Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 11 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
4 zprávy byly přesunuty do obecné diskuse
Vloženo 27.1.2021 9:33
Opět zdravím a díky za dotaz. Podle lesního zákona je vjezd a stání motorových vozidel v lesích zakázán. Auto, které je tam vjíždí nebo stojí legálně, je buď označené logem (např. Lesy ČR či firmy, které těží a dělají pěstební práce), nebo má za sklem umístěnou „oficiální výjimku z lesního zákona spojenou s povolením k vjezdu do lesa“.
Ostatní vozy jsou v lese nelegálně, takže můžete vyfotit jejich viditelnou poznávací značku a fotku poslat s dotazem na policii.
Těším se na viděnou někde ve stopě.
Eva Jouklová

(Odpověď na dotaz od Redakce - Martin Sajal:
Využiji této příležitosti s dotazem na Evu Jouklovou, popř. i Romana Fišera: Jaký je za vás ideální postup, když lyžař spatří na lyžařských tratích popř. jinde v lese auto, u něhož si není jistý, zda tam má co pohledávat? Tak, aby s prověřováním zbytečně nezdržoval někoho, kdo s tím stejně efektivně nemá šanci něco udělat, a zároveň pomohl k postihu případných škoditelů. Vyfotit s viditelnou poznávací značkou a poslat ideálně kam? Na lesní správu? I když ze seznamu https://lesycr.cz/organizacni-jednotky-kategorie/lesni-spravy/ je složitější poznat, co kam přesně patří.

Vzpomínám na svoji zkušenost z jiné oblasti, kdy jsem sice v příspěvku viz https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jeseniky/hruby-jesenik?rok=2019_2020#post17229 napsal: "Bonusové zpravodajství pro motoristy: od Petrovky nahoru se nedá vyjet ani terénním autem - jedno jsem potkal, nedokázalo vyjet ani ke Kamzíku a pak muselo couvat dolů, takže v tomto úseku trať trochu poničilo (přijelo odněkud z Koutů a povolení nějaké mělo)." - ale v reálu to znamenalo "spíš povolení mělo, fotku s SPZ jsem měl, ale nechtělo se mi to řešit, když jsem nevěděl jak, a zároveň jsem nechtěli nikoho neoprávněně nařknout".

V případě pěkné "univerzální" odpovědi by se dal na téma "jak upozorňovat na pravidla možná porušující vozidla" napsat i článek, který by třeba pomohl všem stranám...)
Vloženo 27.1.2021 7:57
Komáří vížka - Cínovec. Po poslední úpravě cca 10 cm nového sněhu, takže stopy projeté na klasiku. Parkování na Komáří vížce - stál tam týpek a rovnou mě zkásnul o 80 Kč a ani nevěděl jak vypadají stopy. Skoro si myslím, že parkoviště kousek dál od silnice vlevo je zadarmo, ale to hned napravo se platí - dostal jsem účtenku z nějaké restaurace.
Vloženo 26.1.2021 19:22
Cínovec směr Dl. Louka klasikou. Stopa na Vitíšku dost rozvyklaná,dále k trafu super, od trafa kolem Bouřňáku až k vrtulym zavata, dále pak ale opět parada. Celkově bezvadné svezení. Skate asi horší dneska.
Vloženo 26.1.2021 17:34
Skvělé běžkování dnes v Tisé! Klid, sníh, stopy, žádní lidé. Paráda!
Vloženo 26.1.2021 16:09
Zdravím, dnes z Dlouhé Louky na Žebrácký roh a zpět. Tratě dnes nebyly v dobré kondici. Na skate to dnes opravdu nebylo, na klasiku ještě jakž takž. Příště snad trefím lepší podmínky.
10:45
10:53
11:38
Vloženo 26.1.2021 15:01
Díky za suprové svezení od Křížku(Rájec) do Petrovic a zpět. Jel jsem to poprvé a moc se mi to zamlouvalo. Stopa je upravena na klasiku i skatting.
Vloženo 26.1.2021 14:33
Dnes 26.1. 2021 - Dlouhá Louka-dopledne mezi 10-12h . Parkování v pohodě,mírně sněžilo, úprava stop skvělá . Všem,kteří se podílejí na úpravě na Dlouhé Louce patří Dík. Jezdíme sem pravidelně a vždy spokojenost.
Vloženo 26.1.2021 14:06
Obecně asi platí alespoň u nás na Dlouhé Louce, že LČR má nejlepší přehled hlavně z kraje zimního období, co se kde dokončuje za práce a kdo je provádí. Již z příchodem zimního období se snažíme komunikovat jak s LČR, tak s jejich dodavateli prací a také s místními nájemci honiteb tedy myslivci o pravidlech společného fungování. Každý další krom LČR, dodavatelů prací a myslivců by ve stopách bez povolení a vědomí zainteresovaných neměl co pohledávat. Foto je jediné řešení ať se jedná o kohokoliv. Na základě takové informace se pak dá posoudit oprávněnost či neoprávněnost vjezdu a případné náhrady škody právě ve spolupráci s LČR a Policí ČR.
Vloženo 26.1.2021 11:49
Přátelé bílé stopy, vyznavači běžeckého lyžování, musím podpořit Evu Jouklovou z LČR. Obecně ne každý v terénním vozidle a v zeleném je lesák natož od LČR, ti mají svá vozidla řádně označená. Za oblast Dlouhá Louka musím naopak v posledních dvou letech vyzdvyhnout nejlepší spolupráci s LČR - Lesní správa Litvínov od dob založení projektu KBS. I u nás se objevil jeden komentář k okruhu Fláje o aroganci lesáků - takto prosím ne děkuji. Až to bude na místě ozvu se jako první, ten kdo mě zná tak ví. O veškerém dění v souvislosti s aktivitou okolo vyvážečky dodavatelské firmy Brehoza na okruhu Fláje vás informuji. Byť je to nemilé, především pro nás, kteří upravují stopy, stojí nás to finance na víc a škody jsou velké, musíme jít dál a ze situací se pro příště poučit a snažit se jim předcházet. Toho dosáhneme pouze dobrou komunikací a spoluprací, ne tím, že se budeme napadat. Děkuji za pochopení užívejte této na sníh zatím bohaté zimy a hlavně klid. Skol Roman Fišer KBS Krušnohorský klub
Vloženo 26.1.2021 11:08
Zdravím běžkaře a musím reagovat na zprávu Jiřího Veselého z 24. ledna. Chápu rozhořčení, ale pisatel neoprávněně očerňuje Lesy ČR. Podnik nevlastní žádná vozidla Lada Niva, a přestože byly osoby, o kterých se zmiňuje, oblečené v "zeleném", jak jsme zjistili od jiného účastníka tohoto excesu, je vyloučené, že by se jednalo o státní lesníky. Záležitost předáváme Policii ČR a požádáme ji o pravidelný monitoring této lokality. Pisatele zprávy prosím o to, aby příště nejprve zjistil, jak věci jsou, tedy v tomto případě kontaktoval lesního správce (viz kontakty na www.lesycr.cz) a předešel tak šíření pomluvy. Děkuju a SKOL.
Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR
Vloženo 26.1.2021 11:39
Včera je někdo našel a pověsil poctivě na rozcestí pod V3P na rozcestník. V 16,20h.tam byly...
Snad si je pak někdo poctivě nepřivlastnil...Držím palce.
(Odpověď na dotaz uživatele Vaclav z 26.1.: Prosím nenašel někdo brýle na trase z Dlouhé louky na Nové město přes Vrch Tři králů. Kdyžtak se ozvěte na tel. 720266398. Díky)
Vloženo 25.1.2021 21:06
Dnes ráno čerstvě vyříznuté stopy z Petrovic k rájeckému rybníku a Novému dvoru. Velké díky za parádní svezení!
Vloženo 25.1.2021 20:21
Za víkend nasěnžilo okolo čtvrt metru luxusního prašanu a dnes vynikající podmínky a navrch i s azurovým dopolednem. Na Dlouhé Louce brilantní úprava, ve které se jistě skvěle šlapalo i chodcům a jejich čoklům, neboli ani dopoledne ve všední den se bez nich neobejde. Potěšila mě úprava i paralelní cesty mimo magistrálu na Vrch Tří pánů. Dál za Vrchem Tří pánů až na Cínovec zřejmě úprava z víkendu, dost rozmydlené. V Německu další vymazlené stopy na okruzích okolo Kahlberg, směr Rehefeld jen stopa od lyžařů a potom starší úprava, ale pořád dobrá z rehefeldu přes Moldavu po Bahndammloipe na Teichhaus, stejně jako nahoru na Žebrácký roh. Velmi mě překvapila skvělá stopa na Horní Ves, resp. Český Jiřetín, vypadalo jako by to tam snad projela rolba. Celkově vynikající.
Vloženo 25.1.2021 17:01
V něděli 24.1 jsem zapomněla v Rájci u Křížku opřené hůlky. Dnes tam už nebyly. Kdyby jste je náhodou někdo našel, kontaktujte mě prosím na tel. 721 005 239. Dík moc.
Vloženo 26.1.2021 11:29
Mám dotaz jak se financuje úprava tras z parkování na Dlouhé Louce.
Jsem pro zdražení parkovného ve prospěch úpravy tratí.
Dobrovolně moc lidí nepřispěje !
Vloženo 24.1.2021 21:34
Skol, zdravím a nechápu jak někdo může napsat něco negativního na úpravu stop na DL. Trávím víkendy v Krkonoších, ale Krkonošská střediska, by se mohla učit, jak se starat o bezkare. Bydlím u Roudnice a jsem vděčný za fantastické podminky, které mohu v týdnu využívat.
Vloženo 24.1.2021 21:32
Sněžník:
Dnes dopoledne jsme pro Vás upravili zbytek stop, které jsme včera nezvládli. Takže celý Sněžník je na klasiku v rámci možností upravený.
✅dostatek volných míst na parkování na Silnici Tisá - Sněžník - i o víkendech
✅upraveno přes 25 km tras, navazujeme na Krušnohorskou Lyžařskou magistrálu - viz podrobný report Martina

Magistrála je o víkendu téměř na hranici své maximální kapacity, vyzkoušejte i trasy níže směrem k Oborskému rybníku.

A osobní report z dnešního běžkování už psát nebudu, protože ten od Martina obsahuje vše podstatné. Doplním pár fotek z dnešního dopoledne :)
Vloženo 24.1.2021 20:56
Dnes Klíny-Mníšek-Schwartenbergloipe-Klínská branka-okruh přes Jelení hlavu a zpátky na Klíny to pravé zimní počasí s pořádnou chumelenicí, ve které stopy docela rychle zapadaly. Přesto výborné lyžování a konečně i bez pěšáků, které asi odradilo počasí.
Dovolím si poznámku k akci "VYVÁŽEČKA BREHOZA" - tento prapodivný žlutý stroj se v lese pofalkoval asi tak od listopadu. Bylo tedy spousty a spousty času ho odtáhnout někam do prd... už dávno. Že se tak děje zrovna v půlce zimy, je ze strany lesáků jen a jen vrchol arogance a dokonalým dokladem jejich přístupu. Šlechetná kompromisní dohoda opravdu nikoho nedojme.
Vloženo 24.1.2021 20:03
Cínovec - Komárka
Stopa sice neupravená, ale pohoda. Až do dojezdu na Sedmihůrskou. Dva pracovníci lesů si asi chtěli před dámským osazenstvem svých "teréňáků" Lada Niva poměřovat pinďoury - a všecnno rozjezdili. A není to porbvé, je to pravidelně tak jednou za týden, někdy častěji. A nikdo na ně nemá - nic neporušili !!!
Chce se mi blejt. Kdy už ta arogance Lesů České republiky ( spíše se mi zdá. že si to zprivatizovali ) a ty související tunely skončí ? Nevěřím tomu, že se toho dožiju.
Jirka
Vloženo 24.1.2021 17:38
Sněžník - Tisá - Petrovice: najezdil jsem v nově upravených stopách 45 km a to jsem nestihl všechno, i když chybělo asi jen málo. V podstatě celý den sněžilo, ale stopy zůstávají většinou v dobrém stavu. Na Sněžníku skútr upravoval i dnes dopoledne a upravených stop je víc, než na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod a na mapy.cz - můj GPS záznam https://strava.app.link/LrBucsBojdb snad ukazuje vše, jenom průjezd přes Ostrov u Tisé jsem vynechal. Na SV končí úprava u spadlého stromu přes cestu, ke zbykům celnice se skútr nedostane, což je ostatně vidět na Skimapě. Celkově sněhu hodně a na 99 % míst na dobré lyže. Problémová místa s šancí trefit kámen jsou jen v některých sjezdech - na Sněžníku na té jediné zvlněnější stopě mezi Tisou a silnicí do Ostrova. Pak na přímější trase mezi Rájcem a Petrovicemi, ale to je opravdu jen krátký kousek. A tuto trasu https://mapy.cz/s/mojetofode mezi Petrovicemi a Tisou doporučuji vynechat úplně - všechny ostatní v okolí jsou OK. Díky za úpravu a Petrovi za kvalitní infoservis!
8:56
9:17
11:05
12:04
Vloženo 24.1.2021 17:28
V NOCI NA PONDĚLÍ UPRAVÍME NĚKTERÉ OKRUHY, PŘEDPOKLÁDÁME VYSOKÁ MÝŤ, VILEJŠOV A VRCH TŘÍ PÁNŮ. OKRUH FLÁJE MINIMÁLNĚ V PONDĚLÍ MOŽNÁ I V ÚTERÝ NEBUDEME UPRAVOVAT Z DŮVODU KOMPROMISNÍ DOHODY S LČR A FIRMOU BREHOZA, KTERÁ BUDE V TĚCHTO DNECH OPRAVOVAT NEPOJÍZDNOU VYVÁŽEČKU PRO NÁSLEDNÝ ODJEZD Z OBLASTI STARÉ FLÁJSKÉ CESTY PŘES JIHOBŘEŽNÍ, KTEROU JIŽ KLÍNY NEDUDOU UPRAVOVOVAT DO KONCE SEZÓNY. DOHODA JE TAKOVÁ, ŽE MECHANIKA I S DÍLY NA MÍSTO DOVEZE TRAKTOR, KTERÝ OVŠEM NEBUDE HRNOUT JAKO PŘI PRVNÍM POKUSU, POUZE POJEDE PO UPRAVENÉM POKUD MOŽNO ALESPOŇ MIMO STOPY. NÁPRAVA ŠKOD VYHRNUTÍM V MINULÉM TÝDNU NÁS STÁLA VELIKÉ ÚSILÍ, FINANCE A DOKONCE PORUCHU NA ROLBĚ V PODOBĚ PRASKLÉHO NAPÍNÁKU LEVÉHO PÁSU. NA OKRUH FLÁJE JE SAMOZŘEJMĚ MOŽNÉ VSTUPOVAT POUZE ZDE ČEKEJTE AKTIVITU A TECHNIKU, TEDY TRAKTOR A NÁSLEDNĚ VYVÁŽEČKU. TAKÉ PROSÍME O OPATRNOST V CCA 2 KM DLOUHÉM ÚSEKU STARÉ FLÁJSKÉ OD VODY DO PŮLKY. V OKAMŽIKU KDY BUDE PRÁCE FIRMOU BREHOZA UKONČENA ZAHÁJÍME OPRAVU A ÚPRAVU CESTY. POVRCH NEBUDE PO NĚJAKOU DOBU IDEÁLNÍ, ALE VZHLEDEM K DALŠÍM OČEKÁVANÝM SRÁŽKÁM A MRAZU BY MĚLA BÝT ŠKODA PŘI DODRŽENÍ DOHODY S FIRMOU BREHOZA SNAD MINIMÁLNÍ. TAKÉ VĚŘÍNĚ ŽE FIRMA BREHOZA DODRŽÍ DOHODU O NÁHRADĚ ŠKODY VE VÝŠI 20.000 TISÍC ZA NÁSOBNOU ÚPRAVU A ZOHLEDNÍ I ŠKODU NA ROLBĚ. VŠE JE JIŽ NYNÍ NA SOLIDNOSTI FIRMY A DODRŽENÍ DOHOD. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ VZNIKLÉ SITUACE KTERÁ NÁS NETĚŠÍ, ALE SNAŽÍME SE VYJÍT VSTŘÍC LČR LESNÍ SPRÁVA LITVÍNOV A FIRMĚ BREHOZA.
Vloženo 24.1.2021 15:55
Omlouvám se za příspěvek, který nepopisuje, dané podmínky, jen ve zkratce, dnes na DL parádní, v chumelenici dost ztížené :)..... ale.....Nedokážu pochopit příspěvek od JPO. DL je na běžkování tady u nás bezkonkurenční. Vadí vám zpoplatněné parkování? Bože, kde žijete? Chcete parkovat na upraveném place pro desítky aut zadarmo? A dovedete si vůbec představit kolik stovek tisíc stojí úprava stop? Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se začalo za vstup do stopy platit, jako je to na mnoha místech v Rakousku. Vraťte se o 30-40 let zpět a možná budete spokojen.
Vloženo 24.1.2021 15:41
Cínovec v 9 ráno, perfektně upraveno, parkování v poho, magistrála na Vitišku klasicky plná lidí, pětka okruh nejlepší, lidí minimum, na magistrálu se nám už nechtělo, jedeme po desítce, stopa z pátku, díky sněžení nic moc, ale lepší než být v davu na magistrále. Škoda že tento okruh nebyl upraven, bylo by to dokonalé. Celou dobu padal mokrý těžký sníh, který namrzal na skluznici, chyba když člověk z lenosti nenavoskuje :-) ve 12 když odjíždíme, všechna parkoviště téměř plná, parkuje se všude kam se auto vejde, někdo nebyl líný nandat řetězy a zajet do závějí :-D
Vloženo 24.1.2021 13:49
Dnes dopoledne z Cínovce na Vitíšku a zpět. Hustá chumelenice, přesto bylo znát že proběhla noční úprava, moc děkujeme 😊 později se to hrozně začalo lepit, tak jsem myslela, že lyže vzteky zlámu. No mohu si za to sama, neměla jsem namazáno 😊
Vloženo 24.1.2021 13:37
Odpověď Pantani: Doba byla změněna na příjezd do 19.30 odjezd max 21.30 viz novinky na www.kstopa.cz Pondělí 11.01.2021, 18:38 hodin - Dlouhá Louka
Vloženo 24.1.2021 13:08
Odpověď na parkování na DL:
http://kbstopa.cz/dlouha-louka-132/
Prostě odjezd do 19:00.
Vloženo 24.1.2021 11:56
Tisa,dopoledne. Směr od Tisé na Rájec super stopy, i když části okruhu špatné, ne vinou úpravy, ale je tam asi málo sněhu. Rolba je znát. Je tu dost místa i na skate. Skejaře jsem vlastně potkal po málu. Dnes spíš ve stopách rodiče s dětmi a na saních, nechápu, anebo se psem, kterého nechají běhat ve stopě. Když jim to řeknete, spíš čekáte,kdy vás vezmou hůlkou po zádech. Silnice do Tisé sjízdná, ale přesto opatrně.
Taky bych na Tisou klidně přispěl, ale nevím kam
8:10
8:51
Vloženo 24.1.2021 10:41
Dlouhá Louka. Ráno silnice prohrnuta Nahoře perfektní úprava. Stopa i manžestr na bruslení. Zataženo, -3. Flájský okruh. Žebrácký roh. Vrch 3 panu. Směr Nove město ale pro Vetrniky jsme to otočili protože tam byl ledový podklad. Z V3P ne po hlavní. Zpátky na Vilejsov a na DL. Cestou na Vrch 3 pánů začalo sněžit. Během chvíle chumelilo. Po manzestru ani památky. Stopu lidi proslapnou. Cestou zpět na silnici vrstva sněhu. Fronta aut do začátku obce Dlouhá Louka. Řidiči nandavaji řetězy. Díky za perfektní úpravu. Známku zakoupíme. Skol.
Vloženo 24.1.2021 9:07
Dobrý den, podrobně to vysvětlujeme v postu na Facebooku: https://www.facebook.com/bezkysneznik/posts/2670824649895548
Ve zkratce jde o to, že za 1. Máme tady složení běžkařů takové, že 95% jsou klasici.
2. Vzhledem k návštěvnosti tras - kdybychom vyřízli jen 1 stopu, stejně si klasici t druhou sami vyrobí.

Doporučuji trasy od Turistické chaty na Rájec a dál na Petrovice - jezdí tu rolba, je tu méně lidí a je tu prostor na skate - http://www.zapomenute-pohranici.cz/

Díky za pochopení.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 24.1.: Sněžník. Skate. Pane Horníku, můžu se zeptat. Proč na tak úzkých cestach jako jsou na Snezniku děláte 2 stopy? Skateru je čím dál tím víc. Proč neuděláte jednu stopu a zbytek na skate a turistiku? Nic ve zlém, ale Navíc na Sněžníku je to spíš chození ve stopě než bezkovani a nejvíc si stopy ničí sami běžkaři klasici. Děkuji za odpověď.)
Vloženo 24.1.2021 7:05
LETOŠNÍ ZIMNÍ SEZÓNA JE JEDNA Z NEJLEPŠÍCH ZA POLEDNÍ LÉTA. DLOUHÁ LOUKA SE VYDALA CESTOU ROZSÁHLEJŠÍ A ČASTĚJŠÍ ÚDRŽBY BĚŽECKÝCH TRATÍ PRO NAŠE NÁVŠTĚVNÍKY A MILOVNÍKY BÍLÉ STOPY. ZA LEDEN TEDY K 24.1. NAŠE ROLBA UJELA 403 KM COŽ VYJÁDŘENO V PROVOZNÍCH CENÁCH ZAMENÁ ČÁSTKU 403.000,- KČ A TO ZIMA NENÍ ANI V PŮLCE. ZDROJE NAŠEHO FINANCOVÁNÍ JSOU VAŠE PŘÍSPĚVKY ZNÁMKOU KBS, VJEZD DO AREÁLU (POUZE ČÁST, DRUHÁ ČÁST PROVOZ PLOCHY, ÚDRŽBA, ZÁVORA, POZEMEK AJ.), DAR OD MĚSTA OSEK 50 TISÍC, NEJISTÉ PENÍZE OD KRAJE (NA ÚDRŽBU DO KONCE ÚNORA KRAJ POSKYTL 450.000,- PRO PĚT STŘEDISEK!!! KTERÉ SE ROZDĚLÍ AŽ PO SEZÓNĚ NA JEDNOTLIVÁ STŘEDISKA, TEDY KRUŠNOHORSKÝ KLUB - DLOUHÁ LOUKA MŮŽE MOŽNÁ POČÍTAT S ČÁSTKOU CCA 100.000,- KČ PODLE PŘEPOČTU UJETÝCH KM). DALŠÍ ZDROJ JE PROVOZ PENZIONU ROZCESTÍ, KTERÝ PODPORUJE KBS DLOUHÁ LOUKA O ROKU 2008. V SEZÓNĚ JAKO JE TA LETOŠNÍ SE DÁ PŘEDPOKLÁDAT ODHADEM NAJETÝCH 1000 KM NA DLOUHÉ LOUCE, TEDY PROVOZNÍ NÁKLADY 1 MIL. KČ VČETNĚ AMORTIZACE STROJE. BEZ VĚTŠÍ PODPORY VÁS UŽIVATELŮ STOP, OBCÍ A HLAVNĚ KRAJE TO DOPADNE TŘEBA TAK, JAKO NA KLÍNECH KDE JIŽ VÝRAZNĚ OMEZUJÍ ÚDRŽBU )NEJEZDÍ MAGISTRÁLU JIHOBŘEŽNÍ A DALŠÍ) VIZ WWW.KLINY.CZ. VAŽTE SI PROTO VŠECH PÁNŮ CÍSAŘE, HERZÁNA, DOLEŽALA, SOUKUPA, BLASCHKEHO, FIŠERA KTEŘÍ PRO VÁS PO NOCÍCH A DNECH UPRAVUJÍ STOPY A SHÁNĚJÍ PENÍZE NA PROVOZ A ÚDRŽBU STOP VE VÝCHODNÍ ČASTI KRUŠNÝCH HOR. ČASTO SLOŽITĚ DOJEDNÁVAJÍ PODMÍNKY PROVOZU S OSTATNÍMI JAKO JSOU OCHRÁNCI PŘÍRODY, VLASTNÍCI LESŮ A MYSLIVCI, ABY JSTE SI MOHLI BEZSTAROSTNĚ UŽÍT STOP A BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ. BEZ NADŠENÍ TO URČITĚ NEJDE. MĚLO BY SE STÁT NAPROSTOU SAMOZŘEJMOSTÍ, ŽE KAŽDÝ Z VÁS NĚJAKOU FINANČNÍ FORMOU PŘISPĚJE NA ÚDRŽBU STOP. PRO PŘEDSTAVU JEN NOVÝ STROJ KTERÉ KAŽDÉ STŘEDISKO DŘÍVE ČI POZDĚJI BUDE POTŘEBOVAT STOJÍ 200 TIS. EUR TEDY ŘÁDOVĚ 5.2 MILIÓNŮ V ZÁKLADU!!! STROJE JSOU PŘEVÁŽNĚ VE VLASTNICTVÝ NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ, U NÁS TEDY KRUŠNOHORSKÉHO KLUBU, KTERÉ SE NEMOHOU SPOLEHNOUT JEN NA VÁS UŽIVATELE STOP A VAŠE PŘÍSPĚVKY A MARNĚ ČEKAJÍ NA VĚTŠÍ PODPORU KRAJE, JAKO JE TOMU SAMOZŘEJMOSTÍ V JINÝCH KRAJÍCH KDE JDOU ČÁSTKY PODPORY DO MILIÓNŮ KČ. NÁŠ KRAJ V TOMTO VÝRAZNĚ ZAOSTÁVÁ. VĚŘÍM, ŽE SI KRAJ PRÁVĚ V TÉTO NELEHKÉ DOBĚ, KDY SE CHTĚJÍ VŠICHNI HÝBAT PRO ZDRAVÍ UVĚDOMÍ, ŽE NEMŮŽE NECHAT FINANCOVÁNÍ (PODPORU) ÚDRŽBY STOP V TAK NÍZKÉ VÝŠI JAKO DOPOSU, ABY SE CELÝ KŘEHKÝ SYSTÉM FINANCOVÁNÍ NEZHROUTIL A NEDOCHÁZELO K OMEZOVÁNÍ ÚDRŽB JAKO SE TOMU OSTATNĚ JIŽ NĚKDE DĚJE. PŘEJI PĚKNÉ DNY V BÍLÉ STOPĚ. SKOL ROMAN FIŠER
Vloženo 24.1.2021 6:06
Dlouhá Louka 24.1. upraveno vše podmínky ideální více info na www.kbstopa.cz
Vloženo 24.1.2021 13:26
Cínovec - Komárka. Sněhu hodně, stopy ok pokud je nerozdupou podivní turisti. Ale je kolem nuly, padá to mokré a přimrzá to odspoda - kdo nemaže, nejede. Nemazací lyže to chce aspoň stříknout silikonovým sprejem.
Vloženo 24.1.2021 11:12
Sněžník. To pan Horník. Respektuji. Nicméně se obávám, že nejvíc stopy ničí sami klasici, kteří ve snaze bruslit na svých dlouhých bezek a ve svém neumeni ničí stopy víc než skatař na krátkých skatech, který to umí. O turistických jelitech, co jsou schopni se ve skupinkách postavit kolmo ve stopě a diskutovat se ani zmiňovat nebudu. V každém případě díky za upravené stopy.
Vloženo 24.1.2021 9:06
Hezký den, rád bych se zeptal na možnost večerního bezkovani na Dlouhé louce-jestli je to možné a jestli i parkování není problém, dík moc za odpověď.
P. S. Jindy to nestíhám :)
Vloženo 23.1.2021 23:56
Trasa: Tisá - Sněžník. 30 cm í více sněhu. Celodenní sněžení, stopy pouze od lyžařů. Náročné a velmi pěkné pro ty, kdo mají rádi drsnou krušnohorskou zimu. Podle předchozí zprávy byly dnes večer stopy upraveny skutrem..
Vloženo 23.1.2021 23:09
Parkování u Komáří vížky v pohodě, okruh na Cínovec a zpět super podmínky, spousta čerstvého prašanu, trochu to lepilo.
Vloženo 23.1.2021 22:20
Dlouha louka, stalo za to prijet odpoledne, snezeni, navecer i zapadajici slunce, dojezd pri setmeni, stopa spise bezkari vyslapnuta, misty rozbita, ale krasne protahmuti, na trati lidi minimalne.
Vloženo 23.1.2021 21:12
Sněžník:
Po sněžení proběhla úprava všech tras na Sněžníku. Doporučujeme parkovat na silnici mezi Tisou a Sněžníkem - po pravé straně směrem od Tisé, v blízkosti, kde magistrála kříží silnici. Prosíme o ohleduplnost, trasy na Sněžníku nejsou pro styl SKATE. Nejezděte, prosím, tímto stylem, ničíte naši práci.

Online stav sněhu na https://www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#sneznik
Vloženo 23.1.2021 20:43
Dlouhá Louka .Počkali jsme si na odpoledn a dobře jsme udělali .Okruh Fláje s novým sněhem byl fajn. Děkujeme za úpravu - dnes to bylo opravdu složité.
Vloženo 23.1.2021 20:04
Dnes byl na parkovišti Dlouhá Louka nalezen řidičský a občanský průkaz. Uložen na Penzion Rozcestí hlaste se u okénka.
Vloženo 23.1.2021 19:13
Skate dnes zhruba ve 12.30 hod.: Nové Město - Vrch Tří pánů - Vysoká Mýť - Dlouhá Louka a po Magistrále zpět. Přestože byl napadaný čerstvý tak se jelo překvapivě dobře, místy jsme chytili i čerstvě upravenou stopu. Po cestě zpět už to bylo rozryté a jelo se hůř.
Vloženo 23.1.2021 18:42
(Odpověď na dotaz uživatele Lyžník z 23.1.: Nevíte někdo jak je to se silnicí z Hrobu na Mikulov-Nove město?)

Silnice byla sjízdná, ale opatrně, vyjeté koleje.
Vloženo 23.1.2021 13:05
Silnice na Dlouhou Louku je plně sjízdná. Před momentem projel dolu pluh.
Vloženo 23.1.2021 12:50
Petrovice, dopoledne, parkování u Letadla, napadl nový sníh,ale těžký sníh, stopy samozřejmě zaváté nebo prošláplé od běžkařů, ale šlo to, úprava nemá za stálého sněžení smysl. Tak alespoň turisticky z Petrovic přes Rájec do Tisé a zpět. Na skate hluboké. Silnice sjízdná byla, ale radši jsem volil dálnici (z UL), Nakléřák jsem neriskoval.
Vloženo 23.1.2021 11:25
Policisté zhruba 2 km před parkovištěm nepustí dál kvůli silnému sněžení a větru. Údajně je situace stejná na celém území východních Krušných hor....
Vloženo 23.1.2021 11:24
Silnice již od 11.30 opět průjezdná
Vloženo 23.1.2021 11:17
Zpráva přes mrozhlas.cz: www.osek.cz Oznamujeme obcanum, ze dnes je uzavrena silnice na Dl.Louku z duvodu nepriznivych povetrnostnich a snehovych podminek. Zadame vas, abyste nejezdili do teto lokality.
Vloženo 23.1.2021 10:01
Cesta na parkoviště Dlouhá Lhota zablokovaná auty. Policie posílá zpět.
Vloženo 23.1.2021 8:28
Teď rano v půl 9 jsem zavezla manžela na Cínovec.. Dnes tu bude malá kalamita!!! Sněží o 106, sníh na silnici, klouže to!!! Pěšáci nemají šanci, fučí!
Vloženo 23.1.2021 8:03
Parkoviště otevřeno s prvním přijíždějícím a je v provozu.....
Vloženo 23.1.2021 7:32
Ráno v 7,15 parkoviště na DL uzavřené. Nechápu :(
Na malé parkoviště samozřejmě nejedu. Oblíbený rajón MP Osek.
Vloženo 22.1.2021 21:15
Krásný Les - Adolfof - Komárka a zpět.
Využili jsme, že je upraveno , a fakt je, na bruslení i klasiku, po celé uvedené délce, smekám, dobrá práce. V Krásném Lese pochopitelně měkký sníh, ale zatím je ho dost. Kolem Adolfova to příjemně utuhlo a jelo se krásně až na Komárku. Ovšem cestou nazpět, překvapení, nějaký hrdina na čtyřkolce jel po části pro bruslení. asi byl vzdělán, stopu nechal netknutou. Ale i tak Komárka - Adolfov , na bruslení špatný. je potřeba počkat na muflony až to ušlapou. Z Habartic při čelovce, ale nebyl problém. Máza: skate a nano skluznice, krásně to pobrala.
Pokud váháte, dlouho to nevydrží.....
Vloženo 22.1.2021 18:31
Telnice.V okolí Adolfova vše upraveno,na brusle i na klasiku.Na parkovišti volno,na tratích minimum lyžníků.Jediný problém byla "máza" na klasiku,ale dalo se to usoupažit.
Vloženo 22.1.2021 18:26
Dnes okruh: od trafa na Novém městě na Cínovec, po německé straně přes Rehefeld, dále neupravenou cestou k hraničnímu přechodu na Moldavě, dále po Bahndammloipe na Holzhau, kdy první 2 km neupravené, dále čerstvě urolbováno - tj. měkké, do ČR jsem se vrátil na Žebráckém rohu, dále na Dlouhou Louku a po magistrále zpět na Nové Město. Okruh Žebrácký roh je bohužel z větší části neupraven, vyhla se mu i úprava z minulého víkendu - velká škoda, strojová stopa začíná až u Vilejšova. Kolem poledne byly stopy místy měkké a nejelo to, na okruhu Vysoká Mýť a dále na magistrále směrem na Nové Město byly stopy hodně špinavé.
Vloženo 22.1.2021 10:04
P4 je parkoviště, na webu Klínů je mapka s trasami a parkovišti. Parkoviště jsou o víkendu placená a dost obsazená. Okruhy jsou spíše pro sportovně založené jedince, nejsou to plně rovinky. Jsou tam dva doopravdy hezké okruhy (první přes Klínskou bránu na Mníšek (přes DDR), druhý kolečko přes Jelení hlavu). Každý z nich z Klínů cca 15 km. S dětmi se to dá kolem tří hodin.

(Odpověď na dotaz uživatele Katerina z 22.1.: Prosím, co je P4 a Na Klínech? Klíny jsem našla na mapě. Ale co P4...? Chceme menší okruh s dětmi. Byli jsme na Dlouhé louce, to bylo akorát, jen těch lidí a fronta na parkoviště. Je někde v okolí Litvínova podobný okruh, kde se dá zaparkovat "rychleji"? Děkuji. Neznám to tam...)
Vloženo 22.1.2021 9:48
Ahoj, osobně koukám na skimapa.cz a doplňuji o fcb. stánky:
https://www.facebook.com/bezkysneznik/
https://www.facebook.com/hsadolfov/
https://www.facebook.com/bezeckestopy/

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Ahoj, kde prosím najdu informace o úpravách tratí kolem Sněžníku, Tisé a dále směrem ke Krupce? Děkuji za info. :))
Vloženo 22.1.2021 9:42
Ahoj, ke Krupce nevím, ale ohledně Sněžníku se to vždy snažíme dávat sem, a taky na Facebook https://www.facebook.com/bezkysneznik/

Ohledně Tisé a Petrovic mrkni na http://zapomenute-pohranici.cz/

Oba subjekty pak úpravy zakreslují na Skimapu
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Ahoj, kde prosím najdu informace o úpravách tratí kolem Sněžníku, Tisé a dále směrem ke Krupce? Děkuji za info. :))
Vloženo 22.1.2021 9:40
Běžky na Sněžníku: Stopy drží, sněhu dostatek, poslední úprava proběhla v úterý večer. Sníh byl mokrý těžký, ale v noci to promrzlo.

Aktuálně tam máme 25 cm sněhu - online čidlo: https://www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#sneznik
Vloženo 22.1.2021 9:37
Ahoj, z Petrovic, přes Rájec až k turistické chatě na Tisou to je na skate. Potom dál trasy na Sněžník už na skate nejsou, protože máme 2 stopy. Ale je to rovinka a lze to dobře soupaží :)

(Odpověď na dotaz uživatele Filip z 22.1.: Je vhodná trasa na bruslení z Petrovic směrem na Děčínský Sněžník? Upravuje se to rolbou nebo skůtrem? Díky)
Vloženo 22.1.2021 7:19
Na Klínech z P4 krásné kolečko klasicky. Přes Bránu, Německem dolu do na Mníšek a Českem zpět na P4. Stopa dost dobrá, do kopce neklouzalo z kopce příjemně zrychlovalo. Jeden z nejlepších okruhů, letos ještě o kus lepší než Flájský na DL. Frekvence běžkařů tak jeden na kilometr. Parkoviště zadarmo.
Vloženo 21.1.2021 21:00
Vzkaz pro Honzu, který dnes našel klíče od auta mezi Sněžníkem a Tisou! 604 150 889 Díky moc!
Vloženo 21.1.2021 18:46
Dálkový ovladač od auta.
Nalezen dnes na běžkařské trase Sněžník- Tisá. Bude uložen na pokladně Magistrátu města Děčín (Mírové náměstí 1175/5) a vydán oproti popisu ovladače.
Vloženo 21.1.2021 18:22
Ano, i na skate. Na víkend by se mělo dát jet i dál do Petrovic.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 21.1.: dotaz na info z 21.1.2021: magistrála z Komáří Vížky do Krásného Lesa , to je upraveno i na bruslení ? naše oblast je Nové Město, ale toto je výzva :-))
Vloženo 21.1.2021 16:55
AHoj. Při příjezdu k vitíšce je parkviště vlevo od silnice u pole-pohoda :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 21.1.: Ahoj, nevíte někdo, zda se dá parkovat na Vitišce? Děkuji)
Vloženo 21.1.2021 15:13
Ten Marek byl asi dnes na Dlouhé Louce u Budějic. Dnes Dlouhá Louka Krušné hory nádherná úprava i opraven vyhrnutý zelený okruh jedno velké díky!!!!! Vše odpovídá informacím a Skimapě.
Vloženo 21.1.2021 15:03
Dlouhá Louka neupravený to co píšou neodpovídá skutečnosti.
Vloženo 21.1.2021 14:16
dotaz na info z 21.1.2021: magistrála z Komáří Vížky do Krásného Lesa , to je upraveno i na bruslení ? naše oblast je Nové Město, ale toto je výzva :-)
Vloženo 21.1.2021 11:25
Dnes byla upravena magistrála z Komáří Vížky do Krásného Lesa a v Petrovicích malý okruh Petrovice - Rájec a zpět.
Patrick
Vloženo 21.1.2021 8:26
Parkoviště je neplacené, bez omezení. Ale osobně bych preferoval zajet k bývalé benzince, kde se dá taky parkovat - je to na konci obce směrem na Moldavu, kousek před hotelem Ján.
(Odpověď na dotaz uživatele VlaMa z 21.1.: Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak to je s parkováním v Novém Městě u trafa. Je tam normální parkoviště? Kolik se případně platí? Když bych přijel v týdnu po práci, není tam nějaké omezení na dobu, do kdy se musí parkoviště opustit (ala 21:30 na Dlouhé Louce)? Dá se zaplatit kartou nebo jen mince?
Díky!)
Vloženo 21.1.2021 8:10
Včera s čelovkou letos prvně na Klínech a bezkonkurenčně nejrychlejší stopa. Abych špatně nenamazal, tak jsem provětral šupiny a určitě to byl k dobru věci. Bo jezdím na běžky tak 4x týdně, tak bych chtěl poopravit včerejší názor, že na Dlouhé louce se v týdnu neupravuje. Dotyčná paní mělo prostě smůlu na středeční termín. Poslední dva týdny v úterý v noci celkem intenzivně sněžilo a tak stopa byla i přes úpravu mírně zafoukaná a sníh měkký. Na Dlouhé louce jsem byl v neděli a spojený okruh Vysoká Mýť - Žebrácký roh (po Vilejšov) byl pro skate ideální a téměř bez lidí (Václavák pouze na magistrále). Výdejní okénka jsou problém po celé magistrále, ale řeším to termoskou a řízkem v autě a sušenkou do kapsy.
Vloženo 21.1.2021 15:45
(Odpověď na dotaz uživatele Věra z 19.1.: Ahoj,
zítra se chci vydat na běžky z Komárky směrem Dubí - Cínovec.
Teď dost sněží, bude upravená stopa?
Dík Věra)
Vloženo 20.1.2021 20:37
Jak dlouho ještě bude rolba na Dlouhé louce v karanténě???
Dnes totální zklamání co týče úpravy tras, opět :(  Flájský okruh tak napůl sjezdný díky množství běžkařů, na skate dost úzké, stopa měkká nebo žádná. Ostatní trasy neupravené. Bohužel, na to, že Dlouhá louka je jedním z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších běžeckých oblastí, frekvence úprav tras je chabá. Na webových stránkách se sice chlubí, kolik od lidí dostali peněz na úpravu tras, mimochodem přispěli jsme taky, ale asi je odkládají na horší časy nebo zimy beze sněhu. Úprava tras na víkend je sice fajn, ale pokud nasněží, tak je potřeba upravit znovu. Přes víkend je tam "václavák", takže si beru přes týden v práci volno. Bohužel už 3.středu v řadě to bylo neupraveno. Dnes tam bylo parkoviště plné od rána, takže lidí chodí i přes týden dost. Výdejní okénko zavřené...veliká škoda KBstopa Dlouhá louka....
Vloženo 20.1.2021 20:01
Po mírné oblevě se kvalita sněhu zhoršila. Na Klínech stopa zledovatělá, místy špinavá, místy hrudky, jak spadal sníh ze stromů. Ale slušné, sněhu pořád hodně. Upravena i Schwartenbergloipe. Tady na rozdíl od Flájí ve stopě nejvýše dvojice šlapačů. Dnešní extempore na Flájích jsem chvála bohu neviděl na vlastní oči, každopádně ale jen utvrzuje o přístupu lesáků a myšleno je to obecně, nejen v souvislosti se zimní sezónu. Říkám to už dlouho a stojím si za tím, že udělají nejlíp, když se budou lesu velkým obloukem vyhýbat. Hlavně aby nespadlo deset stromů, jinak si zase vymyslí již tradiční zákaz vstupu.
Vloženo 20.1.2021 19:32
Dnes odpoledne klasicky Flajsky okruh a Vysoká Mýť. Netrefil jsem mazu, takže soupaž. Počasí super, jen menší zádrhel, lesaci dostávali z lesa techniku a vypluhovali část Flajskeho okruhu. Mě hlava nebere, proč s tím čekají až napadne půl metru a neuklidi to včas.....
Vloženo 20.1.2021 16:25
Dnes parkování u Krušnohorského dvora, vzal jsem to přes čáru a nemělo to chybu. Spousta cest čerstvě upravena, luxusní stopa i dostatečně široký pás na bruslení.
Vloženo 20.1.2021 10:52
U vojáka - při jízdě z Cínovce první odbočka za závorou v mírném kopci. Doleva je "nekonečná" rovinka.
Vloženo 20.1.2021 10:45
Oranžový okruh jsem jel skatem asi před deseti dny, pěkné. Akorát odtud: https://mapy.cz/s/camogahupe jsem jel kousek dolů po zasněžené silnici, protože otočka u bývalého Mackova nebyla protažená, nicméně teď dost připadlo, tak to možná bude lepší.
Skate z Holzhau na Moldavu super. Od silnice za Teichhausem na Moldavu vedou dvě upravované tratě - jedna pro klasiky a jedna pro skate. Okruh Dlouhá Louka -> Žebrácký roh -> Teichhaus -> Kahlberg -> Cínovec -> Vitiška -> Dlouhá Louka mám moc rád. Aktuálně nás ale Němci na svém území moc nechtějí a prý upravují méně než v běžných časech. Holt čínská brebera hodila do česko-německých tratí vidle. Je to velká škoda, Krušné hory dobré česko-německé vztahy a otevřené hranice nutně potřebují.
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 19.1.: Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli je oranžový okruh na Žebracky roh vhodný pro skate. Případně jestli se dá bruslit na trati z Holzhau na Moldavu. Díky moc. A.)
Vloženo 20.1.2021 6:32
Cínovec - Vityška, úterý večer kolem 19:00, vzhledem k množství lidí přes den, nebylo nutno upravovat, krásně projety obě stopy a střed na bruslení. Kdo chce klasiku, či soupaž u Vojáka uhne doleva a pak jede a jede. Tedy spokojenost, Po nočním sněžení a dnešních plusových teplotách, uvidíme , ale sněhu je dost
Vloženo 19.1.2021 21:48
Běžecké trasy na Sněžníku: Dneska večer jsme do toho vjeli a upravili sníh, co nám přes den připadl. Aktuálně to je mokré a těžké, teplota je nad nulou.
Vloženo 19.1.2021 16:22
Dneska Nove Mesto, Lesná, Pyšná, Svahová a zpet Nove Mesto. Okolo lesne vse paradne upraveno na klasiku i skate. Snih se lepil jako blazen. Od Svahove na Lesnou neupraveno. Od Lesné na Nove mesto take ne. Snehu vsude hrozne moc. Podnimky temer ideální 😉. Dneska bude dost snezit, takže do zitra vse prošlápnuté zapada. Hotel Lesna otevren 😉😉😉
10:54
10:54
11:24
11:25
12:36
12:36
13:45
13:55

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 19.1.2021 13:32
Dnes taková trochu vánoční atmosféra ale moc to nejelo. Od Vitíšky k okruhům kolem Dlouhé Louky neupraveno, 5 až 10 cm čerstvého prašanu, místy vyfoukáno na led s jazyky. Flájský okruh tak napůl upraven, ale na skate dost úzké, stopa měkká, dost záběr pro stehna.
Vloženo 18.1.2021 18:52
Okruh z Vitišky, v půl desáté jsme byli jen dvě auta na parkovišti. Na Cínovec, pak zpět k Rašeliništi a přes Promenádu na Moldavu. Zpět jsem chtěli kolem Sklářského vrchu, ale cesty kolem něj (od U Kapitána cca) nejen neprojety rolbou, ale ani žádným jiným lyžařem, tak jsme vzali zpět přes Promenádu. Ale sněhu hafo, jelo se skvěle, jen trochu lepilo.
Vloženo 18.1.2021 9:10
✌Včera večer jsme projeli trasu od hotelu Sněžník, přes Tisou, až na Rájecké sedlo, ale je to za víkend hodně upěchované až na podkladní led, takže se do toho stopa nyní těžko nařezává, takže místy to není tak pěkné, jak bychom chtěli. Váš HUDY team
Vloženo 21.1.2021 8:40
V okolí Cínovce i Dlouhé louky se pravidelně upravuje. S dětmi možná lepší ta Dlouhá louka, na magistrále mezi Cínovcem a Vitiškou bývá dost plno, ale v podstatě neuděláte chybu ani na jednom z těch míst. Asi záleží, kam to máte blíž.
(Odpověď na dotaz uživatele Dan K. z 20.1.: Ahoj, poradíte mi prosím, kam jet s dětmi na klasiku, aby to bylo upravené? Cínovec?Dlouhá louka? Samozřejmě víkend...děkuji předem za tipy.)
Vloženo 17.1.2021 19:39
Podobně jako včera Klíny-Fláje-Dlouhá Louka-Nové Město. Tratě z Klínů na Klínskou branku a dál na Fláje přes noc krásně vymrzly, jelo se mnohem lépe než včera. Jihobřežní také v pohodě, Flájský okruh nově projetý v noci/k ránu a během dneška obecně Dlouhá Louka super. Od Vilejšova směrem na Žebrácký roh stopa ze soboty, ale jak tam jezdí méně lidí, tak se také dala, spojka od červené značky pod Žberácký roh v lese moc dobrá a na pláni vcelku zavátá. Nejvíc lidí pak na Tří pánů a dál na Nové Město. No a počasí naprosto skvělé, takže dnes jedno z nejlepších lyžování za poslední dobu.
Vloženo 17.1.2021 17:45
Telnice odpoledne.Tratě po úpravě na pláních místy částečně zafoukané.Na klasiku perfektní,mimo okolí cvičné louky-rozhamtáno od pěších.Na brusle velmi dobré,občas trochu měkčí.Nejlepší svezení je po hřebeni Rudného,téměř bez lidí a trať výborá.Parkoviště Adolfov plné,ale na příjezdové silnici od Větrova auta nestála.U slalomáku ještě nějaká volná místa byla,přesto se někteří snažili vyjet snad až na Buben.Skibus O.K.všichni seděli-teploučko.
Vloženo 17.1.2021 17:16
Dlouhá louka: Flajsky okruh, 11km, skate, super! Dorazili jsme cca v 14:15, žádná fronta, parkoviště zaplněne, ale bez problémů jsme našli místo. Trať celkem měkká, místy rozhrabla, ale zazitku to nijak neubralo. Skvělé, díky za úpravu!
Vloženo 17.1.2021 16:04
Jedině na facebooku, najdes pod Krusnohorska bila stopa. Pripadne skimapa.cz, ale ta je mizerna, kolikrat tam neni vse...
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 17.1.: Nevíte někdo jak to vypadá na Lesné. Lze někde zjistit aktuálně uprvených stav tras?
Díky Pavel)
Vloženo 17.1.2021 15:56
Petr Horník. Diky za info, to nebyla stížnost, chtel ksem jen informaci
Vloženo 17.1.2021 15:27
Dlouha Louka, jedina oblast Krusek ktera na nedeli vse upravila, jdem do rizika kolony na parkoviště, cestou na benzine menime drobne. Prijezd v 9hod, kolona na 15 min, parkoviště temer plne. Ne kazdy mel připravené drobne. Diky borcovi z kolony, ktery od ridicu bral drobne a poustel je na parking, urychlil odbavování, dik! Azuro, ve stinu kosa, na slunci teplo. Uprava pecka! Okruh Zebracky roh upraven nejhur, jen na jednu sirku rolby, na skate nevhodne, uzke, skateri klasikum ihned rano rozsekali stopu, ale i tak pekne svezeni, jen pro neznalé neslo poznat kde ze silnice na Zebracky odbocit na cervenou zpet, propojka okruhu neupravena, jen vyslapla. Zbyle okruhy mnohem lepsi, sirsi uprava. Dnes top podminky.
Vloženo 17.1.2021 15:00
Běžecké trasy Děčínský Sněžník: Další úpravu stop na Sněžníku plánujeme na zítra odpoledne.

Včera jsem projel kromě stop na Sněžníku také část okruhů projektu zapomenuté pohraničí na straně od Petrovic k Rájci a ostrovu). Za mě paráda, úprava probíhá rolbou, byl jsem mile překvapen, málo lidí, sněhu dostatek (oproti návalům na Sněžníku). Doporučuji nesjíždět do Ostrova, musí se jít 500m po silnici a je to velmi prudké, neupravené.

Odpověď Pavlovi:
Trasy na Sněžníku upravuje na vlastní náklady a svým vybavením HUDY, upravuje se skůtrem, na Skate to není, vzhledem k velkému počtu lidí se dělají 2 stopy, a cesty moc široké nejsou - online info ohledně úprav tady, nebo máme FB stránku - https://www.facebook.com/bezkysneznik.

Okruhy od Rájce do Petrovic a dál magistrálu až do Adolfova upravuje rolbou projekt Zapomenuté pohraničí - http://zapomenute-pohranici.cz/

Záznamy od obou upravovatelů jsou na www.skimapa.cz
Vloženo 17.1.2021 13:00
Tisá, dopoledne. Evidentně zde úprava podle Skimapy proběhla, ale množství lidí se na kvalitě podepsalo. Místy horší, misty o něco lepší, nejlepší kolem Rájce. Škoda těch pěšáků. Skejtaři zase rozjíždí stopy. Zřejmě úprava probíhá 1x týdně, škoda, chtělo by alespoň před víkendem. Nicméně Skimapa nelže. Z toho lze usoudit, že se dá i v Adolfově.
Neví někdo, kdo tratě kolem Tisé a Sněžníku upravuje?
Vloženo 17.1.2021 9:08
Zdravím všechny sportovce bílého sportu. Oblast Sněžník, Tisá, Rájec, Petrovice, Krásný Les velmi dobré, vše upraveno, možnost parkování v Petrovicích u letadla - dostatek místa, svah za letadlem upraven na bobování i sáňkování.
Skol Patrick
Vloženo 17.1.2021 7:49
Lesná: na skimapě.cz píšou, že upraveno bylo včera - Medvědí skála, písmena na Lesenské pláni, na Pyšnou a Sluneční. Částečně je znázorněn i okruh na Bernavku, ale nedodělaný. Podle mě je to tím, že je vedený trošku jinak než na mapě, jako tomu bylo už minulý rok.
Vloženo 16.1.2021 22:27
Ráno z Klínů na Klínskou branku, úbočím Jelení hlavy při hranici a na Jihobřežní. Večerní úprava dost ztracená v novém sněhu. Stopy na Dlouhé Louce byly mladší, a tak i lépe držely. Pak na Žebrácký roh a přes čáru do Holzhau. Tady čerstvě upraveny Ringelloipe, Höhenloipe i kolečka v lese pod Fischerbaude. Sjezd do Teichhaus i větší část trasy po Bahndammloipe jen vyjeté od lidí, ale dalo se. Od toho nádraží-restaurace ve směru na Moldavu už krásná stopa od rolby. V Německu během tří hodin asi tak 30 lyžníků, žádné davy jako jidne u nás.
Na závěr prosba k bruslařům: ve své zarputilosti často bruslíte i na tratích širokých ani ne dva metry a ničíte tím stopu pro klasiku. Když je stopa hezky vymrzlá a ledacos vydrží, tak se to ještě dá unést, ale v dnešních podmínkách s měkkým sněhem a když se další sypal, tak na některých místech je stopa co 20 cm rozrytá od lyží bruslařů. Tedy vlastně ve stavu jako když se z parkoviště vyvalí stádo tupounů a hupsne do upravených stop. Proto si prosím pro bruslení vybírejte dostatečně široké cesty. Je jich na okruzích opravdu dost, kdo zná, ví.
Vloženo 16.1.2021 22:14
Klíny. Trasa asi podobná jako Ivan dnes. Skate. Sněhu spousta. Všude bylo projeto lyžaři, bez rolby, ale dalo se to v pohodě. Okruhy okolo Klín jsou trochu užší, ale i na bruslení se daly OK.
Pak jsme najeli na Magistrálu a po ní U Desítky, Klínská brána, poté podél hranice (ne přes Jelení hlavu, ale severně), pak až na Fláje k přehradě. Stopa na skate se postupně rozšiřovala, u Flájí široká už dost. Zpět jsme to vzali přes Jelení hlavu (tam je stopa v jednom místě úzká, je to spíš na soupaž, ale jen cca 200m).
Parkování ve 12:00 v pohodě, jen to dost klouzalo - chce to zbytečně do kopce nezastavovat.
Vloženo 16.1.2021 21:37
Dnes Klíny 15:00 - 17:00, byli jsme tam poprvé a tak jsme jen kroužili na oranžové, zelené a modré. Stopy na těchto tratích vyjeté jen od lidí na skate horko těžko. Cestou nahoru jsme potkali 65 aut, co odjížděli 🙈 takže parkování celjem v pohodě, ale i tak tam bylo ještě mraky lidí a hlavně teda pěších. Ale i tak to bylo fajn svezení 👍.... chtěla jsem vložit foto, ale nevím jak 😂
Vloženo 16.1.2021 20:16
Klíny, příjezd v 11:50 bez problému, výběrčí 100Kč na největším parkovišti nad Starou školou také navigoval na volná místa, což na sněhem pokrytém parkovišti bylo prozíravé. Přes Mračný vrch na Zelenou desítku, Klínskou bránu v nádherných stopách a po široké a pevné cestě i na skate. Dále po magistrále levou cestou pod Jelení hlavou už je cesta užší, a tak skejtaři, co nepřejdou do stopy ji nutně poničí. Pokračovali jsme dál směrem na Dlouhou Louku, až tam ale nemělo cenu jezdit, když si nemůžete odpočinout v teple restaurace, takže se vracíme zhruba od poloviny jihobřežní cesty od Flájské přehrady, zpět přes Jelení hlavu. Krásný hluboký i když pomalejší sníh.
14:05
14:21
16:03
Vloženo 16.1.2021 17:32
Dnes trasa Klíny (Mračny vrch) - okruh na a kolem Jelení hlavy a zpět. Start v 8:00. Parkoviště prázdne, ale chyba, stopy které den predtým večer upravené, tam zavate. Po Klinskou bránu jsem byl ve stopě jako druhý, za ní již jsem to prošlapával já a na tých tenkých v bežkách utrpení. Místama vůbec nebylo znát kudy jel stopovac, takže jsem to bral středem, kde byl často sníh vyfoukan na menzestr. Když jsem se vrátil ke Klinske bráně, tak pak již paráda. Lidi postupně proslapali jak na klasiku, po obou stranách, tak i na skate. Takže příště když bude večer sněžit, tak nevyrazet takhle brzo ráno😀. Jinak v10:00 bylo již parkoviště na Mračnem vrchu úplně plné a dolů ve vesnici již vybírají parkovné na všech parkovištích, 100kc.
Vloženo 16.1.2021 13:48
Ráno v 8 jsem dorazil na Cínovec, avizované velké parkoviště bylo zavřené, čekalo se na pluh. Vietnamec naproti neváhal a dalo se za 50,- Kč parkovat. Vzhledem k velkému množství nového sněhu a větru jsou podmínky místy horší, ale to se dalo očekávat, nejlepší podmínky jsou asi v lese na okruzích 5 a 10 km. Taky jsem zajel přes čáru, je vidět že Němci upravují několikrát denně protože na to jdou asi jiné finance. Doufejme že Cínovecká rolba už nebude mít závady a po příští úpravě už tratě budou perfektní.
Rád bych zareagoval na uživatele Petra, který byl na Dlouhé Louce v pátek: očekávat v tomto počasí perfektní tratě je přinejmenším naivní. Jinak co se týče zmiňovaného neustálého objíždění klasiků - rychlejší lyžař musí počítat s tím, že se bude muset prodírat mezi pomalejšími. Bruslaři mají zase nešvar že neustále zajíždějí do stopy na klasiku a tuto ničí. A to nejen v aktuálních podmínkách, ale i když jsou cesty upraveny.v plné šíři a k zajíždění do stopy není důvod.
Vloženo 16.1.2021 10:59
16.1.2021-Dlouhá Louka od 8-10 h , na parkoviště jsme čekali asi 15 min. Když jsme odjížděli v 10h, tak byla kolona před parkovištěm cca 20 aut (parkoviště mi připadalo skoro plné) ,cestou dolů jsme ale spousty aut potkali,takže se to nahoře určitě hromadilo. Jinak zima,padal sníh,foukal vítr, místy (na otevřeném prostranství) stopa zavátá. Jeli jsme modrý okruh. Celkově ale paráda.
Vloženo 16.1.2021 8:55
Dobrý den, nevěděl by někdo, jak dnes vypadá trat Cinovec - Vitiška, event. sjezd po Jedlovce k nadrazi Dubí pripadne az do Dubi (na mapy.cz je usek v lese od nadrazi do Dubi znacen jako uzavreny pro pesi). Jeste prosim nevi nekdo, jak vypada okruh Cinovec- Komarka?
Dekuji
Jiri
Vloženo 17.1.2021 0:00
Byli jsme na čelovku v pátek 15.1. večer a parkovali za závorou na Dlouhé Louce. Při odjezdu jsme našli černé brýle na blízko vedle auta. Tak kdyby je někdo postrádal, zavolejte na 603400514 a domluvíme předávku.
Vloženo 15.1.2021 23:11
Tak dnes dopoledne cca 10-12h na Dlouhé Louce...
Kdyby dal někdo ráno na web (kbstopa) informaci, že upravené tratě už zase přes noc zafoukali, tak by tam bylo liduprázdno. Takto naprosto šílené, spoustu lidí na uzoučké prošlapané "trase". Skate většinou nereálný z důvodu neustálého objíždění klasiků při "brodění" se v 5 cm nového měkého prašanu. Po úpravě to bude určitě krása, ale být tam poprvé, tak řeknu, že nikdy více...
Hlavně, že si pán na parkovišti hrál od rána s traktorem, aby se tam vešlo co nejvíce platících...
Vloženo 15.1.2021 21:40
Co bylo upraveno včera, je docela dobře utaženo, docela dobré na bruslení, stopa na klasiku beznadějně ztracená po celodenním sněžení a stále docela dost foukalo. Po další úpravě to ale bude výborné, sněhu jsou hromady.

(Odpověď na dotaz uživatele peha00 z 15.1.: Prosím o info, jak to vypadá dnes na Dlouhé Louce. Upraveno včera.. jel to dnes někdo? Díky)
Vloženo 15.1.2021 21:35
Občas někdo jezdívá z Dlouhé Louky (resp. Vysoké mýtě) do Oseka po Rýzmburské cestě okolo Dušanovy vyhlídky, osobně jsem ale nikdy nezkoušel. Naopak běžně jezdívám dolů do Litvínova na Loučky po modré a žluté přes Hvězdu a momentálně je to naprosto v pohodě, sněhu až k domům dost. Dá se třeba sjet i na nádraží do Dubí od Vitíšky po zelené a odtud se vrátit do Oseka nebo Hrobu vlakem.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 15.1.: Zdravím Vás, prosím má někdo zkušenost jak a zda se dostat z Moldavy třeba do Hrobu nebo Oseka? Několik let jezdíme na DL autem, ale teď bychom chtěli zkusit jet někam vlakem a dojet zase někam, kde by nás vlak odvezl domů. Přeci jen to bude jiné, než pořád kroužit 🙈 Otázka tedy zní, víte někdo o nějaké takové trase, třeba jen vyšláplé od kolegů tak abychom to zvládli o s naším věčně napruzelým dorostem? Tzn. cca 15km Děkuji)
Vloženo 15.1.2021 17:18
Sdílím.... Už o minulém víkendu přinesla epidemická situace do naší horské obce neobyčejné mraky běžkařů a dalších lidí toužících po krátkodobém pobytu v přírodě. Způsobilo to dopravní kolaps na příjezdové komunikaci, zejména v dopoledních hodinách obou víkendových dní.
Tento týden k tomu počasí přidává mraky sněhu a silný vítr, který obvyklým způsobem ztěžuje příjezd zejména do horní části Dlouhé Louky.
O dalším víkendu a pravděpodobně i v dalších týdnech se oba tyto faktory budou kombinovat.
Že je v zimě na Dlouhé Louce sníh a komplikuje příjezd je pro nás, trvale žijící obyvatele i chataře obvyklé. S extrémním náporem krátkodobých návštěvníků se za situace vládou vyhlášeného tak zvaného omezení pohybu osob a dalších protiepidemických opatření také dalo počítat. Ostatně, jiné horské lokality v Česku zažívají to samé.
Zejména pro návštěvníky bych chtěl popsat situaci a dát všem informace, které jsme se snažili zjistit u Města Oseka, Technických služeb, Městské policie a Krušnohorského klubu.
Správa a údržba silnic zajišťuje protahování a posyp solí „krajské“ silnice na Dlouhou Louku. Kdo to tu nezná může být překvapen tím, že při hustším sněžení a větru se od začátku obce mohou vytvořit sněhové jazyky a silnice se během několika minut může stát jen obtížně sjízdnou a nebo zcela nesjízdnou. Vozit s sebou sněhové řetězy, lopatu a umět tyto předměty použít by mělo být povinností! Respektujte značky zákazu stání podél silnice v celé délce obce – jsou tam proto, aby silničáři mohli silnici udržovat a byla průjezdná pro záchranku, hasiče a autobus MHD.
Technické služby města Oseka mají odklízet sníh na točně autobusu. Protahování cest k horním chatám a chatám pod větrolamem bylo přislíbeno také, alespoň částečné, ale záleží na dostupnosti techniky. Aktuální situace je taková, že velký traktor s radlicí, který by zvládl cesty k chatám, má poruchu a jeho oprava potrvá. Kdoví, zda umrzlé závěje pak zvládne. Sjízdnost místních komunikací tedy není garantována a nepočítá se s posypem solí či štěrkem. Na základě povolení MěÚ mohou chataři a obyvatelé Dlouhé Louky odstavit svá vozidla po obvodu točny autobusu.
Městská policie by měla ve vytížených dnech na Dlouhé Louce hlídkovat a dopravní situaci regulovat. Nedisciplinované návštěvníky, kteří nerespektují dopravní značení, řeší domluvou i pokutami. Ranní autobusová linka o minulé sobotě dojela se zpožděním téměř 2 hodiny, protože silnice byla totálně zablokována auty návštěvníků. Dalším víkendovým spojům, pokud nebyly dispečerem zrušeny, zajišťovala městská policie přednostní průjezd s doprovodem v levém pruhu silnice. Na dotaz zda by se nedal regulovat vjezd do jinak jsme dostali odpověď, že situace bude operativně řešena v součinnosti Městské policie s PČR. Můžeme jen doufat, že za podobné situace jako o minulém víkendu nebude nikdo potřebovat příjezd záchranky nebo hasičů.
Krušnohorský klub provozuje a udržuje placené parkoviště pro návštěvníky. Mincemi 10, 20, 50 Kč se parkovné ve výši 100 Kč platí v automatu PŘI VJEZDU! Kdo to nemá připravené, několik minut zdržuje sháněním drobných u okénka restaurace „Rozcestí“ nebo u okolo stojících. Změna režimu parkoviště jsou podle KK spojena s finančními náklady. Město, podle vyjádření pana starosty, „nemůže sponzorovat z veřejných prostředků business třetí strany“.
Doporučujeme informovat se o aktuální dopravní situaci před tím, než se vydáte na Dlouhou Louku. V extrémnějším počasí a za dopravního kolapsu zvažte dobře své plány. Využívejte víkendovou autobusovou linku.
Několik informačních zdrojů:
http://krusnohorskyklub.cz/ , http://penzionrozcesti.eu/ - aktuální info v běžícím pruhu čtěte celé
http://www.kbstopa.cz/dlouha-louka-254/?sendlink=1
https://dlouhalouka.com/ a webkamera Milana Stryji
https://www.facebook.com/groups/DlouhaLouka
https://www.facebook.com/jvpress.cz/ , http://www.e-mostecko.cz/
https://www.susuk.cz/opravy-a-uzavirky-silnic
https://jr.kr-ustecky.cz/PortalJR_DATA/526/20191215/526Ln-191215.pdf - jízdní řád víkendové autobusové linky 526
Kontakt na městskou policii: https://www.osek.cz/mestska-policie/os-1029
Snad tato rekapitulace a sdílení informací pomůže pochopit situaci jak námi obyvateli a chataři, tak i externími návštěvníky.
Vyzýváme všechny k pozitivnímu přístupu, předvídavosti a respektování dopravního značení a operativních nařízení Městské policie. Dbejte také aktuálních protiepidemických opatření a pravidel slušného chování.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Vloženo 15.1.2021 17:02
To bylo furt málo, málo... a teď najednou móóóc :)))

Ale vážně:
Dnes ve 12:00 jsem jel prozkoumat skate možnosti do německa. Protože jsem měl informaci odsud, že česká rolba je rozbitá. A protože jsem si vygůglil na německých stránkách že němci upravovat budou. (přestože u nich na tratě mohou jen lidi z okolí do vzdálenosti 15km - maj takhle tvrdý lockdown - takže drážďanský maj smůlu...)

Kolem Biatlonu bylo znát, že to bylo upravováno včera nebo předevčírem - na upraveném bylo 5-10 nového lehoučkého prašanu. Bruslit docela šlo. Zkusil jsem tedy sjet k Rehefeldu jestli tam bude od rolby na skate upraveno na Moldavu a dál na Holzau (byl to risk, ale nahoře byl celkem vichr a chumelilo, tak co..) Na Moldavu opět skate úprava rolbou zasypaná čerstvým prašanem. Dál na Holzau už ale jen klasika - dvě bezvadný stopy vedle sebe od skůtru, ale vedlejší cyklostezka co bývá na skate zcela zavátá :( Stejnou cestou se mi zpátky nechtělo, takže plán: kolem nádraží po Promenádě na český tratě, pod Vitišku, tu vybouchat a snad bude Magistrála aspoň trochu úšlapaná od lidí - Byla to ale na skate lyže špatná volba: český tratě sice projetý nějakým skůtrem, ale jak je toho sněhu už hodně, tak i po tom skůtru měkký a rozbitý od "Amundsenů", na hůlky závěje. Ani sportovní klasik by si tam teď neužil. Krpál na Vitišku jsem vyloženě "skialpově" vyšel ve fujavici s podporou hůlek místo tuleňů :)) a z Vitišky směr Cínovec bohužel pro bruslení bez šance - haldy sněhu a v nich jakž takž dvě stopy vedle sebe - ale i ty byli měkký, rozbitý, místama zavátý...

Až když jsem si to "vyžral" tak jela od golfu na Vitišku rolba a dělala manšestr. Ve 14:30 ???
Nevyznám se v tom, ale nechápu. Proč né ráno? Jestli kůli tomu, že nevyjíždí když sněží a má sněžit, tak ale teď taky furt sněžilo a předpověď je, že tam má sněžit až do 4:00 do rána! To bych spíš teda rozuměl, že by nevyjela vůbec a až brzy ráno... Anebo jestli toto byla jako průběžná příprava předtím, než to budou dělat v noci nebo ráno?
Toto není kritika, jen to prostě nechápu.
Každopádně cca 20min po jejím projetí díky větru a sněžení nebylo skoro poznat že tam projela.
A jestli se má manšestr po projetí nechat nějakou dobu promrznout, tak už vůbec nechápu že vyjede v pátek ve 13:30, když tam logicky přijedou po práci nadrženci (jakým jsem i já :))) ve 12:00 bylo pár aut. V 15:00 když sem odjížděl bylo už plno.

A ještě k turistickýmu přechodu do německa: potkal jsem na Český straně chlápka, kterej mi tvrdil,že tam prý předevčírem přímo u golfu německý cajti stáli a čechy který chtěli přes čáru na tratě domluvou otáčeli a že prej nějaký čechy, kteří se z německa z tratí vraceli a chtěli do Čech k autu prý skřípli, nechtěli pustit a chtěli pokutovat. Tak nevím. Nevím jestli kecal. Dávám jak jsem dostal... Ale fakt nevím.
13:32
14:30

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Úpravu běžeckých tras na Děčínském Sněžníku zajišťuje a financuje společnost Hudy. Uživatelé Facebooku mohou sledovat informace o stavu a úpravě tras na Sněžníku i na FB stránce @bezkysneznik.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krušné hory