Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vloženo 22.12.2018 15:04Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes ukazka amaterismu JizOPS v cele sve “krase” a toho co predvedli resp nepredvedli tento tyden. Neni to ani tak problem rolbaru jako spis toho smouly co rozhoduje kdy se bude upravovat. Namisto toho aby se stopy utahly v po-ut-st a stihly vymrznout tak se pockalo az na predpovidane otepleni a slejvak aby do nej rolby vyjely. Tzn prusvih. Radeji dal nekomentovat... Bylo by fajn kdyby se tahle garda sla poptat chlapu, ktere vypudily z JOPS pred 4 lety na to jak se ma upravovat v tehto podminkach. A rozhodne nejsem sam kdo byl dnes prekvapen co se to na tratich deje. Obecne rozcarovani zejmena starych pardu, kteri vedi o cem to je na kazde krizovatce. Hezke vanoce vsem :-)
Vloženo 22.12.2018 12:18
Kubo, váš přípsěvek neobsahuje jakékoliv info o aktuálních podmínkách, proto mezi aktuální zprávy o podmínkách na Jizerské magistrále nepatří. Pouze by tam odsouval dolů zprávy těch uživatelů, kteří se podmínky na magistrále popisovat snaží. Tento web je určen k tomu, aby se lyžaři navzájem informovali o podmínkách. Nejde o běžné diskusní fórum.

Provozovatelem webu není Jizerská OPS a Jizerská OPS ani nemá nic společného s přesouváním vašich zpráv. Pokud chcete primárně kritizovat Jizerskou OPS, kontakty máte zde http://www.jizerskaops.cz/kontakt/, jste-li uživatelem facebooku, můžete jim napsat na https://www.facebook.com/Jizersk%C3%A1-magistr%C3%A1la-121797554497020/. Zde v obecném diskuzním fóru případně konstruktivně kritizovat také lze, ale je otázka, jestli si to někdo z Jizerské OPS přečte.

S tím, že ve čtvrtek/v pátek se to s informováním o úpravách nepovedlo, souhlasím. Někde se to daří líp, jinde výrazně hůř. A i proto byl tento web zřízen, aby se mohli informovat i lyžaři navzájem :-)
Vloženo 22.12.2018 11:49Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena.
To výše uvedené, o.p.s na svých stránkách prohlašuje. Ve skutečnosti však nikde žádná informace o úpravě nikde NENÍ. A mapy letos nepůsobí příliš důvěryhodně, neboť GPS v rolbách nějak špatně fungují. Bylo by dobré, kdyby se v tomto směru o.p.s polepšila. V minulosti bývala informovanost lepší. Doufám, že nebude tato zpráva přesunuta opět do diskuze, když chci upozornit na to, že chybí informace o AKTUÁLNÍM STAVU ÚPRAVY
Vloženo 21.12.2018 19:17Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena.
Když nefungují v rolbách GPS, tak by bylo dobré, kdyby někdo na stránkách o.p.s vypsal co bylo upraveno a kdy???????????
Vloženo 20.12.2018 23:14
Ahoj,
mam bezky z druhe ruky s vazanim Rottefella. Az ted jsrm si vsimla, ze mezi vazanim a plochou bezky prusvita mezirka. Koncova patka take nedoleha k samotne bezce. Je to prusvih? Nebo to vydrzi? Fotky mohu pripadne zaslat. Dekuji moc za nazor!
Vloženo 14.12.2018 12:38Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
lesáci jsou holt zmrdi, dělaj to naschvál a každý rok se to opakuje. ještě mohly trasu vypluhovat a posypat protože je to jejich.?
Vloženo 13.12.2018 14:00Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ekoteroristi opět chtějí škodit v Jizerských horách: Ekologové chtějí omezit noční výjezdy rolby, její hluk ohrožuje tetřívka. V Jizerských horách dramaticky ubývá kriticky ohrožený tetřívek obecný. Ekologové chtějí proto omezit zejména noční rolbování magistrály. Hluk motorů, světla stroje a lyžaři s čelovkama totiž živočicha ruší. Když po opakovaném vyplašení vylétne ze svého úkrytu, nedokáže přečkat zimu. Tetřívek se vysílí a uhyne. Lyžování zdar.
Vloženo 13.12.2018 6:48Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Lidi....sníh leží na mokrým podkladu ani ne 4 dny a tady se už hrotí vyjetí rolby. Dnešní noc konečně poprvé pořádně přituhlo a pokud nenasněží další várka, tak to bude pořád pražská lyžovačka :D Kde jsou ty doby, kdy se drandilo ve vyšlapaných stopách a jediným cílem byl grog na Knajpě a ne počet ujetých km. Chtěl bych vidět, kdyby se jednou OPS nasr...a celou zimu by nechali trasy přírodě :D...to by se tvl Bedřichov zhroutil do kolen :D aj ta slavná komerční padesátka - to už je spíš humus než památka zesnulým

Jinak dneska ráno u nás nějakých 45cm zmrzlýho sněhu a pěkných -11°C, takže hurá na vypluhovaný cesty se sáňkama ;) a do termosky čaj s rumem ;)
Dotaz Vloženo 13.12.2018 1:05Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jeste k Jelinkovi i ostatnim.
Pokud by ti uskakujici chudaci turiste pochopili, ze upravena stopa potrebuje poradne vymrznout, nez na ni nekdo vjede, pak by byla otazka, kterych par blbu to vlastne Jelinek myslel.
Jinde nez v Cechach lyzare do stopy po setmeni proste nepusti, kazdy to chape a respektuje, tak proc to proboha nejde u nas.
Ja osobne myslim, ze nejvetsi zverstvo je rozjezdit cerstve upravenou stopu hned za rolbou. Po me klidne potopa, hlavne ze jsem si ja uzil, ze ...?Kdo to rano na tom zmrzlem oranisti zkusil, vi, o cem je rec.
Mozna by stalo za to, respektovat se vsichni navzajem, vcetne tech tetrivku. Ostatne tam byly driv nez my, lide .
😉 A urcite taky lepe zni Tetrevi boudy nez Chata u asfaltove silnice 😉
Dotaz Vloženo 12.12.2018 19:11Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Věřím, že horké hlavy vychladnou, vyhraje zdravý rozum a rolba vyrazí upravit na víkend třeba jen malý okruh. Loni jsem lyžoval 8.-10.12. Běžky mám připravené, sníh napadnul, další dny má mrznout a padat, takže budu sledovat zprávy na ops. Stadion není pro přespolní třeba z Pardubic.
Vloženo 12.12.2018 17:54Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jelinku, Jelinku - bidu na tebe !!!
Vloženo 11.12.2018 18:54
děkuji aplikaci odinstaluji, ale pro rychlou orientaci byla výborná, zejména v době nejistých snehovych podmínek.
RG
Vloženo 11.12.2018 9:22Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Mobilní aplikace od spuštění nového webu nefunguje a už bohužel fungovat nebude. Omlouváme se.

Na vysvětlenou – mobilní aplikace byla komunitním dílem. V posledním roce již nebylo možné ji aktualizovat. Měli jsme výběr pouze ze dvou variant – zůstat u původního webu, který již víceméně nešel rozvíjet, přičemž jakékoliv změny i třeba v nastavení oblastí by se do té aplikace nedostaly. A nebo postavit nový web, který se budeme moci i do budoucna posouvat kupředu, a smířit se s koncem mobilní aplikace. Zvolili jsme druhou možnost.

Po nějaké době zkusím zprávu přesunout do obecné diskuze, tam bude chvilku víc na očích...

(Odpověď na dotaz uživatele RoobertG z 10.12.: Funguje mobilní aplikace kamza sněhem? Letos nelze aktualizovat zprávy)
Vloženo 13.3.2018 21:36
Ahoj pořidil jsem kartu Inogi na slevy na skipasy. Vyzkoušel jsem jí v skiresortu Černá hora-Pec a byla uplně k ničemu. Nelze využít na vícedenní skipas. A při koupi jednodenního lze uplatnit jen na celoresortní skipas a ne na areál kde právě lyžujete. I pani u okýnka se tomu musela se mnou smát. Možná to jinde funguje ale tady to nemá logiku.
Vloženo 6.3.2018 7:18
Kdyby vás zajímalo, jak vypadají lidi, kteří chodí v době oblevy po lyžařských tratích, tohle je v Krkonoších, Harrachov a okolí.

https://metodikacp.rajce.idnes.cz/Harrachov_2018/#P1270991_1.jpg
Vloženo 24.2.2018 10:28
Díky Ježku za pochopení. Jinak zde na stránce obecné diiskuze http://www.kamzasnehem.cz/diskuze samozřejmě věcně kritizovat lze i bez zmiňování aktuálních podmínek.

Ze zpráv mi přijde, že se objevují jak spokojení lyžaři (podmínky jsou pořád dobré,není třeba upravovat), tak nespokojení (úprava by už fakt pomohla). Za sebe to nechci hodnotit, nejsem na Jizerské magistrále tak často a nevidím detailně do jejího financování.
Vloženo 24.2.2018 10:17
OK,Já myslel ,že to patří OPSce.To je můj poslední příspěvek .Ale z úpravy je mi smutno.
Vloženo 24.2.2018 10:09
Pro uživatele podepisující se "Ježek" a "lyžař" (patrně sousedi nebo jedna a tatáž osoba, protože zprávy pocházejí ze stejné IP adresy):

1) ve vašich zprávách se nenacházejí žádné informace o podmínkách, které by dalším lyžařům pomohly. Pouze znepřehledňují tento web, který je určen k tomu, aby se lyžaři navzájem informovali o podmínkách. Nejde o běžné diskusní fórum.

2) provozovatelem webu není Jizerská OPS a Jizerská OPS ani nemá nic společného s přesouváním vašich zpráv. Pokud chcete primárně kritizovat Jizerskou OPS, kontakty máte zde http://www.jizerskaops.cz/kontakt/, jste-li uživatelem facebooku, napište jim na https://www.facebook.com/Jizersk%C3%A1-magistr%C3%A1la-121797554497020/
Vloženo 24.2.2018 9:53Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Všichni vyražte.Dnes to bude úžasný 300 lidí na km.OPS je vynikající. Takto výborné tratě nemají ani v Rakousku.Super
Vloženo 24.2.2018 9:47Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Proč pořád přesouváte příspěvky jinam.Že by se vám nelíbilo,že vás někdo kritizuje?.Tak dělejte svoji práci pořádně a nikdo vás kritizovat nebude.
Vloženo 24.2.2018 9:37Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Prosím lidi kteří jedou na lyže 1 v týdnu ,kdy si přečtou že OPS vyjímečne vyjela na tratě aby nepěla chválu.Já tady řeším úpravu pro lyžaře ,kteří opravdu lyžují několikrát v týdnu.Je potřeba na OPS tlačit a donutit je k lepší úpravě.Proč se pořád musíme spokojovat s tím průměrem.Za parking jsem utratil 4500,-
Vloženo 24.2.2018 9:28Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Já tady nemluvím o úpravě na víkendy ale o úpravě v týdnu.A každý nechce lyžovat v 6 ráno pří -11
Vloženo 23.2.2018 13:57Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Parkoviště drahý,záchody špinavé.Když není žádná konkurence, tak vás to nenutí dělat něco lépe.Klasická šeď průměrnosti.
Vloženo 23.2.2018 11:12Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
OPS domácím nikdy nevycházela vstříc.Dělají vše pro turisty z Prahy ,kteřím jim naplní ty jejich penziony.OPS je v letošním roce fakt bídná.
Vloženo 23.2.2018 10:34Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Pan Tomáš je asi placený ops kou.Stále píše že tratě jsou v týdnu výborný a není potřeba je upravovat.Bohužel 80% lidí si to nemyslí.
Vloženo 23.2.2018 8:28
Nezbývá mi, než přidat se ke kritikům Jizerské o.p.s. Hlavní příspěvky dostává od Kraje, měst Jablonec n/N a Liberec a nejbližších obcí, ale místním se to v týdnu upravuje velmi málo. Ovšem když mají na víkend přijet i z Prahy a jiných regionů, je upraveno skvěle... Diskuze na téma vynechání stop na křižovatkách by se měla vést podle mého mínění o každé křižovatce zvlášť. Např. na křižovatkách na rovině u Kůrovce nebo U Knejpy s odb.na Peklo je zcela zbytečné stopy vynechávat.
Vloženo 22.2.2018 14:06Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
A při tom by stačilo projíždět pondělí, středa,pátek pravidelně a bylo by to ok.Ale to by musel být v OPS alespoň nějaký lyžař.Z kanclu to těžko posoudí.A trochu se divím pochvalnému mručení některých lyžařů z Chuchle.
Vloženo 22.2.2018 12:17Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jo, včera jsem si zrovna říkal že by to bylo vhodný už upravit. No bude to až pro víkendový návštěvníky, takže zase nic...
Vloženo 22.2.2018 11:15Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Aby jim ty rolby nezamrzly,když pořád stojej .Investice do nové rolby byla asi zbytečná
Dotaz Vloženo 21.2.2018 19:57Přesunuto z Žďárské vrchy - Novoměstsko
Může prosím ADMIN smazat všechen plevel, který není vůbec o stavu tratí, ale je to jen FB blábol.