Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 26.4.2019 15:42
Ahoj, vcera Spindlerovka - Snezka - Lucni Bouda - Lucni hora - Na Rozcesti - Klinovky - Plan - Spindl na klasickach. Maza: Klistr universal. Prenaseni: prvnich 100 m od Spindlerovky, pak 300 m za rozcestim Pod Malym Sisakem, 100 m u Sloneczniku, samozrejme v okoli Slezskeho domu a Snezka pesky -:), nejdelsi usek - cca 1 km pod Klinovkami, 100 m U Srubu a cca 4x na sjezdovce Hromovka. Tudiz 95% trasy stale sjizdnych, nejprijemnejsi svezeni po loukach okolo Lucni Boudy. Perfektni zaver sezony v top pocasi!
Vloženo 25.4.2019 18:46
mezi Mísečkama a Labskou jezdí stále zásobovací rolba a zatahuje. Od Jilemnický b. do první zatáčky pěšky, pak ještě asi 2x sundat lyže na 5 metrů. Pak sněhu dost. Vyfoukané hřebeny kolem Mužských kamenů, Šišáku, Sn. jam už odtáté...
Vloženo 21.4.2019 22:48
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Martinovka - Harrachovy kameny
Stav podobný, jako v předchozí zprávě z 19.4.
Mísečky prakticky bez sněhu (viz foto 1). Na silnici mezi první a druhou serpentinou už se musí jednou přenášet, ale pak je sněhu dost (viz foto 2 a 3). Mohyla i Harrachovy kameny bez sněhu, ale dají se obejít. Cesta kolem Sněžných jam rovněž bez sněhu (viz foto 4), nutno kousek přenášet. Vysoké kolo lze objet po jižním svahu, ale dlouho to už nevydrží.
Jinak je sněhu všude dost. Pěší už převažovali a podle toho vypadají cesty. Ale šlápoty ve firnu nejsou hluboké a dá se jimi jet klasikou i bruslit. Občasné pokusy udělat stopu vedle udupané cesty jsou záhy zadupány. Cesta z Martinovky na Labskou kupodivu velmi dobrá (ale jen na klasiku). Všude se dá jezdit i mimo cesty. Sníh se téměř neboří. Martinovka byla zavřená.
Sníh je pomalý, rychlejší je ve stopě nebo i v udupaných cestách. Celkem dobře držel universal klister, na sjezd jsme ho seškrábali a tak to po silnici z Vrbatky jelo i bez odpichování.
11:12
11:44
12:35
14:21
Vloženo 20.4.2019 13:19
Pomezní boudy - Sněžka - Špidlerovka - Harrachov. Pomezní boudy - Sněžka po červené už jen pěšky - i když je z poloviny trasy sníh, jet se v tom nedá. Přes travers po zelné by se množná kus jet dalo, jak jsem měl možnost zahlédnout. Nasadit lyže se dá u býv. obří boudy, přenáší se jen okolo Špindlerovky a Petrovky (nad Špindlerovkou jsem sundal a raději šel ve sněhu). Úsek Petrovka - Labská louka jsem jel spodem přes Martinovku. Nejhorší úsek z celé trasy byl mezi Petrovkou a Martinovkou - je sice sněhu dost, ale zejména za ptačím kamenem se prakticky už jen přenáší, terén je opravu o hubu. Nad Harrachovem je sníh až k Mumlavě (po Luboch, jako před 14 dny), nesete jen posledních cca 2,5 km.
Vloženo 20.4.2019 7:07
Špindlerovka - Pramen Labe - Horní Mísečky. Většinou se dalo projet. Nesjízdné kolem Mužských kamenů. Nad sněžnými jamami už to rychle taje. Labská louka - Vrbatka sněhu hodně, ale Masarykova silnice hodně špinavá, v tomto horku jí dávám tak den - dva. Z Míseček se dala vodovodní cesta ještě jet tak do poloviny.
Vloženo 19.4.2019 15:08
od Jilemnický pouze asi 150m holo, pak už OK. Do první zatáčky nepatrné fleky, ale úplně v poho prujezdné. První cca 3km kilometry v lesíku ( na tuto dobu a můj vkus ještě přijatelně), špinavé. Nahoře naprostá paráda. Mezi Mísečkama a Labskou projíždí zasobovací rolba, která naváží zásobovaní po čerstvém otevření a vždy to za sebou zatáhne. Ovšem úprava není za chvilku znát, spousty pěšáků. Ale bruslit se po tom v klidu dá a zatím se dá skejtovat i mimo tuto upravu. Na pramen Labe atd. je to poměrně přijatelně tvrdé, sněhu spousty.Vypadalo to, že Vrbatka i Labská otevřeny.
Vloženo 18.4.2019 18:03
Z H.Míseček na Vrbatovu boudu a zpátky. Sníh začíná kousek za Jilemnickou a je souvislý až nahoru. Cesta je rovná projetá rolbou, jen místy stopy po sněžném skůtru. Na hřebenech je sněhu stále hodně .Vr.bouda uzavřena s cedulkou technické důvody. Místy čerstvý vítr.
Vloženo 15.11.2019 20:48
Záznam ze sjezdu na běžkách Vrbatova bouda - Horní Mísečky. https://www.youtube.com/watch?v=xBBI-583RJg (poznámka admina - záznam je z 31.3.)
Vloženo 2.4.2019 14:11
Nahoře jsou super podmínky . Jela jsem od Dvoraček přes Vrbatovu boudu na hranice. Kolem Sněžné jámy po hřebenu. Občas ve sťínu trochu namrzlé ale jinak měkký firn.

(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 29.3.: Ahoj běžkaři,
chtěla bych vyrazit o víkendu na hřebeny Krkonoš. Buď z Míseček na Vrbatku a Dvoračky nebo ze Špindlu na Špindlerovku (busem) a po hřebenech přes Labskou a Vrbatovku vodovodem zpět do Špindlu. nejel jste tam teď někdo někdy? je to hodně zmrzlé?)
Vloženo 25.3.2019 20:25
Tratě na Mísečkách byly na neděli upraveny pro mistrovství republiky lyžařů, v hlavních kategoriích se jelo 30 resp. 50 km klasicky a tyto kategorie závodily na 10 km okruhu. Zdroj: https://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/domaci/mistri-novak-s-hyncicovou-si-podmanili-i-hancuv-memorial + detaily zjištěné z výsledků.
Vloženo 24.3.2019 12:19
Benecko - jarni snih,stopy projete rolbou pred vikendem. Doporucuju se drzet hlavnich cest,bocni uz maji hodne jehlici a kousky skoro nejetelnych mist. Az na Misecky je to ok,v lese horsi,viz fotky. Snih uz je hodne tezky,porad je ho dost
23.3. 12:07
23.3. 12:27

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 23.3.2019 11:54
Dnes rano okolo 7.hodiny z Benecka cerstve upraveno rolbou na Rovinku a dal smerem na Misecky, jak na brusleni, tak stopa na klasiku. Perfektne to drzelo, nikde nikdo... moc diky za upravu, pres den to nejspis hodne zmekne, ale zitra rano po primrznuti by to mohlo byt zase dobre.
Vloženo 20.3.2019 21:20
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Tvarožník - Vosecká:
SNÍH: Dnes ještě dominoval čerstvý sníh ze sněžení na začátku týdne. Na slunci přecházel všude do mejdla, ale ve stínu (a na hřebenech i jinde) celkem držel. Leďák skoro nikde, jen kolem mohyly. Na pláních jsou plotny tvrdého sněhu a mezi nimi nafoukaný jemnozrnný, větrem zpracovaný. Na hřebenech to nefirnovatělo ani odpoledne, i když slunce fakt pálilo. Firn se tvořil v nižších partiích Masarykovy silnice.
Na Mísečkách je sněhu odhadem přes metr, na hřebenech hodně přes 2 metry (z tyčí vykujují často jen kousky).
TRATĚ: Upravené není nic (kromě sjezdařské části silnice do druhé serpentiny). Masarykova silnice má lyžaři uplouhaný pruh, ale po širokých okrajích je stále ještě neuježděných cca 3 cm sněhu (sem tam v něm je stopa, přes noc to zmrzne, tedy nic moc). Závěrečný kilometr (co cesta zcela vyjde z lesa) měl ráno hodně navátého měkkého sněhu, který lidi a skůtr trochu ujezdili, ale také zdupali a všechno bylo i odpoledne celkem tvrdé, takže sjezd nic pohodlného (viz foto 4). Ale není to vražedný leďák, který tu nahoře také umí být.
Cesta z Vrbatky na Labskou má celkem kvalitní vyjetou stopu a vedle občas naváto, občas tvrdý sníh (viz foto 3). Zbývající cesty už nemají stopu tak výraznou - střídá se měkký sníh a tvrdý, kde stopa není (viz foto 1). Kde je cesta širší, není stopa zdupaná (lidé chodí ohleduplně vedle). Z Vosecké na Pančavskou louku byla celkem kvalitní stopa - ne hluboká, ale pevná (viz foto 2). Ale odpoledne ji jako obvykle nějací Poláci lehce zdupali.
Nejlepší jsou sjezdy mimo cesty, neboří se to, jen občas navátý jemný sníh jízdu zpomalí. Proto se také nedá moc vesele po pláních bruslit, i když to jde.
LIDÍ bylo malinko. Víc skialpinistů než běžkařů. Pěšáci převážně jen z Polska (a také z Míseček na Vrbatku), Vosecká i Vrbratka otevřené.
12:45
14:35
15:14
15:41
Vloženo 17.3.2019 23:47
Po sobotním sněžení a večerním dešti,se oteplilo a pořádně se vyčasilo. Na hřebenech foukal opravdu silný vítr. Z Míseček na Vrbatovu boudu je rolbou projetá široká cesta. Sníh byl změklý, odpoledne se pomalu začala tvořit krusta. Šli jsme z Vrbatky na pramen Labe, Violík, Sněžné jámy, Martinovku, Labskou, Pančavskou louku, Vrbatovu boudu a zpátky na Mísečky. Nahoře je dost pěšáků, bohužel se nerozpakují šlapat u do lyžařských stop(teda do tohoto co z ní zbylo) a případné upozornění berou většinou nelibě. Cesta z Martinovky na Labskou i přes Pančavu je dost rozbitá. Jinak ale parádní zážitek, fotky přikládám: https://photos.app.goo.gl/bPG5kodVXLGJMFpA6
Vloženo 16.3.2019 22:25
Na Mísečkách v pátek večer pršelo, přes noc nasněžil vlhký sníh. Sněhu je opravdu hodně. Na tratích je rolbou projetý 7km okruh, cesta dál na Rovinku od rozcestí 7km a 10km byla projetá skútrem, bruslit se nedalo. Dole Na Rovince je poměrně vlhký sníh. Z Rovinky směrem přes sjezdovku na Přední Labské na Mísečky je cesta projetá rolbou, po stranách stopy, uprostřed široký pás na skate.
Lidí bylo málo, přes den sněžilo,odpoledne a večer dost vydatně pršelo, teď už nic nepadá.
Fotky přikládám: https://photos.app.goo.gl/7Wz5ce1BYNcVnsSdA
Vloženo 14.3.2019 7:34
Ze Špindlu v 16:30 neupravenou, ale uježděnou svážnicí okolo Medvědína na Mísečky, od sjezdovky urolbováno bez stopy až ke stadionu se šlápotami po třech idiotech jdoucích vedle sebe bez lyží. Do 2. zatáčky Masarykovy silnice uježděno, (pak nahoru neupraveno, tak jsem to i z důvodu času otočil). Stadion rozdupaný a upravený asi před posledním sněžením. Ke sjezdovce Labská ujeté bez stopy, od sjezdovky už slušné stopy po obou stranách. Od Třídomí, okolo Piráta klasicky zdupáno pěšáky, ale stopy dobré. Spodní Velbloudka od Rovinek neupravená s vrstvou nového sněhu, bruslit se dalo obtížně, bez stopy, nejelo to. Z nejnižšho bodu jsem sešel pěšinou do Herlíkovic.
Závěr: Skiareál Špindl neustále lže na Holidayinfo o úpravě tratí, na Pláních o víkendu to bylo úplně stejně, deklarují vše upraveno, ale není to tak.
Vloženo 10.3.2019 15:14
Jak jsem psal včera, zima rozhodně nekončí. Po včerejším silném větru se v noci vyčistila obloha, mrzlo a dopoledne zhruba od 10h vydatně sněžilo. Mezi 11 a 13 hodinou napadlo snad 5cm. Včera rolba projela okruh 7km, je kolem nuly,stopy jsme museli prošlápnout. Sníh je lepivý, namazat bylo trochu složitější. Pozor na 10km okruhu je spadlý strom, těsně pod sjezdem k sedmičce, dali jsme kus pryč, dá se kolem něj projet. Teď po 15h už nesněží, ale má hodně foukat až do pondělí. https://photos.app.goo.gl/9MVBFH9qQkTBFyzY6
Vloženo 11.3.2019 12:47
Ahoj Viktore,

jel jsem ji v sobotu odpoledne z Rovinek až sem, viz https://mapy.cz/s/3pFxy (probrodil jsem pak dolů pěšinou do Herlíkovic) Úprava proběhla před delší dobou, ale je to celkem rovné a napadla na to vrstvička nového sněhu, která přikryla špínu. Sněhu dost. Bruslit se nechalo, ale se stopou nepočítejte. (Používám ji jako návratovou cestu, jen ten závěrečnej kopec bývá nepříjemnej, když to nejede jako v sobotu....) Občas to tam tak těžce rozdupou nevychovaní pěšáci.

(Odpověď na dotaz uživatele Viktor z 11.3.: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda někdo víte, jestli/jak je sjízdná trasa Velbloudí cesta - Rovinka. Jedeme o víkendu na Möhwaldovu boudu a chtěl jsem od boudy na Rovinku a dál na Mísečky a zpět, ale podle různých webů už cesta není sjízdná... Díky za jakoukoliv informaci.)
Vloženo 9.3.2019 20:25
Ahoj, zima rozhodně nekončí, i když je počasí nestálé. V sobotu nasněžilo přes 5cm mokrého prašanu. Ten úplně překryl zmrzlý a špinavý sníh a všechny nečistoty. Hodně foukalo a mraky se převalovaly nízko, mrholilo z nich. V týdnu musela rolba projet i 10km okruh na závodních tratí, viditelně tam ubylo i popadaných stromů, které zasahovaly do tratě. Stopa byla projetá od lyžařů, namazat na klasiku nebyl problém, ale během dne sníh ze stromů začal tát a odpoledne i pršelo. Parádní svezení,prakticky skoro bez lidí. Teď venku sněží a fouká. Ilustrační foto zde: https://photos.app.goo.gl/KToFEzFALAESEVE39
Vloženo 6.3.2019 14:28
dodatečně snad pár fotek: https://www.facebook.com/petr.masek.33/media_set?set=a.10213221928968875&type=3
Vloženo 6.3.2019 14:04
Z Benecka až ke Čtyrem pánům upraveno. Z Benecka a tratě na Mísečkách se stopou, od Míseček nahoru bez stopy. Na Mísečkách upravená sedmička, medvedínská svážnice upravená nebyla. Vše pěkně zapadané. Jen část z Benecka sem tam lehce pořád špinavá, ale ve srovnání s tím jaké to bylo, tak to je už úplná paráda. Snad jen stopa, ta zůstala dole špinavější. Čím výš, tím lepší, tratě na Mísečkách už úplná paráda (jen nepatrná špíná tradične dole na sedmičce)
Vloženo 2.3.2019 14:32
Dnes rano Rezek-Vidlice-Videnska cesta-Sedlo pod Dvorackami-Dvoracky a zpet, upravene, ale zmrzle, v nekterych mistech rygoly a velke nerovnosti, stopa obcas porusena, hlavne pozor ve sjezdech z Videnske na Vidlice. Bruslit slo temer vsude. Skol!
Vloženo 25.2.2019 13:48
Ahoj nevíte jak to vypadá aktuálně mezi Rovinkou a Miseckama popř.co jste měli namazano ? Škol.
Vloženo 25.2.2019 17:17
Pro Pepu: včera jsem projel trat benecko , rovinka , mísečky ,nazpátek kolem harachovy skály druhou stranou hřebene nad špindlem.Bylo to celkem dost umrzlý,na povrhu trošku sněhu,odpoledne to uz měklo na slunci, v lese trošku jehličí a špína, jelikož mám šupiny tak jsem nemazal, bruslením se dalo celkem v pohodě vybruslit z benecka až na mísečky.Stopa na klasiku je projetá, na tu chce asi namazat, jinak bruslení v pohodě
Vloženo 25.2.2019 7:45
Dolni Misecky, obe svaznice pod Cihadly kolem Orli budky a do Vidlice, okolo Vlciho hrebene z obou stran, Tezek a trate Aldrov komplet az ke Krizlicum letisti v Jestrebi - vse perfektni, cellem pres 40 km skvelych stop na skate. Snehu dost, tak to snad chvili vydrzi. Ski Aldrov - diky!
Vloženo 23.2.2019 19:01
Celkově hodně namrzlé-ráno od Jílemnické boudy nahoru k Vrbatovce a dále ke Čtyřem pánům, kde raději otočka zpět. Dost to klouzalo, z Horních Míseček ještě na Rovinku, chvilkama hezké svezení, objevuje se ale časté jehličí ve stopě. Z Rovinky na Terezu (skvělé jídlo a pití-doporučuji). Pak již raději pěšky do Vítkovic. Hodně to zde klouže a je zde jehličí.
Vloženo 22.2.2019 17:39
Okruh Mísečky - Rovinka:
Závodní tratě jsou upravené, jak jsem psal v minulé zprávě (viz též foto 1), a to kromě 10 km okruhu.
Turistická cesta na Rovinku byla upravena kdysi dávno, nyní je uježděná od lyžařů a skoro po celé délce má pevnou stopu. Ta je zčásti zmrzlá, zčásti pokrytá jemným čerstvým sněhem (viz foto 2 z "Václaváku").Ve vysokém lese je navíc hodně napadaného jehličí a kůry (viz foto 3). Firn není skoro nikde. I na Zákoutí (zatáčka nad Beneckem) je sníh spíš zmrzlý, i když meze už jsou holé (viz foto 4).
Východní část okruhu (Zákoutí, Rovinka, Trojdomí, Harrachova skála) je mimo stopu dost hnusná - zledovatělá a jen občas pokrytá nastrouhaným sněhem. Led ale není nikde tak tvrdý a souvislý, že by se na něm nedalo plužením brzdit. Hezčí část cesty ukazuje foto 5 z Rovinky, horší je to kolem lanovky na Labské, tam už jsem nefotil.
Odhaduji, že podobný stav cest bude i v sobotu, ledaže by něco znovu projeli rolbou.
13:32
13:38
13:57
13:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 22.2.2019 11:46
Běžecké tratě na Mísečkách včera večer upravili (přinejmenším 5 km okruh). Pak do těch varhánků v noci trochu zapršelo, k ránu to všechno zmrzlo a napadly 2 cm jemného sněhu, který tu teď čerstvý vítr rozfoukává. Tedy podklad tvrdý až ledový, na něm ostrůvky jemného pomalého sněhu. Ten vyplňuje souvisle i stopy, takže v nich to dobře stoupá (i na včerejší KR40). Vše zahaleno mrakem, který snad odpoledne ustoupí.
Vloženo 21.2.2019 16:27
Běžecké tratě na Mísečkách jsou upravené porůznu: 2 km okruh nedávno (asi včera), 5+7 km okruh někdy tento týden a 10 km okruh nebyl upraven od posledního sněžení (které bylo tuším začátkem minulého týdne!). Podobně je na tom turistická cesta na Rovinku, ta je ale více ujetá od lyžařů a má i celkem dobrou stopu.
Ve vysokém lese je na cestě (zejména na neupravených) dost jehličí. V nízkém lese a na pasekách jsou cesty čisté. Ve stinných úsecích (cca polovina cesty) je celkem kvalitní, jemnější bílý sníh. Zbytek je Sluncem změklý hrubozrnný firn. Ten ale není skoro nikde moc hluboký, takže bruslit se dá všude. Na většinu cesty dnes držel fialový klistr Swix KR40.
Dnešní teplá fronta sem naštěstí nepřinesla déšť, ale vlhké sněžení. Nyní (čtvrtek 16:30) je tu poprašek mokrého sněhu a teploměr kolem nuly. V noci očekáváme další snad sněžení, takže zítra budou tratě i máza asi jiné. Zkusím dát další zprávu v pátek odpoledne.
Přidávám tři fotky z "Václaváku" - rozcestí, kde se rozděluje 10 km okruh (foto 1), 7 km okruh (foto 2) a turistická cesta na Rovinku (foto 3).
A na závěr jako bonus silnici z Míseček na Vrbatku (foto 4), která teď bývá (zejména odpoledne) plná hlubokého firnu. Tenhle humus končí cca v polovině stoupání na Vrbatku, pak už je sníh rychlejší.
13:39
13:39
13:40
14:30
Vloženo 18.2.2019 16:51
Jen opravuji svůj předchozí příspěvek. Nějak se mi zdvojily fotky.
Znalci jistě poznají, co k čemu patř. Pro ty ostatní:
1) pěkně upravená cesta od Čtyř pánů k Vrbatce,
2) trochu ulízané a trochu udupadné cesty od Čtyř pánů dál (na Českou budku či na Labskou boudu)
3) silnice dolů z Vrbatky odpoledne pokrytá rozumnou vrstvou firnu
Vloženo 18.2.2019 16:47
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Sněžné jámy a zpět.
Na Mísečkách je opravdu teplo, teploměry i ve stínu přes den přesahují +10 stupňů a v noci někdy ani neklesnou pod nulu. Sněhu je tu spousta a ubývá pomalu. Zítra (v úterý) to bude asi podobné.
Na slunečných cestách kolem Míseček přes den sníh měkne v pomalý firn. Ve stínu (a po ránu všude) je to umrzlé. Tam, kde Slunce nezasvítí po celý den, jsou cesty tvrdé, ale ne ledovaté a je na nich příjemná hrabanka.
Cesty na hřebenech jsou tvrdší, nikde to zatím nešlo do hlubokého firnu - spíš leďák nebo tvrdý ujetý sníh s hrabankou. Po okolních pláních se dá pěkně bruslit (hlavně dolů je to krása), ale na hraničním hřebeni a v dolících sníh měkne a lyže se do něj občas zaříznou.
Silnice na Vrbatku je široce projetá, ráno v horních partiích trochu leďák, ale nic nebezpečného. Odpoledne už byla pokrytá slabou vrstvou firnu (viz foto 3), ve kterém se dalo brzdit. Spodní polovina cesty má firnu víc a je až pomalá. .
Cesta z Vrbatky ke Čtyřem pánům je nejlépe upravená, je tam i pevná stopa (viz foto 2), ve které to odpoledne kupodivu drželo na klasiku. Od Čtyř pánů dál jsou cesty ulízané (viz foto 1), občas zdupané pěšáky, většinou pokryté firnovou hrabankou, ve které namazané lyže trochu drží.
Hraniční hřeben je klasicky nejhorší, udupadný skoro leďák, hrabanky málo, lyže podkluzují. Dolů se dá jet po pláních, ale jede to pěkně rychle a při zatáčení se to zařezává.
Mazali jsme gumu (KR30), na to corn violet (KR40) a do toho trochu univerzálu (K22N). Celkem to drželo, ale co jsme nezažehlili, rychle se sjelo (pomohlo před kopcem znovu přimazat univerzál). Jen na hraničním hřebeni nedrželo nic.
Lidí bylo celkem dost, ale dalo se mezi nimi prokličkovat. Labská bouda je celou zimu zavřená, ale na Vrbatce měli otevřeno a trochu rozšířili nabídku jídel (i když ceny jsou už skoro stejné jako byly na Labské).
13:08
13:08
14:40
14:40

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 16.2.2019 16:47
Vítkovice - Roudnice - projeta jsem vše, co bylo upravené (19km), akorát cestou na Rezek jsem to otočila - zledovatělé, hrbolaté, občas jehličí a špína, ale bylo to čerstvě upravené. Vše sjízdné, je tam snad metr sněhu, na loukách je to ráno namrzlé, od 11hod to měklo, ve stínu to frčí. Úprava proběhla jak na skate, tak stopa byla po celé trase, ale dost často je to s hrudkama, což odpoledne nevadí, když to změkne. V lese je místama jehličí a špína,ale dá se to. Silnice z Hrabačova naprosto bez sněhu, sem tam led, což mě překvapilo vzhledem k těm metrovým mantinelům.
9:43
9:52
10:15
10:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 13.2.2019 9:50
Ve Vítkovicích jsou udržované (ne zcela pravidelně) stopy hned nad horní stanicí lanovky na Aldrov. Malé kolečko na rovině je na louce od lanovky směrem na Roudnici, další trasy v okolí směrem na Křížlice, Jestřabí nebo na Rezek. Plánky jsou na stránkách skialdrov.
V sobotu byly stopy minimálně týden staré a dost zaváté, ale podle http://bilestopy.cz/cs/krkonose/beneckovitkovice už je část nově projeta.
Vloženo 6.2.2019 21:23
Rovnou si odpovím sama :-D Popsaný okruh super, spodek cesty na Zlaťák je jako sjezdovka, ale ráno skoro nikdo, krásně upraveno, od odbočky na Medvědín upraveno dřív, ale pořád krásná cesta až k odbočce k prameni Labe ( jen manšestr, bez stopy). Dál až k Vosecká jen ujeté a ušlapané, ale dalo se, od Vosecká až na Ručičky paráda, i když tak od Krakonošovi snídaně už trošku zmrzlejší sníh. Z Ručiček na Dvoračky, jak už tu psal někdo dříve, uježděno sjezdaři, ale dá se,horší je přechod sjezdovek, samá ledová plotna a podjíždí to dolů. Sjezdařů ale málo. Od Dvoraček do Dolních Míseček upraveno i se stopou, k rozcestí Vidlice hodně ledovaté l, ale pak už směrem k Mísečkám paráda. Akorát namazat se mi nepodařilo,modrý extra tentokrát moc nepodržel a klistru jsem se bála...
(Odpověď na dotaz uživatele Janka z 4.2.: Prosím, jak vypadají hřebenovky? Vymýšlím nějakou trasu z výhledy, jen jestli je nahoře sjízdné...
Např. Mísečky - Labská - pramen Labe - Vosecká - Krakonošova snídaně - po Kládové cestě na Ručičky - Dvoračky. Případně jiné tipy, kam na výhledy...
Děkuji)
Vloženo 4.2.2019 18:15
Roudnice
Dopoledne zmzlo, poprašek nového sněhu, na Křížlice při oblevě místy rozoráno pásovou čtyřkolku, v trase ledové hroudy od frézování silnice. Na druhou stranu už byly tratě v pohodě v rámci klimatických podmínek.
I v půl 11 se dalo v pohodě zaparkovat.
Vloženo 2.2.2019 17:28
Ze zatáčky po vrstevnici na Rovinku - úprava nebyla, trošku víc větviček a hodně padal sníh ze stromu, takže hrbolaté, ale v pohodě sjízdné, z Rovinky kolem Janovy hory pozor na sjezd ve stopě, dost to tam padalo ze stromů (vznikají opravdu velké boule), od Janovy hory na Mísečky krásná čerstvá stopa. Z Míšeček kolem piráta - horní úsek dobré podmínky, čím níž tím víc větviček viz foto. Sníh mokrý, ale jelo to parádně, nutno konstatovat, že nemažu, mám šupiny :-)
Pozn. pro řidiče jelikož to taje, tak z Křížovek na Benecko raději s řetězy, sice jsem to vyjela s náhonem na dvě kola bez nich, ale to byl spíš zázrak (ráno to bylo tvrdší). Odpoledne to začalo tát a silničáři projeli pluhem středem silnice a nahrnuli hluboký sníh ke krajům vozovky, dost problematické vyhnout se protijedoucímu autu - riskovali jsme tam zapadnutí - bylo to hluboké až 20cm,hrbolaté oraniště s kráterama, pod sněhem je led.
10:21
10:25
10:54
11:21
Vloženo 1.2.2019 18:42
Na zimákách, které tady jsou povinné,úplně v pohodě
(Odpověď na dotaz uživatele Janule z 1.2.: Jak to vypadá se sjízdností silnice z Hořejšího Vrchlabí na Benecko - jsou ještě třeba řetězy? Koukala jsem, že se z Benecka na Mísečky konečně upravuje, tak bych tam vyrazila, ale nemám řetězy.)
Vloženo 31.1.2019 15:11
Dnes jela rolba z Miseček i z Herlikovic.
Vloženo 29.1.2019 13:25
Roudnice
Dopoledne řádila na tratích rolba, takže po víkendových závodech ani památky. Akorát fouká, takže místy zaváto, sem tam stopa od pěších a psů, a na louce kousek pod Vurmovkou řádili asi hned po rolbě nějací závodníci ve skatu, takže tam je kolečko oranice.
Ale celkově obrovské plus. Svezení krásné, výhledy parádní úprava trati i v týdnu, parkoviště. Co víc si běžný běžkař může přát.
Vloženo 28.1.2019 13:49
Tratě na Roudnici
Tratě dnes dopoledne byly ve stavu po včerejších závodech Jilemnické 50, takže sice najetý velký okruh, ale pro klasiku, několik stop vedle sebe. Trať ale oproti jiným běžecký areálům (teď z víkendu Vrchlabí a kolem Štěpánky) mnohem tvrdší, je znát že před závody rolbovali jak o život. Bohužel dnes dobrý dojem kazily sjezdy, zatáčky jsou po zavodnících tabkondrom.
Ale celkově hodnotím pozitivně, stopa skoro všude, ani v dnešní husté mlze se nešlo ztratit a dopoledne ani noha.
Vloženo 19.1.2019 16:51
Okruhy na Miseckach skvele upraveny, vc. 10 km, tam tedy jen skate, okruh na Janovu horu projety, dale smer Rovinka tankodrom od pesaku, z Rovinek smer Misecky taky zadny hit, skoda.
Vloženo 18.1.2019 12:55
Ahoj. Mám info, že byla dnes upravena na Roudnici trat Jilemnické 50. Večer se to ma udajně udělat znova se stopařem. Tedy zítra by tam měl fajn stav. (trat zatím bez značení, to bude probíhat příští týden)
Vloženo 17.1.2019 15:52
Ahoj, dneska okruhy na Míseckách upravemé, tedy tradičně kromě 10. Z Rovinek oběma směry pouze turisticky proťapané, upraven jen úsek od Labské na stadion. Skol !
Vloženo 16.1.2019 10:33
14.-15.1. Benecko upraveno na Rovinku. Dal smerem na Misecky na skate lyzich se dalo dojet tak k Piratovi a tam konec.
Vloženo 13.1.2019 20:44
Dnes (neděle) BENECKO - ROVINKA. Přišli jsme v 9 ráno, pouze vyjetá stopa od prvních návštěvníků. Na nohách skate lyže, takže konečná. Každopádně jsme to odpíchali na Rovinku a tím, že na Janovu horu to bude určitě upravené, protože stejná situace byla v pátek, ale už z Rovinky vše upravené. No ale dneska ani ťuk. Takže jsme se smutně otočili a bylo..... Nahoře na okruzích byly dětské závody, takže se nejspíš věnovali tam stopám, ale i tak velké zklamání. Mraky sněhu, ale prdy brdy...
Vloženo 13.1.2019 16:13
z benecka na Rovinka hluboky snih pouze svepomocne koleje od prvnich nadsencu. Se skejtovymi lyzemi jsme to po kilometru otocili. Bida
Vloženo 12.1.2019 21:08
Benecko - Rovinka - Mísečky po plynovodu. Docela se dá, i když rozdupáno a rozježděno od čtyřkolek. Asi 5 cm nového sněhu a stále sněží. Cesta z Míseček na Zlaťák taky ujde. V poslední pasáži závěje a docela fouká.
Vloženo 12.1.2019 15:47
Nebyl dnes nekdo .ezi Beneckem a Miseckami? V posledni dobe se moc neupravovalo a dle komentare ze vcera to upravene jednou bylo. Diky.
Vloženo 11.1.2019 21:15
Mísečky - Rovinka - Žalý a zpět: Dnes byl sníh tupý a pomalý, v sobotu to asi bude podobné. Nového sněhu je spousta (za poslední dny cca 20 cm). Kolem Rovinky celkem 30 - 40 cm, na Mísečkách hodně přes půl metru. Všechny tratě jsou upravené až na 10 km okruh na Mísečkách. Většina z nich prošla úpravou asi v pátek. Na klasiku to celkem šlo (držel modrý Swix V40), bruslení byla celkem dřina.
Cesta z Míseček přes Janovu horu na Rovinku je opravdu hodně měkká (asi ji před tím moc neupravovali a pod včerejším novým sněhem nebyl tvrdý podklad). Dost sněhu je i na cestě z Benecka na Rovinku (viz fotku). Závěrečná cesta na Žalý je projetá rolbou, ale nemá vyjetou stopu a chodí tam lidi dost pěšky.
Odpoledne začalo sněžit a do večera napadly tak 3 cm.
Vloženo 11.1.2019 21:06
Dnes jsem si udělala výlet na Benecko. Cesta na Rovinku nebyla upravena, takže sice udusaná od ostatních, ale bohužel kvůli plno lidem, kteří nemají problém jít prostředkem a ani se nesnaží jít na stranu, když proti nim bruslíte, byla tedy cesta hodně hrbolatá. Z Rovinky směrem na Janovu horu byla cesta upravena rolbou, ale v poledne se to už hodně bořilo. Dále potom z Rovinky směrem na Žalý to bylo fajnově upravený a pevný. Takže Vám přeji pohodový víkend.
Vloženo 10.1.2019 7:05
Masarykova silnice po odpojení cesty z Medvědína hluboký sníh, neupraveno. Od odbočky ze Šmídovy vyhlídky přes metr vysoké jazyky a závěje. Byl zde i zapadlý skútr. Projeto od pár nadšenců na běžkách. Nad hranicí lesa však okamžitě zaváto, foukal proměnlivý nárazovitý vítr, hustě sněžilo a byl zvířený sníh. Jsem zvyklý na ledasco, ale i ve sjezdařských rukavicích mi byla zima, takže jsem to za mohylou Hanče a Vrbaty otočil zpět dolů.
Vloženo 7.1.2019 17:32
Ahoj, dneska krásně upravené Rovinky - Mísečky a to i pŕes Janovu Horu. Na Mísečkách 5 i 7 super, 10 v pohodě sjízdná, dejme tomu i na brusleni..., pro úpravu je třeba jestě trochu sněhu.
Vloženo 6.1.2019 21:49
Benecko-Rovinka-Misecky a zpet.

Konecne protazeny cely okruh mezi Rovinkou a Miseckami.Snehu relativne dost,mene na strane pres Janovu horu (pri sjezdu jsem koupil sutr),na nekterych mistech vnitrni stopa hluboko propadla az do vody.

Parkovne na Benecku 70,- (prijezd po poledni).Celkove parada,nikoliv však s A lyzemi. Okruhy na Miseckach projete.

Ceny nekomentuji,jednani TMR rovnez ne.
Vloženo 6.1.2019 19:39
Na Mísečkách z okruhů projetá max. sedmička (desítka není), ale vyjímečně je upraveno kolečko přes Rovinka. Co se týče parkovného na Mísečkách, asi se na to z principu nedá nic namítat, je to jejich věc na kolik to našponujou, ale kdyby aspon nelhali. Ted ve zprávách na ČT nějaký mluvčí skirealu tvrdil, že upravují kolem Míseček 40km tratí. Pravidelně samozřejmě neupravují ani pulku.
Vloženo 4.1.2019 22:17
Sezóna začíná! Konečně. Dnes naprosto skvělé lyžování. Všechny běžecké tratě na Benecku, trasy na H. Mísečky a dokonce i trať do Herlíkovic a na Žalý, čerstvě projeté rolbami. Na H. Mísečkách projeté komplet všechny tratě.
Vloženo 3.1.2019 14:23
Fantasticky upravene trate v okoli Jestrabi/Roudnice, pouze vsak na skate. Velka pochvala rolbarum. alternativa k Miseckam i Benecku. Na Rezek bylo jen proslapane.
Vloženo 1.1.2019 7:22
jel jsem z Benecka přes tridomi na Mísečky a zpátky pres Janovu horu. Na Benecko je upraveno k Rovince dále sjízdné lepší skate. Od Labské již upraveno. Zpátky upraveno k rozcestí 7km trati, že dal sjízdné s opatrností, hrbolate stopa jen náznakem u kraje. V jednom místě nedaleko Vítkovic je venku kovová struha na odvodnění. nutné zastavit a překročit. není to vidět tak je třeba jet opatrně.
Zdar
Vloženo 31.12.2018 15:29
Misecky-Rovinka. Tak to uz nevim kolik by toho snehu chteli, aby to zacali udrzovat😩. Nasi bratia slovaci je pojmenovali vystizne: Jebko & Trtko (J&T) At zije cesky Aspen.
Vloženo 31.12.2018 13:34
Ahoj, dneska na Mísečkách upravená 5 i 7, super pocasí ! Z Benecka na Rovinky OK, od Třídomí na Mísečky se dalo i bruslit ( dejme tomu )..... Upraveno systémem běžkaři sobě, rolba tam tuto zimu ještě nezabloudila. Na můj dotaz jsem od TMR dostal odpověď, že dosud není dost sněhu, tak nevím..... Přes Janovu Horu pouze pro odvážné :-), jen proťapáno ....
Skol !
Vloženo 31.12.2018 10:02
Ahoj. Včera jsem jel ze Žalého na Benecko-hrůza-rozšlapáno, udusáno, stopa žádná, na skate hrbolaté. Cesta z Míseček přes Janovu Horu na Rovinku je absolutní divočina a nesjízdná, resp. pro turistu, co na běžkách chodí dobrý, ten, co se snaží běhat-ztráta času. Nová velbloudka z Rovinek k Mohwaldově boudě-absolutně nesjízdná, rozšlapaná.
Vloženo 30.12.2018 20:34
Z Benecka na Rovinka udusané, rovné. Z Rovinka po plynovodu udusané s hřbetem uprostřed, bez stopy. S trochou fantazie lze bruslit, soupažit. Z Míseček po tratích je stopa po odbočku pětky. Po odbočku sedmičky neupravené ale pevné. Dál pak až na Janovu horu hluboký sníh s jednou stopou od nadšenců. Dvě vytátá místa. Pozor při sjezdu!!
Na to že je sezóna, hodně lidí i sněhu, tak nic moc. Radši bych si zaplatil a jel po upraveném, než divočina zadarmo.
Vloženo 30.12.2018 15:27
Benecko závodní okruhy ráno dobře upravené, sněhu dost, bruslení ok.
Cesta z Rovinek zpět rozdupaná a plná pěšáků a psů.
Vloženo 30.12.2018 14:22
Horní Mísečky - sněhu dostatek, přesto je upravený pouze okruh 1,3,5. Sedmičku, desítku, ani na Rovinka neupravují.
Vloženo 30.12.2018 6:20
Kolem R
ovinky pekne brusleni, bohuzel nevim, jak daleko smerem k Miseckam. Projizdel skutr s hrablem, takze nejaka dukladnejsi uprava asi nehrozi...
Vloženo 29.12.2018 13:54
Info asi hlavne pro skialpinisty co vyrazi se soumrakem - parkovani 300 se plati i po prijezdu po 16:00 (po uzavreni vleku). Chapu ze od 8 do 16 potrebuji mista pro sjezdare se skipasem, ale od 16 uz by tu zavoru mohli zvednout :(
Vloženo 28.12.2018 21:43
HM - projete jsou pouze 1, 3 a 5tka. Na 5tce hodně ulamanych větvicek, občas projete skutrem. Na 7 a 10 je sníh, ale nerolbujou je. Parkoviště bez gopasu stojí 300 Kč na den, tedy platí jej jen běžkaři a skialpiniste. Nic na světě není zadarmo, ale za ty 300 Kč je toho upraveno hodně málo a kvalita úpravy
není nic moc.
Vloženo 28.12.2018 21:24
Špatně upravované běžecké tratě i sjezdovky. Parkoviště na Mísečkách zpoplatněno.
Vloženo 28.12.2018 15:19
Běžecké tratě na Mísečkách kvůli počasí nic moc. Včera bylo hodně teplo, dnes je tu kolem nuly, fouká a mrholí. Střídá se tvrdý (v noci umrzlý) sníh s měkkým. Upravený je 5 km okruh a částečně i 7 km. Okruh 10 km byl upraven asi kdysi, pak na to nasněžilo a znovu už ho neprojeli (ani rolbou, ani nikdo lyžema). Na 7 km je sníh všude až na pár děr, ale rolba na mnoha místech hrábla hlínu. Na klasiku to nedrželo (ani kombinace K30, K50, K21). Bruslit se dalo, sníh je rychlý. Lidí na 5 km průměrně, na 7 km málo.
Vloženo 28.12.2018 22:47
Zklamaní ! Cesta neupravená ani na svátky.Tak jdu utratit
peníze jinam.
Vloženo 28.12.2018 22:52
Svážnice z Míseček byla super, stejně tak Skate směrem na Medvědín. Trasa přes Labskou na Rovinky upravená pouze ke sjezdovce, potom jen ca. 1,5m šířka. JInak ohledně dopravy na Horní Mísečky: zmiňované zdarma SKibusy zrovna nic moc hitparáda, co se frekvence týče, zde je jízdní řád.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L670993_181209_223729.pdf
Vloženo 26.12.2018 19:58
asi to protažené nebude, Labská je v rekonstrukci tak jejich rolba nejezdí. Na hřebenech je stále silnbý vítr a vytváří se rozsáhlé navěje, navic je celkem pravidelně stálá mlha.

(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 15.12.: Děkuji za odpovědi. Neví ještě někdo, jak vypadají stopy nahoře - kolem Vosecké boudy, dál na Labskou boudu, Martinovku, Špinderovu boudu, Luční boudu, Rennerovky, Přední Planinu a Špindl? I částečná odpověď dobrá:)))
Vloženo 26.12.2018 19:56
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 25.12.: Ahoj, máte někdo zkušenost s parkováním a vyjetím na běžkách na Mísečky? Bývá nahoru aspoň něco projetýho (kromě hlavních sjezdovek)? Po zjištění toho úžasnýho parkovnýho hledáme nový možnosti...)
Vloženo 26.12.2018 19:55
Z medvědína jsem jel na vrbatovu boudu. Silnice z míseček je již projetá, ale v horním úseku nad hranicí lesa silně zavátá návějemi. Nahoře silný vítr a mlha. Dole na Mísečkách tratě upraveny .
Vloženo 26.12.2018 17:30
Jel jsem Benecko - Rovinka - Třídomí - HM - svážnice - Janova Hora - Rovinka - Benecko. Na skatových lyžích ... Jedním slovem zklamání. Nebýt alespoň z části upravených HM, tak je to za 5. Trasa není na skate, možná pro nějaký nadšený běškaře/turisty. Letos na tuto trasu rolba napáchla... Škoda dříve tato trasa byla upravována pravidelně (když byl sníh), rok od roku se to zhoršuje... Mě tu zase dlouho neuvidí. Radši si přivstanu a zajedu do Jizerek... SKOL
Vloženo 26.12.2018 14:44
Dnes celkem pěkné svezení na Benecku. Parkování za rozumných 70Kč. Cesta od Bellevue na Rovinku má příjemně uježděný rovný povrch, dostatek pěkného sněhu, na bruslení ideální. Lidí přiměřeně. Z Rovinky dál k Pirátovi už je to slabší, rozuměj užší, ale bruslit se stále dalo (pozor musí dát člověk při vyhýbání). Dojel jsem na odbočku na Mísečky a dál jsem nejel. Dál vedla pouze vyšlapaná úzká "pěšina", pro skate nevhodná, tj. stále platí, co napsal MV níže - rolba se v oblasti Rovinky zatím neukázala. Ještě jsem zkusil odbočku z Rovinky k Janově hoře - k lesu se dalo skatem dojet, ale opět pouze úzká trasa uježděná od pásových čtyřkolek a běžkařů, čili nic moc...
Skol.
Vloženo 26.12.2018 8:39
Dnes Horní Mísečky v 8:00 40 cm sněhu, 2 cm nového prachového sněhu a - 3 °C. Parkovat zatím zdarma pro běžkaře i ostatní lze na parkovišti na Dolních Mísečkách. Ale pozor: nic nenechávat v autě, dost často parkoviště a hlavně auta navštěvují zloději - mám osobní zkušenost. Doporučuji lopatu s sebou. Pokud se někomu nechce vyrazit pěšky po žluté do kopce necelých 2,5 km na běžecký stadion, lze na parkovišti počkat na autobus a vyvést se zdarma do 17.3. 2019 na Horní Mísečky k Jilemnické chatě. Přeprava zdarma je jen v úseku Vítkovice, Ob. ú. - Horní Mísečky za příznivých povětrnostních podmínek a lyžařských bot). Odjezd autobusu ( www.busline.cz.) z Dolních Míseček, parkoviště: 8:48, 9:38, 10:28. Zpět autobusem od Jilemnické chaty: 10:50, 15:15, 16:15. Další možností je od parkoviště se vrátit zpět po silnici asi 1 km k mostu a vyrazit vlevo do kopce po neznačené lesní cestě. Po 2,5 km přijdete na běžecké tratě na Horních Mísečkách. Převýšení je necelých 300 m. Pozor Labská bouda je v rekonstrukci! Běžkařům zdar.
Vloženo 29.12.2018 21:03
Takto hovořil Rataj v r. 2014: Zaujímavý klient z hľadiska biznisu je dnes rodina s dvomi deťmi, ktorá príde na dovolenku. K takému by sme sa mali správať najslušnejšie a urobiť všetko preto, aby prišiel znova. Ubytujú sa na týždeň, dve malé deti, to je kopec problémov, potrebujú lyžiarsku školu, zídu dve jazdy a končia. To znamená nesmrdia mi na zjazdovke, sedia v bufete. Sú omnoho lepší ako lyžiari, ktorí o pol ôsmej stoja pred lanovkou s lyžami a o štvrtej povedia, dal som 26 jázd, jedna ma vyšla na štyri koruny. Takých radi nemáme. Jistě. Úplně nejlepší je takový zákazník, který prostě cáluje a vůbec nic nechce, případně zaplatí jenom za nějaký leštěný prd. Pokud chce za své peníze nějakou hodnotu, tak ho nemáme rádi, taková drzost (beztak to bude nějaký zk***vený pražák a ten má v Krkonoších právo akorát platit a držet hubu). V každém případě já panu Rattajovi na jeho sjezdovkách smrdět nehodlám. Mých peněz si podle zmíněného rozhovoru neváží a proto si na ně také nesáhne.
Vloženo 25.12.2018 20:34
Myslím, že TMR poslalo běžkařům jasnou zprávu: "Na Mísečkách vás nechceme. A kdyby to někdo nepochopil, tak parking za 300, WC za 15, ale tratě se nám moc upravovat nechce...."
Vloženo 25.12.2018 19:32
Ahoj, dneska z Benecka na Rovinky upraveno, z Rovinek k závoře ( Třídomí ) se ještě dalo, ale pak už jenom úzké oraniště, dost to tam lidé obraceli. Na brusleni ani náhodou, rolba tam tuto zimu ještě nebyla. Od sjezdovky Labská na stadion OK. Na Mísečkách 5 - ka upravena od včerejška, 7 ani 10 nee. Zpět přes Janovu horu pouze proťapané od pár běžkařů. Celkově všude sněhu dost ....Skol
Vloženo 25.12.2018 17:41
Nahore dneska tak foukalo, ze tam zadne stopy nejsou. Pod hranici lesa to neni o moc lepsi. Semtam neco vyslapleho a zapadaneho. Rolba se dneska na Planich neukazala, nebo to nebylo vubec poznat.
(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 25.12.: Nevíte prosím někdo, jak vypadají stopy na klasiku u Horních Míseček, Rovinky, Benecka a pak nahoře kolem Vosecké boudy, dál na Labskou boudu, Martinovku, Špinderovu boudu, Luční boudu, Rennerovky, Přední Planinu a Špindl? I částečná odpověď dobrá:)))
Vloženo 25.12.2018 15:25
Mísečky: parkování 300Kč, restaurace Stopa - platba 15Kč za WC. Slovenští majitelé se předvedli!
Upraveno pouze 5km. 7km a 10km nic.
Vloženo 23.12.2018 15:36
Déšť, někde voda ve stopě. V lese jehličí a je to všechno mokré. Jinak docela upraveno v rámci možností.
K parkování na Mísečkách: nový slovenský majitel se předvedl. ČR-Slovensko 0:1.
Vloženo 23.12.2018 14:03
Zdarma platí startovne pokud mate koupené permice na vlek. Takže Gopass je vlastně k ničemu. Bud sebou vzít sjezdare a koupit mu permici nebo zacalovat 300. Tímto uzaviram soutěž o nejdražší parkování v CR. Vítězem jsou Horní Mísečky.
(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 21.12.: Jak postupovat při parkování na Horních Mísečkách a neplatit nehorázných 300,- Kč pro běžkaře? Lze Gopass zaregistrovat a zaslat poštou? Lze na Gopass parkovat bez nahraných služeb ( skipass, zážitky atd) ?
Skiareál uvádí: Cena parkovného na Horních Mísečkách je 300 Kč / den. Parkoviště je pro držitele registrované karty GOPASS s platným produktem zcela zdarma, stačí GOPASS přiložit na vyznačené místo pod displejem na vjezdovém či výjezdovém sloupku, a závora se otevře. Více informací lze získat na pokladně Horní Mísečky na parkovišti. Tel: +420 725 891 773)
Vloženo 21.12.2018 14:00
Ahoj, dneska dopo upraveno Benecko - Rovinky, pak uz pouze hluboká orba :-)
Rolbu neviděl ani úsek od Labské ke stadionu. Z tras na Mísečkách upravena pouze 5- ka, nad Labskou spadlý strom pres celou šířku tratě.
Vloženo 20.12.2018 7:46
Závodní tratě na Benecku jsou upravené.Pozor pro cizí, jezdí se tam VLEVO! Upravený je ještě i sjezd na Rovinka, ten je ok bez kamenů. Okolo Piráta přes Třídomí je to neupravené, ale úzký pruh na bruslení je až ke sjezdovce Labská. Od ní je to nahoru na Mísečky už projeté rolbou. Tratě na Mísečkách jsou super.
Vloženo 19.12.2018 18:42
Včera 18.12. jsem chvili po setmeni nalezl na pětce za lanovkou na zemi cerny zatepleny bidon Salomon…… Jezdil jsem ještě asi hodinu s celovkou, ale nikoho jsem uz nepotkal, takze ho mam momentalne doma v opatrovani a rad vratim.
Vloženo 19.12.2018 18:34
Dnes z Benecka na Mísečky přes Třídomí. Sněhu všude dostatek. Stopa na klasiku není. Dole z Benecka na rovinku stopa není. Na skate Ok. Stopa na klasiku je pouze na hoře od Žalý po ten pruťák dolů před Rovinkou. Potom až nahoře od Labský, to je v rámci závodních okruhů na Mísečkách. Jinak po stopě ani stopy. Podklad tvrdý na skate dobrý. Občas vyjeté koleje od aut.
Vloženo 16.12.2018 20:29
Upraveno na skate bylo kvuli rannim skate zavodum, jinak je pravidlem i stopa. 5tka a svaznice perfektni lyzovani. Pro parkovani si zaregistrujte GoPass kartu a mate ho pak zdarma. Mel jsem ji nahodou s sebou a i s kartou z roku 2014 bez plateneho skipassu jsem se dostal dovnitr i ven. 300 Kc je opravdu absolutni nesmysl, kdyz je to zaroven zadarmo.
Vloženo 16.12.2018 17:43
Petka a obe svaznice jenom na skate, ale pekne tvrdy. Parkplatz 300Kc na den, no nevim, ale tohle je uz hodne za hranou....
Vloženo 16.12.2018 11:32
Mísečky upravené pouze na brusleni, zavodni 5tka a svažnice. Na klasiku neni stopa.
Vloženo 19.12.2018 14:11
V sobotu jsme jeli z míseček přes střelnici a pak byla už jen stopa od lidí. Nazpátek druhou stranou jel někdo asi pásovou čtyřkolkou tak to bylo lepší ale stejně to bylo jen na turistiku - mě se to líbilo
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 17.12.: Víte někdo jak to vypadá z Benecka na Mísečky? Jsou tratě upravené na klasiku nebo skate? Chtěla bych vyrazit zítra nebo pozítří. Děkuji za odpověď)
Vloženo 15.12.2018 23:43
Misecky upraveny okruhy 1 a 5 km, svaznice ke strelnici a do Labskeho dolu na skate i klasiku. Upravena cesta na Vrbatovu a Labskou boudu a skate.
Vloženo 15.12.2018 20:04
Na Benecku byly upraveny tratě zrejme vcera na bruslení, trasa Benecko - Horní Misecky byla projeta skutrem, takze se dala jet klasika. Na bruslení by to nebylo. Trasa z Misecek přes Janovu horu byla vyjeta jen jedna stopa od lyžařů na klasiku, ale bylo to takové romantické svezení :). Z Misecek jsem jela az na Zlaté návrší. Cesta byla projeta rolbou a dalo se bruslit i jet klasiku (ale nebyla stopa). Celou dobu mírně snezilo a nahoře dost mléko a od poslední zatáčky k Vrbatovce byl pekny vichr. V teto zatáčce take trochu lezou kamínky - je to vyfoukane. Jinak na tratích - Misecky - byly dnes zavody a zitra dopolko prý jsou zase :(. Ale celkove pekne první svezení a bylo poměrně malo lidi :)

Na Benecku stojí parkovné 70,-Kc/den.

(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 15.12.: Napíše prosím někdo, jak vypadají okruhy na Horních Mísečkách (př. Benecku) a stopy dál na Labskou boudu, Martinovku, Špinderovu boudu, Luční boudu, Rennerovky, Přední Planinu a Špindl? I částečná odpověď dobrá:))
Vloženo 15.12.2018 19:40
(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 15.12.:
Ahoj dnes byla upravená 5ka na klasiku (stopa uprostřed) a svážnice smerem k Labskému dolu - ke sjezdovkám i se stopou na kraji, dál už bez.
Plus cesta nahoru na Zlaté návrší, to pouze na bruslení a není jisté jak vysoko - viz.jeden z předchozích příspěvků.
Vloženo 11.12.2018 20:25
Par obrazku z miseček
12:21
12:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 11.12.2018 20:06
Na Horních Mísečkách od rána po celý den sněžení. Tratě ze stadionu zapadané, ale sjízdné. Cesta na Vrbatovu boudu rolbou protažena k zatáčce u sjezdovky z medvědína. Dále čistý terén cca 50 cm prašanu, nahoře záveje a silný vítr. Sjezd zpátky celkem bez problémů na vrstvě prašnu. Jak se utiší vítr budou ideální podmínky. Labská bouda se opravuje tak letos asi jejich rolba jezdit nebude.
Vloženo 10.12.2018 18:47
Mísečky 10.12
Dnešní sněhová premiera se vydařila,protože už proběhly úpravy rolbou.Na "pětce" v dolní části tři mokré flíčky. Sněhu mimo stopu minimálně 30cm,na "Svážnici" za sjezdovkama na otočce k Labskému Dolu minimálně 60cm-tady nejet rolba,tak je to Hančovina.Ideální jen na bruslení (stopa na klasiku není),tvrdý utažený manžestrový podklad a na něm prašan,teplota -2st. a nepříjemně fouká.
Malým stínem je šlápnutí do psího lejna,kterého jsem následně potkal i s jeho volem ve stopě...
Vloženo 10.12.2018 12:43
Info od Ferdinanda:
Na Mísečkách se vesele lyžuje. Utažená rolbou je 5, Medvědínská svážnice a 7, ale ta je dole dost pro vodníky.
Vloženo 9.12.2018 21:51
Svážnice velmi dobrá na bruslení, téměř až ke sjezdovce, na stadionu malé kolo také dobré na bruslení ,klasika na střelnici zatím nic moc ,do Labáku klasika také projeta,pořád padá mokrý sníh.
Vloženo 9.12.2018 20:34
Odpoledne na Mísečkách jistých 10-15 čísel a směrem nahoru výrazně příbývalo. Medvědín tutově 30cm.
Vloženo 9.12.2018 17:22
V noci ze soboty na neděli napadlo na Mísečkách asi 15 cm mokrého sněhu (a během dne sněžilo dále).
Sjelo se tam hodně dětských tréninkových skupin, takže velmi rychle ušlapali začátky svážnic v obou směrech (ke střelnici i ke sjezdovkám), že to místy vypadalo jak uválcované skůtrem :-) Pár turistů asi šláplo stopu i někam dál.Takže lyžovat se dá (překvapivě) velmi slušně a navíc výhled počasí na další dny slibuje ještě zlepšení.
Vloženo 9.12.2018 13:41
Na kameře na Horních Mísečkách byli dnes dopoledne spatřeni lyžaři, kteří křižovali sjezdovku a stoupali zhruba směrem od stadionu k budovám na Horních Mísečkách, pak asi pokračovali směrem na Vbatovku. Jestli měli na nohách běžky nebo skialpy se poznat nedalo. Každopádně zde a výše asi nějak lyžovat půjde, přestože níže položené v kamery v Krkonoších neukazovaly zatím téměř žádný přírodní sníh.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko