Moravskoslezské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Moravskoslezské Beskydy ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Moravskoslezské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 26.2.2017 11:21
Bílá - Mezivodí:
spatne, stopa jen asi na 40%, musi se casto prenaset, kameny na trati.
Vloženo 19.2.2017 22:55
Bílá-Javořina-Mezivodí-Bílá modrý okruh.Dnes to předčilo naše očekávání.Ještě dobrý sníh,nikde žádná vydřená místa a ty sjezdíky.Super lyžovačka.
Vloženo 19.2.2017 21:13
Sněžný muž dnes bubákoval na trase Papezov - Lysá a moc se mu to líbilo. Sice nebyla drazka pro klasiku, ale celkově moc dobrý sakumprásk :-)
Vloženo 19.2.2017 18:11
Dnes překvapivě šumná stopa Pustevny - Martiňák, na klistr,ale výborné. Až na ty bruslaře s pejsky.
Vloženo 18.2.2017 17:08
Velké Karlovice. V pátek po týdnu zmizelo slunce a dopoledne poletovalo něco mezi vodou a sněhem. Nicméně stop byly dostatečně pevné a stále dobré. V noci na sobotu připadlo 3-5 cm sněhu. Kolem jedenácté protaženy stopy na magistrále s výjimkou úseku Razula - Babská a skate pruhu po celé délce. Teplota 3-5 nad nulou. Hodně lidí, těžký sníh, pro skate opravdu dřina, 20 km na ukončení mimořádného týdne muselo stačit. U Galiku se vše připravuje na noční běh. Využil jsem možnosti testování Fisher. Karlovice doporučuji i pro příští týden, i když předpovědi straší vysokými teplotami. Nezbývá než doufat, že aspoň v noci teploty spadnou pod nulu a tratě ještě dlouho vydrží.
Vloženo 16.2.2017 20:30
Oprava: hospoda se jmenuje U Pepiša (editor si občas dělá co chce) a je cca 200 m od kruhového objezdu. Je to první místo pro nástup na magistrálu. K mazání: já celý den pouze zažehlený sjezdový parafin pro skate nebo lauf. Pro klasiku bych zřejmě volil červený vosk, odpoledne možná i klistr. Ale tomu se vyhýbám, protože od něj bývám jak prase. Ale to už je jiný příběh.... Skol!
Vloženo 16.2.2017 20:19
Velké Karlovice. Dnes den stejný jako ty předchozí. Čerstvě upravené stopy na magistrále od hospody U Pelíšky až po Horal. K tomu několik okruhů na kilometrovém dostihovém oválu a nově taky na kilometrovém okruhu od kruhového objezdu směr Soláň. Ráno pevné a primrzle, odpoledne měkké, ale stále luxusní. 42 km v nohách je důkazem. K dotazu, zda má smysl Bumbálka - Kohútka nebo Soláň - Třeštík, případně Vsacký Cab, mohu po týdenním pobytu v této oblasti a nájezdem více jak 200 km prohlásit, že NEMÁ!!! Všechny zmíněné hřebenovky mají staré ledové stopy, nebezpečná ledová místa, hodně jehličí a šišek a úprava se ani zdaleka nepřibližuje tomu, jak to vypadá dole ve Velkých Karlovicích. Komu je 21 km na magistrále málo, ať si to dá 2x. Hřebenovky jsou hardcore pro drsňáky a turisty, kteří to prostě MUSÍ DAT. Ale s kvalitním běžkovánim to při stávajících podmínkách nemá nic společného. Proto znovu doporučuji Velké Karlovice. Já určitě zůstanu do soboty, kdy se navíc jede akce Night Ski po setmění a čelovkami.
Vloženo 16.2.2017 7:16
Super zážitek , okruh pod Lanternou , Velké Karlovice, byla to sázka na jistotu , která vyšla na 1*. Vzal jsem i syna byl po prvé na běžkách.
Vloženo 15.2.2017 22:59
Velké Karlovice. Ski ráj pokračuje. V noci mrzne a po ránu trháme rychlostní rekordy. Slunce svítí a hřeje i tady a hlavní trasa Karlovice - Horal je v poledne hodně měkká. Ale i přesto stále několik výborných stop v každém směru, plus skate. Trasy vedoucí po hřebenech jsou celý den ve stínu stromů a taky se na nich pohybuje jen pár lidí. Proto jsou OK, včetně sjezdů, které nejsou ledové. Karlovice tedy stále na jedničku.
Vloženo 15.2.2017 20:15
Dnes z Konečné přes Bobek na Bílou krásně, ale pouze zbytky stopy na severních loukách. Většina trasy v lese v jehlíčí, z kopce led a nebo zcela odtáté, kamení a často nesjízdné. Jen pro
opravdové nadšence i tak raději pěsky. Doporučuji z bílé na mezivodí v sobotu od 650 metrů již pěkné, dole z údolí bílé bez sněhu.
Vloženo 14.2.2017 19:35
Potvrzuji zprávu jmenovce Petra ze včerejška. Dnes Velké Karlovice slunečno bez mráčku a super stopy. Za mě dělají pro běžkaře opravdu hodně. Díky a jen tak dál. Opravdu Valašská Marcialonga.
Vloženo 13.2.2017 19:23
Velké Karlovice. Po včerejším průseru na Solàni stačilo popojet 8 km a byl jsem v jiném světě. Dvě až čtyři strojově upravované stopy, pruhy na skate, luxusní podmínky, na jedničku. Slunečno bez mraků, dopoledne příjemné a rychlé, odpoledne při pěti stupních na nulou lehce povolilo, kolem tří odpoledne už zase přituhlo. Mazání jen parafín, téměř 40 km skate nebo soupaž. Je zřejmé, že to tady myslí vážně a chtějí, aby se sem lidé vraceli. Já se teda určitě vrátím. A to hned zítra...:-)
Vloženo 12.2.2017 13:57
Soláň - Vsacký Cáb. Hnus, hnus, hnus. Stopa zmrzlá, obrovská ledová koryta s vystupujícími kameny, bez možnosti bezpečného úniku mezi stromy. Cokoli namažete, se oblepí jehličím. Není možnost plužení, protože úzký pruh mezi ledovými stopami je určen pro pěší a podle toho vypadá. Pro drsňáky nepříjemné, pro běžné běžkaře nebezpečné. To je hodnocení prakticky všech lidí, které jsem na trase potkal a společně si s nimi zanadával. Jednoznačně nejhorší zážitek několika posledních let.
Vloženo 13.2.2017 15:30
Visalaje-Sulov-Doroťanka-Konečná-Bílá
Z Visalají na Sulov zmrzlé, pod Sulovem začíná vyfrézovaná stopa, tvdré, ale dál po úbočí super až před Doroťankou 5 min. pešky po asfaltce, pak až na Konečnou moc pěkné a tam je lepší vystoupat po vyšlapané cestičce rovně na hřeben (běžecká je zmrzlá) a nahoře se napojit na super stopu až do Bílé k horní stanici lanovky. Doporučuji sjet potupně lanovkou dolů, protože k horní třetině sjezdovky tvrdé až zmrzlé, přes sjezdovky taky, pak sundat běžky a po Zbojnickém chodníku k řece, odtud na běžkách k parkovišti.
Jela bych klidně znova:-)
Vloženo 12.2.2017 11:46
Ski Bílá-Mezivodí po modré. Stopa zledovatělá,v prvním delším stoupání plotny,nejlépe vybruslit. potom ok. sjet se to celkem dá v pohodě, i když jsme měli obavy. jinak paráda
Vloženo 12.2.2017 0:25
Bumbálka-Kmínek - celkem OK, zmrzlé, ale dalo se to sjet. Dál po hřebeni jsem nejel, pač jsem byl varován, že to je to o hubu - zledovatělé.
Bumbálka-Salajka-Bílá - OK, trochu měkčí než hřeben, dobře se dolů plužilo, stoupání se dalo zvládnout. Je to přimrzlé, takže lepší na skate, ale i stopa se celkem dá.
Vloženo 11.2.2017 17:58
(Odpověď na dotaz uživatele Ester z 11.2.: Nebyl prosím někdo dnes na Bílé? Jak vypadá stopa, je to moc zledovatělé? Děkuji.)stopy vesměs vymrzlé a ledové, sjezdy vyplužené ,tvrdo, rychlé ,,modrý okruh přes Mezivodí
Vloženo 11.2.2017 17:13
Papezov - Pasicky (a asi až nahoru na Lysou) bez problémů, velmi dobrý podklad jak na stoupání, tak na sjezd, krupicovy snih. Ale Pasicky - Visalaje nebrat! Je to tvrdé a zmrzlé, cesta z Mohelnice dál je odhrnuta a v lesních usecich zledovatela, stoupání obtížné, sjezdy nebezpečné, zkrátka dobrého pomálu.
Vloženo 4.2.2017 17:33
Dnes Papežov - Lysá Hora, ráno projeto rolbou, sněhu dost, ale mokrý, odpo už rozchozené od pěších.
Pasička - Visalaje , stopa od běžkařů, místy cesta prohrnutá pluhem, stopa vede podél lesem , jinak sjízdné.
Vloženo 3.2.2017 20:17
Pustevny-chata Mír-Rožnov
dobré podmínky, po chatu Mír v pohodě, dalo se dojet s menšími akrobatickými skoky až skoro na Horní Paseky, do zatáčky, kde začínají první domy.
Vloženo 28.1.2017 19:01
Dnes trasa Gruň-Bílá-Bobek-Konečná-Bílý kříž a Gruň. Stopa rolbou vyjetá včera, začátek velmi dobrý, akorát na sjezdu do Bílé je potřeba sundat v jednom prudkém klesání běžky, je to vydřené. Kolem Bobku v lese místy vydřené až na hlínu, před sjezdem na Konečnou je potřeba opět sundat, je tam led. Za Konečnou přes Doroťanku v pohodě až na Bílý kříž. Mezi Bílým křížem a Gruní klasicky hodně pěšáků ale stopa dobrá. Dnes velmi dobré svezení, teplota kolem 0°C (v údolí ráno -15°C), stopa dobrá ale chce to sníh, je to nahraně, uvidíme co s tím udělá oteplení :-/ Lidí dole v Bílé miliarda ale nahoru jich moc nechodí, pouze pár, více lidí až za Bílým křížem.
Vloženo 27.1.2017 8:51
Bila -Bumbálka -Bobek- Bílá
Sněhu dostatek, pouze ve sjezdech na hřebeni, jsou vyplužená místa, kde je třeba běžky sundat, ale není to žádná tragédie. M.
Vloženo 25.1.2017 19:32
Čau, stopa celkem dobrá, ale místy už na klistr. Úprava bohužel pokulhává, už týden nepravovali, i když je dost sněhu. Na skate špatný, rozbitý od pěšáků a občas dost zmrzlý.
(Odpověď na dotaz uživatele VitaZ z 25.1.: Ahoj, nebyl někdo na trase Bobek-Sulov-Gruň-Bílá? Děkuji.)
Vloženo 24.1.2017 12:07
Katko, 8.1.17 jsem byla kolem Ondřejníku. Malý okruh -podřené běžky, velký okruh bylo rozumné jet pouze severovýchodní stranou, tj. v sedle vlevo,do poloviny a tudy se vrátit zpět. Jela jsem doprava celý okruh, na jihozápadní straně kamínky, asi 100 m pěšky. Není podklad. A od té doby nenasněžilo.
Vloženo 23.1.2017 19:02
Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnutí cesty). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.
Vloženo 21.1.2017 22:22
Bílá modrý okruh i zelený krásně upravené . Samcanka - Kozí hřbety skate krásný sjezd na Mezivodi . Na Lhotskou protazene ,zledovately podklad.Přes Kladnatou rozryte od chodců . Martinak- Pustevny standart a Knížecí cesta mraky lidí.
Vloženo 16.1.2017 10:48
Bílá-Bobek-Konečná-Doroťanka-Bílý Kříž-Grúň-Bílá
Na přemrzlý podklad připadlo 15-30cm prašanu.
Teplota -3°C až -7°C, občas drobně sněžilo.
Stopa většinou neupravená, projetá jen několika běžkaři. Sjezd lesem na Konečnou "vylepšený" pluhem, zledovatělý, jen pro silné nátury na starých lyžích.
Strojově upravený úsek stopy mezi Doroťankou a Bílým křížem rozjezdil a zasmradil místní "borec" se skůtrem.
Velmi málo běžkařů na celé trase.
Celkově ale velmi krásné zimní podmínky, tolik sněhu tam již dlouho nebylo.
Vloženo 15.1.2017 8:36
Okruh z Bumbálka na Bobek -Bílou - Salajku - Bumbálka upravena
na všech místech sjízdná. Večer začalo hustě sněžit, na dnešek se budou hodit nhvleky
Vloženo 14.1.2017 18:48
Dnes jsem projela trasu Pustevny-Martinak. Všude dostatek sněhu, žádné šutry nebo tráva, výborně upravená stopa a normální množství lyžařů.
Vloženo 11.1.2017 13:05
Papežov- Bílý kříž -Gruň
Spousta sněhu, modrá obloha, krásná stopa co víc si přát.
Vloženo 12.1.2017 11:49
Bumbálka - Masaryčka -Kmínek - Hluchanka -Bobek - lanovka Bílá. Kromě zimy super výlet, sněhu dostatek ,jen na pár místech vyfoukáno na podklad, ale to už teď po sněžení bude cajk. Dle info na chatách bylo projeto rolbou ve čtvrtek 5.1. 2017. Luxusní výhledy na Lysou a Malou Fatru, do půlky trasy nikde ani noha. Doporučuji lidem co nemusí masovky jako údolí V. Karlovic.
Vloženo 8.1.2017 18:39
Okruh okolo Ondřejníku od chaty Ondřejník (Solárka) 10km: Skvělé sněhové podmínky, slušná stopa, ve které nikdo nechodí a nejezdí skůtry ani autem. Na východní straně jen cca 20m s vyčnívajícími kameny, jinak celých 10km paráda. Jen upozorňuji, že vyjet autem k chatě bez sněhových řetězů je hazard a bezohlednost k ostatním - pokud budete muset zabrzdit, už to určitě znovu nerozjedete. Sám jsem toto v sobotu porušil, naštěstí jsem nikoho v protisměru nepotkal, ale příště už nebudu líný si ty řetězy dole nazout. Nahoře jen asi 5-6 míst k parkování. Lépe vyjít k chatě pěšky.
Vloženo 6.1.2017 17:07
Od Loveckého zámečku na Bílé k Maxově nádrži a nahoru nad ní dnes fajn stopa.)
Vloženo 1.1.2017 19:50
Z Mostů na Skalku sněhu málo, místy zledovatělé. Na hřebenu sníh asi 30 cm, zmrzlý, ušlapaný. Z Velkého Polomu nádherné výhledy až k Západním Tatrám. Z Okrouhlice na Morávku-Bebek cesta zledovatělá.
Vloženo 30.12.2016 20:26
Zdravíme,šli jsme z Čeladné na Malou Stolovou a sněhu by pohledal.Trocha na cestě a zmrzlá na kost.
Vloženo 29.12.2016 18:19
Papežov - Zimný ok až na první půlkilometr. Zimný - Jestřábí neprojeto, zmrzlé a hrbolaté. Dá se ale žádný velký odvaz to není. Dolů radši stopou, nahoru je to místy boj s povrchem, místy ok. Zimný - vrchol je ok, asi nejlepší pro skate.
Vloženo 30.12.2016 19:58
Pustevny - Martinak, snih tvrdy a zmrzly, pocatecni kopecek jsme radeji sesli pesky, pozdeji ubocim docela fajn, jen napadane jehlici a listy brzdily. Na druhy den pripadlo tak 3 cm, mozna bylo jeste lip :-)
Vloženo 29.12.2016 11:26
Pustevny-Radhošť na klasiku špatné, ledovka a spousta lidí i na té krátké stopě co tam byla.
Vloženo 28.12.2016 19:51
Byli jsme na tom podobnĕ jako Roman.Papežov-Lysá hora ledovka a minimum nového snĕhu. Po pár kilometrech jsme to otočili, ten sjezd by byl zajímavý. Vzali jsme zavdĕk alespoň poklouzáním na Karlovicích. Taky přemrzlé ale na protažení dobré
Vloženo 27.12.2016 7:41
Lysá hora: Papežov - Zimný je ok. Zimný - Ivančena se jim nepovedlo upravit. Je to tam změklé. Pokud to ovšem projedou, bude to super. Sleduji rolbu online.
Vloženo 24.12.2016 10:02
Zpráva z Pusteven: "Pro běžkaře strojově upravená trasa na Martiňák a Stand. běž.trať, Radhošť, část okruhu přes V.sjezd." a ta úprava se asi konala buď v pátek, nebo v noci na sobotu. Zdroj - importovaná data ze skiareálu na http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny
Vloženo 23.12.2016 3:34
Trasa Malenovice -Lysá hora a zpět. Výborná stopa i na bruslení po celé délce trasy. Pod Ivančenou asi 100metrů, vylézají kameny tak pozor -je to ve sjezdu. Jinak paráda celých 15km.
Vloženo 20.12.2016 0:18
Dnes jsem jel okruh Soláň-Třeštík-Karlovice. Soláň-Třeštík byl za trest. Stopa buď žádná nebo hodně poničená od chodců a skútru. Navíc u Soláně v lesních úsecích je i problém se sněhem, v některých místech dost vylezají šutry. Pěkná, strojově upravená stopa byla až od Čartáku. Pak už to bylo značka ideál. Dobře upravené tratě a to i v údolí až do středu Karlovic. Navíc minimum lidí, nahoře jsem na 20 km potkal jen 2, červený okruh jsem jel snad jako úplně první ten den a to už byly dvě odpoledne...
Otázka je, jak to dole vydrží to nadcházející oteplení. Stopy byly sice dobře upravené, ale občas už to bylo se sněhem na hraně (vylézala tráva a hlína).
Vloženo 17.12.2016 21:00
Dnes ve Velkých Karlovicích ideální podmínky, tratě krásně upravené. Jen občas se objeví kamínek, chtělo by to nějaký ten centimetr sněhu ještě připadnout. Takže kdo má super závodní lyže, zvolte raději ty "béčkové".
Vloženo 17.12.2016 17:50
Zdravím. Dnes ideální podmínky na běžky. -3,sluníčko,upravená stopa na klasiku i volnou techniku a málo lidí. U Jízdárny se dájí nasadit běžky a od Hutě už rovnou do připravé stopy směr Lysá hora. Paráda
Vloženo 15.12.2016 18:19
Vyrazil jsem dneska z Papežova na Lysou horu. Až na všeobjímající mlhu to nebylo špatné. Manchester od spodu až po vrchol - občas do toho vlezou chodci nebo projede skůtr. Dole je cca 10 cm, nahoře 50 cm. Ze Zimného jsem jel na Ivančenu - tam je cca 2 cm prašanu na tvrdém podkladu. Jak se Soňa ptala na situaci se sněhem kolem Švarné Hanky - tak usuzuji, že tam bude 25 cm (tvrdý poklad pocukrovaný prašanem). Tam kde to nerozmašírovali pěšáci, to pojede jak po másle:)
Vloženo 12.12.2016 9:46
Včera jsme byli zkusit Pustevny, měli jsme skejty. Po oblevě totální katastrofy, standardní tratě absolutně nesjízdné, oranice, bahno, kameny, bukvice... Jediné místo, kde se dalo docela jezdit byla cesta k velké sjezdovce. V noci má něco nasněžit a v týdnu mrznout, tak snad se to zlepší.
Vloženo 10.12.2016 10:02
Pustevny hlásí dnes ráno o páteční úpravě: "včera byla pro běžkaře strojově upravená trasa na Martiňák a 2 km standardní běžecká trať."
Vloženo 8.12.2016 20:45
Dnešní zpráva z Pusteven o včerejší tedy středeční úpravě: "Pro běžkaře včera strojově upravená
standardní běžecká trať a Martiňák." Zdroj tradiční - import http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny
Na webu k tomu ještě doplňují "Okruh kolem Zmrzlého a trasa Okruh přes Velkou sjezdovku byly upravené pro bruslení v úterý"
Vloženo 7.12.2016 20:36
Čeladná - golfový areál. Ještě nemají udělané stopy strojem, ale na některých místech už byla vidět stopa po běžkaři. Silnice přes areál byla po ránu příjemně zasněžená, na první letošní pokus mi to stačilo. Krásně svítilo sluníčko.
Vloženo 6.12.2016 6:59
Okruh Bílá-Bumbálka-Bobek-Bílá protažena rolbou, ale mezi zámečkem a rozcestníkem (Mezivodí x Bumbálka) a pak část cesty mezi Bobkem a horní stanicí lanovky na Bílé je zničen pluhem lesáků/silničářů, takže jsou na trase i šutry nebo hlína!
Vloženo 5.12.2016 11:24
Stopa kolem Lysé z Papežova, Zimný, Albínovo náměstí. Dále na Ostravici nesjízdné a namrzlé.
Vloženo 4.12.2016 21:24
Milovníci bílé stopy, z Bílé Konečné na Bobek, a pokračuje dále na Bílou, je strojově upravená stopa a dnes obzvláště krásné výhledy.
Vloženo 3.12.2016 22:13
Ahoj běžkaři, kde jste vseci? V Beskydech leží 40 - 50 cm sněhu, ale lidi skoro zadni. Trasa z Mezivodi na Bílou je projeta rolbou. Třeštík - Solan jedna stopa od bezkaru.
Vloženo 3.12.2016 18:36
Prošlapaná stopa Pustevny - Martinák, a Pustevny - chata Mír, i okruh kolem Skalíkovy louky.
Vloženo 3.12.2016 9:59
Pustevny hlásí: "Dnes pro běžkaře strojově upravená
trasa na Radhošť pro bruslení." Zdroj: Importovaná data ze střediska Pustevny, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Moravskoslezské Beskydy