Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 8.4.2021 9:08
Prací v zimě bylo myšleno v řádu několika málo let pokud bude pokračovat teplo a extrémní turismus myšleno fůru aut které produkují oxid dusíku ten stromy paradoxně hnojí ale oni rostou extrémně rychle tím se oslabují jsou tak náchylné k nemocím poté vyvrácení a pak kůrovec bohužel se v Jizerských horách vysazela opět nestabilní monokultura tam až to vypukne hrozí opětovné skolabovani lesů a s tím fůra práce celoročně může se stát že ubyde turistů nemyslím pěší ale ty co projíždí auty hory nebo vyráží do hor auty je to na nás ,lesy můžou vydržet ještě dvacet let nebo do pěti let skolabovat
Vloženo 8.4.2021 8:47
Dotaz na Revirnik Berger, pripadne Smutek Koci (fakt to sklonovat nehodlam). Zminujete, ze se blizi obdobi s pracemi i v zime. Na cem to zalezi a kdy to lze ocekavat? Diky
Vloženo 8.4.2021 8:00
Pro Jiří, víte pane mi opravdu jako lesní dělníci nemůžeme pracovat s domova a že se blíží rozpad smrkové monokultury a tím pak to že se bude muset pracovat na horách i v zimě chápete? Tohle není sportovní areál ale lesy ČR a oblast CHKO tak buďte zdráv
Vloženo 8.4.2021 7:54
Pro Jiří - začínají práce v lese vy arogance,polovina cest byla vybudována čistě pro lesnické účely ne pro rekreační sport takže buďte rád že se nich vozíte blíží se doba kdy bude na horách práce i v zimě a tudíž se upravované tratě podstatně zmenší tohle je CHKO ne sportoviště tak nás nechte pracovat
Vloženo 7.4.2021 22:55Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ukonceni upravy magistraly 3dny pred skoncenim lockdownu a pri lednovem stavu snehu a pocasi povazuji za vrchol arogance a vysmechu vsem obcanum-bezkarum mimo okresy Jablonec a Liberec!! Od pulky unora poctive dodrzuji zakaz a ted, kdyz konecne v pondeli chci vyrazit, LCR zakazou upravu?! Sprostota techto nicitelu a parazitu ceskych lesu nezna mezi!!!!!
Vloženo 7.4.2021 18:08
pomalu s tou flintou té idylky bez lufťáků. kdo myslíte, že ty stopy za normálních okolností platí? (teď je taková podivná nadšenecká situace, která nemá s ekonomickou realitou mnoho společného.) jsme (jste) připraveni platit komerční cenu úpravy stopy, rolba řádově 1500-2000/hodinu, když ve upravené trati za celé dopoledne potkáte deset lidí? budete (budeme) rádi a ochotně platit za dopoledne ve stopě částku srovnatelnou s permicí na sjezdový areál?

(abych volně zpaměti ocitoval z Bachmanové: můžu těm vašim pražákům prodávat čerstvé jahody? hele mladej, to nejsou žádní pražáci, to jsou naši vážení hosté, proč myslíš, že já uživím hostinec, tvoje sestra si vydělá na věno jako pokojská, tvůj táta může pronajímat na léto světničku, a ty si můžeš s plným náckem trhat v háji jahody.)
Vloženo 7.4.2021 11:20
Ano, sníh bude, ale konec strojové úpravy. To asi aby se od pondělka nezvýšila náhodou koncentrace :-)
Takže teď bude čas pro opravdové nadšence. Ať jen chumelí víc a víc!
Vloženo 7.4.2021 10:54
Chovat se jako místní znamená třeba toto? :) (viz newli 6.4)
"Co ale fakt nepochopim - na promenadni, kdyz jsem tam jel po druhe (cca ve 13.00) se nekdo vychcal do pruhu na brusleni a o par set metru dal nekdo dalsi (nebo ten samy?) asi 20-30 cisel vedle stopu na klasiku. To jsou sportovci vazne takovy sobecky prasata ??? :-((( "
Fakt miluju majitele Jizerek s viděním světa my / oni.
Vloženo 6.4.2021 23:25
Souhlasím s Milanem z 26.3.2021 - běžkaři se zdraví a usmívají - Jizerky konečně zase patří místním, tetřívkům , vlkům a rysům a .... Je nám fajn - nám místním jako nikdy - ta volnost a to prostranství na naše ski . Rádi uvítáme i mimomístní ,ale jen ty ,co se chovají jako místní - ti ostatní ať si raději zajedou do Čapího hnízda . Skol
Vloženo 6.4.2021 19:10Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ehmmm ...Na Cesky chalupe zase o pul sesty rano stali curaci, to uz nelze rict slusne...ty si dobrý idiot, ne promiň, curak
Vloženo 5.4.2021 15:11Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Můžeme jezdit, ale už jsme zničené :( ps: hledám osobní masérku :)
Vloženo 5.4.2021 15:00Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj Jano, za týden to bude povoleno, tak vyraž, sníh bude aspoň do konce dubna
Vloženo 5.4.2021 14:47Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Honza1949: Nemůžeme jezdit, je to zakázané.
Vloženo 3.4.2021 19:11Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj lyžařko 89,snad po 12.4. padne omezení pro okresy a budeš moc jezdit do května k nám do Jizerek.Já jsem letos od prosince vynechal asi 5 dnů, když jsem musel někam odjet.
Vloženo 3.4.2021 17:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Závidím Honzo, jezděte říkáš, ale jak, když jste třeba z České Lípy...Ach jo.
Vloženo 1.4.2021 15:55
Lukas B. Zdraví se docela dost, i děcka kolikrát na mě vytasej jako první to pomalé - dooobryyy deen :D a kolikrát i na parkovištích proběhne ahoj/čau. V oblasti Bedřichova je to horší, když je víc lidí. I já se někdy opomenu a nepozdravim první, ale vždy odpovím. Jen ne s každým udržuji oční kontakt, možná někdo kývne hlavou ale pokud se soustředím a čumím do země před sebe tak to nevidím. To se stává, spíš mě vadí když někdo ani nepípne na jasné Ahoj/Čau.
Vloženo 29.3.2021 10:21
teď, když nás jezdí co by na prstech spočítal, je možná vhodné si připomenout, že pozdravit je slušnost, odpovědět je povinnost. nemám problém zdravit jako první jezdce o generaci mladší, stačí mi úsměv, kývnutí hlavy, oční kontakt. část jich (Vás) v reakci na pozdrav kouká skrz mě, jako nerudnej pingl v mizerný hospodě. samozřejmě něco takového nejde moc prožívat na bedřichovském stadionu v plné normální sezóně, ale když potkám za vyjížďku méně lidí, než mám prstů na rukou...

upozornění: moderní vědě není znám virus, který by se přenášel pozdravem nebo zamáváním.
Vloženo 22.3.2021 16:25Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ale oni nepojedou do jiných hor......
(Odpověď na dotaz uživatele Píďa z 22.3.: Prosím, napište tu všechny pomahače a chrániče, které potkáte. Jejich velký šéf prohlásil, že jakmile někdo oznámí veřejně, kde jsou, tak se okamžítě seberou a jedou jinam. Díky!)
Vloženo 21.3.2021 11:16
Přema: Naprostý souhlas. Když pomineme (ne)logiku současné legislativy, tak nechápu jakou spojitost to má s OPS do které se pan Jaroslav naváží.
Vloženo 21.3.2021 9:55Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
(Odpověď na dotaz uživatele Jaroslav z 21.3.: Vždy jsem OPS podporoval a obdivoval . Ale teď už OPS známky kupovat nechci. Nebudu přispívat na bežkování podvodníků, kteří se chlubí, ze nedodržují legislativu.)
Tak doufám, že Vás už na tratích OPSky nikdy nepotkám....
Vloženo 18.3.2021 22:17
Mně by přišlo fér pravidlo "když prekročíš hranici okresu bez použití auta nebo veřejné dopravy a budeš po celou dobu pobytu v cizím okresu dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních, tak se tam klidně pohybuj." V kontextu Jizerek, povolit přejíždění, ale návštěvu výdejních okének v jiném kraji už ne. Být policistou, který by měl dodržování opatření od příštího pondělka kontrolovat, bych ale stejně přistoupil k hlídání v tomhle duchu, překračování hranic okresu někde v lese musí být silně neefektivní hlídat a šíření epidemie taková "porušení" taky nezvýší... Každopádně přeji všem, co žijí v horských okresech, dobré sněhové podmínky :-)
Vloženo 18.3.2021 20:39
Ahoj, tak je to na papiru, nic moc, ale alespon ten okres, chaty teda nic.Kdyz jsem kouknul do mapy tak celkem dobry. Z Liberce jen do Rudolfova k elektrarne, kolem Cerne Nisy, Olivetska hora, Hrebinek, Krasna Mari, Knajpa, Smedava, Predel, Palicnik, Smrk. Ty nasi pomahaci a ochranci budou urcite dale buzerovat na Bedrichove, nevim jestli se chyti na Jizerce nebo Sousi, na Smedave uz asi ne. Pro Jablonecaky bude problem se dostat pres Knajpu, tak spise od Joseface pres Protrzenku. Melo projit spojeni okresu Liberec a Jablonec a byl by klid. Tak skol.
Vloženo 18.3.2021 19:08
Tomáši, odpovědi pana Smejkala v rozhovoru jsou natolik obecné fráze, že je nepovažuju za nějaké posvěcení určitého chování. Jeho názory jsou ve veřejném prostoru viditelné a slyšitelné už rok, je jednoznačným zastáncem lockdownu, zavření škol, zavření sjezdovek, atd. - bez ohledu na dopady v jiných oblastech života. Jenže po roce takových opatření je vidět, že kýžený výsledek (= prázdné nemocnice) se nedostavil. A naopak ten "strašný" švédský přístup (roušky pouze omezeně, školy otevřené, restaurace otevřené s omezenou kapacitou) má daleko lepší výsledek než ten náš. To prostě nejde popřít. Plně to vystihuje tenhle aforismus: "V Čechách nehrozí italský nebo španělský scénář, ale scénář český."
Podle mě covid ukazuje celkovou úroveň zdraví ve společnosti, ne nadarmo jsme na špičce v počtu onkologických onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovek, obezity na celém světě - tohle je příčina.
Gábino, zdravý životní styl není 100% zárukou bezvýhradného zdraví, ale na 90% respirační onemocnění proděláš bez komplikací. A to je oč tu běží. Přeju rychlé uzdravení a opatrnost při návratu ke sportu i k normálnímu životu.
Vloženo 18.3.2021 18:46
@Gabina - To že jste covid chytila nepřeju ani vám, ani komukoliv jinému. Mám dojem že jste si ve ve vašem příspěvku odpověděla sama, těch možností kde k tomu člověk může přijít je mnoho, i když se chová maximálně zodpovědně (což se mimochodem snažím také, mezi popírače nepatřím). Ale kromě 3R se snažím zapojovat i ten čvrtý, vlastní rozum. Nejsem odborník na šíření aerosolů v ozvduší, a troufnu se domnívat že ani vy ne, ale šance že se člověk nakazí během projíždění vedle druhého běžkaře mi nepřijde moc pravděpodobná (v porovnání s dalšími možnostmi které jste vyjmenovala). Pokud víte o nějaké relevantní studii, která by to potvrzovala, rád se o ní dozvím a nemám problém změnit názor. Jaké vidíte řešení? Přijde vám zdravější být zavřený doma v trojúhelníku televize-lednička-internet, nebo courat po městech s respirátory na ústech? Já o tom vážně pochybuji. Každopádně přeji brzké uzdravení.
Vloženo 18.3.2021 16:51
Ahoj všichni, taky jsem si jezdila každý víkend budovat imunitu s běžkami do Jizerek, ale stejně mě COVID na začátku března dohnal. Normálně nejsem vůbec nemocná, maximálně lehká rýmička jednou za zimu. Až do poslední chvíle jsem taky nevěřila tomu, že bych to zrovna já mohla chytnout, protože chodím 2x týdně na rychlý nákup do sámošky přes ulici a občas se objevím v práci (open-space), kde je pět a půl lidí a kam dojdu pěšky, jinak pracuji z domova a hlavně si přeci BUDUJU imunitu v přírodě na běžkách!!! Do Jizerek jsem jezdila sama (přítel nelyžuje) a vozila jsem si vlastní svačinu, takže jsem se ani u stánků nedružila. To jen tak pro všechny, co se tu ohání tím, že sportem v přírodě si budují imunitu a nedodržují současná opatření. Nevím, kde jsem to chytla, možná to přinesl přítel z práce, kde zaměstnanci začali opatření dodržovat až po zavedení mastných pokut (on to dodržoval i před tím), možná v té sámošce, možná při projíždění kolem jiného "budovatele imunity" stojícího ve frontě na pivo na Hřebínku poslední víkend před lockdownem. Prostě do začátku března jsem byla king, mě se přeci nic nemůže stát a nějakej blbej COVID si na mě nepřijde!!!
Vloženo 18.3.2021 12:08
Ahoj všichni, kdo chcete dodržovat opatření, ale zákaz vyrazit do přírody bez velkých slezin považujete právem za nesmysl. Už nám to posvětil i hlavní epidemiolog IKEM a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal v rozhovoru pro Deník.cz, viz dole odkaz. Rozumný chlap, který asi neprofituje z prodeje testů, roušek, respirátorů, vakcín atd., ale jde mu o člověka s jeho tělem a psychickým principem, kdo chce třeba duší. Cituji:
Podle něj by je lidé mohli prožít na svých chatách a chalupách, kde by ovšem měli zůstat po celou dobu svátků. „Všichni bychom se měli snažit být venku, v přírodě. Čili nebýt zavření mezi čtyřmi zdmi, ale nepotkávat se,“ dodává.
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/velikonoce-rika-epidemiolog-smejkal-rozhovor-20210317.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=pTarCWyJngl-202103181049
Vloženo 17.3.2021 19:12
Mirku, spravne, tri tydny jsme byli doma, tak muzeme jet...
Vloženo 17.3.2021 19:02
Mirku
jedu taky
skol
Tomas
Vloženo 17.3.2021 17:45
Jojo, ten průser do kterého jsme se dostali je nepochybně způsoben lidmi kteří se starají o svou imunitu ať už bežkováním, nebo třeba turistikou někde v lese, uzavření v rámci okresů/obcí dává smysl. Psychosomatika je považovaná za pavědu, vyděšené stádo poslouchá sebepitomější nařízení. To že tu někdo v jedné větě napíše o vládě psychopatů, ale zároveň hájí nezdůvodněná opatření je už asi nějaká nová mutace ne korovaniru, ale Stockholmského syndromu. Jak řekl tuším Čapek, "třebas na porážku, ale hlavně že nás vedou".
Dotaz Vloženo 17.3.2021 16:27Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj všem. K té diskuzi na téma covid, Pražaci, Středočeši a komu patří Jizerky:
Od roku 1990 jezdím Jiz50, mám 26 účastí, zimu co zimu pokud u nás není sníh, jakože nebývá, jezdím téměř každý víkend, někdy i v týdnu 160 km tam a 160 km zpět, abych si zalyžoval v mých milovaných horách, na které nedám dopustit. Navíc poslední dobou mě situace nutila vstávat před šestou, což jinak bytostně nesnáším, ale vstanu a jedu. Zalyžovat si, pokochat se krásou Jizerských hor. Ano, také si někdy pro sebe zanadávám tu na psy ve stopě, tu na pěší, tu na diskutující běžkaře stojící uprostřed stopy. Ale NIKDY bych nikoho nevyhanel z hor a tvrdil, že tam někdo nemá co dělat.
A ačkoliv jsem se už přes 14 dní nikam nehnul a respektuji nařízení a zákazy, hlavně o kterých si myslím své, tudíž nic nedělám a jen tloustnu, tak teď vážně uvažuji, že se navzdory všem zakazum vydám aspoň ještě jednou si zabezkovat. Řekněte mi někdo, koho ohrozim tim, že doma sednu do auta, nikde nezastavim, pak stoupnu na lyže, tj. pohybuji se volně v přírodě na čerstvém vzduchu, nikde na lyžích nezastavim, pak zase sednu do auta a bez zastávky jedu zpět?
Myslím, že zákazy stejně nefungují. Místo nich bych doporučil používat selský rozum a dodržovat správné zásady ochrany zdraví. Svého i ostatních...
Jak tu včera napsal David: ŽIJ A NECH ŽÍT...
Skol