Úpa a Rýchory – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Úpa a Rýchory ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Úpa a Rýchory - aktuální zprávy

Vloženo 20.3.2022 19:32
Janule byla dnes naposled v Malé Úpě😊Start až po 11hod,ale přesto dopoledne strašně ledovaté a oproti min.neděli už to není přemrzlý prašan,ale zmrzlý firn, led nebo měkkouš.Lyžařská až ke kostelu celkem čistá,odpo super svezení, ráno ledovaté.Od kostela k cestníku už na 1mistě kouká asfalt,lze objet lesem a je tam několik opravdu ledových ploten.Dlouhý hřeben má pár míst s jehličím a větvičkama,ale ve většině čistý,ale ráno ledovaté, u lavičky v zatáčce to hodně taje,za týden ubylo tak 15cm.Kraví horu jsem vzdala-na zač.zmrzlé a hodně jehličí. Malá Úpa už upravovat nebude a nedivím se,lidí už málo a úprava by stav moc nezlepšila.
11:21
11:33
11:38
11:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 19.3.2022 22:08
Odpovídám Aninnka, Janule je z Podkrkonoší a nejblíž to má na Černou h. a Pomezky. Jezdím často a podle úpravy - stačí sledovat bilestopy.cz a pak stránky FB Malé Úpy a Krmelce. Minulý víkend jsem se ptala na Informacích a SKIMU tratě neupravuje (upravuje obec) což je škoda, když nám část běžkařské změnili na sdílenou cestu se sjezdaři, tak by se mohli finančně podílet ;-) Pěšáků je čím dál víc a nerespektují značení, na to si stěžovala i paní na Informacích, která bydlí u Kostela. Mě teda víc štve letos to Taxi mezi Krmelcem a Lysečinama. Chápala bych to, kdyby to bylo zásobování, ale ono fakt vozí jen lidi, možná je snaha, jak omezit pěší na lyžařské, aby to nebylo rozdupané, ale taxi zase rozjede stopu a rozryje to. Jednou za sebou táhlo manšestrovač, ale to bylo opravdu jen jedinkrát. Zítra tam asi pojedu, tak dám report;-)
Vloženo 18.3.2022 20:55
Janule asi bydlí někde v oblasti,co? Dává docela pravidelně pěkné info,ale má nějak štěstí na upravené stopy.. máme chalupu u Lysečin a poslendí roky je to docela mizérie s údržbou stop!! Na to letos je pěšáků víc,kdy který rok zpět..Nechápu,proč někdo chodí po sněhu na výlet,když v údolí se projde na pohodu v lese..Hlavně by neměli chodit na běžkařských trasách..ani rodiny s dětmi na saních...ať jezdí u vleku..Jak to,že tohle Češi dodržují jen v cizině :-( SKIMU,PROSÍM, POLEPŠETE SE..NEŘÍKEJTE,ŽE SE NEDAJÍ SEHNAT PENÍZE NA ÚPRAVU-kraj,města,vesnice,sdružení,dotace ministerstvo..Jak to dělají v cizině,že tam úpravují denně!!!!! SKOL :-)
Vloženo 18.3.2022 15:34
Souhlasim. Trate v Upe a okoli jsou bida. Jezdime sjezd i bezky. Odpol.je uz snih na sjezdovkach marny. Trate na bezky jsou ale marne cely tyden. Muz nas priste odtahne jinam, proroze pro nej jsou bezky dulezitejsi. Uz zacina byt videt, ze Cechum prestavaji ceske hory stacir a neni divu.
Vloženo 18.3.2022 7:22
Možná až provozovatele Skiarealu pochopi, že spousta rodin nejezdí jen sjezdovat, ale i bezkovat a budou si vybírat místa, kde se nejen sjezduje, ale i bezkuje, tak se třeba o běžkaře začnou více starat, až jim začne ubývat sjezdovka klientela. A pak budou všichni brečet, kde jsou t
Vloženo 18.3.2022 7:12
Musím se přidat k Jardovi.
V Krkonoších jsme byli před měsícem na osm dní a nebylo nic upravené. Magistrála z Horní Malé Úpy ke kostelu a dál na Lysečiny neupravená hodně dní, rozšlapaná. Jediný úsek, který se dal trochu sjet byla trasa nad Albeřicemi po Vápenku, ale i tato úprava už byla starší.
To samé magistrála v úseku Modrokamenná bouda - Horní Maršov. Rádi jezdíme z Černé hory do Pece pod Sněžkou, ale když jsme trasy viděli, tak jsme si to odpustili. Škoda peněz za lanovku.
Do Krkonoš jezdíme od roku 2010 a je to s úpravami tratí rok od roku horší.
Je to velká škoda, protože běžkařské trasy v této části Krkonoš jsou nádherné a konkrétně trasa okolo Lysečinské boudy ať už do Albeřic nebo přes hřeben na Rýchorskou boudu patří k nekrásnějším. A letošní zima je bohatá na sníh a slunečné dny.
V dobrém slova smyslu závidím běžkařům v Jizerských horách. Trasy upravené několikrát do týdne a ještě na vyžádání zasílá JIZERSKÁ o.p.s. e-maily s přesnými informacemi o úpravách.
Příště pojedeme do Jizerských hor a rádi přispějeme na úpravu běžeckých tratí.
Vloženo 17.3.2022 13:32
Tak evidentně nikdo nic neupravil. Evidentně mají místní restaurateri vydelano a bezkarskou klientelu nepotřebuji. Jedeme tedy zítra s celou rodinou na černou horu. Tam si bezkaru váží, tak si dáme oběd s občerstvením tam.
Vloženo 13.3.2022 21:49
Upraveno v pondělí, ale stav stop celkem dobrý, dneska ani nefoukalo - jarní opalovačka. Start až 11:30, ráno je to jedno velké kluziště. Část lyžařské ještě ráno ledovatá, sjezd ke kostelu v pohodě (už to bylo měkčí, ale ne vodovaté). Nejlepší část od kostela po Cestník - ve stínu je to pořád přemrzlý prašan. Škoda, že to tam zase rozrylo to pásové vozidlo Taxi (jako by lidi nemohli ty 3km na Lysečiny jít pěšky nebo na běžkách, jsou na horách, tak ať využijí benefity čerstvého vzduchu-bych toto zakázala - taxík je ve městě, kdo to neujde, ať na hory nejezdí).
Dlouhý hřeben - východní část ze začátku ledovatka, pak měkké, na západní části mi to přišlo lepší. Ráno bych tam nejezdila, bude to, jak beton - hodně tam svítí sluníčko.
Kraví hora - na začátku trošku jehličí, ale nic extra a pak ve stopě vytály nějaké exkrementy, vypadá to jako hlína, ale sněhu je tam tak 20-30cm, takže hlína to nebude. Ta západní část je čistá - zase se tam střídá přemrzlý prašan ve stínu a ledovaté nebo měkké části na slunci.
Jo a při výjezdu z lesa od Cestníku ke kostelu je tam úsek asi 2m na vodní lyže :-D ale stále sjízdný (tam to taje vždycky) :-D
Pokud chcete přispět na úpravu, tak v Informacích lze koupit známku nebo zaparkujte na parkovišti pod Íčkem, parkovné jde obci, která tratě upravuje.
11:38
11:55
12:20
13:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 2.3.2022 15:26
V poledne jsem vyjel ze Spáleného mlýna Lvím dolem na Žacléřské boudy a Horní Malou Úpu. Klistr silver universal držel dobře. Dokonalà stopa a pás na bruslení/plužení. Skoro nikoho jsem nepotkal.
Vloženo 24.2.2022 17:56
Dnes jsem vyrazil od Spáleného Mlýna, zkratkou přes Lví důl na Pomezky, dále okruh kolem Kraví hory a pak dál k okruhu kolem Dlouhého hřebene (ten jsem dal pro jistotu třikrát) no a pak přes Pomezky a Lví důl zase ke Spálenému Mlýnu. Dohromady 60 a půl km. Úprava vzorná, lidí málo, počasí super, jen odpoledne to na sluníčku moc nechtělo jet. V okruhu na Haidě je ta spodní cesta horší, v lese je ve stopě hodně jehličí. Celkově velká spokojenost.
10:37
10:37
10:52
10:52

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 13.2.2022 0:56
Trasa: Výjezd Portášky lanovkou, sjezd ke Spálenému mlýnu, kde špatná zrolobovatělá a od skútrů zničená cesta. Poté odbočka a stoupání kolem Lvího dolu/Jelení hory až na Pomezky. Krásné panoramatické svezení, prašan, kvalitní strojová úprava. Pak magistrála od Pomezek v pohodě, od Kostela po Lysečinky zničené total od chodců, bobistů, ignorantů, apod. Kolem Albeřic trasy namrzlé a sníh odvátý. Kolem Mravenečníku a Rýchorského kříže úprava solidní, sjezd do Žacléře dolů po zelené ok, obráceně bych to šlapat od Žacléře ale nechtěla. Krásných 38km.
Vloženo 5.2.2022 18:56
Z Pomezek ke Krmelci asi upraveno-pres noc zapadano,ale dalo se-ujezdeno.Od Krmelce cerstve upraveno az nad Alberice a dal na Rychory.Skoda,ze to tam nici taxi na pasech😕Dlouhy hreben zapadany tak 10cm a strasne se to lepilo,vzdali jsme to.Okruh Kravi hora,taky zapadana,ale dalo se to,ujezdeny od lidi,jen na zapadni strane nafoukane zaveje,ale sjizdne.
10:49
11:01
11:12
11:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 29.1.2022 16:46
Bezvadné běžkování! Jela jsem z Horních Albeřic, přes Lysečiny na Cestník, pak Dlouhý hřeben pak ke Kostelíku a zpátky do Albeřic. Trať upravena, dvakrát jsem potkala rolbu. Jak stopa, tak skate. Dílem Dlouhého hřebene byly stopy prošlapané běžkaři. Pár jich tam prošlo, ale byla to idylka klidu.
Vloženo 26.1.2022 16:39
Z Pomezek na Cestník, pak okruh Dlouhý hřeben, okruh Kraví hora a zpět na Pomezky (20km). Všude dost sněhu, jela jsem na nových lyžích, ale na západní straně Dlouhého hřebenu občas větvička či leze tráva, ale dá se objet (když jedete proti směru hodinových ručiček - stopa vpravo, tak jsou ta místa v kopci a nepřejedete to). Jedna ledová plotna na silnici u Krmelce u smrků (je to obvyklé místo, kde to vždy taje). Upraveno včera a na tom 1cm prašánku. Škoda, že to někdo projel autem od Krmelce asi až na Lysečiny - zničil stopu:-( Luxusní úprava na Dlouhém hřebeni, na to, že to projeli poprvé, tak pevná stopa, jen hůlky občas zajely hluboko ;-) Přede mnou tam jel asi jen 1 člověk - krásný manšestr ;-) Za mě TOP podmínky, minimum lidí a ráno bylo chvilku i sluníčko, co víc si přát ;-)
9:45
9:58
10:10
10:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 23.1.2022 21:03
Z Pomezek kolem Kraví hory, k Lysečinské boudě pak po hřebeni k Rýchorské boudě. Všude v pohodě na jedničkové lyže, stopa spíše na klasiku, na skate jen místy a bude to dost dřina, je to měkké a boří se. Bez problému byl i sjezd z Rýchor po žluté do Horního Maršova, na lyžích až k prvním domům. Po loukách je to tam projeté rolbou se stopařem.
Vloženo 18.12.2021 18:12
Hotovo,prakticky bez sněhu.Par lidi zkoušelo,ale na tohle bych nevzal ani starý lyže co vozím v autě. Ale hezká procházka z Úpy ke kostelu 🙂
Vloženo 11.12.2021 19:24
Stopa jen kolem Kraví hory a na Lyžařské z Pomezek po Moravanku,zbytek až nad Albeřice částečně rozdupaný od pěšáků,je to ještě dost měkký,ačkoliv na skate bylo asi v pátek upraveno😉Podklad je sice měkký,takže lepší pro klasiky,ale jelo to parádně😊Tvrdší podklad z Pomezek na magistrále,ale už je z toho smíšená cesta se sjezdaři v rámci propojení skiareálů😕Sněhu všude dost, běžkařů minimum a parkování v 10 hod na Pomezkách v pohodě.
10:40
11:20
12:17
14:15

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Úpa a Rýchory