Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2014 14:23
Labská bouda je již naprosto v pohodě dostupná na kole....silnice úplně holá.
Vloženo 31.3.2014 17:19
Ahoj, včera 30.3. jsem jel Mísečky-Vrbatovka-Pramen Labe-Violík-Sněžné jámy a zpět. Až do 4. zatáčky silnice z Míseček na Zlaťák (ta před dlouhou rovinou) to bylo střídavý nošení a lyžování, pak ta dlouhá rovina nahoře už dobrá, ale místama už bylo jen kolem 5 cm sněhu. Od Vrbatovky až po Violík sněhu plno, tam se bude dát lyžovat ještě pár dní. Z Violíku na Sněžný jámy včera ok, ale myslím, že teď už to bude spíš nošení. Stejně tak silnice Míseček až na Vrbatovku bude teď v týdnu už jen nošení lyží. Doporučuju vyjet sjezdovku na Medvědín a jet po červené značce na Zlaté Návrší, tam sníh je.
Vloženo 30.3.2014 8:52
Medvědín - Zlaté návrší v pohodě, asi 20 cm vlhkého sněhu, 5 míst nutno objet, na silnici na Vrbatovu bd. párkrát lehce prosvítal asfalt. Vrbatova bd - Labská bouda min. 50cm, Labská - Martinova bd. dobré 30cm, Martinova - býv. Petrovy bd. jen tak tak, opačným směrem by to ve sjezdu nešlo. Petrovy bd. - Špindlerova bd. lze z 50%. Věřím, že i dál na Luční to celkem půjde ještě 30.3. Sníh pomalý, klistr červený, odpoledne by šel i teplejší.
Vloženo 27.3.2014 18:10
Zůstaňte na zemi. Tratě na H. Mísečkách v SO, NE budou max. na staré lyže a jen v lese. Je možné, že z H. Míseček směrem na Vrbatovou boudu se část trasy ponesou lyže. Jistota sněhu a krásné počasí bude až z Vrbatovy b. na Labskou b. a okolí. V PÁ může ještě přijít slabý déšť. Předpověď počasí na víkend zde: http://www.yr.no/sted/Tsjekkia/Annet/Labská_bouda/
Vloženo 27.3.2014 10:21
Ještě upřesním svůj předchozí zápis: Nového sněhu na hřebenech bylo asi více. Ta mnou hlášená vrstva 5-10 cm byla ta nejčerstvější, ale dalších cca 10-20 cm pod ní asi také napadlo někdy od neděle, jen to bylo mnohem hutnější.
Na běžkařských okruzích na Mísečkách jsem už nebyl.
Vloženo 26.3.2014 21:08
Mísečky - Vrbatka - Harrachovy kameny - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vysoké Kolo - Martinovka - Labská bouda - Mísečky.
Nového sněhu je 5-10cm. Na Mísečkách to taje, asfalt končí cca 100m nad Jilemnickou. Silnici na Labskou dnes projela rolba, ale moc to neudusala. Na Vrbatku musely chodit odpoledne davy pěších, protože silnice je celoplošně zdupadá, k večeru už to umrzalo a dolů se po těch hrbolech jelo celkem nepříjemně. Nahoru to nebude o moc lepší, i když jsme viděli někoho bruslit. Z Vrbatky na Labskou už to zdupaný není vůbec, ale rolba to moc neudusala, bruslení asi nebude zcele požitek. Zbytek cesty má čerstvě vyjetou stopu na klasiku (část jsme vyjeli dnes my). Bohužel v ní občas šli pěší nebo na sněžnicích (obojí s dost devastujícím účinkem). Z Vosecký stopa nevedla ani po zelený ani po hřebenovce.
Sníh už není prachový, na slunci měkne a někdy i mejdlovatěl. Trochu na to držel žlutý klistr Skivo, ale občas klouzal i ten (na zbytku prašanu samozřejmě naopak lepil.) Na Labské louce je sněhu asi půl metru, podobně i na hřebeni a to i na cestách (jen u Sněžných jam je vyfoukaný, ale projet se to dá). Nejméně sněhu je kolem Vrbatovy mohyly - několik úseků s asfaltem, které jde zatím celkem objet loukou. Podařílo se nám sjet východní svah Vysokého kola, cesta dál na Mužské kameny vypadala taky dobře, ale my už to otočili na Velkém Šišáku.
Vrbatka byla zavřená (možná otevřeli přes poledne), na Labské jsme byli sami, ale vřele nás pohostili. Dnes bylo polojasno, ale slunce má sílu a zejména na urolbovaných tratích mizí sníh rychle. Myslím, že projetý okruh kolem Labské boudy do víkendu vydrží, ale kolem Vrbatky to bude na přenášení. Jsem optimistický i k hřebenové cestě, totéž pro cestu od Čtyř pánů směrem na Lysou - tam nový sníh opravdu pomohl. Dnes byly (i k večeru) ještě bílé stromy, prostě klasická zimní idylka.
Vloženo 21.3.2014 21:16
pátek 21.3. Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská Louka - Harrachovy kameny - Vrbatova bouda - dolů p o silnici - odbočka nahoru po spojnici k horní stanici Medvědína a zpět - Horní Mísečky
(skate) - dopoledne - slunečno, poměrně foukalo ale bylo to v poho.
ad Kuba z 20.3., popsal sněhové podmínky velmi přesně. Sníh se mimo hlavní cestu bořil , silnice k Vrbatce a dále projeta k L.louce za účelem co nejrychlejšího odtání zbývajícího sněhu. Paradoxně by to po této "úpravě" mnohdy jelo na běžkách i lépe než minulý pátek, přibývající chodci a jejich šlápoty však jednoznačně určují, komu budou za pár hodin, možná dní patřit vrcholové partie Krkonoš. Silnice zejména v dolních dvou zatáčkách při sjezdu = s opatrností, odtává sníh rychle. Kdo si ale chtěl užít slunce a trochu pohybu na čerstvém vzduchu = paráda. A o to přece v tomto období jde..
Vloženo 21.3.2014 9:38
Čtvrtek 20. 3. 2014: Trasa Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Růženčina zahrádka - Labská louka - Česká budka - Sněžné jámy - Labská bouda - Vrbatova bouda - Medvědín - Horní Mísečky (skate). Na začátku, z Horních Míseček, je třeba cca 1 kilometr nést, pak jsme nazuli. Cestou na Vrbatovu boudu jsme dvakrát krátce přenášeli. Bohužel již ani hlavní spojnici Horní Mísečky - Labská bouda neupravují pro běžkaře, naopak z ní odhrnují sníh, aby usnadnili pohyb pěším a zásobování. Proto v lesních úsecích nad Horními Mísečkami a v úseku Vrbatova bouda - Labská bouda zbývá pouze tenká vrstva sněhu, která rychle odtává, což je jejich cílem. Podmínky se tedy mění každým dnem a na těchto úsecích tomu dávám poslední den dva než bude více úseků s nesjízdných:( Od České budky na Sněžné jámy je to více o přenášení než jízdě (míst bez sněhu je již více než se sněhem). Ostatní úseky (okolo Růženčiny zahrádky a Labské louky) doporučuji spíše na klasiku, při skatu se hodně bořilo, sněhu bylo dost, ale neupraveno. V případě dotazů reagujte, rád odpovím.
Vloženo 19.3.2014 9:49
Tak to teď nevím, jak to vypadá z Míseček nahoru. Ten pátek se muselo kousek, opravdu ne moc daleko nad Jilemnickou boudu nést, jinak to bylo sjízdné. Blbé to bylo v noci dolů, měsíc sice krásně svítil, ale zoraná cesta na noc umrzla.
Vloženo 16.3.2014 13:57
K Vrbatově boudě, přes návrší, k Labské boudě a pramenu ... sněhu dost.
Vloženo 11.3.2014 11:58
Jo,celá republika bez sněhu,celý Krkonoše bez sněhu, jen ten poslední 2km okruh na střelnici a zpět je ok, a oni se musí procházet zrovna tam.Ačkoli se tam nedá ani nikam dojít. Prostě to nikam nevede, jen 2km smyčka v lese. Tady ty výmluvy typu, že se nedá v Krkonoších pěšky nikam jít, aby se nechodilo po tratích, tuto zimu prostě nezaberou. Je to normální bezohlednej dobytek.
Vloženo 12.3.2014 8:58
Šli jsem na běžkách od Špindlerovky po hřebeni na západ.... Sníh tak od 1200m a výš. Od Špindlerovky až po Sněžné jámy většinou sníh je, ale stopa rozdrbaná, občas koukají šutry, často se nosí. Od Sněžných jam přes Labskou louku až po Voseckou velmi dobré podmínky.....
Vloženo 11.3.2014 10:41
Od Jilemnické boudy se musí lyže směrem na Vrbatovu boudu asi 200 nést, poté je to již v pořádku. Jinak se chodci začali pohybovat nejen na Masarykově silnici, ale i na tratích na Mísečkách. Jim doporučuji Český ráj, tam je na pěší výlety ideální stav!
Vloženo 10.3.2014 10:58
trasa Medvědín - Vrbatova - Vosecká - Labská - Horní Mísečky.
Okolo deváté ráno sníh místy namrzlý, potom začal docela tát. Sníh je přemrzlý, hrubozrnný, težký. Stopy spíš na bruslení, ale na trase byl sníh všude.
Vloženo 2.3.2014 21:36
I cesta ze Špindlu na Mísečky je v dobrém stavu, kromě pár úseků ve spodní části kolem sjezdovek, kde je holý asfalt, ale to je celkem cca sto metrů na přenášení. Jak se vjede na severní stranu kopce, tak je to bez problému.
Stadion na Mísečkách byl k večeru už velká louže.
Vloženo 2.3.2014 20:02
mísečky - vrbatovka - labská louka - sněžné jámy - labská bouda - vrbatovka - horní mísečky...
sníh je všude. nahoře za vrbatovkou to ještě dokonce vypadá jak v zimě:-) odpoledne už sjezd z vrbatovky na horní mísečky po morkým, ale sníh až k autobusu.
Vloženo 3.3.2014 18:47
Mísečky - Vrbatova - pramen Labe .- hranice - Sněžné Jámy - zpět po hranici na Voseckou - Krakonošova snídaně - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova - Mísečky. Po Krakonošovu snídani zmrzlý sníh, na hranicích místy holé kameny. Z Vosecké zmrzlý držkopád. Okolo Ručiček a Dvoraček mokrý hluboký sníh, nutno nosit. Výstup ze Dvoraček též s lyžema v rukou. Jinak paráda.
Vloženo 1.3.2014 20:50
Mísečky dnes dobré. Okruh pětka pěkně upravený a ráno i dobrý sníh, na Vrbatovku sněhu dost, jen se to po obědě na sluníčku začalo bořit. Za Vrbatokou parádní poježdění i po obědě. Příjemné překvapení.
Vloženo 1.3.2014 13:05
Z Hornich Misecek do Spindlu uz je to spatne. V polovine dosel snih a musi se jit pesky. Bylo to zledovatele a plne kaminku.
Vloženo 25.2.2014 19:17
Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská louka dopoledne výborný sníh, výstup v pohodě i na červený vosk. Směrem na Voseckou boudu umydlené, občas led, ale jde to. Z Vosecké boudy dolů - alespoň začátek nejprudšího klesání - raději bez lyží, led. Pak doprava směr Terex (Janouškova cesta) souvislá pokrývka mokrého sněhu. Na letošní zimu dobré :)
Vloženo 24.2.2014 17:03
Běžecké tratě Horní Mísečky: 2km okruh (na střelnici) nově upravený, 5km okruh upravený asi dříve. Sněhu dostatečně, žádné kameny. Úseky ve stínu jsou příjemně tvrdé, ale lze se do nich zaříznout a je na nich i trochu naškrábáno sněhu, takže to drží i na klasiku. Leďák jen na pár místech kolem lanovky z Labské. Kam svítí slunce (cca 1/3 trati), tam je hnojný firn. Obdobně vypadá i cesta k medvědínským sjezdovkám. Mazal jsem klistr modrý K30, fialový K50 a univerzál K21 a drželo to skoro všude.
Vloženo 23.2.2014 22:50
Horní Mísečky - Vrbatova - Labská - pramen Labe - Vosecká a zpět. Paráda, sněhu pořád dost, dnes jasno a teplota okolo nuly.
Sníh je samozřejmě dole v lese mokrý a nahoře na pláních ledovatý, stopy na klasiku téměř nikde nejsou, ale i přesto to bylo pěkné poježdění.
Vloženo 23.2.2014 22:01
Dnes Horní Mísečky - Vrbatova - Labská - hranice - Vosecká - Labská louka - Vrbatova - Mísečky. Vše super kromě úseku po červené na hranicích na Voseckou. Zbytek super, žádné kamínky. V pátek asi pár cm připadlo, takže vrchní vrstava sněhu byla krásně čerstvá.
Vloženo 22.2.2014 21:02
Ze Špindlu na Mísečky a dál na Vrbatovku je to paráda. I dál k prameni Labe, k Labské boudě i k hranicím se jede pěkně, je to snad i srovnáno rolbou, žádný led nebo nedostatek sněhu.
Cesta po hranicích už ale byla hodně tvrdá, zledovatělá, tam se nebruslí dobře, ale dá se.
Závodní sedmička na Mísečkách už je horší, zatím s opatrností sjízdná (místy kamení).
Vloženo 22.2.2014 20:57
Jeli jsme z Medvědína na Vrbatku a dále na Voseckou, překvapivě výborné podmínky, krásný sníh celý úsek.
Vloženo 19.2.2014 17:45
Sníh je, akorát z Pláně do Špindlu bych jel radši po sjezdovce, páč dole už leze asfalt. Jináč hraniční hřeben je místy vyfoukanej na led, a třeba ze Sněžnejch dolů to bude asi jenom pro tvrďáky:-D
Vloženo 18.2.2014 12:35
Víme, jak to vypadá nahoře. Info je zde už napsané.
Mně se tuto zimu po hřebenech Krkonoš jezdí dobře.
Vloženo 19.2.2014 13:08
Cesta Horni Miescky - Vrbatova Bouda a potom na Labskou Boude velmi dobre, potom Pramen Labe - Violik a dal nad Snezne Jamy neco vyfoukane, ale neni to velky problem.
Vloženo 18.2.2014 22:40
Hraniční hřeben je místy vyfoukanej na led, ale jinak je všude 5cm novějšího sněhu, takže v pohodě.
Vloženo 16.2.2014 12:15
Cesta z Hornich Misecek na Vrbatovu boudu je na bezkovani v pohode. Cesty na Labskou boudu, Pramen labe a Ceskou budku jsou taky na bezkovani super. Okolo Hornich Misecek jsme dali 5ti kilometrovy zavodni okruh a ten byl take upraveny a bez vydrenych mist.
Vloženo 15.2.2014 21:37
Cesta z Horních Míseček na Vrbatovu boudu je úplně v pohodě. Nahoře sněhu dostatek.
a.
Vloženo 10.2.2014 11:51
Sedime na Vrbatově boudě, cesta z Hornich Miseček paráda, je jasno, tyčí se panoramata, mame v planu dal na Labskou a Voseckou, tak uvidime. Lyžařům a sportu zdar.
Vloženo 9.2.2014 7:32
Na Horních Mísečkách, polojasno okolo O st. Běžecké tratě upravené, nejlepší tratě jsou 5 a 7 km. Na Václaváku ve stopě jehličí, Na Rovinku a Benecko po celé trase nesjízdné. Horní Mísečky - Vrbatova b - Labská bouda sněhu na běžky dostatek asi 15 - 40 cm. Labská bouda má otevřeno, polévka 50 Kč. Na Horních Mísečkách v 10 hod. parkoviště zdarma a celé obsazeno.
Vloženo 6.2.2014 18:49
Zdar,je to tak v pohodě,že to lepší bejt už nemůže. Pětka je taky v pohodě.
Vloženo 3.2.2014 15:04
Benecko stadion ok, trate v lese spatne, malo snehu, rozdupane, max. na kamenacky.... Vaclavak ok, sjezd k Rovince lezou kameny, lepsi sejit....k Piratovi spise na kamenacky, asi 30m se prenasi...dal o neco lepsi, od prejezdu sjezdovky Labska projeto CI spise rozryto rolbou (pasy , neupravovala za sebou)....Misecky ok....druhou stranou z Rovinky smerem/okolo Janovy Hory je to ok prvni 2km...dal jsem nejel, ale co rikali ostatni, dal uz spatne.
Vloženo 6.2.2014 16:56
Misecky kolem stadionu a kolecka na snih velmi dobre podminky. Jen nevim jake to tam bude dneska. Vikend byl dobry jak na brusleni tak na klasiku.
Vloženo 31.1.2014 19:31
Na klasiku i bruslení výborné. Tratě upravené, horší stav pouze výjimečně. Sjízdná závodní 3 i 5km trať a cesta k lanovce ze špindlu a asi i něco dalšího ale to jsem nejel.
Vloženo 26.1.2014 17:52
Mísečky - sněhu sice málo, ale dalo se s normálníma lyžema. Občas kamínky, ale jinak ok. Tratě jsou upravené od minulého týdne, kdy se v neděli jela klasika. Svažnice na Medvědím upravená ze soboty večer.
Vloženo 25.1.2014 21:04
Upraveny svážnice a Medvědín, pětka z větší části bez úpravy. Na pětce nahoře nad sjezdovkou vyhrabané nečistoty, na Medvědínské svážnici taky sem tam nepořádek. Na Zlaťák v pohodě, ale od odbočky na Medvědín oraniště. Na kamínky se dá sem tam narazit všude, sněhu je opravdu málo, ale dá se celkem slušně, s opatrností i s lepšími lyžemi. Směr Benecko bez sněhu.
Vloženo 25.1.2014 19:26
Dnes z Míseček na Vrbatův pomník, Labskou boudu, Pramen Labe a Čtyři pány. Podmínky super a počasí ještě lepší! Doporučujeme :-)
Vloženo 24.1.2014 20:12
Mísečky podle zpráv sjízdné,jedu!
Vloženo 24.1.2014 14:14
Obě svážnice v pohodě,zmrzlej podklad a prašan,pětka taky ok,jen u lanovky leze trochu led a pár kamínků.Sedmička neupravena,ale sjízdná.
Vloženo 19.1.2014 19:04
Na tratich byly dopoledne zavody.Dalo se jezdit na svaznici k zavore, tam pekne upravena trat.Pak z Misecek na Vrbatovku, cesta ujezdena, dalo se krasne bruslit.Na tu letosni bidu celkove pekne jezdeni.Diky teplote plus 4 snih mizi pred ocima:(
Vloženo 15.1.2014 10:02
Při té bídě, jaká se sněhem všude je, to na Mísečkách bylo luxusní svezení - obě svážnice i pětka krásně upravené, žádné šutry. Dá se pěkně potrénovat
Vloženo 13.1.2014 0:24
Připadlo pár čísel, začal jsem svážnicí na Medvědín, pak sjel na okruhy a vyrazil na Rovinku. Bacha na šutry u před Labskou sjezdovkou, přeskakuje se pár potoků, ale dalo se. Vyrazil jsem okouknout druhou větev směr janova skála, ale nedostatek sněhu a šutry u Zákoutí a za odb. k chatě Tereza mne přinutily vrátit se zpět. Pak jsem jezdil sem a tam mezi Labskou sjezdovkou a zatáčkou Medvědínské svážnice. S batohem na zádech jsem sjel (po modré 13B) až do centra Špindlu. V některých prudších sjezdech vadily velké šutry.

Fotky na Picase: https://picasaweb.google.com/106210818202318735165/2014_01_Misecky#
Vloženo 12.1.2014 22:51
Na Mísečkách trochu připadlo (tak 2 cm), závodní pětka je dobrá, silnice na Vrbatovku taky, ale projeto jen na Medvědín. Vybruslit se to ale dalo.
Vloženo 12.1.2014 19:07
Benecko-Mísečky
Na trati novy a výborný sníh. Stopa žádná, ale přesto příjemné svezení.
Vloženo 13.1.2014 0:16
Na Medvědín urolbováno, pak po červené přes Šmídovu vyhlídku, mým skatům se to nelíbilo :-). Přes Vrbatovku po zledovatělé stopě na Labskou boudu, odtud po modré na rozc. 4 pánů - dobře se bruslilo. Sjezd v Vosecké a pět - odhadem týden neprojeto, ale dalo se. Návrat na Mísečky a pokus o projetí 10 km okruhu - zatím nedoporučuju. Na závěr svážnice Medvědín - lahůdka. Fotky na Picase: https://picasaweb.google.com/106210818202318735165/2014_U_Kotle#
Vloženo 5.1.2014 20:59
Pětka na Mísečkách už je místy s hlínou a je to den ode dne viditelně horší. Dobře sjízdná je silnice na Vrbatovku a svážnice do Špindlu (jen ve spodní části je už trochu štěrk).
Vloženo 5.1.2014 14:04
Mísečky-Vrbatova b.-Labská-Sněžné jámy-Vosecká b.-Ručičky-Dvoračky- Mísečky. Cesta nahoru měkký sníh, nahoře tvrdý zmrzlý sníh bez běžecký stop. Vosecká - Ručičky upraveno, stopa, hodně hrubý, přemrzlý sníh. Dvoračky - Mísečky po zelené jen pěšky.
Vloženo 4.1.2014 18:12
Dnes jsem byl na Benecku na závodních tratích. V lese není sníh pro závody žádný, ale hlavní promenáda směr Rovinka je úplně v pohodě. Dá se očekávat, že směrem na Mísečky to taky nějak půjde.
Vloženo 3.1.2014 14:57
Závodní tratě na Horních Mísečkách upraveny zřejmě včera, přes noc to pokryl cca 1cm nového mokřejšího sněhu. Pak jsem to vzal na Vrbatovu boudu, až k odbočce na Medvědín se bruslilo hůř, jak to rozjela rolba. Pokračoval jsem dál k odbočce na Labskou boudu, kde se bruslilo moc hezky. Zkusil jsem sjet až k Vosecký boudě, ale při návratu ten začátek nebyl pro bruslení nejpříjemnější díky zmrzlým stopám a závějím, ale pro mě pořád lepší než kroužit po okruhu ;-) Každopádně podklad je zmrzlý na kost a bruslit se dá snad všude ...
Vloženo 30.12.2013 21:19
Dopoledne skate na H.Mísečkách a přilehlých tratích, odpoledne klasika na Vrbatovu boudu a hřeben. Závodní tratě stále velmi kvalitně upraveny, sníh již několikrát přemrzlý-krupice. Z Míseček na hřeben utažená cesta bez stopy, místy vyjetá mírná koryta. Velké množství turistů místy přes celou šířku cesty. Na hřebenu led s převějemi zmrzlého sněhu.
Vloženo 27.12.2013 18:43
Pětka a obě svážnice OK, sedmička s jehličím, ale nic z toho neleze. Na tu bídu všude okolo to je dobrý. Bohužel pěšáci neznají slitování - jelikož není nikde sníh a oni nemají co rozšlapávat, tak se asi všichni museli sjet sem, aby tady dojebali těch pár posledních km slušnejch tratí. Jó, panečku, taková procházka ze staďáku na střelnici a zpátky, to je ale zážitek :-(
Vloženo 20.12.2013 10:17
Benecko-H.Mísečky sjízdné jen s velkými obtížemi. Od Rovinky k závoře ujeté jen stopami od auta, dále ledový krunýř se stopami chodců a jedna prošlápnutá nerovná zmrzlá stopa. Přes Janovu horu prakticky nesjízdné (rozježděné, zmrzlé)
Vloženo 19.12.2013 20:18
Na H.Mísečkách čerstvě projeté tratě před sobotním závodem. Jel jsem 5 km okruh, celý upravený i se stopami. Na stadionu vyhrazené koridory pro závod, lze s opatrností projíždět.
Vloženo 15.12.2013 21:13
Tratě na Mísečkách upravené 5km a 7km, stopa zledovatělá. Zbytek 10km okruhu neupravený, vymrzlé šikmé stopy po bruslení. Kolem stadionu až ke střelnici hodně "písku".

Silnice na Vrbatku zmrzlá, ale ne led (dalo se do toho zaříznout) a zbrázděná skůtry. Ve spodní části (kde jezdí sjezdaři) hodně písku. Cesta na Labskou vyjetá pásy rolby a skůtrů. Zbytek cest zmrzlý starý sníh, ale ne led (ani krusta). Červená hřebenovka na Sněžné jámy vyjetá pásákem, trochu po tom šlo bruslit. Sněhu všude dostatek, pár šutrů jen u Sněžných jam.
Na klasiku jsem skoro nedokázal namazat (zapomněl jsem modrý klistr), fialový klistr držel jen malinko. Dnes nesvítilo Slunce a bylo kolem nuly, takže byl sníh celkem svižný.
Vloženo 12.12.2013 16:16
Nevím teda, ale od Labské b. to urolbováno(upraveno) určitě nebylo.(projíždějí tam asi rolbou, ale neupravují za sebou) Vypadá to, že snad od Vrbatovky dolu to upraveno nějak bylo. Ale každopáděně je to šíleně rozježděné od skůtrů. Nahoru se celkem bruslit dalo, ale dolu plužit v tom rychlém, tvrdém a rozježděném sněhu bylo hrozný. Na Mísekách upravena i sedmička. Hlína lezla snad jen na jednom místě. Stopa na klasiku, tak na půl okruhu. Mísečky super!
Vloženo 11.12.2013 16:54
Špindlerovka-Sněžné jámy - Vrbatka-Mísečky-Špindl. Na hřebenech zmrzlý, místy naopak měkký. Stopa není nebo jen od skialp. K Petrovce urolbovano, od Sněžných jam taky. Od Labsky boudy urolbovano a uhlazeno. Vrbatka zavrená. Na Mísečkách zmzlý ne, spíš takový mýdlo. Ve Špindlu voda. Ale lyže jsem sundal až na P. Super počasí, inverze, od Petrovky jasno a teplo. Dole hnus.
Vloženo 7.12.2013 13:24
Mísečky - sněhu spousta, stopy zatím neupravené s výjimkou krátkého kolečka okolo stadionu - jenom na bruslení.
Vloženo 1.12.2013 18:26
Potvrzuju co píše Mirek. Mísečky dnes naprosto v pohodě. Sněhu kolem 30cm. Snad jen kdyby rolba projela po ránu, ale to už bych chtěl moc. Spokojenost! Věřim, že to už nesleze.
Vloženo 1.12.2013 17:08
Na Mísečkách stále paráda. Ráno to nově rolbou projeto nebylo, připadlo dalších 5cm sněhu, takže to šlo jak na bruslení, tak na klasiku (vyjela se stopa u kraje). Stav úprav platí ten samý (stadion, jeho okolí a svážnice).

Odpoledne, když jsem odjížděl, navíc vše projela znovu široká rolba, takže vše se ještě jednou dobře udusalo.

Myslím nebo spíše doufám, že na Mísečkách se snad už bude dát lyžovat od teď po celou zimu. Příští týden nijak tát nemá a navíc má i něco připadnout. A sněhu je tam cca 30-35cm. Odhaduji to podle výšky sněhu, který jsem odhazoval dnes ze střechy auta :-)
Vloženo 30.11.2013 16:53
Na Mísečkách se už lyžuje úplně parádně na upravených stopách. Stadion, svážnice na střelnice i svážnice na Medvědín + pár cest v okolí stadionu jsou projety rolbou. Ráno to projely malou rolbou, odpoledne i tou velkou. Takže na skate žádný problém, na klasiku nejsou vyříznuté stopy, protože není do čeho. Dnes jsem nepotkal za celý den ani jeden šutr. Krásné lyžování na konci listopadu.
Vloženo 29.11.2013 21:34
Dneska jsme lyzovali na stadionu a na obou svaznicich. Lyzovat se da. Lepsi na klasiku. Odpoledne zacalo snezit, takze snad do zitra neco pripadne.
Vloženo 28.11.2013 17:52
Na Mísečkách se trochu lyžovat dá. Sice žádná sláva, ale jde to !!!

Asfaltka na Vrbatovu boudu je na běžkách sjízdná, je to taková zmrzlá krusta a místy sice potkáte při odrazu asfalt, ale na kameňačky dobrý. Jezdit se vyplatí jen v té lesní spodní části, otevřený vršek je výrazně více vytátý nebo vyfoukaný.

Na stadionu je taky sníh, na soupaž dobrý. Všude je krusta, kterou se při lyžování propadnete až dolů na trávu.

Nějaký sníh má snad ještě napadnout, tahle krusta je dobrý základ.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko