Centrální Šumava - Zadov, Kvilda – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Šumava - Zadov, Kvilda ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Šumava - Zadov, Kvilda - aktuální zprávy

Vloženo 11.4.2013 15:53
Na běžky supr ještě. Na klasiku už s klistrem, ale bruslit se v pohodě dalo. Na loukách mimo stopy byla krusta a ani se moc nebořila. Hospody už hodně zavřený (Bučina, Knížecí pláně), nebo v Borovce až od 16h Vlk. Ve Kvildě i otevřeno, bufé-pivovar jen do 14h.V neděli. Vlasatou částečně protáhli hrablem, ale bruslit se po tom dalo. Jaký je to tam teď po dešti nevím, snad ještě ok.
Vloženo 4.3.2013 13:52
Přejezd z Kvildy do Železné Rudy: Asi to nebude moc překvapivé konstatování, nicméně sněhu jsou kvanta a magistrály prvotřídně upraveny - za to kromě samozřejmé DMSky i slovní dík!
Vloženo 20.2.2013 8:01
Zhůří - Horská Kvilda: pravda, nějaká špína/hlína ve stopě místy byla, ale pro turistu jako já v tak nevýznamném množství, že se ani do zprávy nedostala :-) Pravda že s 8 let starými lyžemi to vidím trochu jinak a i při přejezdu silnice, kde se našlo pár kamínků, jsem to nijak neřešil a ani nebrzdil.
Vloženo 19.2.2013 9:04
Zadov - Mates - HK - Filipka - Kvilda - prameny - Kvilda - HK - Studna - Zadov. Upraveno jen z HK širokou rolbou. Sjezd ze Zhůří do HK doslova plný šutrů a hlíny - tam s novými lyžemi rozhodně ne! Směrem na Filipku že začátku taky problematická místa, dál už ne. Z Filipky na Kvildu neupraveno přes týden, takže boulový sjezd opravdu dost nebezpečný, stopy velmi nekvalitni. Na prameny trochu kamínků že začátku, dál dobré. Zbytek trasy obstojný až perfektní.
Vloženo 18.2.2013 21:19
Kvilda - Horská Kvilda - Zhůří - lesem směrem k Churáňovu zpět na Horskou Kvildu v pondělí čerstvě a pěkně upraveno pro oba styly, jen obě odbočky na Zlatou Studnu byly upraveny někdy dříve a tam by stopám úprava určitě neuškodila :-)

Kvilda - Bučina - Knížecí Pláně - směrem na Borovou Ladu a kus před ní po Vlasaté cestě zpět na Kvildu: stopy stále ve skvělém stavu přesto, že bylo upraveno v sobotu. Pro bruslaře ale nevhodné, stopy jsou moc blízko sebe, takže by je ničili. Krásný výlet, některé trasy (zejména Vlasatou cestu) jsem v žádných mapách nenašel, tak tady je GPS záznam - http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=111605
Vloženo 19.2.2013 16:25
V neděli jsem jel Zhůří-HK dvakrát na novejch lyžích a úplně v pohodě, nějak pochybuju že se to za den změnilo na "plný šutrů a hlíny".
Vloženo 17.2.2013 18:20
Antýgl - Horská Kvilda spodní polovina projetá jen od lyžařů (pro rolbu je na kříženích s potůčky málo sněhu), horní polovina před několika dny rolbou - stopy solidní, na bruslení to nezkoušejte.

Horská Kvilda - Kvilda upraveno v sobotu, ale většinou několik stop vedle sebe a prostor na bruslení taky, takže paráda.

Kvilda - prameny Vltavy - okolo Černé hory k Březníku taktéž upraveno v sobotu, kvalita stop stále luxusní, krásné lyžování.

Fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem, video zde http://www.kamzasnehem.cz/video/srni-2013-02
Vloženo 16.2.2013 15:28
H.Kvilda- F. huť - Ptačí nádrž-Č.hora-Prameny-Kvilda-H.Kvilda: upraveno, sněhu dost
Vloženo 15.2.2013 19:29
H. Kvilda - Jezerní slať - Přilba - Churáňov - Zlatá studna - Zhůří - H. Kvilda - F. Huť: všude upraveno rolbou, velmi dobré podmínky, sněhu dost; pouze stoupání na Přilbu je bez stopy.
Vloženo 15.2.2013 6:55
Také tomu nerozumím.V sobotu jsme jeli Borová Lada-Bučina a zpět přes Knížecí .Stopy nic moc.Neděle Stožecko stopy katastrofa.Na Šumavě si stěžují že není sníh a když napadne tak o víkendu,kdy jsou hory plné lidí neupraví vůbec stopy.Marně jsem doufala že třeba kolem 11 hod.rolbu potkáme ,ale do večera nic.
Vloženo 12.2.2013 22:51
Kvilda-F.Hut-Modrava-Breznik-prameny-Kvilda
Jediny slusny usek byl z Modravy na Breznik. Zbytek okruhu vic nez upravenou stopu pripominal oraniste, proste bida :( Nerozumim tomu jak se na Sumave pripravuji stopy. A nemyslim, ze by to bylo nedostatkem snehu.
Vloženo 10.2.2013 18:14
Všechny okruhy vycházející z Kubovy Huti jsou v perfektním stavu,dnes po ránu upravovány.Jednou nás předjela rolba,takže nádhera.Jediné slabší místo je jižní svah u Michlovy Huti.tam je dost vytátý sníh,ale není to led,takže vylézá tráva.To není tak hrozné.Takže skutečně desítky kilometrů nádherných stop.
Vloženo 8.2.2013 22:18
Na Bílé stopě píší, že rolba upravila 2/3 trasy z H. Kvildy na Antýgl kolem Hamerského potoka. Dál bude asi jen turistická stopa. Stejně tak k Turnerově chatě. Tam se to myslím nikdy neupravuje. Projet to půjde skoro jistě.
Vloženo 8.2.2013 13:54
Neví někdo zda se dá dojet na běžkách z Horské kvildy na Turnerovu chatu??Díky za odpověd.
Vloženo 2.2.2013 19:05
Na dnesek opet par centimetru pripadlo. Kolem Zadova se jezdit da, ale neni stopa a podklad zledovately, rozbity a mokry. Mezi Zlatou Studnou a Horskou Kvildou castecne strojova stopa, plane u Kvildy maji trochu travy, ale da se. Od Horske Kvildy smer Filipova Hut, Breznik, Cerna hora snih kvalitni, strojove projeta stopa. Slabsi mista nebo roztekly snih jen v nizsich polohach a hodne vyjimecne. Kvalitni lyzovani, spise na klasiku, Horska Kvilda - Churanov spise skate.
Vloženo 1.2.2013 21:40
Na dnesek nasnezilo ca 5 cm. Z Kvildy pres prameny, cernou horu na Modravu je snehu relativne dost. Stopy neprojete, proslapnute prvnimi lyzari. Snezi, takze spis pomalejsi klasika. Okoli Zadova je sjizdne, neprotazene. Stary snih roztal, takze v lese je celkem rozbity led, kameny nikde nejsou. Bruslit se da v podstate akorat na trase Churanov-Plane.
Vloženo 29.1.2013 21:39
Dnes to bylo po ránu ve stopě (pokud byla vidět) kolem Nové Huti jen pro masochisty.Teplota -2 husté sněžení a docela vítr. Zase se ale zlepšila situace se sněhem.
Vloženo 28.1.2013 21:02
Noční poprašek stopy z Nové Huti na Borová Lada vylepšil jen opticky. Po projetí několika běžkařů se opět objevil nedostatek sněhu. Pěkné opuštěné stopy netrpící nedostatkem sněhu jsou z Šindlova směren na Kubovu Huť.
Vloženo 27.1.2013 21:47
Trasa Nové Huťě - Knížecí pláně a zpět. Noční poprašek asi do 1cm situaci se sněhem moc nevylepšil. První ranní sjezd na zmrzlém sněhu byl docela adrenalin. Pak už to šlo. Nové lyže jsem raději nechal odpočívat a udělal jsem dobře. Míst, kde je tráva, hlína, kamínky a led, je hodně. Hájenka na Knížecích hájích se kolem poledne zaplnila na maximum a ani nejlepší obsluha na Šumavě nestíhala. Chce to dorazit jako my před polednem.
Vloženo 26.1.2013 20:44
Krásný slunečný den. Trasa Nové hutě, Zadov,Horská Kvilda, Nové hutě. Stopy upravené. Na úseku U Tremlů - Staré hutě jen prošlapané. Sněhu moc není, občas vykukuje tráva a v některých sjezdech se kvůli vyčnívajícím balvanům nedalo plužit. Ještě že jsem měl staré lyže.
Vloženo 26.1.2013 15:54
Zadov, Modrava

Zataženo, místy drobné sněžení. Dobré vymrzlé stopy jsou v okolí Modravy směr Březník, Černá hora, Poledník, Filipova huť. Úsek Horská Kvilda - Antýgl bez strojové úpravy, ale sjízdný. Dnes (sobota) na Zadově nádherně modro, tak neváhejte a vyrazte!
Vloženo 24.1.2013 19:55
Zadov - Borová Lada - Knížecí Pláně - Kvilda - Zadov

Všechny stopy ve slušném stavu, hlavně Bučina - Kvilda a magistrála. Pár úseků s nedostatkem sněhu nebo natátými místy (N. Hutě, okolí H. Kvildy) se dají objet. Od Zadova po Knížecí Pláně jsme potkali méně než 10 lyžařů.
Vloženo 22.1.2013 20:34
Zadov - Pláně - Šindlov - okruh kolem Světlé hory - Přilba

Stopy na Nové Hutě čerstvé, dál směr Kubova huť projeté v pátek, ale v dobrém stavu. Ve stoupání na Světlou horu místy méně sněhu, jinak OK. Krátký úsek cca 300 m nad Michlovou hutí směr Śindlov cesta proplužená. Zhruba stejně dlouhý úsek nad Novámi Hutěmi směr Přilba poničený traktorem. Kolem Světlé hory liduprázdno.
Vloženo 20.1.2013 21:18
Zadov - Zhůří - H. Kvilda - Přilba - Zadov

Stopy upravené, sníh super, jen v některých místech je málo sněhu - leze tráva hlína a kamínky. Týká se to hlavně zelenožluté kolem Churáňova, závodních tratí na Churáňově a stop kolem Horské Kvildy. Dál na Kvildu kolem Jezerní slatě je už sněhu dostatek, i modrá TZ na Přilbu v pohodě. Tento úsek se dá za současného stavu i sjíždět.
Vloženo 20.1.2013 12:30
Stopy z Kvildy k pramenům Vltavy, na Březník a přes Modravu zpět krásně upraveny, ale pro bruslení nejspíš trvá ten úzký profil rolby, pro turisty super :-)
Vloženo 19.1.2013 18:07
Stopy v okoli Kvildy, Horske Kvildy a Pramenu Vltavy jsou proslaple na klasiku, brusleni jde hure, nebot prostredek cest je mnohde mekky a neni to zatim dost zdusane. Na nekterych loukach je asi jen 15 cm snehu, takze trochu kouka trava, ale vse jde objet. V lese je nekde snehu take jentaktak, hroty hulek misty narazi na asfalt. Resume: jde to, ale porad tomu chybi nejakych alespon 10 cm snehu.
Vloženo 27.12.2012 9:45
Přes noc napadlo 5-10 cm sněhu. Tratě zatím nebylo možné upravit, protože podklad je rozbředlý, ale v nejbližších dnech či možná už hodinách upravovat půjde - z dopoledního vstupu z Kvildy do zpravodajství ČT.
Vloženo 16.12.2012 19:40
Klasikou z Modravy na Březník a zpátky, stopa pěkná, sněhu dost, ale dnes byl velmi mokrý a pomalý. Na skate je to měkké a navíc je to úzký profil se dvěma stopama, tak tam nejezděte ani za super podmínek.
Vloženo 15.12.2012 22:45
Klasika z Borových Lad na Knížecí Pláně, Bučina a zpět na Borová Lada, upraveno perfektně, ale díky oblevě měkké a bořící se. Skate nejde, neupravují to na něj, na klasiku se blbě maže, uvidíme zítra, v noci má něco trochu padat, ale je pořád nad nulou, takže zatím to vypadá na déšť.
Vloženo 15.12.2012 17:30
Kvilda dnes dopoledne pršelo. Jel jsem Zhuří-Horská Kvilda-Kvilda-Zlatá studna-Zhuří. Vše super upraveno, jen jak pršelo, sněhu ubyvá. Občas vydřeno. Spíš na starší lyže. Jinak ale super, jen brusleni se trošku boří. Klasika na pohodu.
Vloženo 29.10.2012 21:30
napadlo 20 cm sněhu, tak jsem vytáhl staré běžky "kameňačky" a úplně bez problémů absolvoval trasu Lipka - Nové Hutě - Přílba a zpět. ... Byly parádní podmínky! (zkopírováno z návštěvní knihy na Bilastopa.cz)
Vloženo 27.10.2012 13:47
Pada husty prasanek, aktualne asi 5 cisel... Kdyz to vydrzi, zitra by to na kamenacky slo:)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Šumava - Zadov, Kvilda