Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 14.4.2019 17:21
Upravene stejne trasy jako vcera, podminky paradni na klasiku i na skate. Byl jsem az odpoledne, bylo to mekci, ale porad v pohode, cely den zatazeno a teplota do 5 stupnu. Na webu tvrdi, ze upravili cerstve vcera 13.4.
http://bilestopy.cz/pl/jakuszyce
Vloženo 14.4.2019 0:19
Přijel jsem dnes az v pet vecer a Gorny Dukt a pak do lomu a zpet pres Dolny Dukt, to cele 2x. Bylo vzorne upraveno, 2 stopy na klasiku a krasne to bylo i na skate. Potkal jsem jen 3 bezkare, ale bohuzel dost pesich. Pres noc to zmrzne a od chodcu je to trochu rozdupane, takze to bude rano hrbolate. Zitra tedy na skate radeji az po obede az to trochu zmekne, na klasiku to bude zase paradni hned od rana. Nema cenu jezdit mimo upravene cesty http://bilestopy.cz/pl/jakuszyce
Uprava, o ktere psal Martin ve ctvrtek 11.4. se nezmenila a drzte se pouze tam. Ostatni cesty jsou hrbolate od pesich a od toho jak to mekne pres den a mrzne v noci a je tam na nekterych mistech spousta jehlici (dnes jsem zkusil i 28a-27a-27-28, ale nic moc, uprava je tam z patku 5.4.). Snehu je vsude i na techto neupravovanych cestach fura, ale holt se uz setri, coz se vzhledem k pokrocilemu jaru da pochopit, a upravene je jen to co jsem popsal vyse plus jeste usek Jakuszyce - Orle pres Samolot s odbockami 15b-16a-15 a taky 16-14-13a-12. Dekujeme ze to ! Vzhledem k predpovedi by melo byt paradni lyzovani az do stredy, ale na Bieg Piastow psali, ze uz upravovat nebudou, tak uvidime.
Vloženo 11.4.2019 20:32
V Jakuszycích dnes proběhla úprava tratí - dle zprávy http://bieg-piastow.pl/bieg-piastow-jakuszyce-polana-jakuszycka-513/n se oproti poslední úpravě (např. viz GPS záznam mé předchozí úpravy) už neuprovovalo na trasách, kde se to dalo očekávat, protože tam už v sobotu bylo sněhu méně - tedy upraveno nebude směrem na Porebu (jediná upravená trasa směrem na východ vede do lomu), ani vrstevnicovka Jakuszyce - Orle, ani "klikatice" přes rozcestí 10 a 11a.
Vloženo 6.4.2019 17:37
V Jakuszycích je upraveno necelých 40 km tratí z páteční dopolední úpravy. Lyžařů celkem málo (potkal jsem pod 5 lyžařů na ujetý kilometr :-), takže stopy na klasiku opotřebovává jen sluníčko a i v neděli pokud neupraví budou v relativně slušném stavu. Naopak na skate bych sem asi nejezdil, nebude-li upraveno, vypadalo by to asi jako týden zpátky, když to tu popisoval Petr - tratě jsou často podupané od pěších a nejde jen o trasy na Orle, ale i oba dukty či cestu do lomu. Do stop naštěstí téměř nedupou.

Projel jsem vše a bylo to v podstatě bez přenášení, protože zouvání lyží při přecházení železnice se nepočítá a přenášení ze stadionu na Dolní Dukt taky ne. Horší místa - vrstevnicová cesta Jakuszyce - Orle: dost rozdupáno, místy špína, na jednom místě se už v neděli bude určitě přenášet. Dále je špatná klikatící se cesta jižně od nejkratší trasy Jakuszyce - Orle přes kopec, tedy ta přes rozcestí 10 a 11a - příliš jehličí (jedna z fotek ukazuje jedno z nejhorších míst). Více jehličí je i ve sjezdu k železnici na okruhu směrem na Porebu, jinde mi přišlo množství jehličí snesitelné, alespoň z pohledu klasika, protože ve stopě nebylo. V nejlepším stavu stopy na trase Jakuszyce - Orle přes kopec (mezi rozcestími 15 - 8), tam se sluníčko nedostane, takže i v sobodtu odpo skoro jako nové.

Moje trasa je vidět na GPS záznamu, odpovídá upravenému + k tomu něco málo se starší úpravou, kde byly stopy ještě ve velmi slušném stavu - např. taková trasa 14 - 14a upravená snad ve středu je určitě lepší než 13 - 14a upravená v pátek (tam je místy taky dost jehličí). Parkovné se nevybíralo.
9:41
10:09
10:10
10:50

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (10)

Vloženo 4.4.2019 18:20
Jaro útočí i zde a tak podle polského Biegu Piastow budou se snažit udržovat tratě do 14.4. a to zejména okolí Samolotu a oba Duky.Vyšší partie mají sněhu ještě dost,ale už se trhají kraje a dost jehličí.Je to spíš na ohřátí oleje v běžkách a vypustit.Dobře se opaluje a je to opravdu závěrečná ,ale na závěr-zima byla solidní,úprava tratí v polské části Jizerek na vynikající úrovni a tak si myslím,že se sluší Biegu Piastow poděkovat a popřát rychlé stavební tempo na novém areálu. Takže po lyžařsku SKOL do Polski,do dyrektoriatu v Jakuszycach.
Vloženo 31.3.2019 8:37
Neupravené!!!! A po včerejšku rozryte jak od divokých sviní! Vždy jsem to tady jen chválil, ale dnes ani omylem. Dole závody klasik, uzavřené. Ostatní klasik ujde, ale skate hnus, snad až to trochu změně...
Vloženo 30.3.2019 18:39
V 5:30 určitě nevyjíždím, v sedm stačí. Vše upraveno, ráno zmrzlé a rychlé, během dne slunce a teplo udělalo své. Jehličí nejvíce u odbočky na Harrachov, jinak krásné jarní lyžování, téměř 50 km skate včetně charitativních 6 km Biegu Piastow.
Přidávám pár pohyblivých obrázků
https://m.youtube.com/watch?v=CawXNodNduQ
Vloženo 27.3.2019 17:53
Už v osm ráno perfektně upravené stopy z Jakuszyc na Orle, na Jizerskou magistrálu celý den rolba nevyjela, místy opravdu hnus.
Vloženo 26.3.2019 20:51
Úplně super, zřejmě po ránu projela rolba (skoro) celý biathlonový areál, takže všude 2 stopy na klasiku a bruslení. Skoro žádný lidi, na starým firnu asi 5 cm skoro prašanu, jelo to bezva ve stopě i mimo stopu. Teplota kolem 0C, k večeru to přimrzlo. Z Orle jsme projeli přes chatu Gorzystow (v rekonstrukci ale otevřeno) a zpět po traverzu pod Wysokou Kopou a do Jakuszyc po okruzích. Sněhu je tam kolem metru.
Vloženo 22.3.2019 10:36
mario a DANe - díky za zprávu ohledně stavu vozovky v Bedřichově. DANe - vzhledem k tomu, že přes den mělo být kolem 10 stupňů, tak nevidím problém jet v březnu na hory na letňákách. Nebo je snad nějaký rozdíl mezi 10 stupni v březnu a v květnu, kdy již má každý přezuto? Pokud by se očekávalo náledí nebo sněžení, tak by mě to samozřejmě nenapadlo jet autem. Tak blbá blondýna fakt nejsem. Obávala jsem se pouze ráno úseku Jablonec - Bedřichov. Pro Váš klid, nakonec jsem vyrazila vlakem do Jakuszyc. Za celý den jsem potkala cca 20 lidí, azuro a všude mraky sněhu. Stopy na klasiku i přes starší úpravu byly ve velmi dobré kondici. Pás na bruslení (dle mého laického pohledu) se mi zdál také v pohodě (kromě úseku Orle - nádraží Harrachov - zde projeto skútrem, ale stopy na klasiku byly v pořádku). Trasa: Jakuszyce - Górny Dukt - lom Stanislaw - zpět do Jakuszyc přes Dólny Dukt - výšlap na Samolot - zde projet celý vršek křížem krážem - sjezd na Orle - nádraží Harrachov. Před odbočkou na nádraží Harrachov je cca 200 m úsek, kde je hodně špíny a větviček přes celou šířku cesty, jinak bez problémů.
Vloženo 17.3.2019 17:32
Stopa byla měkká, ale rolbaři upravovali,pochvala:) Projezdili jsme traťě křížem krážem.
Škoda, že pěšáci polaci nechápou,že je stále dost sněhu na lyžování a vyrazí si na tratě na procházku.
Vloženo 16.3.2019 20:23
Super dopolední svezení po čerstvě upravených tratích, málo lidí, slunce, bez vichřice.
Vloženo 16.3.2019 13:17
Jakuszyce, dopoledne. Zřejmě proběhla úprava, luxus stopy. K polednímu to jelo trochu míň, začali najíždět další bežkaři a bohužel i pěšáci. Okruhy kolem Cicha Rownia perfektní? Trochu horši část (měkčí ) směr kopalnia Stanislaw. Skol
Vloženo 15.3.2019 20:24
Po ranních kilometrech jsem oblékl suché nepropocené svršky, přezul na skate a přidal ještě 15 km kolem Červených skal. V noci připadlo 15-20 cm, ale klobouk dolů, rolby byly slyšet celý den a Poláci upravili všechny tratě, jako poslední Orle👍👍. Dole cca 800 m.n.m. znatelné oteplení, nahoře spousta sněhu. Zřejmě tím, že to upravují denně a zjevně to umí, bylo i skate vynikající. Za mě jednoznačně nejlepší úprava a zážitek za 4 dny v Jizerkach...
a pár postřehů :
https://m.youtube.com/watch?v=xH9YtFd2lrk
Vloženo 15.3.2019 11:30
Ráno v 8, prázdné parkoviště, rolby v provozu, upraveno prvních cca 20 km, v 11 hodin přibylo spousta dalších upravených kilometrů a ukázalo se i slunce. Bezkonkurenční!!!
Vloženo 14.3.2019 19:58
Dopoledne opět od nádraží v Harrachově do Jakuszyce stadion. Cesta zapadana ale sjízdná, od stadionu tratě okolo cichy rownije a krogulce projete. Kolečko pres Krogulec na Orle a zpátky do Harrachov. V zapadanych castech snih místy lepil jinak se jelo dobre. Zima pokračuje i zde.
Vloženo 13.3.2019 19:18
Nástup od nádraží Harrachově pěšky k tratím, dále na Jakuszyce obratem na Role a zpátky k nádraží. Upraveno dokonale s dvěma stopama. Sníh měkký, ale jelo se plynule. Zítra má odpoledne padat tak o víkendu bude asi ideální ježdění.
Vloženo 11.3.2019 8:01
V neděli kolem poledne Nádraží Harrachov - Mýtiny - Orle - Hala Izerska - Dzial Izerski - Nádraží Harrachov; drobný sněhodéšť se postupně změnil na regulérní sněžení, takže na červený swix to vcelku jelo. Stopy už od Mýtin upravené ještě od Biegu Piastów. Příjemné jarní svezení.
Vloženo 6.3.2019 21:11
Skate přejezd Jizerek z Jakuszyc do Bedřichova. Na stadioně v Jakuszycích leželo ještě zázemí z víkendového závodu Bieg Piastow, nicméně od železniční zastávky už nově vyříznuté stopy až k Orle a po celém přilehlém běžeckém areálu a jeho vrších. Od Orle dál neupravováno.
Vloženo 27.2.2019 21:04
Od pátku do neděle je Bieg Piastov.
Vloženo 26.2.2019 18:41
Veškeré úpravy tratí jen k večeru,logicky když přes den je ze sněhu kaše,ráno tedy dnes upraveno k lomu a nad Porebu ,vše směřuje k víkendu a závodům Bieg Piastow a proto doporučuji o víkendu tento areál považovat za uzavřený pro amatéry,nikoliv pro fanoušky závodníků a samozřejmě přihlášené závodníky.
Vloženo 24.2.2019 12:08
Z Jakuszyc na Orle upravené, stopy ledovate, rychlé. Z Orle na chatu Gorzystow stopy rozšlapané, velmi ledovate, nepříjemné.
Vloženo 22.2.2019 21:57
Dle Bilestopy.cz by mělo být upraveno. O víkendu na mrznout až praštět...
http://bilestopy.cz/pl/jakuszyce

(Odpověď na dotaz uživatele Nikola z 22.2.: Ahoj! Máte, prosím, někdo aktuální informace o stavu sněhu a stop? Mám trochu obavy vzhledem k tomu, že bylo dlouho nad nulou :( Díky moc!)
Vloženo 21.2.2019 20:58
Ahoj Láďo, pokud pojedeš na Jizerku autem, je lepší rovnou zajet autem do Jakuszyc. Parkovat se tam dá za 100,-kč a berou i české koruny. Hlavní je, že parkuješ přímo na nástupním místě bílých stop. V případě, kdy bys chtěl přejet do Jakuszyc z Jizerky na běžkách, tak jedině přes Karlovský most, dle mapy je to cca 9km, viz odkazy níže. Ale musíš se trmácet přes Jizeru (Karlovský most), což bys stejně musel cca 1,5 - 2km jít s běžkami v ruce.
Varianta 1) https://mapy.cz/zimni?planovani-trasy&x=15.3856525&y=50.8125998&z=14&rc=9i5o3xaCw3fJfi499iphSbNC5WHhH35DIhaN&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A141%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&xc=%5B%5D
Varianta 2) https://mapy.cz/zimni?planovani-trasy&x=15.3893490&y=50.8145141&z=14&rc=9i59vxaCxU9i9hvg.q&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A141%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Za mě, zajeď autem nebo i přímým vlakem (z Liberce) přímo do Jakuszyc.

(Odpověď na dotaz uživatele Láďa z 21.2.: Ahoj, nevíte prosím někdo zda se dá projet z Jizerky do Polska? Chtěl by jsem si objet okruh Jakuszyce. Od kamaráda mám info, že to tam je moc pěkné. Díky Láďa)
Vloženo 17.2.2019 18:09
Bratři Poláci se dnes na jakoukoliv úpravu totátně vykašlali. Takže na klasiku velmi špatné. Stopy špatné, zmrzlé, místy nepoužitelné. Bruslení naopak díky tvrdému podkladu dobré.
Valké parkoviště u trati je díky vyhrnutým sněhovým bariérám zmenšené a výběrčí kromě poplatku vůbec nezajímalo, že se už na parkoviště nikdo nevejde, takže tam docházelo ke kolizním situacím.
Po včerejším velkém okruhu z Bedřichova mohu srovnávat.Za mne dnes Polsko veké zklamání, zlatá Jops.
Vloženo 12.2.2019 20:57
Mýtiny - Dzial projeto od lidí,ale dá se.Na Ciechu a pak na Orle upraveno.Při troše opatrnosti se dá dojet až ke Karlovskému mostu i přes most včetně sjezdu z mostu bez sundání lyží.
Vloženo 10.2.2019 21:50
Hlavní trasy upravené, rolbu jsme potkali dopoledne od lomu, no ale hned prošli i pěší, smyčka k harrachovskému nádraží upravena.
Vloženo 8.2.2019 20:35
Opět velmi dobře upravené stopy,kromě okolí Jakuszyc i docela klidný provoz - docela málo lidí. Vyjel jsem z hranice nad nádražím Harrachov,na Dzial Izerski a pak pokračoval rovně na vrcholky. Okolo chatky pod Cichou Rowniou,výšlap nahoru a přes Samolot na Rozdrozie pod Cicha Rownia. Odtud do jakuszyc aa zpátky na nádraží Harrachov.V Mašince jsem si dal výborný Krkonošský guláš a v pohodě se vrátil do Vratislavic vlakem. Ale ve stopách příliš hodně "smetí" - drobných jehliček z modřínů a smrků = zalepené lyže v prostoru stoupacích vosků. A nedá se s tím nic dělat. Vítr patrně setřásl všechny oschlé a slabší větvičky a není v silách žádné služby to smetí odstranit. Každopádně Poláci opět nezklamali v úpravě stop,ale 5 km před a 2 km za Jakuszycemi několik lyžařských kurzů a tak slušná "proplétačka" mezi dětmi.
Vloženo 31.1.2019 19:03
Super,super,super,-nebudu hodnotit stopy-prostě co upravují vždy,upraveno.Dnes jsem volil okruh pod Vysokou kopou na Chatku Gorzystow a zpět po Velké jizerské louce na Orle a Harrachov. Okruh pro milovníky přírody,.fotografy., skituristy,-slunečno,bezvětří,hrůzně namrzlé stromy- omluva ortodoxním běžcům.Opravdu den D pro toho,kdo se rád kochá přírodou,ale dnes pastva spíš pro oči než jen běh.
Vloženo 2.2.2019 17:08
Bylo to opravdu super. Krásně upravené stopy. Paráda.
Vloženo 30.1.2019 22:32
Něco nevídaného ! Sníh úplně ideální,žádné rozdíly mezi místy na slunci a ve stínu. Bezvětří,azúro. Trefil jsem i mázu a tak "mi lyže jely i do kopců". Stopy ve stavu,jako by je vyryli těsně přede mnou. Ale dvě chybičky se našly. Přijedu z Rozdrozie pod Cicha Rownia do Jakuszyc a před vjezdem na stadion ...ROKLE ! Prostě od kolejí směrem do kopce je vyrytá rýha hluboká asi 2 metry a široká asi 10 m. A druhý nedostatek - výjezd ze stadionu do lesa směrem na Orle trochu zmatečný a hlavně - prvních cca 300 metrů totálně rozprasená stopa (asi dětmi). Ale od hranic nad nádražím Harrachov,přes Orle,rozcestí pod Cicha Rownia až zase na nádraží Harrachov (kromě zmiňovaných dvou míst) naprosto skvělá stopa.
Vloženo 29.1.2019 10:27
28.1.-pondělí..Prvním vlakem a jedou i pánové s motorovou pilou,Nabalené,namrzlé stromy,vlak jede v tunelu z převislých větví.V Jakuszycích v 8.00 upraveno,rolby v terénu,spodním dukem na Tichou rovinu a k lomu-upraveno a naprosto bez lidí.Naprostá zimní pohádka,upraveno i od lomu k Červeným skalkám a dolu ke Szklarskej Porebě.Od žel.přejezdu na Malyszevského louku a na stadion už jsou větší davy učících se dětí i dospělých.Na Orle spodní cesta jako vždy korzo,jezdí skutry se zásobami na Orle.Dolů do Harrachova opět super upraveno.Vynikající svezení,výborné podmínky,skvělá práce Biegu Piastow.Obavy mohou být z nebezpečně namrzlých stromů,pokud přijde vítr bez většího oteplení-bude mraky polomů,už nyní to padá.
Vloženo 24.1.2019 22:04
Start v podstatě na Przejszte granyczne (hraničním přechodu) nad nádražím v Harrachově. Azúro,krásné stopy,jako by byly vyryty před pár hodinami. Slušně trefená máza. Minimum běžkařů mezi hranicí a Orle,o to lepší - uklouzanější stopy mezi Orle a Jakuszycemi. Každopádně to jelo jak na motorových lyžích a v cíli jsem byl o 15% dříve než jsem plánoval. Prostě - ve všedních dnech tahle lokalit nemá konkurenci a to nemluvím o té fantastické možnosti,dojet na nádraží v Harrachově a uzavřít krásnou túru posezením U mašinky. Prostě - skvěle strávené hodiny na lyžích.
Vloženo 22.1.2019 10:24
Jakuszyce - Orle - Harrachov zastávka ČD. Tradičně krásně upravené tratě. Nikde ani mráček, stromy obalené sněhem - nádhera. Zaskočila nás přeplněné chata na Orle. Poslední úsek od hranice k vlaku nesjízdný, jsou popadané stromy.
Vloženo 21.1.2019 12:55
Výborně upraveno, jel jsem na Rozdrozie pod Ciecha, dale pod Lom Stanislaw 3 proudá dálníce, to u nás není Stopy i večer nerozšlapané. Dále na Wysokou Kopu prošlapaná stopa, Sinie Skalki a pak dolů na Rozdroze pod Kopu, prošlapané, ale na klasiku se dá. Po západním úbočí prošlapaná stopa, soupaží bez problémů až zpátky na Cieachu, potom výborně protaženo zpět do Jakuszyc. Sněhu teda fůra. Nahoře 2m, ze schroniska kouká střecha.
Vloženo 21.1.2019 23:34
Missárovou cestou od parkoviště u biatlonu směrem na polské tratě- neupraveno, rozdupáno od pěšáků, asi dva stromy přes cestu. K chatě Orle upraveno na klasiku i bruslení, poslední část jen na bruslení, ale ucházející. Orle "blesková obsluha- 10 lidí tak za třičtvrtě hodiny...Zpátky k nádraží Harrachov upraveno, jen poslední sjezd k zastávce hrozný.
Vloženo 17.1.2019 19:30
Popadané stromy jsou na trase: Jakuszyce - lom - okolo Červených skalek - podél železniční tratě zpět do Jakuszyc odstraněny. Někde po nich zůstaly drobné větvičky, na které bude stačit tak 2 cm nového sněhu. Celkově dnes moc pěkné.
Vloženo 13.1.2019 19:15
17-18h. Cca 10-15cm noveho snehu na upravenem podkladu a stale velmi huste snezeni a vitr. Skate od stadiomu k lomu a zpet celkem drina.
Vloženo 12.1.2019 21:42
Cesta na chatu Gorzystow je pro běžky nesjízdná. Pěšáci z ní udělali tankodrom. Rallye je i sjezd podél řeky k hraničnímu mostku. Potok ve spodní části teče přes cestu a vytváří sněhové barikády.. o zlomení lyží. České strany ujeté 2 dny zpátky rolbou. Jet přímo z Jakuszyc na Orle je zoufalost, pěšáci, sáňkaři, totální začátečníci... taková hra na vyhýbanou. Pěkné stopy až dolů do Szklarska Huta a odtud nahoru k lomu.
Vloženo 12.1.2019 20:57
Smyčka k Harrachovu upravena.
Vloženo 12.1.2019 16:56
Docela dobré svezení. Na klasiku asi lepší než na bruslení. Nejspíš kvůli závodům byly na dost místech natažené tři stopy vedle sebe a jenom uzoučký proužek pro bruslení. Sníh fajn, umrzlo. Jen Poláci mají ve zvyku po těch cestách chodit i pěšky, takže místy dost rozšlapáno.

Parkování funguje standardně, ale přijeli jsme pozdě, kolem 11 a to už to byl opravdu problém.
Vloženo 10.1.2019 20:23
Výborné stopy, lehce zaprášené, protože pořád sněžilo.
Vloženo 12.1.2019 20:14
Ahoj, trasy najdes na strankach http://bieg-piastow.pl/bieg-piastow


(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 12.1.: Vážení, chystáme se do Jakuszic 1. - 3. března, máme ubytování na Gorzystowě, a nevíme, kdy a které tratě budou uzavřeny během závodu Bieg Piastow. Můžete nám poradit? Díky Ivan z Mělníka)
Vloženo 8.1.2019 12:19
Vynikající,upraveno,takřka bez lidí,Bieg piastow zasluhuje za 1, ale dnes v úterý již zasypáno,ale určitě to brzy upraví jen varování na úsek od Orle z odbočky ke státní hranici,tam půl cesty vodoteč a štěrk,půl cesty muldy s ledem.Opravdu je rozumější jít těch 300m pěšky!!!!. Jinak opět doporučuji vlak,jak krásné,když nemusím hledat místo,vracet se zpět pro auto a platit zlodějům 300 za den jako na Mísečkách.
Vloženo 6.1.2019 18:02
Naprosto super svezení!
Stadion › Rozcestí pod Tichou rovinou › Samolot › Orle › Harrachov
Vloženo 5.1.2019 17:09
Ahoj, mapa funguje, jen chybí aktuální informace. Můžeš poslat své info o trati na provozovatele nebo se zapojit do projektu. martin.votrubec@capsa.cz

(Odpověď na dotaz uživatele Miloslav z 3.1.: Proč nefunguje skimapa Jakuszyce ?)
Vloženo 1.1.2019 19:45
Z Josefáče od vlaku nahoru na MHB, mokrý starý sníh (nahoru jsem dal oranžový toko klister ... krásně to stoupalo, ale nahoře musel jít komplet dolů a už to drželo v pohodě na tuhém modrofialovém speciálu), od MHB výše nový sníh a krásná stopa jak na klasiku, tak skate, přes Knajpu(zavřeno) po Jezdecké na Jizerku, nově upraven i sjezd k Jizeře - díky OPS, od Jizery tak 200m nutno pěšky, pak už to klasicky jde (vydupáno od lidí), Orle (hodně lidí),moc hezká trasa na Zwalisko ...méně frekventovaná trasa, kvalitně upravená, sjezd nad Szklarskou Porebu nově rolbované (pozor na pár míst, kde rolba vyryla podklad hlíny, ale lehce se tomu dá vyhnout), pak nahoru kolem trati do Jakuszyc. Zima jak v pohádce.
Vloženo 30.12.2018 8:43
Vetsina stop cerstve upravena a v perfektnim stavu na skate i klasiku. Neni projety pytel k Harrachovu. Polaci maji 1, nasli fungujici model pro svoje nejlepsi trate. Na rozdil od ceskeho nefunkcniho modelu se slovenskym Tatra Mountain Resorts na Miseckach.....
Vloženo 29.12.2018 16:21
Z Jakuszyc Dolním Duktem, plán jet přímo po turistické modré směr chata Górzystów vzala za své asi 100m po vyjetí z rolbovky, protože to bylo totálně rozšlapané od pěších a v ledové krustě to by byl boj a strach o lyže, takže klasicky na Orle, pak soupaž na chatu Górzystów s představou, že dále bude rolba ... bohužel zklamání, protože alespoň k Polane Izerské to bylo projeté pásovým vozidlem a celkem slušně se klasicky dalo jet, ale na schronisko na Stogu Izerskim už "pajdání" v rozbité stopě (jel jsem přes vrchol, ten největší sjezd zpět lze objet kolem oplocenky - namapováno cestou nahoru:-) ... Zpět to již bylo lepší, překvapivě dost běžkařů i přes tyto mizerné podmínky už vytvořili slušnější stopu a tím, že je to z kopce, tak to je rychlé. Zpět směr Orle klasicky v turistické stopě, sjezd k mostu přes Jizeru částečně pěšky - hodně potoků, od Jizery už rolba a pohoda, docela dost pršelo, na kiosku už začalo chumelit, pak po krásné rolbovce kolem Protrženky a Mariánsko horských bud do Josefáče na vlak - krásná rolbovka se stopou jak pro závody, málo lidí. V Josefáči na nádraží skvělá hospoda:-)
Vloženo 28.12.2018 19:47
Vlhký sníh s téměř klistrovou stopou. Měl jsem mikrokontakt, který v horních partiích držel skvěle, směrem k Porubě to bylo horší. Na hladké lyže bych asi použil žlutý holmes nebo VR60. Stopy jsou upravené, bohužel spodní voda na řadě z nich zanechala stopy, obvzláště to platí o cestě dolů k Porubě, kde už koukají občas kameny. Její přípojka vycházející za rozcestím Cicha rovňa a lomu je celá zborcená a podemletá - tam bych už nejel. Kdo bude mít zájem o přihlášení na Piasty, hledejte bílé kontejnery na horním parkovišti s velkým žlutým logem a připravte si hotovost.
Vloženo 26.12.2018 17:36
Skvělé podmínky, stopy krásné, ale ne ještě všude. Bohužel směr Harrachov stopy ještě nejsou, museli jsme zpět přes "vaclavak" k parkovišti.
Vloženo 26.12.2018 17:21
Vynikající podmínky, teplota těsně pod nulou, skiny nádherně držely, nový prašan, sněhu mraky, stopy vypreparované. Na skate krásný podklad. Jenom bylo poměrně hodně lidí, z parkoviště na Orle to je tradičně Václavák 😀
Vloženo 20.12.2018 19:50
Dopoledne přejezd od nádraží v Harrachově do Jakuszyce. Cesta od nádraží k stog izerski jen proslapnuta dále už upravený okruh z Jakuszyce na orle a zpátky s 2 stopami. Dopoledne ideální odpoledne mírně zasypane čerstvým sněhem. Jelo to slušně.
Vloženo 18.12.2018 8:27
Aktuální informace o úpravách: http://bieg-piastow.pl
Mapy upravených tras : http://bieg-piastow.pl/trasy
Vloženo 18.12.2018 7:34
Mělo by to být http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 17.12.: Dobrý den, víte někdo odkaz na úpravu stop v Jakuszycích podobnou skimapě v Jizerkách ? Díky.)
Vloženo 17.12.2018 16:11
Jakuszyce si již drží svoji vysokou kvalitu, začíná být skvěle upraveno, pěkné lyžování.
Vloženo 15.12.2018 18:55
Prozatím parkování zdarma, je to ale vyváženo malým počtem kilometrů najetých stop, chybí zřejmě sníh. Vyjma začátku cesty na Orle je to ideální pro bruslaře. Na klasiku byl dnes zvláštní sníh a vysoká vlhkost, nedržela VR45 ani Rhode -2-8, nejlepší vyšla V45 - modrý extra. Kdo byl zvyklí na stadion, tak je z něho jen torzo, zůstaly jen garáže pro skůtry a nové buňky sociálek, příští rok zřejmě dojde ke stavbě zázemí uspokojujícího Světový pohár.
https://www.google.com/search?q=stadion+jakuszyce,+projekt+architektoniczny&client=firefox-b&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=RvNltV8vBKN5yM%253A%252CAs16JR5t6EGPxM%252C_&usg=AI4_-kQfRAGBtfnoV0NlQjOeeK8PK4c8-Q&sa=X&ved=2ahUKEwiurLS7s6LfAhVEaVAKHRyzADMQ9QEwAXoECAYQBA#imgrc=RvNltV8vBKN5yM:
Vloženo 15.12.2018 17:09
Upraven okruh Stadion, Rozcestí pod Tichou rovinou (ne však po silnici ale paralelní cestou "druhá odbočka vpravo ze stadionu", Orle, Stadion + pytlík kolem Samoletu a Tiché roviny (i směrem na Orle).

Neupraveno směr z Orle na Harrachov – je tam padlý strom a probíhají lesnické práce.

Svezení pěkné, lidí málo...
Vloženo 12.12.2018 17:30
Rolba na některé úseky vyjela i dneska. Stopy ale zase nedělala a podle facbookového příspěvku na Biag Piastow se zdá, že ani v blízké době nebude (i když, všechno může být jinak, protože moje polština je hodně špatná). Co je tedy projetého? Od stadionu nahoru k rozcestí s budkou se dá jet jenom tou "horní" cestou. Taková delší, co vede kolem posedu a přijede zespodu, tak ta je netknutá. Z rozcestí s budkou se dá pokračovat akorát na Orle (můžete i k lomu, ale jen vyšlapanou stopou od opravdových srdcařů), z Orle se pak dá jet tím prudkým kopcem na Samolot. Od Samolotu je tam jeden krátký pytlík a pak už to jde jenom zpátky prudkou dolů na stadion. Kolem stadionu je projeto pár spojovacích cest, ale nic velkého, takže dohromady to v podstatě dává jeden okruh. Občas je to měkké, ale většinou v pohodě. Pro klasiky je to bez té stopy utrpení. Mějte se.
Vloženo 11.12.2018 16:39
Rolby dnes v Jakuszycích vyrazily už dopoledne. Jely ze stadionu nahoru, ale zatím pouze utahovaly pro skate, žádnou stopu na klasiku nevyřízly. Přes den ještě hodně sypalo a i teď stále padá a asi bude i přes noc. Doufám že stopy vyříznou nad ránem a zítra napíšu, co všechno projely. Ze dnešního dopoledne vím, že na Orle nebyly.
Vloženo 11.12.2018 14:41
Rolba v Jakuszycích již vyrazila.

https://www.facebook.com/biegpiastow/posts/1822778897848306

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jakuszyce a okolí