Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 17.3.2021 15:05
omezení mobility by snad dávalo smysl v případě, že by se pandemie rozjížděla a nebyla by prakticky rovnoměrně rozjetá ve všech okresech a kdyby se "zavřela" hromadná doprava a montovny a supermarkety by prodávaly z okénka jen pečivo, konzervy a olej. v buzeračním kočkopsu smysl nenacházím, ať se snažím jak se snažím.
Vloženo 17.3.2021 15:01
ad Honza
Protože je o tobě? Viz reakce ze včerejška.
Vloženo 17.3.2021 14:26
Čím větší blbost, tím delší článek... .
Vloženo 17.3.2021 14:04
Jo kamarádi, je blbost, aby se člověk nakazil na prázdné ulici a tak nedává smysl tam nevyjít, ta ulice je ale prázdná, protože většina je doma a poslouchá nařízení. Pokud si tohle řeknou všichni a vyrazí do ulice, tak ulice prázdná nebude a už to smysl dává.
Stejně tak nedává smysl, aby lidé co prodělali covid a jsou ve lhůtě 90 dní a co jsou 14 dní po očkování byli zavření doma, protože v tuhle chvíli jsou vlastně nejbezpečnější pro sebe i pro ostatní - bohužel patologická solidarita a současně závist českého člověka ( a více evropského , viz imigrace) typu když on může, proč já ne!!! - nás nutí dělat rozhodnutí v bloku pro všechny. Stejně tak, jako pěšáci nikdy nevyjdou přes Jizerky, když napadne půl metru sněhu a vyrazí raději do Českého Ráje a po úpravě stop se rychle vrátí do Jizerek, tak úplně na stejném principu není možné povolit někomu něco, co jinému bylo zakázáno. Z pohledu zdravého rozumu se zdá nepochopitelné, že někdo vyrazí z Prahy bobovat na Bedřichov nebo na Monínec ( protože na to má právo a nikdo mu to nemůže zakázat , a běda jestli tak ....) a nejde si užít prázdná místa svého okolí. Jsme národ který vyřvává o svých právech, ale vůbec nemluví o svých povinnostech, neznáme pokoru, nemáme vychování, nevychovaní rodiče vychovávají nevychované děti. Budeme ukazovat prstem na ostatní, ale sami jsme hrozbou. Jaký je národ, takoví jsou i jeho vrcholní představitelé, ne naopak. Národ tupců dá hlas za koblihu, za sociální dávky, za tisícovku v privatizaci - obraz národa je pak v parlamentu, senátu .....
Místo toho, aby při omezení mobility se vydali lidi do svého okolí a užili si to po svém, dělají se nájezdy do lokalit, kde každému musí být jasné, že bude plno -- ale já mám přece taky právo....policista mi nemá co nařizovat a jestli, tak si ho natočím a pak uvidí.
Proto je tu, co tu je. Tak se nedivme. A hlavně se nesrovnávejme se Švédskem nebo Kanadou. To je úplně jiná kultura s morálním základem. Na to my nemáme a dlouho nebudeme mít
skol
Vloženo 17.3.2021 13:54
Ahoj, uz jsem ani nechtel do teto debaty zasahovat, ale musim. Je mi smutno z toho, kolik je zde neprijatelnych prispevku napr. Ondra, i kdyz samozrejme ma kazdy pravo na svuj nazor. Ale tady z toho cisi zloba a nenavist, v jinych prispevcich zase malost az priposranost. Velmi pekne to napsal Lukas B., sam se podivat do zrcadla a nepoblejt se z toho, to je take pro vas Pomahat a chranit, uz zase stojite na Maliniku, jste videt na kamere. Doufam,ze je nas vetsina co mame hlavu na svem miste,svuj vlastni rozum a podle toho cinime. A nepotrebujeme k tomu zadne narizeni a zakazy. Tak do stopy, skol!
Vloženo 17.3.2021 13:32
Lukáši, na jiném serveru jsme spolu na téma proticovidových opatření chvíli diskutovali. Bylo to na začátku podzimního promořování a tvrdil jsi, že v souvislosti s epidemií stejně žádná vlna úmrtí nepřijde. Od té doby jsme to ve statistikách obětí dotáhli na první místa (celosvětově) a bohužel zdaleka není konec. Princip omezení zbytné mobility samozřejmě dává z epidemiologického hlediska dobrý smysl. Individuální pohled, že svým solo běžkováním k šíření viru nepřispívám, může být pravdivý, ale na podobná opatření je v této krizové situaci nutné koukat trochu šířeji. Během ledna a února bylo v Jizerkách narváno a každý víkend sem mířily tisíce lidí z poloviny Čech. Pro velkou část z nich je běžkování spíš než sport společenská aktivita, takže jezdí ve velkých skupinách a kolem kiosků bylo vždy narváno a nějakou opatrnost a distancování tu nikdo neřešil. Jako analogie by se dala uvést třeba nulová tolerance alkoholu za volantem. Osobně můžu být přesvědčen, že jedno až dvě piva mou schopnost řídit nezhorší, ale pravidlo respektuji, protože chápu, že bez něj by prostě bylo na silnicích víc opilých řidičů. A do zrcadla se fakt můžu podívat, i když si dám birell. To, že naše země zvládá epidemii nejhůř ze všech civilizovaných krajů, rozhodně nelze hodit jen na vládu (ačkoliv politickou odpovědnost samozřejmě nese). Problém je obecně špatně fungující státní správa, ale na individuální úrovni to je právě tenhle selektivní přístup k pravidlům, kdy značná část lidí dodržuje jen to, co se jim zrovna hodí a zbytek si vždy nějak šikovně okecá. Současný "lockdown" je přitom ještě docela benevolentní oproti tomu, co bylo zavedeno a skutečně vymáháno i v mnoha tradičně svobodomyslných zemích (Francie, Španělsko, Itálie..).
Dotaz Vloženo 17.3.2021 13:21Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ad Anna B.: nepovažuji to za zbytečné a neřeším kdo odkud je, jakou má SPZ, ale zda ignoruje nebo porušuje opatření a ještě tady ze ze sebe dělá hrdinu. Odpovídáte na něco úplně jiného. Denně máme 8-10x více nakažených na počet obyvatel než v Německu. Zemřelo víc než 23 tisíc lidí, část díky viru jako takovému, část z neschopnosti vlády a část díky nedodržování pravidel. Tato sranda bude stát něco kolem 2 bilionů korun, budeme to muset zaplatit a také generace po nás. Děti se vrátí do škol reálně někdy v září, ten rok a půl studia jim a nám všem bude chybět. Mně se ta opatření opravdu vůbec nelíbí, ale to neznamená, že si budu dělat, co chci nebo jako jo?

ad David: právě o to jde, toto krédo platí v dobrých dobách.

Ale OK, už toho nechám, každý ať si to přebere.
Vloženo 17.3.2021 12:56
Právě tyto(pro Vás nesmyslná) opatření mají zamezit tomu, aby nebyly ty davy v Jizerkách.........
Vloženo 17.3.2021 12:34
ne, to není žádný hrdinný odpor proti vládě. to je minimalistické používání zdravého rozumu.

nikdo příčetný nemá problém dodržovat pravidla, která mají smysl, a to i ta nepsaná: nelézt zbytečně do davu lidí, když už mezi dav lidí musím (supermarket, úřad, hromadná doprava), tak v roušce, mejt si ruce, když se necítím dobře, tak zůstat doma a nelézt do supermarketů a nenavštěvovat své staroušky.

máme problém dodržovat pitomá a nesmyslná nařízení. tvářit se, že hranice obce je zeď a že snad někomu ubližuji, když na liduprázdné ulici nemám obtížně prodyšný hadr na obličeji. netvrdím, že by se to mělo porušovat nějak ostentativně a s chudákama blbečkama policajtama chodit do nějakých konfrontací nebo snad rvaček, ale moci se sám sobě podívat do zrcadla a nepoblejt se z toho rozhodně stojí za to.
Vloženo 17.3.2021 11:26Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dokud budou takový sobečtí Estarky a Honzové, tak zbytek lidí co nejsou z Liberce a nechtějí porušovat nařízení (ať jsou smysluplná nebo ne) nebudou lyžovat v Jizerkách dlouho.....:-(
Vloženo 17.3.2021 10:31Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Žij a nech žít!

(Odpověď na dotaz uživatele Love z 17.3.: Chci se zeptat honzy a Ester a všech, kdo ignorují a porušují stávající (sice nesmyslná přesto platná) opatření a jezdí si ze SČ, z Prahy do Jizerek: "Není Vám to trapné? Chováte se jako Babiš, Zeman, Klaus a podobní sociopati. Neokecáte to. Takže ještě jednou - v Jizerkách nemáte teď co dělat!!!")
Vloženo 17.3.2021 10:30Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dobrý den, sice nejsem Ester ani Honza, ale nejsou zbytečné příspěvky jako ten váš?! Jak už bylo řečeno, kdo vlastní nemovitost v Jizerkách, nebo kdekoliv jinde, mohl na ní během lockdownu zůstat a je jedno jestli je z Prahy, Brna nebo z Horní Dolní..... Navíc v této zemi má každý druhý služební auto a jak známo, většina leasingovek má sídlo v Praze, takže i třeba Liberečák jezdí s pražskou spz. Přestaňte už řešit proboha kdo odkud je a proč tam je a těšte se z toho mála co ted´ lze. Třeba, že sněží!!!!
Užívejte zimu a upravených stop.
(Odpověď na dotaz uživatele Love z 17.3.: Chci se zeptat honzy a Ester a všech, kdo ignorují a porušují stávající (sice nesmyslná přesto platná) opatření a jezdí si ze SČ, z Prahy do Jizerek: "Není Vám to trapné? Chováte se jako Babiš, Zeman, Klaus a podobní sociopati. Neokecáte to. Takže ještě jednou - v Jizerkách nemáte teď co dělat!!!")
Vloženo 17.3.2021 7:50
Je jasné, že Pražáci ani obyvatelé jiných krajů než libereckého nemají nyní v Jizerkách co pohledávat. Veřejně se chlubit případným porušováním pravidel je takové dětinské, ale prezentovat to, že si nedokážu svou kratochvíli navzdory situaci na pár týdnů odpustit, jako hrdinský odboj proti vládě, to už svědčí o nějaké kognitivní poruše.
Vloženo 16.3.2021 21:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ano zlikvidovat vše co se dá a za hubičku to pak koupí největší chudák - asi Babiš - ale ten vlastně ne - Agrofert , který nikomu nepatří !!!! Libor
(Odpověď na dotaz uživatele Lída z 5.3.: Policie si aspoň pro konrolu vybrala nejhorší den, kdy skoro nikdo nevyrazil na hory vzhledem k předpovědi, že má po obědě začít pršet.Na trati jsem potkal jen 5 lyžařů, kteří měli informaci, že armáda policie se řítí směr Knajpa a máme si dát pozor.Naštěstí jsem je nepotkal.
Je to nepochopitelné , když policie takto plýtvá našemi penězi místo aby dělala něco užitečného....Jsou trapní, parkoviště prázdné, z autobusu asi sotva kdo vyleze 🤦🏼‍♀️. Koho tam chtějí najít? Asi pěší s běžkama z Lbc apod... Neříkám, že opačným směrem jsem s 🎿 nešla, ale tam? Já se divím, že zavřít parkoviště a přestat upravovat nenapadlo ty "hvězdy" nahoře už dávno, naštěstí ne a mohli jsme aspoň do stop, zato chudáci z areálů... když byly letos super podmínky, tak je nenechali ani otevřít...to nechápu.. prostě je chtěli zlikvidovat 😡)
Vloženo 16.3.2021 20:15
Paní Boženo: držet hubu a krok není správné řešení. Pokud nemáte být ve stopě a bojíte se, zůstaňte si doma. Nám ostatním neraďte, že se máme bát.
Do Jizerek jezdím ze středních Čech i teď (naposledy včera). Jezdím sám a autem, u okének nestavím, nikoho neohrožuju. Nehodlám se podřizovat stupidním omezením.
Vloženo 16.3.2021 20:08
Re: pan Libor

Potrefená husa se vždycky ozve!
Přesně jak napsala
newli:
pan Libor stvrdil že patrně trpí nějakým komplexem nejspíše z pražáků
Nemá asi dál smysl komentovat jeho trapné slohovky!!
Btw: " Jezdi si kam chceš a dodržuj pravidla o tom to celé je"
Vloženo 16.3.2021 18:30
K zamyšlení ? Já kdybych přijel do Prahy a zaparkoval , kde se nemá a kde se mi to zlíbí i přes zákazy - tak z Prahy odjedu autobusem a bez řidičáku a pokut se nedoplatím ! Všimněte si , jak parkují někteří pražští a středočeši a jejich dost na Jizerkách ! Mimo parkoviště i přes zákazy , po krajnicících i pomalu v kanálech! Měští policisté nestihají ani všem dát pokuty, co jich je ! V tom mám určitě 100 procentně pravdu !A když tato skupina obyvatel parkuje , tak v mnoha případech tak neúsporně, že se vejde na parkoviště méně aut a často vidím i to ,že parkují i podýlce !!! SKOL PS - zase jsou mezi nimi , kteří parkují ,jak se má - normálně - nejsem rasista - cikán mi nevadí - jenom se mi nelíbí Babiš , a vše píši proto ,aby v tom jeho blbinci , který za 8 let vypěstoval bylo alespoň na horách - Jizerkách líp!!! SKOL- Ať to frčí
Dotaz Vloženo 16.3.2021 17:54Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
V USA a i v Kanaděa i jinde jsem byl - i na laufech ! V bílé stopě se dodržují pravidla - nejsou rozježděné stopy od bruslařů - nemotají se tam pejskaři se svými mazlíčky na špagátech a neserou do b. stop - je to tam opravdu jiné !Nechoděj tam pěšáci ! Asi jsme zkurvení komoušema , kteří bohužel zase vládnou a přilívají olej do ohně a dělá jim moc dobře když se rozežíráme mezi sebou dóle!!!Huba se nemá držet - ani já ji nedržím ! Ale vládnou zde zase ti samí a vymejšej zhovadilosti a proč je k tomu ještě více provokovat,aby jsme přišli i o to málo ! A zasraní pražáci - to je mluva mimo pražských obyvatel - jsou pražáci dobří a i špatní - to je samé i s lidmi mimo Prahu - a pak je přísloví trefená husa se ozve - kdo se chová normálně toho se to netýká ! Asi jsou zde i pražáci v součastnosti ,ale docela bych dal ruku do ohně za to , že tento týden v tom prsty nemají - lyže v rozježděných stopách ?! Asi tak - SKOL - ať to frčí !!!
Vloženo 16.3.2021 12:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
"Banda zasr. Pražáků???" To snad Člověče nemyslíš vážně??! Všichni snad víme že je to o lidech a ne o tom z jakého jsi okresu katastru města či obce zvláště v téhle době...
Tohle kdybys v USA řekl o "černoších" tak tě popraví!! Zamysli se nad sebou Člověče co tu píšeš😈
Vloženo 16.3.2021 11:29Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
banda zasr*** prazaku je ironie, pokus o vtip nebo trpite nejakym komplexem?

(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 16.3.: Ahoj,
díky za příspěvky ohledně bruslení, jezdím oboje a taky mě bolí rozbitá stopa
Tomas
ps: a sem Pražák, ale vlastním v Jizerkách stavení; a kdo je dneska pražák? já jsem jičiňák bydlící v Praze, ale kvúli značce na autě patřící do té bandy zasr.. pražáků, jen k zamyšlení)
Vloženo 16.3.2021 10:26Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Vzkaz pro Libora k poškozování stop na klasiku. Jsem bruslař (z Kořenova a lyžuji zde mnoho let) a naprosto s tebou souhlasím. Lze to ještě pochopit v místech, především stoupání, kde je stopa užší (Knížecí z Václav. studánky aj.), že tam někdo místy zajede, ale jinak by k tomu docházet nemělo a je pak chyba na straně "bruslařů". Jen bych tě trochu poupravil, že je sice větší předpoklad, že to budou místní, ale ne úplně, protože by ses divil, co parkujících aut, ze kterých vycházeli do stopy běžkaři (např. na Mořině) mělo poznávací značku, spadající do oblasti Prahy či Střed. Čech. Oni si totiž mohli před uzávěrou okresů zvolit, zda zůstanou v naší oblasti na svých chatách, apartmánech aj. a za sebe mohu říci, že jich tady opravdu několik desítek zůstalo a evidentně se ve stopách pravidelně pohybují. Ale shodneme se na tom, že je to o lidech, ne o oblasti, kde žijí, ...ale zase jen, abys to vše neházel na místní,... že teď zde pražáci rozhodně nejsou...jsou a vídám jich na zdejších chalupách, parkovištích i obchodech každý den dost ! Jinak zdar a sílu.
Vloženo 15.3.2021 22:48Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Přidávám se k Petrovi. Psát v této hnusné situaci "kde- kdo- kdy se krásně projel" je jako zápis do Svazků S..! Nechte toho, po volbách snad bude líp.
Dotaz Vloženo 15.3.2021 20:28Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Mluviti stříbro - MLČETI ZLATO ! Nepište : kde jezdíte , parkujete , nefoťte !!! Mohou nějací soudruzi udělat zátah !!! Skol a ať to frčí v našem městě !!!
Vloženo 15.3.2021 18:23Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Vážení kolegové lyžaři, uvědomte si, že příspěvky jsou veřejné. Méně je tedy někdy více, nikdo přeci nechce způsobit komplikace při úpravách stop, ani dávat záminky nájezdům škodné. "Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá". Skol
Dotaz Vloženo 13.3.2021 12:05Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
To Irena: "Ano - nikdy už nebude líp !"
Pokud se necháme nelegitimní krokem a neústavním nařízením zavřít doma jako dobytek a nic proti tomu nepodnikneme tak ANO - nikdy nebude líp ! (Bohužel).
Vloženo 13.3.2021 11:21
Jsem jedna z těch, kdo nemá štěstí dělat to, co ho baví, dokud je zdráv. Tratě upravené, někde se i sjezdaří, krásného sněhu kupy, na kole se oficiálně smí jen kousek ... potřebuji pohyb, šachy nehraju. Jet si pro tatranku v rámci okresu - skvělé!
Vloženo 12.3.2021 11:58Přesunuto z Moravskoslezské Beskydy
Nepropadejte depresi a chystejte prkýnka,zima ještě nekončí.Hamáč to otevře a po 21.3. si ještě zalyžujeme.
Vloženo 12.3.2021 9:01
Nechápu co jsme si to zvolili za premiéra. Já z něj měl hnusnej pocit už když jsem ho viděl poprvé v TV jak vyhrožoval novinářům, že na ně pošle právníky, "když zveřejní nějaký sračky". Pro jeho příznivce... zkuste si představit, že tenhle výkvět slušnosti, morálky a charakteru je vaším přímým nadřízeným.
Vloženo 11.3.2021 20:29
Pro mě jsou lyže jediný možný vytrvalostní pohyb kromě rychlé chůze. Kdybych nebydlel ve Vrchlabí měl bych utrum... Jenže kolik je těch kdo takový štěstí nemá...
Vloženo 11.3.2021 19:37
normální je nedodržovat a lyžovat, nenormální je sportovat po městě a probíhat mezi venčícími pejskaři, vracejícími se důchodci z nákupu a dodržovat! To můj názor. Skol.