Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 10.4.2018 9:03
Ahoj, trasa: Špindlerovka - Slonecznik - Rovina pod Sněžkou - Luční Bouda - Výrovka - Na rozcestí - Klínovky - U srubu - Pláň - Špindlerův Mlýn. Trasa v solidním stavu. Pouze první 4 km vylézá občas kámen a kleč, přenášení nutné ale jen dvakrát. Zbytek trasy (cca 15 km) stále s dostatkem sněhu i na jedničkové běžky. Od Luční Boudy dále pak i slušné svezení i na skate. Překvapivě bez vytátých míst i v okolí Klínovek. Závěrečný sjezd po sjezdovce opět parádní. Hezký závěr sezony! Kdo může, ještě jeďte!
Vloženo 9.4.2018 22:02
Špindlerův mlýn-Vrbatova bouda-Labská bouda-Vysoké kolo-Petrovka-Špindlerovka-Špindlerův mlýn. Lanovka na Medvědín nejela, bylo napsáno "revizní práce", spíš zavřená kvůli backcountry závodu. Stoupání na Mísečky dostatek sněhu, bez vytátých míst, k Vrbatově boudě také. Bouda zavřená. Kolem Labské boudy také sněhu dostatek. Za Vysokým kolem vytáté plochy. Jel jsem sjezd z Pod Smělce na Martinovku, hodně prošlapané do lidí, pak směrem na Petrovku a Špindlerovku také. Ze Špindlerovky zelenou sáňkařskou do Špindlu. Cesta nebezpečná, dost zledovatělých míst.
Vloženo 2.4.2018 21:27
Nas posledni vylet sezony: Spindlerovka - Lucni bouda - Vyrovka - Klinovky - Hromovka
Krasna Velikonocni turistika :) (v podstate stejne jako Honza S. nize) na hrebenech uplne zmrzle a tvrde, na plani pred Lucni boudou tak, ze se dalo i slusne bruslit. Za Lucni se projela rolba, tak uz to tam bylo mekci. Od Klinovek uz tajici a pomaly snih. Ale pocasi to vsechno vynahradilo :)

https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=902002546637999
Vloženo 2.4.2018 20:14
Od lanovky na ČH po malém okruhu k magistrále a k rozcestí pod Kolínskou b., pak vracečka směr Václavák a okruh z Pěticestí k Vlašským boudám, na oběd na Kolínskou a kolem Zrcadlovek do Jánek. Nahoře připadlo 2-6 cm prašanu, úprava neproběhla nikde, ráno místy vyfoukáno na led, místy závěje, v poledne se střídal měkký lepivý prašan s mokrým sněhem a ve stínu to bylo ledovaté. Dole kolem Zrcadlovek připadlo taky, ale jehličí :-) Odpoledne to bylo měkké, takže sjízdné, ale ráno to bude všude ledovaté. Černohorská silnice je sice sjízdná, ale sníh je špinavý, mokrý a místy ledovatý (bez fota). Doporučuju tudy jen sjíždět a to odpoledne, ráno to bude ledovaté, nahoru se vyškrábat bude boj.

Fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/901972919974295/
Vloženo 2.4.2018 16:20
Špindlerovka - Obří - Luční - Na Rozcestí - Krásná pláň - Hromovka:
Na hřebenech je všude leďák. Na cesty jsou zmrzlé stopy a šlápoty, na pláních je krusta, která se zatím neboří, ale hrany na ní moc nedrží. Všechen sníh z nedělní noci je sfoukaný někam do údolí.
Krásně se bruslilo na pláních od Stříbrného hřbetu k bývalé Obří boudě a pak na Luční. Celkem uspokojivá je cesta z Luční ke Kapličce a částečně i dolů na Výrovku. Je zoraná rolbou, tak se tam navátý měkký sníh drží.
Od Výrovky dolů už byl nový sníh znát, občas ležel i ve stopě (stopa samotná je zmrzlá). Přestože jsem nově namazal, modrý ani fialový na to nedržel. Někde kolem Pláně přechází sníh do firnovitého humusu, ve kterém to jede pomalu (s kopce to naštěstí moc nevadí).
Sněhu je všude dost, nikde žádný šutr ani hlína. I cesty kolem Hromovky mají dostatečnou vrstvu.
Na sjezdovkách byl odpoledne těžký sypký mokrý sníh, takže se daly celkem dobře sjet.
Lidí bylo na hřebenech málo, zato parkoviště ve Špindlu bylo přeplněné.
Myslím, že na jarní lyžování tento okru ještě pár dnů půjde, přestože se má oteplit.
Vloženo 30.3.2018 20:22
Od Lanovky na Černé hoře po malém okruhu k magistrále a po ní přes Kolínskou na desítku a zpátky úbočím ČH kolem Zrcadlovek viz mapa.
Ráno tvrdé, ledovaté, kolem poledne to změklo. Měla jsem běžky s šupinama,takže pohoda, ale namazat šlo asi těžko (dost lidí šlo do kopců ve stínu pěšky)-ve stínu ledovaté, mimo stín měkké, ve stopě to cukalo. Nahoře sněhu dost, žádná vytátá místa, u Zrcadlovek několik špinavých míst a jehličí, jednou koukala hlína, ale vše se dalo objet, lyže jsem nesundávala.
Od Kolínské vyjela v cca 11hod rolba, která mi upravila celou trasu přímo před nosem - paráda.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/900361723468748/
Vloženo 26.3.2018 10:13
Jánské Lázně - Černá Hora. Vše v pohodě sjízdné od srubu KRNAPu po Modrokamennou boudu. Nahoře super podmínky se spoustou sněhu.
Vloženo 26.3.2018 9:15
Špindlerův mlýn (Stoh) - Klínovky - Výrovka - Luční bouda - Slezská bouda - Špindlerova bouda - Moravská bouda - Davidovy boudy - Špindlerův mlýn

perfektní počásko, vymeteno ( bohužel u Sněžky se zatáhlo, takže bez výstupu), ale na Stříbrném návrší opět vymeteno. Sněhu všude dostatek. Nejhorší úsek od Slezského domu ke Spalone Straznica (rozježděné rolbou a rozšlapané pěšákama).
Vloženo 26.3.2018 0:12
Info od Jaroslava:
Dneska v Krkonoších: Szrenica - Kotly - Vysoke Kolo - Mužské a Dívčí Kameny - Petrovka - Ptačinec - Martinovka - Labská - Vosecká - Mumlava... odměna za celou sezonu.

Fotky na:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/897356053769315/
Vloženo 25.3.2018 20:50
Vých. Krkonoše: Hnědý vrch - Liščí - Na Rozcestí-Klínovka-pak zkratka podél tyčí k Friesovým b.- Přední Renerovky - desítka - po magistrále přes Pražskou a Slatinnou stráň do Pece: všude dost sněhu, od Lyžařské k Chalupě na Rozcestí krásný prašan, neupravuje se tu nikdy, ke Klínovkám je lepší jet po louce - dost to frčelo a špatně se tam plužilo, od Friesovek rozježděné od rolby bez stopy, ta začala až na desítce, kde je ze začátku od Friesovek dost jehličí, ale je to dobře sjízdné, tady to bylo měkčí a lepilo se to. Od Pražské do Pece v bídném stavu-už neupravili pro stopu (v sezóně stopa byla)-rozježděné od rolb, místy mírně ledovaté, ale sjízdné.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/897464463758474/
Vloženo 25.3.2018 10:32
Černé hora, malý okruh- podklad drží, ale rolbováno již před delší dobou. Okruh kolem Světlé hory, upraveno, sněhu dost. Cestou do Jánek po Lobkovicově cestě, upraveno, až na závěr, kde byl sníh mokrý, zatím sjízdné, úplný konec jsme jeli po modré.
Vloženo 16.3.2018 19:19
Odpoledne začalo sněžit, v nižších polohách zpočátku mrholilo a celkově toho napadlo víc ve vyšších polohách. Takže se bude spíš hodit info, kde k úpravě dojde v noci/ráno. Pro Špindl všichni víme, jak se to blbě zjišťuje, každopádně dnes v 17h jsem potkal rolbu nahoře na okruzích na Pláních. V tu chvíli měla za sebou jen pár stovek metrů, kdo ví, kam zamíří dál. Rolbovala nahladko bez stop na klasiku, bruslilo se na tom hezky (ale to předtím tady nahoře docela taky).

Špindl - Krásná Pláň - dál po magistrále na Klínovky zhruba platí to, co jsem psal v úterý - bez nové úpravy, s rozdílem že ve středu a teď něco připadlo, staré stopy víc zapadaly a jehličí se schovalo. Z Klínovek dál po magistrále za Friesovky střídavě něco ze stopy na klasiku zbylo, střed občas hrbolatý protože zásobovací rolby a skútry, totéž platí pro silničku ze Strážného nahoru směr Dvorská. Dál po magistrále směr Pec (trať "Desítka"/vodovodní cesta) už stopy svůj boj s nových sněhem většinou prohrávaly, na skate většinou pěkné (novým sněhem se místa, kde se sníh včera na sluníčku rozjezdil a pak zmrzl, vylepšují).

Mimo upravené tratě - sjezd od Chalupy na Rozcestí přes Liščí horu k Peci i na Klínovky ve velmi dobrém stavu (žádný led, pevný podklad, není rozdupané) - nejde o stopu ale o širší uježděný pruh, takže se dá i skate. Mezi Pláněmi a Chalupou na Rozcestí jsem jel po té horní neupravované cestě, směrem nahoru mi přišla i lepší než spodní, bezpečná (i když lyžaři v protisměru říkali něco jako zmrzlé a že padali) a s menším převýšením.

Dneškem moje zpravodajství z Krkonoš končí, nicméně je pravděpodobné, že nahoře vydrží sníh do Velikonoc v pohodě.
Vloženo 13.3.2018 17:52
Ze Svatého Petra směr Krásná Pláň upraveno ještě před posledním sněžením (pátek a dříve?), zbytky někdejší stopy se začínají objevovat po 2km stoupání (předtím je to dost rozježděné od zásobovacích skútrů a roleb, ale jet se samozřejmě dá). Někde je ta stopa lepší než nic, jinde je stejně lepší jet mimo. Od Krásné Pláně nahoru po magistrále zlepšení, úprava sice stejně stará ale jak tam skoro nic (ani ty skútry) nejezdí a méně tam padá jehličí ze stromů, jede se v rámci možností pěkně, na bruslení bych řekl velmi pěkně. Okruhy nahoře na Pláních nevypadaly lépe, tak jsem tam ani nejel a zamířil ke rovnou Klínovkám. Tam už žádné vzpomínky na to, že se tam týden a kus zpátky jela Krkonošská 70, nejsou - projeto nahrubo zásobovacími rolbami, takže na sportovní skate ani náhodou, stopa na klasiku taky zmizela, ale mně to bylo vlastně jedno, jen mi vysokohorská část bez speciálně upravených stop začala o něco dřív :-)

Klínovky - Chalupa na Rozcestí - Výrovka - Luční bouda: uježděné, trochu vlhké a tedy sjízdné v pohodě. Ve sjezdu k Luční boudě není dobré vybočovat z vyjeté trasy, ta je uježděná v pohodě, podél ní ale už zmrzlá krusta. Po hřebeni od Luční boudy na Špindlerovku jsem nepotkal nikoho, pozůstatky starších stop tam byly a to je dobře, díky nim se na té zmrzlé krustě jelo bezpečněji. V místech, kde už trasa začíná víc klesat a na zmrzlé krustě bych se bál, je naštěstí už povrch zas vlhký, takže jsou lyže lépe ovladatelné. Sjezd ke Špindlerovce sice dost rozdupaný od pěších, ale sjel jsem bez problému. Do této části by mi vhodnější než běžky přišly skialpy a pěším bych doporučoval sněžnice, dle stop se často bořili i desítky centimetrů a lyžaři by absenci těch děr taky ocenili :-)
Vloženo 28.2.2018 20:33
Tam plánuji jet taky, ale až o týden později, takže aktuální zprávu uvítám :-) Ale zároveň vím, že odtud za celých 8 let existence webu nikdo nenapsal. Tak aspoň posílám odkaz na web sáňkařské dráhy, jejíž provozovatelé trasu upravují a zde http://www.sankarska-draha.cz/bezecka-trasa-bud-fit/ píšou, kde se dá zjistit aktuální info.

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 27.2.: Dobrý den,
chtěli bychom o víkendu jet na běžky do Špindlu a máme naplánovanou trasu směrem k Labskému dolu.
Máte prosím někdo nějaké zprávy či info?
Děkuji za odpoved.)
Vloženo 24.2.2018 9:05
Info od Ondřeje:
Dnes Cerna hora- Pec- Klinovky- Rozcesti- Lucni bouda a zpet do Cerneho Dolu. Den jak z katalogu. Pěkné podmínky - více na fotkách.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/879442548893999/
Vloženo 23.2.2018 14:58
Ve východních Krkonoších jsou podmínky pro běžecké lyžování vynikající již od poloviny listopadu. Do dneška jsem tam byl v této zimě snad 20x a nikdy jsem neodešel rozladěn, naopak! Díky nadmořské výšce 1100 – 1200 metrů je sněhu dostatek. Momentálně leží na běžeckých tratích v okolí Černé a Světlé hory okolo150 cm sněhu. Možno si zajezdit na asi 55 km - https://www.skiresort.cz/aktivity/bezecke-trate/ perfektně upravených stopách - http://prntscr.com/iio9fc Převážná většina tratí vede lesem, takže je oproti hřebenům krytá před větrem a možnému zavátí stop. Protože většina návštěvníků tohoto regionu preferuje spíše sjezdové lyžování, tak tady návaly jako třeba v Jizerkách opravdu nehrozí. Já tomu tady říkám Černohorský ledovec. Přijďte pobejt…….
Vloženo 11.2.2018 20:35
Spindlerovka - Lucni bouda - Vyrovka - Klinove boudy - Hromovka. (Snad vkládám správně do východních Krkonoš)
Na hrebenech az po Vyrovku Mordor, misty vyfoukano az na led, hodne tvrde, prip. jen sporadicky vyjezdeno od predchozich bezkaru. Dnes opravdu ošklivé počasí, vše přemrzlé, velký vítr.
Od Vyrovky uz pekne svezeni a od Klínovek nástupem na magistrálu upraveno na klasiku i na skate, zde super podmínky.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/872016879636566/
Vloženo 9.2.2018 17:55
Hofmanky - Zrcadlovky - Kolínská - výhled nad Pecí a zpět, stopa tradičně od Zrcadlovek - úprava údajně 2dny stará, ale jelo to parádně i bez stopy, měkčí podklad, pod nulou, ale ne přemrzlé, sněhu dost. Zkratka od parkoviště z Hofmanek k Černohorské silnici ledovatá - nedoporučuju sjízdět. Navzdory mlze krásné svezení.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/870804103091177/
Vloženo 5.2.2018 8:42
Jel jsem trasu Hoffmannova bouda-Zrcadlovky-Kolínská-Lesní-zpět Kolínská-Václavák-Světlá hora-H. Maršov. Nad 1000m jsou výborné podmínky, sníh přemrzlý, mazal jsem klystr Kx30, celkem držel, spíš to ale bylo na Kx35, pod 1000m je to celkem tvrdé a trochu to podkluzovalo. Sjezd do Maršova - bez vytátých míst, od Krasových bud to vyžaduje opatrnost, trochu ledovaté, tvrdé a dost rychlé.
Vloženo 4.2.2018 19:15
Krkonoše 28km viz mapa: část malého okruhu Černá hora po magistrále k Lesní boudě - část desítky a zpět kolem Hrnčířských bud a sjezd kolem Zrcadlovek do Jánek. Vše upraveno na skate, stopa na klasiku chybí jen od Zrcadlovek k Černohorské silnici, horší úsek v lese u Hrnčínských bud - rozšlapáno. Teplota pod nulou, přemrzlé, ale to počasí to vynahradilo-sněhu všude dost.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/867875506717370/
Vloženo 4.2.2018 18:46
Já se na Černou horu chystám v týdnu. Na klasiku, takže jsem měl stejný dotaz... Žádná reakce se tu ale bohužel neobjevila. Jaké jste měl tedy v reálu podmínky a co máza prosím? Díky. Skol!
(Odpověď na dotaz uživatele D. z 3.2.: Zítra se chystám na Černou Horu. Je tam nový sníh nebo je to na klystr?)
Vloženo 12.1.2018 9:01
černá Hora upravená celá, včetně Světlý. Jen ten kousek z Pardubek ke vleku je rozježděnej. Je to sice měký, ale super. Chtělo by to přejet ještě jednou a na víkend to nebude mít chybu. Díky za úpravu.
Vloženo 7.1.2018 18:53
Dnes tratě okolo Černé hory krásně upraveny. Sněhu dostatek - umrzlý rychlý sníh. Na bruslení ideál a na klasiku bylo nutno dát jako podklad gumu a na to fialový klistr. Z Pece plynovodem upraveno také, ale již horší stopa. Opakované problémy s pěšáky, pejsky a stojícími hloučky ve sjezdech mě už nechávají klidným - je nutno s tím počítat, dávat pozor a stále lidi vychovávat. I pčes horší počasí moc hezké lyžování. Díky za úpravu.
Vloženo 30.12.2017 17:37
Okruhy Bílá hora a Malý Černá hora čerstvě upravené na klasiku i skejt. Na Velkém okruhu Černá hora od sjezdovek kolony sáňkařů. Jinak lidí ve stopě relativně málo zato hospody narvané.
Vloženo 27.12.2017 20:30
Z Mladých buků bych určitě zamířil na Černou horu - nahoře by měly být podmínky velmi dobré, viz zpráva od Tomáše níže, a dají se odtud dělat jak krátké tak velmi dlouhé výlety. Já obvykle parkuji u Hoffmanek - https://mapy.cz/s/2hxoq, jestli je ale trasa i nyní sjízdná už odtud nevím - a někdo zas preferuje cestu nahoru lanovkou, k tomu je lepší hlavní kabinka z Jánských Lázní. Jestli tam vyrazíte, podělte se pak o dojmy, jak to vypadalo.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 27.12.: Dobrý den, jedeme zítra ráno do Mladých Buků,
poradíte prosím znalci, kam nejblíž na běžky? ať netrávíme den v autě. Mladé Buky prý dle hotelu sníh na běžky nemají. Děkuji moc Lenka)
Vloženo 27.12.2017 9:44
Pec, okolo Č.Hory upraveno, okolo Světlé Hory nově neupraveno, namrzlé
Vloženo 25.12.2017 20:28
Po oblevě to dnes přimrzlo. Byly nově upraveny tratě okolo Černé hory. Zmrzlé stopy, ale šlo to. Na klasiku to chce podlklad gumu a pak fialový klistr. Na skate v pohodě. Okolo Světlé hory to nově upraveno nebylo.
Vloženo 25.12.2017 15:46
Na Štědrý den od Dvorský přes Klinicky na Ledaria, slušná stopa,trochu rozbředlý,mlha a místy déšť.Dnes pokus ó Luční,od Bufetu na Výrobku rozbitý od pěšáků,mlha a led,na Lišku se vůbec nedalo,hrůza,od Dvorský Lahrbusem dolů na vodovodní směrem na Tetřevy už to bylo fajn..,ale stále mlha..
Vloženo 23.12.2017 12:10
hodně sněhu, krásně upravené tratě a hlavně málo lidí...akorád dneska hodně fouká
Vloženo 17.12.2017 20:35
Od Klinovek přes Friesovy jsme po nočním chumelení stopu prošlapávali, od Friesovek už projetý alespoň skůtrem, či rolbou. Pak přes Přední Renerovky na Kolínskou Boudu, projeté, dále přes Zrcadlovky do Černé Hory prjeté. Stále padal sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 15.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá od Špindlu na Klínovky a směrem na Černou horu, prosím? Díky)
Vloženo 17.12.2017 19:22
Trasa: Pec p. Sněžkou - Lesní Bouda-po magistrále k Pražské b. - Václavák - Pěticestí - Vlašské boudy -Pěticestí - zpět k Pražské a po magistrále přes Slatinnou stráň do Pece. Celá magistrála upravena pro klasiku i skate, kvalita výborná-měkčí, trošku pomalejší sníh, sněhu je nadbytek, od Pražské po Václavák spíš bez úpravy resp. upraveno lidma na běžkách i chodcema, ale projet se to dá bez problémů.
Vloženo 11.12.2017 10:22
V neděli od Pražské boudy přes Lesní dolů na Tetřeví a pak okruhem zpět přes Rennerovky, Dvorskou, Bufáč a Liščí horu. První půlka dobrá, upravená, naopak druhá byla hrůza a děs (co se úpravy týče). Pokud byste chtěli jet skate, tak určitě nedoporučuji. S tím, že Liščí bude jen vyšlápnutá jsem počítal, ale trochu mě zaskočilo, že magistrála směr Chalupa na rozcestí, Výrovka nebyla úpravou ani dotčena. Doporučuji se spíš zdržovat kolem Černé hory, tam jsme jeli v sobotu a nemělo to chybu. Sněhu jsou mraky, tak neváhejte a jeďte :).
Vloženo 11.12.2017 1:11
Pec Zelený potok-Javor- Pražská Bouda-Krkonošská magistrála-Chalupa na rozcestí-Výrovka-Čertovy schody-Pec.
Většina této trasy rozježděná rolbou, která tudy nějaká projede co půl hodiny, takže i když si sami posloužíte stopou na klasiku, zanedlouho bude pryč. Sníh nelepivý, na hřebeni i prašan.
Vloženo 10.12.2017 9:32
Jj,mohu potvrdit ☺ Stopa na klasiku i na bruslení v dobrém stavu. Každopádně je to furt nahoru dolů
Vloženo 9.12.2017 16:39
Super, nový sníh upraveno, stopy na klasiku. Jezdil jsem od parkoviště po svážnicí. Pomezky
Vloženo 28.11.2017 8:12
Sice jen pěšky, ale v sobotu jsme absolvovali trasu Černá Hora (lanovka) - Černá bouda - Václavák - Pod Kolínskou boudou - Kolínská bouda - Pražská bouda - Husova bouda - Lučiny - Pod Lesní boudou - Liščí louka - Hnědý vrch (rozhledna) - Zelený potok - Pec pod Sněžkou a i když byl sníh hodně mokrý, určitě by se to na běžkách dalo :)
Vloženo 28.11.2017 8:04
Nahoře na Černé Hoře sněhu překvapivě dost (i když druhý den už pak trochu tál), strojově udělaných stop zatím jen málo, ale jezdit se už určitě dá. Nejsem náročný lyžař, za mě spokojenost :)
Vloženo 20.11.2017 8:46
Běžky jsem bral jen pro případ "kdyby to náhodou šlo" a byl jsem hodně mile překvapen. Sněhu tak 20cm a v neděli během odjezdu hustě sněžilo a sjezdovky začínali sněžit umělým. V pátek z Javořího dolu až na Černou horu super urolbovaný i na bruslení a nahoře upravený minitrasy (vždy pár set metrů) ale super kvality. Moc pěkný. V neděli jsem zkoušel na magistrálu od pražských na Sněžku a tam to bylo neupravený a spíš na klasiku se tak symbolicky poklouzat.
Vloženo 18.11.2017 19:24
Vodovodni cesta neupravena. Umrzly snih na klasiku nic moc. Cesta pres lisku taktez umrla, sjezd docela vrazda. Vse rozryte od aut nebo chodcu, kazdopadne sněhu je dost, kameny nikde nelezou.
Vloženo 18.11.2017 17:29
Na Černý hoře upraveny svážnice k paraglajdu, k vysílači a taky od rozcestí nad Václavákem ke sjezdovkám. Pěkná tvrdá stopa, na skejt taky OK. Sníh mimo upravené tratě zmrzlý (krusta), cca od 950 m.n m. Fajn první lyžování.
Vloženo 18.11.2017 16:11
Na Černý upraveno cca 2km tratě. Pěkný, bez kamínků. Od vysílače na sokolskou a pak na PG startovačku. Od PG startovačky dál upraveno až k tomu vostrýmu stoupáku, ale tam už prosvítá tráva.
Vloženo 17.11.2017 20:10
Na vrcholu Černé hory jsou upraveny 2-3 km tratí. Říkali to ve zprávách :-) Zdroj - Seznam zprávy: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/lyzarska-sezona-zacala-na-cerne-hore-v-krkonosich-se-ode-dneska-lyzuje-39930
Vloženo 31.10.2017 19:28
Ahoj. Mimochodem: od Jilemnický by to nahoru asi taky šlo, ale to nevim jistě a budou tam koleje od aut. Černá hora nevím, ale dnes jsem jel autem na Bonischky a doběhl na Tetřevky. Tam jsem lyže nandal.Ale bezpečně bylo sněhu tak od Lesní boudy. Směrem někam na Pražskou to taky nevypadlo moc nadějně. Já jel nahoru kolem Lyžařské b, na Bufet,Výrovku a nahoru na Studniční horu. Nebylo moc pěkně, tak jsem se otočil a jel zpět stejnou. Od ty lesní to bylo pod sněhem, nikde jsem nedrhl, ale jak to tak bývá, na tyhle straně bývá míň sněhu než od Míseček někam nahoru. Ale jak víme, tam je zase problém, že hrozí, že cestu na Medvědín a Labskou b. vypluhují, nebo posypou.
(Odpověď na dotaz uživatele Péca z 31.10.: Nejsou nějaké informace, jak to je na vršku Černý Hory?)
Vloženo 31.10.2017 19:49
Ještě dodatek. Nějaký lyžařský FB stránky dnes psali, že na vršku Černé hory je 20cm (nevím, zda nepřehání trošku), ale že se musí hodně vysoko pěšky. Ja dle sveho záznamu GPS usuzuji, že je sníh kolem Č. hory až tak kolem 1000 m.n.m., spíš možná 1100m.n.m.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně