Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 8.4.2010 7:56
V okolí Plání nad Špindlerovým Mlýnem je sněhu dost, z vrcholu lanovky (kam se asi dá na lyžích dostat jen lanovkou nebo po sjezdovce) vychází pár solidně upravených tratí - jen na bruslení. Sníh je hodně měkký, když do něj přes den praží slunce, ale to platí jen přes den, večer okolo sedmé už zas pořádně zmrzlý a rychlý, podobné to bude asi i ráno.

Z Plání se dá jet směrem k Chalupě Na Rozcestí. Klínové boudy je vhodné objet nejvíc horní cestou, kde je sněhu dost, je tam slušná stopa vyjetá od lyžařů a většinou se dá i bruslit. Přímější cesta je sice většinou také sjízdná, ale na dvou místech přerušená potokem či bažinou, kde je nutné lyže zout.
Vloženo 8.4.2010 0:02
Na tratích okolo Černé hory je sněhu dost, alespoň tam kde jsem lyžoval já - směrem na Lučiny. Na webu sice píšou, že jsou tratě neupravené, ale mě celkem upravené přišly. Dokonce byla většinou strojově vyříznuta i stopa na klasiku, což jsem dnes jinde neviděl. Sníh je dle očekávání jarní. Nehezká je přímá cesta z Černé hory na Lučiny, rozdupaná od pěších a Václavák je navíc ještě zmrzlý = ne moc bezpečný sjezd.

Úsek mezi Kolínskou boudou a koncem vleku Zahrádky nad Pecí za moc nestojí. Na Lučinách je víc zeleno než bílo, ale zouval jsem jen asi na 100 metrů u Pražské boudy a pak ještě na pár metrů v lese směrem k Zahrádkám, v tom lese je pak ještě místy voda ve stopě (teda spíš na cestě, stopa tam není žádná, prostě je to uježděná cesta, kde se dá celkem v pohodě bruslit).

Pěkně vypadá tzv. vodovodní cesta vedoucí zhruba z vrcholu Zahrádek. Dá se na ní velmi slušně bruslit (upraveno podle mého tak v úterý, bez stopy na klasiku), dojem kazí jen 100 metrů dlouhý kompletně asfaltový úsek. Navíc se pak nedá pokračovat stoupáním na Dvorskou boudu po zelené – po cestě chodí jen pěší a boří se hluboko, já to dolů sice sjel bez pádu, ale nahoru se dá tak se sněžnicemi. Lepší varianta cesty k Chalupě Na Rozcestí je přímo přes Liščí horu - tam je sníh všude, resp. na silničce k Lyžařské boudě čouhá mnohde asfalt, ale dá se mu vyhnout, jenom při sjezdu může překvapit. Stoupání od Lyžařské na Liščí horu není taky lyžařsky žádný zázrak, mnohde se kvůli kombinaci rozdupáno/poničeno plužením/přes noc umrzlé ani nedá bruslit. Směrem dolů to taky nebude lehký sjezd.
Vloženo 6.4.2010 11:29
Z mailu od prověřeného zdroje: "byli jsme jen v sobotu a to kolem Černé hory, tam je to supr, pěkný sníh, upravené stopy..., dost pěšáků, z Černého dolu jsme to vynesli k Chatě Mír, ale dolů se dá jet skoro až k Čerňáku, upravené je to i směr Světlá hora a Liščí, i kolem Lyžařský"
Vloženo 7.3.2010 19:32
Celá trať Krkonošské 70 byla upravena úplně exkluzivně. Vůbec nefoukalo a bylo krásně slunečno, prostě idylka. Ráno hodně mrzlo, ale hned jak vyšlo slunce pořádně na obzor, tak to nemělo chybu. Byl to jeden z nejrychlejších ročníků za poslední roky, takže i sníh jede parádně. Předpokládám, že celý příští týden budou tratě K70 ve skvělém stavu. Kdo by nevěděl, kudy vede K70, mrkněte na www.lokotrutnov.cz
Vloženo 15.2.2010 10:10
Trasa Kolínská, Václavák dole, pěticestí, Signál, Krausovy boudy, Pardubické boudy upravená na skate, někde trochu rozježděné, ale bez problémů.
Směr na Valšovky i kolem Čerhé Hory také upraven.
Vloženo 15.2.2010 10:16
Vodovod (desítka) od Lesní na bufáč upravené, ale místy rozježděné od skůtrů a roleb.
Cesta kolem Frisových bud nic moc - hodně rozježděné. Dříve projížděná spojka kolem Dvorské jen vyšlapaná.
Vloženo 10.2.2010 10:40
Sněhu je opravdu dost. Kolem Černé hory projeto rolbou, ale vyříznutá stopa je velmi vzácná, vodovod obdobně, na Liščí horu oraniště, ale romantika.
Vloženo 11.1.2010 11:06
Ze Strážného z horního parkoviště je až k rozcestí k odbočce na struhadla vrstva 10 - 15 cm uježděného sněhu dá se i na nových lyžích. Od rozcestí je pak cesta urolbovaná oběma směry (zapadané stopy po obou stranách, spíše na bruslení) - na struhadla i ke srubu nebo dolů do Špindlu. Rolba trasu projela v neděli ráno, odpoledne napadlo dalších 5 cm.
Vloženo 26.12.2009 16:49
Stopy na Černe hore jsou dneska jeden led,jakžtakž se da lyžovat na trverzovce pod Černou boudou.Dolu ke Kolinske boudě jsem ani nezkoušel jet.K dolni stanici lanovky se da sjet jen po sjezdovce,taky nic moc.
Vloženo 26.12.2009 9:22
Podle informací z webu způsobila obleva úbytek sněhu i v okolí vrcholu Černé hory: "Běžecké tratě na Černé a Světlé hoře pouze sjízdné dle sněhových možností." Ještě na Štědrý den tam myslím bylo, že je upraveno cca 50 km tras. Zdroj: http://www.cerna-hora.cz/
Vloženo 20.12.2009 8:36
Dle dostupných informací jsou na vrcholu Černé hory upraveny tratě v délce cca 10 km. Zdroj: Panorama ČT a http://www.cerna-hora.cz/
Vloženo 14.12.2009 11:21
Špindl - Pláně horní stanice lanovky a okolí na V. Od pátka do soboty připadlo cca 15cm sněhu. Celkem tak 30-40 cm nahoře. Svážnice směr Klínovky neprojetá, stopa od turistolyžařů nicmoc, ale dalo se. Ani kameny ani tráva. Spíše na klasiku. V neděli pěkně a -10C.
Vloženo 14.12.2009 21:15
Od Hofmanek to vypadá, že je málo sněhu, ale na asfalt se neprodřete. Nahoře supr - i na dolní svážnici mrtě sněhu a perfektně urolbováno. Dá se dojet až na Pražskou.
Vloženo 8.11.2009 20:49
Černá hora: Od Hofmanek k odbočce na Zrcadlovky je projeto autem. Odtamtud byl v neděli ráno krásný manžestr. Nahoře jsou ujeté dolní i horní svážnice.
Vloženo 8.11.2009 15:48
Podle informací z webu se dá lyžovat kolem Horní stanice lanovky na Černé horě. Zdroj: http://www.cerna-hora.cz/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně