-3°C), kdy v hluboké stopě drhly boty. Z kopce to bylo docela neřiditelné, zastavitelné často pádem, po rovině a do kopce se nedalo odrazit, dřina a dřina. Někde už hodně lezla tráva (nad Kvášovem, nad Bezděkovem), bylo rozryté a kamenité (silnice kolem farmy směr Nadějkov od Starcovy Lhoty). Nejhežčí svezení bylo Nadějkov-Mozolov. Počasí pěkné, jasno
Vloženo 5.2.2017 19:48
Ahoj všem.Včera po ránu jsem i s manželkou projel trasu od Libenice na Cunkov,Trochu zmrzlé ale dalo se.
Dneska jsem si počkal do oběda , vzal běžky na bruslení a jel rovnou na Cunkov , pak směr Jistebnice. Moc fajn svezení , nečekal jsem,jak pěkně bude trasa upravená.Opravdu spokojenost a velká chvála. Jezdíme často běžkovat za hranice a tam se za srovnatelné tratě platí.Např.při příjezdu na parkoviště za počet osob v autě.Proč něco podobného neudělat ? Symbolická stovka , nebo pade za den nikoho nezrujnuje a Vám to pomůže v příští, třeba slabší sezóně.

Přejeme Vám hodně štěstí.peníze posíláme účtem.

Vlada a Jana.
Vloženo 5.2.2017 18:05
Jako na jaře na horách ráno zmrzlo , postupně měklo a odpoledne břečka , ale po těch hubených letech paráda.
pár fotek: http://dali1.rajce.idnes.cz/2017-02-05-Cunkov-_doufam_%2C_ze_letos_ne_naposled/
Vloženo 4.2.2017 17:40
Dnes odpoledne- okruh od Božejovic- k Jistebnici a zpět. Sněhu dost, měkký, avšak stopa neupravena po středečním (nebo úterním ?) sněžení. Škoda, mohlo to přes noc pěkně přemrznout.
Vloženo 4.2.2017 17:11
Dnes 10 - 12 h, Libenice - Krvosin - Jistebnice - Cunkov - Ounuz (Javorova skála) - zpatky stejnou cestou na Cunkov a Libenice. Byl jsem na skate usek Libenice Krvosin misty lezla hlina a celkove troxhu horsu uprava. Ale od Jistebnice pak uz vsude parada. Rano hodne tvrde a zmrzlé v poledne uz mekke. Me to jelo skvěle. Klasici ve stope uz asi tak nejasali. Pokud nebude pokracovat obleva a neco prisype urcite prijedu znovu. Nádherné bezkovani po ceskem venkove.
Vloženo 2.2.2017 17:11
Skol lyžníci. Napadlo 5-10 cm sněhu. 3x jsem upadl do měkkého. A pak asi 4x do tvrdého. Je to asi lyžemi. Nevíte někdo, kdy budou na Cunkově protahovat? Ahoj ve stopě. Pavel.
Vloženo 1.2.2017 18:36
Sněhové podmínky jsou vynikající. Zde na České Sibiři včera připadlo 7 cm sněhu, někde i více.
Vloženo 30.1.2017 18:56
Líbenice- Jistebnice-Businy-Veletín-a zpět přes Cunkov do Líbenice dost dobrý skate, jen občas v lese trochu meně sněhu jinak o.k.
Vloženo 3.2.2017 0:02
Nadějkovský okruh - projeto traktorem s jednou stopou (stopa pěkná), běžkařů jen pár, v Mozolově by se hodila šipka, kde stopa pokračuje (ve směru od Nadějkova není u křížku jasné, na kterou stranu se dát osadou), na hospody v Chyškách nelze spoléhat - hospoda v kulturním domě (v mapě tras uvedená jako U Krtka, ale jmenuje se už jinak, tel. uvedený v mapě patří bývalému nájemci, který už s hospodou nemá nic společného) má v sobotu i v neděli přes den zavřeno, hospoda U Čížinských nabízí jen pití. Jinak to byl už náš čtvrtý lednový výlet na Čertovo břemeno - celkově paráda, díky za krásné stopy!
Vloženo 30.1.2017 10:11
Libenice-Ounuz-Veletín a zpět spodem kolem golfu... parádní svezení, jen v lese u Veletína je to pořád trošku slabší, ale celkově dneska luxus, super podmínky - střed i stopy tvrdé... a těm hovadům co zkurvili trasu u Aleniny Lhoty na koních, bych nacpal koňský ocas do pr**le a následně bych koně i rádoby jezdce semlel do salámu, jen kretén jede stopou pro běžkaře, když je vedle nádherná pláň plná prašanu, demence toto...
Vloženo 30.1.2017 9:20
Trasa Libenice, Jistebnice, Alenina lhota, Libenice výborná stopa a luxusní počasí. Velký dík organizátorům a posílám peníze na stopu.
Vloženo 30.1.2017 7:35
Liběnice-Brtný-Jistebnice -- naprosto exkluzivní, strojové dvoustopí, střed brusle -- Jistebnice-Křivošín-Kostelec-Borotín sever -- tu a tam chyby terénu -- Borotín sever-Boratkov OK - vše okolo poledne tvrdé, rychlé, naprosto supr, pak jsem zakufroval ocitnou jsem se na Mlýnci -- špatné, po nalezení trasy-Liběnice pak již zase OK. Velký dík organizátorům, to je na metál..... m a s a k r !!!!!
Vloženo 29.1.2017 18:30
Líbenice-Větrov-Červený Újezd-Větrov-Střežimíř-Borotín-Líbenice. Z křižovatky vede stopa projetá skútrem vlevo dolů na Předbojov a pak prudce lesem nahoru, tento cca 100m úsek je rozorán a snad lepší jít pěšky. Dále po loukách pěkná jednostopa, pouze kolem altánu nad Dolním Dobřejovem se jezdilo traktorové rodeo. Na Novou Střežimíř opět skútrová stopa, dolů to sviští. V lese na cestě dost sněhu, v pohodě. Z Borotína kolem silnice parádní tvrdá dvojstopa od rolby. Po přejití silnice pak podstatně horší až nad Sychrov, projeta ještě 3 stopa skútrem, která je lepší, zatím v pohodě ale při oblevě půjde rychle dolů. Závěrečný kopec na Líbenici pěkný, kromě závěrečného úseku u lesa. Jasno nad inverzí, -5°C, parádní počasí
Vloženo 29.1.2017 12:15
Velmi pěkná lokalita na které je hodně vidět jak se všichni snaží. Klobouk dolů.
Nejlepší týden je už ale evidentně pryč (jak počasí, tak hlavně sněhové podmínky). Pořád pěkné, ale "jedničkové" lyže bych už nebral. Úprava rolbou by víc uškodila než pomohla - leze porůznu tráva, hlína, prosakuje voda ...
Přál bych místním 2-3 sněhové sezóny, aby bylo možné vyladit detaily jako sladit trasy uváděné v mapě z realitou,rozdupané stopy od dobytka/koní nebo od zničená stopa od traktoru protože zemědělec nechal na louce seno zrovna na přes stopu ...

Líbenice po 9h parkoviště z 40%, po 13h už beznadějně plné (ale začali odjíždět dopolední ...).
Silnice od Prčic v lepším stavu (asfalt) než od dálnice na ČB (vrstva sněhu a ledu).
Vloženo 28.1.2017 20:39
Střezimíř (vlak) - Hvížďalka - Borotín - Kostelec - Křivošín - Jistebnice - Magdaléna - Nadějkov - Chyšky - Busíny - Javorová Skála - Cunkov - Libenice - Střezimíř. Kolem 30 cm sněhu, mrazivo, zataženo, rychlá stopa. Chyšecký okruh trochu náročnější na orientaci, doporučuju vytisknout mapu tras. Na pár místech (Jistebnice, Nadějkov) krátké přenášení lyží přes obec, jinak výborné podmínky. Oranice vykukuje jen ojediněle a v pohodě se dá objet.
Vloženo 28.1.2017 18:30
Nadějkov-Brtec-Božejovice-nádraží-Božejovice-Magdaléna-Brtec-Nadějkov. U Nadějkova kolem potoka (zejména v "áleji") žádná sláva; kopec na Brtec projetý traktorem, potěšení to moc není, je tam ještě napnutý jeden ohradník pod padáčkem. Po vyjetí na pláň se stopa rapidně zlepší. Brtec-Svoříž-Magdalena-Brtec projeto precizně rolbou, místy u Svoříže kouká strniště ve stopě, bruslařský střed všude dobrý. Ze Svoříže na Božejovice-nádraží prošláplá pevná stopa, sněhu dost jen před nádražím křižuje strniště. Z Jistebnice rolba pokračovala někam směr Hůrka ale tam stopa už není žádný zázrak. -6°C, zataženo
Vloženo 28.1.2017 18:02
Až tam příště uvidím někoho na tech P........ koních tak uvidí... Do včera nejparádnější stopy za posledních xxx roků tady u nás v okolí a hloupý konáci musí jezdit ve stopě ? Proč ?
Vloženo 28.1.2017 11:08
Vše od stop až po počasí parádní, pouze opět nešvar v podobě psů, pobíhajících ve stopách, včetně exkrementů. A úplný vrchol je poničená stopa u Bizonů a u Aleniny Lhoty zřejmě od koní. Je to opravdu nutné?
Vloženo 28.1.2017 9:49
Projel sem to celý proti hodinovejm ručičkám. Jak tu píší skateři přede mnou bylo to luxusní. Na střední Čechy unikát. Občas krtinec nebo led, Sychrov teda špatný. Co ale udělali koňáci v Alenině Lhotě se stopou se dá srovnat jen s dopadovou plochou v Brdech. Nebo že by bizoni ? Jinak ale cca 40km parádní zážitek. Slunko, mínus i forma :) příspěvek do kasičky
Jo a pražáci si musejí zvyknout že se sundavají lyže přes silnice, cca 8x.
Vloženo 27.1.2017 21:51
Dnes okruh Libenice-Borotín-Kostelec-Jistebnice-Busíny-Ounuz-Libenice trasy pořád ve výborném stavu. Celou dobu parádní skate. Zřídka na trasách trochu nečistot od stromů či poničeno pěšáky, traktory nebo bizony, ale nic zásadního. Jediný problémový úsek jse cca 1 km kolem Sychrova, kde vykukuje relativně hodně hlíny, i tam se ale dá jet v pohodě skate, akorát je třeba koukat víc pod nohy. Skate nejde akorát na úseku cca 400 metrů v lese mezi Busíny a Ounuzí, který neni projetý rolbou.
Ještě jsem popojel autem na 9 km kolečko kolem Svoříže a tam byly trasy snad ještě v lepším stavu, úprava proběhla před týdnem a pořád je tam manžestr, parádní skate.
Celou dobu azuro, -5 a minimum lidí. Díky za úpravu.
Jen jediná vítka: Propojte Čertovo břemeno se skimapou! Ať je jasné, kudy a kdy rolba jela. Stačí když si rolbař, zapne na mobilu polohu... Díky.
Vloženo 27.1.2017 21:40
Dnes po 4 letech na běžkách ale parádní.Okruh Moninec,Borotin,Jistebnice a zpět.Bylo azuro tak to byla radost
Vloženo 27.1.2017 20:26
Veletín-Chlístov-Busíny-Skalka-Bizon-Ounuz-Veletín. U Veletína projeto rolbou (dokonce přijela odněkud zespoda ale po pod kopcem už jsou pouze stopy od pásů bez uhlazení). V lese k Chlístovu špinavější a pouze vyjetá stopa lyžaři. U zatáčky silnice rozoraný a zmrzlý kopec. Dále po loukách parádní stopa. Dokonce je najeta stopa jak přes Chlístov (traktor, není na bruslení) i kolem motokrosu (od rolby). Za Chlístovem se dá i zkratkou po silnici na Busíny (zasněžená bez posypu). Za Busíny opět stopa od rolby. Chyšecký okruh se zdá, že bude také projetý traktorem. Kvalita stopy směr na Jistebnici parádní (!), kopec na Ounuz také pěkný. Na Ounuzi najeté rolbou 3 okruhy. Sjezd od Poštovny lesem se s opatrností dá. Ve Veletínu se parkute na odhrnutém okraji silnice (omezená kapacita) a pak asi u hospody. Silnice z Chválova průjezdná. Teplota -6°C, jasno, bezvětří.
Vloženo 26.1.2017 21:08
Libenice - Ounuz - Businy - Skalka - Jistebnice - Krivosin - Libenice 20km skate
Fantastické podmínky az na poslední 1km kde misty koukala u Sychrova hlina. Byl jsem tu po 10 letech a opravdu nádhera! Díky.
Vloženo 25.1.2017 14:28
Dnes jsme dali okruh z Jistebnice přes Křivošín, Sychrov, Libenice, Aleninu Lhotu,Cunkov, Monínec, Na sklace a skončili zase v Jistebnici. Krásné pevné stopy, zvláště na bruslení naprosto ideální. Jezdím často na Šumavu, tady jsem byl prvně, a rovnou říkám, nejlepší běžkování mého života!!! Doporučuju všem!
Vloženo 24.1.2017 18:34
Dnes jsme jeli trasu Střezimíř - Borotín - Kostelec - Tábor. Ze Střezimíře do Borotína stopa na klasiku - do Nové Střezimíře velmi pěkná, pak přes les horší a před Borotínem zase pěkná. Z Borotína stopa rolbou (klasika/bruslení) až do Tábora. Úsek Borotín - Kostelec - Radkov kvalitní, pak až ke Svrabovu oranice, vhodná pouze pro běžky, na kterých vám už nezáleží. Od Svrabova do Tábora kvalita slušná.
Díky za parádní úpravu stop (v rámci sněhových možností) a posílám příspěvek.
Vloženo 24.1.2017 17:16
Pondělí - Libenice, OÚNZ, Poštovna, Businy atd. Sice zamračeno, ale bez větru, krásné stopy a vynikající kvalita sněhu, málo lidí, mňam!

