Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2020 21:22
(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 3.4.: Prosím, je možné zajet na Špindlerovu boudu a zaparkovat tam? Dík!

A ještě prosím, nevíte někdo, jaké jsou teď podmínky pro běžkaření v širokém okolí Špindlerovy boudy? Díky!)

Na Špindlerovku se bez povolení autem nedostaneš. V okolí je to spíš pro turisty, stopy nic moc, ale pokud nepotřebuješ závodit, tak projít se tam na nich dá:)
Vloženo 13.3.2020 17:08
V okolí Černé hory je upraveno cca 15 km tratí. Provoz kabinkové lanové dráhy z Janských Lázní na Černou horu bude zachován do neděle 15. 3. 2020. Kabinková lanovka bude o víkendu přepravovat pouze pěší a běžkaře. (provoz skiareálu pro sjezdaře bude stejně jako na jiných místech s ohledem na vyhlášená opatření proti koronaviru počínaje sobotou ukončen). Zdroj: https://www.skiresort.cz/informace/novinky/lyzarsky-provoz-konci-kabinkova-lanovka-jezdi-do-n_96/
Vloženo 4.3.2020 19:47
Z Maršova přes Světlou na Černou a okolí. Na Pražačku procházka s lyžema v ruce po trávě. Tam rolba, čerstvě upravená, přes noc zledovatělá slabší vrstva sněhu, ale až na pár rozjetých šišek dobrý. Od Krausovek už začínaly bělat sněhem i stromy a cca od 1000 m n. m. hotová zimní pohádka. Všude nový mančestr, modré nebe a do toho jarní slunce. Nádhera.
Vloženo 2.3.2020 18:19
Z Hoffmanek pres Zrcadla na ČH, svaznici a po c.h.silnici dolu - snehu dost i dole, akorat pred Vendlovkou neprijemna mista hlavne pro sjezd, viz fotka. S mazanim horor, jinak super.
14:09
15:55
Vloženo 29.2.2020 8:57
Rolba vyjela odpoledne a vše upraveno od Špindlu přes Krásnou Pláň přes Klínové Boudy, ještě kus dále, ale tam jsem nedojel. Sice mám v sobotu sněžit, ale je to utažený.
Vloženo 27.2.2020 22:14
Černá hora a okolí - sněhu hromada, kolem poledne začala řádit rolba i se stopovačem, takže to bude na víkend hezký. Konečně je už protažený celý malý okruh. Podle množství sněhu v Jánkách zřejmě bude v pohodě i nástup na Hoffmankách.
Vloženo 20.2.2020 21:11
Cesta klasikou z Dvorské okolo Výrovky, pravým úbočím k památníku , pak Luční, okruh pod Snezku ( výstup zakázaný) a polskou stranou zpet k Luční a zpět na Dvorskou...
Dopoledne krásné výhledy s azurem, ale po 13h utrum a jeden byl rád, kdyz viděl 2 tyče u cesty...taková mlha a fuják...o stopách nema cenu psát, vitr vsechno zavane...
Vloženo 20.2.2020 7:00
Dneska klasikou z Dvorské, Klínovka, Přední planina a zpět. Sem tam bezkaři výletníci. Cesty občas se stopou, ale rychle se zafoukají novym sněhem.Dopoledne viditelnost 30m, odpo uz 100-200.
Vloženo 18.2.2020 21:18
V úterý menší okruh- Dvorská, sjezd k Andule( rolbové oranište, stopa rozježděná...) a po magistrále na Klínovku, ( zbytky stop ničí skialpinisti, sáňkaři, snowboardisti...), a k Rozcestí a Dvorské...Na pláních dost fukot, mlha, občas sněžení.
Vloženo 17.2.2020 20:54
Dnes klasika - Dvorská(sjezdem ke křížení)- odbočka a dále po Krkonošské magistrále( v mapě take jako Liščí cesta) na Lesní boudu, výstup na Liščí horu...
Magistrala jela dobře, místy i stopa, jeli i Bruslaři...Liščí hora jen pro otrlé( hodně muld, sjezd z Liščí na Lesní obstojně ok, byl mokrý a mekký sníh.
Vloženo 16.2.2020 20:53
Nekdo se ptal na stav cesty kolem Friese a Dvorské...Stav v 15h
Cesta od dolniho parkoviště rozjeta (oraniste)rolbami a skútry, jak vozí lidi na boudy...cestou dolů pár nadšenců na běžkách...
Stopy nikde...
Večer pokus na Liščí horu od Dvorske .POZOR! všude naváté velké hroudy, od Rozcestí,blbě se tomu jeden vyhne.Sníh namrzlý, velký vítr.
Vloženo 15.2.2020 22:04
Harrachov-Mumlava-Vosecka-Labska-Martinovka-Spindlerovka-Lucni-Vyrovka-Na Rozcestí-Lyz.bouda-Pec: s výjimkou úseků z Harr. na Voseckou, z Petrovky na Spindlerovku a z Luční na Rozcestí je to poměrně brutál backcountry, i kvůli náročnému terénu tam zas až tak moc běžkařů, co by vyšlapali stopu, nebylo (stejně je to velmi často na stromeček), spíše je hodně skialpů a sněžnic. Na hřebenech je přes metr sněhu, místy se hůlky boří nepříjemně moc. Přesto úplná nádhera, ale poté, co jsem protrpěl ta místa plná úzkých zatáček i sjezdů (kde plužit s 2m běžkami prostě nejde) a úseků, kde jsem vysloveně jen pochodoval, musím říci, že v úseku Vosecká-Petrovka a Spindlerovka-Lucni jsou asi skialpy rozumnější volbou.
Vloženo 15.2.2020 19:19
Dnes cesta z Hofmanek, přes Zrcadla, Kolínskou, Tetřevky, Liščí cestou po magistrále na Klínovky,Xrubu a přes Krásnou pláň na Strážné. Upraveno na skate i stopa.Lidi skoro žádný. Paráda
Vloženo 9.2.2020 22:06
Ze Strážného (Jezerní domky) - Dvorská bouda - Luční bouda - Klínová bouda - Strážné: už od parkoviště souvislá vrstva sněhu, stopa žádná, ale je to celkem hezky uježděné od zásobovacích roleb, takže se jelo hezky. Dole trochu ledovaté, o kousek výše už pěkný sníh. Vrcholek nad Luční Boudu je vyfoukaný na led jen asi na 50 m, jinak v pohodě.
Louka kolem Klínové boudy: vyježděno jen od lyžařů, takže stopa nic moc.
Na druhé straně louky konečně začala stopa, ale už je dost stará. K Strážnému se dá dojet jen k první chatě u Šestidomí, dál už je to buď vytálé nebo led.
Vloženo 9.2.2020 21:57
Výjezd lanovkou na Černou horu. Černá hora - část po Velkém okruhu - Václavák - Vlaššké boudy - Krausovy boudy - Na Pražačce - Janské lázně
Všude čerstvě upravené stopy
Nahoře na Černé hoře: perfektní sníh
kolem Vlašských bud byly stopy rozšlapané od lidí (stihli je od rána rozšlapat :-( , ale na klasiku v pohodě.
V nižších částech (Vlašské boudy, Krausovy boudy) je souvislá vrstva sněhu, ale jen asi 15 cm a horší kvality než nahoře. Místy je to vyklouzané na led. Pěkné stopy až Na Pražačku. Od Pražačky dál nejsou stopy upravené ani jedním směrem, je to tam rozryté, ale sníh byl skoro až do Jánek.
Vloženo 9.2.2020 10:50
Sobota odpoledne z Hoffmanek na Černou horu a okruh okolo Světlé. Ideální na skate, nahoře většinou stopa. Sněhu dost. V místě souběhu se sáňkařskou tratí hodně lidí, ale jinak to šlo. Večer vyjížděla rolba z Janek.
Vloženo 3.2.2020 17:50
Cerna hora a Svetla hora: Svetelsky okruh sjizdny od Vaclavaku ke Krausovym boudam. Krome 1. kilometru, kde je obcas jehlici a sisky, pekne. U Krausovek konci snih. Cerna ok. Vsude starsi uprava.
Vloženo 1.2.2020 22:28
Ve středu a čtvrtek nasněžilo a jelo se relativně dobře, dokonce se zase dalo nazout už ve Strážném u vleku, jako by byla normální zima a ne až na Šestidomí, jak tomu bylo počátkem týdne. V noci na pátek ale pršelo a oteplilo se. Strážné se proměnilo v brouzdaliště, mimo sjezdovku tečou potoky vody a vykukují louky. Jel jsem ze Strážného z Lomu po tratích kolem Hříběcí boudy. Cesta je rozježděná nejen od skútrů a zásobovacích rolb, ale ve spodní části i od aut (poslední parkoviště je ještě hodný kus nad Hříběcí boudou). Cesta na Bufet na rozcestí je oraniště, ale jet se dá. Čím výše, tím lépe. Den stará úprava je k ničemu, částečně obleva, ale hlavně zásobovači vykonaly své. Z bufetu sjezd po tratích, kolem Srubu na Krásnou pláň a do Strážného. Projel jsem až na sjezdovku, ale jen proto, že jsem vzal starší lyže a byl ochoten riskovat. Celkem dobře sjízdné to bylo až k Šestidomí, když pominu pár míst, kde opadaly kamínky z kol nějakému "jinak smýšlejícímu uživateli hor", který jel autem na Krásnou pláň a s nímž jsem se střetl v tom nejprudším svahu, těsně nad odbočkou na Struhadla. Sníh velmi mokrý, těžký a pomalý a to i úplně nahoře (Bufet, Klínová louka).
Vloženo 26.1.2020 12:59
Špindlerovka - Luční po polské straně. Na běžkách schudne ale nikoliv ideální. Je to tvrdé udupane. Pesaci se pohybují rychleji než běžkaři. Terén není ledovaty. Sněhu akorát. Od Luční to už vypadalo dobře. Stopa žádná skate od Luční na Vyrovku možný
Vloženo 24.1.2020 9:28
Ahoj Pavle,
šel jsem od Špindlerovky na Luční po polský straně tam a po český straně zpět. Část obou úseků se musí jít pěšky. A taky pozor na počasí. Mě začalo foukat s deštěm a místo po sněhu jsem klouzal po ledě. Od Špindlerovky dál nevím, ale je tam širší cesta, takže snad vpohodě.
Good luck

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 23.1.: Nevíte někdo, jak vypadá hřebenovka od Luční až po Tvarožník. Půjde o víkendu na běžky? Nebo je to vyfoukané?)
Vloženo 22.1.2020 20:08
Ze Špindlu na Černou h. a zpět.
Hnus, sníh za poslední 3 týdny buď zmizel nebo totálně zledovatěl. Nad Špindlem ke Krásné pláni (rozc.) spousta kamenů kouká.
Pláň nad Klínovkami jak na jaře. Sjezd z Liščí hory horor, čistý led. Kolem Pražské b. v podstatě už není souvislá pokrývka.
Cesta od Hrnčířských bud na Klínovky sice většinou bez kamenů, ale většinou zledovatělé.
Kdo měl s sebou klister, asi měl lepší zážitek. Já mazal fialový a červený tuhý a ten nevydržel moc dlouho.
Vloženo 21.1.2020 13:15
Vcera dopoledne skate od horni stanice lanovky na Plani pres Rozcesti na Lucni boudu, zpatky odpoledne pres Krasnou plan do Spindlu. Prvni cast bez problemu, pred Klinovkou v lese muldy, ale snehu tak akorat. Zbytek krasa, od bufetu slunce (dole inverze), sjezd od kaplicky precizne upraven rolbou, ale snehu jen milimetry. Na Lucni rekonstrukce podlahy 8-) ale funguje. Pri navratu nad Krasnou plani smerem k Hromovce par kaminku, ale pak uz to slo kupodivu az dolu bez problemu. Na letosni pomery nadhera!
Vloženo 21.1.2020 11:10
V neděli jsem vyjel lanovkou na Černou horu. Okruh okolo Světlé hory směrem z Václaváku ušel, místy celkem ledovaté. Nejel jsem až ke Krausovým boudám, cca 1km před nimi jsem to otočil, hodně ledu, z kopce o ústa. Cestou přes Lučiny směr Lesní bouda opět místy hodně ledovaté. Nejlepší část podle mne po magistrále okolo Liščí hory směr Strážné. Krom toho dobrý úsek tradičně svážnice nad Pardubkama. Bruslil jsem, stopy někde více, někde méně upravené, přeci jen to nejsou Jizerky.
Vloženo 19.1.2020 15:18
Z Hofmanek pres Vendlovku na Cernou.Pres lzi metereologu nic nenapadlo!Led a misty i po sutrech az na Vendlovku.Odtud jakz takz stopa i brusleni. Cim vys,tim lip.Okolo Svetly supr.Nahore v zatacce nad Krausovkama sem to sundal a sebeh pres Modry kameny do Janek.Bal sem se ledu.Nahoru na Pardubky snad dobry.Tvrdej firn,kerej pri brusleni ustreluje.
Vloženo 21.1.2020 15:33
Nadherny skate na ceste mezi konecnou lanovky Stoh a Sv.Petr, 5km tam a zpet. Vyskrabal jsem se tam ze Strazneho, 30min pesky, nahoru bezky ok, dolu ledovka.
Vloženo 16.1.2020 17:01
Ze Špindlu jezdí autobus na Špindlerovu boudu - 50 Kč dospělý - 10 km, 20 min. auta tam nemuzou. jsou i zastavky mezitím. Dá se zaparkovat napr. na parkovišti Hromovka. ve st 15. 1. zdarma.

Nahoře sníh je, není ho moc a na nějaké extra lyžování to není;( spíš turistické.... na Moravskou boudu struže... takze jen tak tak se prejede lyzema...;( ale výhledy jsou uzasne;)!!! Krásné počasí je tyto dny...
12:26
12:26
15:03
Vloženo 15.1.2020 0:59
Špindlerův Mlýn
Medvědín, možné parkování v pondělí v pohodě a ZDARMA
Běžky šlo nasadit téměř hned, hodně ledovaté, ale jde to a pak možnost trasy Buď fit. Tam uz cim dal lepsi, mene ledu... Je to 800 m od dolní stanice lanovky Medvědín proti proudu řeky Labe směrem do Labského dolu. 4km nahoru a 4 km dolů. Trasa tedy dlouhá 8km + prijezd, odjezd cca 9,6 km celkem.
Ve Vrchlabí sníh není tak úžasné, že zde je;)!
Vloženo 11.1.2020 21:39
Vodovod (Liščí cesta) upraven v pátek dopo, ve stopě trocha čerstvého sněhu = paráda až k napojení asfaltky ze Strážného. Odtud přijely zásobovací rolby a vytvořily tu zmzlou oranici, která končí směrem nahoru někde u Rennerovek. Směrem nahoru se dalo, dolů bych si to neužil. Dál k bufetu Na rozcestí už slušné. Neupravovaná cesta přes Liščí horu slušná (hodně pěších, ale povrch je tvrdý a neboří se). U lyžařské upraven okruh na nějakou firemní akci = lepší jet po něm, než přímo, odtud dál nad Pec upraveno.

Přejezd lesem a přes Lučiny bývá za takovýhle podmínek nejhorší části vždy, za mě byl kousnutelný, okolo Pražské někteří lyžaři (jako třeba Borek spatřený v protisměru :-) kousek zouvají, ale jsou v menšině. Na Valšovky pokud sjíždět tak tou cestou z východu, ta je parádní, západní 2x přenášení a celkově nic moc, jinak jsem to na okruhu Světlá hora otočil taky na Signálu, abych si užil jen to dobré, všude byla i stopa na klasiku, upraveno dnes dopo.

Magistrála okolo Černé hory i prodloužení ke sjezdovce taky výborné. Dál dolů kvůli ubývajícímu sněhu slabší - na sáňkařské dráze pozor na asfaltová místa, dál po Černohorské silnici do zatáčky ještě docela dobré, odtud dolů na Hoffmanky dle očekávání nejhorší viz zpráva z rána + fotka teď, je z nejhoršího místa. Pro 80 % lyžařů doporučuji nahoru i dolů lanovkou, skiresort si ty peníze za dnešní úpravu zaslouží.

GPS záznam pro lepší pochopení: https://strava.app.link/1GAUD2YEa3
9:43
10:14
12:33
13:40

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (5)

Vloženo 11.1.2020 20:21
Z Friesovek přes Lahrovky na Dřevařskou zmrzlá oranice. Na Lahrovkách už je to na přenášení. Vodovod upravený, po jedné straně i vyřízlá stopa. Od vysílače za křižovatku pod Kolínskou je to bída. Dál směrem na Pěticestí a na Signál je sněhu dost. Dolů na Valšovky jsem se raději nepouštěl, začátek cesty z Pěticestí vypadá špatně, dole to bude asi ještě horší.
Vloženo 11.1.2020 10:58
Z Hoffmanek sjízdné bez přenášení, stará strojová stopa místy vytata na asfalt. Dolů to zkusím, ale bude to technicky náročný, přes noc napadl jen poprasek a je to ledovate.

Ze zatáčky na Zrcadlovky jsem sundal 2x na pár metrů, někteří kameňačky nesundali. Dolů nedoporučuji, led a o hubu.

Dál od Zrcadlovek upravila okolo 10h rolba, jela tam a zpátky, bezpečnosti rozhodně pomohla a stopu na klasiku udělala, díky.

I dál to vypadá líp než před vánoci viz moje zpráva někde dole. Více večer.
Vloženo 10.1.2020 17:27
Dnes z horní stanice lanovky na Pláni směr Vyrovka. Teplota nad nulou, mlha, občas drobné mrholení, potoky vody pod sněhem. V okolí ski areálu jsou tratě upravené, větší část bezle stopy na klasiku, ale na magistrále stopa je. Na loukách okolo Klinovych bud sněhu méně, ale především rozbité od skůtrů a rozšlapané, místy je lepší sundat. Magistrála okolo Renerovek, Rozcestí a Výrovky se jet dá. Na něco jako "klasiku" jsou lepší boční cesty, které nejsou rozhamtané.
Vloženo 10.1.2020 16:37
Od odbočky na Hoffmanky směr Černá hora: k odbočce na Zrcadlovky jsou uprostřed ledové plotny, ale po stranách do jde klasicky. K Zinegrovkám dobré a dále jsem to po chvíli zul. Je tam asfalt a led. Sjezd od Zinegrovek až k sjezdovkám na Jánkami je s opatrností možný.
Vloženo 10.1.2020 14:21
Spis dohad nez co jinyho - Zrcadla budou slabsi soude podle toho, ze pred snezenim byli v horsim stavu nez cesta na Cernou pres sjezdovky a ta je ted s otaznikem.

Okruh kolem Svetle byl dva dny zpatky super, ted si troufnu rict, ze by to porad mohlo jit, je to vys nez napr. Hofmanky. Info z Hofmanek pres sjezdovky nahoru viz moje zprava pred chvili.

(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 10.1.: Rád bych se zeptal na stav:
Skate: hofmanky - zrcadla - rozcesti pod Kolinskou - Vaclavak - okruh kolem Svetle s Vlasskyma - Pardubky - Andel a tocka zpatky pres Zrcadla.

Nastup je prosím na horní stanici sedačky Hofmanky expres? ještě jsem tam bohužel na běžkách nebyl

Děkuji)
Vloženo 10.1.2020 14:18
Skate: Hofmanky - Cerna pres sjezdovky a kousek nahore.

Po dvou dnech deste je stav trati citelne horsi. Snehu ubylo vsude, v nizsich polohach zasadne. Od Hofmanek k odbocce na zrcadla rozpacite, par centimetru snehu, na tom brecka, sem tam vytate na asfalt. Hulky na asfalt pravidelne. Od odbocky pres sjezdovky az k sankarske ceste dobre, samotna sankarska spatna (boule, led, asfalt). Nahore uz fajn na tu bidu. Vsude je to mokre, az to zmrzne, bude to rachot.

Porad ale lyze #2 a dobre svezeni.
Vloženo 9.1.2020 12:23
Ahoj Honzo,
včera odpoledne jsem jel tohle tam a zpět. https://mapy.cz/s/bokocepatu

Šlo jet i na Strážným po loukách, ale dnes už to nepůjde. Jinak to bylo úplně v pohodě co se týká sněhu i přes Šestidomí. Ale tahle obleva tomu dá zabrat. Bylo to upravené rolbou většinou i se stopou. Jenom nějaký kripl se projel autem k rozcestí U krásné pláně a zpět, ale i přes to to šlo. Jak to bude příští týden se nedá odhadnout, ale když člověk dojde za Šestidomí, tak to nejspíš půjde.


(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 7.1.: Ahoj, vi nekdo jak vypada cesta ze Strazneho -> Krasna Plan -> Pec pod Snezkou? Da se vubec na bezkach dostat ze Strazneho na magistralu? Planuju pristi tyden bezky skate, dekuji za jakekoliv info :))
Vloženo 7.1.2020 19:45
Skate: hofmanky - zrcadla - rozcesti pod Kolinskou - Vaclavak - okruh kolem Svetle s Vlasskyma - Pardubky - Andel a tocka zpatky pres Zrcadla.

Cele je to velmi dobre az skvele. Vyjimecne kousky rozslapne nebo projete rolbou chatare, takze trochu zniceny povrch. Ale celkove bomba. Ubylo lidi. Pytel kolem Vlasskych bud na okruhu kolem svetle je absolutni #schiLaufenPorno - byl jsem tam tak druhej.

Ber lyze a jed 😎
Vloženo 6.1.2020 10:05
Skate od Hofmanek pres zrcadla na cernou a zpet. Upraveno (dnes rano znovu), cele jetelne na pohodu. Teren s cerstvym snehem byl mekci a trochu trochu rozslapany od pesich/rozpluzeny od tech co brzdi. U odbocky k zrcadlum od spoda vytatych par odvodnovacich kanalku, ale slo prejet bez ztraty kyticky. Pro jistotu jsem bral jsem lyze #2, ale slo v pohode s #1. Nahore pk uplna parada. Konecne zima
Vloženo 4.1.2020 21:37
Magistrála na Černé hoře má momentálně nejlepší povrch ze všech tras východních Krkonoš jak pro skate, tak i pro klasiku - díky rolbařům za skvělou úpravu. Od Kolínské boudy k Pražské boudě je to při současných sněhových podmínkách tradičně horší (pozor na vyhrabané kamínky!). Od Lesní boudy k Lahrovým boudám je terén velmi tvrdý, vhodný spíš jen pro skate.
Vloženo 3.1.2020 19:09
Na magistrále od Friesovek směrem na Lesní je třeba dávat pozor před Lahrovkami, kde je tenká vrstva sněhu/ledu a lezou z něj kamínky. Od odbočky z Dřevařské a dál Vodovodem kvalitní tvrdý povrch, lepší než v minulých dnech. Ačkoli se ochladilo, tak to není tak umydlené a na skate slušná podmínka. Na klasiku je místy mělká stopa od lyžařů, strojová není. Na Lučinách (úsek od vysílače na křižovatku za Kolínskou) je situace den ode dne horší, sněhu je tam málo, leze hlína a kamínky a mezi tím je třeba kličkovat.
Vloženo 3.1.2020 18:53
Od Hoffmanek nahoru na Černou jakž takž ok, ale k Zrcadlovým boudám, což by bylo lepší, je chvílemi holá hlína a ani trocha sněhu. Magistrála nahoře výborná ale večer bez lanovky se tam blbě dostaneš.
(Odpověď na dotaz uživatele Zak z 3.1.: Vedel by prosim nekdo kde se v soucasny snehovy situaci da nastoupit na skate od Janek? Slo by od Hoffmannky? Diky!)
Vloženo 2.1.2020 19:15
Č. hora: Nově zrolbováno, stopa na vršku všude (viz 27.12.) až ke Kolínské boudě, podmínky super, ani v tom teple (dnes nahoře devět) to nebylo rozbředlé ani po noci ledovaté.
Vloženo 1.1.2020 20:10
Tady to dnes bylo zmrzle jak na kluzisti. Obavam se, ze jestli se zitra otepli tak snehu na vikend moc nezbyde. Alespon, ze lidi vyrazne ubylo.
(Odpověď na dotaz uživatele Dominik z 1.1.: Ahoj, okruhy okolo Hrnčířských bud, Lesní, Liščí louky, Kolínské, Na Rozcestí atd. rekreačně na víkend? 23.12. někdo psal to šlo, jak to vypadá po oteplení? Díky,)
Vloženo 29.12.2019 22:13
Ze Špindlu, Svatý Petr, přes rozc. U krásné pláně na Bufet na rozcestí:
dole ke sjezdovkám občas rolbou vyhrabaný kamínek, na horších běžkách to ale šlo. Od chaty Horalka sníh OK, proježděno množstvím běžkařů.
Vloženo 29.12.2019 20:53
Světlá upravená,super
Vloženo 29.12.2019 20:22
Na Pláních neupraveno, od Lahrovek Vodovodem na Lesní projeto dnes i včera, strojová stopa není, jen mělká od lidí. Kolem Zahrádek a přes Lučiny rozšlapáno od pěšáků. Okruhy na Černé upraveny dnes a většinou je i vyřízlá stopa. Na malém okruhu na Černé upravena jen jižní část.
Vloženo 29.12.2019 19:12
Šla jsem od Horního Maršova a lyže se daly nasadit až u Krausovek, někteří odvážnější to zkusili už od Pražačky. Jinak na okruhu stopa upravená, pro skate po celé trase, pro klasiku povětšinou.
(Odpověď na dotaz uživatele Veru z 28.12.: Je prosim upraven okruh Svetla hora?
Diky)
Vloženo 29.12.2019 13:39
Dnes dopol okruh kolem Penkavci hory (Portasky). Krasne projete rolbou i se stopou na klasiku. Jen kdyz jsem mirila kolem poledne dolu tak se nahoru valily davy tůristů.
Vloženo 27.12.2019 17:52
Černá hora: Jela jsem hledat stopy, takže info hlavně o nich (pro bruslaře je to tam všude super). Pěkná stopa na klasiku je od Sokolské boudy kousek za paraglajd, k vysílači, pak na svážnici zpod Černé bd. ke sjezdovce, a dolů ke Kolínské bd. Odtamtud směrem k Vodovodu vyšlapaná lidmi. Kolem Pražské bd. zmrazky a tráva, jinde ale čisto, bílo, nádhera. Vážení přátelé, ano.
(Na fotce i snímek cesty pod lanovkou, taky vyhlížím možnost nástupu na Hoffmankách, vypadá to zatím na hodně málo sněhu v nižších partiích. Ale Honza tady píše, že to jde, to by bylo great.)
13:47
15:25
Vloženo 27.12.2019 17:12
Ahoj všem.. odpovím si sám - třeba se to někomu bude hodit.. Jde - čím výš tím líp..
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 27.12.: Ahoj.. dá se vyjet od Hoffmanky nebo se lepsi vytahem? Diky)
Vloženo 26.12.2019 23:14
Z vrcholu Černé hory nad Peci po rozcestí nad Lahrovymi boudami upraveno rolbou, stopovačem bohužel jen na Černé hoře,jel jsem klasiku..., tak pak po cestě na chalupu Na Rozcestí a přes Liščí horu už jen od turistů, sněhu všude dostatek, konečně to vypadalo zimě. Je potřeba se držet nad 1000 m, pak je lyžování perfektní.
Vloženo 26.12.2019 17:37
Dnes jsem vyjel od vrchní zastávky kabinky na Černé Hoře přes Krkonoskou magistrálu na Kolínsko boudu a zpátky.
Snehu minimálně 40cm všude stopa také takže klasika by se dala.
Take jsem to jel zrovna odpoledne když to projížděla rolba.
Vloženo 23.12.2019 22:31
Okolo slovanky neprujezdne, ale od Boudy Svornosti, Lesni bouda, po lisci ceste k Renerovkam na dnesni pomery krasa, hlavne ta lisci cesta byla top, tvrda, nerozjezdena
Vloženo 23.12.2019 18:36
Kabinou na Černou horu 250Kc zpáteční jízdné. Kolem Černé boudy po magistrále až ke Kolínské boudě a zpět. Na skaty super.
Vloženo 23.12.2019 9:25
Od Předních Rennerovek, Výrovku na Lucni v pohodě. Rozmekly firn. Na skaty by bylo vhodnější. Dalo se i na klasikach ale stopa žádná.
Vloženo 22.12.2019 20:47
Dnes jsme jeli skate od Svornosti směr Lesní bouda a dále pokračovali na vodovod(magistrálu) až po první roscestí směr Lahrovy boudy. Na momentální sněhovou podmínku velmi pěkné svezení. S dostatečnou vrstvou sněhu.Od Pražské ke Svornosti dost bída. Jen poprašek sněhu na drnech, kořenech a šutrech.
Vloženo 22.12.2019 17:43
Info od Martiny:
Lyžovat okolo Černé hory jde. Dneska to umrzle asi poprasilo, tak by to mohlo být lepší. Doporučím starší lyže; k vysílači to bylo super a šlo to i na obou svážnicích - spodní byla asi lepší, než ta vrchní..
Vloženo 22.12.2019 20:28
Jel jsem to ve středu, viz zpráva níže. Tehdy to na skate šlo celkem v pohodě. Ale od té doby se oteplilo a podmínky se zhoršily, viz zpráva od Martiny z Černé hory z víkendu. A přejezdový úsek přes Lučiny na Lesní chatu byl určitě horší. Já nevím, nebýt zdaleka, tak bych do toho na kameňačkách šel... Když to zkusíte, podělte se prosím o své dojmy.

(Odpověď na dotaz uživatele Jan Kaspar z 22.12.: Dobry den chtel bych se zeptat.
Chtel bych zahajit sezonu tak jsem si prozatim naplanoval pouze na mapach od horni stanice kabinky na Cerne hore na Lesni boudu.
Chci se zeptat jestli jste to nekdo uz jel letos a jake jsou podminky jestli to na skate jde.
Diky)
Vloženo 19.12.2019 7:07
Od Černé hory nad Pec a dál po magistrále podle mě nejdelší úsek se slušnými podmínkami na skate v ČR, na klasiku stopa až na níže zmíněné výjimky není. Sněhu dost, pár dní ještě vydrží.

Černá hora - jen doplním Míšu:
- stopa na klasiku je i na úseku mezi odbočkou na Pardubické boudy a sjezdovkou Černohorská (podle mě z neděle a už se v ní asi odtrénovalo dost)
- upravená a sjízdná byla i spojka přes Václavák, nahoru v pohodě, dolů bych do toho nešel
- od Hoffmanek jsem sice nastupoval, ale není to vůbec dobrý nápad. Sníh na silnici rychle taje, přenášel jsem 2x, v součtu 200 m, ale to byla jen místa, kde to jinak nešlo, úsek na fotce patří k těm lepším. Další dny to bude horší. Dolů tudy nesjízdné, sjížděl jsem po sjezdovkách. Určitě je lepší si zaplatit lanovku - stačí i Hoffmanky Express za 120 Kč, úsek nad nimi už má sněhu dost, i když ani toto stoupání není tak pěkné, jako trasy nahoře.

Přejezd od Kolínské přes Lučiny k pod Lesní boudu na jednu stranu nic moc, na druhou stranu v pohodě - někdy to upravené bylo a co různě čouhá, je jen hlína či tráva, menší "bažiny" v lese se taky dají skousnout. Určitě lepší varianta je jet po magistrále než spodem přes Hrnčířské boudy, tam je hnusný (projetý auty) úsek nahoru k hotelu Oddech.

Naprostá paráda pro bruslaře je magistrála od Lesní boudy dál - Vodovodní/Liščí cesta. Upraveno asi v neděli, ale jak tam jezdí málo lyžařů, tak zůstává stále stejně kvalitní. Úprava překvapivě pokračuje i dál, než končí okruh "Desítka" - ale kam až to je nevím, z časových důvodů jsem to musel otočit.

GPS záznam pro lepší pochopení: https://www.strava.com/activities/2942431565
11:56
13:22
13:35
14:54

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 18.12.2019 20:38
Černá hora: Jak jsem v dubnu Krkonoše opouštěla, tak jsem je dnes zase našla - celkem skromné, ale dostatečné množství firnu, občas jehličí. Starší úprava na vršku, spíš pro bruslení. Stopa na klasiku jen asi 1 km od Sokolské boudy, končí kousek za paraglidem. Zbytek malého okruhu není upravený a na běžkách by to asi nešlo projet, viz fotka. Ke vysílači a Kolínské boudě totéž, bruslení ok, stopa na klasiku není. Dokud něco nepřipadne, tak s tím rolbaři asi nic nevymyslí. Pozor na příležitostné kousky štěrku mezi Černou a Kolínskou boudou. (Od Hoffmanek podle mě nastoupit nejde, cesty dole holé, v lese skoro nic a podle napojení pod ČH od Zrcadlovek není žádná úprava.)

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 16.12.2019 10:24
Včera nástup 10:30 Hoffmanky -> Černá Hora -> serpentýna na Kolínskou -> Pražská bouda -> Mír, Oddech -> Lesní -> Lyžařská a zpět. Kromě Gaunerů v Jánkách, kteří neprotahujou, to bylo nádherně upravené až od poslední sjezdovky. Sněhu mrtě, ale při návrat u to tálo, pokud bude dál nad nulou, tak se alespoň od nástupu na Hoffmankách nebudete brodit 20cm mokrého sněhu.
Skol M.
Vloženo 14.12.2019 14:26
Snehu vic nez dost, prošlapáno i pošlapáno.Dnes to jde na lyzich uz ze Strazneho ,(na bufet), uz vcera bylo snehu dost.Hrebeny-Bufet,Liška,Pražska bouda,Vofovod, Bufet krasny prasan
Vloženo 13.12.2019 6:56
Ještě aktuálnější info, kde je okolo Černé hory upraveno: Skůtrem od Sokolské boudy k vysílači na skate a pak na svážnici pod Černou boudou ke sjezdovce, kde je stopa. Ostatní místa jsou bohužel rozjetá od traktoru nebo aut. (od Davida, převzato komentáře na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/, fotka je z pondělí nebo úterý, s komentářem že dnes je to stejné)
Vloženo 13.12.2019 6:39
Z Černé hory ke mně teď doputovalo info z uplynulého víkendu od lyžařky, která s lyžařským oddílem jezdila po kratším úseku od vysílače, pak dolů okolo Černé boudy a dál cca 800 m po vrstevnicové cestě někam nad Pardubické boudy. Jak to vypadá teď těžko říct, tipuji že horší to nebude, protože od pondělka už takové teplo nebylo, ale čerstvější zpráva by se samozřejmě hodila...

"My jsme jezdili pouze kolem a pod Černou horou směrem k těm Pardubickým boudám. Skoro celou sobotu nahoře sněžilo, takže to bylo super, ale do poloviny lanovky pršelo. Jinak v sobotu odpoledne se docela oteplilo, takže to tálo a v neděli taktéž. Jinak pár běžkařů tam bylo, ale většinou jsme si to ujezdili my. Skůtry a auta tam akorát dělaly paseku. Kluci v sobotu odpoledne jeli směrem na Pražskou a Kolínskou, prý dobré kromě nějakého místa."

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 13.12.: Nevite někdo prosím zda je možnost jít na běžky na Černé hoře,třeba jen kolečko okolo vysílače případně svážnice?Díky za případné info.Petr)
Vloženo 15.11.2019 9:41
Nevydržel jsem a vyrazil jsem na ČH. Z Hofmanek kousek pěšky až po odbočku na Zrcadla, pak již na lyžích. Na svážnici jsem udělal cca 1,5 km stopu, skoro po odbočku na Pardub. b. (asi 15-20cm sněhu), bez jediného škrábnutí o zem, místy stopa mokrá od země, která není promrzlá. Když byla stopa tvrdá, auto KRNAPu ji zničilo, takže nová, ale už kratší stopa uprostřed kolejí. S větší opatrností jsem sjel dolů až k odbočce na Hofmanky. Krásné svezení, nahoře jako v zimě. Škoda, že to v následujících teplých dnech zmizí.
13:16
13:16

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně