Orlické hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Orlické hory ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Orlické hory - aktuální zprávy

Vloženo 19.4.2015 11:43
Nazdar lidi, tak za rok zase, mějte se fajn a dík za příspěvky...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.4.2015 7:36
Dnes za tmy ze Šerlišského Mlýna - Bukačka - Vrchmezí polskou stranou - Š.Mlýn.Polská strana dobrá,naše strana Vrchmezí hodně jehličí.Sjezd z Polomského kopce na Š.Mlýn až na tři místa naprosto úžasný.Končil jsem asi v sedm a už začala stopa měknout.Díky za páteční úpravu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.4.2015 19:48
V pátek jsem jel po čerstvě rolbou upravené trati z Šerlichu na V. Deštnou přes Jelenku do Luisina údolí, kromě místy v Luisině údolí bylo sněhu všude stále dost. Jinde to tímto směrem upravené nebylo. Byl jsem tam až odpoledne, takže samozřejmě mokré a měkké na slunci, ve stínu určitě dopoledne tvrdé.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.4.2015 20:04
Děkujeme Všem rolbařům a dalším lidem , kteří se starají o tratě. Připravovali jste nám páradní svezení. Díky.
Škoda jen že jejich práci někdo záhy rozdupe.
Škoda že není více projeto z Čihalky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.4.2015 20:01
Dnes dopo od Rubačka na Vrchmezí , do Šerliš.mlýna a zpatky pod Polom pres šerlich na V deštnou. Od Vrchmezi projeto rolbou-Luxusní usek z Šerlišskýho mlýna pod Polom,snih firnovaty, měkký a teplo. Kromě asi dvou míst kde uz je odtáto furt stále dobrý...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.4.2015 18:37
od Národáku na vrchmezi , k Rubačkoj ,zpět na Vrchmezí a dolu do Šerlišskýho mlýna a zpět k Národaku, dole v Deštným už dost změklo ale furt OK, horní partie bezvadný. Co myslíte vyjedou ješte rolby ??
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.4.2015 11:07
Deštné od pumpy-Jelenka-5cestí-Masaryčka-Bunkrovka-Národní dům, spousta sněhu, většinou slunce, potud krása...ale rozdupáno pěšáky téměř po celé trase, takže skate většinou akrobacie mezi krátery. Neříkám, že se v Jizerkách, Krkonoších nebo Krušných občas nějaký pěší idiot na upravovaných trasách nenajde ale s masovým rozdupáváním Orlických se to nedá srovnat...jak to tam dělají?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.4.2015 15:39
Deštné ( Nár.dům), Polomské sedlo, Šerlich, Velká Deštná, Luisno údolí, Deštné . LUXUSNÍ PODMÍNKY!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.4.2015 11:24
Serlich - Peticesti, podminky idalni, prasan, -4. Lepsi nez v lednu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.4.2015 14:01
Projeta trasa Deštné pumpa-Jelenka-Šerlich-Rokytnice, sněhové podmínky i počasí skvělé, jinak ovšem souhlas se Zdeňkem, to co provedli pěšáci s tratí den předtím upravenou je neskutečné. V podstatě se dá říct, že úprava tratí posloužila k tomu, aby se davy pěšáků nebořily moc hluboko. Za měkkého sněhu se po tom oraništi ještě jet dalo, druhý den ráno ve zmrzlém stavu ovšem musely být sjezdy hodně nebezpečné po vytuhnutí všech děr a hroud.
Nejhorší úsek asi Mezivrší až Hanička, kde pěší výlety zřejmě směřovaly z obou stran na rozhlednu na Anenském vrchu. Úsek Hanička - Rokytnice se už neupravoval, nicméně byl sjízdný ve stopě projeté asi jen několika běžkaři, sníh zde ale na rozdíl od hřebenu byl už velmi mokrý, dlouho nevydrží.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.4.2015 23:55
Dnes v poledne Hanička (Pan. pole) - Pěticestí - V. Deštná - Šerlich - Polomské sedlo - Deštné (Nár. dům), upraveno v celé trase na skate, na klasiku jedna stopa místy i dvě, sněhu i nižších polohách dostatek jak u Haničky, tak i na louce do Deštného. Nejslabší na skate úsek Komáří Vrch - Pěticestí (rygol uprostřed), okolo Mezivrší nejvíc rozdupáno od pěšáků. Sníh to sice (zejména od Haničky na Pěticestí) není nejrychlejší, místy velmi tupý, někde se to trochu bořilo, ale celkově nádherná kulisa s čerstvým sněhem na začátek dubna prostě paráda... (původní záměr byl dojet na Čihalku, ale od Sedloňovského vrchu není směr Čihalka upraven rolbou, takže na skate nemožné, na klasiku stopa lehce prošlápnutá)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.4.2015 18:53
Šerlich (9:00)-Anennský vrch-Šerlich-Bukačka(nad polskými sjezdovkami)-Šerlich(po naší).Tam na klasiku super,zpátky začalo ,,mejdlo'',lepší to odbruslit.Bohuželpěšáci již rozlezlí po celé trase,dokonce mezi Mezivrším a Anen.vrchem skupina zřejmě mimozemšťanů s kočárky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.4.2015 13:12
Orlica, Vrchmezí, Šerlich, Šelišský Mlýn, Vrchmezí, Orlica . Výborné podmínky, Na české straně nově upravené tratě a 30.nového sněhu.:) Na polské straně zatím neupraveno. :(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.4.2015 19:37
Od Nároďáku přes Šerlich na V.Deštnou a zpět....super úprava a podmínky, místama stopy moc blízko u sebe a kolem Šerlichu pár tupejch pěšáků, ale i tak super...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.4.2015 16:00
Šerlich, Luisino údol, Pěticestí -paráda , tolik super sněhu nebylo za celou zimu , rolbaři se snaží,ale sněhu je dot takže trochu měkčí, neváhejte
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.4.2015 15:33
Dnes dopoledne jsem projel trasu Říčky - Zakletý - Pěticestí - Pod Homolí. Nahoře je to jak uprostřed sezóny, všude spousta sněhu, celou dobu hustě chumelilo, připadlo minimálně 15 cm prašanu (kolem poledne už padal mokrý sníh). Stopu jsem si musel prošlápnout, ale podklad byl rovný a po ránu to v tom prašanu jelo jak po másle. Za celou dobu jsem nikoho nepotkal, tak to byl docela zážitek (sám v pustině :)
Jestli to zítra projedou rolobou (jak slibujou na http://destne.info/bezecketrate/), mohlo by být o víkendu luxusní ježdění.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.3.2015 11:01
Polomský kopec - Bukačka - Šerlich. Projeto večer kolem 19.00, přibylo 5cm čerstvého sněhu, stopa sice zmizela, ale s tím i jehličí. 31.3. zatím nahoře stále sněží a pokud se to odpoledne nezmění na déšť, přibude dalších min 5 cm. Informace o úpravě tratí viz http://www.destne.info/bezecketrate/
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.3.2015 10:32
Vrchmezí - Bukačka - Šerlich. Dopoledne, trať na skate poměrně pevná, stále viditelná strojová úprava, ale dost od jehličí. Kromě tří metrů pod Vrchmezím skate i klasika bez omezení. Najdou se i delší, hezká a čistá místa, kde Vás to láká několikrát za sebou projet.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.3.2015 23:44
Kupodivu jedna z nejlepších lyžovaček letošní zimy. Ráno perfektně vytvrdlá stopa s mírným sněhovým popraškem, záhy přecházející v neobyčejně skluzný firn. Ze Šerlichu na Vrchmezí, zpět na Š. Mlýn a na Šerlich (z mlýna na Šerlich neupraveno. ale dobře sjízdné) naprostá pohádka (fialový Swix klistr, HF10BW), ze Šerlichu na Velkou Deštnou umožňoval firn soupaž do kopce i pro "nesoupažáka", nahoře přidán černý Holmenkollen). Škoda jen neprojetého úseku od odbočky na Luisino údolí pod Homoli, nicméně se to nebořilo a bylo to dobře sjízdné i soupaž. Bunkrovka také rychlá a výborně vyjetá. Od Pěticestí k na Komáří vrch již dvě vytátá místa, dále na Anenský vrch bez problémů, odtud sjízdné se dvěmi cca 30 m. přetržkami až asi 500 m pod Haničku. Odtud již pouze led až dolů. Za celou cestu tak max. 20 lyžařů. Na Velké deštné již nefunguje bufet, na Pěticestí zatím ano. Sněhu ještě až na popsaná místa poměrně hodně, jestli nebude dramatická obleva, půjde to i na Velikonoce.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.3.2015 7:48
projeli jsme po nově upravené a umrzlé stopě Mezivrší - Pěticestí - Homole, odtud až Pod Jelenku neupraveno, ale bruslit se dalo, od z Pod Jelenky na Deštnou zase krásná stopa. z Homole druhá cesta přes Kunštátskou taky super. dvě vytátá místa pod Komářákem ze strany od Mezivrší i od Pěticestí. místy je okolo Komářáku dost špinavý sníh. jinak to bylo až k neuvěření super. vyražte ráno a užijte si konec sezony :)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.3.2015 14:36
Dnes v šest ráno na perfektně upravené stopě Š.Mlýn - na Vrchmezí polskou stranou - Š.Mlýn.Stopa tvrdá,rychlá.Pod Vrchmezím chybí asi na třech metrech sníh.Bruslení na rovince k polomskému kopci úžasný,že jsem ty jedny šlápoty uprostřed ani nevnímal.Díky za skvělou stopu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.3.2015 18:07
Perfektni ze Serlichu na Pod Homoli jak na skate tak na klasiku. Odpoledne v mistech, kde svitilo slunicko uz mekci ale do obeda parada.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.3.2015 8:49
Od Masarykovy chaty na Polom a Vrchmezí, z Vrchmezí kde je perfektí místo pro odpočinek-chatka pro turisty dále přes polskou stranu k horní stanici šestisedačky v Zielienci a zpět k Masaryčce, pěkný výhled u Vrchmezí,v pozadí obrysy Krkonoš, dále je pěkný pohled na polské straně, stopy neměli chybu,čerstvě urolbováno na skate i klasiku,na klasiku jsou tak z 1/3 vyřezány dvě stopy, sníh pod stromy v pohodě, trochu zmrzlý, na slunci mokrý, sněhu po celé trase cca 40-50cm, jediné vyváté místo bylo pod vrchmezím-na hranici sjízdnosti ale je to pouze pár metrů, stopy téměř prázdné.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.3.2015 20:55
Dneska parádní jarní lyžovačka, stopy čerstvě upravené od Šerlichu na obě strany, sněhu stále dost do velikonoc asi, možná déle, lidí pramálo, fungoval červený tuhý, na skate parádní pokud to je v lese, na Velkou Deštnou úplně luxus na skate, tam to bylo tvrdý odpoledne.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.3.2015 18:49
Dnes z Deštného k Polomskému sedlu, k Šerlišskému Mlýnu, nahoru na Šerlich,kolem Bukačky zpět do sedla a přes Grünwaldský most a Sedloňovský kříž zpět dolů do Deštného. Přes noc napadlo asi 3 cm sněhu, takže nahoře bylo výborné svezení, stromy byly jako z Mrazíka, netálo to. Dojezd dolů byl dobrý až do poslední serpentiny nad Nároďákem, pak už to byla trochu kličkovaná, ale dalo se. Ale myslím, že po louce se jelo dnes naposled. Po cestě to ještě půjde, na hřebeni to vypadá ještě na pár víkendů lyžování. Fungoval tuhý červený Swix.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.3.2015 18:36
Trasa: Říčky-zdobnická cesta-Pod Homolí-V . Deštná-Pod Homolí-bunkrovka-Pěticestí-Mezivrší-parkoviště pod Haničkou.Cca do 5 cm nového sněhu, hřeben mlha a lehký vítr,teplota -2.U Haničky už sněhu málo.Tuhý fialový lepil místy až moc.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.3.2015 18:24
Dobrý večer, dnes jsem jel ráno trasu Šerlišský Mlýn - Čihalka a zpět. VOd Mlýna včera upravená trasa lehce zaněžená, na skate nevadilo. Od Sedloňovského vrchu na Čihalku včera rozhodně upraveno nebylo, úsek k rozbočce na Čihalku a Olešnici poměrně hluboký sníh. Jinak celkem slušný, sjezd úplně k Čihalce už je plný kamenů.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.3.2015 18:09
Dnes jsme byli na hřebenu, z Říček na Šerlich a zpět. Na z pátku upravenou trať připadlo asi 10 cm nového sněhu. Bylo to supr, teplota kolem nuly, lehce foukalo. Stopy byly velmi slušné lidí docela málo a byli ohleduplní.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.3.2015 9:30
Pro Petra.Orlické hory mají sněhu dostatek,bohužel přes týdenpřestali upravovat. Dříve jezdili v úterý a v pátek.Včera sice vyjela rolba z Deštného,ale na hřeben až v poledne,kdy všechno tálo.Nikde se nedozvíte ,alespoň den dopředu ,jak rolba,hlavně,kudy pojede.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.3.2015 7:10
Mohl by někdo přemluvit údržbu trati kolem Šerlichu, aby konecne vyrazila a dala to oraniště, kterému tady říkají stopy, do pořádku? Sněhu je tam spousta, ale je těžko použitelný, když ho nechali po vikendu bez povšimnuti. Předem děkuje pět běžkařskych rodin na dovolene v Deštném
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.3.2015 17:46
Ahoj, nebyl jste včera nebo dneska někdo v Orlických běžkovat? Jak to tam vypadá, má cenu zítra vyrazit?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.3.2015 20:35
Dnes v neděli jsme razili na běžkách skate styl, nechali se vyvést lanovkou tam na Pěticestí a na Homoly a zpět, Jezdit se dalo ovšem místy už dost mokrý a těžký sníh, který brzdil. Mohlo za to jistě slunce, které dnes svítilo celý den. V sobotu to bylo lepší vzhledem k počasí sníh dostatečně tvrdý a sjízdný.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.3.2015 17:57
Dnes z Deštného na Šerlich, Vrchmezí a Ostružník a přes Sedloňovský vrch zpátky. Podmínky dobré, výborná stopa čerstvě projetá rolbou, lze na klasiku i bruslit. Sníh byl odpoledne mokrý a těžký. Lidí moc nebylo. Sníh je, občas kamínky nebo větvičky, ale nahoře v pohodě. Vyražte
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.3.2015 14:34
dnes ze Zielence oo pomniku k Pěticesti , projeta je i bunkrovka kolem V.Deštné , vše projeté , akorát vlkhy a tupý sníh :)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.3.2015 15:37
Dnes okruh Červenovodské sedlo - Suchý vrch-Hvězda-U Pěti bratří-U Třech pánů a zpět na Červenovodské sedlo rolba projela před námi a byla to parádní jízda. Doporučuji.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 6.3.2015 12:46
Super běžkování bez lidí.Rychlá zmrzlá stopa.Sluníčko.Fialový tuhý držel na hraně.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 6.3.2015 20:24
Nádherné podmínky, krásný prašan. Stopy projeté, ale lehce čerstvě zapadané, protože sněžilo přes den.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.3.2015 13:10
Z Luisina přes Jelenku do Záhoří, Mezivrší, přes Pěticestí zpět....nahoře tvrdý a celkem dobrý, dole zmrlá tvrdá krusta a málo sněhu. Dle GPS už tam ani nevyrazila rolba (Bedřichovka-Mezivrší).Nevyplatí se sjíždět z hřebenu. Už to není taková paráda, snad něco ještě připadne...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.3.2015 12:27
Hanička- Peticesti a zpět- skate
Sněhu stále dost ,na hřebenu i vrstva novějšího sněhu, prekvapive bez ledovych mist, cela trasa stále dobré sjizdna, stopy spise neupravené, v lesních úsecích jehlicí, pod 800 m.n.m začíná sníh tát.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.2.2015 21:18
Šerlišský mlýn - Vrchmezí - Deštná - Pěticestí - Říčky. Starý sníh, ale stopa komplet upravená a sněhu dostatek i dole. Na bruslení pohoda, na klasiku těžko namazat.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.2.2015 16:54
Z Šerlichu polskou stranou na bukačku, po české na polomský kopec a vrchmezí a bunkrovkou dolů do deštného. Pekné svezení i na skate akorát dole břečka ale dá se dojet až k národnímu domu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.3.2015 21:13
Kolem Sucháku je to stále fajn, sníh není ani moc špinavý, stopy upravené perfektně. Nutno mazat klistr - radši snad červený, fialový v pátek držel jen na dobré slovo.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 27.2.2015 22:30
Z Masaryčky na pěticestí. Bruslení v takové trochu čvachtě, ale je to upravené a pořád super svezení.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.2.2015 10:27
kopíruji info od Tondy Fialy: Dnes 26.2. jsme upravili stopy okolo a přes Bukovku a směr k Převáží. Dále směr ze sedla všechny cesty na Suchák, k Boudě, nad Těchonínem a na horní konec Jamného. Stopy jsou ve velmi dobrém stavu, např. okruh Suchý vrch-Hvězda-U Pěti bratří-U Třech pánů a zpět na Suchák dnes neměl chybu. S mazáním to je trochu složitejší, holt nám nic jiného než bruslení, soupaž nebo klistr nezbude.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 25.2.2015 11:15
Ranní skate z Masaryčky - podklad takřka ideální, rychlé, minimálně jehličí a větviček, zpod Homole na Korunku dokonalé až na Pěticestí, odtamtud neupraveno, taková zvláštní krusta nového sněhu, nic moc asi i na klasiku. Sněhu zatím dostatek, tam kde je upraveno bych řekl moc hezké svezení..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.2.2015 8:53
V sobotu to ještě bylo docela dobré. Jel jsem od křižovatky nad Plasnicí přes louku na Sedloňovský Černý kříž (na louce už místy lezla tráva), dále Pod Polomský kopec a odtud na Šerlich. Stopa byla parádní, ovšem místy bylo na zemi spousta jehličí, tak to nebylo úplně ideální. Místy je stopa zledovatělá, tak na klasiku je to trochu dřina. Pokud něco málo napadne, tak by to mohlo být ještě ideální, když ovšem vyšší teplota v tomto týdnu neudělá svoje.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.2.2015 16:24
Rokytnice - Panske Pole, stopa projeta rolbou - ale misty uz lezla hlina. Dal Peticesti - Korunka - pod Homoli - Velka Destna - Serlich, vsude projeto i na skate. Serlich - Polomske sedlo, horsi snih s jehlicim. Dal pres Sedlonovsky vrch az dolu do Destneho po bunkrovce bez problemu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.2.2015 23:10
Sedlonov - Vrchmezi - Hanicka pres Korunku - Cihalka - Sedlonov. Podminky na skate perfektni, snih rano nebyl zmrzly, v nizsich polohach a v hustsim lese jehlici. Na to jak dlouho nesnezilo dobry, stopy perfektne upraveny.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.2.2015 19:06
Slunečno, ráno lehce pod 0 a odpoledne nad nulou.Ze začátku spíš led než sníh, postupně to měklo.Ve stopě strašnýho bordelu. Máza Toko klister warm -3 a tepleji..držel. Klasický okruh Deštné-Zámeček-Luisino údolí-V . Deštná-Šerlich-Polomské sedlo-Deštné. Celkově dobré svezení ale chtělo by to aby případnul sníh.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.2.2015 6:43
Od Narodaku k Cihalce a zpet bruslenim parada. Na zacatku sice obcas ustrelovaly lyze, v serpentinach je to trochu ledovaty, ale od Sedlonovskyho kopce uz pekne upraveno a az k Cihalce takze fantazie. Inverze, Krkonose jako na dlani, ...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.2.2015 8:06
Ze Šerlichu na Pěticestí...na můj vkus už dost tvrdý, ale pořád krásná lyžovačka...hlavně zadní stranou směr Korunka, paráda
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.2.2015 9:08
V místech, kam přes den zasvítí sluníčko, to večer zmrzne. Takže obzvlášť ve sjezdech je to lehce vohubózní :) Jinak je to na skate fantazie, pevný a skluzný.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.2.2015 8:50
Šerlich-Vrchmezí-Rokytnice.Rolby Deštné a Orl.Záhoří stopy upravily,Říčky přestože píší na stránkách skiricky že jsou stopy upravené se na to vy----- .
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.2.2015 22:11
Rokytnice-Hanička-Mezivrší-Pěticestí-Pod Homolí a zpět. Počasí super, stopa ledovatá, neprojeto, projety pouze sjezdy do Neratova, Bartošovic a O.Záhoří. To nechápu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.2.2015 16:57
DESTNA-SERLICH-VRCHMEZI-CERNY KRIZ-SEDLONOV-DESTNA
cca 28km
Pocasi krasne stopy uprvene ,sem tam napadane jehlizi co brzdi:-)ale jinak pohoda
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.2.2015 20:58
Deštné - Pod Polomským kopcem - Šerlišský mlýn - Šerlich - Velká Deštná - Pod Jelenkou - Luisino údolí - Zámeček - Deštné. Mezi Šerlišským mlýnem a Šerlichem neupraveno, jinak velmi dobrá stopa na klasiku i na bruslení. Ráno bylo krásně zamrzlo, odpoledne to začalo nepříjemně měknout. Sněhu je zatím dost, ale rychle ubývá. Foto: https://twitter.com/MilosNemec/status/567386001677766656/photo/1
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.2.2015 20:41
Dneska odpoledne z Masaryčky na 5cestí a zpět.
K jelence byl ještě vidět manžestr. Bylo to určitě spíš na bruslení, je to tvrdý a místy ledový. Celkově, ale super!
A sluníčko celou cestu a na Velké Deštné ještě západ slunce:)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2015 16:58
Po prijezdu na penzion jsme se v 13 h vydali na zahrivaci trasu od hospudky na stare ceste pres szjezdovku na panoramu a pak dolu do Jedlove a po te na horu ke kosteliku Svateho Matouse a dale po cervene ke sjezdovkam a potom krasnym zaverecnym sjezdem dolu ke Kozimu chlivku na pivecko!:-)pocasi nadherne !
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2015 16:54
Kolečko po modré kolem Bukové hory, dál po červené na chatu na Suchém vrchu a sjezdem po zelené k parkovišti. Sníh asi trochu horší než včera, máza fialový klistr Swix Vario, odpoledne po sluníčku červený. Stopy i tak výborné i sjezdy bezpečné. Parkoviště zcela zaplněno, parkovalo se podle silnice. Počasí luxusní, snad to příští týden všechno neuplave.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 15.2.2015 14:52
Na klasiku zatím nejlepší, kde jsem letos byl. Skvěle udržované a hluboké stopy a zatím dostatek sněhu. Otázka, co s tím udělá obleva následující týden. Pokud to dovolí podmínky. vyrazím sem určitě i příští týden.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 14.2.2015 21:26
100% souhlas. bez chyby.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 14.2.2015 18:32
Z Masaryčky přes Sedloňovský vrch na Čihalku a zpět přes Ruské údolí do Gießhübelu nádherné svezení ve stopě i skatem!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.2.2015 15:35
Počasí skvělé, lidí více ale poklona všem co se starají o stopy- perfektně upraveno. Díky Jary
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 13.2.2015 15:55
Pokud se nechcete o víkendu mačkat na hlavní hřebenovce, tak je čerstvě projeta rolbou trasa Deštné - zámeček Pádolí - Luisino. Na http://www.destne.info/bezecketrate/ se trasa neukazuje, ale je v super stavu a mnoho lidí tam nepotkáte. A pivko na zámečku bodne.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2015 12:13
Z upravených Skuhrováckých okruhů dál podél silnice, Ošerov, pak dál až kamsi k Sedloňovu(tam jsem nejel) a zpět vrstevnicovkou napojenou na bunkrovku od Nároďáku-vše náádherně upraveno
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2015 14:05
Slunečno, -1, stopy parádní, lidí málo...fialovej k večeru začínal smekat
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 12.2.2015 11:49
A to tam je u Hájenky cedule "zákaz pro pěší." Opravdu, domlouvat-pokutovat-mlátit hůlkama!!!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2015 7:21
Včera skate od Masaryčky na pěticestí. Upraveno v úterý (velké díky Dešeňákům), na Velkou Deštnou neskuteně rozšlapáno už ve středu!
Jinak měkkčí a mokré, ale super svezení!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.2.2015 18:38
Dnes od Nároďáku nahoru na Vrchmezí. Do druhý serpentiny vlhčí, ale v poho...potom už pohádka. Nahoře úžasná inverze, západ slunce na Vrchmezí byl zážitek. Protaženo i směr Čihalka, všude luxusní úprava i sníh. Časem to asi bude tvrdnout a zrychlovat....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.2.2015 18:05
Mlha, 0 stupňů, sněhu dost, stopy parádní,lidí minimum...na fialový klasika celkem držela
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 12.2.2015 14:07
Stopy na okruzích nic moc, neprojeté - jen co si lidi vyšlapali. bruslení skoro nemožné.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2015 17:21
Krásná back country jízda po pláních pod hranicí lesa pod Sedloňovským vrchem z Deštného do Sedloňova, zpět o trochu níže, blíž k silnici, v Ošerově s napojením na klasicky upravenou trasu k Nároďáku. Sněhové podmínky super, 10 cm prašanu, vítr jen místy při sněhové přeháňce, občas sluníčko a minimum lidí.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2015 18:04
V sobotu projeta trasa Deštné-Jelenka-Šerlich-Pěticestí-Rokytnice. Ideální počasí, to se ovšem nedá říct o některých částech trasy. Mezi Jelenkou a Šerlichem stopy jakž takž, ale plocha mezi stopami se podobala čerstvému oraništi, v takovém stavu jsem tuhle cestu opravdu dlouho neviděl, bruslit se skoro nedalo. Kvanta pěších kobylek, propadali hluboko do měkkého terénu, na prudkém sjezdu z Deštné dokonce pěší pár táhl kočárek prostředkem cesty. Těm bych doporučil příště se zapsat mezi kandidáty na Darwinovu cenu a zkusit to z kočárkem i po nějaké zledovatělé černé sjezdovce. Zbylé trasy o hodně lepší, v okolí pevnosti Hanička až do Rokytnice řádil na trati sněžný skůtr a spatřeny i čtyřkolky,
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2015 10:25
Buková - Suchý - Bouda - Mladkov : asi 40 cm sněhu, stopy upraveny, trochu zmrzlé, nádherné počasí s výhledy, ani lyžařů nebylo příliš - rozprostřeni do mnoha upravených cest. Celkově super, doporučujeme.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 7.2.2015 20:35
Dnes odpo z Čihalky bezvadný , krásné dvě stopy, na skate super, počasi super ...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.2.2015 20:02
Fantastický počasí, modrá máza podržela, trochu bordel (větve, jehličí, listí) ve stopě.Sněhu dost. Lidí moc. Celkově letos nejlepší sklouznutí.;-)
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 7.2.2015 12:22
Dneska fantazie, z Čihalky na Šerlich a zpět. Nemělo to chybu, úprava 100 %, sluníčko, bezvětří, málo lidí, paráda. Lepší to bejt nemohlo....Jinak upraveno by mělo být všude, na Polomským sedle jsem potkal rolbu, jela z Šerlichu k Nároďáku....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.2.2015 18:12
Dneska ze Mlýna na Polomský kopec, k Čihalce a zpět. Zázrak: z Čihalky úplně čerstej manžestr se stopama! Vítr v pohodě, zafoukaný to bylo jen nahoře na Polomským sedle. Rolba pokračovala k Nároďáku....Takže úprava od Čihalky do Deštného. Zbytek taky dobrej, projedou to zejtra ráno po větru
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.2.2015 15:42
pěkné to tam bylo
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.2.2015 20:53
Z Luisina na Pěticestí paráda, upraveno, přikryto trochou prašanu...ideál na skate i klasiku
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.2.2015 19:15
Z Čihalky pouze na klasiku ve vyšlapané stopě, na skate to není, teda pokud Vám nevadí "hlubokáč". Od pomničku u Zielence směr Bukačka v poho , projety rolbou už dřive, teď trochu zachumeleny ale i na skejt je to OK, hreben k Vrchmezi v poho.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.2.2015 19:34
Dneska jsem to zkusil z Čihalky, dá se to, ale je to spíš pro turisty - přikryto cca 8 cm prašanu. Klasická stopa pro turisty dobrá-projetá od lidí, pro fajnšmekra na skate i klasiku doporučuju radši upravovaný úseky...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2015 17:55
Díky Vám za odkazy, moc mi to pomohlo :-)
Jinak dnes bruslení trasa od nároďáku na Polomský kopec tam odbočka dolů (jak Orlický maraton) a na knížecí. Zpátky pak na Sedloňovský vrch a přes Kamenný dolů. Až na ten kousek z Polomského kopce to bylo parádní. Je to po víkendových závodech krásně sešláplé a ta slabá vrstva nově napadlého sněhu tomu vůbec neuškodila:)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.2.2015 7:06
Nedělní odpoledne v okolí Orlického záhoří nemělo chybu - lidí pomálu, tratě krásně upravené (na skate měkčí, na klasiku bych řekl ideál), velký rozdíl oproti Velké Deštné..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2015 12:37
...upřesnění: v sobotu večer kurzor na trase i vybarvení tras ukazovalo, že cca před hodinou tam rolba projela; týká se to trasy zmíněné a pokračování z Pod Jelenky na Studený vrch ke sjezdovkám i trasy ze Sedloňovského vrchu dolů bunkrovkou k Národnímu domu. Netušil jsem, že se dá mapa na zmíněné adrese takhle švindlovat. Je to kvůli čerpání dotací na úpravu tras???
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2015 12:30
Přesto, že 31.1. podle stránek http://www.destne.info/bezecketrate/ rolba údajjně jezdila a trasa od Vrchmezí až Pod Jelenku měla být v sobotu večer čerstvě upravena TAK ANI ŤUK!!! V neděli bylo zcela mimo pochybnost, že tam rolba neprojela! Bruslení byla řehole. Navíc si tam klidně dupalo 20 snowborďáků, aby si nadivoko sjeli V. Deštnou. Asi tam běžkaře a zejména skejtaře nechtějí, Je to smutné, výmluva na závody Orlický maratón neobstojí. Nebude lepší jezdit tam ,kde běžkaře chtějí? Jak to, že uvedené stránky normálně lžou? To se nedá jinak označit...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2015 12:16
Velké díky rolbařovi z Orlického záhoří , který to projel od Záhoří na Homoly , Jelenku a Bedřichovku a zpět ! Jinak to bylo jak před 20 lety hlavně z Pěticestí pravou na Homoly.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.2.2015 11:22
ČVS-Suchý vrch a kolem strojovka, od Boudy na Mladkov stopa od lyžařů. pro mě ideální podmínky, nemám, co bych vytkl. sněhu až 40cm.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 2.2.2015 12:31
Ahoj, v sobotu náročné ježdění. Furt padalo a to je dobře. Trasa Hanička -Pěticestí a zpět projeta tak v sobotu dopoledne Já vyrážel ve 3 a už to samozřejmě nebylo kdovíjaký. Hlavně,že je na čem. Později bylo i málo lidí,takže si to člověk užil i tak. :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.1.2015 21:47
dnes kolem Bukové hory a Suchého vrchu jedním slovem NÁDHERA. mínus3, sněhu až 40cm, ideální podmínky, krásní sníh, perfektní strojová stopa. mít nové lyže, tak si je tam vemu:))
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 31.1.2015 17:52
Trasa Šerlich - Pěticestí. O rolbě si tato cesta může nechat akorát zdát. Ale bylo hodně lidí a na klasiku byly stopy vyjeté běžkaři. Bruslařů bylo málo. Odpoledne začalo slušně sněžit, takže bez rolby to bude zítra opět pouze na běžkařích. :-(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.1.2015 19:02
Zataženo s viditelností asi 150m, sněžilo skoro celý den, nový sníh cca 10-20cm. Trasa Šerlich - horní stanice lanovky Říčky. Cesty neupravené, jen odpoledne projela rolba asi ze Záhoří přes sedlo Jelenka ke křižovatce Pod Homolí a asi pak zpět do Záhoří. Celkem jinak prázdno stopy vyjeté lidmi, cca 5 lidí na 10 km cesty.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.1.2015 14:27
Já myslím, že je dobré si tyto pravidla občas připomínat. Tupců je pořád dost, co kdyby to aspoň někoho napravilo...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.1.2015 12:41
Chystáte se na běžky? Znovu připomenu některá základní pravidla pohybu v běžecké stopě.

1. V upravených stopách jezděte vpravo, podobně jako na silnici.
2. Pokud je upravena pouze jedna stopa, přednost má lyžař, který jede z kopce.
3. Je-li proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce.
4. Dodržujte prostor pro bruslení, neničte stopu.
5. Ve stopě dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních.
6. Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Podle lesního zákona smějí psi do lesa pouze na vodítku. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu.
7. Ve stopách se pohybujte jen s připnutými lyžemi. Pěší chodci volte jinou cestu, není-li zbytí, pohybujte se mimo upravenou trasu, prošlapaná stopa velmi znepříjemní cestu všem lyžařům.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2015 19:23
Něco na tom bude. Ale! Vyjímečně jsem byl minulý pátek na večerním v Deštném. Nejezdila sedačka, takže sme museli za 270 drkotat na dvoukotvě! Žádná sleva, žádný upozornění, že to už jezdit nebude!!! Bordel!! A to ještě na červený i modrý všude projíždíte zasněžováním...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2015 17:45
My vás to pomalu odnaučíme jezdit nám po horách na běžkách...Projížděti rolbou stopy se vám zachtělo - pche, to tak! Mazejte pěkně do fronty u sjezdovky...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2015 13:44
Říčky-Pěticestí-Pod Homolí-Pěticestí-Mezivrší-Říčky....15 cm nového prašanu, bez stop
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.1.2015 19:01
Šerlich-Vrchmezí-Homole upraveno včera.Stopa na klasiku průběžně projížděná běžkaři -výborná,skate 5cm nového sněhu.Homole-Mezivrší kolem poledne upraveno říčáky.Mezivrší -Rokytnice prošlápnuto na klasiku až na Farák.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.1.2015 19:38
Hanička cca 15 az 20 cm noveho sněhu, rolba sem dnes nedorazila. Asi nejdřív v pátek. Lide raději vyrážejí smer Anenský vrch pěšky. Kdo chce vyrazit na upravenou stopu musí do Orlickeho zahoří nebo okolí Deštného kde se upravuji nyní denně. Bohužel stejný stav jako loni když napadne sníh v okolí Rokytnice si během týdne těžko zabezkujete.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.1.2015 16:43
Ahoj, nevíte někdo jestli se dá jet na běžkách už z Čihalky směr Polomské sedlo? Dík :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.1.2015 23:05
S přítelkyní vyzkoušeno čv sedlo- suchý vrch...po zelené ,zpátky po červené na hvězdu... Tam jedno prudké klesání..označeno vykřičníky... Stopa misty promrzla jinak super...i nějaký panaromata byla
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 27.1.2015 18:34
jeli jsme to v sobotu (knížecí cestou z polomskýho sedla) a v neděli zpět zkratkou na Polomský kopec. Dalo se to v pohodě. Jen těsně před Čihalkou to bylo vytátý (lepší sjet nebo sejít po sjezdovce)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.1.2015 12:40
Od Masaryčky přes Homoli z leva na Pěticestí pravou zpět nádherný poježdění. Ráno málo lidí po 12 už klasika narváno. Stopa parádní a rychlý sních.Nádherná neděle , příští týden k tomu snad zasvítí sluníčko a bude to ideální.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.1.2015 11:03
Dnes otestovan cely hreben od Vrchmezi az po Anensky vrch. Snehove podminky vsude bez problemu az na dva kratsi useky - 1) pod Bukackou na dvou trech mistech prohrabnuto rolbou az na hlinu (on ten sjezd neni ani bez toho nic moc) a pak 2) asi 0,5 km usek mezi Komarim a Anenskym vrchem (u toho vetsiho bunkru) - pod vrstvickou cerstveho snehu slusne ledove plotny a obcas i sutr. Jinak cely hreben parada, krasny pevny rovny podklad, bez problemu i ve sjezdech.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.1.2015 9:09
2-3 cm nového na tvrdém podkladu, slušné svezení kolem Bukovky i Sucháku, nepříjemné jsou prudší sjezdy, kolem 5 bratří se dalo jen opatrně
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 25.1.2015 13:43
Dneska skate ze Š. Mlýna na Pěticestí a zpět. Celkem slušný podmínky, nejhorší tradičně mezi Bukačkou a Šerlichem. Dá se i klasika, jinak je to rychlý a tvrdý.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.1.2015 19:04
O víkendu jsme přejeli celej hřeben od Haničky až po Čihalku, na hřebenu luxusní svezení, rychlej sníh, výživný sjezdy, vše upraveno od Haničky přes Šerlich až po ruské údolí, dále na Čihalku projetá stopa od lidí, , v sobotu navíc azuro a krásný výhledy na Krkonoše. Nižší polohy horší (useky před Haničkou a Čihalkou), ale jet se to dá. Pěkně upraveno i na Polské straně (Bukačka - Vrchmezí). Celkově letošní nejlepší běžkování.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.1.2015 10:52
Potvrzuji vyborne podminky, i kdyz premrzly, tak upraveny povrch i stopy, v udoli mlha, nahore vetsionu slunecno, skvely den to byl
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2015 20:08
Dnes nejlepsi svezeni na skate za par poslednich let, i stopy na klasiku byly dobre. Serlich - Hanicka - Vrchmezi - Sedlonov. Nejhorsi kousek asi od Serlichu po Bukacku, pak uz OK. Do Sedlonova dobry jenom 1. km pak bez upravy, snih po hajenku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2015 19:52
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá z Luisina údolí Pod Jelenku a dále směr Pěticestí?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2015 19:43
Dnes na bruslení na hřebenu luxus
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2015 19:30
Ze Šerlichu na Pěticestí v pohodě, zvlášť pro bruslaře, sníh zmrzlý, chtělo by to, aby něco nasněžilo. Od Pod Jelenky Pod Homoli trochu rozbité, jinak rychlé svezení. Zejména ve sjezdech pro odvážné lyžaře.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2015 0:04
Hmm, mapa na http://www.destne.info/bezecketrate/ zase zacala fungovat? Vypada to na aktivni rolbu v patek od Hanicky az skoro na Homoli po obou stranach, no vyborne. Sobotni vyprava bude zda se uspesna.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2015 19:29
Pepa: Ta louka od narodaku byla spatna uz v utery. Jinak az k masarycce to bylo a asi i je v pohode. Myslim ze az nad sjezdovky to bude v pohode. Dolu to bude zase horsi
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2015 19:11
Ahoj, myslite nebo vite ze bude zitra sjizdne od Narodaku nahoru a pres Luisino udoli zpet, ten velky okruh z Destneho? Dik Pepa
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2015 7:17
Z Deštného určitě, za Nároďákem jsou upravené serpentiny směr Sedloňovský Černý Kříž a dále na Polomské sedlo, z Čihalky to bude horší, spíš jen turistická stopa, ze Sedloňova nevím...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2015 22:58
Ahoj, nevide, jestli se da na bezkach dostat na hreben z Destneho, Sedlonova nebo z Cihalky? Pripadne jaky je stav trati? Dekuji
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2015 15:33
okruhy v jamrozowa polana nic moc , místy plotny , za mostečkem i kamínky ve sněhu, bída .Radši asi nahoru na hřeben
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2015 8:21
Okruh v Deštném nic moc místy leze tráva. Ale dá se to projet.Po psích závodech tratě hrozné, ale dá se to ujet klasikou.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2015 19:50
Od Homole na Pěticestí protaženou zadní cestou přes Korunku...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2015 19:48
Závody jsou až od zítřka. Pro slabší běžkaře je ideální nástup Šerlišský mlýn nebo Šerlich. Pak po hřebenu na jednu, nebo druhou stranu (Vrchmezí, Čihalka). Jinak dneska ze Mlýna na Pěticestí, rolbař ze Záhoří má pochvalu, jako jedinej to protáhnul. Takže od Jelenky lepší úprava. Dá se klasikou i skatem, je to tvrdší a rychlejší. Jinak na Šerlichu u Hájenky je asi nová cedule proti pěšákům - zákaz vstupu...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2015 18:52
Dnes od kulturáku přes sedloňovský vrch, bukačku na masaryčku a zpět. Dole sněhu málo a nahoře akorát. Stopa zmrzlá . Jezdím jen 5x za rok a bylo to pro mě dost náročné jak makačka nahoru, tak sjzd dolů....to bylo o hubu. Chci vzít kamaráda a jeho manželku o víkendu, jenže sem určitě ne. Jaké kezdíte okruhy na hřebenech a jak se tam dostáváte? Nevím jak pro koho, ale jsou to dost náročné trasy když máte stoupat 400m nahoru. Díky všem
Dnes závody psích zpřežení, žádné jsem ale nepotkal
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2015 19:56
Dnes jsme jeli z Haničky na Pěticestí a zpět. Překvapivě dost sněhu (min.20-30cm). V poledne mírně chumelilo. Vůbec žádné kameny, na hřebenu výborné svezení. Liduprázdno, potkali jsme jen 6 lidí. Podklad je tvrdý, ideální na bruslení. Stopa je po víkendu místy poškozená. Chtělo by to upravit rolbou. Místy jsou ledovaté plotny. Nutná větší opatrnost ve sjezdech, hlavně v úseku od pevnosti Hanička k parkovišti. Na Mezivrší se dá vyjet autem bez řetězů.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2015 18:00
Chlapci nezaplevelujte tyto stránky bezduchými diskusemi o tom kdo,kde nebo kdy má přednost.Rád bych se dozvěděl jaká je situace ze Šerlichu na obě strany.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2015 14:42
Pro Kryštofa: vždycky jsem se vyhnul a nikdy neměl konflikt. Ale serou mě lidi, který nejsou schopný respektovat nějaký pravidla. Proč bych kurva já měl mít povinnost uskakovat psoj, kterej se proti mně řítí na volno??? Proč se musím uhýbat lidem, kteří proti mně šlapou ve stopě do kopce? A mohl bych pokračovat...Pěšáci, pokud nejdou ve stopě a je tvrdo, OK - ale i tak - kolik je po horách cest a kolik se jich upravuje? Všechny ostatní (neupravované) jsou nejen v zimě pro pěšáky, no problem...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2015 14:51
V neděli projeta celá trasa Šerlich-Rokytnice. Hřeben OK, lehce pod nulou, horší terén až v nejnižší části bunkrovky mezi Pěticestím a Mezivrším a pak nějaké kameny na obvyklém kritickém místě: kolem bunkru před Anenským vrchem. Cca pod 800 m už nad nulou, sjezd na Haničku po mokrých plátech. Úsek Hanička.-Rokytnice sice stopa ale je to pouze pro kameňačky na odpis, tohle nejezděte, jede se na zbytcích sněhu, hlíně a drnech, pokud by zledovatělo tak pak sjezdy budou jen pro sebevrahy.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2015 11:45
Když se tu mluví o Šediváčkovi, vrátím se ještě k neděli - okolo třetí odpoledne se jak šílenci po hřebeni mezi Polomským sedlem a Jelenkou proháněli na skútrech "pořadatelé" a to 3 dny před závodem....netušil jsem, že skútry jezdí tak rychle. Tenhle podnik je pro běžkaře neštěstí, v podstatě je týden běžek v plné sezóně odepsaný, myslím, že z jiných hor by je vypráskali....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2015 14:16
Kryštofe, podstata problému tkví v tom, že někteří debilové, pěšáci a čoklaři svým chováním ničí stopu a znemožňují zábavu lyžařům, to je oč tu běží.. Jedna věc je tolerance a to, že se tam vejdem všichni.. Druhá pak to, že dnes má každý jelito pocit, že "co ty mě budeš vykládat" - pokud někdo za x tisíc upraví běžeckou trasu a nějakej idiot jí rozjezdí čtyřkolkou, rozdupe se psem či prostě jen rozdupe, tak tím zničí zábavu x jiným lidem - to nemá co dělat s tolerancí či tím, co kdo ubrzdí a odšlápne, comprende?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.1.2015 22:57
Debilové, pěšáci a čoklaři jsou taky lidi při vzajemné snaze a toleranci se na sníh vejdeme všichni. Pokud jste takoví mistři světa, určitě dokážete pohotově odšlápnout nebo přibrzdit. Já jsem debil a zatím jsem to vždy zvládnul ... zkuste být taky debilové :)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.1.2015 16:53
Kvituji Mirkovu snahu o osvětu, jiná cesta nevede. Debilové budou vždycky, tak aby jich bylo co nejméně. Dnes také pěšáci a čoklaři, řádně jsem je poučil...jinak asi 7 cm nového sněhu, odpoledne už to lidi ušlapali. Až to projede v úterý rolba bude to paráda.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.1.2015 14:07
Na hrebenech napadlo pres noc 15cm prasanu,ale pod 900m uz to taje a leze dolu.Stopy na brusleni i klasiku krasne po celem hlavnim hrebeni,od Annenskeho vrchu a Hanicky,pres Peticesti,velkou Destnou,Masarykovu chatu az na Vrchmezi.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2015 20:29
jen info z průjezdu autem: dnes odpoledne Králíky, Cotkytle, Heřmanice, Výprachtice apod - všechno zcela bez sněhu, sníh je až nad 700-800 mnm, a i tak je to bída a v lese spíš zbytky ledu. Ale ve stopě na Sucháku jsem nebyl (je-li tam nějaká). odpo začlo sněžo-pršet, tak uvidíme zítra.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 17.1.2015 20:14
Ivane, od Hanicky na mezivrsi byla obcas vytata mista a mene snehu, dale na peticesti uz se to lepsilo. Cim vys se stoupalo, tim vic snehu :-) ale bylo to mekci. Pres noc to snad primrzne a bude jeste lepsi svezeni nez dneska :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2015 19:23
Dnes odpoledne jsem vydal na tréning ze Šerlichu, přes Peticestí až téměř na Haničku. Krásná stopa, ale lidí jak na Václaváku. To by zase až tak nevadilo, kdy všichni ctili pravidla v běžecké stopě. Bohužel mnoho běžkařů je vůbec nezná. Připomenu alespoň některá.
1. V upravených stopách jezděte vpravo, podobně jako na silnici.
2. Pokud je upravena pouze jedna stopa, přednost má lyžař, který jede z kopce.
3. Je-li proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce.
4. Dodržujte prostor pro bruslení, neničte stopu.
5. Ve stopě dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních.
6. Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Podle lesního zákona smějí psi do lesa pouze na vodítku. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu.
7. Ve stopách se pohybujte jen s připnutými lyžemi. Pěší chodci volte jinou cestu, není-li zbytí, pohybujte se mimo upravenou trasu, prošlapaná stopa velmi znepříjemní cestu všem lyžařům.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2015 17:46
ráno v 8 hodin sníh už vlhký, 2 stupně nad nulou, ale stopa pro klasiku i bruslení Šerlich-Pěticestí upravená, pěkné svezení. Zpět cestou hraně hřebenu od Polska se to na bruslení trochu bořilo, ale také dobrý. Po 11 hodině začínalo sněžit, dole v Deštném spíš pršet...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2015 17:32
Pěticestí - Velká Deštná a zpět, ze včera projeto rolbou. Sněhu všude dostatek, jen byl mokrý a těžký. Teplota se pohybovalo od nuly výš. Pohodové svezení.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2015 11:25
Z Polomského kopce směr Čihalka úprava byla, ale jinak z Polomskýho sedla nevím, dosud byla jen klasická stopa od turistů.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.1.2015 0:17
Dnes kolem Sucháku/Bukovky žádná sláva. Občas vytátá místa, sníh dnes mokrý, bylo nad nulou, chvílemi ale nečekaně pěkné úseky s pěkným sněhem a zachovalou stopou. Jo, dá se, ale jednoznačně je to na kameňačky a na klistr. Na bruslení to už moc není, ale stopa na klasiku drží.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 16.1.2015 22:51
Dnes Hanička-Pěticestí projeto čerstvě rolbou, dost mokrý sníh (i nahoře bylo nad nulou), na bruslení solidní, jen trochu měkčí. Prvních pár set metrů mezi Panským polem a Haničkou je špinavý sníh, výše už překvapivě čistý, jen občas nějaká plotna. Pokud to do zítra aspoň trochu zmrzne, tak bude dobré svezení :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.1.2015 21:45
jj, mapa nelhala :) opravdu krásně protaženo, ze šerlišského pasu na Pěticestí po obou stranách hřebenu. Bylo to trochu měkké, ale jinak super, málo lidi. Překvapil čistý sníh. Nevíte jak to vypadá od Čihalky?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.1.2015 14:56
Dle GPS rolby všude upraveno...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.1.2015 10:12
Pro Sibylu: klistr to nebyl, klasickej červenej, ale bylo to na hraně...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.1.2015 16:36
V Sedloňově je na sjezdovce dostatek sněhu, ovšem velký vlek jezdil tento týden jen sporadicky. Protože se v pondělí neobjevil zástup lyžařů, od úterý jezdil vlek až od 12:00. Web byl aktualizován se zpožděním. Ve čtvrtek vlek nejel vůbec - údajně ve 12:00 nikdo nepřišel (není to příliš překvapivé, když je čas oběda, že) a později již vlekař telefon raději nezvedal. Upřímně jsme zklamáni, že Sedloňov není až tak skvěle zařízen pro rodiny s dětmi. I když byla školička ochotná pustit malý vlek (ať jsme již využívali jejich služby či ne, mockrát děkujeme!), kvůli nepojízdnému velkému vlekupostupně všichni návštěvníci začali jezdit na okolní sjezdovky. V Deštné bylo plno. S takovou zkušeností budeme příště raději rovnou bydlet v Deštné, než každý den dojíždět. Škoda, že nový provozovatel vleku takto ovlivňuje jinak velmi vstřícné ubytovatele, půjčovnu a školičku. Mimochodem projíždějící běžkaři stopu chválili jak nad sjezdovkou, tak na Velkou Deštnou.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.1.2015 8:12
Z okolí Bukové hory je nejlepší zelená cesta ze sedla přímo na Bukovku. Na ní leží poměrně slušná vrstva sněhu. Na okružní cestě (modrá) je spousta míst s kamínky a často se musejí i lyže přenášet. Kameňačky jsou jasná volba.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 14.1.2015 22:00
Dneska ze Mlýna na Mezivrší a zpět....kupodivu všude paráda, jde klasika i skate. Mezi Bukačkou a Šerlichem trochu rozbitý a jehličí. Zpátky už to dost měklo, mazal jsem červenej. Ale šlo to a bude líp. Vyjebal jsem na Pěticestí pár debilních vojáků v kanadách, šli směr V.Deštná v pěkným manšestru, sněžnice na zádech....diletanti
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.1.2015 18:34
Dnes jsem projel Hanička- Homole a zpět. Upravené pěkně, nahoře je docela kvalitní sníh (překvapivé), i tak lepší jít spíš na bruslení. Hanička je min. nad. výška, tj. 750m, dál už je sněhu málo. Na pár ledových ploten ok. Zkoušel jsem ráno i Suchý vrch, ale tam je moc málo sněhu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.1.2015 10:26
Od Číhalky přechod, na Polomský kopec čerstvě upraveno strojem na klasiku i na bruslení, dále na Vrchmezí a k sjezdovkám do Zielence. Pěkné svežení, za Ćíhalkou na krátkém úseku leze asfalt.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2015 20:33
Dnes čerstvě upraveno. Bylo poměrně teplo a slunečno, takže na jihozápadní straně kopců crčela ze stromů do stop voda. V60 proto držel jen ve stinných místech mimo husté stromy, jinak to už bylo zralé na klistr. Je to takový mix úseků s krásnou stopu, podmáčených míst až po vylézající bláto a kamínky, takže raději horší lyže.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 13.1.2015 19:51
Od Nároďáku nahoru do sedla, potom přes Masaryčku na V.Deštnou a zpět na Vrchmezí....dá se skatem i klasikou, ale ze stromů místama doslova pršela voda....dole mokrý, nahoře celkem v pohodě. Nejlepší úsek - rovinka od Polomskýho kopce k Vrchmezí....Z Polomského kopce nová úprava směr Čihalka (asi Poláci)...Z Polomskýho na Čihalku jen klasika od turistů....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2015 18:34
Dnes jsem to po rolbě projel z Mlýna, Sedloňovský černý kříž, Vyhlídka nad Deštnou, pak na Šerlich /-2 stupně/a zpět na Mlejn. Foukal silný vítr a místy je stopa zafoukaná a dělají se závěje.
Deštňáci jsou profíci a umí se o tratě starat. Umáčkli nový sníh, zítra bude obleva a pak to zmrzne pěkně preparovaný. Základ je až do jara.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2015 12:56
Dešteňáci už rýsují stopy na novém prašanu! Zatím od Nároďáku k Polomskému kopci, skvělé, zítra jedu!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2015 11:02
Na zledovatělý podklad napadlo asi 10-15 cm prašanu. Nyní to projet a bude super svezení.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 11.1.2015 14:25
Dneska ráno skate z Šerlišského sedla na Velkou Deštnou po cestě zprava a po hřebenovce Pod Homoli. Zpátky Pod Jelenku a přes Luisino údolí ke sjezdovkám v Deštném.

Všechno bylo zmrzlé, projeté naposledy před pár dny a v lesních úsecích bylo dost jehličí a větviček, před polednem ale začalo sněžit, tak se to snad trochu zlepší.

Hřebenovka na Velkou Deštnou rozdupaná od pěšáků. Cesta po západním úbočí byla o poznání lepší. Od bufetu až ke sjezdu nad Homolí je hřebenovka celkem ok. Sjezd k rozcestí Pod Homolí opět rozdupaný. Cesta do Luisina údolí je s opatrností sjízdná jen první kilometr a půl, pak už je to leďák.

https://picasaweb.google.com/radek.meloun/ZimaVOrlickychHorach2015#
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2015 21:18
Dnes projeto rolbo snad vše co šlo, tak se nedalo čekat a útěk z kolbenky o 13.hodině byl jasná věc. Nahoře připadlo pěkných pár čísel a manžestr s dvěma stopařema stál za to. Cestou zpět se to začalo lepit a měknout, ale snad do toho nezaprší ve těhle výškách :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2015 19:08
Dneska odpoledne z Luisina údolí pod Homoli - úžasný, i když v Deštným už tekli po silnici potoky. Nad Luisiným údolí bez vody, slušně tvrdý a hlavně čerstvě upravený! Stejně tak u Homole na Pěticestí a okolo druhou stranou hřebenu (Korunka, strana k Orlickému Záhoří) čerstvě protaženo, ani se mně to nechtělo otáčet zpět. Škoda, že to asi přijde nazmar a zejtra to bude na sračky, asi i nahoře to silně změkne (možná i potaje). Cestou zpět do Luisina tam ten luxusní manžestr zas měl někdo potřebu zkurvit (skútr, čtyřkola), ale asi je to jedno, půjde to do kopru...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2015 11:21
včera dopoledne skate Šerlich - Velká Deštná - Homole - Pěticestí (východní trasa - ne po Bunkrovce) z Pěticestí potom zpátky pod Homoli a ke Korunce a dolů do Orlického Záhoří. Na odkrytých místech někde lehce nafoukáno, ale jinak velká paráda. Všechno upraveno na skate i vyříznutá stopa na klasiku. Lidí pomálu. Nejlepší úsek v lese Pod Homolí - Korunka, rolbař z Orlického Záhoří je holt šikovnej...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2015 8:00
Ve čtvrtek večer jsem byla kolem Bukovky, už padalo mrznoucí cosi a vosk se moc nechytal. Sněhu bylo dost, krásně upraveno, snad to přes víkend nesleze úplně a zůstane podklad pro další sníh.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 7.1.2015 21:08
KOZLOVSKÝ kopec nad Č.Třebovou. Upraveno skútrem na klasiku s vedlejším pásem na bruslení, který se ale trochu boří. Místy je sníh na loukách dost sfoukaný, ale kde je sněhu dost je krásná stopa. Bohužel to o víkendu asi zase uplave...
Podorlicko
Vloženo 7.1.2015 20:37
Dneska okolo Bukovky po urolbovaném, -7, chvíli i sluníčko, krása! Opět nejlepší východní strana Bukovky, na západní straně docela dost čerstvě spadaných větviček a bukvic, tak opatrně na dobrých lyžích. Pří sjezdu z Bukovky směr náměstíčko je za zatáčkou napříč vyvrácený strom tak pozor ať do toho nevletíte. A při sjezdu do Č. sedla se objevují vypluhované šutry, tak je lepší se na dobrých lyžích vracet opět východní stranou.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 7.1.2015 19:16
Dnes z Panských polí přes Mezivrší na Pěticestí a zpět. Krásná lyžovačka. Odpol tam pracovala rolba takže zítra ráno bude určo super svezení:-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2015 17:58
dnes ze zielence od pomníčku , není projeto, musíte to nějak přeplácat , je to vyjetý od lidí, z Bukačky už dobrý (rolbováno) přes Šerlich , Deštnou, od Jelenky dolů do Záhoří ři sjezdu dobrý po serpentiny , pak občas méně sněhu a leze podklad, po loukach málo sněhu, ale jde to , a pak ze Záhoří svážnicí pod Homoli, tento úsek luxusní. Díky rolbě ze Záhoří !!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2015 14:44
Včera to na Čihalku z Polomskýho sedla projetý nebylo...začátkem února je Orlický maraton, min. na ten to upravěj
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2015 10:36
Pro Ladziho: se spoustou dupáků nic nenaděláš, je to obraz dnešní společnosti, je jim to jedno. Ani hůlka přes záda by nepomohla, určitý % debilů bude vždycky...ale výchova těch, který si daj říct, je určitě potřeba
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2015 10:33
Ahoj, koukám, že i rolba kolem Orlického Záhoří se dala do pohybu, to je bezva! Nevíte někdo jestli už vyrazila i rolba nad Olešnicí, hlavně oblíbená trasa od Sedloňovského vrchu na Čihalku? Tam to v posledních třech letech trochu vázlo, pravda, nebylo moc sněhu, ale...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2015 21:14
Tonda Fiala: K Valtěřicím stopa projetá není, ale koukal jsem, že je alespoň prošlapáno.Vše co jsme dnes projeli najdete na ski.ttnet.cz. Pokud něco napadne, další úprava v pátek 9.1.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 6.1.2015 19:41
Rolba opravdu projela cely okruh Destna - Sedlonovsky kopec - Masarycka - V. Destna a pres Luisino zpet do Destny. Potkavali jsme ji asi kolem ctvrty hodiny odpoledni pri sjezdu z Destny. Bohuzel to kolem Serlisskyho sedla uz stihli pesaci zase rozdupat :-(

S tou osvetou je to dobry napad.

Jinak bezkovat se jiz da na hrebeni pohodlne i po vedlejsich cestach, co byvaji vyslapany vetsinou jen od nadsencu, napriklad jizni cesta na V. Destnou nebo pres Jelenku a Korunu - snehu je dost a stopy jsou proslaply.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2015 19:39
Tak dneska poprvé od Nároďáku na Šerlich, rolby se dali do pohybu a paráda!! Klasikáři, nenechte se odradit, stopa je vyříznutá až za první zatáčkou. Po dupácích ani památka (zatím). Klasická stopa není od Bukačky na Šerlich....Jinak až na Vrchmezí (tam místama hnědý fleky ve stopě). Výborný na klasiku i na skate, rolbou čerstvě projeto (cca v 13,30 jela od Nároďáku přes Polomský sedlo na Šerlich a přes Velkou a Luisino zpět)....snad to přes víkend vydrží
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2015 19:30
Masz rację, niestety kultura narciarska Polaków pozostawia wiele do życzenia. Pozostaje mi przeprosić za tych kretynów.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2015 18:29
Dnes krásná lyžovačka, prostředí jako v pohádce. Kazí to pouze "dupáci" ve stopě. Většinou přicházejí z Polska, spíše přijídějí lanovkama a pak nám dupou na hřebenech do stop.
Nejprve jsem jedněm vynadal, divili se, proč nemohou ve stopě dupat, když se jim tam jde lépe než mimo v hlubokém. Pohrozil jsem jim pokutou 5000 Kč, pak už šli spořádaně mimo.
Při tom běhu jsem o tom přemýšlel a došel k názoru, že oni nevědí, jak se mají chovat. Nikdo je nepoučil. Pak zastavil u jiné skupinky Poláků, kteří byli na běžkách. Pohovořil jsem s nima a vysvětlil jim, že při sjezdu s kopce, pokud je jedna vyšlápnutá stopa, mají přednost. Kvitovali to.
Myslím, že to je o osvětě. Nenadávat a nemlátit je hůlkama, ale nebát se s nima bavit a vysvětlovat jim, jak se v běžkařském terénu chovat.
Jsou někde z Varšavy a běžecké lyžování viděli jen v televizi.
Dále by bylo vhodné umístit na každém rozcestí pravidla chování v běžecké stopě a cedulky se zákazem šlapat ve stopách.
Podívejte, ty rolby jsou placeny z veřejných peněz EU a krajského rozpočtu a dupání ve vyfrézované stopě se dá kvalifikovat jako poškozování veřejného majetku. Měl by k tomu být nějaký postih. Pokud správce stop hledá dobrovolníky, kteří budou udělovat pokuty za ničení stop, hlásím se dobrovolně a vím minimálně o dvou dalších, kteří to budou rádi dělat taky.
Dále si myslím, že když už rolby a údržba tratí stojí takové náklady, tak na ochranu provedených stop by měl správce tratí pár korun do osvětujících tabulek investovat.
Jinak to může dopadnout jako na cestě na Velkou Deštnou před koncem roku. Zdupáno, zdupáno, zdupáno a zdupáno. Po stopách od lyžařů ani památka.
Tak osvětě dupáků zdar. Snad se moje připomínka ujme.
Lyžaři ahoj, dupáci ze stopy na cesty.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2015 16:39
Podmínky v Deštném a okolí jsou ideální cca 25 cm prašanu na tvrdém podkladu. Škoda jen, že rolba nebo speciální pásové vozidlo pořízené s dotací z EU za účelem údržby běžkařských tras, neupravily stopy tak, aby se dalo během dne hezky zalyžovat. Rolba údajně vyrazila ve 12:30 směrem k Masarykově chatě, ale v 15:00 byla po hřebenech pouze stopa prošlápnutá od desítek nadšených běžkařů. Doufejme, že se to do budoucna zlepší.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2015 12:22
V okolí Olešnice je to beznaděj.. Málo sněhu a i tak je ze strany provozovatele Čihalky pramalá vůle něco dělat pro běžkaře.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2015 19:16
Dnes okruh kolem Bukové hory z Červenovodského sedla a paráda. Až konec (sešup) v lese je trochu horší, ale jinak parádní projížďka, stopa jen od běžkařů, sem tam větvičky! Sezóna je tu!
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 4.1.2015 18:46
Jeli jsme dnes pro změnu z Masaryčky na Vrchmezí a super, oproti opačnému směru na Pěticestí minimum lidí a na zledovatělém podloží asi 10cm nového sněhu. I v lese je sněhu dost. Na klasiku paráda, bruslení slabší.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2015 18:22
Tak dneska z Šerlichu na Pěticestí a zpět, 10-15 cm nového prašanu, situace se otočila, teď lepší na klasiku...Už jen ta rolba, aby vyjela....snad přestanou i ty tupý pěšáci rozdupávat cestu...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.1.2015 16:44
Připadlo cca 8cm sněhu. Dopoledne projela rolba bez stopovače ze Suchého vrchu do sedla a občas tak leze hlína a kamínky, takže s výjimkou nejvyšších partií (posledních cca 200 m je vyřízlá i stopa) bych vzal raději kameňačky. Pěkná a téměř čistá je vyšlapaná stopa od lyžařů východním traverzem Bukové hory, tam je to i na dobré lyže.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 4.1.2015 17:49
Běželi jsem s Šerlichu na Pěticestí přes Velkou Deštnou. Cesta byla místy dosti ledovatá, ale na ty podmínky co jsou dobrá. Jen by chtělo trošku nasněžit. Nikde kameny, jak jsme slyšeli s doslechu. Jinak jsem s dnešním dnem opravdu spokojená.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2015 20:37
Z Mezivrší na Pěticestí, Pod Homoli a zpět dneska navečer. Nejdřív totálni ledovka, v 16:30 ale začalo hustě sněžit a hned to bylo mnohem lepší. Kolem 18h již cca 3 cm nového sněhu. Zítra ráno myslím budou na hřebenovce super podmínky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2015 16:48
Na Velkou Deštnou, jak píší jiní, je to ledovka s popraškem, ale cestou směrem nad Luisenthalem to šlo trochu lépe. Snad nám dneska něco napadne.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2015 14:31
Vyplatilo se sjet z V. Destny a pokracovat dal na Peticesti, kde se jelo o poznani lip, i kdyz ledovato bylo vsude. Nejhorsi bylo dostat se rano z Serliskyho sedla na V. Destnou, hlavne v zaveru byl jen cistej led spis na ledni brusle. Snad se vsechny ty deti, co se v poledne s vydesenym vyrazem trapily nahoru, dostaly ve zdrai i dolu!

Rozhodne vznikl naprosto idealni podklad a ted uz jen to snezeni ... tak snad dneska v noci? ;-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 3.1.2015 14:12
Dnes z Masaryčky na Velkou Deštnou většinou led. Lyžovat se dá ale nic moc. Dokud nenasněží, bude to stále stejné nebo horší...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2015 21:01
Ze Serlichu na Mezivrsi na aktualni podminky dobre, pred Mezivrsim uz je to na hrane ale na skate to jeste porad jde. Odpoledne uz to bylo hodne namrzly, snad do toho nasnezi.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2015 13:50
Lyžovat se dá...ale prší, déšť hned mrzne a dělá se ledovka. Cestou dolů autem z Masaryčky jsme se doslova krokem doklouzali do Deštného, tak pokud tam nemusíte, asi bych to neabsolvoval :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2015 12:48
dnes ráno ze Šerlichu na Pěticestí ješte dobrý.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.1.2015 15:07
Z Masarykovi chaty na Vrchmezí žádná sláva, tam, kde vede cesta lesem, tak je sněhu málo, lezou kameny a je dost těžké se jim vyhnout. Jakmile jste venku z lesa, tak je stopa dobře projetá a i více sněhu. Tato cesta je dobrá, pokud si potřebujete "dodělat" běžky:-). Druhá strana na Velkou Deštnou a dál na Pěticestí, je mnohem lepší, i když sníh také ubývá.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.1.2015 10:27
Nad Olešnicí přes Kohlgraben nahoru a po Knížecí cestě směrem na Čihalku je to stále bída. Místy je max 5-7 cm, ale pod stromy taky 2 cm prašanu. Projel jsem to tam zpět, ale lyže jsou v háji, naštěstí starý pár.

Jinak vše nej v novém roce a běžkařům skvělou stopu!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2014 22:56
Dnes z lyžařského areálu v Deštné na Sedloňovský vrch a zpátky. Sněhu cca 10 - 15 čísel, neupravený prašan. Dalo se to, ale žádná sláva, většinou se píchalo do asfaltu, běžně kameny, tráva, jehličí. Dá se to, ale doporučuju spíše starší lyže.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2014 18:56
dneska po hřebenech dopoledne dobry . zpatky z pěticestí už dost lidí. nevíte nekdo jestli se da sjet na haničku a do rokytnice.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2014 15:58
Možná trošku problémy s parkováním,ale jinak moc dobré! Spíše na skate, stopa na klasiku se občas ztrácí...Odhad asi 10 - 12cm sněhu , takže po bunkrovce krásné svezení!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2014 14:51
Louky pod Hejšovinou směrem na Pasterku pěkný, občas krtina. Stopa od běžkařů vede podél lesa (kolečka).
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 31.12.2014 10:08
Včera ze Šerlichu k homoli a zpátky. Je to krásně ujěžděný od běžkařů, na bruslení paráda. Nový běhny bych si ale asi nevzal (sem tam jsem někde viděl kamínek).
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.12.2014 19:07
Aktuální informace z destne.info
Strojová úprava běžeckých tras zatím bohužel není možná z důvodu nízké sněhové pokrývky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.12.2014 16:31
Šerl.sedlo-Pěticestí paráda.(sjízdné i pod Homolí-Pěticestí po záhorské straně)Dnes přelidněno.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.12.2014 16:11
Dnes na Pěticestí a zpět, v pohodě na bruslení i klasiku. Jen ty houfy pěšáků a čoklařů od Šerlichu na Velkou bych hnal vidlema, zvlášť, až se to začne strojově upravovat....nějací páprdově byli dokonce pod Homolí autem (asi od Zdobnice).
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.12.2014 13:31
Dnes před obědem, jsme jeli kolem Bukovky. A je to spíš na staré lyže.Místy to dost drhne.Sjezd zpět na parkoviště jsme už museli pěšky.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 30.12.2014 15:01
Zdravím,
Celá trasa Číhalka - Hanička je na běžkách výborně sjízdná a myslím,že i do Olešnice.Samozřejmě,že úseky hřebenovky,kde není podklad asfalt budou trochu s problémy,držte se Bunkrovky.Zdravím.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2014 19:41
Z Haničky směrem na Annenský vrch se dá na starších lyžích jet po neupravené stopě. Občas to "bzíkne", na volných prostorách je to lepší, v lese to dost drhne. Ale kolem Aneňáku se dá jet.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2014 18:55
To Eliska: ze Sedlonova jsem byl vcera na Serlichu pesky a na bezky to jeste nebylo. Sice dnes neco nasnezilo ale zrovna tento hrebenovy usek potrebuje vic snehu nez ostatni protoze je v lese a podklad neni asfaltka. Ze Serlichu na V. Destnou je to pak OK, asi by se dalo pak sjet i do Luisina udoli, to jsem byl pred vanocemi jeste na kole a prislo mi tam snehu az moc.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2014 18:37
Ze Šerlichu až na Pěticestí a na Zakletý pěkné polyžování. Celou cestu se dalo bez problémů bruslit. Žadný kámen, troška trávy vylézala až za Homolí směrem na Pěticestí. Sjet se dá i ke sjezdovce na Zakletý.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2014 16:06
Dnes ráno cca. 4 cm nového prašanu. Ze Šerlichu až na Pěticestí v pohodě sjízdné na klasiku i skate, dál na Mezivrší asi také. Místy celkem pěkně prošlápnutá stopa. Na úpravu rolbou by muselo asi ještě něco přisypat. Akorát při sjezdu zpět na Šerlich jsem dvakrát zadrhnul asi o kamínek. Takže super nové lyže bych ještě radši pošetřil až bude víc sněhu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2014 12:57
Jezdil jsem od Šerlichu na V.Deštnou, překvapivě dobrý, vzhledem ke sněžení dneska a včera večer myslím, že to bude i na nový běžky....zatím lepší na bruslení (ale klasikou se taky dá), snad bude moct brzo vyjet ta nová rolba a bude to super i na klasiku....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.12.2014 19:34
Na hřebeni to dopoledne Jardo vypadalo dobře. Z Šerlišskýho sedla bych se až pod Homoli nebál ani s novejma lyžema. Stopa na klasiku je pěkně prošláplá od zatáčky pod sjezdem z V. Děštný až ke sjezdu pod Homoli. Na bruslení je to taky. Od Homole dál na Pěticestí lezla místy bruslařům tráva ale jinak dobrý. Dál už jsem nejel ...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.12.2014 13:38
Na hrebeni fajn bezkovani. Neni to upravene a snehu porad neni moc, ale da se bez problemu vyrazit z Mezivrsi na skate i klasiku. Kolem Peticesti idealni podminky, niz obcas kouka trava nebo vetvicky, ale o lyze se bat nemusite.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.12.2014 22:05
Dnes dopoledne překvapivě slušné svezení Masaryčka - Bufet HS. 15 cm prašanu s několika vyfoukanými místy. Malé oteplení, nebo pár kapek deště a je to pryč.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.12.2014 12:57
Už je to tady, v Krásné Poljaně v biatlonovým areálu už to prej jde! Ale asi je to nouze, nějaký malinký kolečko kolem střelnice...já osobně si počkám, snad se dočkám...
Hřeben Orlických Hor

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Orlické hory