Moravskoslezské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Moravskoslezské Beskydy ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Moravskoslezské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 25.12.2013 20:49
Lysá hora dnes - pouze pro otrlé. Snažil jsem se bruslit od přípojky ze Zlatníku nahoru a místy to bylo dost k pláči, ale ne až tak kvůli sněhu jako kvůli jehličí a větvičkám. Totéž platilo i od Zimného na Labažky. Musel jsem se hodně přemlouvat, abych si to dal vícekrát. Nicméně, dokud nepřisněží, tak tam nejdu.
Vloženo 21.12.2013 18:57
Dneska jsem bruslil Lysou horu od Papežova a jde to. Možná první půl kilometr je lepší bez lyží, ale pak už se jede. A protože jsem čekal bídu s nouzí, tak jsem byl mile překvapen kvalitou úpravy na trase Zimny-Jestřábí. Klasická stopa je jen jedna, takže je dost místa na bruslení. Je to slušně tvrdé a rychlé, místy až moc. Někde jsou napadané bukvice, ale ty lyže neškrábnou. Bacha, v Jestřabím dolíku končí úprava, tak to z kopce moc nehoňte.
Vloženo 14.12.2013 21:52
Na Pustevnách trasy upravené naposledy 11.12., zkusila jsem chatu Mír a standartní běžecké trasy- stopy většinou zmrzlé, s napadaným ledem ze stromů a drobnými šiškami- jen pro zdatné běžkaře.
Vloženo 11.12.2013 19:49
V Beskydech bych tipoval, že jediným upravený místem budou tratě na Pustevnách - tohle nám posílají - "Dnes bude pro běžkaře strojově upravená trasa Mír, Okruh Skalíková louka, Standardní běžecká trať a Okruh kolem Zmrzlého." - viz importované zprávy ze ski areálu Pustevny http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny . Rychlým proklikáním pár odkazů zde http://www.kamzasnehem.cz/odkazy/bezky/beskydy jsem nic jiného nenašel.
Vloženo 30.11.2013 9:58
Pokud na Pustevnách nezměnili plány, mělo by se dnes lyžovat už i v Beskydech: "V sobotu 30.11. bude pro běžkaře strojově upravená lyžařská běžecká trať na Radhošť. Z důvodu nedostatku sněhu bude pouze částečně strojově upravená běžecká trať na chatu Mír (1,5km ) a Okruh kolem Zmrzlého (2 km)." Zdroj: http://www.skialpin.cz/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Moravskoslezské Beskydy