Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 15.4.2016 22:00
Vyrazila jsem na cestu Mísečky - Zlaťák. První známky zimy v první zatáčce nad Jilemnickou, ale obouvala jsem až u odbočky na Šmídovu vyhlídku. Pokud se má příští týden něco frézovat, tak leda asfalt, protože sníh už vypluhovala rolba a ten zbytek postupně rozmáčí déšť. Zpátky na Mísečky jsem ale dojela na lyžích, téměř až k autu :-). Jela jsem ze Šmídovy vyhlídky lesem na Medvědín a z Medvědína po modré dolů. Suma sumárum, pokud by někomu bylo děsně líto, že už si tuhle zimu nezalyžuje, tak ať ještě vyrazí modrou nahoru, a pak na hřebeny, tak by mělo být sněhu ještě dost. V okolí Šmídovy vyhlídky jsou desítky centimetrů, v okolí Zlaťáku těžko říct, bylo tam, že by vyhnal leda Hanče s Vrbatou, takže jsem mnoho neviděla. Kritický bude úsek od Šmídovy vyhlídky na Zlaťák, kvůli tomu pluhování, ale těch pár stovek metrů sklaního lyžaře určitě neroznáže ;-) Skol!
Vloženo 12.4.2016 8:46
Včera již pěšky Mísečky - Labská. Přítelkyni jsem už na běžky nepřesvědčil :), ale podmínky překvapily! Kde se dá dole nazout viz příspěvky níže. My jsme šli nahoru po Telegrafní cestě a na Labskou kolem vodopádu, ale zpátky již po kraji standardní běžkařské trasy a musím říct, že hlavně v úseku Labská - Vrbatovka ještě parádní podmínky a sněhu dostatek i na jedničkové lyže. Bylo ale naváto hodně sněhových jazyků přes celou šíři trasy. Z Vrbatky dolů se to postupně zhoršuje a rovné to také příliš není. Dvě místa už jsou na hraně, kde prosvítá asfalt (v okolí levotočivé vracečky s prvním výhledem - při cestě zespodu). Ale kdybych měl ještě dovču, tak si to ještě naposledy letos dám! Kdo má ještě chuť, tak vyrazte! Na Labské říkali, že v týdnu od 18. 4. budou již frézovat, takže tento týden poslední možnost svezení!
Vloženo 11.4.2016 14:56
Dnes ráno Mísečky - Labská a zpět. Nasazoval jsem asi 100m za Jilemnickou boudou, ze začátku vytátá místa. Na Vrbatku trochu voraniště, ale šlo to. Nezmrzlo to ani přes noc. Sněhu tipuju tak 5-20cm. Od Vrbatky na Labskou jsou místy závěje čerstvého mokrého sněhu z víkendu. Vypadá to na posledních pár dní této sezóny.
Vloženo 11.4.2016 17:00
22-24h. Nahoře se nedalo pro silný vítr .
Z Míseček na Vrbatku už to nejde zezdola, ale od první vracečky ještě jo . Nahoře napadlo hodně nového sněhu, 10cm , dole skoro nic . Myslím že to už je konec sezony. Na okruhy jsem se nedostal, předpokládám, že už budou po částech vytáté . Úprava už je sporadická . Skluz 3+ , měkký podklad, na něm nový sníh . Na trénink už to moc smysl nedává ( Nahoru dolu Vrbatka ) . Na turistiku to nahoře a na hřebenu ještě určitě jde .
Vloženo 7.4.2016 6:49
V úterý jsme ukončili nakonec velmi dobrou sezonu co se týče lyžování. Jeli jsme z Míseček na Vrbatku dál před pr.Labe na Voseckou boudu, svinské kameny a po hraniční červené k Labské boudě a zpět na Mísečky. Sněhu je dostatek, dokonce nám to ráno projela rolba z Labské boudy jela na Mísečky(bez stopovače-jen manžestr). Dole je to trochu horší, špinavé a jehličí ale vytáto jen tak 50 m před dojezdem. Jinak celou cestu i nahoru souvislá vrstva sněhu. Brzo ráno je to super, k polednímu se to hodně horšilo(ale to bylo fakt teplo). Myslím že to o víkendu určitě půjde. Pro mě to bylo překrásné zakončení sezóny.
Vloženo 3.4.2016 10:45
Večer po setměni fantastické svezení. Přijel jsem zjistit že sezóna končí, místo toho jsem zjistil, že traťe jsou vcelku upravované a v noci pevné se skvělým skluzem, až 1-. Nejlepší je cesta z Míseček na Vrbatku. Na Labskou furt super. Dokonce Sněžné jámy a Srenica furt skatovatelný i přes vydatnou snahu pěšáků. Okruhy Míseček sjízdné všechny, ale už měkčí. Totéž svážnice Medvědínem. Nicméně stav celkově lepší než v nejlepších dobách prosincové předehry letošní sezóny, kdy Mísečky byly to jediné možné. Dolní partie okruhu ale už vytávaj, takže pokud nepřipadne, 7 a 10 ka za pár dní nepůjdou. Zvlášť v noci je to blbě vidět. Ale horní partie půjdou déle. Úprava překvapila pozitivně i když chtělo by to trochu víc úseků. Po Jizerkách přebíraj sezonu Mísečky. Kdyby se upravoval hřeben Sněžný jámy Srenica a okolí, šlo vy to možná ještě aspoň 3 tejdny. Specifita téhle lokality je úžasná.
Vloženo 2.4.2016 8:34
Cesta z Misecek na Labskou je sjizdna...
(Odpověď na dotaz uživatele Radka z 1.4.: Ahoj, chtela bych jet naposledy na bezky tuto sobotu 2.4. do Krkonos a shanim odvoz z Prahy.Neměl by jste nekdo misto v aute? Diky)
Vloženo 28.3.2016 13:17
Běžecký stadion a závodní tratě ráno perfektně upravené a tvrdé. Opravdu supr svezení. V poledne,tam kde na trať svítí slunce, tak už měkké a ve pomalé. Ten přechod ze zmrzlého povrchu do měkkého je opravdu razantní a při sjezdu hodně zabrzdí, na to pozor. Ale jinak supr podmínky, sněhu je dodtatek, i tam kde svítí slunce nic neleze ven. Pořád na jedničkové lyže. A při tom krásném slunečním počasí, prostě nádhera a zážitek.
Vloženo 27.3.2016 20:21
Ráno krásně upravené tratě, po nočním mrazu pevné a jelo to rychle. K poledni již měkké od sluníčka, ale i tak nádherné svezení za krásného počasí. Také cesta na Zlaté návrší byla pro běžkaře fajn.
Vloženo 27.3.2016 1:56
Od Čtyř pánů rozšlapané neupravené hold v této části Krkonoš je to spíše na backcountry.
Zlaté západní Krkonoše nebo Jizerky.
Vloženo 22.3.2016 20:59
Dnes odpoledne skate - napadlo cca 2cm, obcas svítilo i sluníčko,svaznice a tratě ujete od par lyžařů. Sice je březen, ale podmínky jsou jako v lednu ;)
Vloženo 24.3.2016 21:08
Na Vrbatovu boudu to jistě bude sjízdné. S největší pravděpodobností i na skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 24.3.: Zdravim....nevi nekdo jak vypada cesta z Misecek na Vrbatovu boudu...diky)
Vloženo 22.3.2016 8:07
Počasí nic moc, ale sněhové podmínky parádní. projeto 7 a 10km okruhy a až na pár maličkostí naprosto skvělé ježdění bez lidí. Upraveno na skate. Na některých místech lehce rozježděno od závodů, ale nijak to neomezovalo. Sněhu dostatek. Občas už trochu padá jehličí na trasu, ale nic závažného. Na to, že je 22 březen to bylo moc dobré. Parkování úplně bez problémů.
Vloženo 20.3.2016 16:50
skate - dnes dopoledne byly na tratích závody. Jinak po ukončení závodů - trať 10 km sice od závodníků "vyjetá", ale pořád pěkný a rychlý povrh. Svážnice byla upravena pouze po sjezdovku, k závoře uhlazená od lyžařů. Jinak celkově super lyžování a žádné lidi :)
Vloženo 16.3.2016 22:05
Cesta z Horních Míseček na Zlaťák oproti pondělku lehce rozčochtaná od pěšáků, jak něco připadlo. Sníh tupý, ale vybruslit se to dalo. Za mohylou směrem k Labské boudě rolbou nebo stopařem vyjetá stopa - rychlá jako šlak. Pod pramenem Labe doleva na Voseckou boudu a přes Svinské kameny zpátky k Labské boudě. Tento okruh neupravený a nepříliš vhodný na skejtové lyže, ale stálo to za to - zima v plné kráse - smrky a smrčky pokroucené a oblečené do kazajky z ledu a sněhu, na dřevěných tyčích podél cesty v celé výšce až 30 cm široké ledové záclony od větru. Místy zamrzlé i turistické ukazatele. Prostě nahoře ještě kraluje zima a tak neváhejte a hurá na lyže. SKOL
Vloženo 14.3.2016 23:15
Na Horních Mísečkách tratě upravené kromě nejodlehlejší smyčky 10 km okruhu (v délce 3 km), kde byla patrná starší úprava a několik holých míst. Svážnice rovněž upravená. Silnice na Zlaté návrší poježděná, povrch celkem rovný, nechá se to vybruslit v celé délce. Od mohyly až k Labské boudě široká magistrála, pěkné bruslení. K prameni Labe se to rovněž nechá vybruslit, ale od odbočky to není upravené. Počasí výstavní. SKOL
Vloženo 12.3.2016 18:52
Dnes H.Misecky - skate- svaznice upravena, závodní tratě 10km- upravena v týdnu, ale pekna.
Jela jsem na Rovinku přes Janovu horu, cesta byla v týdnu upravena, kopec pred Rovinkou je kus ledu a v jednom místě nutné sundat lyže. Do kopce bych to bruslit nechtěla :). Z Rovinky již kolem Piráta, na skate vcelku pekne:).
Vloženo 12.3.2016 12:33
Mísečky - závodní tratě - dopoledne:
Dnes se tu honí mraky, teplota i v poledne kolem nuly a slunce moc neškodí.Malinko i za sněžilo, ale na zemi to není znát.
Tratě jsou upravené (ale ne z dnešní noci), krásně tvrdé na bruslení, jen na několika málo místech měknou do firnu. Stopa je uježděná do zrcátek, na klasiku moc nedrží. Zkusil jsem stříbrný a červený klistr, celkem držel mimo stopu.
Jel jsem jen 5km okruh, ale jak to tu tak sleduju, bude okruh na Rovinku podobný, jako jsem popsal 7.3. (od té doby dost nasněžilo, ale čtvrteční slunce to asi zase vyžralo). Asi by se dalo risknout, že tam všude bude nějaký sníh, ale čekal bych dole buď leďák, nebo firn. A nad Beneckem možná už pár fleků asfaltu.
Vloženo 10.3.2016 16:47
Mísečky - Labská bouda - Violík:
Dnes dost svítilo slunce a sníh velmi rychle zmýdlovatěl. Stříbrný klister držel jen ve stínu a pak občas na Labské louce. Jinak to dost klouzalo (měkčí klistr jsem nevzal).
Silnice na Vrbatku je uplouhaná lyžaři do hladka (jen pár zbytků stop od pěšáků, kterých chodí hojně). Horní úsek už to odpoledne trochu namrzá (je pod mrakem). Z Vrbatky na Labskou byl odpoledne už sníh kvalitní (žádný leďák ani mejdlo).
Od Čtyř pánů k hranicím je to zdupané, ale očas je vedle té cesty vyjetá kvalitní čistá stopa. Hraniční hřeben je jako obvykle zdupaný, byly tam pokusy o dvě stopy vedle sebe, ale v obou jsou šlápoty. Sněhu je dost - na hřebeni vyfoukáno tak na 30cm, na Labské louce něco mezi 100 a 150cm.
Vloženo 9.3.2016 16:56
Z Benecka taky upraveno až na Mísečky.Včetně dvou stop na klasiku :o) Sněhu dost.
Vloženo 9.3.2016 16:29
Mísečky - Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny - U čtyř pánů:
Silnice až na Labskou boudu je projetá rolbou. Chodí tam hodně pěšáků, ale je to uježděné lyžaři, takže se po tom dá stoupat i sjíždět. Stopa skoro žádná. Když už ji někdo udělá, rozjezdí ji skůtr.
Cesta z Medvědína až na Šmidovu vyhlídku je udupaná od snowboardistů, chodí se svézt na nový sníh do lesa. Z Vrbatky na Růženčinu zahrádku je to taky zdupané, na Harrachových kamenech navíc vyfoukané na tvrdý podklad. Ale sněhu je všude dost, nahoře vydrží ještě pár týdnů.
Na Mísečkách bylo dnes dost teplo (2-4 stupně) a to ani moc nesvítilo slunce. Všude, i na hřebenech držel (a nikde nelepil) červený Swix V55 a V60.
Sníh je měkký, dá více práce se sklouznout.
Vloženo 8.3.2016 20:22
Odpoledne byly okruhy zapadane, klasici si projeli stopu, kterou jim na desitce uspesne dvojice bruslaru jedouci vedle sebe v bunde s napisem SKI Jilemnice rozryvala...
Vloženo 8.3.2016 14:26
Mísečky - závodní tratě: Dnes od rána sněží, už napadlo cca 5cm nového sněhu. Teploty zatím nešly nad nulu, takže i zítra to bude asi kvalitní sníh. Tratě samozřejmě nejsou upravené, ale stopa na klasiku je vyjetá všude. Včerejší sádlo trochu lepilo, ale šlo to.
Vloženo 7.3.2016 14:42
Mísečky - závodní tratě + okruh na Rovinku:
Po včerejším sněžení (celkem 4-8cm nového) jsou všechny závodní tratě nově a pěkně upravené. Sněhu na nich dost, i odpoledne skoro všude varhánky. V lesích okolo je 20-40cm sněhu. Nový sníh ještě nepřemrznul, drží na něm červené vosky. Ráno bylo lehce pod nulou, odpoledne 2-4 nad nulou a občas svítí slunce.
Okruh na Rovinku upravený není. V horních partiích je kvalitní vyjetá stopa po obou stranách a střední pás na bruslení ještě trochu měkký. Níže je na cestě místy ledový podklad (zvláště pod stromy a kolem Benecka skoro všude) a sníh je hrubozrnný nebo ulízaný do "mejdla". Pevné vosky na něm nedrží, klistr jsem nezkusil. Ale dá se celkem dobře bruslit. Mezi Beneckem a Rovinkou je sněhu v lese málo, místy jen poprašek z pondělka.
Lidi skoro žádní, za celý okruh jsem jich potkal tak 20. Hospoda na Rovince je otevřená.
Vloženo 6.3.2016 23:47
Benecko - Rovinka - Mísečky po plynovodu - svážnice na Medvědín.
Ujeto od lidí. Po rolbě ani památky. Dá se ale i bruslit. Mezi Beneckem a Rovinka pozor na vytátá místa. Mísečky -1C a sněžení.
Vloženo 6.3.2016 14:47
Mísečky - Medvědín - Vrbatka a po silnici zpět:
Přes noc a ráno napadlo cca 2-4cm vlhkého sněhu. Na Mísečkách je kolem 0 stupňů, hodně to mejdlovatí, trochu na to drželo "sádlo". O trochu výše už je sníh lepší. Masarykova silnice v poledne nebyla zatím projetá rolbou, ale lyžaři je dobře uježděná, po kraji je stopa.
Vloženo 4.3.2016 15:38
Dnes brzy ráno jsem vyjel z Benecka, přes Rovinku, Labskou na Mísečky. Pak nahoru Masarykovou silnicí na Zlaté návrší na Labskou boudu, prameny Labe a zpět na Benecko stejnou cestou. Ráno v sedm - krásně urolbováno, bylo kolem mínus 3. Na zpáteční cestě kolem 11 na Mísečkách to už dost tálo. 3 stupně nad nulou ve stínu, na slunku mnohem více. Dnes byl krásný "vrcholový" den.
Vloženo 3.3.2016 14:27
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 2.3.: Zdravím, jak vypadá sníh na běžky okolo Herlíkovic, prosím?)

Ahoj, nejlepší bude aspoň Benecko, lanovkou z Herliček na Žalej nebo to objet autem. Z Benecka na Rovinka a tam na Horní Mísečky, ale ne přes Janovu horu. Ale to možná už po dnešním sněžení neplatí. Ze Strážnýho na Pláně to bude asi neupravené.
Vloženo 1.3.2016 15:20
Z Benecka se dá celkem slušně dojet na Mísečky. Bruslit, ale na klasiku je taky nějaká stopa vyšláplá. Jen ne od Bellevue, tam je to špatné po cestě, ale po tratích, tam to je fajn. A ne přes Janovu horu, tam je to dole taky špatné.
Vloženo 27.2.2016 16:47
Ze stadionu - 7km okruh - upraveny, 10km okruh - upraveny, pozor na tri mista s kaminky.
Vloženo 25.2.2016 20:04
Dnes ze Špindlu na Mísečky (kolem Zubra přes sjezdovky Medvědín) a dále na Vrbatku. Sněhu všude dostatek. Všude upraveno. Jen skate. Bez stopy i na svážnici Medvědín.
Vloženo 25.2.2016 15:03
Dnes ze zatáčky u Belevue-Rovinka-Janova hora-Mísečky-Svážnice Medvědín-Třídomí-Belevue. Upraveno, nebo spíš uhlazeno to, co napadlo. K Rovince špatné, občas tahá za nohy. Přes Třídomí výrazně lepší než druhá strana. Od cca 900m bezvadný. Pouze jsem bruslil.
(Odpověď na dotaz uživatele Simon z 25.2.: jak to vypadá okolo Benecka? je to na skate? doporučil by někdo lehkej okruh na odpolko(20-25km)?
díky)
Vloženo 25.2.2016 9:59
Trasa: Horní Mísečky - Vrbatovka - Prameny Labe - Labská Bouda - Vrbatovka - Šmídova vyhlídka - Medvědín a zpět. Z Míseček až k odbočce na Labskou louku projeté rolbou. Včera ale většinu dne sněžilo a foukal silný vítr, proto bylo na ujeté a srovnané trase nasněženo a naváto od 5 do 20 cm. Takže skate byl poměrně náročný. Při cestě zpět odbočka odbočka a soupaž ke Šmidově vyhlídce a následný lesní sjezd k Medvědínu. Na úplný závěr pak po sjezdovce zpět na Horní Mísečky:) Všechno na jedničkové lyže bez problémů. Po celé trase čerstvý sníh, místy vyfoukané ledové plotny.
Vloženo 17.2.2016 15:02
Z Benecka přes H.Mísečky na Vrbatovu Boudu. Úsek Rovinka - H.Mísečky přes Janovu horu nedoporučuji (místy kameny, nebo zledovatělé plotny v klesání/stoupání). Místy bylo nutné sundat lyže a jít po svých. Mnohem lepší je jet z Rovinky na H. Mísečky po po druhé (severní) straně hřebene.
Vloženo 16.2.2016 9:58
V sobotu i v pondělí perfektní svezení na Mísečkách. V sobotu super klasika, stopa vůbec neměkla. V pondělí skate, postupně k poledni celkem dost měklo. Oba dva dny upraveny všechny standartní závodní tratě. Z Míseček na Benecko katastrofa, neupraveno, úplný led, místy vytátá místa. Ale jinak boží lyžování.
Vloženo 16.2.2016 20:04
Mísečky budou určitě dobré. My tam byli v neděli. Byla upravená i desítka a celá pod sněhem. Navíc má snad něco připadnout....
Vloženo 14.2.2016 8:32
Špindlerovka-Labská:hřeben s vrstvou prašanu, ojediněle vyfoukanou na plotny. Cesty pod hřebenem v lesích- krásný prašan.
Vloženo 10.2.2016 17:10
Mísečky - dnes upraven 5 km okruh a svážnice do Labského dolu. Podmínky dobré a rychlé. Napadl 1 cm pomalého sněhu. Ostatní tratě zmrzlé na kost, nevhodné pro bruslení, neupraveno.
Vloženo 8.2.2016 8:24
Benecko - Rovinka - Mísečky (přes Janovu Horu i přes "piráta") - zmrzlé, ale rychlé (sníh v sobotu natál a v něděli zmrznul); závodní okruhy na Mísečkách upraveny - zmrzlé
Vloženo 5.2.2016 15:14
Podle http://bilestopy.cz/ je upraveno.

(Odpověď na dotaz uživatele Bohouš z 5.2.: Ahoj, rád bych se zeptal na kvalitu sněhu a výšku pokrývky v oblasti Horních Míseček (směr Rovinka - Benecko-Žalý), (Vrbatova b. - Labská b. - Sněžné jámy), (závodní tratě). Děkuji)
Vloženo 1.2.2016 13:05
Okruhy a svážnice velmi dobré podmínky. Z Míseček na Vrbatku dobré, ale od odbočky na Medvědín (té dolní) už nerovné. Takže to tam asi nikdo nerovná a brzo to bude koryto, vzhledem pevnému podkladu. Úpravy tratí váznou výrazně. Skluz jen o 10% slabší ideálu, tedy podmínky za 1.
Vloženo 28.1.2016 11:53
Vyjel jsem lanovkou na žalí ale již od rozhledny lesem pěší výlet k rozcestníku odkud směrem na benecko to šlo. Dojel jsem nad rovinky a trochu slušná lyžovačka byla jen od startu tratí kolem hotelu Bara nad rovinky. Lidi co chodili kolem říkali ze na Mísečky se ještě dá dojet ale místy se nese dnes čtvrtek prší a i sjezdovky začínají být místy bez sněhu... pokud to přes noc zmrzne Vemte si raději brusle.
Vloženo 28.1.2016 9:19
Cituji zprávu od kamaráda: "Celkem dobrý. Dnes jsem dal hřebenovku, sníh je hodně mokrý, mlha, jinak sněhu zatím dost"
(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 26.1.: Jak vypadá Alpe de Cremis alias Mísečky -Vrrbatka a spol. Z lokality dlouho žádné info. Ježiš spadli jste zas do minulýho století informačního embarga ? :)))
Vloženo 22.1.2016 9:07
Z Rovinek na Mísečky ještě nebylo ani jednou upraveno. Vypadá to, že nový provozovatel skiareálu Špindl na úpravu běžeckých tratí z vysoka kašle.
(Odpověď na dotaz uživatele Renda z 20.1.: Nevíte někdo jestli je to upravené z Benecka přes Rovinky na Mísečky)
Vloženo 17.1.2016 8:38
Trasa Žalý - Mísečky a zpět. Kromě průjezdů po tratích
na Benecku a Mísečkách absolutně nevyhovující pro techniku bruslením. Ve sjezdech pro všechny.
Vloženo 16.1.2016 22:34
idealni snehove podminky ale stav trati nic moc - na skate a převážne i klasiku projety okruhy 5 7 a 10,z Míseček na Rovinku přes Třídomí i Janovu horu jen prošlapaná "stopa"-cestou pár spadlých stromů - asi jako vítaná záminka proč nelze projet rolbou.Z Rovinky na Benecko skate i klasika s asi 1000em lidí,na okruzích kolem Janského vrchu závody-projety na skate,na Žalý víc pěšáků než běžkařů o nějaké trati nelze mluvit.Na Vrbatovu boudu projeto rolbou po svážnici na Medvědím,pak už ujeté asi jen skůtry a předjezdci.Na svážnici do Labského dolu pěkný skate už minimálně od středy
Vloženo 15.1.2016 18:23
tak tady něco píšou jaký je stav, podle mé zkušenosti , se tam udržuje mnohem více než po okolí...http://www.skiareal.cz/bezky
Vloženo 13.1.2016 23:40
Za poslední 3 dny tak 30c, nového sněhu. Během 3h připadlo dnes asi 5cm. Takže sníh už je a bude. Zatim je to skvělé pro kochače, pro treninkový idioty nic moc. Neuklizenej sněhovej prasečák, suma sumárum, o 40-50% horší skluz proti ideálu. Udržba tratí projevila reakční dobu českého lenochoda. Něco se průběžně projelo, ale málo a spíš v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Takže 10cm závěje běžné, i víc, stopa stihla zapadávat rychleji než ji bežkaři projížděli. Silnice na Vrbatku od odbočky na Medvědín totálně zapadlá. Jen vyjimečně ji vynechávám, ale stalo se, zatim jen pro klasu. Okruhy 7mička jde celá, je jakž takž ujetá. 5ka je projetá víc, Svážnice Medvědín projetá jen ke sjezdovkám, dál sněhovej prasečák. Tak hodně zdaru při upravě tratí :)
Vloženo 10.1.2016 23:24
Dnes snad poslední chudej den téhle zimy. Začíná sněžit :). Od 10% lepší kluznost než před 2 dni díky povolenému sněhu, furt o 10-15% za ideálem. Silnice na Vrbatku cela pokrytá, nahoře trochu nerovná,, slušně pevná. Na Labskou solidni slušně pevné. Totéž až na Prameny Labe. Dál horší. Dole na okruzích 5ka jde, v dolní části tráva se sněhem, mírné zhoršeni za posledni 2 dny. Svážnice Medvědínem slušná. Od teď bude líp :)
Vloženo 10.1.2016 9:19
Včera jsem jel svaznici ze Špindlu na Medvědín a každou chvilku kamínky, na skate nic moc, každou chvilku jsem to musel sundavat. V horní části uz snehu dostatek.
Vloženo 9.1.2016 1:57
Behem posledních 2 dnu 10cm nového sněhu. To zpravilo silnici na Vrbatku. S minimem asfaltu a nerovná v horní partii, ale funkční. Medvědínská svážnice taky funkčí a upravovaná. Těsně ale bez problémů na kameňačkách. Ku podivu jde i 5 okruh, taky upravená, ale to už je dole mix sníh/tráva, při sjezdech problém s odhadem brzdného efektu kamínků. Dnes suchej, takže pomalej sníh, asi 20% proti ideálu.
Vloženo 8.1.2016 19:22
Dnes Medvědín asi 10 - 12 nového, svážnice pokud byla vidět z lanovky projetá rolbou jen na bruslení, zadní svážnice z Medvědína do Špindlu projetá, v pohodě na ní chodili na skialpách. Zatím nic moc, mimo technického celkem tak 15 - 17 cm i v 1100mnm. Silnice na Vrbatku by mohla jít ( pokud ji zase někdo nevypluhuje :-) )
Vloženo 7.1.2016 12:49
Na 99% dead. Budou tam kameny a tenká sněhová pokrývka. Nebyl jsem tam, ale byl jsem výš a těsně vedle. Z toho se to dá odvodit.
(Odpověď na dotaz uživatele Erika z 7.1.: Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem na trase Benecko - Rovinky a dál. Chystáme se o víkendu s malými dětmi a tohle je ideální trať na první seznamování.
Díky)
Vloženo 7.1.2016 0:01
Cesta na Vrbatku jde na kameňačkách. Bohužel tu zjevně sníh nepřipadl poslední 2 dny. Lehkému dotyku s asfaltem se dole asi občas nevyhnete. Vrstva sněhu je tenká pár cm. Nahoře nerovné. Ale jde to. Sníh spíš pomalý. Svážnice Medvědínem v podobném stavu. Občas větší kameny.
Vloženo 4.1.2016 12:25
Cesta na Vrbatku už jde na kameňačkách
Vloženo 3.1.2016 9:25
bez vazby na poškozené pneumatiky uvádím:
Myslím si, že vzor placených tratí "někde" v zahraničí není důvodem k ospravedlnění úpravy anebo neúpravy stop. myslím, že naše česká společnost obecně(stát, kraje a města) utratí nehospodárně daleko více peněz za jiné aktivity. Jsem toho názoru, že nelze vždy spojovat přímou úhradu za cokoliv. Běžecké lyžování má přeci více vedlejších efektů jak pro turistický ruch tak pro zdraví obyvatel. Běžkař utratí za občerstvení na horách (většinou) cestou více než 75% ceny paliva pokud jede autem, jde do státní pokladny :-) nevidím důvod proč zase všechno zpoplatňovat! Peněz je dost, stačí je správně směrovat. Znám mnoho středisek v zahraničí bezplatných a rádi tam utratíme za jídlo, pití a jiné aktivity, protože tam funguje cestovní ruch jako celek!
(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 1.1.: Když se originální podstata web site vytratí objektivně, tak možná nevadí chvilku psát aspoň o blízkých věcech. Pokud někdo prořezal pneumatiky chatařům z Labské za to že protáhli dočasně silnici Misečky Labská v období této zoufalě zimy, tak já se od tohoto bezduchého činu distancuju jako vášnivý a vysoce aktivní bežkař. Pokud to udělal naštvanej běžkař, tak se omlouvám jako běžkař, kterej si uvědomuje cenu a va´ží si úpravy tratí, díky které se dá na běžkách jezdit v ji ém stylu než před 100 lety. Běžkaři nejsou zrovna silný zdroj financí pro lokalitu, ale trocha se s tim dá udělat. Úpravy tratí pro běžkaře jsou i různým způsobem zpoplatněny ve světě. Jizerky to řešej parkovištěm plus dárcovstvím, ve Francii jsem platil přímo vstup do bežkařského epicentra. Kdyby vznikla dohoda o úpravě tratí pro běžkaře v oblasti nad Mísečkama tak aby bylo za co platit, já jsem pro. Chtělo by to ale udržovat silnici na Zlaťák v solidnim stavu plus ještě něco na hřebenech. Ze Zlaťáku to bývá na hřebeny většinou neupravované, cožje ultra škoda.)
Vloženo 30.12.2015 20:45
Na stadionu na Mísečkách se dá velmi dobře bruslit. Nikoliv však na lyžích, ale na bruslích :-) Ze zprávy Honzy Stodoly na webu dálkových bruslařů: "Abychom se pokusili o pohyb aspoň trochu podobný bruslení, vyrazili jsme na horní Mísečky hledat sníh. Ten jsme nenašli. Led ano." Více viz
http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=507, jinak z článku vyplývá, že lyžovat se tam pořád asi nějak hodně omezeně dá.
Vloženo 30.12.2015 9:58
Shrnující článek z regionální části Idnesu o "kauze" vypluhovaná silnice na Vrbatovku a Labskou boudu.

http://hradec.idnes.cz/vyhrnuta-cesta-k-labske-boude-nastvala-bezkare-v-krkonosich-pqr-/hra%C2%ADdec-zpravy.aspx?c=A151229_164521_hradec-zpravy_the

(odkaz sem byl vložen se sprostým komentářem, takže původní zpráva byla smazána a vložena znovu a jinak, stejně tak byl dodatečně smazán i další neslušný a nepravdivý komentář - a ještě třetí vysvětlení pro pisatele "Já" a další smazanou zprávu obsahující "Tohle považuješ za slušný příspěvek, když někdo někoho nazve dobytkem?" - daná zpráva ale obsahovala popis aktuálních sněhových podmínek a slovo dobytek mi dává smysl v takovém případě tolerovat, navíc vy jste ve vašem příspěvku zmínil jiné horší slovo, které zde nikdo nepoužil. Prosím, již sem jiné zprávy než 1) o aktuálních podmínkách 2) slušné nepište.)
Vloženo 29.12.2015 17:10
Na Mísečkách tratě nesjízdné (střídavě led a tráva). Jediný kde se včera dalo lyžovat tak na svažnici která křižuje Medvědím ale až za sjezdovkami v nejvyšším místě na cca 900m.Bylo tam ale dost trénujících. Nevíte někdo jak to vypadá na hřebenech jestli se dá chodit pěšky aspoň?
Vloženo 26.12.2015 11:00
Kdo vypluhoval cestu na LAbskou :
Poslankyně ODS Eva Dundáčková se podle Lidových novin snaží pomoci Kláře Sovové v jejím sporu s dobříšskou radnicí. Sovové firma Giftiga požaduje po městu 1,8 milionu, které město odmítá vyplatit. Rodina Kláry Sovové věnovala loni ODS největší sponzorský dar, šest milionů korun.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslankyne-ods-lobbuje-za-sponzora-strany-fj9-/domaci.aspx?c=A070515_110153_domaci_adb
CO BY JSTE OD NI ASI CEKALI ???
Vloženo 25.12.2015 19:38
S malými dětmi jsme sjížděli Krkonošskou cestu tj. Z Medvědína na Mísečky - výborná cesta pro děti a začátečníky a nyní jediný dojezd z Medvědína na Mísečky a někdo to zlikviduje 23.12.? Proč?
Vloženo 25.12.2015 17:23
Tak to zase pozor!!!! Z druhy zatáčky doprava po silnicce na Medvedin, kde ten dobytek s pluhem nejel, to bylo ještě dneska odpoledne ok, takze není pravda, ze by to roztalo stejne, přinejmenším od konce esíček nahoru by to prezilo i přes Silvestra!!!!
Vloženo 25.12.2015 12:31
Vážení pozůstalí. Neni tohle hon za lynčem někoho, kdo spálil poslední již mrtvolu Koně Převalského, kterou jsme chtěli mumifikovat ? Naprosto chápu smutné emoce, ale za ty může spíš tento nešťastný způsob zimy; již třetí v pořadí, a doufejme, že je to závěrečná faze minima dvanáctiletého cyklu. Pokud to někdo srovnal 22tého, už 19tého to byl umírající objekt, struktura sněhu se bortila, propichovalo se až na asfalt často, další tání by z toho udělalo nerovnou břečku. Pokud to někdo srovnal, tak aspoň až zas začne padat, ono zas začne, tak to bude do rovného terénu. A v tomto mezidobí ať se aspoň v ramci možností nasytí místní budget. Oni maj taky problémy. A je třeba místním podekovat za to, že udrželi ty 3 tejdny v prosinci českou Alp de Cremis ve skvělym stavu, tak že se na tom fakt dalo trénovat. A někdo tam zahazoval i ty vznikající díry.
Vloženo 25.12.2015 10:56
Zdravim, pridavam se k totalni ignoraci Labske boudy. Je to naprosta prasarna a nedokazu si predstavit, ze tohle nekdo udela, kdyz vi, ze to je jediny misto v Cechach, jde se dalo lyzovat!!
Vloženo 25.12.2015 10:47
Zdravím, není to pravda, že to nevypluhovali. Kdo? by to asi byl? Kdo by do toho peníze? Problém je, že asi není svědek nebo dokumentace - foto, video. Jinak se ví, že chtějí pluhovat i dál, aby se lidé dostali až na Labskou autem.
Vloženo 24.12.2015 13:45
Dnes mi na FC reagovala Labská bouda, že oni to nevypluhovali a že zjištují kdo to byl. Jinak svážnice přes Medvědín dnes tvrdá, ale ledu minimálně. Dá se přejet bez sundání lyží, ale spodek je fakt už hodně špatný. Jezdilo se hlavně od sjezdovek na konec cesty. Já už čekám na nový sníh...
Vloženo 25.12.2015 22:11
tomáš: přesně tak, dalo by se a 1.1.16 má začít sněžit, mohl se trénovat kontinuálně, nebýt ignoranta
Vloženo 25.12.2015 12:41
díry tam zahazovali trenéři klubů, které tam jezdily trénovat, příspěvek jsi napsal stylisticky pěkně, ovšem na skutečnosti, že znemožnili ještě pár dní alespoň nějak trénovat, to nic nemění, bezohlednost a ignoranství zůstávají bezohledností a ignorantstvím
Vloženo 24.12.2015 11:39
kdyby jen deset lidí... trénovaly tam týmy z Čech, Německa, Polska + stovky sportovců individuálně, idiocie a ignorantství toho nejhoršího ražení
Vloženo 24.12.2015 9:12
Plný souhlas se Zbyňkem. Vím minimálně o 10-ti lidech co to prohrnutí taky naštvalo. Na Mísečky jezdíme lyžovat (trénovat) od doby co to sněhová pokrývka dovolovala min 3x týdně. Ocenil jsem urolbovaný povrch už od Míseček, byl to super vytrvalostní trénink v dlouhém kopci. Jo bývávalo. Kam zajdem či nezajdem na jídlo je nám naprosto jasné. Informaci předám dál, to si buďte jistí.
Vloženo 23.12.2015 19:56
Dnes při rozednění po Svážnici,poměrně dost tvrdý i umrzlý mlat.Na bruslení to jde,i když se lyže tak pěkně nezařezávají do sněhu jako předevčírem.Ve sjezdech raději opatrně,protijedoucí bruslaři jsou příliš zabraní do svého stylu a neuhýbají někdy ani na poslední chvíli.Mísečky by občas potřebovaly "Jizerského" dobrovolníka typu Láďi Mizery,který by občas přihodil do stopy pár vaniček sněhu...
Vloženo 23.12.2015 17:11
Cesta na Labskou byla vypluhovana uz na jare v dubnu. Byvalo by se tenkrat dalo ještě 2 tydny lyzovat na hrebenech, ale taklenc to hezky zkrouhli. Podle me proste potrebujou jezdit autama na Labskou a zbytek je nezajima. Vypluhovat to ale tesne před Vanocema, když to bylo jediných par km v republice, kde se dalo jezdit, tak to je megaignorance!
Vloženo 23.12.2015 16:50
"Vypluhovaná cesta z Míseček na Labskou"
Kdo je za to odpovědný? Dokoáže to někdo vypátrat?
Vloženo 23.12.2015 13:44
Vyrazili jsme dnes z Míseček směrem nahoru. A věřte, nebo nevěřte, ale cesta na Vrbatku je vypluhovaná. Dál jsme nejeli, ale vypadalo to, že až na Labskou boudu. Na bruslení by to vůbec nebylo, na šupináčích se z nouze po zbytcích sněhu dalo, ale bylo to přeskakování a jednou dokonce tak na 200metrů na sudnání lyží. Občas navíc led. Sjezd dolů pak ale mizerný....
Vloženo 24.12.2015 12:47
Na Mísečky jezdím velmi rád. Letos jsem tam byl už několikrát. A i přes mizernou zimu jsem si celkem pěkně zaběžkoval. To vypluhování mě taky silně namíchlo! Díky za info od Zbyňka, už vím, kdo to zavinil... Na Labské mě ani mé kámoše rozhodně neuvidí :-(
Vloženo 23.12.2015 23:05
Dne 22.12. Okolo 15.00 jsem jel z Medvedina na Vrbatovu boudu a divil se proc je cesta rozryta velkymi koly . V zatacce sem pochopil stal tam traktor s pluhem .Na moji otazku co tam dela mi ridic sdelil ze jedou pluhovat silnici aby se dalo jezdit auty na Labskou a ze je to z prikazu vedeni Labske boudy . Cekal az mu to rozhrne rolba ktera jela shora . Tesne pod Vrbatovou boufou sem ji potkal . Na muj dotaz mi ridic rolby sdelil ze ted se bude jezdit na Labskou auty fokud nenapadne snih a ze dnes jedu naposledy . Mrzi mne ze sem mel vybity telefon ale ohlaseni na Krna p podam .Dnes sem tam volal a sdělili mi ze zadne povoleni k pluhovani nevydali a ze plati od 1.12. 2015 zakaz rozhrnovani snehu na komunikacich v 1.pasmu Krnap. Pani majitelka Sovova ma protentokrate smulu protoze sem tam byl osobne tak ze to nebylo anonymni a budu se snazit aby ji to jen tak neproslo . Na jare mi ukoncila sezonu o dva az tri tydny a ted znicika jedinou bezkarskou trat v Krkonosich !!! Uz nikdy tam na pivo nezajdu a doporucuji aby to UDELALI VSICHNI !!! TO JE ODPOVED NA TO KDO JE ZODPOVEDNY ZA VYHRNUTOU SILNICI NA LABSKOU BOUDU .VEDENI LABSKE BOUDY V CELE S JEJI MAJITELKOU .ZBYNEK DRBOHLAV .
Vloženo 19.12.2015 23:48
Cesta na Zlaté návrší, Labská, Svážnice, okruhy max pětka, to vše použitelné. Silnice na Zlatá asi 3x přerušení na metr. Pětka už jen na 95% sjízdná, v nejnižší části asi 200m hlína občas nevyhnutelná. Zhoršuje se to signifikantně. Už to není pevné, ale stále je to ještě rovné. Jako trenink to má ještě smysl, pětku okruh už lépe vynechat. Při tomhle trendu kolečka nevyhnutelná do týdne :) (radši ale v Brdech, je tam sušeji :)
Vloženo 17.12.2015 22:30
Čerstvé zprávy z Míseček - celý den je mlhavo, lehce mží a chvílemi i zaprší. Sněhu ubývá poměrně rychlým tempem. Svážnice jsou docela v pohodě (až na ty stovky lidí). 5km okruh je místy blátivý, ale projet zatím jde. Cesta na Vrbatovku je asi nejlepší, ale na několika místech už je přes cestu potok od tajícího sněhu. Chtělo by to optmálně nějaký sníh :-)
Vloženo 17.12.2015 12:05
Cesta na Zlaté návrší ve velmi dobrém stavu, rovná dobrý skluz. Okruhy na Milsečkách a svážnice taky dobré, 5km v provozu. Všechno ještě souvislé ale od soboty významný úbytek sněhu. Pokud nepřipadne, začnou v následujících dnech díry. Myslim že připadne :)
Vloženo 14.12.2015 14:46
Mísečky upravené. Až na Labskou boudu. Dokonce je protažená poprvé i pětka. V nejnižších místech je ale horší, jinak je dobrá. Vše ostatní je v perfektním stavu. Jen stopa na klasiku dnes nebyla nikde, ani na svážnici přes Medvědín. Skvělé podmínky!!! :o)))
Vloženo 13.12.2015 8:36
Mísečky - Vrbatka - Labská - Ćeská budka - Sněžné jámy. 5-10cm nového sněhu bylo fajn, ale na hřebenech byl často sfoukaný a pod tím zledovatělý starý sníh. Silnice na Vrbatku nebyla upravená rolbou, odpoledne už byla trochu uježděná lyžaři, ale skate musela být i tak dřina. Taky v tom šlape dost pěšáků. Po okraji vedla dobrá stopa, ale tu zase bruslíři často ořezávali. Na hřebenech stopa žádná a skate brzdil nafoukaný sníh. Sněhu všude dostatek, jen na vrcholcích (mohyla, Violík, kolem Sněžných jam) to bylo vyfoukané na šutry či asfalt, ale jde to objet.
Vloženo 12.12.2015 18:36
Pres noc nasnezilo 5-10 cm a tak to k podminkam teto zimy docela jde. Upravena byla svaznice a 3 km okruh. Na Vrbatku dozjezdeny snih, takze skate narocnejsi. Bohuzel nebyl projety 5 km okruh a zavreny byl i bufet Stopa. Nevim, kdo ma ten areal na starost, ale ve srovnani s Jizerkama je to fakt bida.. Pritom tam dneska bylo nekolik set lidi vcetne nekolika desitek bezkaru/biatlonistu v ceskych a polskych kombinezach...
Vloženo 9.12.2015 17:59
Svaznice se drzi zuby nehty, stadion a dalsi trasy rychle odtava. V porovnani s vikendem mizi snih pred ocima. Jestli nenachumeli a jenom to zmrzne, bude konec legrace.
Vloženo 9.12.2015 9:54
Tratě na Horních Mísečkách jsou po dnešním večeru, díky trenérům z Jilemnice a Jablonce n/N, opět "strojově" upraveny. Slušné podmínky jsou na "svážnicích" a především na cestě na Vrbatovu boudu a na Labské louce ... Jde sice o návrat do minulosti o více jak 30 let, ale taková je bohužel současná realita běhu na lyžích v ČR.- zdroj: https://www.facebook.com/skijilemnice/, je tam i fotka
Vloženo 8.12.2015 23:16
Dnešní zpráva od Petry Hančové z Míseček - "Dnešní stav je dost podobný neděli. Svážnice na Medvědín a cesta na Vrbatku OK, ale oblast kolem střelnice dostává zabrat a je spíše jen na přejetí než na najíždění km."
Vloženo 7.12.2015 12:45
Horní Mísečky - Vrbatova Bouda - Harrachovy kameny - Labská louka - Violík - Sněžné jámy - Labská Bouda a zpět. První úsek na Zlaté návrší vynikající, po vlhčím, ale uježděném sněhu. Na Harrachovy kameny a Labskou louku skate po zmrzlé krustě podél tyčového značení. Po hraničním hřebeni na Sněžné jámy spíše soupaž ve vyjetých kolejích. Sněhu ale dost vyjma závěrečných 500 m před vrcholem, kde byl sníh vyfoukaný až na kameny. Vzhledem k počasí posledních dní ale pěkné svezení.
Vloženo 7.12.2015 7:24
Na Mísečkách se dalo celý víkend lyžovat docela dobře, vzhledem ke sněhovým podmínkách v ČR. I když až na výjezd na Zlaté Návrší, to nebylo nic pro turisty - kroužení po okruzích kolem stadionu či jezdit na svažnici na tam a zpět většinu lidí prostě nebaví. Z mého pohledu platí to, co v pátek - nejlepší lyžování bylo na svážnici na Medvědín, hlavně pro klasiky. Na bruslení se dalo jezdit dobře i na sprinterských okruzích v okolí stadionu. Ale chtělo by to sníh - jinak i ledovec na Mísečkách roztaje :-(
Vloženo 5.12.2015 22:25
Podmínky monstr-skvělé vzhledem situaci všude jinde. Pevná upravená trať na 1.5 , 3 km okruzích plus sváznice plus silnice na Zlaté Návrší. Ostatní okruhy upravené nejsou. Zejména ten Zlaťák je ve famózní formě. Ještě nerozšlapanej, rovnej a pevnej i v horních partitích. Škoda že tu jsou tak skoupí na internet info. Tyhle podmínky tu musej bejt několik dní. A i dál chvíli budou. Celkově se tu dá v tomto stavu nasekjtovat pohodlně 8km okruh (3km stadion + sváznice tam/zpět) plus 9km Zlaták nahoru dolu.
Vloženo 4.12.2015 19:11
Na Mísečkách se dá lyžovat opravdu velmi dobře - nejlepší je asi svážnice na Medvědín (2,5km), která je perfektní jak na skate, tak na klasiku (vyřízlá stopa). Jinak okolí stadionu jsem moc nezkoumal, ale většina blízkých cest je utažena rolbou a dá se tam bruslit, ale dostal jsem tip, že nejlepší je svážnice a byl jsem fakt spokojen. Jen doufám, že tu zítra nebude moc lidí, aby jsme se vůbec pohnuli :-)
Vloženo 2.12.2015 21:52
Na Mísečkách sníh zatím neodtál, spíše naopak. Tak zní dnešní zpráva přímo od Standy Henycha, který tam byl. My tam jedeme na soustředění ve čtvrtek večer, pak budeme mít podrobnější zprávy.
Vloženo 28.11.2015 20:05
Svážnice ze stadionu nahoru pèkná, za sjezdovkama krásná, hlavnè na bruslení. Silnice smèrem na Vrbatku vypadá taky dobre.
Vloženo 25.11.2015 14:01
Sněhové zpravodajství z Horních Míseček od pana Soukupa

Klasika na extra (super) po silnici na Zlaťák (šlo by obstojně i na skate) do druhé zatáčky toho je trochu méně, ale jde obout u Jilemnické boudy. Po svážnici (občas kamínek), ale super to je za sjezdovkou do Labského dolu, tam jsou od lyží velkých skútrů krásně vylisované a umrzlé pruhy a hezky se v tom člověk sklouzne.
Vloženo 23.11.2015 7:42
Mlha přede mnou, mlha za mnou, ale nahoru jsem trefil! Petr Plecháč - zpráva z prvního lyžování na trase Horní Mísečky - Zlaté Návrší

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko