Slovinsko – běžky

Do Slovinska se jezdí zejména v létě za vysokohorskou turistikou, ale alpská země to je, takže do našeho seznamu patří i přesto, že českých běžkařů tam asi lyžovalo minimum a upřímně ani my o lyžování ve Slovinsku nic moc nevíme. Pro fanoušky biatlonu je známým střediskem Pokljuka, kde se pravidelně jezdí světové poháry a když…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 8.1.2023 17:04
V Pokljuce i za současné středoevropské sněhové bídy přírodní sníh je. Dnes do toho začalo mrholit. Pokljuka leží ve výšce okolo 1400 m n.m. Zdroj: koukání na biatlon v TV.

Aktuality ze sezóny 2021/2022, popř. starších

Vloženo 11.2.2022 20:45
Planica. Dnes to chtělo nějakou změnu. Planica je 45 km přes kopec a bylo potřeba ji zkusit. Příští rok hostí Mistrovství světa v lyžování, tak by to mělo stát za to. A taky, že jo. Perfektní tratě, stopy, sníh, počasí, prostředí...všechno. Typově je to podobné Bodental, jen trochu větší a dominantou skokanskych můstků. Prostě TOP! Více v odkazu:
https://youtu.be/HOBKKrrm8Lk
Vloženo 3.12.2018 10:59
Ve slovinské Pokljuce, kde začaly závody světového poháru v biatlonu, se závodí na umělém sněhu (do něhož je zamíchána trocha sněhu přírodního). Mimo tratě se nacházejí jen zbytky staršího sněhu s množstvím holých míst.
Vloženo 12.12.2016 22:23
Ani Slovinské Pokljuce se nevyhla současná sněhová bída v Alpách. Biatlonisté na závodech světového poháru lyžovali na umělém sněhu, přírodního sněhu tam bylo minimum a přes víkend díky vysokým teplotám spíš mizel.

O oblasti

Do Slovinska se jezdí zejména v létě za vysokohorskou turistikou, ale alpská země to je, takže do našeho seznamu patří i přesto, že českých běžkařů tam asi lyžovalo minimum a upřímně ani my o lyžování ve Slovinsku nic moc nevíme. Pro fanoušky biatlonu je známým střediskem Pokljuka, kde se pravidelně jezdí světové poháry a když v níže položených místech nebývá sníh, překládají se závody a soustředění biatlonistů právě tam. Z kalendáře světového poháru v klasickém lyžování je zas známá Rogla.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Zahraničí - Alpy