Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno několik hlavních lyžařských středisek v této oblasti. Aktuálně to jsou směrem od…
O oblasti
Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno několik hlavních lyžařských středisek v této oblasti. Aktuálně to jsou směrem od západu na východ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, okolí Cínovce, Telnice (Adolfov) a organizačně jsou součástí Krušnohorské bílé stopy i trasy v okolí Petrovic. K těm se sice z Adolfova dá dojet přes Krásný Les i na lyžích, ale my už je společně s dalšími tratěmi u Tisé řadíme oblasti Děčínského sněžníku.
A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře ve východní části Krušných hor kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích na mnoha místech. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).
Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.
Jak přispět na úpravu stop: Dlouhá Louka - Fláje, Cínovec - Nové Město, Adolfov