Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 26.3.2017 21:01
kromě úpravy tratí na polské mistrovství není skoro nic najeto, ani horní pasáže, kde je jak dost sněhu tak to furt drží na rozdíl od naší části Jizerek, kde to už teče (neprojeto od horní křižovatky Duktu k lomu a směrem na Porebu, stejně i na Orle, oboje bylo to hodně rozbitý a zmrzlý)
Vloženo 25.3.2017 12:53
Rano -1 a premrzly firn, kolem jedenacte +3 a firn a uz to meklo a bylo to mokre. Upraveno cerstve 30km dve stopy na klasiku a prostredek na brusleni, vcetne trasy na Orle a kolem Kozince. Malo lidi, nadhera, polske mistrovstvi v klasice zitra konci, odehrava se kolem Gornyho Duktu a nijak moc neomezuje.
Vloženo 19.3.2017 18:27
Bylo to výborné,obvzlášť trasa k lomu a pak samolot,ale upozornění pro kritiky cesty na ORLE ,tady nejste na běžecké magistrále,ale na zásobovací silnici pro Orle a turistické trase pro turisty.Takže nějaké lamentování zde není na místě.Myšlena hlavní cesta přímo z Jakuszyc nad kolejemi,tak trochu tolerance.
Vloženo 12.3.2017 16:13
Dnes jsem nechtěl riskovat plné parkoviště na Mořině, nějak se mi nechtělo brzo vstávat, tak jsem zajel do Polska. První dojem hrozný - po zaplacení parkoviště jsem litoval auto - hluboké díry, vysoké ostré zmrazky, jako bych jel po zmrzlém oraništi.
Kolem stadionu uzavřeno, včetně vjezdu na Horní Dukt, opět tam měli nějaké závody, ani jsem je na webu předem nikde nenašel. Poslední úprava ze soboty, takže Dolní Dukt katastrofa. Pak jsem odbočkou najel na Horní Dukt,dál nahoru na Samolot a okolí, to už to byla paráda, stopy tvrdé, v dobrém stavu.
Vloženo 14.3.2017 17:54
Polská část - Orle - Jakuszyce byla poničený četnými pěšími turisty a skútry (v Orle se konaly nějaké "sranda" závody na starých lyžích a ve starém oblečení). Chodců bylo hodně a byli dost neohleduplní. Nebýt jich, tak sněhu je pořád dost a na obě techniky běžkování by to bylo stále velmi dobré.
Od hranic až na parkoviště na Jizerce stále naprosto perfektní svezení. Doufám, že ještě letos stihnu vyrazit.
Vloženo 11.3.2017 16:28
Z Jakuszyc na Orle rozšmajdáno turisty, ale od odbočky ten pytel směrem na Harrachov OK, jen občas jehličí. Nad Orle tratě okolo Samolotu v pohodě s čerstvým sněhem bez jehličí. Fialovej se stříbrem KR50 byl dole tutovka, stoupalo to i jelo, nahoře okolo Samolotu to bylo pomalejší. Tam by to pobraly i tuhý okolo nuly. Parafín LFW2 + Nero jel parádně.
Vloženo 2.3.2017 16:15
Pozor----Bieg Piastow--Polský areál uzavřen pro turisty v celém profilu od Orle až po Szklarskou Porebu v pátek,sobotu i neděli.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vloženo 10.3.2017 10:11
My se chystame na Retro bieg na Orle v sobotu. Dnes tam snezi a ma byt okolo nuly, trasy dnes upravene (info mam z online kamer a FB Bieg Piastow). http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce

(Odpověď na dotaz uživatele Šimon z 8.3.: Ahoj, řešíme, že bysem se šli proběhnout tenhle víkend. nějaké zprávy, jak to tam vypadá? a dá se dojet na lyžích až do Harrachova? Nebo to bude vo běžky?
díky za info)
Vloženo 2.3.2017 18:27
Sněhu je dost, byl jsem v pondělí, nebylo upraveno (viz. dřívější příspěvek), ale pá,so,ne nejezdi, jsou závody, jak dnes píše Luděk.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin Kořán z 2.3.: Prosím o informaci jak to vypadá na tratích Biegu Piastow... kolik je sněhu, jeho kvalita, čistota...
Děkuji M.)
Vloženo 27.2.2017 15:19
DNES NEUPRAVENO. Od startu na rozcestí "Rozdroze pod Cicha Rownia umydlené, stopy mělké a rozbité. Tratě okolo "Samolota" byly v trochu lepším stavu, stopy hlubší, plocha na bruslení byla místy přejetá skůtrem, tak to tolik neustřelovalo. Sjezd na Orle byl vyplužený, dolní cesta z Orle zpátky na Jakuszyce byla v poměrně dobrém stavu, hodně poježděná skůtrem, pěkně se bruslilo, ale k polednímu to už začalo měknout a zpomalovat. VE DNECH 3.3 - 5.3 JSOU TRATĚ V JAKUSZYCÍCH PRO TURISTY ZAVŘENÉ - BIEG PIASTÓW !!!
Vloženo 26.2.2017 19:16
trošku nám překáželi závody, ale dojeli jsme až na Chatka Gorzystow, kde jsme povinně dali Nalešnik .). Umrzlý základ a na tom 10-15nového, pecka. Odtud jsme jeli dál proti proudu Jizery, zde opět jen prošlápnuto a zhruba po 6km jsme následovali stopu mimo trasu na divoko směr ČR a po krosu říček za chvíli vylezli na červené kousek do Předělu, vydali se směrem na Jizerku, Orle, Jakuszyce. Krása, zima pokračuje..
Vloženo 25.2.2017 17:12
Jakuszyce dnes parádní. Ráno upraveno snad víc jak 60 km tratí, všude na bruslení + 2 stopy na klasiku. Nového sněhu napadlo za poslední dva dny dost na to, aby téměř všude dokonale zakryl led a špínu po oblevě a deštích.

Lidí relativně málo - frekventovaným místům jsem se vyhnul. Stejně tak jsem se vyhnul i trase závodu, co se tam jel v rámci doplňkového programu Biegu Piastow (jede se za týden). Totéž doporučuji udělat i v neděli, kdy se tam jede další závod (mapa trasy je na webu Biegu Piastow). Jinak závod se jel klasicky, takže na jeho trase bylo upraveno primárně pro klasiku a mimo rovinaté úseky byly stopy po závodě dost použité. Kvůli závodům může být problém s parkováním, ale já jel z Jizerky - o úseku Orle - Jizerka píšu na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/879547111 - nejvíc jsem jezdil na tratích směrem na Porebu, ty jsou projety všechny, takové štěstí jsem neměl už dlouho. Pár fotek je na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/
Vloženo 19.2.2017 22:12
Před J50 jsem se "uklidil" do Jakuszyc. Bohužel v neděli nebylo upraveno. Frekventované trasy upravené ze soboty byly zmrzlé, samá zrcátka, prostředek na bruslení asi dobrý, ale klasika špatná. Někde nebylo upraveno od sněžení vůbec. Spravil jsem si náladu až nahoře kolem Samolotu a na přilehlých tratích, kde to bylo v sobotu kvůli závodům uzarvřené a dnes to tam bylo na klasiku velmi dobré.
Vloženo 18.2.2017 21:29
Dneska Jakuzsyce úplně paráda - podle info na webu včera vše upraveno, v noci a ráno připadlo pár nových cm prašanu, část areálu ještě ráno upravili znovu. Teplota těsně kolem nuly, lidí tak akorát, v méně obvyklých trasách jste ve stopě sami :-)
Pozor, 3.-5. března bude areál opět uzavřen kvůli 41 Biegu Piastów.
Vloženo 16.2.2017 21:16
Dnes jsem se vydal do Jakuzsyc a jsem velmi zklamán!! Kolem střelnice bylo upraveno,ale pro lidi uzavřené!! Turistické stopy ledovka a neupraveno nejméně 14dní.Oraniště!! V LESE PLNO JEHLIČÍ A ROZŠLAPANÉ OD PĚŠÁKÚ!! V dávných dobách to zde bývalo super upravené a dnešek velký hnus ! Už nikdy více Jakuzsyce!!!!!
Vloženo 15.2.2017 7:29
Zkuste stránky: http://bilestopy.cz/cs/, příp. stránky Biegu Piastow: http://www.bieg-piastow.pl/
(Odpověď na dotaz uživatele Garry z 14.2.: Prosím Vás,nezná někdo web na úpravu tratí v Jakuszycích nebo obdobu naší SKIMAPY ze záznamy úprav. Děkuji za pomoc!!)
Vloženo 12.2.2017 8:02
Cerstve upraveno ze stadionu na Orle a cesta Radiwej Jedynky.Elektrovnik Turow je tvrdy,neupraveny.Jinak doporucuji vyrazit brzy rano ,po 10.00 zacina masakr.
Vloženo 8.2.2017 23:10
Dneska jsem jel z Jakuszyc do orle a potom do Harrachova.Stopy jsou ledovatý a sníh tvrdý.
Vloženo 1.2.2017 10:38
V neděli jsme vyjeli vlakem z Kořenova do Jakuszyc, čímž jsme ušetřili asi 200vejškových metrů stoupání. Sluníčko, nádhera, teploty chvílemi nad nulou. Cesta na Izersky dom ke konci jen prošláplá a poslední sešup dólů včetně řízených pádů .) ..Prameniště Jizery, Izersky dom a polské pochutiny, překrásná podíváná, opalovačka, tady už minimum lidí. A potom nekonečný sjezd podél Jizery s odbočkou na českou stranu do Kořenova.
Vloženo 29.1.2017 21:09
Jak jsem se tu ptala na tu hraniční ... dnes uskutečněno. Nahoře bylo nádherné vedro, freeride-terén v prašanu dobře zvládnutelný a naprostá nedělní oáza klidu.
Vloženo 5.1.2017 11:36
Doplním jen Martina. Stopa opravdu projeta asi po 10-letech. Po překonání lávky lze pokračovat dál vyjetou stopou přes Górzystów až na Drwale a dále na Lacznik (sedlo pod Smrkem). Vše upraveno - jedna stopa na klasiku + skate. Poláci projeli až k lanovce na Stóg Izerski. Teď bude pravděpodobně vše srovnáno do roviny sněhem. Škoda...
Vloženo 31.12.2016 20:02
Velké překvapení - je upravená krásná trasa z Orle směr Hala Izerska, která v minulosti upravována nebyla. Upraven je cca 4,5 km dlouhý úsek kus před mostek přes Jagniecy Potok, za který už se rolba nedostane. Vhodné především pro klasiku (1 stopa), plochu pro bruslení rychle podupou pěší turisté.

Jinak v Jakuszycích je upraveno cca 45 km tratí pro oba styly, nikde žádné kameny či něco co by poškodilo lyže. Co je přesně upraveno ukazuje GPS záznam https://www.strava.com/activities/817014697, na něm chybí kus vrstevnicové trasy Jakuszyce - Orle (mimochodem v 9 ráno nečekaně bez lidí, jindy tam bývají davy), jeden další krátký úsek, tratě na stadionu a nevím jak je to s trasou podél železnice na Porebu, každopádně z lomu směrem Poreba upraveno není.

Nejlepší lyžování: Oba Dukty, cesta do lomu, pár tras na Samolotu. Slabší trasy: Konec sjezdu z Cicha Rownia na Orle (místy led), nejkratší cesta ze Samolotu na Cicha Rownia (hrbolaté bez stopy na klasiku). Trasa nad Jizerou směrem k Harrachovu nepatří mezi nejlepší, ale jinak v pohodě, dolů do Harrachova určitě neupraveno, ale nejeli jsme.

Odbočka k mostu na Jizerku taky určitě neupravena, v prvních 100 m sníh má, dál jsem neviděl, spíš bych vycházel ze zpráv z 27.12. Ten cca 1km k mostu každopádně bude nejhorší částí přejezdu z Polska do ČR. Jak se stoupáním na Jizerku netuším, dle záznamu z rolby by mohlo být upraveno, ale často to většinou problematický úsek s kameny a spol.
Vloženo 27.12.2016 17:30
Dnes odpoledne slusne svezeni. Novy snih 5-10 cm, trochu se to borilo, ale nikde zadny kaminky ani klacky. Jel jsem ze stadionu na vyhlidku v dolech a pak na kopec ad stadionem a dolu na Orle, prejezd na Jizerku az na par potoku dobry. Potom jsem sjizdel z Vaclavikovy studanky do Korenova na vlak nejkratsi cestou po zluty, kde jsem si po tme trochu zapluzil, ale dobry, slo to sjet az skoro k vlaku
Vloženo 27.12.2016 17:24
Dnes 9-12h Jakuszyce-Cicha R-lom St.-el. Turow-Orle-zadem k nádr. Harrachov-pak ještě cca 2km na odbočku do Harr k biatlon. stadionu. Vše upraveno na klasiku i bruslení. Z Orle směr ch. Gorszystow a most přes Jizeru neupraveno, rozdupané od pěšáků a led, na lyžích nemožné.. Jinde ve stopách okolo poledne již nafoukaný sníh. Pokud to přes noc utáhnou bude to zítra luxus.
Vloženo 25.12.2016 12:24
Upraveno : stadión, dukty, k lomu, na Samolot. Ne zadem na Orle. Teplota mírně nad nulou, padá mokrý sníh. Tratě super, ale počasí nic moc pro turisty.
Vloženo 22.12.2016 23:17
Dnes od 9 do 16 – v ČR: Horní Polubný (Nad kostelem)-Jizerka-Bukovec-U Pyramidy-Karlovský most. K Jizerce místy led, jinak výborně upravené až těsně před Karlovský most. V Polsku: od K. mostu doleva do kopce k odbočce k Orle dost náročné (suchá místa, led, neupraveno), pak jen stopa pro klasiku až k Polana Izerska, bruslení kromě pár krátkých úseků nešlo, pak jsem zvolil „skialpinismus“ k Rozdrože pod Kopa☺, dále Rozdrože pod Cicha Rownia a k Orle. Od Rozdrože PK do Rozdrože CR jen klasika, pak šlo až do Orle, kde již to bylo strojově upraveno, i bruslení. Na závěr jsem sjížděl z Orle do Harrachova a byl to dost problém, málo sněhu, který byl navíc místy zledovatělý, nešlo se pořádně odpichovat, mraky šišek a nečistot a úplně na konec už nešlo ani sjet posledních cca 100m k vlakové stanici Harrachov kvůli neupravené namrzlé stopě.
Vloženo 22.12.2016 20:32
Dnes parádní skate ze stadionu zadem na vyhlídku, pak sjezd na Orle a zpět na stadion s nějakými mezi kolečky. Dobře upravené, některé menší trasy bez úpravy, ale dá se toho naběhat dost (já cca 27 km). Vyjeté jsou i dobré stopy na klasiku, místy s jehličím atd. Azuro vše ještě vyladilo do opravdové parády. Teplota s přehledem pod nulou, takže to ani netálo. Snad vydrží co nejdéle.
Vloženo 21.12.2016 20:44
Večerní lyžování s čelovkou cca 20km bruslením na tur. tratích. Velice skvělé lyžování, dobře upraveno a dostatek sněhu i na nové ski.
Vloženo 21.12.2016 17:52
Včera Jakuszyce... velký okruh přes Orle bruslením a paráda. Sněhu všude dostatek. Jen je místy hodně bukvic.
Dnes z Jizerky přes Hraniční, Předěl, Píščiny, Smědavu, Na Ždárku. Evidentně lépe upraveny ty "pytle" kolem Jizerky. Sněhu všude dostatek.
A 2 dny božské počasí :-)
Vloženo 19.12.2016 18:49
Dnes parádní podmínky. Vše upravené. I sluníčko vykouklo.
Vloženo 18.12.2016 10:41
Podmínka stále dobrá. Dnes ráno vyjela rolba v okolí stadionu. Sjezd na Orle ze stadionu ledovatý, na trati místy bukvice ze stromů. Sjezd k Harrachovu taktéž lež a bukvice, od prvního stoupíní na Orle podmínka dobrá. Dnes ráno kolem 0 °C mrholení, mlha viditelnost asi 200m.
Vloženo 17.12.2016 22:15
Ze stadionu na Orle upraveno před několika dny, z Orle po hraniční p­řechod Jizerka-Orle neupraveno, stopy od pěšáků, vytátá místa. Lépe zvolit pěší trasu z Orle po zel­ené kolem Graniczniku-je prošlapaná (0.9 km). Od mostu přes Jizeru projeto dnes skútrem, ale stopy o­d pěšáků.

- jen sem kopírují část zprávy od Blanky z http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala, protože pro Jakuszyce je tohle hodně přínosná zpráva
Vloženo 17.12.2016 17:23
Podmínky stále dobré i když již delší dobu neupraveno. Snih místy dost umrzlý, hlavně cestou z a do kopce. Nejlepší lyžování skate i klasika na okruzích na vrcholu. Cesty do Orle dost ledové.
Vloženo 12.12.2016 17:36
Většina projetá rolbou, není upravená druhá půlka z Jakuszyce na Orle, rolba jela kolem Harrachova. Lehce nasněžilo a začalo mrznout (z nuly ve dvě na mínus pět ve čtyři), je to ve slušném stavu. Problémy mezi Harrachovem a Orle, vytáto skoro na podklad a ještě ve tři odpoledne dost mokrý.
Vloženo 12.12.2016 16:19
(Odpověď na dotaz uživatele Vlada z 12.12.: Jak se dostanu z Bedrichova na bezkach (koncem tydne..) do Jakuszyce)
Pokud neproběhne úprava na naší straně hranice, tak nijak. Buď na ski-alpech.... nebo stačí zaparkovat na stadiónu v Jakuszycích a jezdit co hrdlo ráčí po upravených tratích...
Vloženo 12.12.2016 11:16
Sněží, rolba vyrazila na tratě Jakuszyce:
Dolní, horní Dukt, k lomu, dokud padá mokrý sníh, upravují se tratě, které byly již dříve upraveny: přes Samolot, na Orle, okolo Kozince.
Teď v jakuszycích teplota kolísá v závislosti na umístění okolo nuly stupňů, pořád je to mokré. Čekáme ochlazení, proto úprava probíhá nyní na mokrém sněhu.
Vloženo 10.12.2016 18:31
Vyjeli jsem cca v 9 od stadionu na Orle - skate. Ráno to bylo ještě celkem tvrdé, rychlé. Na tu bídu krásné podmínky. Za celou dobu jsem neviděl štěrk ani asfalt. Kolem 12. hodiny už to bylo znatelně mokřejší, ale pořád to šlo.
Vloženo 10.12.2016 15:58
Jakuszyce měkké,pomalé, boří se to. Trápení!!
Musí něco spadnout jinak to bude špatné.
Vloženo 10.12.2016 11:56
Dnes Jakuszyce trápení, je to měkké a mokré a spousta bordelu v tratích :-(
Vloženo 9.12.2016 23:40
To Bora, dnes rano v 8:00 Jakuszyce stadion, skate 2 hodiny. Upravené asi 25-30cm. Mzilo až pršelo přesto povrch tvrdý, rychlý. Neznám jednotlivé okruhy, ale 2 hodiny skate s občasným vracenim se.Na zítřek to rozhodně vydrží, pro další dny bude záležet na vývoji pocasi. Teplota kolem nuly -.
(Odpověď na dotaz uživatele Bora z 9.12.: Nevíte někdo jak to vypadá po dnešku v Jakuszycich, Bedřichově, nebo tratě kolem Kořenova-jen bruslení. Nevím kam zítra vyrazit.
Díky moc za jakékoliv info.)
Vloženo 9.12.2016 15:37
Jakuszyce - široké, špičkově upravené tratě pro skate i klasiku...
Vloženo 8.12.2016 17:39
Potvrzuji Jakuszyce skvele pripravene na skate i klasiku. V nizsich polohach uz to mirne odtava, jinak ale pekne svezeni.
Vloženo 8.12.2016 18:05
SKOL----Veškeré informace,mapa,kamera atd je na polských stránkách Bieg Piastow.Taktéž pogoda,upravenost tras atd. čus.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 8.12.: Je někde webová mapa oblast Jakuszyc? Díky.)
Vloženo 7.12.2016 12:27
Jakuszyce - dopoledne. Nově upraven stadión, manžestr přes Samolot, na Orle, okolo Kozince. Tam jsem sice potkal Nisan místních lesáků, ale díky tomu, že první úprava proběhla minulý čtvrtek, kdy to měklo, je podklad pevný, tak to překvapivě ani nevadilo. Luxusní podmínky na klasiku i bruslení. Rolbu jsem potkal v 9,30 nad Orle. Prostě paráda... Jinak parkovné zdražilo, berou 100,- Kč na celý den. Tedy pokud výběrčí dorazí, byl jsme tam tento týden 3 x a platil jsem jen jednou....
Vloženo 6.12.2016 10:55
Jakuszyce - téměř ideální stav, čerstvě upravena trasa na bruslení i klasiku - prudké stoupání na Samolot a malá osmička na Samolotu, ale ta jen na bruslení. + závodní tratě okolo stadiónu. Mírně sněží. Rekreační tratě pevné, bez nové úpravy, ale v pohodě sjízdné.
Vloženo 5.12.2016 20:08
Stale moc krasne slunne pocasi! Na skejt ideal smer Horni Dukt a behem odpoledne jsem potkal rolbu upravovala pro skejt ze spodniho po horni Dukt.Proste parada!
Vloženo 5.12.2016 17:50
Skate ze stadionu k lomu, rozcestí k samolotu, zpět na Orle, odtud smyčkou okolo Harr nádraží na stadion. Tvrdý podklad (přemrzlý sníh), hezky to jede, místy (smyčka) jehličí a horší kvalita, ale celkově v pohodě. Cca 10-15 cm slehlého zmrzlého sněhu. Parkovné 100,-/15 zl. Zdar lyžníci
Vloženo 5.12.2016 12:38
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 5.12.: Nevite jak casto upravuji v Jakuszycich? Nebo kde to aktualne zjistit? dik)
obvykle denně, aktuálně ideální stav, cca 60 km upravených tratí na klasiku i na bruslení. Výrazně lepší situace než u nás, bohužel...Info pravidelně včetně fotografií na FB Bieg Piastow...Naše Jiz. ops. zarytě mlčí...
Vloženo 3.12.2016 17:09
Jakuszyce - super Dolní dukt dvě stopy na klasiku, široký střed na bruslení, další trasy - K lomu, na Orle, Samolot, kolem Kozince - obvykle jedna stopa na klasiku na boku, zbytek široký prostor na bruslení. Slunečno... luxus i na dobré lyže. Lidí dost, ale tratí je upraveno hodně, tak se to rozprostře. Podklad pevný, tak neškodí tolik ani pěšáci a ti tam taky jsou.
Vloženo 3.12.2016 17:08
Odpoledne super. Skate i klasika, Stopy luxusní. Bez lidí, sluníčko, državý prašan. Nikde žádné kamínky, prostě paráda.
Vloženo 3.12.2016 16:01
Jakuszyce dnes super, upraveno i na brusleni, sluničko :-)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jakuszyce a okolí