Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 17.4.2018 13:59
V neděli bylo vypluhováno z Horních Míseček na Medvědín. Od 2. zatáčky Masarykovy silnice to už bylo dobré. Ve 3. a 4. zatáčce s opatrností sjízdné, ale sníh mizí před očima...
Vloženo 14.4.2018 16:11
(Odpověď na dotaz uživatele Fidla z 13.4.: Ahoj! Z Horních Míseček na Vrbatovu boudu? Je stále naděje, že silnice nebude zítra vyhrnuta? Minulý rok jsem touto dobou byla nemile překvapena... Nemáte někdo aktuální informaci?)
Vloženo 12.4.2018 18:40
Běžecké tratě pevný podklad lehce obměklý. Sněhu dostatek (cca 50 cm), ušpiněný na 5km okruhu u sjezdovky Labská velké množství jehličí. Překvapivě dobré
Vloženo 10.4.2018 9:26
Ahoj, na cestě z Míseček k Vrbatově boudě je ještě spousta sněhu, místy špinavý, nahoře čistší firn. V neděli nám ale nepřálo počasí, splnila se předpověď norského serveru, ráno sluníčko a vítr, pak se přidaly mraky a kolem půl jedné začalo pršet. Tak snad někdy příště ještě užijeme hřebeny za slunného dne.
Vloženo 6.4.2018 23:22
Ahoj. Nebyl jsem tam, ale je asi jisté, že na neupravené cestě bude sněhu spousty. Bylo by to jinak v případě, že by to už Labská b. tradične pluhovala, ale to snad zatím ne.
(Odpověď na dotaz uživatele Miluna z 6.4.: Prosím může někdo poskytnout informaci, zda se stále dá dobře jet na běžkách z Horních Míseček k Vrbatově cestě a dál k Labské boudě?)
Vloženo 1.4.2018 22:14
Benecko - Rovinka - po plynovodu - Mísečky - po tratích - Rovinka - Benecko.
Kvůli silnému větru spoustu jehliček a větviček. Vůbec to nejede. Po tratích možná o trochu lepší. I když okolí Janovy hory je tragický. Na Mísečkách projeto okolo stadiónu.
Vloženo 30.3.2018 19:42
D. žádný strach, neprovedla...
Vloženo 30.3.2018 19:00
Na Rovinka v lese špinavý led. Od Rovinka na Mísečky po obou stranách pak čerstvě najeté stopy. Odpoledne to bohužel hodně změklo. Sněhu hodně. Bez přenášení.
Vloženo 29.3.2018 23:08
Pokud jde o sníh, tak je ho z Míseček na Rovinka dost, sjízdné to je. Uprava, ale už stará a trocha špíny.
(Odpověď na dotaz uživatele Dana z 28.3.: Ahoj, nevíte jak vypadá trat z Horních Míseček-Vítkovice-Rovinka? Děkuji)
Vloženo 26.3.2018 21:16
Suprovy vikend. Spindlerovka - Petrovka - Vysoke kolo - Snezne jamy - Violik - pramen Labe - Labska - Martinovka - Bradlerovy boudy - Spindlerovka - Lucni - Vyrovka - Klinovky - Strazne. Super sníh, v sobotu polojasno, v neděli jasno, Snezka v mracich. Od Vyrovky polojasno.
Vloženo 24.3.2018 13:51
Špindl-Sněžné jámy-Luční. Ideální podmínky. Spousta běžkařů i na hřebeni. Asi nedavno napadlo trochu nového na zmrzlý podklad. Sníh vlhčí, mazal jsem červeny speciál V55 pro teploty -2až 0 na starý sníh a šlo to dobře, dokud se nesjel.
Výborně vysněžená je i zimní zkratka od Špindlerovky na Luční.
Lyže jsem nemusel sundavat nikde, ani kolem Mužských kamenů.
Od rozc. pod Pettroivkou na Špindkerovku dokonce strojová stopa. Ale i jinde je to dobře projeté, ostatními běžkaři.
Skol!
Ovšem podcenil jsem oblečení, nahoře žádný jaro. Čelenka a tričko se softshelovou mikinou je málo Až pod Vrbatku to šlo v tričku samotným..
Vloženo 21.3.2018 21:19
Mísečky Stopa - Vrbatka - Violík:
V noci z úterka na středu napadlo 3-5 cm nového sněhu, který překryl většinu ledů i jehličí z minulých dnů.
Do závodních tratí jsem nejel, ale ty kolem Stopy vypadaly nově upravené. Stopa byla zmrzlá, vedle stopy byl krásný rolbou ujetý sníh, žádný led.
Cesta na Vrbatku po sněžení ještě nebyla projetá rolbou, je plná měkkého sněhu, ve kterém to dobře stoupá (modrý Swix), hůř už se bruslí. Dolů to jede obstojně. Až posledních 500m pod Vrbatkou je skoro samý led, ale dá se jet u kraje cesty, kde je navátý měkký sníh. Ani přes dnešní polojasno sníh nezměknul, zůstal prachový, takže přes noc nepřemrzne v leďák.
Na hřebenech (vč. hraničního hřebene) mají cesty částečně tvrdý podklad (ale ne leďák, vítr do něj zapracoval tenkou vrstvu nového sněhu) a částečně návěje. Nejlíp se jede mimo cesty, po pláních se dá bruslit, neboří se. Opět se střídají tvrdé (ale ne ledovaté) plotny a navátý nový sníh.
Lidí málo. Vrbatka stále ještě otevřená. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné (stejně jako sjezdovky a lanovka).
Komentované fotky zde:
https://photos.app.goo.gl/nVH3ONNrLF3TZ0KM2
Vloženo 16.3.2018 19:23
Stopám na trase Buď fit v Labském dole nový sníh neuškodil, tam napadly sotva 2 cm a tím jak ho lyžaři ujezdili, se spíš zarovnaly nerovnosti po včerejších "ničitelích", které ještě v poledne byly patrné a v 17:30 už ne. Dolů pod lanovku na Medvědín taky v pohodě sjízdné.

Přejezd přes Špindl do Svatého Petra je nejlepší skibusem, jízdní řád je na webu skiareálu, ale je to vlastně info celkem k ničemu, protože teď v neděli má jet skibus naposled. Tak pro příští sezónu...
Vloženo 15.3.2018 20:41
Na Mísečkách čerstvě upraven okruh 5km + kratší okruhy + nějaké spojky. Z lyžařského pohledu dnes nejlepší místo, k dokonalosti chyběla stopa na klasiku v úseku od lanovky Labská na stadion. Nicméně na pár úsecích na sluníčku se stejně opotřebovávalo rychle. 7,5 km okruh upraven dříve (podle mě neděle), ten už je slabší a zejména ve spodní části špinavější, pokračoval jsem ještě kousek směrem na Rovinku (ještě starší úprava, ale pořád se dá) a pak se vrátil po části 10km okruhu (obdobně, dá se). Serpentiny z Míseček na Vrbatovku nabízely pěkné podmínky pro bruslení (však si tam taky trénující závodníci vyjeli) a parádní podmínky pro bruslaře preferující přírodou a lyžaři upravené trasy jsou i nahoře, např. u Harrachových kamenů. Zejména když je krásně, jako bylo dnes.

Z Míseček do Špindlu jsem jel po modré sjezdovce, v prudších úsecích už byla odpoledne plná mokrého rozježděného sněhu, takže v botech sucho nezůstalo. Trasa Buď fit v Labském dole upravena čerstvě (včera nebo dnes), v místech kam se dostane sluníčko už stopy místy trochu poškodili nešikovní dupáci či bezohledný bruslař (upravuje se tam jen na klasiku). Spojka na Medvědí koleno sjízdná (uježdná, používaná i pěšími).

Nahoru na hřeben (Medvědí b. - Martinovka - Pod smělcem) a po hřebeni na Sněžné Jámy rozumně sjízdný, žádný ledovatý nebezpečný úsek jsem nepotkal, jinak to samozřejmě není upravovaná trasa a skialpy se tam podle mě hodí o něco víc než běžky.

Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/
Vloženo 14.3.2018 19:29
Okruhy na Mísečkách vypadaly dopoledne čerstvě upravené - nevím které přesně, jen jsem projížděl na sjezdovkách přes stadion :-) Z Míseček na Rovinku přes Labskou upraveno nebylo, starší stopa vypadala relativně použitelně, prostor na bruslení byl docela rozdupaný.

Na Buď fit trase v Labském dole byla už ráno zakryta špína ve starších slušných stopách popraškem nového sněhu, střídavě slabě sněžilo po celý den.
Vloženo 13.3.2018 19:12
Nejpříjemnější překvapení dnešního dne - čerstvě strojově upravená trasa od Špindlerovy boudy k Moravské boudě, stejně tak i silnička někam k parkovišti na začátkem sáňkařské dráhy, prostě tohle https://mapy.cz/s/2sPXX. Celkem něco přes 3 km, 1-2 stopy po stranách + mezi tím se asi dá bruslit do té doby, než to rozdupou pěší. Netušil jsem, že na hřebeni mohu narazit na upravenou stopu.

Dolů z Moravské na Davidovy boudy v pohodě, z větší části po upravené sjezdovce.

Davidovy boudy - Medvědí bouda: tím aspoň zodpovím tento již neaktuální dotaz:
(Odpověď na dotaz uživatele Vlaďka z 21.1.: Dobrý den,jak to prosím vypadá z Labské boudy přes Martinovy boudy a Davidovy boudy do Špindlu?dá se tam vůbec projet na běžkách?jsme spíš horší běžkaři :-)
Tedy sjíždět do Špindlu z Martinovky je vhodné přes Medvědí boudu, okolo Patejdlovy a z Medvědího kolene se napojit na trasu Buď fit v Labském dole. Trasa mezi Medvědí boudou a Davidovkami je vhodná jen jako spojka v nouzi a pro začátečníky moc ne, ve směru z Davidovek jsem lyže nesundal, opačným směrem bych ve sjezdu k potoku sundaval. Je třeba počítat s tím, že se hůlky mohou bořit skoro metr hluboko.
Vloženo 13.3.2018 10:35
Po nočním dešti výrazně přibylo jehličí ve stopách - z trasy Buď fit v Labském dole, kde už to místy brzdí dost. Podobné to bude asi i jinde, chtělo by to sněžení.

Průchod Špindlem na tratě ze Svatého Petra - minimálně 500 m s lyžemi v ruce a dalších 500 m taky spíš pro otrlé.
Vloženo 12.3.2018 16:34
Buď fit trasa v Labském dole – stopy dnes dopoledne stále ve slušném stavu, s ohledem na počasí posledních dní přibývá jehličí ve stopách, ale pořád pěkné svezení. Další úprava bude mít smysl asi až po sněžení.

Trasa údolím Bílého Labe – kdysi dávno projeto zásobovací rolbou, která teď stojí u Boudy Bílé Labe zapadaná pod sněhem, pravidelně po té cestě jezdí zásobovací skútry. Takže nějak uježděné to je, jestli se občas objeví náznak stopy vyjeté od lyžaře závisí na aktuálním provozu lyžařů a ostatních. Za můj dopolední výlet jsme tam byli 2 běžkaři, 7 pěších turistů a 1 skútr. Myslím, že pokud v nějaké mapě mají tuto trasu vyznačenu jako upravovanou pro běžkaře, mohou toto označení s klidem zrušit, sjízdné to ale je. Spodních pár set metrů je společných se závěrem sáňkařské dráhy (ta byla v pondělí mimo provoz a bylo to krásně urolbované), napojení na spodní konec trasy Buď fit od silnice jen pěšky (silnička k lávce je posypaná a prosolená na asfalt).

Několik fotek na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/889875874517333/. Počasí: po většinu dne mrholilo, ale zatím moc nepršelo.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 11.3.2018 22:19
Odpoledne z Medvědího kolene na Patejdlovu boudu přes Mísečky a Labskou boudu. Sněhu všude spousta, i kdyby v pondělí celý den pršelo, sníh s přehledem vydrží.

Spojka z Medvědího kolene proti proudu Labe na trasu "Buď fit" v Labském dole má stopu vyjetou od lyžařů. Trasu "Buď fit" v Labském dole upravena (2 stopy na klasiku v dobrém stavu, na bruslení mezi nimi prostoru moc není a slouží i pro pěší). Od konce Buď fit trasy ke spodku lanovky na Medvědín bez stopy, povrch rovný, bruslit by se dalo dobře.

Nahoru na Mísečky jsem jel zpočátku po sjezdovce a pak po trase nad Labským dolem. Ta stopu na klasiku nemá - po celé délce až na stadion na Mísečkách, na bruslení ale bude pěkná. Na Mísečkách jsem projel 7,5 km závodní okruh - kvalitně upraveno, 1 stopa na klasiku plus prostor pro bruslení. V některých místech dost špíny ze stromů. Pokračování na 10km okruh už mělo úpravu o něco starší a jelo to pomaleji, rychle jsem to otočil, kvůli tomuhle nemělo smysl riskovat, že nestihnu večeři :-) Trasy směr Benecko vypadaly podobně, tedy starší stopy, nejel jsem tam, ale určitě bude sjízdné.

Cesta z Míseček nahoru na Vrbatovku slouží všem - běžkařům, skialpinistům, sjezdařům, pěšákům, sáňkařům, lyžařům taženými psy atd. - každopádně odpo neměla ani náznak stopy na klasiku, bruslit by se asi dalo slušně. Aspoň sporadická vyjetá stopa na klasiku se objevila až před Labskou boudou. Úsek z Labské boudy na Martinovku odpovídá tomu, co se od něj dá očekávat. Trasa podél tyčí ve svahu, projeté množstvím lyžařů to je, stopou se to nazvat nedá, vhodné pro ty, co mají spodní nohu delší :-) nic pro milovníky upravených tratí a z kopce občas náročnější, ale taky to má svoje kouzlo. Sjezd z Martinovky přes Medvědí boudu na Patejdlovu boudu nebyl v rozměklém sněhu příliš náročný, šlápoty od pěších nebyly tak hluboké, aby při sjezdu vadily.

Trasu jsem pro lepší orientaci naklikal na https://mapy.cz/s/2stYd. Pár (doslova) fotek na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/889382177900036/

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 23.2.2018 15:31
Trasa Benecko - H. Mísečky - Zlaté návrší a zpátky pres Janovu horu. Od rovinky ve stope hromady jehličí, lepší jet vedle od Labské už snih čistý na modré vosky. Zpátky dobré k Janově budce pak misty necistoty místy ledové plotny. Stopa znatelna ale asi lepší na skate, podklad rovny pevný. Celý den jasno nahoře - 6 dole okolo - 3 odpoledne. Stále kvalitní lyžování.
Vloženo 17.2.2018 20:39
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Labská bouda:
Cesta na Vrbatku měkká (rolba upravovala kdoví kdy). Málokde je cesta ujetá - v měkkém sněhu je to často zdupané pěšáky. Na klasiku fajn, bruslení dá trochu práci, na sjezd mírně pomalé. Leďák je jen pár desítek metrů pod Vrbatkou.
Na hřebenech je 100 - 150 cm sněhu. V posledních dnech celkem foukalo, takže nový sníh byl větrem upěchován do tvrdší hmoty a dost zavál i silnici na Labskou (pokud ji v sobotu neprojeli rolbou). Na bruslení nevhodné, na klasiku dobré. Od Čtyř pánů na Českou budku (a asi i na Voseckou) vedou kvalitní stopy, téměř nejsou rozdupané.
Cesta na hraničním hřebeni je vyfoukaná do leďáku, ale u cesty se najde i měkčí sníh, ve kterém lze stoupat. Po této cestě chodí hodně pěších Poláků (a přes pramen Labe i na Labskou boudu).
Kolem Sněžných jam je dostatek sněhu, žádné šutry, ale sníh je vyfoukaný do ledova. Sjezd na Labskou boudu po Dřevařské cestě je pěkný a celkem bezpečný. Stopa na cestě sice byla zdupaná pěšáky a cyklistou, ale dá se jet všude vedle stopy mezi stromky.
Podle předpovědi počasí se mi zdá, že tento stav minimálně týden ještě vydrží. Zlepšit ho může projetí rolbou na Labskou boudu, zhoršit dupálisti.
V pátek to drželo na modrej Swix, ale v sobotu bylo tepleji a asi by to chtěli i fialovej, ale opatrně.
Na Labské boudě je otevřený jen bufet. Lidí bylo v pátek všude málo - bylo jasno, ale zima (hlavně díky větru).
Vloženo 13.2.2018 13:57
Sorry, to nebyl dotaz, ale rovnou zpřáva. Píšu to ma mobilu a nějak jsem se uklikl.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 13.2.: Okruh Mísečky-Rovinka:
Včera napadlo 3-5cm sněhu. Okruh potom celý upravili, stejně tak i závodní tratě až na 10km okruh. V poledne už byly úseky prudších sjezdů vyplužené na leďák. Jinak ideální podmínky. Stopa je rychlá a přitom v ní skoro všude dobře drží modrý Swix. Na bruslení myslím taky všude dobrý.
Dnes je polojasno, takže to měkne pomalu a asi to pár dnů taklhle vydrží. Výjimkou jsou slunečné partie cesty kolem Benecka. Tam to rychle měkne a pěkně podkluzuje.
Nahoře i v závodních tratích lidí pomálu, okolo Rovinky o poznání víc. Parkoviště na Mísečkách se oproti včerejšku dnes zaplnilo během dopoledne.)
Vloženo 11.2.2018 20:03
Benecko - Mísečky - svážnice pod Medvědín a zpět: vše sjízdné, ale místy je to ledovaté nebo špinaté od jehličí. Nejlepší podmínky na závodních tratích, běžná trasa okruh z Rovinky na Mísečky má oproti páteční Černé hoře horší podmínky na klasiku. Na skate Benecko-Mísečky ideální.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/872011149637139/
Vloženo 10.2.2018 19:07
Task sem si odpovedel dneska sam, zajel jsem tam a jezdil jsem skate, upravene pekne. Jinak klasika by okolo Benecka byla urcite na klistr, okolo Misecek a vyse by mozna drzel I vosk.
(Odpověď na dotaz uživatele Hugo z 9.2.: Jak prosim vypada 15k okruh Rovinka Misecky? Klasika - je to premrzle na klistr, nebo to pujde i s modrym extra? Dik.)
Vloženo 10.2.2018 18:42
Zavodni okruhy na Miseckach dnes dopo uzasne upraveny. Pres Janovu horu na Rovinku na skate upraveno, totez zpatky z Rovinky na Misecky. I na Zaly to vypadalo pekne.
Vloženo 4.2.2018 21:51
Roudnice, Rezek, Dvoračky. Skate Zmrzlý sníh, stopa tvrdá. Okruh kolem Roudnice v dobrém stavu, dále na Rezek a Dvoračky stopy v horším stavu (tvrdá, jehličí). Úzká trať na bruslení. Pokud si chcete dobře zajezdit, doporučuji motat se pouze kolem Roudnice a dál to nepokoušet.
Vloženo 2.2.2018 7:49
Dle slov rolbaře z Herlíkovic by měla být upravená Velbloudí cesta na Rovinka, přes závodní tratě na Benecko a na Žalej. Zatím neověřeno.
Vloženo 8.2.2018 22:47
Dnes na Mísečkách luxus
Vloženo 27.1.2018 16:17
Dnes 9:00 Mísečky. Jezdil jsem 10km okruh. Vše skate perfektně upravené, lehce zapadane. Nový mokrý sníh byl hodně pomalý ale zrychlovalo se to. Akorát kousek od sjezdovky Labská byl rozjetý od skutru. Pak ještě svaznici ke sjezdovce z Medvedina. Taky ok. Každopádně to bylo lepší než jsem čekal.
Vloženo 27.1.2018 8:46
Dnes ráno v 9.30 hod z Německa na Mísečky. Na Benecku všechny okruhy čerstvě úpravny. Všude nové stopy a manšestr. Na skate paráda, podklad tvrdý. Přes Třídomí na Mísečky, stopy pro klasiku jsou, místy ledovaté, na skate nic moc, rozdupáno od pěšáků, podklad tvrdý. Ještě před přejezdem sjezdovky Labská, tam někdo najel čtyřkolkou a zanechal hluboké stopy, které zmrzly. Dá se jet, ale opatrně při sjezdu. Od Labské beze stopy na klasiku až na Mísečky. Na Mísečkách všechny závodní okruhy také perfektně připravený. Všude čerství manšestr. Odpoledne už to začalo měknout a hodně zpomalovat. Jinak krásné svezení.
Vloženo 26.1.2018 22:10
(Odpověď na dotaz uživatele Vlaďka z 21.1.: Dobrý den,jak to prosím vypadá z Labské boudy přes Martinovy boudy a Davidovy boudy do Špindlu?dá se tam vůbec projet na běžkách?jsme spíš horší běžkaři :-).díky za info.)

jestli to nějak pomůže, dneska špindlerovka - sněžné jámy. bez stopy, dopoledne umrzlý ale sjízdný . sněhu bylo všude dost, dojel sem až na Žalý.
Vloženo 21.1.2018 8:21
Trasa z Benecko na Rovinku pak k farmě Huculů a zpátky. sněhu hodně trasy upraveny včetně stopy. Tradiční občerstvení vsude v provozu
Vloženo 21.1.2018 7:15
Benecko - Horni Misecky a zpet. Super svezeni, strojova stopa s cerstve napadanym snehem, na klasiku idealni. Vecer prituhlo, takze dnes to pofrci.
Vloženo 20.1.2018 22:11
Rovinka - Misecky upravene, cely den ale prubezne chumelilo. Na klasiku to jelo pekne a kdo ma silu tak I na brusleni. Nahore na okruzich zavody se psama, budou I zitra, ale projel jsem tam 4 x bez problemu ani sem zadneho psa nepotkal, jen tam je upraveno bez stopy.
Vloženo 19.1.2018 19:54
Všechny závodní tratě na Mísečkách upravené. Dopoledne na něj trochu nasněžilo. Nového sněhu z posledních dnů je hodně a je měkký, takže na skate nic moc. Na klasiku krásně držel modrej Swix. 10km okruh mezi Václavákem a Stromečkem má hodně větví ze stromů skloněných nad stopou, nedá se v ní skoro jet. Lidí málo, silnici v poledne dobře prohrnuli, dá se s trochou šikovnosti vyjet bez řetězů.
Vloženo 19.1.2018 19:46
Dnes Benecko - Misecky upraveno, trochu mekci. Velbloudka neupravena.
Vloženo 18.1.2018 15:58
Aha, tak tahle aplikace má ještě dost mouchy, koukám. svým příspěvkem (V neděli 14.1. jsem tam byl, spodní cesta byla upravena...) jsem odpovídal na zde položený dotaz, ale koukám, že to vůbec není u toho dotazu, ale mimo kontext samostatně ve vlákně. Takže aby bylo jasné, týkalo se to cesty z Rovinek na Křížovky.
Vloženo 18.1.2018 15:52
V neděli 14.1. jsem tam byl, spodní cesta byla upravena ještě před tím, než začalo mrznout, (tj. asi někdy minulý týden) takže to bylo dost na nic, horní vůbec. Že by to upravili od té doby silně pochybuji, dost tam na to kašlou. Přechod přes zledovatělou sjezdovku byl dost nebezpečný, od ní dál už to nebylo upravené vůbec, ale tam je to celkem ok.
Vloženo 14.1.2018 21:31
Špindlerovka-Martinovka-Labská, odb na Voseckou a zpět do Špindlu přes Vrbatku. Výborný sníh. Stopa vyjetá od běžkařů, občas rozšlapaná. Ale jak není čerstvého sněhu moc, tak to jde. Turistika bezva.
Vloženo 13.1.2018 19:00
Zkusili jsme dnes turistiku z Vrbatovy b.pres Labskou,Martinovu b. po hrebeni na Voseckou a zpet na Vrbatovu.Přemzly prašan tak 15 cm,ledovaté v minim.rozsahu na hřebeni.Stopa a jen kratke úseky kolem Vosecké a Labské louky.Jinak oranište ze společného úsilí běžkařu,skialpinistů a pěšáků skol
Vloženo 13.1.2018 16:53
Tratě tvrdé místy dost jehličí. Stopa na klasiku projeta. Skate místy složitější bylo patrné ze se to borilo v místech kde projel skútr. Pozor na sjezdy místy dost ledové.
Vloženo 12.1.2018 12:51
Ahoj Lenko,

sice jsem tam nebyl, ale na Benecku to upravili včera a u nás ve Vrchlabí předtím padalo, tam určitě taky. Před chvílí jsem mluvil s rolbařem z Herlíkovic, je čerstvě upravená Velbloudí cesta na Rovinka, z Rovinek na Janský vrch přes benecké závodní tratě a pak nahoru na Žalý. Ale tam to brzo pěší rozdupou.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 12.1.: Zdravím, máte někdo info jak to vypadá na Benecku, potažmo na Mísečky přes Třídomí? Kolik tam napadlo sněhu a zda pokryl nový sníh jehličí a větve po větru tento týden. Dík za info)
Vloženo 10.1.2018 19:28
Tratě na Mísečkách ok. Cesta na Rovinku přes Třídomí je po včetejším vichru zasypaná jehličím a jede se jak po koberci,ani ne v půlce jsem to vzdal a vrátil se na stadion.
Vloženo 7.1.2018 22:12
Na Miseckach perfektně upraveno vše kromě 10km. Na stadionu umrzlo, v lesích v kopcích měkčí. Stopa jede jako drak.
Pres Janovu horu rozslapano, na skate trápení.
Vloženo 7.1.2018 17:28
Dnes Benecko - mísečky a zpět pres Janovu horu. Sníh mokrý a před Miseckami premrzly. Okruhy kolem misecek upraveny na 1. Podmínky na zpáteční cestě lepší.
Vloženo 26.12.2017 20:59
Dnes Benecko, Rovinka a přes Třídomí na Mísečky. Sněhu celkem dost. Občas jehličí ale nejvíce zničeno od čtyřkolek a pěšáků. Je to dost umrzlé a zledovatělé. Ale od sjezdovky Labská až na Mísečky bez stopy na klasiku.
Vloženo 19.12.2017 13:52
Jel jsem po 16h z Benecka na Mísečky a pod Harrachovou skálou jsem potkal postupně tři čtyřkolky a pak při sjezdu dolů pěšáky... To jsou hloupé nešvary. Dík Hanko za informaci, že je to i přes Janovu horu, potmě jsem se neodvážil to zkoumat.
Vloženo 19.12.2017 13:31
Benecko - Horní Mísečky krásně upraveno rolbou i zpět přes Janovu horu,,super:))
Vloženo 13.12.2017 14:15
(Odpověď na dotaz uživatele Kevin z 13.12.: zdravím jsou tratě na Mísečkách upravené, jak to tam vypadá chci jet zítra, díky za info)
Ano, jsou upravené, plus svážnice Medvědín a cesta na Vrbatku.
Vloženo 5.12.2017 21:20
Dnes i přes celodenní sněžení parádní skate, v 11 hodin hlubší sníh, Vodarenská nově upravena, super podmínky diky moc areálu a lidem, kteří upravuji, stopa i na klasiku.
Vloženo 4.12.2017 15:01
Okruhy na Mísečkách upraveny kompletně na klasiku i skate. Jediné horší místo (s přibývajícím časem) v prudkém sjezdu od Harrachovy skály na stadion - hodně rozryté po plužení a četných pádech :-))

Cesta na Zlaté návrší urolbovaná naplocho po celé šířce (bez stopy), kvalita bez problémů na stoupání i sjezd. Od Zlatého návrší na Labskou boudu na ujetém podkladu nafoukáno cca 3-5 cm čerstvého sněhu, prošlapáno jen lyžaři (taky rozšlapáno pěšáky po celé šířce cesty, ale vzhledem k tvrdosti podkladu bez problémů sjízdné - tedy hlavně na klasiku).

Sněhu všude hromady, nikde ani kamínek. Takže kameňačky můžou zůstat doma a hódobóžové lyže z futrálu ven.

Na to jaké je datum, tak parádní svezení.
Vloženo 2.12.2017 20:27
Mísečky dnes super. Okruhy upraveny, svážnice do Labského dolu také na skate i klasiku. I počasí super. Jediná kaňka byla zavřená restaurace Stopa na stadionu, kde asi ještě čekaji na příchod zimy.
Vloženo 1.12.2017 19:19
Zdravim, dnes to bylo super, pěkně upravené okruhy, sníh trochu tupý, bez lidí, doporučujeme vyrazit
Vloženo 30.11.2017 18:34
... a já bych snad jenom doplnil, že stopa na klasiku je už všude :o)
Vloženo 30.11.2017 13:18
Horní Mísečky super podmínky upravena svážnice stadion pětka, mínus dva,nikde nikdo. Kameňačky nechte doma.
Vloženo 26.11.2017 22:13
No když jsme my přijeli (cca 10:15), tak prakoviště obě dvě téměř plné, ale nevypadalo, že by se platilo... A když jsme odjížděli ( cca 16:40), tak už tam nabyla skoro žádná auta.. Nicméně závory nahoře, a na parkovišti sedačky + technika, dostavuje se ještě nová LD.

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 26.11.: Platí se parkoviště na H. Mísečkách? Při odjezdu jsem si všiml, že jsem asi měl zaplatit 100 Kč.

Jinak cesta na Labskou fajn: čerstvý sníh na pevném podkladu. Strojová úprava nevím, spíš uježděno běžkaři, kterých už je dost. Dost na uježdění, myslím.)
Vloženo 26.11.2017 21:15
Dnes na Mísečkách cca 3cm nového sněhu, upraven okruh 5km, svážnice asi 3km - až k medvědínským sjezdovkám. Na svážnici i stopa. Upraven je i malý okruh 1,5km kolem stadionu a také magistrála ze stadionu ke střelnici, cca 700m, kde je také stopa jako na svážnici. Upraveno cca 11km tras. + je to prý projeté rolbou až na Zlaté Návrší, k pramenu Labe a k Labské boudě. Na Medvědín neupraveno. Všude dostatek sněhu, pevný podklad pro skate. Na Mísečkách začala zima, pokud nepřijde krutá a vytrvalá obleva, sníh tam bude do dubna.
Vloženo 26.11.2017 12:11
Po nočním sněžení, cca 3-4cm, se oproti včerejšku dá rozumně vyrazit i na klasiku. Stopa kromě svážnice na střelnici v okolí Míseček moc není, ale díky čerstvýmu sněhu to pěkně drží i mimo stopu. Počasí je perfektní, mlha od včera zmizela. Předpověď slibuje další nášup sněhu v týdnu a s tím snad i další strojovou úpravu. 2 fotky stopy na svážnici https://photos.app.goo.gl/kcbYiE281P7JCIPI3
Vloženo 25.11.2017 16:10
Na Mísečky přišla krátká obleva, přes den nad nulou, sníh mokrý, ale v dostatečném množství, mlha a nevlídno, kameny ani tráva nekoukají. Upravena nejen svážnice ale celý 5km okruh i s oklikou ke střelnici a se závěrečným "pytlem" Cesta na Rovinku je prohrnutá od traktoru s minimem sněhu, koukají šutry, okruh 7 km jsme prošlápli, desítka prošlápnutá není. Nejlepší je cesta od stadionu směrem k Medvědínským sjezdovkám, kde je i fajn stopa. Po 15h se ochladilo a začal padat mrznoucí déšť. Na listopad super, připomíná to hodně pozdní lyžování na jaře. Fotky pro ilustraci přikládám: https://photos.app.goo.gl/SD8vZR877lMaFsVp1
Vloženo 25.11.2017 15:45
Mísečky: upravená svaznice až za sjezdovky do zatáčky, okruh 5 i s pytlikem pod stadiónem a svaznice na střelnici. Přesto, že bylo přes den nad nulou, tak celkem pevný podklad, v nižších partiích 5 to bylo měkké. Ale sněhu dost. Cesta na Labskou a Vrbatku projet a rolbou. Bruslit se dá, ale manzestr to není. Na listopad super podmínky.
Vloženo 22.11.2017 20:48
Misecky, Zlate navrsi, Labska. Snehu spousta, daleko vice nez minuly vikend, rozhodne nic neslezlo. Na klasiku asi v pohode, skate bych tam osobne nejel, hodne rozbite. Stav stadionu a okoli nevim.
Vloženo 22.11.2017 19:44
Mísečky 22.11
Přestože dole dnes panují vyšší teploty(+8),tady nahoře je lehce nad nulou.Je ale velká vlhkost,takže bruslení směrem ke střelnici se lehce boří.Na Svážnici je to o něco lepší a navíc je tu i docela slušná stopa na klasiku a to až i za sjezdovky k Labskému dolu.Je dobré,že povrch v minulých dnech utáhla rolba,takže se těch 40cm nedá propíchnout,sníh je vlhký.V neděli mají konečně na řadu dní přijít mínusové teploty,tak doufejme,že tady při mírném oteplení moc neodtaje.Brzo ráno 23.11 to ještě bude asi přimrzlé,ale pak se asi oteplí...
Vloženo 22.11.2017 19:17
Ahoj. Benecko bych určitě nezkoušel.Nebude tam upraveno.(A mohlo by být i málo sněhu) Na Mísečkách se část upravuje na skate i klasiku. Občas jede i rolba na Labskou boudu. Sněhu je tam hodně, ale nyní měkko, hodně se to boří. Od víkendu bude snad chladněji a tedy příznivěji....
(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 22.11.: Zdravím,

nevíte prosím, jaká je aktuální situace na Mísečkách, Benecku? Dá se tam už běžkovat, případně jaké jsou podmínky? Díky moc!)
Vloženo 19.11.2017 22:55
Misecky: na zmrzly podklad napadlo 5 cm. Na listopad super podmínky. Dobre na svaznici do Labaku a kolecko ke strelnici. Snih dal padá, tak to snad neroztaje.
Vloženo 18.11.2017 20:17
Misecky, stadion: Snehu dostatek, upraveno jen skutrem a dost rozbite, asi jen pro opravdove nadsence, ale jezdit se dala hlavne svaznice k Medvedinu. Hodne deti z oddilu, obcas mezi mini pri spezdu klickoval nejaky "zavodnik" pitomec, ktery ohrozoval vsechny. Pres tyden ma nasnezit 30cm, takze pristi vikend by mel byt daleko lepsi.
Vloženo 17.11.2017 20:50
Mísečky - Vrbatka - Labská - Česká budka - Tvarožník - Vosecká - Čtyři páni - Vrbatka - Mísečky.
Sněhu je dole 20cm, nahoře 30cm. Až na výjimky u Vosecké a Tvarožníku z něj nic nekouká, šutračky nejsou nutné. Sníh byl měkký, dnes ještě zvlhnul. Přes den nasněžil jen poprašek a do toho mrholilo.
Jak psal TomKol, terénní auta jezdí po silnici od Jilemnické na Medvědín. Po straně silnice se dá v pohodě jít nahoru a s trochou úsilí i sjíždět dolů. Dál už je to protažené rolbou až na Labskou boudu. Není to zcela uhrabané, jsou znát rýhy od pásů. Ale lyžaři to dost uplouhali a večer to začalo umrzat.Dolů to jelo jak ďas. Ale žádný led, plužit se dá v pohodě.
Kromě této upravené cesty jsou skoro všude vyšlapané pěší cestičky. Vedle je většinou i stopa pro klasiku, zatím nebývá zdupaná. Po hraničním hřebeni je to ujeté polským pásákem a lidmi udupané skoro do hladka. Zelená značka z Vosecké ke Čtyřem pánům má pěší cestičku a většinou stopu. Ta se ale ve strmějším úseku ztrácí a navíc tu je přes cestu spousta žulových odvodňovacích koryt. S opatrností je lze přejít bez sundání lyží. Sjezd dolů by byl tudy dost otravný.
Na Labské je otevřený jen bufet, Vosecká je zavřená, Vrbatka byla otevřená.
Vloženo 17.11.2017 2:03
Od Jilemnicke boudy sněhu dostatek. Bohužel až do druhé zatáčky to nějaký chytrak rozjel autem. Od druhé zatáčky na Vrbatku super, upraveno dal k Labské. Je upraveny stadion a male kolečko a svaznice do Labského dolu. Sníh povolil, ale večer to tuhne. Podmínky dobré i na první lyže.
Vloženo 15.11.2017 20:52
na Mísečkách je dvojka a svážnice po sjezdovky. Celé dokola
6km. Lehlo to, někde je 10cm, jinde možná 20-30cm. A ted jsem zjistil, že je taky upraveno až na Labskou boudu....
Vloženo 14.11.2017 15:50
Není
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.11.: Je to upraveno i na klasiku??)
Vloženo 14.11.2017 13:46
Upravené ,,kolečko" 6 km. Medvědínská svážnice po sjezdovky, pak dvojka na tratích. Od Jilemnický nahoru to není.
Vloženo 13.11.2017 6:21
Z Míseček k odbočce na Medvědín rozježděno auto, od odbočky směrem na Vrbatovku a dál na Labskou v neděli odpoledne projela rolba, ovšem pěšáci rozdupali co se dalo. Sněhu dost. Na svážnici prošláplá stopa na klasiku. Zima skutečně začala :-)
Vloženo 12.11.2017 22:14
Sněhu na tratích dost cca 30 cm, ale nejsou upravené,svažnici do Labáku pořád projíždějí auty , ale zítra už to skončí, už nevyjedou, dneska už byli ve sněhu až po nápravu.Zítra snad částečná úprava
tratí,není rolba na úpravu tak jen skůtry.
Vloženo 11.11.2017 20:30
Vodovodní na Mísečky je to opravdu jen na kameňačky zatím. Od Zubra nahoru po silnici je to dobré. Z Míseček na Vrbatku taky sněhu poměrně dost. Nikde nic neleze.Ovšem nahoře, hlavně od Český b. na Sněžné jámy je to hodně vyfoukané. Tedy určitě raději horší lyže. - to doplňuje Petr na FB ke své dnešní zprávě (každopádně díky za ni). Fotky jsou nasdíleny i na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ - tam se k nim dostanou i neuživatelé Facebooku
Vloženo 11.11.2017 15:54
kolem Míseček je to sjízdné, více info a fotky zde: https://www.facebook.com/petr.masek.33/media_set?set=a.10210100229288334.1073742036.1415657290&type=3
Vloženo 30.10.2017 20:54
V Krkonoších se dá lyžovat! Z Míseček po svážnici a pak po sjezdovce na Medvědín, dál na Vrbatovku, Labskou a Českou budku - prostě to co je vyznačeno na téhle mapce https://www.facebook.com/petr.masek.33/media_set?set=a.10210020827823347.1073742035.1415657290&type=3 projel Petr, který přispěl fotkami na náš FB https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ a na FB komentoval svoji trasu takhle: "Myslel jsem, že to bude horší a že budu muset výš. Nakonec to už 900m nad Zubrem frčelo. Sněhu poměrně dost. Nechytl jsem ani jeden kámen, ani jeden nový škrábanec. Ale určitě je to na lyže starší, navíc podmínky se budou rychle zhoršovat..."

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko