Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 11.3.2014 13:51
K běžkování je jenom Černá hora - od Kolínské boudy nahoru. Zbytek je turistika. Ta Černá hora ještě týden dva bude ok. - ze SMS od lyžaře, jehož základnou je chata někde nad Pecí pod Sněžkou směrem na východ.
Vloženo 11.3.2014 12:13
Ahoj všem! Info ze soboty.
Vyjel jsem lanovkou na Pláně (za hezkých 200) a následně brzy ráno šlapal po velmi pěkně upravené pevné cestě bez vytátých míst....kamsi pod Stoh, kde jsem si nazul Sněžnice a šel vzhůru. Ale dle mého by to tam stále na dopolední výlet bylo:)
Vloženo 3.3.2014 9:49
Pěšky do vytáté serpentiny nad Krausovými boudami a Modrým kamenem, odtud po okruhu na Světlé hoře (po zmrzlejším sněhu se jelo lépe než v sobotu), přes Černou boudu na vrchol Černé hory, dále přes Luční svážnici do sedla pod Kolínskou. Návrat na Hoffmanky opět po modré a žluté (vytátých úseků samozřejmě přibylo). Fotky naleznete na: http://jdem.cz/bac279.
Vloženo 2.3.2014 15:30
Malý okruh Černá hora upravený, místy trochu led, drsný firn odíral vosk, často se mazalo. Na tuto roční dobu dobré, krásné slunečné počasí. Velký okruh Černá hora už z větší části bez sněhu.
Vloženo 3.3.2014 9:41
Za sněhem jsem od Hoffmannových bud musel vystoupat až pár set metrů za Zrcadlovky, do 1100 m. n. m. Malý okruh Černá hora byl super, sjezd po zelené od Pardubek končí asfaltem asi též ve výšce 1000-1100 m. Od Modrého kamene jsem přešel pěšky lesem do vytáté serpentiny nad Krausovými boudami. Po okruhu na Světlé hoře se dalo krásně bruslit, dokonce i po upravené rolbovce s vyřízlou stopou na klasiku. Na prudších úsecích slunce obnažilo kamení. Pokračoval jsem ve směru na Thamovky, přenos po modré a dál po mokrém sněhu přes pláně Kolínská, Pražská, Lučiny, Svornost a Liščí horu na Rozcestí. Ještě jsem si odskočil po modré a zelené do sedla pod Stohem. Návrat stejnou cestou pod Kolínskou a pak dolů po modré a žluté na Hoffmanky. Fotky naleznete na: httpshttp://jdem.cz/bac268
Vloženo 25.2.2014 17:12
Vrchní zastávka lanovky Pláně-Chalupa na Rozcestí-Výrovka-Luční bouda: sněhu dost, méně upravená trať. Luční bouda--Špindlerova bouda. Neupravená ceta, nikde se nemusí sundavat, občas led. Celkový doje z cesty velmi dobrý.
Vloženo 23.2.2014 22:36
Vlašské boudy - Thámovky - Černá hora umrzlá trať, skvělé na skejt, ucházející na klasiku. Okolo Kolínké boudy odtáto, na horších lyžích se dá projet, s lepšími lépe 100 metrů přenést. Od Pražské k Zahrádkám hrbolatý led, nic moc, ale dá se projet. Dále po magistrále směr Rennerovky výborné na skejt, stopa na klasiku chybí. Za Liščí horou vytátý úsek.
Vloženo 22.2.2014 18:27
Jeli jsme dnes Černá hora-Lisci hora-Lucni bouda-Moravska bouda. Kvalita sněhu se hodně měnila.
Na Černé hoře pěkný sníh, takový premrzly prasan. U kolínské boudy bída, malo sněhu, led.
Nejlepší na Liščí hoře a k Luční boudě. Pěkný sníh, premrzly prasan, minimum ledových ploten, stopa žádna, na bruslení ideál.
Na hřebeni od Luční ke Spindlerovce(polska strana) ledové plotny vyfoukany sníh.
Vloženo 9.2.2014 23:22
O cestě ze Strážného na Sněžku platí pořád to, co psal Borek - lyžovatelné až od rozcestníku u Krásné pláně. Vrchol Sněžky (od obřího sedla výše) je vyfoukaný a tudíž bez sněhu. (doplnění admina: podrobněji a včetně fotek na http://mountainski.cz/527/snehove-zpravodajstvi-z-krkonos-aneb-na-bezkach-na-snezku)
Vloženo 9.2.2014 13:08
lanovkou na Černou horu - Kolínská Bouda (přes Václavák) - dál stále po magistrále okolo Liščí hory. Obrátka při dojezdu na asfaltku, která pokračuje na Lahrovy Boudy nebo Přední Renerovky (sníh byl, ale koleje od aut) zpět stejnou cestou (magistrála krásně urolbovaná, pouze na pár místech vykoukl asfalt, bez problémů lze objet). Občerstvení na Lesní Boudě. Pod Václavákem odbočka na okruh přes Valšovy Boudy. Louka u Valšovek vyfoukaná, jinak krásně upraveno. Zpět na Černou horu po magistrále nad Zrcadly, po svážnici ke sjezdovce Černohorská a pak dolů :) Na skate super, na 50% i stopa.
Vloženo 8.2.2014 18:41
Z vlasskych bud pres thamovky na cernou upravena stopa na skate i klasiku. Vyhrabnute kaminky jen vyjimecne. U kolinske boudy odtato ale da se projet.
Vloženo 7.2.2014 18:44
to jaryn: Byl jsem tam v neděli. Přes Klínovky horní cestou (lesem) to bylo ok, sněhu dost, sjezd od srubu na Krásnou Pláň parádní. Pak jsem jel ještě kilometr směrem do Špindlu a na cestě začaly být vyhrabaný šutry, tak jsem to otočil. Možná je lepší sjet do Špindlu z Plání po modrý sjezdovce :-)
Vloženo 7.2.2014 14:31
Zdravím, nevíte někdo jak vypadá cesta z Chalupy na rozcestí do Špindlu přes to rozcesti nad Strážným. Dá se to sjet celé nebo kam až? A dále jak vypadá cesta od Modrokamenné boudy na Černou horu-Liščí horu?
Díky za info.
Vloženo 3.2.2014 12:41
Černá hora-Světlá hora skvěle upraveno. Na S.hoře takřka pusto krom pár místních veteránů. Ač -4C tak nutno míti klistr. Stoneham Senohraby Team nadšen.
Vloženo 2.2.2014 20:33
Z Hofmanek po asfaltové cestě na Černou horu to je dosti špatné - led a občas kamínky. Od Zinegrovek už lepší a na hoře překvapivě solidní - nově upraveno na oba styly, dá se dojet bez problémů až na Signál. Na Valšovky neupraveno.
Vloženo 3.2.2014 15:42
V pátek a v sobotu jsem jel po trase ValšovkyKolínská bd.Lesní bd.přes Liščí horubufet na Rozcestírozcestí nad Lahrovými bd.zpět kolem Liščí hory po MagistráleKolínskápo Magistrále na rozc. pod Černou boudoudolů VáclavákHubertova vyhlídkaPěticestíValšovky

Všude šlo jet, u Pražské boudy je to vyfoukané (tráva, led, asfalt - jde obejít po louce), asfalt jsem ale taky zahlíd místy na magistrále pod Liščí horou, ale šel objet. Traťě jsou přiměřeně upravené, na klasiku to vyfrézovat nejde, na to je málo sněhu, ale jezdí se pěkně. Jen byla hmľa.
Vloženo 26.1.2014 15:30
Ideální podmínky pro běžky jsem vyzkoušel nad Pecí. Pěšky jsem si vyšlápl nad Zahrádky odku začala idylka na bruslení. Krásně upravené tvrdé stopy (na klasiku bohužel nešlo v těch pár cm vyříznout). Ze Zahrádek na Lesní a dále traverz pod Liščí až na Renerovky super. Snad jen stoupání z Lahrovek na Přední Rennerovky nešlo jet a lepší bylo lyže sundat. Pokračovali jsme na Rozcestí , Výrovku a zpět přes Liščí horu. Tam už bylo trošku více ledu, ale i tak super projížďka.
Vloženo 25.1.2014 19:34
Pro běžkaře je v okolí Černé hory a Pece pod Sněžkou upraveno 30 km tras - dle reportáže z Událostí ČT. Stopa, kterou tam měli v záběru, vypadala velmi slušně (asi to bylo někde na Černé Hoře, protože reportáž byla primárně o tamních sjezdovkách).
Vloženo 19.1.2014 17:15
Kabinkou na Černou horu a pak skate po magistrále kolem Kolínské na Pražskou. Tam holá silnice, nebyla odvaha dál nebo objíždět, tak zpět a z rozcestí pod Černou boudou ještě po té vodorovné k sjezdovkám a zpět. Oproti jiným místům luxusně upraveno. Měkčí brzdivý sníh, holt je teplo. A nakonec na nás i kouklo slunce :-).
Vloženo 19.1.2014 16:51
dnes uz hruza a des, sel sem pesky az za krizovatku u zrcadlovky asi 800m. A dal to nebylo o moc lepsi. Tak jestli neco nezpadne tak konec. :-(:-(
Vloženo 18.1.2014 16:52
Z Hofmanek beze sněhu projít na cestu na Černou horu, s opatrností se dá bruslit a od 1 zatáčky už je to bez problémů. Na Černé hoře upraveny na oba styly cca 5 km svážnic a cesta k vysílači. Sníh prašan na slunci mírně potál, ale na letošní poměry moc hezké lyžování. Pochvalu si zaslouží za úpravu tratí provozovatelé lanovky.
Vloženo 29.12.2013 21:53
Cesta z Hoffmanek nahoru je ve spodní části hodně špatná - nesouvislá vrstva sněhu, místy je nutno sundat lyže. Od odbočky k Zrcadlovkám už to jde, ale nové lyže bych tam nebral. Na Černé hoře je to přijatelné pro skate i klasiku. Od Kolínské dál jsem to ani nezkoušel, tam ta cesta vypadala spíš hliněná. Nejlepší byl sjezd (a výjezd) po cestě k Zrcadlovkám po úbočí Černé hory, ale jen ta severní část na rozcestí v nejnižším bodě, jižní úbočí už vypadalo špatně.
Vloženo 27.12.2013 20:21
Projeto Velký okruh Černá hora 12km, 90% okruhu sjízdných bez problémů, sníh je zmrzlý, ale pevný podklad, 10% okruhu mírně ledovatých, pozor za Zrcadlovkami, za boudou Vendlovka končí nečekaně sníh a je tam pouze kamení zrovna v pasáži, kde je ledovka a je to z kopce!! Lyže nutno přenést asi 700 m, pak už se dá dojet okruh v pohodě.
Vloženo 27.12.2013 9:49
Ze Strážného (parkoviště za 50 Kč) jsme vyrazili na tento okruh: http://www.mapy.cz/s/8ZPI Od 800 m n.m. byl sníh souvisle, od asi 950 m n.m. to bylo i krásné lyžování. Okruh je upraven na bruslení. Den předtím se ale na stejný okruh dalo vyrazit z přímo z parkoviště (ne až z Šestidomí), počasí je stále stejně teplé, takže počítejte s tím, že se možná projdete s lyžemi v ruce ještě o kousek dál.
Vloženo 24.12.2013 14:55
přes večer umrzlo vše co rolby projely nejspíš na večer. Z Černé hory dolů směrem na Kolínskou vše bez náznaku tání. Dále směrem ke Svornosti (nad Zahrádky) to bylo místy zledovatělé a odtáté až na kameny. Zpět jsem se vydal přes Zrcadlovky. Všude to bylo OK až od Zrcadlovek na cestu Jánek jsem musel lyže sundat a vyklusat na rozcestí. Ratraky to rozhrabaly až na kameny a někdy sníh zcela odtál. Cesta z Jánek na Černou horu je pro bruslaře hodně luxusní i sjezd po konci sjezdovky k parkovišti byl super.
Vloženo 21.12.2013 17:50
Já se snažil projet v pondělí z Plání na Bufet atd. (Na Pláně jsem jel ze Špindlu raději po modré upravené jezdovce). Z Plání na křižovatku u srubu jen vyjeté ohromné koleje (ani z Plání ke Stohu to není upavené)Dále to sice bylo před časem udělané rolbou ze Stážného, ale nyní už šíleně rozježděné od skůtrů a čtyřkolek. Kolem Klínovek jsem už po cestě ani neprojel a vrátil se raději. (mimo cesty navíc málo sněhu). K dnešnímu dni to bude jenom horší. Dnes jsem byl na Mísečkách. Jenom úsek na sedmičce není ideální. Vše ostatní je parádně upraveno. (krom desítky). Na Zlaťák se dá jet celkem slušně.
Vloženo 21.12.2013 16:48
Dneska jsme se vyvezli nahoru z Jánských Lázní na Černou horu. Nejdříve jsme zkusili jejich "malý okruh", ale ten není asi ještě celý projetý nebo z něj udělali malou jednosměrku.:)

Potom jsme jeli na Pardubické boudy a dále na Krausovy boudy. Sjezd je většinou dobrý, trochu zmrzlý a na pár místech je ve stopě dost bordelu. Mimo stopu v pohodě. Nejeli jsme až dolů na Vlašské boudy, ale vzali to tou zkratkou a pak dál po cestě na Václavák. Na celém okruhu bylo sněhu dost. Na bruslení ideální a na klasiku taky docela dobrý...

Od Václaváku na Kolínskou bodu je to rozježděný od rolby, protože tam každých 15 min jede ta jejich Ski tour (rolba z Černý hory do Pece), ale probruslit se to dá.

Pak už nás tlačil čas, tak jsme jenom sjeli po žlutý a po silnici do Pece (Slatinná stráň - Javorské boudy - Fun park) a tam je sněhu taky dost.

Ps: ode dneška jezdí skibus Jánské Lázně - Pec pod Sněžkou.

Pps: Včera jsme šli pěšky Velká Úpa - Spálený Mlýn - Portášky - Růžohorky a dolů. Nad Portáškami to ani nezkoušejte. Jediný sníh je okolo Pěnkavčího vrchu. Silnice z Janový Boudy na Růžohorky je úplně holá a suchá....
Vloženo 20.12.2013 20:18
Dopoledne v J. lázních pršelo, takže z Černé hory od lanovky na Lučinu a po dolní vodovodní cestě k Zadním Renerovkám a zpět do J. lázní. Sněhu většinou dostatek, až na ojedinělé vydřené a vytáté úseky. Většinou nedávno upraveno. Při teplotě nad nulou byl měkký, ale příliš se nebořil. Ve sjezdu u Zrcadlovek několik úseků na sundání lyží. Silnice dole paráda. Při dojeydu před čtvrtou hodinou začalo na několik hodin sněžit.
Vloženo 15.12.2013 21:12
Černohorská silnice v dolní části už byla dneska hodně ledovatá, nahoře je to díky inverzi měkčí. Bez stopy. Od silnice kolem černé hory nad Pardubickými boudami až po Zrcadla výborné podmínky i na klasiku. Sjezd ze Zrcadel do Pece místy vydřená ledovatka.
Pod Kolínskou boudou-Zahrádky - vymydlené na beton, ale dá se to odbruslit. Na Tetřeví boudy, celkem v pohodě na bruslení. Dál po magistrále po vodovodní cestě už hodně tvrdé a vydřené v prudších místech.
Vloženo 12.12.2013 22:38
Špindlerovka_Přátelství-Luční-Bufet-Špindl. Všechno zmrzlý. C. přatelství s dírama od pěšáků. Zkratkou na Luční přes Stříbrný nechodí ještě nikdo, hodně kouká kleč. Od Luční urolbováno a dřív i uhlazeno, teď drobet rozježděný skútrem. Od Bufetu na rozcestí kolem Klínovek a U krásné pláně asi jen skútr až do Špindlu. Ale jak je to zmrzlý, tak se občas dalo jet vedle. Jakýkoli sjezd dost nepřijemný, zmrzlý, většinou rozrytý.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně