Ladův kraj – běžky

Archiv zpráv zimy 2010/2011

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Ladův kraj ze zimní sezóny 2010/2011. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Ladův kraj - aktuální zprávy

Vloženo 5.2.2011 12:41
V Senohrabech zmizel sníh rychlostí blesku. Jedinou památkou na projetý (dříve i strojově upravovaný) značený okruh byly červené fáborky, jinak na poli nebyl sníh žádný. Odhad z www.senohraby.cz, že "minimálně sobotní dopoledne to bude ještě dobrý", tedy nevyšel.
Vloženo 29.1.2011 16:59
V Senohrabech a okolí přes týden postupně napadlo 8-9cm vlhkého sněhu. Sníh je "přemrzlý navlhlý prašan"-neprojíždí se.
Na Vávrově palouku a přilehlých polích uspokojivé podmínky. V lese je vrstva sněhu do 3cm.
Značený okruh "Vávrák-Altán" zatím strojově neupravován. Projet pouze na lyžích-dobrý. Pouze nedoporučujeme lesní sjezd k lávkám, ale k návratu na Vávrák opět použít výchozí pole-nebude zvlášt značeno.
Nyní je primárně upravován sprintérský 630m dlouhý okruh na hřišti "V lipách". Ve středu 2.2.se zde konná tradiční Večerní kriterium. (převzato z http://www.senohraby.cz/)
Vloženo 14.1.2011 8:40
Senohraby. Dnes navečer jsem při vytrvalém dešti projížděl trat a samotný Vávrák a pole nad ním (zvláště to od Senohrab pod Altán) jsou stále poměrně dobře sjízdná. Úplně vynikající úseky se střídají s již trochu vytátými či podmáčenými (dá se bez problémů objet). Naopak bez sněhu je již zadní strán Altánu (směrem k Sázavě) a špatnej je i sjezd z pole k lávce zpět na Vávrák.
Na ježdění se skůtrem to ted moc nevypadá. Tam, kde jsme to projížděli to je však hodně znát-stopa drží.
Aktuální informace budou vždy na http://www.senohraby.cz
SKOL Obik
Vloženo 5.1.2011 18:04
Plánek 6 km dlouhého okruhu v Senohrabech je k vidění např zde: http://betov.org/index.php?Filter=kecy
V terénu je vyvěšen na třech místech na okruhu. Nyní je stopa tvrdá, kvalitní a rychlá. Parkování možné na vedlejších příjezdových ulicích v obci.
Vloženo 5.1.2011 15:43
Senohraby Vávrův palouk a hlavně pole nad ním směrem k silnici I/3. Upravený okruh skútrem místními nadšenci a dobrovolníky 6,1 km dokonce značeno větvemi s fáborky. Krásná stopa bez rozdupání pěšáky ,pejskaři nebo jezdci ideální na podvečerní intenzivní trénink. V okolí na polích další stopy prošlápnuté jen lyžaři, sněhu dost.
Vloženo 27.12.2010 18:44
Voděradské bučiny - sněhu o dost víc než v Praze, stopy vyjeté od lyžařů sice někde trochu podupané, ale jinak poměrně pěkné, v lese je krásně - pro lyžaře turistu celkově moc pěkné.

GPS záznam trasy: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=39099#pos=49.96042|14.77902|13
Z toho, co jsem jel, za moc nestojí sjezd od Louňovic k rybníku a pak hlavně sjezd po zelené značce k silnici Zvánovice - Černé Voděrady, tam se dá navíc dobře spadnout do potoka :-) (po silnici do Voděrad jsem lyže nesl). Na bruslení vypadala použitelně jen cesta s červenou značkou nad Vyžlovským rybínkem. Doprava autem: silnice Struhařov - Jevany je líp sjízdná na lyžích, znovu bych na ni autem nevjel.
Vloženo 6.12.2010 9:49
Senohraby: Kvalitní nestrojově upravená stopa - přibližně 5 km okruh - začíná na Vávrově palouku. Další stopy v lese jsou už trochu horší, řádil tam někdo se čtyřkolkou :-(.
Vloženo 3.12.2010 12:25
Říčany - Tehov - Klokočná 35cm sněhu, pěkné, i když měkčí stopy na klasiku. Nejlépe projetá je trať "Klokočná Loppet" od viaduktu Thomayerova až po restauraci na Klokočné.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Ladův kraj