Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2017 16:30
V sobotu 29.4. rolba prohrabávala cestu pod Vrbatovou boudou směrem dolů na Mísečky - pendlovala tu cca 2 km tam a zpět celý den, takže večer už se dostala místy až na asfalt a auta, která do té doby parkovala na Mísečkách, vyjela k Vrbatce. Jinak v neděli 30.4. nahoře - Vrbatova bouda, Harrachovy kameny, Pančavská i Labská louka, Vosecká bouda, bouda u Sněžných jam - vše perfektní. Dolů od Vrbatky se dá jet těsně vedle vyfrézované silnice a pak kolem Šmídovy vyhlídky na Medvědín a po sjezdovce dolů na Mísečky.
Jinak silnice se frézuje skutečně kvůli autobusu - viz. stránky Buslinu i informace na zastávkách na Horních Mísečkách i u Vrbatovy boudy, mělo se jezdit od 29.4. - čili komu toto vadí, prosím pište Buslinu (provoz nahoru vždy začínal až na konci května, ne dubna jako letos, je to naprostý nesmysl). Bohužel je i pravdou, že silnici pod Vrbatovou boudou směr Mísečky tu v sobotu frézovala rolba z Labské (kdo si to objednal je jiná věc). Mezi Vrbatovou a Labskou je vyhrabané od rolby koryto, ale je v něm ještě dost sněhu, takže i tudy se dá, navíc tu běžkaři projely stopy těsně vedle prohrabaného koryta - místa je tu dost a sněhu nahoře zatím všude též.
Vloženo 30.4.2017 16:39
V sobotu krasne svezeni Misecky - Vosecka - Labska - Misecky na cerstve napadanem. Nahore minimalne pul metru snehu, na hrebenu o neco min. Prohrabnuto nebylo nikde, odpoledne jsem sundaval asi pul kilometru nad Miseckami; nahoru nejezdil ani autobus. Jen by me zajimalo, kde byli za techto podminek vsichni ti militantni bezkari, kteri by zastrelili kazdeho pluhare, potkaval jsem za cely den jen pesi...
Vloženo 27.4.2017 7:39
O stavu cesty z Míseček k Vrbatově boudě a dál k Labské - z mnoha příspěvků na toto téma vytahuji pro přehlednost fakta:

Včera jsem tam byla a cesta je pouze vypluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je no­rmálně sníh. (Karolína, vloženo 26.4.2017 9:58)

V sobotu jsem byla na bezkach a bylo to prima. Snehu vsude hromady. (Anonymous, vloženo 23.4.2017 18:23)

Zprávy, které byly ponejvíce diskusního charakteru, přesouvám do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze, kde je možno diskutovat dál dle libosti. Zde mezi "běžnými zprávami" by jinak mohly zapadnout jiné zprávy, které se aktuálním podmínkám věnují.
Vloženo 22.4.2017 20:30
Z Horních Míseček po sjezdovce na Mědvědín, po hřebenu na Vrbatovu a na Labskou (sníh souvisle), spodní cestou na Martinovku (sníh skoro k Martinovce souvisle, ale vykukují šutry) a pak po hřebeni na Tvarožník (občasné přenášení), Voseckou, Labskou louku, Vrbatovu a po silnici dolů na Mísečky. Poslední 1 km pěsky.
Labská pláň zatím bez kazu, hřeben se už na běžky skoro nevyplatí. Sluneční brýle a větrovka.
Vloženo 19.4.2017 16:53
Zdravím, jen doplňuji o plužení, že krátký úsek cesty u Labské směr Zlaté návrší lze vidět z webkamery ČHMÚ - http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=labskabouda
Vloženo 18.4.2017 10:06
bylo to dobré, dobře namazáno, dolů kolem pomníku Hanče to frčelo.
Vloženo 11.4.2017 15:35
A co svážnice do Labského dolu z Míseček? Ta je taky vypluhovaná?
Vloženo 12.4.2017 9:19
Karel: To nevím, poněvadž po tom zklamání všude možně už jsem neměl sílu to zkoumat. Vypluhováno bylo minimálně https://mapy.cz/s/1ymyQ

Dle pohledu z Medvědína vypadaly sjízdně závodní tratě, byly bílé. Ale kdo ví. Nezkoumal jsem to, protože se mi nechtělo vylejzat přes metrový mantinely, které rolba udělala.
Vloženo 11.4.2017 14:24
Běžky v Krkonoších definitivní konec. Skiareál Špindl s provozovatelem Labské boudy společnými silami zničili=vyplužili veškeré použitelné cesty v okolí Horních Míseček. Mísečky-Vrbatka-Labská vypluhováno. Mísečky-Medvědín vypluhováno. V okolí bufetu Na Stopě na Horních Mísečkách vypluhováno. Dle mantinelů však zbývalo ještě 50-100 cm uježděného sněhu. Pilně plužili včera, tedy 4 dni před 4 denním víkendem. Opravdu dobrá práce, pokud bylo cílem nasrat stovky běžkařů.
Vloženo 12.4.2017 19:22
Jako mistni horal, co tam byl naposled v nedeli, bych si troufnul predpovedet, ze o vikendu asi pujde lyzovat uz jenom spodem na strelnici a po svaznici zpatky. Eventualne sprintersky kolo.
Vloženo 12.4.2017 19:19
V nedeli na svaznici tak 15cm snehu. Byla vypluhovana, ale ne az na zem. Vzali to jen rolbou, asi aby to rychleji roztalo. Nedelal bych si iluze, ze tam toho moc zbylo.
Vloženo 10.4.2017 19:00
Svaznice Medvedin zatím dobra, ale mekka. Petka vcelku tvrda, ale v lese hodne bordelu a u lanovky 2 mista tak tak na projeti, tam uz se bude muset asi co nevidet zout. Nejlepsi to je spodem na strelnici a po svaznici zpet + sprintersky kolo. Kupodivu dost slusna je i smycka ze stadaku dolu.
Vloženo 9.4.2017 23:40
Dnes jsme jeli z Misecek (resp. od odbocky na sjezdovku Medvedin v druhe serpentine) pres Vrbatovu boudu k Labske boude. Snih sice tezky a mekky, ale je ho zatim dost - krome asi 50m, kde je nutne prenest.
Vloženo 8.4.2017 21:42
Ahoj. Ja dnes běžel bez lyží mimo jiné od Dvoraček, přes Harrachovy kameny na Mísečky. Osobně už běžky nedoporučuji. Kolem Vrbatky vyfoukáno, místa bez sněhu. Od Vrbatky dolu je na silnici sněhu dost, ale je to břečka a už opravdu hodně špinavé. Vypluhováno je zatím jen z Míseček na Medvědín. Na závodních tratích jsem sice nebyl, ale stadion úplně pod vodou, jedna ohromná kaluž a tratě musí být strašně špinavé, celkem nechápu, jak někdo může psát, že ještě ,,dobré" na lyžovaní.
(Odpověď na dotaz uživatele Běžkař z 6.4.: Mohu požádat, kdo máte informace, jak to vypadá se sněhem ze Špindlerovky na prvou stranu ke Sněžce a na levou stranu k Labské boudě? Která varianta je vzhledem k výšce sněhu lepší?

Event. pokud máte někdo informace o lokalitě Horní Mísečky - Vrbatiova bouda- Sněžné J8my, prosím také o info.

Děkuji)
Vloženo 8.4.2017 19:44
Na Mísečkách se dá pořád jezdit - závodní tratě už jsou neupravené, ale není to nějak extra měkké - pětka se dá ještě objet, je na ní jedno místo, kde se překračuje potok, a jedno místo, kde je jen úzký pás sněhu. Svážnice k medvědínským sjezdovkám byla upravená (respektive sníh z velké části odhrnutý a na zbylých dejme tomu patnácti centimetrech upravený maňzestr. Místy je sníh špinavý od jehličí, místy je to voda.
Vloženo 7.4.2017 12:26
Misecky - Vrbatka - nechci strasit, ale co jsem videl od parkoviste, tak se mne zdalo, ze silnice je zase protazena - jim by to bylo podobny - jistej si tim nejsem, nebyl jsem tam - když jsem videl ten začátek, tak jsem sel radsi na trate. Petka a svaznice neprojeta a v lese dost bordelu, ale zatím ještě vsude pod snehem
Vloženo 1.4.2017 11:48
V 6h z Míseček až na Labskou bezva namrzlý manšester. Sněhu dost až na Sněžné jámy. Pak Vysoké kolo bez sněhu a až na Petrovku blbý, častý přenášení už v měkčím sněhu popřipadě v mokrotě. Od Petrovky na Luční zase dobrý. Cesta k Luční přímo možná lepší než v zimě.
Vloženo 2.4.2017 19:52
Špindlerovka - Labská bouda - Vrbatovka - Špindl. Ve 14 hodin už byl sníh měký, stopa pořádně žádná, ale kromě jedné malé výjimky u Petrovky nebylo nikde potřeba sundavat lyže. Turistika dobrá, požitek z jízdy moc ne:)
Vloženo 25.3.2017 22:52
Tak do té doby může napadnout ještě půl metru sněhu. Ale dle dosavadních vyhlídek to vypadá, že rozhodně nevydrží.....
(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 25.3.: Myslíte,že vydrží sníh do Velikonoc?)
Vloženo 25.3.2017 18:41
Dnes ze Špindlu kolem Zubra na Mísečky a dále na Labskou b. Vše upraveno a sněhu dost. Jen tradičně jezdí skůtry a ničí to. A zítra pozor. Na Mísečkách jsou závody, tedy závodní tratě budou jistě zavřené!
Vloženo 18.3.2017 19:14
Dnes na Horních Miseckach cele dopoledne hustě snezilo. Napadlo cca 10 cm snehu. Kolem 9.30 hod.projela rolba stadion, malé kolečko, 5, 7 a 10 km - suprova uprava. Byla to sice kvůli hustemu sněžení dřina, ale lyzovacka byla pekna ;).
Vloženo 12.3.2017 18:36
Na Mísečkách je stále fůra dobrého sněhu. Okruhy perfektně upraveny. Jeli jsme až na Žalý - v nižších pasážích na Benecku a na Rovince sněhu méně, ale bez kamínků. Stoupání na Žalý neupraveno, ale stále dobře sjízdné i na skate.
Vloženo 9.3.2017 19:16
Jel sem před týdnem z Pece po hřebenech do Rokytnice, po hřebenech pohoda, sněhu dost,od Špindlerovky k Petrovce trošku rozvoraný ,na Martinovku v pohodě stopa a od Labský to bylo upraveno.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 9.3.: Nevíte prosím, zda je sjízdný okruh: Vrbatovka-pramen Labe, přes česko-polskou hranici, sněžné jámy a Petrovku až na Špindlerovku? díky)
Vloženo 26.2.2017 14:30
Trasa Benecko - Rovinka - kolem Janovy Hory-Misecky a zpet do Benecka pres Tridomi - včera ráno 2-3 cm prasanu,ze začátku se to lepilo,jelo to pomalu, odpoledne uježděné až na spodní vrstvu ledu-rychlejší. Z Benecka na rovinku po té rovnější cestě už to asi brzy nebude moc sjízdné (pod uježděnou slabou vrstvou nového sněhu je led.Výborná stopa pro klasiku z Rovinky přes Janovu H. na Mísečky.
Vloženo 25.2.2017 13:31
Z misecek na vrbatovu a labskou. Protazeno ale od mohyly zafoukane a rozslapane od pesaku. Čerstvá vrstva prašanu na zledovatelem snehu na skate dobrý klasika obtížné. Ráno nízká oblačnost po obědě polojasno jasno. Dopolední vítr ustal, teplota okolo-3. Celkem se jelo slušně.
Vloženo 10.2.2017 18:05
Okruh Mísečky - Rovinka:
Situace podobná, jako psal 8.2. Digigag.
Kolem Benecka vyloženě led (hlavně uprostřed), jinde jen trvdý sníh. Na něm je skoro všude trocha seškrábaného a částečně i nového sněhu, takže lyže na klasiku se v tom trochu chytí. Totéž většinou i ve stopách. Dnes ale dost foukalo a v lesích je ve stopách spousta jehličí a bukvic a celkem to drhne, hlavně ve stopách. Naopak prudší sjezdy jsou vyplužené na podklad už dají celkem práci ubrzdit. Už aby nasněžilo něco čerstvého.
Vloženo 10.2.2017 20:12
Z H.Míseček na Vrbatovku dále po magistrále na Voseckou boudu a zpátky. Trasa projetá čerstvě rolbou z Labské boudy, kterou jsem potkal ráno i odpoledne na cestě zpátky. Povrch tvrdý a rovný pro skate ideální. Jinde zmrzlý firn s vrstvičkou přemrzlého prašanu. Nahoře jasno bezvětří .
Vloženo 8.2.2017 20:30
Benecko - Mísečky. Na Rovinka ledovatá stopa. Dál pak projeto těsně před koncem oblevy. Dvě tvrdé stopy, uprostřed dostatek místa na skate. Mezi sjezdovkou a Mísečkama není stopa. Sjezdaři a čtyřkolkáři. Tratě na Mísečkách upraveny po ochlazení. Ještě je vidět manšestr.
Vloženo 8.2.2017 17:59
Mísečky - Vrbatka - Labská bouda:
Cesta až na Labskou urolbovaná s lehkou vrstvou uplouhaného sněhu. Stopy žádné. Na bruslení ideální. Na klasiku držely klistery KR30+KR40. Na pláních na hřebenech je krusta sněhu, kterou opatrnou jízdou neproříznete a na ni cca 1cm nového přemrzlého sněhu. Jezdí se po tom krásně, zejména pokud to dnes v noci (vyjasňuje se) víc umrzne. Od víkendové oblevy skoro nefoukalo, takže to nikde není vyfoukané na leďák.
Vloženo 6.2.2017 18:08
Mísečky - Medvědín - Vrbatova bouda:
Silnice na Vrbatku má urolbovaný skoro ledový podklad, ale na něm je rozumná vrstvička uplouhaného sněhu. Drží to v něm na stoupání a dá se v něm dobře brzdit při sjezdu. A jede to obstojně. Cesta z Medvědína přes Šmidovu vyhlídku je lyžaži uplouhaná na velmi tvrdý podklad a v tom nemálo šlápot od pěšáků. Paralelně vede dobrá stopa od skialpinistů, ale často dost prudce (na běžkách už mi to stoupací vosk neudržel). Na sjezd nic moc, sníh v lese má krustu, kterou lyže někdy prořízne. Na ní je cca 1cm nového sněhu.
Vloženo 6.2.2017 15:42
Mísečky - závodní tratě: Navzdory předpovědím je tu stále kolem nuly. Sníh je mokrý nebo přemrzlý, trochu na něm drží kombinace klistrů (V30, V40, V50). Všechny závodní tratě jsou upravené (zdá se, že celkem nedávno). Rolba pokračovala přes Janovu horu směrem k Rovince, ale tam jsem dnes nebyl. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné, silnice vyplužená až na asfalt (leďák začíná nad odbočkou na centrální parkoviště cestou k Jilemnické).
Vloženo 21.1.2017 17:41
Krásný skate z Míseček přes Vrbatovu a Voseckou boudu na terrex po kterém pod Mrtvý vrch,pak zpět.Stopa na klasiku byla vyjeta až od 4pánů skate bez problemů celou cestu,terrex dokonalý.Slunce a bezvětři ,na Vosecke teplomer na slunci 18C.
Včera byl v dobrem stavu okruh z Miseček přes Třídomí a Janovu horu na skate i klasiku
Vloženo 19.1.2017 18:55
Benecko - Horní Misečky a zpět. Jel jsem po 14:00 hodině, tratě na Benecku mi moc upravené nepřišly. Od Rovinek po plynovodu na Mísečky, zpátky po tratích. Ani jedna cesta nebyla upravená rolbou, místy brodění - zejména z tratí dolů směrem k Rovinkám. Bruslit se dalo, ale žádná hitparáda. Na Horních Mísečkách tratě upravené do sedmičky, desítka neprojetá.
Vloženo 18.1.2017 14:23
Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145
zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(
Vloženo 29.12.2016 21:39
Ráno z Špindlerova mlýna krkonosskou magistrálu na H.Misecky pak přes Labskou na Benecko a zpět. Sníh všude, ale od závory nerovností, místy ledovka (zejména od rovinky) Maza modrý swix odpoledne extra, zastávka u pirata a v kozlovne oboje skvělé . Snad to vydrží i nadále.
Vloženo 28.12.2016 22:32
Benecko - Mísečky po plynovodu
Rozježděno od čtyřkolek a terénních aut. Hlavně okolo Piráta (silnic?). Na trénování soupaže to ale stačí.
Vloženo 28.12.2016 20:26
Dobré. 27.12. byla projetá stále jen pětka. Byla standartní dvě místa, kde bylo vidět, že by to ještě nějaký sníh chtělo, ale jinak super. Navíc sněžilo, ted to bude určitě fajn.
(Odpověď na dotaz uživatele Maca z 28.12.: Ahoj, nevíte jaké jsou podmínky na skate na Horních Mísečkách? Díky)
Vloženo 26.12.2016 12:45
Mísečky upraveno,teplota +2st.,mlha a občasné mrholení.Vlhčí sníh,místy se trošičku boří,provoz na Svážnici i tratích slabý.
Vloženo 19.12.2016 13:13
Z Misecek pod lanovkou Labská až na Rovinku a potom zpět kolem Janovy hory na Misecky. Okolo Rovinky špatné, málo sněhu, led, bez stopy, hlavně směrem na Janovu horu. Ale možná v noci na neděli nasněžilo.
Vloženo 17.12.2016 17:01
Z Míseček upraveno na skate až na Labskou boudu :o)
Vloženo 14.12.2016 20:25
Ze Špindlu od Zubra na Mísečky vše bezpečně pod sněhem a upraveno. Nahoře upravená jen pětka, kde je na cca dvou standartních místech vidět, že je sněhu méně. Na pětce je i stopa na klasiku. Na skate upraveno i z Míseček na Medvědín.
Vloženo 13.12.2016 10:12
Parkoviště Horní Mísečky: Leží vedle kotvového vleku č. 14. Nehlídané parkoviště, s vyhřívaným WC, je dobrým výchozím bodem pro běžecké a sjezdové tratě. Příjezd na parkoviště s povinnou zimní výbavou v autě je od Jilemnice po silnici číslo 286. Parkování v zimním období od prosince do Velikonoc je zdarma.Kapacita parkoviště na Horních Mísečkách je 160 míst pro osobní automobily. Parkování je organizováno 8:30 - 16:00 hod. Pro spolehlivé zaparkování vozidla doporučuji příjezd do 10 hod. Při obsazeném parkovišti je možné zaparkovat auto zdarma v Dolních Mísečkách (lopatu s sebou), použít bus dle JŘ nebo pěšky 2 km do kopce po žluté značce do Skiareálu.
Vloženo 11.12.2016 17:52
Dnes Horní Mísečky vytrvalé sněžení. Padal mokrý sníh. Na skate je nejlepší svážnice k sjezdovkám.
Vloženo 11.12.2016 14:56
Brány na parkovišti Horní mísečky jsou připravené již na tuto zimní sezonu poněvadž je již celý rok za 100kč/den a bude se zdražovat,dražší bude od května i kyvadlo na Zlaté návrší.
Vloženo 10.12.2016 12:53
Mísečky 10.12
Ráno po sedmé hodině na Svážnici po zřetelných stopách od pásů rolby a téměř neznatelném manšestru v tvrdoměkké stopě ke sjezdovkám.Značně slehlý sníh začíná být špinavý a místy je v něm hodně jehličí.Mírné oteplení a déšť udělaly své a některá místa začínají být kritická,přes první sjezdovku je hodně špíny i kamínků,za sjezdovkami je hodně jehličí.Nejčistší a upravená je zadní sjezdovka,tréninkově na bruslení je to to nejlepší,co dnes Mísečky nabízejí.Závodní okruhy jsou proměklé a začínají být také ve špatném stavu,ještěže zítra na tohle napadne nový sníh.Škoda,celý týden až po dnešek to bylo parádní,dneska to nemá cenu se na tomhle trápit…
Vloženo 10.12.2016 10:45
na Mísečkách konečná, lyžuje se na rozbředlch zbytcích sněhu, leze z toho bláto, tráva, kamení, svážníce tak 3-5 cm sněhu, u první sjezdovky hlína a kamení, musí se tam objíždět, na závodních tratích zbytky sněhu, jestli nezačne padat tak po víkendu konec

netuším kde vzali včera večer ve zprávách že je tu 20 km upravených stop, asi nějaká hotelierská lobby...
Vloženo 9.12.2016 19:10
Jedině tratě na Mísečkách, pokud vím. Jinde ne. Všude jinde je vyfoukáno, nebo neupraveno. (na Medvědín vypluhováno) Bylo upraveno na Kněžicích a tratě na Benecku. Ale tam bude už nejspíše málo sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Golem z 9.12.: Poradi nekdo kam vyrazit skateovat ? diky)
Vloženo 5.12.2016 21:57
Mísečky: pětka a svážnice medvědín super stav. Sedmička neupraveno a nahoru od Jilemnické standartně vypluhováno (nevím, zda na Medvědín, nebo na až na Labskou). K dotazu na parkovaní: myslím, že závory tam byly už loni a slouží na letní sezonu. Předpokládám, že parkovaní bude zadarmo i letos....
Vloženo 4.12.2016 18:27
Dnes na Mísečkách totální paráda. Upravená 5 a svážnice ke sjezdovkám. Úsek z Míseček po první sjezdovku už trochu rozjetý od skůtrů - na skate vůbec nevadilo. Nejlepší to dnes bylo od druhé sjezdovky až po sjezd do Špindlu. WC na parkovišti mimo provoz a restaurace na stadionu taky. Ještě mám dotaz: Nevíte někdo, jestli se bude letos platit za parkoviště? Přibyly tam závory, tak si myslím, že jo...
Vloženo 7.12.2016 9:43
V sobotu na večír jsem si dal okruh z Rovinek na Mísečky přes Labskou a zpět přes Janovi horu. Byl to masakr. Ledova krusta se bořila a chvílemi jsem si připadal jak ledoborec mezi krami. Kousek od misecek to bylo ujete nějakým skútrem jina bez stipy krome trati. Od huculu k rovinkam je to mezi kolejemi od aut ale paradoxní to byl nejlepší úsek. Snad se to již zlepšilo.
Vloženo 5.12.2016 21:26
Z Benecka se dá jet od zatáčky, sněhu je tak dvacet ujetých centimetrů, jezdí tam ještě auta, takže stopa je jen uprostřed, ale na Rovinka dojedete v pohodě. Auta jezdí až za odbočku nahoru na Mísečky, dál to bylo velmi málo ujeté, ale to už jsme nedali.
Vloženo 3.12.2016 12:42
Mísečky 3.12
Dnes jsem vyrazil na jistotu na Mísečky,kde se dají předpokládat po většinu zimy výborné běžecké podmínky.Teplota hodně pod nulou(vrzající hole),závodní tratě do 5km bezvadně upraveny.Svážnice ke sjezdovkám také velmi dobrá,za nimi však je to trochu měkčí.Nový sníh sice moc nejede,což zpravidla člověk na prvním výjezdu moc neřeší.Úprava je výborná na bruslení,kdo rád jezdí "prasečí" styl nebo klasiku ve stopě,tak bude muset ještě chvíli počkat.Chce to ale zejména při prudkých sjezdech býti více opatrný,né jako já,když jsem se 2x v 50km/h vymetl tak,že držadla holí vrazivší do břicha jsem málem hledal na druhé straně.Sněhu je dostatek(asi 40cm),takže nejhorší kamenačky může člověk nechat doma.Lidí moc není a sjezdovka na Mísečky také není v provozu,i když z Medvědína se normálně do Špindlu jezdí.WC na parkovišti je mimo provoz.
Vloženo 2.12.2016 22:29
Medvědínská svážnice a pětka upravováno...
(Odpověď na dotaz uživatele RAdka z 1.12.: Horní Mísečky... víte někdo jak to tam vypadá? Dá se už na běžkách?)
Vloženo 14.11.2016 18:26
Mísečky stadion, na listopad krásné podmínky, zakroužit se tam dalo i když tratě jsou neupravené. Zítra to bude ještě skvělé a pak se uvidí co s tím udělá obleva....
Vloženo 14.11.2016 17:02
Já včera dojel k prameni Labe na šupináčích dokonce od vojenský ze Špindlu. Na dnešek, ale sněhu zase něco odtálo a kolem Zubra uz leze asfalt. Cca 300metrů nad Zubrem už dobré. Ale pozor!!!! Když nepluhujou idioti z Labské boudy..... tak dnes od Jilemnické b. to nějaký dobrák posypal štěrkem až na Medvědín. To člověk fakt nechápe. A z Míseček na tratích ke střelnici, dnes náklaďák a tahají dřevo....
Vloženo 14.11.2016 10:18
Včera 13.11. perfektní lyžařské podmínky na hřebenech Krkonoš v okolí Vrbatovy Boudy a Labské boudy. Já byl na běžkách, na kterých se dá dojet klasicky či vybruslit již z Horních Míseček až na Vrbatovku, lidé jezdili i na skialpech. Na Vrbatově boudě, kde je vyfoukáno, přesto leží průměrně 18 cm sněhu, na Labské louce o něco víc. Nádherný a naprosto fantastický začátek zimy. Kdo můžete, vyražte tam ještě dnes, než přijde obleva!
Vloženo 14.11.2016 2:36
Dnes jsem byl na Mísečkách a dojel až na Labskou b. - 25 cm prašanu ! Bylo to super ! Nahoře je upravené kolečko.
Vloženo 13.11.2016 22:28
Na listopad luxusní lyžování, sjízdné obě svážnice, i když kamínky tam lezou.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko