Šumava – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Šumava ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Šumava - aktuální zprávy

Vloženo 1.2.2010 15:44
Byl jsem někde kolem Plání a Kvild.
Shrnu li to:
Pokud vám nevadí, že naprostá většina tras je neupravená, některé viděly rolbu/skůtr naposled loni, ta šťastnější část ještě letos, ale taky je to dýl, nevadí vám, že pevný podklad je pouze hlína půl metru pod sněhem a že hůlky se při silnějším odpichu odráží právě od pevného podkladu... vyrazte na Šumavu.
Takže, pokud chcete udělat tu chybu a bruslit/soupažit jako já, jediná rozumná možnost jsou Pláně, možná Churáňov (tam jsem nebyl, ale asi jo).
Pokud chcete klasiku a nevadí vám, že i upravený tratě jsou měkký a hůlky s malými talířky se boří klidně 30cm, tak to celkem jde.
Pokud chcete turisticky prošoupávat přírodou, je pro vás šumava jak dělaná.
Sněhu je dost, o běžky se bát nemusíte. Doporučuji velké talířky na hůlkách.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 1.2.2010 13:14
Šumava Pláně - o víkendu pro klasiku SUPER! -5°C, modrej extráč. V sobotu stopy krásně vyřízlý, v neděli trochu zapadaný, chtělo by to ještě znovu projet. Ale hlavně žádný lidi! Doporučuji hlavně úsek z Horský Kvildy na Antýgl - nebývá to často projetý. Naše trasa: Srní - po kanále až k Hakešický cestě - tam výživně nahoru na Javoří Pilu - kolem Roklanskýho potoka na Modravu - Březník - Lovčí skála - Filipova Huť - Horská Kvilda - Antýgl - po silnici na Rokytu (700m pěšky) - opět kolem kanálu zpět do Srní (horní část kanálu bohužel zpluhována až příliš, ale jetelný). Pro bruslení Šumava není vhodná (stopy blízko u sebe).
Modravsko a Srní
Vloženo 16.1.2010 23:15
Projela jsem od Plání před Přilbu na Kvildu a pak Horskou Kvildu a zpět na Zlatou studnu, hotel Churáňov a Pláně. Sněhu moc není, stopy jsou upravené, ale v prudších sjezdech ze sněhu vykukují kameny, jak je sníh lyžaři odhrnutý ke stranám. Mám na mysli hlavně sjezdy směrem k Pláním a Churáňovu, když tam jedete jako od Zlaté studny. Místy prosvítá tráva, ale lyžovat se vskutku dá. A ještě pokud vezmete starší lyže, tak i bez obav o skluznici. Sníh je pěkný, místy ve stopě zledovatělý, mimo stopu nikoli.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 8.1.2010 17:13
Se sněhem to tu není žádná sláva, ale lyžovat se trochu dá. Z Kvildy na Pramen Vltavy je to ušlapané od lidí a projeté skůtrem, který tam toho sice moc nevykouzlil, ale na bruslení se dá. Po straně se občas prošlápla i stopa na klásu, ale to není nic mos. Ze začátku trochu prosvítá led, v lesních partií to chce jed po straně, ale na tu sněhovou nenadílku na Šuamvě se to dá.
Dle informací od domorodců, by se mělo celekm slušně dát lyžovat z Modravy na Březník, kde slibujou na víkend i rolbu, potom je to prý dobré v Německu hned za přechodem Strážný první odbočka vpravo v Mitterfirmiansreut a u Mauth.
Pro úplnou nouzovku je možné využít zasněžené loučky nad Vimperkem (směr Kvilda) v autokempu Vodník, kde maj nasněžené "kolečko" cca 400 m, bruslo i stopa, je to tam dobré, ale je to tak na rychlotrénink, po hoďce už z toho docela hrabe :-)
Tak snad nám něco málo sněhu pošlou z Moravy:-)
Tak zimním radovánkám zdar!
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 20.12.2009 19:31
Sněhu je celkem dostatek. Sice rolba ještě nevyjela, ale od lyžařů je stopa prošláplá a na začátek lyžařské sezony je to paráda. Z Kvildy na Horskou Kvildu po pláni bezproblémová prošlápnutá stopa bez kamenů. Určitě se dá pokračovat i dále. Na Kubově huti je skutrem projeté kolečko cca 1,5 km na bruslení. Jen ten mráz v neděli nás trochu zaskočil :-) - 20°C je už na lyžování dost. Ani autu se nikam nechtělo, prostě odmítlo nastartovat. Naštěstí přes poledne jej slunce aspoň trochu ohřálo a po páté se to povedlo. Takže kdo se chystáte s nafťákem na hory, lyžovačky si určitě užijete, ale možná neodjedete :-) Bílé stopě SKOL
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Šumava