Francie – běžky

Lyžování ve Francii, to jsou zejména sjezdovky a lyžařská střediska se stovkami kilometrů svahů. Ale ve většině z nich bývají upravené i běžkařské tratě, které udělají radost lyžařům kombinujícím sjezdovky a běžky. Běžecké lyžování má ve Francii silnou tradici a lyžuje se samozřejmě i jinde, než ve známých sjezdařských…

Číst celý text

Lyžování ve Francii, to jsou zejména sjezdovky a lyžařská střediska se stovkami kilometrů…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 9.1.2024 11:22
4 roky jsem žil ve Francii. Běžkařské tratě bývají zpoplatněné, ceny se značně liší podle dne v týdnu nebo jde-li o jednodenní či vícedenní pas. Úprava bývá dokonalá, lyžařů oproti Jizerkám minimum. Krásné jsou Vogézy u Štrasburku, bukovo-jedlové hory. Vysoké jako Krkonoše, ale obecně trpí na nedostatek sněhu. Zde doporučuji středisko Lac Blanc na hřebenové túry, překrásné. Dále La Bresse-Lispach, odkud je náročný výstup na hřeben s krásnými výhledy. Jsou i další střediska s výhledy na vrcholky Alp (Balon d'alsace).
Překrásná je Jura - jezdil jsem do střediska Les Rousses (skoro u Ženevy, z francouzské strany) - rozsáhlé stopy pro sněžnice, skate i klasiku - jako dálnice, nádherné počasí často, překrásné výhledy, božské jídlo, i pro psí spřežení (vše samostatné, oddělené, značené), parkoviště zdarma ale platí se, stopy zavírají v 17h a pak dělají úpravu, začíná se u vstupů, kde se kupují pasy, ty občas namátkově ve stopě kontrolují. Bezvadná infrastruktura, ve stopách bývají chatky pro lyžaře s vodou a mikrovlnkou a WC, kde si lidé ohřívají jídlo z pytlíku.
Alpy jsou také nádherné na běžky, třeba v okolí La Clusaz je několik areálů v údolích, jen bývají náročnější. Nádherné výhledy, vč. Mont Blancu...
Všude vždy byla naprosto dokonalá úprava a minimum lidí. Pro mě ráj, hlavně ta Jura..lze jet i tzv. transjurassienne - cca 200 km přechod hor

Aktuality ze sezóny 2022/2023, popř. starších

Vloženo 21.12.2016 17:54
Ve francouzském La Clusaz nebyl o víkendu vůbec žádný přírodní sníh. Závodníci světového poháru kroužili po cca 2km dlouhém okruhu z umělého sněhu. Okruh je poměrně náročný, při klasickém stylu Sundby ukázal, že volba soupaže nebyla ideální a do kopců dost ztrácel oproti lyžařům s namazanými lyžemi.

O oblasti

Lyžování ve Francii, to jsou zejména sjezdovky a lyžařská střediska se stovkami kilometrů svahů. Ale ve většině z nich bývají upravené i běžkařské tratě, které udělají radost lyžařům kombinujícím sjezdovky a běžky. Běžecké lyžování má ve Francii silnou tradici a lyžuje se samozřejmě i jinde, než ve známých sjezdařských střediscích, dá se ale předpokládat, že čeští lyžaři jinam do Francie na běžky moc jezdit nebudou. Přeci jen je Francie nejvzdálenější alpskou zemí.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Zahraničí - Alpy