Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 18.4.2015 21:21
Dnes okruh 10 km na Miseckach a na Vrbatovku.napadly asi 3 cm prasanu,takze led a jehlici zapadalo.dost rozslapane od chodcu ale dalo se jet.na vrbatovku od druhe zatacky ok.nevite nekdo jak to vypada ze spindlerovky na lucni?
Vloženo 16.4.2015 12:35
Ahoj všem, rád bych letošní zimní sezónu zakončil ještě jedním svezením. Chtěl bych Vás tedy poprosit o info k těmto dvou trasám:
1. trasa: Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská bouda.
2. trasa: Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Klínové Boudy - Pláně (horní stanice lanovky).
Chystám se v neděli nebo na začátku příštího týdne. Dle webkamer a počasí je mi jasné, že už to bude svezení s kompromisy, ale jedná se mi o informaci, zda je to alespoň z 80% sjízdné, aby to nebyl spíše pěší výlet:) Sehnal jsem si "kameňačky", tak jestli je to s občasným přenášením alespoň na ně:)? Moc děkuji za jakékoliv aktuální info k těmto trasám!
Vloženo 16.4.2015 18:46
Z Horních Míseček asi po 100 m nad Jilemnickou boudou se daly vzít lyže. Sněhu na silnici ještě dostatek, ale v oblasti lesa dost špíny. Nejlépe mazat lyže až na čistém sněhu. U Labské boudy, která je nepřetržitě otevřena, bylo cca 130 cm sněhu, totéž u pramene Labe (podle samorostu se směrníky). Jinak sníh jarní, pomalý, spíše turistika a opalovačka. Hlavní hřeben - nesouvislá sněhová pokrývka. Pokud se má ochladit, tak sníh vydrží minimálně do konce dubna.
Dnes umyty lyže a nakonzervovány. Nakonec byla sezona průměrná. Moc díky Jizerské OPS za údržbu lyžařské magistrály. Všem lyžařům přeji vydařené léto!
Zdraví Pepa
Vloženo 16.4.2015 16:48
13.4. - Mísečky - Labská: silnice na Medvědín protažena rolbou, takže do první zatáčky nic moc, možná že tam je teď už asfalt. Pak ale naprosto v pohodě, sněhu dost a projeto od rolby, ani to nebylo moc rozdupaný, nahoře to bylo i trochu přimrzlý, takže to letělo jak blázen. Sněhu je nahoře určitě dost, jde spíš o kvalitu.
Vloženo 9.4.2015 8:07
Na tratích na Mísečkách odoledne cca. 16:30 až 18:00 teplota mírně nad nulou, upravené rolbou asi z pondělí, moc to nejelo, měkký povrch. Sněhu ale spousta.
Vloženo 7.4.2015 9:59
Ti pěšáci a další idiotští likvidátoři tratí jsou jarně-zimním neštěstím Krkonoš. V Jizerskách se to téměř nevidí, nikdo si to nedovolí. V Krkonoších jsou dupači běžně i na upravených tratích mimo hřebeny. Neuznají jakýkoliv argument, nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by se po upozornění omluvil, uznal chybu. Jen arogantní výroky, že si mohou chodit kde chtějí. Na jaře je situace nejhorší, protože už se mnohdy neupravuje strojově a vydupané díry v noci zmrznou.
Vloženo 3.4.2015 19:44
Benecko - Rovinka - Jánský vrch - Hotel Žalý, Skvělé sněhové podmínky, cca 20cm nového sněhu. Trasa, kterou jsem jel byla čersvě protažená rolbou. Trasa Rovinka - Horní Mísečky protažená nebyla. Dopoledne skvělé poježdění. Po obědě se bohužel probudili i borci se skůtama a když je přestalo bavit ježdění po národním parku mimo cesty vrhli se na běžkařské trasy. Projeli skutečně vše takže bruslení nebylo nic moc. Nejhorší byla trasa rovinka - benecko, tam to krom skútrů projela i čtyřkolka. Je mi líto zničené práce rolbařů.
Vloženo 28.3.2015 21:52
Okruh Mísečky - Rovinka a zpět. Výborně upravená trať na skate (stopa zde není, v sobotu i neděli jsou zde závody, ale lze se v pohodě vyhnout, občas je potřeba počkat až přejede peloton :-) 500m před rovinkou 2x sundáte, za Rovinkou se jde pěšky asi 400m jinak super trasa. Pod 900mnm hodně jehličí, nad 900mnm čerstvě napadaný prašan. Trať upravená rolbou.
Vloženo 14.3.2015 22:07
David: Sice hodně zmrzlý, ale dá se to jet. :)
Vloženo 14.3.2015 0:07
Ahoj,nevite někdo jak je sjízdná trasa Benecko - Mísečky?Díky
Vloženo 7.3.2015 13:32
Mísečky - závodní okruh 10km: Přes den 3 nad nulou, sníh ale zatím není přemrzlý, spíš "čerstvý mokrý", mejdlovatí. Mazal jsem stříbrný klistr (KR40 + K21) a moc to nedrželo. Asi to bylo spíš na červený pevný vosk.
Závodní tratě jsou krásně upravené a to vč. okruhu na Rovinku.Lidí na sobotu uspokojivě málo.
Vloženo 6.3.2015 18:04
Medvědín - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vosecká bouda - Mísečky:
Odpoledne přišla teplá fronta, do 1200m mrholilo, sníh dole zmejdlovatěl a teď k večeru už namrzá. Na hřebenech lehce sněžilo a sníh zůstal kvalitní.
Silnice z Míseček na Labskou je ujetá lyžaři, závěje ani leďák skoro nikde a je pokrytá upluženým sněhem, takže na ní drží fialový vosk.
Pohraniční hřebenovka je doširoka vyšlapaná pěšáky, opět skoro žádný leďák.
Ostatní cesty (z Labské louky na Voseckou či na Růženčinu zahrádku) jsou vyjeté lyžaři, výjimečně je tam i stopa, ale většinou v tom chodili pěšáci, takže žádný požitek. Většinou by se tam dalo trochu i bruslit, ale je to spíš na klasiku.
Sněhu je na hřebenech dost - podle tyčí odhaduji něco kolem metru (samozřejmě až na vyfoukaná exponovaná místa).
Mimo cesty se dá jet jen tam, kde jsou stromy - tam je sníh celkem měkký. Na planinách se střídají plotny firnové krusty a dotvrda ufoukaného prašanu.
Vloženo 5.3.2015 15:17
Mísečky - Vrbatka po staré cestě - Šmídova vyhlídka a lesem dolů.
V noci skoro nesněžilo a přes den bylo jen pár přeháněk, cca 3cm nového sněhu. Pod 1000m padal sníh mokrý který zejména na slunci hodně mejdlovatěl. Nedrží na tom ani měkčí fialový. Ve vyšších výškách padal i zůstal takový těžší prašan a fialový Swix V50 byl skoro až moc tupý.
"Zkracovák" na Vrbatku je prošláplý několika lyžaři dolů i nahoru, ale mimo les to během pár hodin překryje vítr. Sjezd ze Šmídovky lesem dolů byl krásný, ale přeci jen to nebyl ten lehký zimní prašánek a trochu se to zařezávalo.
Vloženo 4.3.2015 17:32
Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny: V noci opět napadlo a trochu padalo i přes den. Na hřebenech je minimálně 15 cm prašanu. Dost fouká, takže mimo les jsou někdy závěje a jindy naopak vyfoukáno na starý přimrzlý sníh. Ve Špindlu bylo pár nad nulou, na Mísečkách kolem nuly a na hřebenech asi míň. Držel modrej v kombinaci s fialovým. Sníh je pomalý.
Stopa z Medvědína na Šmídovu vyhlídku je prošláplá a hamtalo v ní jen pár pěšáků, takže celkem obstojná. Silnice na Vrbatku byla upravená rolbou, ale jako obvykle je tam hodně našlapáno. Cca třetinu cesty je i lidmi vyjedtá stopa. Poslední 1km k Vrbatce už jsou nafoukané závěje. Zhamtané je to bohužel i dál na Harrachovy kameny, ale sníh je měkký a tak ty šlápoty moc nevadí, lyže to proříznou.
Vloženo 3.3.2015 17:19
Mísečky - Rovinka: ráno napadlo asi 5cm nového sněhu, závodní tratě dopoledne protáhli vč. 15km turistického okruho (snad celý - já jel jen z Míseček na Trojdomí a zpět).Bylo kolem nuly, takže ve stopě to namrzalo a klouzalo, ale mimo stopu na ukrouhaném sněhu dobře držel modrej s fialovým.
Vloženo 2.3.2015 14:55
Mísečky - závodní okruh 10km. Nad ránem pršelo a cca od 1000m sněžilo. Po posledním sněžení už nestihli tratě upravit, takže 5km okruh měl i ve stopě cca 3cm nového mokrého sněhu. Níže už jsou varhánky a mokrý sníh. Obstojně na to držel fialový klistr KR40 v kombinaci se stříbrným. S kopce i na rovině to jede uspkojivě rychle.
Teď jsou tu přeháňky, padá krupice (vypadá jak polystyren). Lidi skoro žádní, parkoviště na Mísečkách plné ani ne z poloviny.
Vloženo 28.2.2015 21:27
Benecko - Misecky stale prijemne svezeni. Jak na klasiku, tak na skate. Nikde zadne problematicke misto.
a.
Vloženo 24.2.2015 18:18
Dnes klasická "osmička"(tvarem, ne kilometráží, ta byla 20km). Ze stadionu na Benecku na Rovinku pak doleva směr Mísečky a zpět pak nad Špindlem přes Třídomí a Rovinku zpět. Večerní sněžení tomu hodně pomohlo, zhruba 5cm nového sněhu. V okolí obou stadionů stopy i bruslení, po spojovačkách vždy alespoň jedna stopa vyjetá od běžkařů. Příjemné svezení ikdyž při teplotách nad nulou pomalejší sníh...
Vloženo 16.2.2015 21:56
Dnes skate z Benecka na Horní Mísečky a zpět - tam po tratích, zpátky po plynovodu. Na Mísečkách tratě upravené - ještě odpoledne leckde manšestr. Obě cesty na Mísečky neupravené, stopy zledovatělé, uprostřed taky, při bruslení to ustřelovalo, hodně jehličí a větviček. Počasí super, lidí málo. Kdo si chce zajezdit, vyjeďte raději rovnou na Mísečky.
Vloženo 9.2.2015 10:32
Info zde:
Mísečky:
http://www.skiareal.cz/bezky
Benecko:
http://bilestopy.cz/cs/krkonose/beneckovitkovice

Na Mísečkách je teď 100% jistota, že bude upraveno vše. Na Benecku se starají o tratě také velmi svědomitě.
Vloženo 6.2.2015 20:25
Benecko-Rovinka-Mísečky po plynovodu parádní úprava pro skate i klasiku. Z Rovinek to vypadalo stejně dobře všemi směry-kolem Janovy hory, velbloudka, k Bellevue. Tratě na Mísečkách čerstvě upraveny.
To Alena: aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí najdete zde http://www.krkonose-vrchlabi.cz/bezecky-areal-vejsplachy
Vloženo 2.2.2015 12:19
1.2.2015 Benecko- Rovinka-Pirát-Mísečky a zpět. Závodní tratě na Benecku upravené, stejně i z Rovinek na Mísečky.
31.1.2015 Jsem sjel do Vrchlabí z Rovinek Velbloudí (Ale tam bylo v podvečer cca. 10 cm nového na upraveném podkladu ) nad Bubákov a sjezdovkou dolů. Cca. 600m pod Mísečkami diskuse s třemi pěšáky na upravené trati "My si můžeme chodit kudy chceme, nám nikdo nemá co zakazovat a poroučet".
Vloženo 1.2.2015 9:10
Opäť krásne upravené trate, až na debila, ktorý rozryl skútrom cestu na vrbatovku (v zákrutách úplne).
Vloženo 31.1.2015 8:53
Dnes ráno krásne upravené trate na Horních Mísečkach. Sněží.
Vloženo 31.1.2015 6:49
Trasa z Benecka-Rovinka-Plynovodni-Misecky-Janova Hora-Rovinka-Benecko, stopa absolutne bez upravy!!!???? pouze proslapana boulovata stopa,ktera lyze vubec nevede....mezitim pesaci,skutry....proste tragedie. jinak vsude spousty snehu, -3C a obcas snezeni- zimni idyla. mazano swix V45,ktery zacal pod miseckani namrzat,premazano modrym extra V40 a ok.
souhlas s Kamzikem, je skoda, ze je mistnim podnikatelum jedno,po jakych tratich se tu bezkuje!!!ikdyz jak jsem videl,hospody jsou
plne...a o to prece jde.
v nedeli si radeji zajedu do preplnenych Jizerek,sice o 30km dal,ale s jistotou,ze se svezu po upravenych tratich. Skol
Vloženo 31.1.2015 1:35
stopa na Rovinky projetá pouze od lyžařů, kterých bylo na trati poměrně dost. Opravdu nechápu, proč nejsou stopy strojově upraveny, za chvilku už do Krkonoš nikdo nebude mít důvod jezdit! sjezdovky předražené a běžecké tratě, hrůza, naprosto bez zájmu místnoch vesnic ! nechápu, proč s tím místní hoteliéři nic nedělají, takhle tu za chvilku zkrachujou úplně všichni :-( . smutný to příběh!
Vloženo 29.1.2015 22:53
Dnes večer jsem byl Benecko-Třídomí-HM-Janovka-Benecko. Vzhledem k tomu, že v poslední době napadlo relativně dost nového sněhu, tak je to měkkéí, odraz při bruslení se boří. Někdy jsem jel radši soupaž než bruslit :) Úsek Benecko-Labská upraveno spíše turisty a místními boudaři na skútrech než rolbou (stopa na klasiku tu ale byla). Od Labské přes 10km okruh hezky upraveno. Dále na Janovku už opět pouze upraveno svépomov od turistů. Asi ještě horší než cesta přes Třídomí. Celkově hezká projížďka vše je okolo bílé, ještě aby rolbaři trochu pomohli a bude to 1 s * :)
Vloženo 26.1.2015 10:55
Tratě kol Benecka vesměs upravené, stopa často přimrzlá, spíš na klistr. Méně lidí než o víkendu. Výjimkou je hlavní z Benecka na Rovinky, kde je to samá škola.
Vloženo 25.1.2015 14:36
klasika:Luxusni svezeni z Benecka na rovinky ve stope trochu cerstveho snehu obcas led ale jinak parada.
Vloženo 24.1.2015 17:53
Klasika z Benecka na rovinky trasa ledova ale jelo to nadherne, ale chtelo to maznout mix stribrny plus fialovy klistr. Supiny s problemama...
Vloženo 24.1.2015 17:18
skate z benecka na rovinka luxusní dálnice trochu ledovatejsi ale pocukrovano jelo to nádherně. dál na tridomi už boulovatejsi a na skate trochu boj. lidu hafo ale rozumní. posláno z nové mobilní aplikace hurá :-)
Vloženo 21.1.2015 21:45
Mísečky - Janova hora - Benecko - Třídomí - Mi. Mísečky okruhy luxusní stopy, dále na Benecko stopa vyjetá od běžkařů, taky super. Kolem Labský bez stopy, ale jelo to taky:-) a Mísečky zase luxus. Máznul jsem V45 a celkem v pohodě
Vloženo 20.1.2015 19:14
Dnes Benecko lyžařský areál přes Janův vrch na rovinka , třídomí a zpět na Benecko , asi 2cm nového sněhu.
Vloženo 19.1.2015 17:12
Dnes Benecko , Mísešky , Janova hora , Benecko. Klasicky stopa ledová na klistr.
Vloženo 17.1.2015 18:25
Trasa z Rovinky na H.Misecky pekna.Prvni km trochu nerovny teren pro brusleni, ale pak uz ok.Z Misecek na Rovinku pres Janovu h.upraveno, ale ve prostred byla rano stopa od skutru, takze se to borilo.Pred Rovinkou mekci snih.Desitka na tratich a svaznice super.Jinak vsude upravena trasa i na klasiku.Od rana snezilo.
Vloženo 13.1.2015 21:40
Taky jsem jel dnes od Bellevue na Mísečky a zpět. Trat na bruslení skutečně pěkná a ještě bych doplnil, že je i na každé straně pěkná stopa na klasiku...
Vloženo 13.1.2015 21:33
Dnes skate z Benecka na Zlaťák a zpět. Tam po tratích, zpátky po plynovodu a okolo Bellevue. Sněhu dost, místy v lesních úsecích odpoledne rozmočený, jak kapalo ze stromů. Mezi Beneckem a Mísečkami projeto rolbou. Dejte pozor při sjezdu od Benecka na Rovinka, v dolní třetině svahu jsou cca na středu dva lavory od spodní vody, které jsou vidět na poslední chvíli. Najet do toho, byl by člověk rád, že zlomil jenom lyži. SKOL.
Vloženo 11.1.2015 18:17
Dnes ráno vše trošku ledovaté, ale v průběhu dne sněžilo a tak to bylo čím dál lepší. Svážnice dobrá na skate i klasiku. Na 5 km okruhu nebyla stopa na klasiku a občas menší hrudky od rolby. Kameny nikde nebyly. Až do zítra upraví, tak to bude výborné.
Vloženo 7.1.2015 16:33
Trasa z Benecka od Bellevue přes Janovu horu na Mísečky a svážnicí do Labského dolu. Zpět na Benecko přes Třídomí.Z Benecka super manžetr trochu poškozený pásovou čtyřkolkou se saněmi.Z Rovinky pouze klasická stopa, pro bruslaře (můj případ) trápení v cca 10cm sněhu. Po napojení na běžecký areál Mísečky včetně svážnice do L. dolu bezva. Zpět cca 2 km upraveno, dále pouze ujeto běžkaři ale lepší než Janova hora. Sněhu dostatek. Nejlepší je svážnice Labský důl.
Vloženo 4.1.2015 19:30
Dnes 04.01.2015 výjezd na Horní Mísečky. Okolo 09:00 poloprázdné parkoviště (parkování zdarma). Volil jsem mezi zachovalými skejtovými lyžemi a práskačkami - klasičkami. Nakonec bruslení a udělal jsem dobře. Na klasiku nebyla projetá stopa. Bruslení v pohodě. Pětka byla po ránu projetá rolbou, ale stále sněžilo, tak se to trochu bořilo, sníh byl tupý, nijak extra to nejelo, ale spokojenost. Pětkrát jsem si obkroužil pětku, na první lyžování pro mě dostačující. Zejména ve stoupání místy viditelný kamínek nebo zmrzlá hlína, ale s trochou opatrnosti se dalo jet i na pěkných lyžích. Docela funělo a jak sněžilo, tak to flákalo do ksichtu. Chvílemi v lesních úsecích v závětří, když zasvítilo sluníčko - zimní pohoda. Jen ať ještě připadne, ať brzy zapomeneme na loňskou sezónu. SKOL !
Vloženo 4.1.2015 18:35
Na víkend jsme byli s kamarádem na Mísečkách a nemůžu si moc stěžovat. Jezdili jsme hlavně závodní okruhy od 1km až po 5km. V sobotu na pětce byly občas ledové plotny,ale dalo se v pohodě. V neděli ráno tam napadlo tak 8 čísel(sněží dál) a ráno to ujela rolba.... takže to bylo krásný, akorát stále sněží, tak to rychle zapadalo a poté se to lehce bořilo... Ted má ještě tak den sněžit, no a potom, když to projede rolba, tak to bude jedna velká fantazie! Příští víkend jedem asi zase, tak hodim info! :)
Vloženo 4.1.2015 18:06
Z Benecka přes Rovinka na Mísečky prašan, bez jediného kamene . Až připadne a bude udělaná stopa, luxus.
Vloženo 3.1.2015 17:15
Dnes se na Benecku odjely první závody VŠ ligy v běhu lyžích. Závodilo se bruslením. Jezdilo se ze stadionu na vrchol promenády před sjezdem na Rovinka.

Sněhu tam bylo vcelku dost, bohužel byl skoro všechen ve formě ledu, takže to bylo na pořádné hrany. Pár šutýrků se našlo, ale nebyl problém se jim vyhnout.
Vloženo 3.1.2015 16:23
Dnes z Míseček okolo Janovi hory na Rovinku a okolo Třídomí zpět. Výška sněhu docela ušla, jen občas nějaký kamínek, ale celá trasa byla hodně zledovatělá a neupravená. Dnes by mělo sněžit, pak by se tam mohla projet rolba a bude to bomba.
Vloženo 2.1.2015 9:31
Mísečky-Vrbatovka-Pramen Labe a zpět
Na Vrbatovku super podmínky na bruslení, stopa na klasiku žádná. Trochu to tálo, ale dalo se. Parádní výhledy - Ještěd, Sněžka,... Nahoře dost foukalo, jeli jsme přímo na Prameny po žlutý značce a bylo to hodně zmrzlý. Magistrálu cca v 15 hodin upravila rolba (bez stopaře na klasiku). Pokud nebude pršet, tak nahoře sníh ještě dlouho vzdrží.
Vloženo 1.1.2015 22:46
Zpráva od kamarádů z Benecka z dnešního odpoledne.

O víkendu se mají na tamních tratích konat první závody VŠ ligy, ale zatím to na to moc nevypadá. Prvních 50m stadionu je docela v pohodě, pak ale přichází nejhorší úsek v rozdvojení tratí a v tom hupíku (je tam fakt hodně šutrů). Zbytek promenády už pak docela jde. O samotných tratích (jak vlevo, tak vpravo) od promenády nemá cenu vůbec mluvit, tam se závodit nedá.

Celkově to vypadá, že by to chtělo nějakých 10cm nového sněhu, aby se tam dalo rozumně lyžovat. A vlastně všude, kde jsou u tratě stromy, tak jsou podmínky od dost horší než na volném prostranství.
Vloženo 1.1.2015 21:41
Mísečky-Rovinka 15km okruh: Díky za skvělé info od Honza Šotola, situace odpovídá popisu na 100%, i přes oblevu se podmínky nezhoršily. Poslední dva kilometry byly vyjeté koleje od nějakého JEEPa takže se hůře jelo.
Jinak super výlet.
Vloženo 31.12.2014 16:58
Mísečky-Rovinka 15km okruh:
Neviděl bych to tak zle, jako včera digidag. Potvrzuji, že je to neupravané (na Mísečkách upravili jen 5km a 2km okruhy). Ale sníh je na 15km okruhu všude až na dvě ojedinělá místa, kde teče potok a dá se to přejít po ledě. V nižších výškách (od Benecka až po Trojdomí) je sněhu opravdu tenká vrstva, ale pod ní není vždyasfalt, častěji spíš led (takže chrání před kamínky). Nepříjemný led je také na sjezdu z rozcestí 5km/7km okruhu na "Václavák" (rozcestí 7km/10km okruhu) Vše je zatím uskokojivě sjízdné díky té uškrávané vrstvě sněhu, ve které se dá jak brzdit, tak se od ní odrážet na klasiku (dnes Swix fialový V50). Obávám se však, že novoroční obleva s tím dost zamává. Ale pokud to úplně neroztaje, mohlo by to sněžení, očekávané v pátek večer, uvést zase do použitelného stavu.
Vloženo 31.12.2014 16:46
Mísečky - Česká budka - Sněžné Jámy - Labská bouda:
Sníh je všude v uspokojivém množství, jen u vRBATOVY mohyly a pak na pohraničním hřebeni je hodně vyfoukaný, kolem Violíku koukají kameny. Chodilo hodně pěšáků, zejména na Labskou boudu a pak po pohraničním hřebeni spousta Poláků.
Z Labské boudy jela několikrát rolba, která to po sobě (a po pěšácích) trochu zahladila. Na pohraničním hřebenu jezdí Poláci s rolbou, která nic nezahlazuje, do toho dusají lidi. Stopa na klasiku není skoro nikde. Bruslit se dá všude kromě cesty od Čtyř pánů na Českou budku a kromě Dřevařské cesty ze Sněžných jam na Labskou. Jeli jsme tudy dolů a celkem to šlo - střídala se lyžařská stopa a rozhamtaná cesta od bot. Okolo bylo dost prašanu, tím se dal brzdit jinak prudký spád.
Na Vrbatce bylo přecpáno (fronta až ven), na Labské jsme byli v 15h v poloprázné restauraci.
Vloženo 30.12.2014 22:21
Z Benecka na Rovinka a pak po plynovodu na Mísečky. Rozjeté od aut. Na asfaltu blanka sněhu, která není vždycky dostatečná. Snad nejlepší je to v okolí Černé skály. Mezi sjezdovkou a Mísečkami opět koleje od nějakého nadupaného auta. Na Mísečkách spodní pytel tratí asi průjezdný ale neupravený.
Vloženo 29.12.2014 18:05
Mísečky-Benecko neni ani projeto rolbou, jen vyšlapané od lidí na klasiku, je málo sněhu. Závodní okruhy na Mísečkách jsou upravené a sjízdné, jen v prudkých stoupání se objeví kameny... Občas jsou zmrzlé plotny ale dá se to celkem dobře projet, lidí akorát. Mísečky-Zlaté návrší je na silnici ujetý měkký sníh, dá se to jet ase nejlépe, dá se v pohodě bruslit, provoz akorát a nikde nic nevykukuje... čím jsi výš, tím víc sněhu! Jen tam všude extrémně fouká!!!
Vloženo 29.12.2014 15:18
Mísečky:
1) závodní okruh 5km uspokojivý. Nedávno byl upravený (jen naplocho, stopa nebyla vyříznutá). Ale v noci na dnešek napadlo 5-10cm prašanu a to zatím neupravili. Na několika místech jsou hroudy hlíny, zkracovák u rozcestí 5/7km je hodně kamenitý. Příkopy přes cestu nejsou ještě srovnané, občas dělají pěkné muldy. Je dost frišno (chladno a fouká). Modrý Swix držel, jen na uhrabaném sněhu trochu podkluzoval.
2) Cesta dolů na Labskou je projetá nějakým autem (tedy vyjeté koleje, už zasněžené). Dá se v tom jet, ale není to příjemné. Potkal jsem lidi, co jí šli až z Rovinky a prý se to dalo.
Vloženo 25.12.2014 19:00
Dnes: start nad bobovou dráhou ve Špindlu, přes sjezdovky Medvědín, Medvědín, Šmídova vyhlídka, Vrbatovka, tratě Mísečky a cíl opět stejnou cestou do Špindlu. Z Míseček na Vrbatovu b. to bylo dokonce projeté rolbou. Vyjímečně (cca 3krat) lezla silnice, ale jinak tato celá trasa pod sněhem.
Vloženo 21.12.2014 16:25
Stadion plus svážnice na Medvědín je super,svážnice na střelnici je horší mokrá místa.Jinak super.
Vloženo 14.12.2014 20:45
V sobotu se ještě lyžovalo na obou svážnicích, ale po nedělním dešti jsou všude už jen zbytky rozbředlého sněhu, rozumně se dá lyžovat jen na horním úseku svážnice nad křížením se sjezdovkou Medvědín, tam zbývá souvislá vrstva cca 5 cm uježděného sněhu.
Vloženo 12.12.2014 21:01
Na webkamerách z Míseček byli dnes spatřeni první lyžaři a hlavně na webu Skiareálu Špindlerův Mlýn je vidět, že první běžecké tratě jsou upraveny - viz http://www.skiareal.cz/bezky
Vloženo 2.12.2014 21:55
V neděli se dalo na Mísečkách lyžovat !!! Sice tedy hlavně pro skalní nadšence, ale šlo to na uměle nasněžené sjezdovce. Sníh byl souvisle od spodku sjezdovky za cestu na stadion, to se dalo jezdit kolmo nahoru nebo cik-cak jako při Tour de Ski. Druhá možnost byla jezdit klasiku buď na té rovné cestě na stadion nebo dole u spodku sjezdovky.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko