Centrální Šumava - Zadov, Kvilda – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Šumava - Zadov, Kvilda ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Šumava - Zadov, Kvilda - aktuální zprávy

Vloženo 25.3.2016 16:01
Z běžeckého stadionu na Churáňově projeto na Zhuří, nadruhou stranu na Horskou Kvildu, tam už ale na loukách kouká tráva. Dále je to projete ze stadionu směr Přilba. V okolí Kvildy opět nesouvisla pokrývka a neupraveno.
Vloženo 14.3.2016 11:40
Kvilda, Prameny Vltavy, Černá hora, Březník, Modrava, Černá hora, Prameny, Kvilda. Na Šumavu velmi kvalitní podmínky (kromě závodů). Skluz lepší než 3. Super. V Jizerkách by to byl stěží průměr, tady to je nadprůměr. Trať srovnaná, podklad pevný, nový sníh tvořil měkkou povrchovou vrstvu. Je vidět že se tu upravuje tak 1 týdně a pak podle situace :). Svezení to je i tak pěkný.
Vloženo 3.3.2016 18:56
Kvilda a okolí: sníh ráno s krustičkou + cca 5 cm nového prašanu, stopy ok po celý den. Sníh rychlý, nelepivý. Pokud by měl někdo zálusk na Zhůří a okolí, rolba tam nebyla, stopy jen od běžkařů. Sníh bude parádní ještě zítra, na sobotu to vypadá opět na oblevu, tak neváhejte.
Vloženo 2.3.2016 19:37
Dnes měkký sníh, místy trochu obleva. Stopy pěkné.
Vloženo 2.3.2016 18:38
Kvilda-Prameny-Bučina-Pod holubí skálou-Kvilda (přes Hraběcí huť) pak směr Horská Kvilda, odbočka Filipova huť. Ráno sníh velmi dobrý, stopa projetá rolbou z úterka, k Pramenům ok, i když sem tam mrholilo. Strážní cesta-Bučina skvělé. Po poledni sníh hodně měknul a na Kvildě se kolem 13h už plavalo. Směr HK vytátá místa na hlínu, stoupání na Filipku ok (1 stopa, zbytek skate). Kolem 5. Odpo do toho začalo pršet. To by se mělo kolem 22h zlomit a opět začít mrznout a sněžit. Ve čtvrtek by přes den měl být mráz.
Vloženo 1.3.2016 15:11
Zadov, Churáňov a okolí super podmínky.
Vloženo 1.3.2016 10:27
Dnes ráno projela rolba: Kvilda – Prameny Vltavy – Bučina – bývalá signálka přes Holubí skálu – Tetřeví cesta – spojka pod Jezerní slatí – Kvilda

Ráno jsem skoro celou tuhle trasu projel a paráda. Na klasiku upravený krásně, na skate je mezi stopama málo místa. Ale zase lepší než bruslit v 15 cm prašanu.
Vloženo 1.3.2016 9:11
Ze Zadova na Planė v 8 projeto rolbou. Upraveno jak na svetaku.
Vloženo 29.2.2016 19:15
Pláně-Horská Kvilda-Kvilda-Jeleniště-Přilba po modré-Zadov-Pláně. Z 2 cm, které ráno sem tam ležely na zemi, se to dnes zvedlo na 8-12 cm. Sníh leží teď i na silnicích, i když pluhy jezdí pořád dokola. Problém je, že podklad roztál a ráno do toho napršelo, takže sníh můžete prošlápnout až na vodu. Do úterý to ale zmrzne a v noci ještě připadne. Po celé trase jsem dnes jela sama, stopy nikde, takže to dost lepilo. Pokud to (aspoň některé z tras) projede skútr a udělá stopy, budou podmínky špičkové.
Vloženo 27.2.2016 18:22
Parking na Kvilde, musi se pesky cca 1km smer pramen Vltavy. Pak podminky super, nikde to nedrhlo, vetsina trasy upravena, nove lyze bych radeji nebral. Vhodne i na skate. Trasa pramen, Cerna hora, zpet na Bucinu a okolo zpet na Kvildu. Jelikoz se jel Skimaraton, tak podminky budou ok minimalne na Modravu. Skol
Vloženo 26.2.2016 18:54
Severně od Kvildy bych se osobně bál s ohledem na to, že odtamtud byla přesnuta trať Šumavského skimaratonu, který se jede o víkendu jižně od Kvildy (Modrava - Černá hora - Kvilda). Více viz http://stopaprozivot.cz/clanky-stopy-pro-zivot/aktualni-informace/10482-aktuality-pred-sumavakem


(Odpověď na dotaz uživatele Veah z 26.2.: Hodi sem pls nekdo aktualni info z Kvildy? Je to upraveny i na skate. Diky moc)
Vloženo 22.2.2016 15:03
Neděle 21.2.2016 cca od 3h ranní nonstop celý den do noci deštíček a větrno, nicméně stopy super upravené z Kvildy na Prameny Vltavy, Č. horu, Modravu. Dále z Modravy podél Roklanského potoka směr Javoří pila se hladina vodního toku dosti blížila břehu, vznikaly i nové vodní živly z lesa a tam kde jindy nebývají:)) Stopa jen od lidí, tam by rolba asi spíše uškodila. Zklamání k Tříjezerní slati ani vidu ani slechu po údržbě, což je škoda jelikož po sobotní husté nadílce stálo za to trošku tomu pomoci k běžkařské podobě. S někým jsme se snažili ze všech sil ten mokrý těžký sníh prošlapat ale ani jednoho z nás to moc nebavilo takže střídavě i po vyhrnuté silnici..:) Dolů k Rokytě sníh utíkal, rybníky i v botách, místy hluboké brody:) Plavební kanál úplně bez sněhu. Od kanálu po červené nahoru na Modravu tak 30% sjízdné ale vůbec ne příjemné. Snad se po ochlazení zase pomějeme :) Z Modravy přes Filipovu huť na Kvildu upraveno a snížek všude!! Jen mokrý a těžký. Kde šli pěšáci, díry po nich.. Sobota byla horší, hustě sněžilo takže vše zaváto, Ze Zadova ok, přes Pláně skoro bez sněhu, čím níže tím hůře, k Borovce jen pěšo. Od Borové Lady na Knížecí pláně dobré, až hodně dobré. Knížecí pláně..to už sněžilo a fučelo, takže sněhu určitě přibylo, ale stopy zmizely:) Souhrn víkendu, neděle deštivá ale úprava skoro bezchybná, děkujeme bílástopo! :) Kamča
Vloženo 20.2.2016 21:13
Vzhledem k podmínkám na české straně jsme jeli do Mitterfirmiansreut - kolem Alzenbergu. Podmínky perfektní, všude spousty sněhu a upravené stopy. Je to vysoko, tak tam snad zítra déšť nedosáhne. Pokud to ráno znovu projedou, bude to super okruh.
Vloženo 20.2.2016 21:19
Kvilda-Prameny-Bučina-Kvilda. Až na nejnižší polohy kolem Kvildy to bylo dobré svezení. Cesta z Bučiny pak spíše klasika, na skate je to úzký, jak píše Petr. Před Kvildou je pak na pár místech vydřeno skútrem až na hlínu. Jinak ale celá trasa upravena.
Vloženo 15.2.2016 18:56
Kvilda-Prameny V-Bučina-Fistenrau a zpět. Spíše prošlapáno lyžaři, Německo výborné, ale s nadm.v. sníh rychle měkne. Z Bučiny na Kvildu jen prošlapáno, po silnici velmi tenká vrstva sněhu, skate nelze doporučit - úzká stopa a hluboký sníh uprostřed, jedině soupaž
Vloženo 13.2.2016 23:21
Na Šumavě je zase sníh. Trasa Šumavského maratonu je sjízdná, s problémama od Zadova na Horskou Kvildu. Mezi Černou horou a Březníkem je to měkké. Trasa je takzvaně upravená. Otázka je co udělá šumavská rolba dál. Pokud toto je vše a další úprava bude provedena jen lyžaři, pak to co je brzy zas zmizí. Teď by bylo třeba to utahovat každý den, aby se vrstva zpevnila na firn. Pak by byla šance na delší udržení situace.
Vloženo 12.2.2016 22:22
Středa čtvrtek nasněžilo, trasy kolem Kvildy upravené, dnes trasa Kvilda-prameny-Bučina-Knížecí pláně (po žlutočervené, modrá protažená není) perfektní, z K.plání až kousek před Borová Lada taky upravené rolbou, tam místy přes mokřiny horší, ale dá se, dojeli jsme až do Borových Lad, to bylo místy po trávě.
Ve středu 10.2. luxusní sjezd židovskou cestou, na dnešek znovu upravená, Vlasatá má málo sněhu, neupravená.
Přes den to asi bude odtávat, ale teď mrzne, takže víkend bude na běžky ještě dobrý.
Vloženo 1.2.2016 14:59
Překvapivě dobré na Trase Šumavského maratonu, kromě části u Zadova, kde v lese na cestě chyběla vrstva, takže na pod čerstvým sněhem kamení.
Myslím že úprava tratí zde taky hodně vázne, jako všude letos v ČR. Výsledek je pevný ale hrbolatý podklad, při padajícím sněhu na Černé hoře slušná závějka. Ale celkově lepší než očekávání. Kvillda-Prameny Vltavy pevné hrbolaté. Černá hora dost nového sněhu. Cestou na Březník velmi dobé, rovné, zjevně upravované, pevné. Březník-Modrava taktéž skvělé. Modrava-Filipova Huť sníh je , projet se to dá i s odrazem. Trasa živelná. Filipova huť-Horská Kvilda v lese minimální možná, ale souvislá pevná vrstva sněhu. Horská Kvilda-Zadov souvislá hrbolatá vrstva sněhu, poměrně pevná. Zadov-horem-Horská Kvilda průser. Nový poprašek na šutrech. Bohužel často a na dost dlouhých úsecích. Takže podruhé už bych to radši otočil zpátky. Dá se traverznout podél cesty po sněho-trávě. Horská Kvilda-Kvilda zas dobrý. Nicméně, moc nevěřím že tudy půjde za měsíc projet klasický maraton, a skate po své originální trase taky nepůjde. Pokud to půjde tak v oblasti Černý hory, jako vloni. Poněvadž zima bude letos slabá, to už je asi jasný.
Vloženo 31.1.2016 18:26
Kolečko na stadiónu u Olympie O.K., v lese horší, od Lencu k Plánim slusne (když člověk sleduje ty zelené kopce v okoli), dokonce cerstvy snih!, ale ma prijit dest...
Vloženo 30.1.2016 20:48
Podminky paradni. Z Jezernu slate na Kvildu dobre, na prameny Vltavy krasne stopy, jen lehce spinave od jehličí, na Cernou horu super, smerem k ptaci nadrzi, v nejprudsim useku stopa rozbita. Na ztraceny a Březník super. Kolem Modravskeho potoka na Modravu krasna stopa. Snehu v techto mistech dost i na lepsi lyze. Z Modravy na Filipku to docela slo. Pres Filipku taky, ale snehu mene. Na Horskou Kvildu uz obcas asfalt. Z Horske Kvildy na Jezerni slat snehu malo, ale dnes to ještě slo, ale pokud se neochladi tak to roztaje a bude se muset po trávě. Celkove super podmínky - zpráva od Ferdinanda, který napsal na náš FB.
Vloženo 30.1.2016 18:11
Trasa Kvilda-Filipova huť- Lovčí skála-Ptačí nádrž-Prameny Vltavy-Kvilda celkem 23km z Kvildy trasa trochu horší v lese namrzlá sem tam větvičky ve stopě z Filipovy hutě slušná stopa až na Prameny dolů do Kvildy trochu mokrá ale dalo se to celou cestu sluníčko mazali jsme klistr :-)
Vloženo 30.1.2016 13:56
Dopoledne z Filipovy hute na Horskou Kvildu prevazne hodne premrzlej tvrdej snih, v le trase zachovala stopa, prenaset potreba jen jedno vytate misto, par mist objet po kraji, celkem docela dobry.
Vloženo 25.1.2016 14:51
Trasa Borová Lada - Kvilda - Knížecí Pláně - Borová Lada..v sobotu po ranním sněžení ideální podmínky, kvalitní stopa, sněhu dost. Odpoledne při oteplení už byl sníh citelně tupější, ale pořád skvělé. Lidí všude překvapivě málo.
Vloženo 21.1.2016 14:08
Ideální podmínky,50 cm, upravené tratě .
Vloženo 18.1.2016 10:42
Z Plání přes Nové Hutě do Borové Lady, zpět po protějším kopci. Přes noc napadlo 15 cm nového sněhu, protaženo jen z Plání na Hutě zbytek free ride:-) Stopa ale projetá od lyžařů, podklad již byl po úpravě, takže se to nebořilo. Jestli to dneska projedou, tak budou podmínky ideální.
Vloženo 16.1.2016 20:12
Kvilda - pramen Vltavy - Filipova huť - Kvilda; klasika
Až do Filipovy hutě stopy upravené na klasiku i bruslení. Mezi Filipovou hutí a Kvildou prošlápnuté. Sníh 50 cm, odpoledne prachový. Přes den cca -5°. Mazal jsem skare jako podklad pod paty, jinak modrý a pod paty modrý extra. Skvělé
Vloženo 16.1.2016 19:37
Pláně, Horská Kvilda, Kvilda Super upravené.
Vloženo 9.1.2016 16:22
Kvildské pláně jsou jen pro otrle a kameňačky. Prameny Vltavy a Černá hora by měly být urolbovany.
Jinak od Filipovy huti (od lesa) na Březník je sněhu dost (15 až 20 cm) a je to i na nekameňačky. Předpokládám, že to bude už upravené.
Jirka
Vloženo 5.1.2016 15:13
Byli jsme na Kvildě v neděli, byl tam asi 1 - 2 cm, takže to možná bude na nejhorší kameňačky. V.
Vloženo 29.11.2015 13:00
Zadov - silnice nad Kobylo směr Pláně - sněhu dost na normální lyže, na bruslení skvělé, na klasiku chyběla stopa - během rána připadlo odhadem 3-5 cm.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Šumava - Zadov, Kvilda