Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 19.1.2019 23:24
Podle skimapa.cz je čerstvě upraveno z Cínovce na Komárku i na druhou stranu až k trafu na Novém Městě.
Vloženo 19.1.2019 22:31
Na 16.1. bylo, už je to ale zase zaváté, takže aktuálně není.
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 11.1.: Dobrý den, nevíte, jestli je upraveno od Komárky směr Cínovec? Díky!)
Vloženo 19.1.2019 20:56
Dnes výšlap nahoru na Střelnou a na Loučnou a pak už na okruzích na Fláje, Vilejšov a Žebrácký roh, skvělá úprava. Dál po bývalé magistrále přes Pastviny ke Grünwaldskému vřesovišti a do Vilejšova po nádherném prašanu, jelo se super a žádný lidi. Z Vilejšova spojka pod Vrch Tří pánů neupraveno, ale vůbec to nevadilo, dobrá stopa od dalších lyžařů. Na závěr z Vrchu Tří pánů do Nového Města na vlak přes Klínovčík. Sjezdy k trafu a od Vitíšky dolů opatrně, je to hodně zmrzlé, někteří raději lyže nesli. Jinak nádherné počasí a super ježdění, ve stopách sem tam nějaké smetí od prořezávek, s tím se počítalo. Dlouhá Louka výborná úprava, díky.
Vloženo 19.1.2019 20:25
Cínovec - Vitiška: protaženo halabala, spousta neodklizených stromů, muldy.
Vloženo 19.1.2019 19:24
Ze silnice Zákoutí - Kalek na Lesnou, v prvních 8 km jsme si prošlapávali stopu, cca 40 padlých stromů, v pohodě šly přejet/podjet/objet, na Lesné super, ale na rozdíl od skimapy strojová stopa končí už na Červené jámě. Na Lesné většina spadlých stromů pořezaná, sjezd na Novou Ves strojově neprotazen ale dá se.
Vloženo 19.1.2019 19:22
Dnes okruhy z Dlouhé Louky, na Vrch tří pánů, Flájský okruh. Všude krásná a rychlá stopa, ideální podmínky, lyžařů na trati akorát, parkoviště dostačující. Za úpravu tratí velká pochvala. Ještě trochu kritiky k restauraci Na Rozcestí, kam se poděl loňský kuchař a obsluhující personál? Na jídlo jsme čekali skoro 1,5 hodiny, obsluha zmatená jak lesní včely, nosila ke stolu věci co si nikdo neobjednal, jídlo přinesli jiné než mělo být a navrch už to není kvalita co tu léta bývala, přesto si za to dokážou říct ceny jak v Imperialu, ale chuťově průměr a nic kvůli čemu byste se sem chtěli vracet.
Vloženo 19.1.2019 19:02
Dnes v azuru cca 20km z Pyšné po okruhu (Sluneční esta) na Lesnou, Eduardova vyhlídka a zadem pak okruh kolem Medvědí skály (pouze tady nebyla část cesty strojově upravena, pár popadaných stromů, ale jinak cajk) a zpět zas přes Lesnou. Díky za úpravu cesty a pročištění stromů!
Vloženo 19.1.2019 18:54
Start z Dlouhé Louky, rozehřátí kolem Vlčí hory a pak přes Vysokou mýť k trafu v Novém Městě. Chtěl jsem jet až do Adolfova, tam udělat pár koleček a zpět, nicméně Nové Město neupravilo. Takže jsem to na Klínovčíku otočil (na trasách byly celkem závěje, měl jsem skaty, na klasiku to bylo lepší - stopa vyšláplá od lidí, i když protijedoucí říkali, že od Vitišky dál na Cínovec je to ještě mnohem zavátější a je to celkem náročné). Vrátil jsem se k Dlouhý louce a jel přes Žebrácký roh prozkoumat okruhy kolem Holzhau. Dlouhá louka upravila výborně! Zkrotit ty obří závěje a odklidit mraky polomů muselo stát strašně práce, palec nahoru! U Holzau jsem projel Flossgrabenweg (trasy od chatičky Ringelhütte dál na západ směr Sayda jsou upravovány jen skůtrem - jedna stopa na klasiku), Ringelweg, Hohenloipe a Schwarzer Bushweg - vše výborně upraveno, akorát pruh na skate byl celkem úzký, ale šlo to. Upraveny nebyly jen dvě spojky od Teichhausu na Torfhaus, tam se motorovky ještě nedostaly, dal jsem si chvíli oldschool prošlapanou stopou mezi polomy, na příští víkend už to ale podle mě bude hotový. Občas bylo na trasách dost nečistot od odstraňování polomů, ale na to se nedá stěžovat, Němci tam taky odvedli strašný práce. A pak zas z Žebráckýho rohu po luxusní dálnici zpět na Dlouhou louku.
Parádní den, parádní počasí, všude spousty nadšených a veselých lidí. Díky všem na obou stranách hranice za super úpravu.
Škoda jen, že Nové Město zklamalo. Východní Krušné hory nemaj takovou jistotu sněhu jako jiné profláklé české běžkařské oblasti, tak by si měli vážit tak ideálních víkendů, jako je tento. Takže když dá příroda zelenou, tak by toho měly střediska maximálně využít. Nechápu, proč nezvládli úpravu - o popadaných stromech to zde není, tratě upravili už na středu, jenže od této doby ještě dost připadlo a místy (Klínovčík) byly až půlmetrové závěje. Kouzlo KBS je právě v propojenosti jednotlivých středisek, tak je škoda, když to jedno středisko sabotuje.
Celkově mám ale dojem ze dne velice pozitivní, ještě jednou díky.
Vloženo 19.1.2019 15:57
Z Dolní Moldava na hranice prošláplá stopa od lidí, dále až do Holzhau i Oberholzhau strojová stopa pro klasiku i bruslení. A v Holzhau boží Hohenloipe arena s šesti stopama a širokým pruhem pro bruslení. Prostě crosscountry heaven.
Vloženo 19.1.2019 15:55
Dlouhá louka - Fláje - perfektně upravemá stopa, se synem jsme nikdy nejeli takovou dálku 😉 ale dnes jsme si to náležitě užili a počasí no nádhera. Velké díky těm co se o úpravu tratí starají 👍
Vloženo 19.1.2019 15:12
Dlouhá Louka - Fláje - Vilejšov a zpět. Azuro, stopy a sníh super, jen Vilejšov bez úpravy. Jen se lidi proboha nechovejte v těch autech jako idioti!
Vloženo 19.1.2019 14:04
Adolfov. Upraveny okruh kolem Adolfova kolem lesa, jedna stopa, takže se musite často vyhýbat, průsek v lese na modrém okuhu je plný větviček i jehličí. Stopa vede i směrem do Krásného lesa, pozor na potok.
Jinak super podmínky, krásný počasí, diky. Rozšířené parkoviště tak jako tak dnes nestačilo.
Vloženo 19.1.2019 8:41
AKTUÁLNĚ ZE SNĚŽNÍKU!
Během tohoto týdne nám někdo projel autem všechny upravené úseky, včetně magistrály, takže jízda je možná pouze v prostřední části. Vzhledem k tomu, že oproti původní předpovědi připadlo pouze pár cm nového sněhu, tak úprava bohužel není možná.
Pokud nasněží, tak opět vyjedeme, ale zatím to moc nevypadá.

Sledujte nás i na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Vloženo 18.1.2019 16:47
Poslední úprava proběhla ve středu v rozsahu Cínovec - Vitiška - trafo, resp. stadion na Novým Městě, na Komárku zatím nic. Bohužel Facebook "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka" mlčí. Němci projeli odhadem tak 5-8 km, jsou tam mraky lidí, ale dá se. Parkoviště u celnice bylo dneska zadara.
(Odpověď na dotaz uživatele Edita z 18.1.: Prosím, máte někdo info o tom, jaké všechny oblasti by měly být upravené v sobotu? Jedná se mi hlavně o úseky Vitíška-Cínovec, od trafa na Dlouhou (tam už chápu, že je/bude upraveno), případně směr na Komárku. Na německé straně ten okruh u Kahlebergu je zavřený, nebo to tam taky nějak dávají do kupy? Díky moc.)
Vloženo 18.1.2019 16:44
Dneska jsem vyrazil na Cínovec, auto jsem nakonec nechal u bejvalý celnice, dnes bylo parkování zdarma. Němci projeli pár km tras, stopa byla tak na polovině, jinak jen manšestr, lidí bylo mraky. Vydal jsem se i na českou stranu, ale nový sníh výrazně zhoršil situaci, magistrála místy připomínala oraniště. Sjel jsem i ke stadionu na Novém Městě, tam byly tratě zcela zapadány novým sněhem. Snad brzo projede rolba, avizovaná úprava směrem na Komárku taky zatím neproběhla.
Vloženo 18.1.2019 14:25
Pro všechny, co chtěli dnes odp. na běžky na Dlouhou Louku. Na silnici je už od spodu , tj. od Oseka, zakaz vjezdu! Proč se to neobjevilo na stránkách webu, nevim. Zbytečných 60 km!
Vloženo 18.1.2019 5:33
DLOUHÁ LOUKA V NOCI NA PÁTEK UPRAVENO 20 KM. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ. DALŠÍ ÚPRAVA PROBĚHNE V NOCI NA SOBOTU V PÁTEK JEŠTĚ NEJEZDĚTE NECHTE NÁS DOKONČIT ÚPRAVU TRATÍ A ODSTAVNÝCH PLOCH.
Vloženo 17.1.2019 17:44
Bohužel skibus na Dlouhou Louku opravdu nepochopitelně nejezdí. Vlekem z Meziboří a dál na Střelnou se dá, i když je to hodně do kopce a bez znalosti cesty to může být komplikované. Současně bez úpravy cesty z vrcholu Loučné to nejde kvůli obrovským závějím sjet. Nejlépe bych to viděl z Nového Města, lépe vlakem, protože autobusy momentálně končí v Mikulově a nahoru zatím nejezdí. Což se do soboty může změnit, situace už se uklidnila.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 17.1.: Ahoj! Chceme v sobotu přejet cca z Dlouhé Louky přes Fláje, Klíny, Mníšek a Novou Ves k Lesné. Momentální (ne)protaženost tras a sem tam nějaký ten padlý strom přes cestu nechme stranou, ale zjistil jsem, že skibus z Litvínova na Dlouhou Louku údajně už letos nejezdí(?). Takže se ptám: Jak moc velká blbost je nechat se v Meziboří vytáhnout vlekem a pak to nějak prorvat kolem Střelné a Loučné ke (snad už v sobotu upraveným) stopám z Dlouhé Louky na Fláje? Nebo to raději objet busem přes Teplice k Novému Městu a vyrazit odtamtud?)
Vloženo 16.1.2019 18:57
SNĚŽNÍK AKTUÁLNĚ!
Tak bohužel nestojí to za to. Místy není sníh, a když je, tak se jedná spíše o led. V lese za restaurací u vstupu do skal také téměř žádný sníh nezbyl. Směrem na Ostrov je to rozježděné od lesní techniky a sníh není žádný.

Sledujte nás na https://www.facebook.com/bezkysneznik/

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 16.1.2019 16:57
Sneznik - Tisa půjde to zitra na starsich lyžích
Vloženo 16.1.2019 16:38
Dnes z Komárky po červený turistický značce na Cínovec, místy to byla překážková dráha. Z Cínovce pak již po urolbovaný trase na Vitišku, dál na stadion na Novým Městě, pak zpět, z Cínovce na Komárku návrat po magistrále. Pod 800 m.n.m. trošku obleva, tak to moc nejelo, ve vyšších partiích ok. Na stadionu jen manšestr, stopa na klasiku nebyla, nevím jestli to tak je standardně, mockrát jsem tam nebyl. U Pomezí na louce vyhrabáno velký parkoviště.
Vloženo 16.1.2019 13:47
Sleduj http://www.kbstopa.cz
a http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod?utm_source=uASOqsvKMTZU9t61gRIoe9GGDGVcfLhlsyIrAu1M&utm_medium=widget&utm_campaign=widget-krusne-hory-vychod
Odpověď na dotaz uživatele Michal Strnad z 16.1.: Nevíte někdo jaká je současná situace se sněhem (stopou) a popadanými stromy v okolí Cínovce, Altenbergu, Dlouhé louky? Kdyby mi navíc někdo doporučil 30 - 50km trasu, byl bych moc vděčný... nejsem místní a o víkendu se tam chci projet. Předem díky)
Vloženo 16.1.2019 8:29
Díky za odpověď. Honzo. Dneska se tam vydám. uvidíme.
Vloženo 16.1.2019 2:44
Ahoj, Sneznik-Tisa v pohodě, sněhu dost, stopy mizerný, ale dá se. Lehce mrholilo, +0.5 stupně.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdenem z 15.1.: Prosím, jak je na. tom Sněžník? Neslezl ještě sníh dole na bezky. Díky)
Vloženo 15.1.2019 17:48
Vydal jsem se z Komárky po magistrále, jakmile jsem na Cínovci vyjel z lesa, bylo to pekli, tak jsem se otočil a jezdil pak v dolní části magistrály. Soupaž ve stopě, kterou jsem si vyšláp, postupně se přidalo pár dalších. Místy vítr odfoukl nový sníh až na přemrzlý podklad, takže místy byla i stará stopa od rolby. Spadlé stromy se dají většinou objet, jen jeden je třeba přelézt a jeden zase podlézt.
Vloženo 14.1.2019 21:32
Dnes Dlouhá Louka. Husté sněžení a silný vítr = stopy beznadějně zapadané. Nicméně jelo to dobře, na zmrzlém sněhu tak 5 cm vrstva prašanu. Na Flájském okruhu občas spadlý strom, ale bez potíží se dá obejít, u plotu na planině za Loučnou velké závěje. Na vrchol Loučné jen s velkými obtížemi přes obří závěje, pak dál ke Střelné skvělé poježdění. Dolů se dá s opatrností sjet skoro až na Loučky.
Vloženo 14.1.2019 8:48
Holzhau - Moldava bylo včera prošlaplé od lidí a sem tam stromy v cestě. ale většina šla objet, lyže jsem musel sundat pouze jednou. I přesto, že byla neděle, tak jsem potkal četu s motorovkama, která už dělala prostor pro rolbu. Tak snad příští víkend.
Vloženo 13.1.2019 22:13
Dnes Cinovec-Dlouhá Louka a zpět. Ráno neupravené, čerstvý sníh tak 8 cm, místy sněhové jazyky, odpoledne alespoň projete běžkaři. Úprava až pod Vrchem 3 panu směrem na DL, ale projete jednou a místy měkké a nerovne. Na skate, zvl. ráno, docela mazec. Jinak mimo magistrálu popadne stromy (např. nástup na 5km okruh pod Vitiskou, přejezd přes Klinovcik). Asi to na nějaký čas, a v některých úsecích možná do konce sezony, ovlivní údržbu. A to ještě přijde vitr.
Vloženo 13.1.2019 21:04
Dneska jsem se vydal na Dlouhou Louku, sněhu je fakt hodně, je to dost měkký, k tomu spousta popadaných stromů. Cesty, který byly projetý dvakrát, jsou o něco lepší. Odpoledne sněžilo, pak to přešlo v déšť, ale mělo by se zase ochladit. Ještě tak dvakrát urolbovat a bude to paráda.
Vloženo 13.1.2019 10:22
Omezeně lze mezi Cínovcem a Vitiškou, Vitiška - Nové Město je částečně zatarasena stromy, a taky směr Komárka. V zásadě pouze na klasiku. Kahleberg a okolí je ofiko zákaz vstupu z důvodu padajících stromů. Leží jich moc, stále padají další a aktuálně už jsou uzavřeny i některé silnice...
Vloženo 12.1.2019 23:26
Z parkoviště pod Komáří vížkou na Přední Cínovec po Sedmihůrské cestě přes hájovnu Pod sedmi štíty a Lysou horu po magistrále zpět je projeto rolbou na klasiku (lze také skate) a sem tam spadlý strom, který lze bez větších komplikací objet i s malými dětmi. Jinak obvyklá záležitost - poměrně dost pěšáků, kteří se neostýchají také do stopy...
Vloženo 12.1.2019 19:41
Díky za úpravu stopy na Sněžníku. Uděláno maximum možného.
Vloženo 12.1.2019 19:32
Z Tisé na Sněžník, krásně projeto na klasiku, z HUDY odvedli skvělou práci. Sněhu dost, ale rychle to taje, ale naprostá paráda. Tolik národa jsem tam nečekal, proto díky všem běžkařům, že do mě ze vzteku nepíchali hůlkami, neboť jsme stopu s mými lyžařskými mrňousky i mým podpůrným tažným vehiklem spíše blokovali. Děti se vám všem za pár let odmění zlatými medailemi z olympiád.
Vloženo 12.1.2019 19:28
Mysleli jsme si, že po té kalamitě dnes nebude upravit možné nebo že nedojedeme. Ale co s tím pan Fišer + comp. udělali, je neuvěřitelné!Jeli jsme Fláje, převážně pěkná stopa,nově popadané stromy i větve se daly objet. A opravdu zimní nálada. Doufáme, že to vydrží. A děkujeme! Peychlovi
Vloženo 12.1.2019 18:16
Info od Honzy:
Tisa - Sneznik. Snehu dostatok ale mokry. Inac super zvezenie.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1115185281986390/
Vloženo 12.1.2019 16:52
TRASY UPRAVENY!
V dopoledních hodinách jsme pro Vás upravili stopy na Sněžníku.
Upraveny jsou téměř všechny trasy!
👉Neprší, občas sněží
👉Parkovat můžete ZDARMA na silnici mezi Tisou a Sněžníkem.
👉Silnice jsou s opatrností sjízdné.

Vzhledem k první úpravě je to měkkčí, hůlky se boří. Trasy upraveny pouze na klasiku. Využijte příznivých podmínek a doražte. Níže je mapka aktuálně upravených stop.

Aktuální informace a fotky najdete na https://www.facebook.com/bezkysneznik
Vloženo 12.1.2019 16:39
Hromady sněhu, i když v noci muselo mrholit, na povrchu krusta. Moldava-Rehefeld-Cínovec neupraveno - spousta popadaných stromů, stěží se to dalo obcházet. Dál Německo jsem nezkoušel. Magistrála Cínovec-Vitíška super, jen sem tam zaváto, přes Klínovčík se rolba nedostala, taky spadlý strom. Nad Novým Městem ucházející, hodně odfoukáno a převážně zledovatělý povrch.Od větráků na Vrch Tří pánů znovu fajn.
Vloženo 12.1.2019 16:37
Adolfov, údajně 40 km stop, nevím kde. Na pláni sice rolba projela, ale zafoukáno. V lese (České a Ruské kolo) neupraveno nikde, Zapomenuté pohraničí rovněž neupraveno, jen okruhy po pláni a hraniční okruh, kde jsou popadané stromy a díky tomu téměř neprůjezdný. Chápu, že jsou místy problémy např. s popadanými stromy a tak nemohlo být vše upraveno, ale alespoň kdyby neuváděli a do skimapy nezakreslovali vylhané informace. Nicméně třeba úpravě okruhu kolem Rudného vrchu by nic nebránilo.
Vloženo 12.1.2019 15:24
Dlouhá Louka, okruh Fláje, hodně sněhu, silnice na Louku stažená na asfalt. Padal mokrý sníh, silný vítr, stopy z 90% zavaté, takže kvalita běžkování nic moc, ale scenérie pohádkové :-)
Vloženo 12.1.2019 13:13
Adolfov. Sněhu dost, tratě evidentně rolba projela, ale dost zafoukané. Čerstvý sníh moc nejede, nejlepší podmínky skutečně jen kolem Adolfova. Na okruzích v lese misty popadané stromy, na pláních hrozně funí. Cesta ma Adolfov sjízdná, někde asfalt někde sníh, takže opatrně . Pěkné svezení a chápu, že při větru a sněžení se tratě špatně upravují
Vloženo 12.1.2019 12:08
Dl.louka-Vys.Mýť-Vrch tří pánů-vrtule a zpět pak po silnici.Trasa bylo po té mase sněhu co napadlo výborně upravena. Co s tím pak provedla příroda a vítr (zavátá stopa pro klasiky a nově napadané stromy v noci na trať-dají se v pohodě obejít) za to obsluha rolby nic neudělá.Jinak svezení super, příroda jak z pohádky.Nemá cenu frfňat,ale lepší si užívat toho co je. Díky.Přijedeme zase.
Vloženo 12.1.2019 8:30
DLOUHÁ LOUKA ÚPRAVA TRATÍ PROBĚHLA V NOCI NA SOBOTU 12.1. UPRAVENO VŠE SMĚR HOLZHAU POUZE NA VILEJŠOV. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ DVAKRÁT.DĚKUJEME ZA PODPORU ZAKOUPENÍM ZNÁMKY KBS, OCENÍTE TÍM JEDNU Z NEJNÁROČNĚJŠÍCH ÚPRAV POSLEDNÍCH LET SPOUSTA POPADANÝCH STROMŮ ODSTRANĚNO A SPOUSTA SNĚHU ZPRACOVÁNO.....
Vloženo 11.1.2019 20:51
Z Cínovce na Nové Město neupraveno, ale nějaký hrdina tu spoustu sněhu prošlápl, takže pěkná turistická hluboká stopa. Spousta sněhu. Úpravu bych moc brzo nečekal, je tam dost spadlých a ohnutých stromů. V Cínovci se dalo dojet k parkovišti nad Krušnohorským dvorem (ale my jsme si netroufli).
Vloženo 11.1.2019 17:27
Zítra dopoledne proběhne na Sněžníku první úprava. Upravíme magistrálu Sněžník-Turistická chata.
V plánu je i upravit velkým hrablem celou šířku cesty (na skate), ale bude to měkčí, protože je tam nesedlý prašan.

Aktuální informace ze Sněžníku odteď najdete ZDE a na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Skol!
Vloženo 11.1.2019 17:13
Ano, Altenberg ok.
(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 11.1.2019 17:08
Pro úplného začátečníka je vhodný Děčínský Sněžník, zítra dopoledne proběhne úprava je to tam opravdu rovinka.
Aktuální informace ze Sněžníku ZDE a na www.facebook.com/bezkysneznik

(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 11.1.: Dobrý den, prosím vás, doporučí mi někdo, kde běžkovat jako úplný začátečník? Abych příliš nezacláněla a místo prožitku neměla nervy, že zdržuji provoz. Děkuji za odpověď. :-))
Vloženo 11.1.2019 16:03
Tak jsem tam dnes byl, musel jsem zaparkovat v Altenbergu, protože parkoviště za hranicemi bylo zavřené - odklízeli sníh. Tratě okolo Kahlebergu nic moc - sněžení, vítr, popadané stromy. Stopy téměř žádné, některé cesty úplně zaváté.

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 11.1.2019 15:45
Prave jsem se vratil s Cinovce / Kahlebergu. Silnice jsou v pohode, je protazeno az ke Golfu na Cinovci. Vyjel jsem na nemeckou stranu - trate dnes urcite nebyly upravovany, kazdopadne stopa je pomerne fajn, dost lidi jezdi takze je to proslaply. Cim vic se dostanete do lesa, tim vic stromu tam lezi, obcas se ani neda objet a musite se proste otocit. Nemci uz tam radej s motorovkama, ale moc neverim, ze to do zitra daji dohromady. Mimo lesy dost fouka. Takze dnes to je pro srdcare ;)
Vloženo 11.1.2019 13:48
Parkovat už lze na německé straně celnice. Tu postupně uklízení. Tratě jsou částečně projety okolo Kahlebergu. Okolo popadalo dost stromů. Do Cínovce nejezdíte.
Vloženo 11.1.2019 12:47
Ahoj, podle skimapy, resp. dle webkamery nahoře na Adolfově jsou už tratě projetý rolbou, ale aktuální stav ve kterým je silnice na Adolfov netuším...
Pro info, název hor je od krušiny, tedy od vytěžený horniny :)
Ať to jede!

(Odpověď na dotaz uživatele Jan Krejcar z 11.1.: Vím,že je kalamita a Krušné dostály svého jména. Napadá mě ale,jestli není upravený alespoň Adolfov u Telnice-nebyl jste tam někdo? Díky.)
Vloženo 11.1.2019 10:02
Sněhu je víc, než by se hodilo, a některá místa jsou v podstatě zavalena :-) Tady je podrobnější info, které rozšiřuje včerejší zprávy od lyžařů (díky za ně!):

Z webu zrušené Krušnohorské 30 - https://www.k30.cz/ - "Obec Moldava a HS Bouřňák nás důrazně požádaly o zrušení vikendoveho závodu z důvodu totálního kolapsu v obci. Nejprve musi zajistit dostupnost pro obyvatele a až v poslední radě budou rozšiřovat komunikace a frázovat parkoviště. Nefunguje ani železnice. Apeluji na nás, abychom nevjížděli na hory a neparkovali tam, dokud obec nezveřejní informaci, ze jsou parkoviště odklizena a připravena. Na cestě od trafa k nádraží jsou duny od 0,5 do 2m. Nelze se tam přepravovat ani skutrem. Na víkend se ani nebudou upravovat běžecké trasy pro veřejnost."

Na Dlouhou Louku v pátek nejezdit: "úprava tratí proběhne v noci na sobotu včetně úpravy odstavných ploch, během pátku prosíme nejezděte a nekomplikujte už tak složitou situaci, nezaparkujete a překážíte technice." - z webu http://kbstopa.cz/, kde se dá asi časem čekat podrobjší info před sobotou.
Vloženo 10.1.2019 18:47
Cínovec
10.1.2019 okolo 14.00 hod.
Cínovec - Kahlberg vynikající, tratě čerstvě projeté
Cínovec - Vitíška neprojeté, na Cínovci mají dost práce s projetím silnic a parkovišť, ke Krušnohorskému dvoru silnice neprojetá, parking na silnici za benzínkou MOL směr Krušnohorský dvůr
Vloženo 10.1.2019 17:20
Právě jsem se dozvěděl z Facebooku, že úprava v oblasti Cínovce neproběhne, sněhu je tolik, že je třeba nejdříve zprovoznit komunikace a vytvořit parkoviště. Závod Krušnohorská 30 se z toho důvodu ruší.
Vloženo 9.1.2019 14:46
8.1. večer od 18 do 20 hod. padaly stromy a to ne díky větru, ale spíš tíhou sněhu. Za tu dobu 5 a mininálně 6 jsme jich objížděli va stopě. Především za Kahlebergem. Trochu ruská ruleta, dejte bacha.
Vloženo 8.1.2019 14:06
Aréna je v zásadě stále uzavřena. Respektive je určena pro trénink oddílů a školy. Důvod je hlavně bezpečnost. Momentálně je v týdnu takový "tolerovaný" vstup za předpokladu neomezení trénujících. Víkendy bývá zavřeno zcela a během závodů je to jasné. A jak to vypadá venku, tak už teď budou vysněženy i tratě mimo Kahleberg, tak to bude lepší.
(Odpověď na dotaz uživatele GEP z 8.1.: Zdravím všechny a mám dotaz.
Jak je to se vstupem na biathlon arénu?
Když jsem tam byl naposledy byla tam cedule UZAVŘENO.
Nějaké sporťáky jsem tam viděl ale byli v dresech takže asi trénink a neměl jsem odvahu jim tam vlézt. Bylo to tedy o víkendu tak jestli to nezavírají právě jenom na něj a v týdnu je vstup bez problémů.
Díky předem za vysvětlení.)
Vloženo 8.1.2019 12:52
Soudruzi z NDR udělali asi někde chybu a tratě byly dneska neupravený. Celý dopoledne padal mokrej sníh, na klasiku to celkem šlo, stopy byly prošlápnutý od lidí, na skate asi nic moc. Chvíli jsem kroužil v aréně, tam rolba jela. Mělo by připadnout dost, tak snad se nám ty podmínky zlepší.
Vloženo 8.1.2019 7:14
Penzion Stará škola je přímo u okruhů na Mračném vrchu. Na magistrále nic není.
(Odpověď na dotaz uživatele TerZdeK z 8.1.: Ahoj, prosím, poradíte kam se vydat najíst popř. kde je co otevřené (restaurace, bistro) okolo Klínů. Budu se pohybovat po magistrále a nikdy jsem v těchto místech nebyl. Rád bych něco kousek od stopy. Díky za odpovědi.)

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krušné hory