Jo a peníze zasílám...
Vloženo 24.1.2017 17:32
Krasna bezkarska nedele.Davam pochvalu a posilam penize
Vloženo 22.1.2017 21:56
Střezimíř-Moninec-Jistebnice-Tábor: Výborně upravené tratě, dostatek sněhu, který na slunci nijak zvlášť nepovoloval, na večer byl pěkně rychlý. Podklad se objevoval spíš jen dole na spojce do Tábora, i tam to (vyjma jednoho krátkého úseku) bylo slušně hratelné. Na severní magistrále po poledni davy, jinak to šlo. Do Střezimíře protažena stopa na klasiku, čili v pohodě i vlakem s nástupem na 600 mnm. Byl jsem v oblasti poprvé a i když jsem tu četl chvály, skutečnost dosti předčila očekávání (@Dji mě inspiroval poslat taky pár kaček).
Vloženo 22.1.2017 18:31
zdravim.dnes dopoledne super svezeni na skate i klasiku.dal jsem Libenice - Cunkov - Ounuz - Moninec a zpet.Parkoviste, stopa i pocasi naprosto ideal.Obratem posilam prispevek a jen tak dal!
Vloženo 24.1.2017 8:39
Krasny bezkarsky vikend. Dekujeme moc. Penizky uz leti. Hlasujeme pro povinne vybirani korunek za vyuzivani stop.
Vloženo 23.1.2017 10:09
trasa Jistebnice - Křivošín - Sychrov - Libenice - Cunkov - Ounuz - Busíny - Na Skalce - Jistebnice 22 km
Vloženo 22.1.2017 23:06
Ještě doplním parkování - v sobotu dopoledne nebylo třeba se bát plných parkovišť, Líbenice cca v 9:15 i Cunkov u bizonů cca v 10:00 zaplněny jen asi z 10 %.

Okomentované fotky ze sobotního lyžování (odpovídající mojí zprávě z 21.1. 17:05) jsem umístil na http://www.cestanahoru.cz/certovo-bremeno-na-bezkach/

Pro Tomáše: můj GPS záznam je kdyžtak na https://www.strava.com/activities/839468919
Vloženo 22.1.2017 19:52
(Odpověď na dotaz uživatele tomas z 22.1.: ahoj lidi, zajímala by mě kilometráž alespon dvou hlavnich okruhu ten mezi Kostelcem a Libenicemi, a mezi Libenicemi a Jistebnicí....
Nepoužil ste nekdo tracker s gps?

Ahoj, zasílám odkaz na mapu s kilometry.
Nebo na mapy.cz, změnit mapu na zimní a v plánování zadat start a cíl na běžkách
http://www.certovo-bremeno.cz/_userfiles/prilohy/10024_lyzotrasy-a-hospody.jpg


dik moc)
Vloženo 22.1.2017 19:45
Kostelec - Křivošín-Líbenice 8,1 km dle Garmin GPS.
(Odpověď na dotaz uživatele tomas z 22.1.: ahoj lidi, zajímala by mě kilometráž alespon dvou hlavnich okruhu ten mezi Kostelcem a Libenicemi, a mezi Libenicemi a Jistebnicí....
Nepoužil ste nekdo tracker s gps?

dik moc)
Vloženo 22.1.2017 17:09
Zdravím, protože tu není odkaz na tuto lokalitu, přidám info sem, protože je to od Jistebnice nejblíže. Mnozí snad znají. Kdo ne, ale chce poznat i jiné trasy s velmi dobře udržovanými stopy (a to i v týdnu), měl by zkusit Polánku - viz. http://www.ospolanka.cz/trasy/#13/49.4538/14.8389
Nejvhodnější nástup je v obci Hartvíkov, momentálně s prostorným parkováním. Ale lze naskočit do stopy kdekoliv okolo, mapa tras je téměř každý den aktualizována. Ostatní viz uvedené stránky. Že jsou zde pěkné stopy svědčí mimo jiné i to, že se zde v sobotu uskutečnil běžecký závod (12 km). Doporučuji.
Vloženo 22.1.2017 12:13
Jel jsem okruh Kostelec-Borotín-Libenice-Ounuz-Stadion-Businy-Veletín-Businy-Jistebnice-Křivošín-Kostelec

z Kostelce do Borotína to bylo slušné, sníh vymrzlý a rychlý jako blesk, okolo Borotína koukala místy hlína, nejhorší úsek byl zase kopec nahoru do Libenic, bylo to lepší než minule, s opatrností se jet dalo, ale dolů bych to z obav o sebe i lyže nejel... z Libenic to bylo top, parádní stav stopy i pásu pro bruslení, všude to dnes bylo krásně tvrdé a rychlé, většinu jsem si odbruslil včetně okruhu nahoře nad Moníncem, na Businy se pak musí kousek lesem, ale podmínky tu nejsou zlé, z Busin jsem to pak stočil na polévku a pivo do Veletína, lesní úseky tu jsou horší, občas si člověk není jistý, jestli je na cestě lupení nebo hlína, většinou asi lupení, ale i tak se jede opatrně, otevřené úseky mimo les na Veletín to byla paráda, z Veletína jsem se vrátil po stejné trase na Businy a pak už klasicky na Jistebnici, tady tomu není co vytknout, byla to pohádka stejně jako trasa z Libenic, za Jistebnicí na Křivošín stav stopy taky super, ale nejvíc se mi z celého dne líbil úsek Křivošín-Kostelec na pozdní odpoledne pecka, stopa málo jetá a na středu byly ještě zbytky drážek manžestru, evidentně tu moc lyžařů dnes nejelo a kdo tu nejel, o hodně přišel
Vloženo 22.1.2017 11:34
Úžasná trasa, krásně zajistěná stopa, díky všem za starostlivost běžeckých stop a parkování.
Vloženo 21.1.2017 21:04
Jel jsem trasu: Klokoty- Kostelec- Borotín- Libenice-Ounuz- Busíny- Jistebnice- Křivošín- Kostelec- Klokoty.
Chválím za precizní úpravu tratě a protažení stopy rolbou až do Tábora, ale rád bych varoval majitele funglnových lyží, že v úseku Klokoty- Svrabov je to celkem hlína :D Teda ve stopě, manžestr je v pořádku.
Vloženo 21.1.2017 20:21
Tratě na Čertově břemeni vedou z větší části po loukách a polích a tedy jsou pokaždé projety trochu jinak. Trochu jsem si pohrál se záznamem mého dnešního lyžování a na http://www.kamzasnehem.cz/poradna/certovo-bremeno je vidět, kudy dnes větší část tratí projetých rolbou v reálu vedu ve srovnání s oficiální mapou tratí.
Vloženo 21.1.2017 20:17
Tak pěkné běžkování jsem už dlouho nezažil. Super počasí,výborná úprava stop. Děkuji,jdu vám poslat "parkovné".
Vloženo 21.1.2017 18:54
Cunkov -Busíny-Nadějkov-Chyšky-Busíny-Cunkov-
obrazem zde: http://dali1.rajce.idnes.cz/2017-01-21-Nadejkov_bezky/
úžasné , a romantické svezení
Vloženo 21.1.2017 18:49
Ahoj ,parking Borotín škola.Vyjeli jsme do stopy cca 13,45. 150 m chůze po silnici směr Sudoměřice a pak nádherná tvrdá skútrovka ( 3 stopy). Jel jsem opačným směrem skútrovkou kolem statku až k silnici na Líbenici. Odtud na Kostelec již rolba . Nádhera. Takto tvrdou stopu nemají ani v Jizerkách. Stoupání na Kostelec neskutečně prudké . Ale díky máze (SWIX VX 53 a překrytý VX 43) a tvrdé stopě odraz a skluz i v tom nejprudším stoupání. Cestou tam 8 lyžařů, v protisměru 10. Dál směr Tábor stopa nádherná, občas kouká tráva. Stopa Kostelec-Křivošín bez chyb.
Vloženo 21.1.2017 17:05
Velmi pěkně upraveno, dostatečnĕ tvrdé tratĕ pro klasiku i bruslení, nikde není zaváto což zde bývá časté. Místy vedou trasy po polích a tam nĕkde leze hlína a šutry - špatný z tohoto pohledu je úsek Borotín - Líbenice. Zbytek mé trasy po hlavních cestách tj. Líbenice - Cunkov - Jistebnice - Křivošín - Kostelec - Borotín je slušný. Jen od lyžařů je vyjetý dle mapy obvykle upravovaný úsek Ounuz - Busíny. Kamarádi se díky tomu ztratili a dojeli až do Veletína. Až na poslední cca 1km to ale prý bylo také pěkné.

Okruh Busíny - Chyšky - Nadějkov - Busíny upravený jen na klasiku je dobrodružnĕjší. Místy je stopa horší, místy se boří i hůlky, místy se bořila i čtyřkolka která stopu vyráběla. Což znamená náročnější sjezdy, ze stopy není moc kam vyskočit. Proti směru hodinových ručiček pozor ve sjezdu do obce Mozolov, prudký sjezd končí na posypané silničce, byl jsem rád že nové lyže budu mít až příštĕ. Přes Nadějkov skoro 1km s lyžemi v ruce (to platí vždycky). Celkovĕ tento úsek je spíše vhodný jako spojka, pro místní a pro lyžaře co rádi objevují nepoznané jako já. Nadějkov - Busíny je úsek víceméně bez problematických míst.

Fotky a GPS záznam přidám večer.
Vloženo 20.1.2017 19:39
Pocasi nadherne a diky rolbe i skvele lyzovani.
Vloženo 19.1.2017 18:48
Dnes jsem si dal trasu Borotín - Kostelec - Křivošín - Sychrov - Borotín a bylo to super. Čerstvě upravená stopa rolbou (na některých úsecích jsem byl úplně první běžkař) vč. širokého pruhu na bruslení, sluníčko, azuro, krásná krajina.
Úsek Borotín - Kostelec parádní, v úseku Kostelec - Křivošín se to i na urolbovaném pruhu bořilo, takže bruslení moc nešlo. Z Křivošína do Sychrova kouká na hodně místech hlína. Ze Sychrova zpět na Borotín opět parádní (hlavně úsek kolem silnice). Jel jsem to odpoledne a za celou dobu jsem potkal tak 8 lidí celkem.
V Kostelci bylo vidět, že rolba jela i směrem na Tábor.
Jestli vydrží počasí, máme před sebou jeden z nejlepších víkendů v historii běžkování na Čertově břemeni.
Vloženo 19.1.2017 18:43
Dnes Jistebnice - Alenina Lhota již urolbována, krásné svezení po práci. Víkend asi nádhera.
Vloženo 18.1.2017 16:52
Jistebnice - Alenina lhota pouze vyslapana stopa ale lhota - Libenice - Jistebnice krasna rolbovana stopa.Azuro no proste nadhera.
Vloženo 18.1.2017 13:05
dneska cerstve urolbovane useky, super skate i klasika :-) diky!
Vloženo 17.1.2017 20:07
Opet Libenice - Ounuz. Parkoviste Libenice paradne udrzovane. Stopa na planich melka diky vetru, ale vse napravila Rolba v pravy cas. Diky moc!
Vloženo 16.1.2017 21:44
Libenice-Ounuz. Stopa proslapnuta, misty smazana bruslari. Dokonce i chvili slunicko! Skoro zadny vitr, pekne!
Vloženo 16.1.2017 11:01
Trasa Libenice - Javorová skála (poštovna) a zpět - bruslení. Slušná stopa na skate zhruba na polovině trasy, na zbytku zavátá. Dalo se bruslit i tady, ale byla to dřina, takže jsem zhruba polovinu odjel soupaž. První návštěva oblasti, hezké svezení, až na několik na pár míst sněhu dost, ale na "1" lyže bych to asi neviděl.
Vloženo 15.1.2017 18:16
Libenice-Bizon .... krásná stopa, bylo to super - chvilku svítilo, chvilku sněžilo, chvilku foukalo - skvělé :) děkujeme všem
Vloženo 15.1.2017 18:04
Okruh Líbenice-Borotín-Kostelec-Orlov-Křivošín-Nehonín-Křivošín-Smrkov-Líbenice. Do Borotína projeto rolbou, stopa vede přes Sychrov, kde je ve sjezdu vtipná pravoúhlá zatáčka. Z Borotína směr Kamenná Lhota (kam je taky prošláplá stopa) a za potokem vlevo k silnici na Kostelec (směr Tábor něco jako stopa se zdálo, že bylo). Za Kostelcem náhle končí úprava rolbou a je už jen prošláplá stopa ale kvalitní, pouze stouání na Orlov je v hlubokém sněhu. Skrz Orlov po silnici a u křižovatky s hlavně přímo směr Křivošín přes konec zamrzlého rybníku. Z Křivošína směr Nehonín kupodivu pouze prošláplé jednostopy úplně jinudy něž bylo minulý týden. Ve Smkově zase kus rolbovaného úseku a pak do kopce sice bez rolbové stopy ale sněhu dostatek, takže už nejsou krtiny cítit. Velmi pěkné svezení na klasiku, místy zafoukáno. Z Líbenice se zdá prošlápnuto směr Střežimíř. -3°C, polojasno, prašan, cca 10lidí na kosteleckém okruhu.
Vloženo 15.1.2017 14:26
Dnes parádní podmínky. Stopy místy zafoukané, ale žádná tragédie.
Vloženo 14.1.2017 21:20
Dobrý den Pavle, jsem velmi rád, že se Vám oblast líbí.
V této nádherné oblasti žiji :)
V turistické oblasti Toulava je spoustu možností co vidět a co zažít. Více o oblasti na toulava.cz.
Svůj dnešní zážitek z trasy komentuji na facebook.com/ceskasibir
Vloženo 14.1.2017 20:52
Po dešti v týdnu na sedlčanské straně jsem nevěřil, že nahoře budou běhuvhodné podmínky, tak v sobotu jsem namrnul na stav jen abych se přesvědčil, že nikam nemusím, a překvapilo mě, že podmínky mají být výborné.
Chyšecký okruh: Růžená-Chyšky-Nadějkov-Busíny-Růžená. Projeto traktorem a nelikož nejsou vidět stopy po jeho kolech, je možno na pěkně utemovaném povrchu obstojně/lehce jet i na mnoha místech kde vánice zanášela rychle stopu. Pěkné svezeni, snad jen v lese před Bezděkovem by neškodilo trochu odstranit náletové dřeviny. -2°C, vítr, občas sněžení, prachový sníh, cca 20 lidí
Vloženo 14.1.2017 19:55
Dnes jsem oblast poprvé navštívil a byl jsem mile překvapen, jaký to má potenciál. Trasy vedou pěknou krajinou po pláních a jsou relativně široké, dostatek parkovacích i nástupních míst, v Libenicích bylo prohrnuté velké parkoviště na louce. Úprava tras proběhla určitě podle informací provozovatele, nicméně při celonoční a celodení vánici byly stopy na většině míst bohužel zcela zaváté. Situace se během dne ještě dost zhoršovala. Odpoledne jsme např. trasu z Jistebnice do Křivošína vůbec nenašli. Nepíšu to jako kritiku, za stávajícího počasí se s tim nedalo nic dělat, spíš chci jen informovat, že zítra bude potřeba všechno prošlapat. Alespoň je ale sněhu všude dostatek, někde závěje víc jak půl metru.
Častější úprava, než jen v pátek odpoledne, by trasám hodně prospěla a pomohla by je uchovat v lepším svatu na případné oblevy. Trasy často vedou jen po loukách, kde je měkký podklad (narozdíl od podkladu tras vedoucích po lesních cestách), takže potřebují víckrát protáhnout, aby měly dostatečně tvrdý povrch. Chápu, že to ale asi neni ve finančních možnostech provozovatele.
Ještě bych uvítal propojení úprav tras se skimapu. Projekt skimapa se mi hodně líbí a Čertovo břemeno tam určitě má své místo.
Celkově mě oblast hodně mile překvapila a už se těšim, až tam vyrazim na skate za pěkného slunečného dne. Velké díky za úpravy!
Vloženo 14.1.2017 15:00
Stopy jsou již minulostí, sněhu je však dostatek... Dojet se tam dá. Parkovali jsme v Libenicich.
Vloženo 14.1.2017 12:59
Cesta na parkoviste v Libenicich-Sychrovak kolony, tahaji tam uvizla auta lepsi objet.
Vloženo 13.1.2017 19:01
(Odpověď na dotaz uživatele Křemílek z 13.1.: Jak moc je uvedená oblast skate friendly? Aby na mě neřvali lidi jako na Šumavě :) Díky moc.)
Při úpravě rolbou, která dnes nastala, je lokalita very friendly,jen myslivci večer na posedech tuto aktivitu nepodporují....
Vloženo 13.1.2017 16:49
Ještě doplňující informace k aktuálnímu stavu: Právě jsem mluvil s provozovatelem p. Sovou po telefonu a říkal, že níže uvedené trasy jsou již protaženy a kvalita je dobrá :)
Vloženo 13.1.2017 16:37
Ahoj všem, během dneška mělo dojít k úpravě běžkařských tras.... Nejvýhodnější start podle provozovatele je z Libenic, kde je upravéné parkoviště. Zde je seznam tras, které budou protaženy: Rolba: Borotín – Kostelec – Podol – Orlov – Jistebnice // Jistebnice – Křivošín – Smrkov – Libenice // Libenice – Cunkov – Ounuz – Alenina Lhota – Jistebnice, Libenice – Borotín //Skútr: Libenice – Střezimíř

Místy se stopa nedrží zcela map, důvodem jsou sněhové podmínky.

Přináším Vám meteorologické zpravodajství z meteostanice Ješetice, která se nachází 10 km od Libenic: Celou noc bylo nad nulou a od půlnoci do šesti hodin ráno se střídal sníh s deštěm. Dnešní nejvyšší teplota byla 2,7°C. I přes mírnou oblevu tady v Ješeticích leží 14 cm sněhu. Aktuálně se ochlazuje a v noci bude mrznout. V sobotu se denní teplota bude pohybovat okolo 0°C. Sejdeme se na stopě :) // Vývoj teploty můžete sledovat na stránkách pocasijesetice.cz nebo se přidejte ke skupině na facebooku: facebook.com/ceskasibir
Vloženo 11.1.2017 20:01
Chlístov-Ounuz-Bizon-Pod Busíny-Busíny-Chlístov. Sněhu celkem dost aby zakryl povrch ale stopa je poměrně nerovná.-7°C, oblačno
Vloženo 10.1.2017 22:28
Zima a vítr,stopa místy zavátá,někde rozhamtaná nic moc. Na Javorové otevřena poštovna,polévka a grog dobrý.Trochu více sněhu by neškodilo.
Vloženo 9.1.2017 13:26
Jo, ještě p.s. z té Máří, když se projde to dlouhé pole nahoru dolu na silničku, tak jsem jela mimo klasickou trasu, protože už jsem byla dost sedřená a jela krátký úsek vpravo po silnici dolů a od čtyřkřižovatky opět po silničce vlevo směrem na Brtec a tam, kde tuto silničku křižovala klasická trasa, jsem odbočila doprava k posedu.
Vloženo 9.1.2017 13:22
7.1. -Cunkov-Libenice-Smrkov-Křivošín-zde jsem proťapala prvostoupu pod drátama na Jistebnici-Cunkov

8.1. Cunkov-Jistebnice- Máří z Máří jsem proťala prvostopu (uf!!!), dost sněhu, takže by to chtělo, aby to ještě pár lidí projelo- Nadějkov (krátký úsek hustníkem před Nadějkovem skoro na sundání)-z Nadějova asi jako čtvrtá - Pod Businy pak už ok - Alenina Lhota-Cunkov.
Vloženo 8.1.2017 19:54
dnes okruh Libenice-Ounuz-Businy-Jistebnice-Křivošín-Libenice
do Jistebnice to je parádní svezení, stopy neprotažené ale kvalitně vyšlapané, občas kouká tráva, kamínky ve stopě nejsou, z Jistebnice jsem jel podél rybníků k Nehonínu, tady je místy relativně málo sněhu, ale dá se s opatrností jet, pak jsem to stočil ke Křivošínu, u Smrkova to za moc nestálo, ale jednoznačně nejhorší úsek je zpět nahoru na Libenice, tady je to křivé, koukají kameny i krtiny, na velkou část trasy jsem to raději zul a podle stop v okolí jsem rozhodně nebyl sám, tuhle část trasy do plánování výletu určitě nedoporučuji
Vloženo 8.1.2017 17:49
Opět Jistebnícký okruh, v opačném směru dolů je kopec pod Líbenicemi přeci jen snesitelnější ale stále bída. Nejhežčí svezení bylo mezi Křivošínem a Nehonínem. Okolí Jistebnice je pěkně zasněžené. -5°C, oblačno
Vloženo 8.1.2017 16:31
Kolem Chyšek nejsou vůbec prohrnuty trasy, budou se prohrnovat? Je to škoda, sněhu už je dost.
Vloženo 8.1.2017 12:35
Z Chlístova do Libenic pěkné svezení. Ještě by to nějaký ten centimetr sněhu chtělo, hlavně v lesních úsecích. Přes noc něco připadlo a zafoukalo, takže stopy neupravené, ale teď už prošláplé.
Vloženo 7.1.2017 18:49
Jistebnice - Křivošín hlavní stopa spodem kolem rybníka ale prošlápnuto i po louce kolem vysokého napětí. Do Smrkova pěkná stopa, která ústí na silnici pod silničním kopcem a škarpou se dá bez problémů dostat lyžmo na pokračování kolem hráze do kopce na Líbenice. Kopec je jednoznačně nejhorší část okruhu, sníh nepokrývá nerovnosti, změť různých stop a hlavně roztlapkané od pěškařů. Zdá se, že vede stopa i na Borotín. Líbenické parkoviště má letos mega rozměry. Až na Cunkov pak pěkná víceméně dvojstopa. Pokračování na Jistebnici stopa vede podél silnice přímo od křižovatky a po vystoupání na kopec vede cestou skrz lesík ke klasické trase. Až do Jistebnice pěkná dvoj a poté jednostopa. -10°C, nefoukalo, zataženo.
Vloženo 7.1.2017 18:31
Diky za pripravene parkoviste Libenice. Proc se vlastne nevybira mirny poplatek za takove sluzby? Jiste by lide radi prispeli.
Vloženo 7.1.2017 7:49
Ounuz okruh jen klasika a jeste nic moc.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 6.1.: Nevíte někdo zda jde někde jet skate? Třeba ten klasický okruh nahoře na Ounuzu? Nebo je protaženo všude jen na klasiku? :'()
Vloženo 6.1.2017 18:49
Z Chlístova na Busíny prošlápnutá stopa (2x ohradník), tak 15-20cm sněhu, který vcelku kryje terén. Malý okruh směr Pod Busíny není projetý a možná ani prošlápnutý ... možná přímo do kopce (nebo tam někdo boboval). Lesem na Ounuz celkem ok. Na Ounuzy projeté 3 okruhy jednostopovým skutrem a vedle někde i prošlápnuto. Skůtr přijel od Bisona, takže by měla být 2x stopa. Nahoře pěkné svezení. Sjezd lesem od poštovny na chlístovské louky žádná paráda není (obzvlášť za tmy), stále tam jsou pozůstatky lesáckých prací ale dá se to. Večer prošláplo družstvo stopu z Veletína. Večer -10°C, trochu sněžilo a vítr rozumný.
Vloženo 6.1.2017 17:25
Snehu zdar, jen doplnujici info - na Sibiri stále snezi a ráno uz pry se trate protahovat nebudou :(. Na druhou stranu to bude romantika, jako pred 15 lety, kdy max vyjel jeden skutr a zbytek proslapl Míra Pejsa z Veletina. Tudiz na videnou v hospudce Za Peci!
Vloženo 6.1.2017 14:32
Do terénu vyjel skútr na Borotínsku. Nejvýhodnější start je z Libenic, kde je upravéné parkoviště. Zde je seznam protažených tras:

Borotín – Kostelec – Podol – Orlov – Jistebnice

Jistebnice – Křivošín – Smrkov – Libenice

Libenice – Cunkov – Ounuz – Alenina Lhota – Jistebnice

Libenice – Borotín

Libenice – Střezimíř

Místy se stopa nedrží zcela map, důvodem jsou sněhové podmínky.
Vloženo 5.1.2017 17:35
No zítrá má zas slušně fičet což bude zafoukané to je jasné.....nicméně v sobotu chcem vyrazit tak děkujeme za případné info.Ma
Vloženo 5.1.2017 15:28
Ahoj vsem, dle mych informaci je snehu hodne, ale pry je to zfoukane a tudiz mozna nebude mozne upravit trasy rolbou (mam info z Jistebnice).Vice informaci by melo byt zitra. Tak snad na videnou ve stope!
Vloženo 5.1.2017 11:10
Je to dobrý, sněhu je tu jako na Sibiři, dle info budou v pátek 6.1.2017 upravovat běžkařské trasy, takže na víkend supr, více info na www.certovo-bremeno.cz
Vloženo 2.1.2017 11:55
Ahoj, v sobotu jsem par lidi na bezkach zahledl...ale uprimne je to spis o bezky nez na bezky. Nahore na
Ounuzi je tak cca 5cm dole je jen poprasek. Snad do vikendu napadne a po letech se zase kvalitne svezem :)!.
(Odpověď na dotaz uživatele ZuKu z 2.1.: Ahoj běžkaři, tak jak, zatím žádný nadšenec nevyrazil? Z)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno