Moravskoslezské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Moravskoslezské Beskydy ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Moravskoslezské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 5.4.2015 18:35
Ahoj, dnes jsem v odpoledních hodinách zavítal na Pustevny. Musím konstatovat, že lepší podmínky jsem tam celou sezónu nezažil. Krásný prašánek, stopy excelentně upravené, lidí minimum. K tomu krásné počasí. Doporučuji.
Vloženo 5.4.2015 1:02
Radhošť - Pustevny - Martiňák: dostatek sněhu, asi 20 cm nového, obstojně držel i odpoledne na slunci. Ježděním udržovaná jedna stopa pro oba směry, na Radhošť při okraji cesty uchozené silně převažujícími pěšáky.
Červená Martiňák - Hlavatá bývá spíš kros, i teď jen velmi sporá stopa po 2-3 lidech, od sedla Kladnatá už jsem si to (s motáním) prošlapával sám.
Žlutá nahoru na Třeštík aspoň trochu projdená pěšáky, po pevnějším chodníku se jelo pod Vysokou, a pěkným sjezdem Hanzlůvkou (jen dole už asfalt).
Údolní magistrála v Léskovém se skromnější stopou, navečer byla pevná a rychlá.
Sečteno - nečekaně parádní svezení v krásné zimní přírodě.
Vloženo 26.3.2015 13:24
Tak info jsem dostal jen ze závodního okruhu..sněhu slušně, občas větvičky.. zítra tam jedu tak jako tak :)
Vloženo 25.3.2015 17:34
Můžu podat info z neděle. Ideální podmínky nahoře na Pustevnách, stále dost sněhu, projetá stopa a málo lidí,ještě je dobré toho využít.
Nahoře není sníh tak přemrzlý jako dole. Jeli jsme od chaty Mír, vlastně jsme šli ještě nějaký kus za závorou až tam bylo možné nasadit běžky. Sníh byl tvrdý a dost to klouzalo. Strana na bruslení byla rozšlapaná od lidí a někdo tam dokonce tlačil kočár.
Takže směrem dolů se kvalita tras už zhoršuje.
Vloženo 25.3.2015 16:22
Ahoj, psal jsem tam dnes známému, tka zítra snad řeknu. Ale na webu (na holidayinfo.cz) píší, že podmínky dobré.. a oni jsou féroví, tak bych tomu věřil.. v pátek odpo chci jet taky a pojedu.. určitě jěště vrcholové partie budou docela OK.. jen počítej, že nedojedeš až přímo k chatám, ale třeba 500 až 1000 m nad ně.. a že na nějakém slunném místě bude tráva.. ale bude to pěkné jarní svezení.. H.
Vloženo 20.3.2015 20:41
Pustevny:Marťinák-sjízdné až k chatě. Podmínky super, zrovna večer jela navíc rolba, zítra bude super. Velká sjezdovka. Nesjízdných jen tak 500 m nad připojením ke Knížecí cestě.. na chatu Mír byla dnes taky nová stopa, nejel jsem tam ale..tam bude chybět max 300 m nad chatou..určitě jeďte..
Vloženo 18.3.2015 22:01
Trasa Papežov -Lysá. Dnes naprosta pohoda ,sněhu dostatek ,slunce pralo jak sedlák cepem, nikde ani živáčka, přes týden je prostě toto frekventované místo oaza klidu.
Vloženo 18.3.2015 12:38
Pustevny: středa ráno: po sedmé ranní na Martiňák, až moc rychlé, zmrzlé, ale za chvíli to povoluje, místy trochu jehličí, ale OK..na Radhošť to bylo měkčí, spíš bruslením, ale místy i stopa..na konci je pěkně upravená sjezdovka, tak jsem si dvakrát sjel a vyšel :)..k Velké sjezdovce: to bylo ve stínu, tak to bylo tvrdé celou dobu.. lidí chodí víc než v zimě :)
Vloženo 16.3.2015 22:38
Pustevny: jel jsem až po obědě (6 st), sněhu hodně.. ale měkčí, takže pro zdatné a srdcaře :).. na Martiňák: pěkná stopa, sněhu dost.. chata Mír: stopa slušná. sněhu dost, až po závoru nad chatou (tak dvě sta mětrů)..na Radhošt: od Radegastu dokonce stopa.. pak jako bonus a výzva sjezd velké sjezdovky (dobré na sundání klistru :)..a ten okruh kolem velké sjezdovky v té části taky dobrý..takže super, díky za úpravy, ale kdo může, tak araději ráno, když to bude pevné..
Vloženo 16.3.2015 23:12
Sněhové království, tak bych nazvala Pustevny v neděli ráno. Postaral se o to nový sníh, který připadl. Stopa na Martiňák slušně upravená, sněhu je zatím dost. Zásluhou vyšších teplot od Martiňáku pomalu odtává, ale zatím dost dobrá lyžovačka.
Vloženo 14.3.2015 22:20
Kam nejlíp zařadit Ostravu? Asi do Beskyd... V průmyslovém areálu ve Vítkovicích se v pátek večer konal závod ve sprintu "City Cross Sprint". Trať měřila 700 metrů a měla by být přístupná pro veřejnost až do neděle 22. března - alespoň se to píše na http://www.citysprint.cz/. Jak to tam vypadá asi půjde najít v archivu České televize, která připravila sestřih ze závodu.
Vloženo 13.3.2015 19:59
Martiňák-super. Mám pocit, že nejvíc sněhu za zimu, žádná koryta, odtáté místa.. lehce na závěr mrholila, tak to bude rychlé, protože mrzlo.. stopa krásná
Závodní okruh: stopa pěkná, jen místy lehce zafoukané.
Okruh Velkou sj.: Jel jsem kousek za sjezdovku a bylo to čerstvě udělané..
Chata Mír: jen jsem se podíval na ten počáteční nástup od Radhoště a taky super..
Určitě jeďte, skvělé..
Vloženo 9.3.2015 22:05
Bílá-trasa 7B přes Javořinku a Mezivodí. Sněhu ubývá, ale super upravená trasa, dostatečně široká i na bruslení. Ráno trochu zledovatělá, kolem poledne to lehce povolilo. Počasí bylo ukázkové proto přišla vhod i odpočívadla na malou svačinu nebo se pokochat výhledem do okolí. Jediné co bych vytkla, špatné označení, hlavně při nástupech.
Vloženo 4.3.2015 20:23
Pustevny: těch pár centimetrů, co napadlo, zakrylo zmrzlý podklad, takže dnešek hodnotím velmi pozitivně. Jel jsem závodní okruh, na Martiňák a kolem Zmrzlého, vše čerstvě upravené. Dalo se bruslit (bylo to trochu měkčí, takže to nejelo tak dobře) anebo jet klasiku, stopa celkem rychlá. Teplota odpoledne kolem nuly nebo těsně pod nulou, krásné počasí. Ještě by mělo něco málo padat, takže víkend vidím nadějně.
Vloženo 1.3.2015 21:25
Pustevny - chce to vyrazit trochu drive.. dnes v 8:30 nahore supr podminky.. nikde nikdo a konecne jsem stihl krasne tvrdy podklad... na Radhost trochu foukalo, ale na Martinak v klidku.. 3km pred Martinakem uz to kolem 10te meklo.. Knizeci jsem i musel oproti ctvrtku dolu brzdit.. dole teda uz to kolem 11 bylo taky mekci a nejelo to...celkove parada
Vloženo 1.3.2015 20:07
Pustevny. V sobotu kolem Zmrzleho a potom Skalikova louka. Cerstve upravene stopy, lehce nad nulou, nizke mraky bez slunicka. Kolem Skalikovy chaty krasne rozhrnuty snih, ktery tam pravidelne dela velky jazyky, dve krasny stopy, ktery kazi pouze bruslari - myslim, ze na metrove sirce mezi stopama se bruslit neda bez toho, aby to odnesly i stopy pro klasiku, ale to at si v palici srovna kazdy sam.
Nedele se slunickem a neprijemnym vetrem -okruh pres Velkou sjezdovku (na teto strane nefoukalo) na rychlejsim povrchu i v cerstve vyriznute stope, diky tomu byl pro vetsinu lyzaru sjezd od Velke sjezdovky dolu problem. Jedna perfektni stopa, ale do te si troufnul malokdo a na druhe strane neco ne moc povedenyho, rekl bych blba pulstopa. Takze mala sirka a brzdit se dalo pouze pulpluhem. Mozna by to chtelo v rolbe trochu premyslet a aspon v prudkych zatackach stopu vynechat!!! Zpatky nahoru po Knizeci ceste bez problemu.
Vloženo 1.3.2015 21:29
Albinovo - Lysa ... konecne jsem se dockal vikendove upravy po stredecnim snezeni to fakt bez protahnuti neslo..nahoru na Lysou paradni jeste tvrdy podklad.. zpatky uz pred Albinem bylo mekke... jeste by to nastupni misto taky mohli byt lepe pristupne.. zvolil jsem asi nejlehci variantu vlek :)
Vloženo 22.2.2015 0:52
Shrnutí pro pořádek - 7A upravena, z Bílé nástup až 10, proto za 60 vyhlídková jednosměrná jízda nahoru na Zbojnickou (nutno jít turniketem vpravo neb jediný má škvíru na tyto jednosměrky), jedna stopa zbytek na bruslení, ve stopě neb velmi větrno "zafúkanéééé zafúkanéé, jeeehličím je tooo, zafúkané.." :) - aspoň procvičeno bruslení, Bobek, Konečná, Doroťanka pivo, Bílý Kříž pivo, Švarná Hanka, Gruň - Charbulák pivo, pak po žluté, z Janikuly chyba po modré neb lesem sešup neupravený, nutno sejít po svých, Staré Hamry - Černá po 200m cyklostezka se stopou na Bílou.
Cestou autem na Bumbálce se mi ta stopa taky nezdála moc upravená... ale z Bobku směrem na Bumbálku upravená vedla.
Vloženo 21.2.2015 21:17
Bumbalk - Konečna - Bumbalka. Od Bobku na Konečnou to docela ještě ujde, ale Bumbalka - Bobek je dost drsné - stopa ledova, rozbita a spousta všelijakých větviček...Jinak snehu dost, tak snad nerovnosti brzy zahladi prasan...
Vloženo 21.2.2015 11:09
Zprava ze stopy z Bile, jsem na Bobku a vlekar mel pravdu, vcera upravena cervena 7A a predevcirem 7D rikal, sem tam vetvicky, ale stopa je a brusleni taky, jupi
Vloženo 20.2.2015 18:22
Pod Velkým Javorníkem - protože klasická trasa 6 je zničená, byla vytvořena alternativní trasa. Dnes v 9 samý led, jelo to i po rovině, ve stopě větvičky a listy, které brzdí a hrozí "pusopád". Tak snad nám nasněží jako v Turecku a bude to lepší. PS díky "yatka" za příspěvek, hodně trefné :-)
Vloženo 18.2.2015 19:00
Bílá: No nevím kde byl "radim cervenka", ale slovo "parada" bych tedy k trase 7D rozhodně nepřiřadil. Začátek ke státní hranici ještě jakž takž, i když to bylo taky přemrzlé, ale následujících 12 km přes Bumbálku až ke spojnici s trasou 7B vymrzlé hodně. Stopa ledová, sjezdy tak pro lidi, kterým je líto, že mají nezlámané kosti, popř. plný počet zubů. Upravené to bylo už před nějakým časem a slunce a noční mráz vytvořily současný stav. Doporučuji raději trasu 7B - pokud teda nemilujete hard-core běžkaření.
Vloženo 18.2.2015 12:30
Pustevny. Po práci od 15 hod závodní okruh až do setmění kolem půl šesté. Jasno, teplota lehce pod nulou, perfektní sníh i stopa. Nadšení z víkendových Pusteven stále pokračuje. Sněhu neubývá a pokud se nepřižene nějaká meteorologická prasečina, čeká nás ještě hodně pěknýho svezení.
Vloženo 17.2.2015 22:20
okruh 7d dnes z bile přes bobek, kelcovske sedlo, bumbalka a zpět úplné paráda. divim se jen ze o bezecke lyzovani v Beskydech není tolik zájem. potkal jsem jen 3 běžkaře.
Vloženo 18.2.2015 20:51
Běžkaři všech krajů spojte se a upozorněte pěší na ničení stop - Pustevny závodní tratě s cedulemi o zákazu bez lyží - pěší nezájem - poničené tratě.
Vloženo 15.2.2015 16:59
Pustevny, dnes vsechny stopy cerstve upraveny, vsude hromady snehu, bile stromy, nebe bez mracku - jako v pohadce (bezkarske). Projety okruhy na Radhost, Skalikova, kolem Zmrzleho a Zavodni. Ve skole by to bylo za 1, tady jeste lepe:-) :-)
Vloženo 15.2.2015 17:13
Bila-Samcanka-Mezivodi-Bumbalka-Salajka-Bila. Stopy upraveny, zadny led a sutry, snehu moc a lidi taky. Krome divokych sjezdu z Bile do Samcanky, zadne problemove useky. Rano -5, odpoledne +5, takze celkovych cca 27km bylo hlavne diky mokremu zaveru tak akorat:-)
Vloženo 15.2.2015 11:13
Areál Golf Ostravice: Okruh na bruslení se slušným povrchem, pár ledových míst.
Vloženo 14.2.2015 17:14
Zdravim, neví někdo náhodou, jaký je sníh(strarý nebo transformovaný) na okruhu kolem Travnýho? Předem děkuji.
Vloženo 6.2.2015 19:26
Bílá - Mezivodí a zpět - dle http://beskydska-magistrala.msregion.cz trasa 7B7D.
Stopa upravená, tvrdá avšak hodně špinavá. Sem tam leze hlína a nějaký ten kámen. Spíše na tréninkové běžky. Ale doporučuji.
Vloženo 5.2.2015 18:23
Bílá -Mezivodí -Bílá v pohodě a upravené , místy je třeba dát pozor , info o běž.trasách na msregion.cz
Vloženo 2.2.2015 9:34
Pustevny: Ideální podmínky. Sněhu dost. Doporučuji.
Vloženo 1.2.2015 22:35
Ostravice Golf: nocni lyzovani: perfektne upraveny okruh 1,3km na klasiku a na brusleni. Snehu by mohlo byt ale trochu vice. Ve stope sem tam je videt trava.
Vloženo 31.1.2015 19:37
Kopr - okolo Červeného kamene. Stopa v pohodě průjezdná. Místy se tlačí spodní voda - namrzá, jeden strom přes cestu. Celkově zase příjemný zážitek.
Vloženo 30.1.2015 9:08
V okolí Bílé je projeto 20 km běžkařských tratí, bohužel zatím bez stopaře, na to je zatím málo sněhu, asi tak 15 cm. - dle informací ze Studia6 na ČT z rozhovoru s provozovatelem ski areálu Bílá.
Vloženo 29.1.2015 10:54
Trasa ve Veřovicích kolem Javorníku 2 stopy, -1°C, velmi pěkné šumné svezení.
Vloženo 29.1.2015 6:59
Areál golf Ostravice: upravená stopa na bruslení i klasiku, podmínky ok, okruh asi něco přes 1 km.
Vloženo 28.1.2015 23:44
Pustevny:
Jak píše kolegyně, zimně pěkně.
Martiňák jsem jel dvakrát. Poprvé dost pomalé, soupaž jsem sotva zvládl dole a byl hotový :). po druhé už to bylo rychlejší po průjezdu více lidí. možno vzít i závodní lyže.
Chata Mír: tam jsem ujel je pětset metrů, bylo to už zafoukané a stope jen od lidí.. ale mylím, že bude brzy i strojově.
Okruh Velkou sjezdovkou: strojově udělané. Pozor na závěr sjezdu před napojením na Knížecí cestu, pár kamenů. Knížecí cesta udusaná, dalo se i nahoru bruslit, ale makačka.
Vloženo 28.1.2015 18:52
Pustevny-Martiňák a zpět. Stopa vyfrézovaná, bezvadná, minimálně zledovatělá místečka. Mazali jsme červeným a trochu to drhlo, ale nepodkluzovalo. A k tomu pohádkové zasněžené a namrzlé stromy.
Vloženo 25.1.2015 21:30
Veřovice - Frenštát - ( nad Vlčinou), strojově projetá stopa, podmínky ucházející, cca 1- 15 cm sněhu
Vloženo 24.1.2015 14:14
Okruh 5E kolem Zmrzleho: Oba konce z Pusteven 2 km pekna vyfrezovana stopa. Zbytek pouze na kamenacky. Led a sterk, ale da se to projet. Parkrat je potreba sundat bezky.
Vloženo 23.1.2015 19:10
Pátek.
Pustevny: Celkově o něco horší, než jsem ve středu.
Martiňák: začátek určitě pěšky. Pak zase pár zhupů, kde chybí trochu sněhu, ale kromě dvo use to dá přejet v pohodě. Skončil jsem 0,5 km nad Martiňákem. Bruslení a soupaž (stopa klasika tak 2 km); takže sjízdné s opatrností; nedoporučuji začátečníkům.
Radhošť: Bohužel místy koleje od auta, co zásobuje hotel Radegast a takové zvlněné: pokoušel jsem se o bruslení. Takže: sjízdné, ale s větší opatrností. Pro zkušenější lyžaře.
K velké sjezdovce (měl by být celý okruh), já jsem dojel jen k ní. Na jedné straně stopa na klasiku. Uprostřed na bruslení. Trošku nerovné, protože předtím bylo nad nulou. Ale nejlepší stav.
Začalo tam ke konci mrznout, tak to bude ještě rychlejší a začalo sněžit, tak se to snad zlepší.
O víkendu tam bude asi akce s těma sněhovýma sochama, tak raději kdyžtak dost brzy ráno, ať vás tam autem pustí.
Vloženo 21.1.2015 23:46
Dnes středa: Celkově jde říct, že starý led (poklad dole) se spojil se sněhem novým z víkendu, takže to nebylo nebezpečné.
Jel jsem dvakrát závodní okruh: Umačkané, na bruslení, stopa není. Dojem dobré: Jenom pozor na zelené větvičky při bruslení, ať nezakopnete. Sněhu tak 4 cm, ale na lyže střední kvality OK.
Jel jsem též dvakrát na Martiňák: Ze začátku to prudké (200-300 m) jděte pěšky-kameny. Pak lepší (pozor na občasné přerušení stopy na trávu od vody-jde dobře vidět a jde reagovat. Poté se najednou vynoří velice dobré stopy, které jdou vedou tak 2-3 km. Dále se dá dojet slušně až na Martiňák. Styl-bruslení a kde byla stopa, tak to šlo soupaží (spíš ale pro trénované).
Ještě jsem jel k Velké sjezdovce, kde šlo dojet pěkně bruslením.
Celkové jde říct, že v zásadě upraveno a na tu hrůzu super. Ale neberte závodní lyže. A snad připadne.
Vloženo 21.1.2015 21:07
Pustevny: potvrzuji, 5E, 5C i 5G dnes se dalo projet kromě toho zmíněného kilometru na 5E (směrem do kopce se to dalo nějak překonat). Jel jsem ještě i na Martiňák (trasa 5A) - tam to bylo taky upravené, na bruslení v pohodě, místy i prořízlá stopa na klasiku. Na tu letošní bídu moc dobré, nikde jinde v okolí bych se určitě nesvezl.
Vloženo 21.1.2015 19:37
Pustevny: http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ Trasa 5D, závodní 5km-pouze na bruslení, občas trochu hlíny. 5E(9km) je ideální v déce cca 8km-klasika i skate, ale pak je tam úsek asi 1km v nejnižším místě, kde je to na pěší chůzi (málo sněhu,štěrk), 5C-směr chata Mír-ideální na klasiku, v ploše na bruslení občas vyrytý nějaký ten kámen, na chatu Mír ovšem nelze dojet, dole už chybí sníh. 5G perfektní na bruslení i klasiku. Celkový dojem velmi dobrý, nejlepší běžkování v Beskydech, když níže je to jak na jaře.
Vloženo 21.1.2015 19:25
Bumbálka směr Polianky, ledová rozbytá stopa, jsou tam kameny, kořeny ... sněhu okolo dost, takže alternativní stopy přes louky parádní, ale na magistrále jenom na šutračky a pro nadšence.
Vloženo 16.1.2015 19:24
Mezi Solání a Třeštíkem hodně sněhu, nad 900 m sněžilo, níže spíš pršelo. Všechno urolbováno a začínalo se podmáčet. Teď bych tam čekal dobrý ledový podklad. Těžko odhadnout kolik nasněžilo přes týden.
V údolí katastrofa - vodní lyžování.
Vloženo 9.1.2015 21:41
Trasa Papežov: Lysa Hora a zpět, dnes jedná velká paráda, dostatek sněhu a počasí tak akorát. Jediná kaňka výletu, byl bezmozek ve Volkswagenu Transporter který rozryl trasu až na asfalt v délce jednoho kilometru, byl velký paradox, že to bylo auto Klubu českých turistů s kterého vylezlo pár starých kmetů, kteří si chtěli pouze ušetřit kousek cesty.Pánové nechtěl bych vás potkat v zatáčce!
Vloženo 8.1.2015 19:06
Okruh Bílá: Mezivodí byl dnes v pohodě. Pouze sjezd do Mezivodí byl o skluznici.
Vloženo 8.1.2015 10:00
Projeta trasa Mosty u Jabl. - Slavíč - Prašivá - Dobratice. Sjízdná, nyní už je stopa ale v úsecích bukového lesa se zafoukává. Sněhu dostatek na celé trase. nejméně ho je při nástupu na Skalku a pak těsně před Kotařem, jinak bez problémů.
Vloženo 7.1.2015 23:41
Od Bile do Mezivody rolbovana trasa. Na brusleni dobre. Klasicka stopa nic moc a trochurozslapana. Sem tam nejaky kamen.
Vloženo 7.1.2015 19:29
Trasy; Pustevny-Marťinák, Pustevny kolem Nořičí hory, Pustevny- chata Mír(otevřeno čtvrtek-neděle od 12hod.) - stopa strojově upravena.Dnes jsme výše uvedené trasy projeli, namázli modrý jelo se parádně.
Vloženo 4.1.2015 22:27
Trasa Charbulák - Bílý Kříž. Když pominu celkem běžnou skutečnost, že pěšáci bez milosti rozšlapou pěknou stopu, tak celkem pohoda. Cca 50% cesty ujetá stopa, 50% rozšlapáno. Nový sníh v průměru 15 cm (nelepí - prašan), pod ním celoplošně cca 1-2 cm tvrdého ledu. Takže to celkem jede, akorát s hůlkama je pocit, jako bych je stále píchal do asfaltu - trochu prokluzují a nedají se prakticky nikde zapíchnout tak, abych se o ně opřel. Naproti tomu nehrozí, že bychom si škrtli ve vyfoukaných místech o pravý asfalt - led to dobře jistí. Nutnost - pro výjezd na Charbulák jsou opravdu nutné řetězy. Ty, kdo to ignorují a marně se pokoušejí vyjet naostro bych bez milosti na místě postřílel, neb spolehlivě zablokují výjezdovou cestu všem na desítky minut. Nehledě na to, že je pak ti slušní musí vyprošťovat z příkopu. Shrnuto - parádní 2 hodinky na čerstvém vzduchu a dobře jedoucím nelepícím prašanu.
Vloženo 2.1.2015 7:05
Ahoj, po celé délce okruhu je vyříznutá i stopa na klasiku, kvalitu neposoudím, neb jezdím skate. Subjektivně ok.
Vloženo 1.1.2015 13:00
Okruh v areálu golfového hřiště v Ostravici, délka oválu asi 500 m, hlavně na bruslení dost dobrý, trocha nečistot, ale bez kamínků.
Vloženo 1.1.2015 21:10
Pár upravených tratí je od Silvestra i na Pustevnách: "Strojově upravené běžkařské trati: Standardní běžecká trasa 5 km, 1 km z trasy na chatu Mír, 1,5 km z trasy Okruh kolem Zmrzlého" - z www.pustevny.cz
Vloženo 31.12.2014 15:55
Ahoj.Dnes trasa z Veřovic kolem Javorníku překvapivě dobře sjízdná, sice na starších lyžích,ale díky alespoň za to málo.
Vloženo 30.12.2014 22:53
Cau,dnes Bila smer Mezivodi,malo snehu,neni poradny zaklad.Dojezd na rozcesti pod louku a zpet,spatne,ale na luft a prebrouseni bezek supr...
Vloženo 29.12.2014 9:58
Na asfaltce směr Martiňák cca 10-15 cm sněhu, místy sfoukané, ale na horších lyžích se dá. Stopa neupravená, vyjetá jen od lyžařů. Úsek v lese u Pusteven (po červené) hodně kamenitý a nutno lyže vyzout.
Vloženo 28.12.2014 15:25
Dnes Lysa 15cm-Zimny-Malenovicky kotel 10cm,Hute az dolu pres Jizdarnu 5cm na krapacky v celku v poho.Jinak druha strana Papezov-Lh po ceste sjizdna.Bile a vesele Vanoce...

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Moravskoslezské Beskydy