Hranice Jizerských hor a Krkonoš – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Hranice Jizerských hor a Krkonoš ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Hranice Jizerských hor a Krkonoš - aktuální zprávy

Vloženo 23.3.2020 15:01
V Polubném na odbočce na Mořinu je zákaz vjezdu.
(Odpověď na dotaz uživatele Ota Mrákota z 22.3.: Chtėl jsem zajet na Jizerku až k Pyramidě. Zaparkoval bych u kamaráda,co tu má chalupu. V Polubným údajnė hasiči brání vjezdu k osadě Jizerka. Je to prosím pravda ? Na základě čeho případně brání vjezdu ? Děkuji za info,zítra bych tam rád na běžky vyrazil.)
Vloženo 12.3.2020 19:03
Okruh Paseky nad Jizerou ,,Bosna'' kolem Kapradníku k Turnovské chatě a zpět. Od parkovište P5 kolem horní stanice lanovky z 95% po sněhu, potom v lese výrazně více sněhu. Sníh mokrý, místy zledovatělý,po dnešním větru místy popadaný jehličím. Stopa po celé trase zachovalá, místy propady od tekoucí vody pod tratí, ale dá se celkem dobře projet. Sněhu celkem dost, vydřená místa žádná. Vzhledem k počasí je celkový stav nad očekávání.
Vloženo 6.3.2020 19:33
Okolo Štěpánky sněhu dost. Po středeční úpravě napadlo postupně min. 5 cm sněhu, dnes do toho trochu napršelo - ve nejvyšších polohách možná jen ze stromů. Tratě jsou udržovány ideálním množstvím lyžařů, stopy jsou i v pátek odpoledne stále v relativně slušném stavu, i když by se úprava hodila. Míst, kde čouhá podklad, je minimum. Obecně čím výše, tím lepší lyžování. GPS záznam viz https://strava.app.link/OzLCx63LD4

(Odpověď na dotaz uživatele Buťas z 6.3.: Ahoj, nevíte jak vypadají stopy okolo Štěpánky? V sobotu se chystám sklouznout a Jizerka bude přeplněna. Děkuji)
16:18
16:47
16:53
Vloženo 28.2.2020 8:33
Ve čtvrtek odpoledne chvilkami hustě sněžilo. Stopy kolem Štěpánky byly upraveny někdy během dne a na tom leželo cca 5 cm nového sněhu. Trasa Rejdice - Hvězda - místy bylo cítit, že je malá vrstva sněhu, ale bez problémů. Kolem Turnovské chaty je úsek s ledem a nečistotami, ale lze projet. Směrem od Turnovské chaty na severní okruh kolem Kapradníku je jedno mokré místo bez sněhu, ale dá se objet po okraji. Potom na Bosně u Pasek taky dvě místa (u závory a u chalup), kde není sníh, ale voda, ovšem dá se opět objet. Všude jinde naprostá paráda a zimní pohádka. Mazal jsem fialový VR55, zpočátku fungoval, posléze k večeru namrzal.
Vyražte do stop.. Skol.
Vloženo 24.2.2020 10:24
Původní plán Vysoké-Sklenařice/Mexiko-křižovatka na Paseky-Prdek-Hvězda/Štěpánka padnul, protože část Vysoké-Mexiko-odbočka do Pasek bylo napůl kopno/snejízdno. Ale od pasecké silnice na Prdek v pohodě po loukách. Od Prdku do lesa a hlavní cestou na Štěpánku pohoda, i když stopa na klasiku rozdupaná pěšákama. Ale potom okruhy kolem Štěpánky naprosto luxusní! Je ale cítit, jak s každým metrem dolů sníh těžkne a vlhne...
Vloženo 20.2.2020 20:40
Štěpánka je po nočním sněžení a ranním projetí rolbou v luxusním stavu. Kolem Kapradníku k Hvězdě, zpět po Staré silnici. Moc lidí tu nepotkáte, odpoledne byl ještě patrný manšestr. Stopa z 80% z nového sněhu, pár úseků z přemrzlého, místy ledík, ale jinak skvělé. Od Pašeráka rolba projela Starou silnici skoro až k parkovišti u Prdka.
Vloženo 20.2.2020 11:17
Štěpánka: zledovatělé stopy pro klasiku, pevný podklad pro bruslení. Sjízdné vše. Sjezdy do údolí jsou ve spodní části bez sněhu. Jinde než ve stopách se nedá reálně jezdit.
Vloženo 16.2.2020 9:17
Zkusil jsem s dětma okruhy ve Vysokém... Pět cm mokrého na louce, je vidět, kudy jela rolba, ale stopa jen od lidí. Dá se i na okolní louky, freestyle. Na vyblbnutí s dětmi to jde, ale to je tak všechno.
Vloženo 15.2.2020 22:01
Příchovice, okolo Štěpánky 17h. Nastoupil jsem nad Pašerákem jel přez rozcestí ke Spálené hájence, Kapradník, Rovná cesta, Úboční cesta, Turnovská chata a Starou silnicí zpět k Pašeráku, několik různých okruhů na těchto cestách. Nejhorší místa: pod Turnovskou chatou a dále Stará silnice k Pašeráku + to rozcestí a kousek ke Spálené hájence. Ještě směrem k Vystrkovu to nebylo nic moc. Na těch místech je málo sněhu, trochu nepořádek od stromů, stopy tmavé nebo v dezolátním stavu. Od Spálené hájenky dále to bylo super - stopy relativně pěkné, sněhu dostatek, čisté, ne moc široké, ale docela tvrdé (čekal jsem rozbředlou břečku, opak byl pravdou). Pozor na Rovné cestě ze sjezdu, na pár místech stopa u kraje rozbitá, sjetá do příkopu. Úboční, Kapradník, Rovná cesta - jsou parádní jak na skate tak na klasiku. Navečer již přimrzalo. Další cesty zkusím najet zítra pokud budu mít dost sil.
Vloženo 13.2.2020 15:31
Včera nebo dnes hodně tras protaženo, takže asi v pohodě.

https://bilestopy.cz/map/area/krkonose/paseky-nad-jizerou


(Odpověď na dotaz uživatele Vitas z 13.2.: Nevíte prosím jak je to se sněhem na běžky okolo Štěpánky? Diky)
Vloženo 7.2.2020 20:30
Sníh díky oblevě na hodně místech roztál. Během pondělí a úterý před závodem napadlo cca 15-20 cm sněhu. Vrstva sněhu je ovlivněna tím, jestli zůstal nějaký podklad, a tím, zda je sníh vyfoukaný (louky) nebo ne. Některá místa mají sněhu minimum (meze, zídky, kamenné kupy, vyfoukaná místa apod.). Drtivé většině
problematických míst se dá s předvídavostí vyhnout. Stopy jsou vyjeté v menší vrstvě sněhu, takže nejsou zřetelné jako kdyby bylo 30 cm hlubokého sněhu. Zároveň je v prostoru luk velké množství stop od lyžařů.

Z pokynů závodů v lyžařském orientačním běhu, které se budou konat o víkendu v prostoru okolo Štěpánky. Převzato z webu - http://skstudenec.cz/index.php/oos/lob2020/aktualni-informace-pred-zavodem/
Vloženo 7.2.2020 19:58
Dnes večer v 18hod jsme vyjeli a sněhu je dost až na pár míst, ale jde jak bruslit tak klasika, akorát před námi jezdila rolba a myslím že jsou skvěle upravené veškeré okruhy!!!Opravdu paráda, tak už jen aby nám to počasí nezkazilo tak krásnou stopu
Vloženo 7.2.2020 17:28
Odpověď na stav stopy kolem Stepanky. Trasy jsou upravené, sněhu dost a stopy dobre.
Vloženo 5.2.2020 21:34
Sněžení pomohlo do té míry, že pořadatelé závodů v lyžařském orientačním běhu, které se tam mají o víkendu konat, se rozhodli akci nerušit. Takže nějak lyžovat půjde. Zdroj: web zavodů http://skstudenec.cz/index.php/category/oos/lob2020/ - v pátek tam třeba přibude info o množství sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 5.2.: Dáte prosím někdo info, jak "pomohlo" aktuální sněžení stopám kolem Štěpánky/Hvězdy? Dá se dojet až do Vysokýho? Díky MH)
Vloženo 1.2.2020 9:56
Vzhledem k oblevě nejspíš poslední den lyžování. Hlavně cesta od Štěpánky dolů k Pašerákovi byla hraniční, místy to bylo spíš na ploutve než na běžky. Ve vyšších partiích kolem Tetřeví boudy to bylo ještě slušné, trať upravená, ale hodně měkká.
Vloženo 31.1.2020 15:47
Tak dnes to bylo trochu jako vodní lyže, sněhu ještě dostatek, ale jak to bude zítra, toť otázka. Všude krásně čerstvě projete rolbou, na skinech do kopce krása, z kopce to moc nejelo 😏
Vloženo 16.1.2020 20:28
Brusleni na okruzích nahoře u Bílé skály necekane dobré. Pouze v nekterych mistech pod stromy ledove plotny (da se s opatrnosti projet).Celkem měkký podklad i na lyže jedničky. Pouze cesta Hvězda -Paseky částečně na pochod.
Vloženo 11.1.2020 17:29
Dnes okolo Štěpánky na klasice. Nižší partie a úseky v hustějším lese na hranici sjízdnosti, spíše pro otrle, slabá vrstva ledu se spoustou smetí a vykukujicimi kameny a hlínou. Jinde překvapivě hodně sněhu a skvělá stopa vyrizla všude, nechápu, jak se přes tu oblevu udržela. Celkově dobrých 16km, ovšem lyže pár šrámů obdržely.
Vloženo 7.1.2020 15:07
V neděli po poledni nečekaně parádní polyžovačka - upraveno rolbou, s krajní opatrností i na áčkové lyže (po silnici od Hvězdy k Rejdicím sem tam šutry, na ostatních trasách v lese větvičky). Jela jsem klasiku, stopa střídavě na jedné/druhé straně, jak jim to šlo, velmi slušná, na bruslení také dobré. Na trase Rejdice - Bosna - Pod Hromovkou - Kapradník - Hvězda upraveno všude. Všechna čest rolbařům!
Vloženo 6.1.2020 9:47
Dá,ale zrovna moc upravene to neni.., ale od soboty uz ani nelezou sutry
Vloženo 31.12.2019 22:57
V pozdním odpoledni dost dobré běžkování mezi zasněženými stromy v okolí Štěpánky, takovou parádu jsem ani nečekala. Dokonce se mi zdálo, že tam před několika dny musela proběhnout strojová úprava.
Vloženo 29.12.2019 21:59
Viz. můj příspěvek. Sněhu dostatek na bezproblémové běžkování. Stopy jen takové, jaké si lidé vyšlapou, pokud je neběžkaři nerozdupou.

(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina Matalová z 29.12.: Ahoj, čistě náhodou nevíte někdo, jak to vypadá v okolí Štěpánky (Kořenov, Příchovice)?
Dělám si trochu naděje, ale je mi jasné, že na to je sněhu asi furt málo. Předem díky.)
Vloženo 29.12.2019 21:57
Vyrazili jsme na klasiku z parkoviště v Rejdicích ke Hvězdě, na Kapradník a po Rejdické cestě. Na cestě ke Hvězdě lidí jak na Václaváku, většina pěších a dětí z bobama. Stopy žádné, vše ušlapané. Na ostatních cestách to bylo lepší, alespoň trochu prošlápnuté stopy. Sněhu sice není moc, ale cesty byly dostatečně pokryté. Jako první letošní lyžovačku jsme si to užili. Počasí ideální - azuro a lehce pod nulou. Super.
Vloženo 23.3.2020 15:01
V Polubném na odbočce na Mořinu je zákaz vjezdu.
(Odpověď na dotaz uživatele Ota Mrákota z 22.3.: Chtėl jsem zajet na Jizerku až k Pyramidě. Zaparkoval bych u kamaráda,co tu má chalupu. V Polubným údajnė hasiči brání vjezdu k osadě Jizerka. Je to prosím pravda ? Na základě čeho případně brání vjezdu ? Děkuji za info,zítra bych tam rád na běžky vyrazil.)
Vloženo 12.3.2020 19:03
Okruh Paseky nad Jizerou ,,Bosna'' kolem Kapradníku k Turnovské chatě a zpět. Od parkovište P5 kolem horní stanice lanovky z 95% po sněhu, potom v lese výrazně více sněhu. Sníh mokrý, místy zledovatělý,po dnešním větru místy popadaný jehličím. Stopa po celé trase zachovalá, místy propady od tekoucí vody pod tratí, ale dá se celkem dobře projet. Sněhu celkem dost, vydřená místa žádná. Vzhledem k počasí je celkový stav nad očekávání.
Vloženo 6.3.2020 19:33
Okolo Štěpánky sněhu dost. Po středeční úpravě napadlo postupně min. 5 cm sněhu, dnes do toho trochu napršelo - ve nejvyšších polohách možná jen ze stromů. Tratě jsou udržovány ideálním množstvím lyžařů, stopy jsou i v pátek odpoledne stále v relativně slušném stavu, i když by se úprava hodila. Míst, kde čouhá podklad, je minimum. Obecně čím výše, tím lepší lyžování. GPS záznam viz https://strava.app.link/OzLCx63LD4

(Odpověď na dotaz uživatele Buťas z 6.3.: Ahoj, nevíte jak vypadají stopy okolo Štěpánky? V sobotu se chystám sklouznout a Jizerka bude přeplněna. Děkuji)
16:18
16:47
16:53
Vloženo 28.2.2020 8:33
Ve čtvrtek odpoledne chvilkami hustě sněžilo. Stopy kolem Štěpánky byly upraveny někdy během dne a na tom leželo cca 5 cm nového sněhu. Trasa Rejdice - Hvězda - místy bylo cítit, že je malá vrstva sněhu, ale bez problémů. Kolem Turnovské chaty je úsek s ledem a nečistotami, ale lze projet. Směrem od Turnovské chaty na severní okruh kolem Kapradníku je jedno mokré místo bez sněhu, ale dá se objet po okraji. Potom na Bosně u Pasek taky dvě místa (u závory a u chalup), kde není sníh, ale voda, ovšem dá se opět objet. Všude jinde naprostá paráda a zimní pohádka. Mazal jsem fialový VR55, zpočátku fungoval, posléze k večeru namrzal.
Vyražte do stop.. Skol.
Vloženo 24.2.2020 10:24
Původní plán Vysoké-Sklenařice/Mexiko-křižovatka na Paseky-Prdek-Hvězda/Štěpánka padnul, protože část Vysoké-Mexiko-odbočka do Pasek bylo napůl kopno/snejízdno. Ale od pasecké silnice na Prdek v pohodě po loukách. Od Prdku do lesa a hlavní cestou na Štěpánku pohoda, i když stopa na klasiku rozdupaná pěšákama. Ale potom okruhy kolem Štěpánky naprosto luxusní! Je ale cítit, jak s každým metrem dolů sníh těžkne a vlhne...
Vloženo 20.2.2020 20:40
Štěpánka je po nočním sněžení a ranním projetí rolbou v luxusním stavu. Kolem Kapradníku k Hvězdě, zpět po Staré silnici. Moc lidí tu nepotkáte, odpoledne byl ještě patrný manšestr. Stopa z 80% z nového sněhu, pár úseků z přemrzlého, místy ledík, ale jinak skvělé. Od Pašeráka rolba projela Starou silnici skoro až k parkovišti u Prdka.
Vloženo 20.2.2020 11:17
Štěpánka: zledovatělé stopy pro klasiku, pevný podklad pro bruslení. Sjízdné vše. Sjezdy do údolí jsou ve spodní části bez sněhu. Jinde než ve stopách se nedá reálně jezdit.
Vloženo 16.2.2020 9:17
Zkusil jsem s dětma okruhy ve Vysokém... Pět cm mokrého na louce, je vidět, kudy jela rolba, ale stopa jen od lidí. Dá se i na okolní louky, freestyle. Na vyblbnutí s dětmi to jde, ale to je tak všechno.
Vloženo 15.2.2020 22:01
Příchovice, okolo Štěpánky 17h. Nastoupil jsem nad Pašerákem jel přez rozcestí ke Spálené hájence, Kapradník, Rovná cesta, Úboční cesta, Turnovská chata a Starou silnicí zpět k Pašeráku, několik různých okruhů na těchto cestách. Nejhorší místa: pod Turnovskou chatou a dále Stará silnice k Pašeráku + to rozcestí a kousek ke Spálené hájence. Ještě směrem k Vystrkovu to nebylo nic moc. Na těch místech je málo sněhu, trochu nepořádek od stromů, stopy tmavé nebo v dezolátním stavu. Od Spálené hájenky dále to bylo super - stopy relativně pěkné, sněhu dostatek, čisté, ne moc široké, ale docela tvrdé (čekal jsem rozbředlou břečku, opak byl pravdou). Pozor na Rovné cestě ze sjezdu, na pár místech stopa u kraje rozbitá, sjetá do příkopu. Úboční, Kapradník, Rovná cesta - jsou parádní jak na skate tak na klasiku. Navečer již přimrzalo. Další cesty zkusím najet zítra pokud budu mít dost sil.
Vloženo 13.2.2020 15:31
Včera nebo dnes hodně tras protaženo, takže asi v pohodě.

https://bilestopy.cz/map/area/krkonose/paseky-nad-jizerou


(Odpověď na dotaz uživatele Vitas z 13.2.: Nevíte prosím jak je to se sněhem na běžky okolo Štěpánky? Diky)
Vloženo 7.2.2020 20:30
Sníh díky oblevě na hodně místech roztál. Během pondělí a úterý před závodem napadlo cca 15-20 cm sněhu. Vrstva sněhu je ovlivněna tím, jestli zůstal nějaký podklad, a tím, zda je sníh vyfoukaný (louky) nebo ne. Některá místa mají sněhu minimum (meze, zídky, kamenné kupy, vyfoukaná místa apod.). Drtivé většině
problematických míst se dá s předvídavostí vyhnout. Stopy jsou vyjeté v menší vrstvě sněhu, takže nejsou zřetelné jako kdyby bylo 30 cm hlubokého sněhu. Zároveň je v prostoru luk velké množství stop od lyžařů.

Z pokynů závodů v lyžařském orientačním běhu, které se budou konat o víkendu v prostoru okolo Štěpánky. Převzato z webu - http://skstudenec.cz/index.php/oos/lob2020/aktualni-informace-pred-zavodem/
Vloženo 7.2.2020 19:58
Dnes večer v 18hod jsme vyjeli a sněhu je dost až na pár míst, ale jde jak bruslit tak klasika, akorát před námi jezdila rolba a myslím že jsou skvěle upravené veškeré okruhy!!!Opravdu paráda, tak už jen aby nám to počasí nezkazilo tak krásnou stopu
Vloženo 7.2.2020 17:28
Odpověď na stav stopy kolem Stepanky. Trasy jsou upravené, sněhu dost a stopy dobre.
Vloženo 5.2.2020 21:34
Sněžení pomohlo do té míry, že pořadatelé závodů v lyžařském orientačním běhu, které se tam mají o víkendu konat, se rozhodli akci nerušit. Takže nějak lyžovat půjde. Zdroj: web zavodů http://skstudenec.cz/index.php/category/oos/lob2020/ - v pátek tam třeba přibude info o množství sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 5.2.: Dáte prosím někdo info, jak "pomohlo" aktuální sněžení stopám kolem Štěpánky/Hvězdy? Dá se dojet až do Vysokýho? Díky MH)
Vloženo 1.2.2020 9:56
Vzhledem k oblevě nejspíš poslední den lyžování. Hlavně cesta od Štěpánky dolů k Pašerákovi byla hraniční, místy to bylo spíš na ploutve než na běžky. Ve vyšších partiích kolem Tetřeví boudy to bylo ještě slušné, trať upravená, ale hodně měkká.
Vloženo 31.1.2020 15:47
Tak dnes to bylo trochu jako vodní lyže, sněhu ještě dostatek, ale jak to bude zítra, toť otázka. Všude krásně čerstvě projete rolbou, na skinech do kopce krása, z kopce to moc nejelo 😏
Vloženo 16.1.2020 20:28
Brusleni na okruzích nahoře u Bílé skály necekane dobré. Pouze v nekterych mistech pod stromy ledove plotny (da se s opatrnosti projet).Celkem měkký podklad i na lyže jedničky. Pouze cesta Hvězda -Paseky částečně na pochod.
Vloženo 11.1.2020 17:29
Dnes okolo Štěpánky na klasice. Nižší partie a úseky v hustějším lese na hranici sjízdnosti, spíše pro otrle, slabá vrstva ledu se spoustou smetí a vykukujicimi kameny a hlínou. Jinde překvapivě hodně sněhu a skvělá stopa vyrizla všude, nechápu, jak se přes tu oblevu udržela. Celkově dobrých 16km, ovšem lyže pár šrámů obdržely.
Vloženo 7.1.2020 15:07
V neděli po poledni nečekaně parádní polyžovačka - upraveno rolbou, s krajní opatrností i na áčkové lyže (po silnici od Hvězdy k Rejdicím sem tam šutry, na ostatních trasách v lese větvičky). Jela jsem klasiku, stopa střídavě na jedné/druhé straně, jak jim to šlo, velmi slušná, na bruslení také dobré. Na trase Rejdice - Bosna - Pod Hromovkou - Kapradník - Hvězda upraveno všude. Všechna čest rolbařům!
Vloženo 6.1.2020 9:47
Dá,ale zrovna moc upravene to neni.., ale od soboty uz ani nelezou sutry
Vloženo 31.12.2019 22:57
V pozdním odpoledni dost dobré běžkování mezi zasněženými stromy v okolí Štěpánky, takovou parádu jsem ani nečekala. Dokonce se mi zdálo, že tam před několika dny musela proběhnout strojová úprava.
Vloženo 29.12.2019 21:59
Viz. můj příspěvek. Sněhu dostatek na bezproblémové běžkování. Stopy jen takové, jaké si lidé vyšlapou, pokud je neběžkaři nerozdupou.

(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina Matalová z 29.12.: Ahoj, čistě náhodou nevíte někdo, jak to vypadá v okolí Štěpánky (Kořenov, Příchovice)?
Dělám si trochu naděje, ale je mi jasné, že na to je sněhu asi furt málo. Předem díky.)
Vloženo 29.12.2019 21:57
Vyrazili jsme na klasiku z parkoviště v Rejdicích ke Hvězdě, na Kapradník a po Rejdické cestě. Na cestě ke Hvězdě lidí jak na Václaváku, většina pěších a dětí z bobama. Stopy žádné, vše ušlapané. Na ostatních cestách to bylo lepší, alespoň trochu prošlápnuté stopy. Sněhu sice není moc, ale cesty byly dostatečně pokryté. Jako první letošní lyžovačku jsme si to užili. Počasí ideální - azuro a lehce pod nulou. Super.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Hranice Jizerských hor a Krkonoš