Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 11 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
4 zprávy byly přesunuty do obecné diskuse
Dotaz Vloženo 24.1.2021 12:55
Hezký den, rád bych se zeptal na možnost večerního bezkovani na Dlouhé louce-jestli je to možné a jestli i parkování není problém, dík moc za odpověď.
P. S. Jindy to nestíhám :)
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 23.1.2021 10:56
Ahoj všem, neví prosím někdo jak to dnes vypadá v tisé?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 23.1.2021 22:32
Zdravím, poradíte fajn trasu pro začátečníky na Cinovci? Dcera 10-let na běžkách stala zatím jen 2x. Nerada bych ji odradila kopcem např. Děkuji
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 23.1.2021 19:19
Ahoj, jsem na návštěvě v DC, mám sebou skate běžky a rád bych zítra v neděli ráno na dopoledne někam vyrazil na projížďku cca 20 - 30km; poradíte mi, kam vyrazit ze Sněžníku a jestli jsou tam upravované stopy. Jsem tady poprvé. Diky.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 22.1.2021 17:46
Nevíte někdo jak vypadá cesta z Vitíšky dolu do Dubí ke stanici vláčku ??
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 22.1.2021 17:22
Ahoj, neví někdo jestli se dá parkovat v Tisé u fotbalového hřiště a odtud vyrazit na zelený okruh?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 20.1.2021 9:50
Prosím kde je u Vojáka?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 16.1.2021 22:52
Bude v okoli Klinu smerem na prehradu Flaje probihat uprava po sobote, nevite prosim?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 16.1.2021 18:52
Dobrý den, nemáte prosím info, jak vypadá silnice z Hrobu nahoru do Nového Města? Je to sjízdné bez řetězů? Děkuji. Případně byla parkoviště v okolí Nového Města vyhrnuta či nikoliv? Děkuji.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 15.1.2021 18:10
Nevíte, jaká je stopa z Petrovic směr Rájecké údolí, Tisá?
Zodpovědět

O oblasti

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Úpravu běžeckých tras na Děčínském Sněžníku zajišťuje a financuje společnost Hudy. Uživatelé Facebooku mohou sledovat informace o stavu a úpravě tras na Sněžníku i na FB stránce @bezkysneznik.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krušné hory