Jeseníky – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jeseníky ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jeseníky - aktuální zprávy

Vloženo 2.5.2017 9:01
Z Ramzové od busu do Petříkova po svých. Pak už to šlo - po magistrále na Paprsek, na Malý Šengen a přes Císařskou boudu zpět na Paprsek. Zpátky z hřebene od Císařské přes Ostružník. Od sjezdovky na bus už pěšky. Dopoledne v lesních úsecích sníh ještě celkem ztuhlý, ale slunce pálilo jak divé takže na otevřených místech už to později trochu čvachtalo. Občas už jsou vytátá místa, ale vše se dalo pohodlně objet bez přenášení. Na květen parádní podmínky. Když do toho nezaprší, tak to nad těch 900 m ještě chvilku půjde.
Rychlebské hory
Vloženo 1.5.2017 9:13
Děkuji za perfektní úpravu běžeckých tratí za celou sezónu. Včera parádní ukončení sezóny. Stále dostatek sněhu.
Rychlebské hory
Vloženo 30.4.2017 14:55
Z Paprsku 2x Malý Šengen v obou směrech. Perfektní úprava i na skate, lepší než minulý týden, např. Magistrála je takřka perfektně rovná. Sněhu dost až na prudký sjezd pod Travnou horou v Polsku, kde je vyhrabaná hlína. Kromě tohoto místa na Malém Šengenu lyže nepoškodíte. Poděkování rolbě z Paprsku za perfektní úpravu.
Rychlebské hory
Vloženo 2.5.2017 8:00
"Od cca 700 m začíná sníh, kterého s rostoucí nadmořskou výškou velmi rychle přibývá. V 900 m v okolí Medvědí boudy leží 30 cm sněhu, v 1000 m na Paprsku je 40 cm sněhu a jsou urolbovány stopy." - to je konstatování pořadatelů závodů v orientačním běhu, které se mají konat na Paprsku za 2 týdny, pokud tedy sníh roztaje. Na webu závodů http://paprsek2017.ssu.cz/ je i pár fotek ze soboty
Rychlebské hory
Vloženo 30.4.2017 7:10
Připojuji se k Martinovi.Paprsek včera perfektní - díky za stopy.Tady jsou fotky z 21.4, 24.4 a včerejška https://goo.gl/photos/B5xtK9uvRHyakjQF8
Rychlebské hory
Vloženo 30.4.2017 0:39
Dnes Petříkov-Paprsek-Malý Šengen dopoledne paráda, ladovská zima, čerstvě projetá stopa, dobré na klasiku i skate. Odpoledne už se to lehce zhoršilo, na pár místech Malého Šengenu hlavně v úseku pod spojkou na Travnou horu několik louží vody ve stopě a v tom krátkém prudkém sjezdu trčí hlína, ale jinak super, skvělé sklouznutí na konci dubna
Rychlebské hory
Vloženo 27.4.2017 17:06
Čtvrtek 27.4. ČHS - Švýcárna, mlha, poletoval sníh, teplota -2 C, nový sníh cca do 10ti cm, stopa po někom z víkendu, ale rozšlapaná od chodců a navíc ty díry po stopách zamrzly, takže nahoru se člověk kymácel a vrávoral a sjezd zpět byl adrenalin. Co se týká chodců, tak souhlasím s Markétou viz. níže 23.4., ale použil bych peprnější výrazy na jejich adresu. Nebylo to o běhání, ale o tlapání. Každopádně to byl ale nevšední zážitek, zejména pro ty, co hledají extrémy. PS: od Švýcárny směrem na Praděd rozcestí to taky nebylo projeté ale rovnější a chodci se tam tolik nepropadali :-) Jel jsem jen kousek nebylo dostatek času a musím přiznat i sil !-) Všem hodně trpělivosti ve stopě a užijte si sníh, ještě chvilku asi vydrží...
Hrubý Jeseník
Vloženo 25.4.2017 18:51
Pondělí 24.4. Petříkov-Paprsek po magistrále,Pralinka a zpět do Petříkova, podmínky skvělé, ve stínu v lese stopa tvrdá, na sluníčku měkčí, nádherné běžky, díky za super stopy
Rychlebské hory
Vloženo 24.4.2017 11:06
Neděle 23.4.2017, trasa ČH sedlo - Švýcárna - Praděd a stejnou cestou zpět.
Souvislá sněhová vrstva, někde i půl metru, někde víc, někde míň.
Žádné lyžování na vodě a trávě, prostě duben jako leden :-) Silné sněhové přeháňky, takže prasánek. Dle info lidí, lepší než v sobotu. Když ale slunce vykouklo, má sílu. Podle mě týden to ještě vydrží.
Jenom škoda, že nebyla projetá stopa ze sedla na Švýcárku roblou. Pak by to bylo ideál na jedničku s hvězdičkou.
Stopa projetá od lidí, nebylo jich málo. Jenom mi naštvalo, že tu pracně vyjetou stopu někdo podupal. Lidi - pěšáci - chápu, že se Vám to ve stopě míň boří, ale proboha! Když je půl metru sněhu a štve mě, že se to boří, nelezu do hor. Bořilo se to totiž i v té běžecké stopě. Měli jediný štěstí, že jsem je nepotkala, píchla bych je hůlkou!
Hrubý Jeseník
Vloženo 23.4.2017 17:25
dnes trasa Petříkov paprsek-malý šengen-Petříkov.
Magistrála, malý šengen, pralinka upravena strojově, podmínky dobré nejlépe na klasiku, na skate je už poměrně rozměklý sníh, sněhu je tak 50 cm, firnový podklad+ připadlo dalších 5-10 cm čerstvého sněhu, takže se muselo mazat tuhými vosky, zkoušel jsem jet na císařskou boudu z Petříkova po červené, je to prošláplé, takže navrch to jakž takž jde, dolů bych doporučoval jet určitě po magistrále, dále jsem po cestě viděl prošláplé stopy směrem na Smrk, takže nadšenci se zřejmě dostanou i tam.
Rychlebské hory
Vloženo 22.4.2017 21:59
Děkuji Paprsku za z hlediska data naprosto nevšední zážitek. Od busu v Ramzové se dalo jít po poli, poté 500 m sjezd po červené na petříkovskou silnici (ten byl jen prošláplý a bylo to pro drsňáky). Do Petříkova po silnici (jinak to nejde, ale je to jen 1 km). Odtud je najetá stopa (1-2 stopy pro klasiku, uprostřed pro skate), jak píše Tomáš, je asi lepší klasika. Já to tedy skoro celé odbruslil, ale byla to zbytečná dřina, jde to obstojně jen ráno, kdy to ještě není úplně měkké (ráno byly +3°C), nejlépe na magistrále, naopak skoro vůbec na Malém Šengenu, kde je to uprostřed dost zryté, ale hlavně nepevné (asi vlivem toho, že tam rolba jela jen jednou, je to na slunku, takže se to propadá a málokdo tam bruslil, takže se to moc neuplácalo a nesrovnalo). Na Pralince bruslit šlo celkem obstojně, ale jednoznačně nejlépe tedy na magistrále. I ta má prostředek nerovný, ale dalo se to. Stopy na klasiku moc nemohu hodnotit, ale asi OK, jen byly odpoledne už trochu vodnaté (bylo + 5°C). 22.4. šlo projet úplně vše, bez přenášení a bypassů, dokonce šel na Malém Šengenu přejet i padlý strom, rolbaři přes něj umělecky naplácali krásný přejezd. Paprsci to spočítali dobře, ty dva okruhy plus magistrála na vyřádění úplně stačí. Takže jim tímto ještě jednou děkuji, vy si to užijte, dokud to jde.
Rychlebské hory
Vloženo 22.4.2017 21:12
Dnes trasa ČHS - Švýcárna - Ovčárna - Kouty. Mokrý, těžký a měkký sníh. Ze sedla na Švýc. jen prošlápnutá hluboká stopa. Švýc. - Ovčárna neupraveno, ale udusáno, možno bruslit. Sjezd Kamzík - Petrovka hlubokou stopou. Cca 1 km pod Petrovkou cesta protažena, do Koutů nutno dojít pěšky. Příjemné překvapení z pozdní nadílky sněhu, jinak ale žádná sláva.
Hrubý Jeseník
Vloženo 21.4.2017 20:20
Dnesni podminky na Paprsku luxusni. Rolba projela od Petrikova Maly sengen a pralinku. Snehu dnes na nove lyze, po dnesnim prvnim dnu oblevy furt bude snehu dost ( v lesepo shlehnuti furt 30-50 cm)... Jedna stopa na klasiku a zbytek skate, ale doporucuju klasika/klistry, protoze na skejt to vlivem okolnosti neni rovny. Smekam pred lidmi, kteri tady upravujou, ze vyjeli..
Rychlebské hory
Vloženo 21.4.2017 18:34
Z Petříkova po magistrále, čast Pralinky (proti směru hodinových ručiček), Malý Šengen, chata na Paprsku (borůvkové knedlíky nezklamaly), zpět po Magistrále do Petříkova. Sněhu hodně (taková vrstva tam asi letos ani nebyla), ale odpledne na slunku byl velice mokrý (chtělo to fluorový prášek, jinak se lyže k té vodě lepí). Úprava stop na klasiku perfektní, na skate to úplně skvělé nebylo (uporostřed cesty bylo koryto). Nejlepší úsek na bruslení je spodní část stoupání na Pralince - tam není stopa a je to upravené dokonale rovně. Občas (ale jen na pár místech) rolba vyhrabala hlínu, ale to je z dálky vidět, takže je to v pohodě i na "áčkové lyže". Pochvala rolbě z Paprsku, že jako jediní zareagovali na tuto sněhovou nadílku.
Rychlebské hory
Vloženo 21.4.2017 12:31
kdo si chce ještě zaběhat tak na Paprsku na tento víkend upravují stopy :-) viz odkaz:
http://www.paprsek.cz/
Rychlebské hory
Vloženo 20.4.2017 9:22
Na trase z Ovčárny na Švýcárnu je úprava plánována před víkendem. Jak to bude s přístupností z Červnenohorského sedla těžko říct, středeční zprávy byly jen o tom, že je kvůli silnému sněžení uzavřena i silnice přes sedlo :-) Zdroj: importovaná data z Pradědu http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded. Každopádně ve středu večer bylo nového sněhu, že zapadla i rolba: https://www.novinky.cz/domaci/435513-snih-odrizl-od-sveta-vysilac-na-pradedu-zapadla-i-rolba.html Informace z www.figura.cz "Cesta na Švýcárnu je prohrnuta a je schůdná pro pěší turisty a sjízdná na horských kolech." platila asi naposled v první půlce velikonočních prázdnin.
Hrubý Jeseník
Vloženo 19.4.2017 21:39
Půl metru sněhu na hřebenu Rychlebských hor je pro běžkaře naprosto nesjízdné. V nižších polohách, tak kolem Hanušovic je ale sněhu podstatně méně, stejné kvality. Jenže je to tam všude terén: "na pravo od vlaku strmě vzhůru, na levo od vlaku strmě vzhůru". Pokud někdo ví o rovinaté trase v těchto polohách ať dá prosím vědět.
Rychlebské hory
Vloženo 19.4.2017 21:33
Zima v posledním tažení se vrátila do Rychlebských hor v plné síle. Za 24 hodin napadlo více sněhu než letos v zimě. Včera odpoledne na paprsku ještě ani stopa po sněhu, v noci pak -6 a celou noc hustě chumelilo. Hustě sněžilo a mrzlo i celý dnešní den. Plán z Ostružné na Paprsek nevyšel. Dráhy mají výluku, autobus do Jeseníku skončil v Branné, dále na silnici převrácená cisterna, dráhy se na vás vykašlou. Proto za Brannou nasadit běžky a po žluté na Kutný vrch. 20-30cm perfektního prašanu, bořilo se, ale dalo se. V lese bezvětří, na polích silný vítr, který je krutý. Dále po žluté lesem dolů k asfaltové cestě, která vede ze Starého města k lanovce na paprsek. Cesta protažená, vrstva prašanu, který se shrnuje na asfalt, nedalo se. U lanovky největší zklamání. Všude minimálně půlmetru čerstvého sněhu, na lyžích ani pěšky cesta na paprsek nemožná, leda na sněžnicích. A lanovka stojí, nejsou lidi. V půlmetrových závějích na paprsku se stejně nedá běžkovat. Tak extrémní zimní počasí koncem dubna se asi dlouho opakovat nebude a je škoda, že běžkaři z té spousty sněhu nebudou nic mít pokud pan Mika neprotáhne rolbou zítra alespoň magistrálu a k Ostružníku a třeba i k Petříkovu. Dnes je středa a do neděle má sněžit a mrznout.
I přes nemožnost kvalitního běžkování podařený výlet do království zimy v době, kde všude kvetou stromy a tak třeskuté zimní počasí se vidí jen v arktidě. Byl jsem dnes asi jediný běžkař v celých rychlebkách.
A tak to vypadalo:
http://ibb.co/k4vvBQ
http://ibb.co/jpcLd5
http://ibb.co/dPYMkk
Rychlebské hory
Vloženo 3.4.2017 13:21
a takhle magistrála na Císařské boudě
http://ibb.co/nQM1Dv
Rychlebské hory
Vloženo 3.4.2017 13:14
Takhle vypadala běžecká trasa "Pohádka" ještě 13. března 2017
http://ibb.co/g2mCLa
Rychlebské hory
Vloženo 25.3.2017 22:23
Ovčárna - Švýcárna
Ovčárna - rozcestník Praděd: Beze stopy (v poslední době normálka...), bramboračka.
Rozcestník Praděd - Praděd: Stopa zničena pěšími turisty.
Rozcestník Praděd - Švýcárna (asi až na ČHS): Dobrá dvoustopa, vhodné i pro skate, fatbike, pro bike ne.
Mokrý, relativně čistý sníh, minimum pasáží s blátíčkem. 100% pokrytí sněhem.
Kondiční běh OK. Mazání K22 + červený klistr.
Hrubý Jeseník
Vloženo 25.3.2017 20:54
Krásně upravená a dopoledne vymrzlá horní trasa magistrály ze Slaměnky k Vilemínce a zpět. Nenechte se odradit mizerným nástupem k lavičkám, většina trasy byla parádní a bude jistě i zítra, protože vydrželo docela chladno i odpoledne. Sníh chybí jen na dvou krátkých vyfoukaných místech, dalších pár desítek metrů je už jen šlupička sněhu, ale zbytek je stále moc pěkný a sníh většinou i čistý a pěkně to frčelo.
Králický Sněžník
Vloženo 23.3.2017 18:21
Od Černého potoka - Císařská bouda - paprsek a Hřebenové partie je to ještě dobře sjízdné ale sníh je místy dost špinavý,u dojezdu před paprskem už je jen led a jehličí, to stejné od Černého potoka do Petříkova. Myslím že po víkendu už zde bude pro běžkaře konečná.
Hrubý Jeseník
Vloženo 21.3.2017 11:42
Jeden z nevyřešených problémů běžeckých tras na Paprsku je přítomnost volně pobíhajících velkých psů bez náhubku. A to klidně mezi malými, velkými dětmi. V Polsku je prý pobíhání psů po tratích zakázáno, asi proto jsem dnes viděl na magistrále skupinu Poláků s velkým pobíhajícím psem. Oni to vědí, že v Čechách je "všechno" dovoleno a proto sem s těmi šelmami jezdí.
Je to nebezpečná situace a nelze asi předpokládat, že ji budou řešit policisté na běžkách pokutovými bločky.
Proto běžkařům a turistům doporučuji, aby každou volně pobíhající potvoru bez náhubku, která se k nim přiblíží, preventivně nasprejovali pepřovým sprejem. Pepřový sprej do čumáku zklidní i to nejagresivnější plemeno. Nečekejte až ta potvora zaútočí.
Rychlebské hory
Vloženo 21.3.2017 11:33
Dnes na Paprsku poslední kvalitní běžkování. Nová vrstva sněhu, co napadl včera, a byl vodnatý. V noci pak bylo mínus pět a ráno všude ledovice. Kde to dnes projela rolba se led rozdrtil a byl chvíli dobrý nový sníh, kde ne (na pohádce), tam odporná ledovice. A na řadě míst již roztáté a zamrzlé kaluže.

S běžkováním je už asi tuto sezónu konec. Už jen vodnatá rozpouštějící se masa. Slunce má již ohromnou sílu i přes mraky při teplotách kolem nuly. Musela by přijít hodně studená fronta, ale letní teploty na obzoru. Panu Mikovi patří poděkování za celosezónní udržování tratí.
Rychlebské hory
Vloženo 20.3.2017 9:19
Zprávička z trasy Kouty - Petrovka, Červenohorské sedlo, Vřesová studánka, Vozka, Šerák rozcestí, Ramzová. V sobotu Kouty ráno v Koutech čerstvý mokrý sníh který rychle odtával kvůli dešti, na starších lyžích by se dalo kousek před Sokolkou nasadit, na nových cca 500 před Petrovkou, potom už pěkné, slušná vrstva mokrého sněhu a stopy. V neděli ráno čerstvá pěkně tvrdá strojovka z Červ.sedla směr Vřesová studánka, sněhu opravdu dostatek. Nikde vytátá místa, parádička. Hřebenovka směr Šerák luxusní nový sníh, všechny sjezdy velmi dobře sjízdné, šly jsme přes Vozku a tam velká krása, tvrdší krusta po které se fajně svištělo. Sjezd od Šeráku horší, k rozcestí nad Dobrou vodou sjízdné, potom už ne. Sjezdovka k dojezdu na vlak určitě skvěle posloužila:)) Nedělní krásné počasí s chladnějším vzduchem ale modrou oblohou rozhodně po vlahé sobotě potěšilo nejedno lyžařské srdéčko:) Doporučujeme, pokud se nijak výrazně neoteplí že by se roztopily spojky ze sedla směr Švýcárna apod.. hřeben bude bílý ještě dlouho. Kamila a Lucka
Hrubý Jeseník
Vloženo 19.3.2017 18:39
Skřítek-Pod Ztracenými kameny pěšky, led, bylo to o hubu, první kilometr směr Alfrédka led, pak lepší, stopa dost měkká, bruslení výrazně lepší. Když to srovnám s minulým týdnem mám pocit, že příští víkend už to na běžky nebude.
Hrubý Jeseník
Vloženo 17.3.2017 15:26
Z Petrikova tak 2km pěšky, sněhu málo, spíše led a jehličí. Dále po tomto úseku pak na Paprsek OK, hezky upraveno.
Rychlebské hory
Vloženo 17.3.2017 20:39
Ze Sedla na Praděd ze začátku špinavá stopa, pak dál lepší ale místy takové špinavější úseky, ale super jarní svezení. Sjízdné po celém úseku tam i zpět. Na Švýcárně nebylo v poledne kde sednout i ve všední den. Zítra má sněžit, tak snad není ještě konec zimy.
Hrubý Jeseník
Vloženo 15.3.2017 8:46
Dlouhé stráně okruh - lanovkou nahoru i dolů, okruhy jak krátký tak dlouhý stále pěkná stopa a užehleno pro bruslení - úprava rolbou po sobotním sněžení. Sněhu dostatek, hůlky se opírají o sníh, ne o podklad. Okruh přímo na hrázi odtáto až na asfalt. Odpoledne sníh hodně měkne - na klister, nebo bruslení.
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.3.2017 16:23
Lanovkou nahoru a pak po horní cestě a k Mokřinám a lanovkou zase zpět. Díky za čerstvou perfektní úpravu, dopoledne nádherná stopa na klasiku. Ve stinných partiích na tuhý vosk, na sluníčku to rychle měklo a natávalo, takže buď soupaž nebo bruslit nebo šupiny. Ale v dalších dnech už to asi bude na klistr. Zatím jen jedno vyfoukané místo, kde vylézala hlína, jinak skoro všude hromada sněhu, jel jsem na jedničkách. Sezóna tedy ještě nekončí.
Králický Sněžník
Vloženo 14.3.2017 16:19
Dnes trasa ČHS - Petrovka - Švýcarna - Praděd a zpět. Vyráželi jsme v 8:30 - stopa dobrá, upravená už od ČHS. Zpět jsme jeli okolo 11:30 - od Kamzíku to hodně tálo, stopa už celkem rozbitá a moc to nejelo. Máza: klistr SWIX KX35. Chce to vyrazit ráno. Bezva jarní lyžovačka. Luxusní počasí.
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.3.2017 9:11
Hrebenovka Skritek-Vys.Hole-Ovcarna-Praded-Kouty.
pod ztracenky zmrzlé nutno pěšky,hřeben ideální podmínky nový sníh(nezledovatělé).Ovčárna-Petrovka upravená stopa. Dolu do Koutu jen asi do 1/2sjízdené po cestě,pak po zelené turistické pěšky
Hrubý Jeseník
Vloženo 12.3.2017 19:48
Ze Skřítku pod Ztracené kameny pěšky, směr Alfrédka strojová stopa a úprava na skate, od křižovatky Pod Zelenými kameny dvě strojové stopy, prý upravené až na Mravencovku. Sněhu méně, ale asi nejlepší úprava v sezóně, možná to bylo připravené na zrušenou J70. Kolem nuly, v55 a v60.
Hrubý Jeseník
Vloženo 12.3.2017 21:51
Nemazal jsem, jel jsem hlavně skate. Těžko říct jestli teď se to nějak změnilo ale v pondělí má být ještě pod nulou a v úterý kolem nuly...

(Odpověď na dotaz uživatele Luk z 12.3.: Jaká byla máza na klasiku na okruhu Mravenečník nebo jaký je předpoklad pro po či út? Chystám se v pondělí či úterý.Díky)
Hrubý Jeseník
Vloženo 12.3.2017 15:40
ČHS – Kamzík – Švýcárna – Kamzík – Petrovka – Kouty. Přes noc připapdlo pár cm sněhu, celý den oblačno až zataženo, severní vítr. Strojová stopa ze sedla upravená, máza tak na červený speciál. Se stoupající nadmořskou výškou čím dál lepší, klasicky po zkrtace na kamzík, výstup na Slatě parádní. Protože na Švýcárně mlha, tak jsme nakonec i Praděd oželeli. Dolů na Petrovku paráda, nový sníh umožňuje dobré plužení. Po uvážení s rizikem z Petrovky dolů, bohužel koncem pracovního týdne lesáci odhrnuli asfaltku do křižovatky pod Petrovkou, něco sněhu zbylo, tak zhruba do poloviny až 2/3 rovinky, pak už asfalt. Už to nešlo ani za zatáčkou jak je sníh, tak jsme to celý vyzuli a slezli dolů po zkratkách neboli po pěší zelené TZ k Pelikánovi.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.3.2017 22:36
Okruh Mravenečník a Dlouhé Stráně paráda, možná 10-15 cm nového sněhu někde i napadlo, skvěle upravená stopa, na okruhu jedna stopa a zbytek na bruslení, super. Kolem horní nádrže západní strana v pohodě, východní částečně vyfoukáno až na asfalt. 3 km okruh pod horní nádrží parádní
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.3.2017 21:18
Okruh Zbojnická dnes parádní, lyže lze reálně nasadit Pod Sršňovkou. Babo raď co mazat - dolní cesta na klistr, horní na tuhý - připadl nový sníh! Obecně horní cesta naprostá paráda, doporučuju.
Králický Sněžník
Vloženo 11.3.2017 20:08
H.Morava - lanovka - včelín - štěrk - za Mokřiny - zpět štěrk - lavičky - po okružní dolů
poprašek na tvrdším podkladu, šikovně upravené, až nečekaně dobré, i když mi to moc nejelo a kde byl slunce/stín tak to cukalo, sjezd příjemný, led jen vyloženě na konci, sundával jsem na dohled od závory
Králický Sněžník
Vloženo 11.3.2017 18:12
Ahoj,
chce to vydržet první cca 2 km. Dole je mokrý sníh, stopa je trošku vydřená. Ale čím dál od sedla a čím výš, tím je to lepší. Šutry ale nikde vyloženě nelezly.

(Odpověď na dotaz uživatele honza z 11.3.: jak to prosim vypada mezi CH sedlem a Pradedem?)
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.3.2017 17:42
Ramzova. Po celodenim snezoprseni to tu stale na bezky neni. Ale je videt ze o par metru vis uz se to docela drzi. Myslim ze z konce Petrikova smer paprsek uz to pujde. I kdyz to bude mokry snih.
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.3.2017 8:02
Na Ramzove dnes snezoprsi. Spis prsi. Na bezky se da kolem paprsku. Vice info v casti jeseniky-rychlebske hory.
(Odpověď na dotaz uživatele Franta z 10.3.: Bezkarum zdar,
jak to vypada na Ramzove? Napadlo tam neco? Od jake nadmorske vysky cca jsou trasy sjizdne?
Predem diky)
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.3.2017 18:55
Paprsek-cisarska-rampa-hranice-travna hora. Mokry tezky snih. Cim vys tim lepsi. Bohuzel byla rozbita rolba takze na skate byla fajn jen magistrala. Pozor v sobotu se konaji nejake zavody a bude cast trati zavrena. Vice info na www.paprsek.cz jinak smer petrikov pry bezpecne jen po hranicni potok. Z ostruzne nevim ale nejaci lidi tam odsud sly. Dole na ramzove a ostruzne ale neni po snehu ani pamatky. Zitra ma snad neco pripadnout ale dole neni zadny zaklad:(
Rychlebské hory
Vloženo 9.3.2017 20:39
V důsledku sněžení se hranice sjízdnosti posunula dolů, ale jen na chvíli:
Z Ostružné na Císařskou boudu sjízdné už v lese za sjezdovkou Řetězárna, ale jen nahoru. Dolů sjízdné tak za rozcestí Ostružník s výjimkou prudkého sjezdu z Trnové hory. Místy málo sněhu, led a špína, jinak perfektní nový prašan.
Dole v Ostružné pravé jaro, tráva, hnůj a zurčí voda z kopců.
Rychlebské hory
Vloženo 9.3.2017 20:18
Magistrála Paprsek - Císařská bouda: mokrý rozťapaný sníh od všudepřítomných pěšáků a jejich hafanů z chaty na paprsku. Kolem poledne nejede.

POZOR při sjezdu magistrálou v pravé vyjeté stopě. Okraj sněhu na magistrále se v důsledku tání neustále zmenšuje a pokud se s vámi projetá stopa utrhne, můžete snadno skončit ve strži.
Doporučuji při sjezdu jezdit raději levou stopou.
Rychlebské hory
Vloženo 6.3.2017 21:44
Trasa Mravencovka-Alfrédka a zpět pohoda. Nikdo nikde a cestou zpět chumelenice jako v pohádce. Z Mravencovky na Vyhlídku z 80% na běžkách podél asfaltky. Super relax.
Hrubý Jeseník
Vloženo 6.3.2017 8:57
Jsme na ramzove ted. Snih tu v podstate neni. Od par bezkaru mame info ze se da jet az od rozcesti nad petrikovem jak je odbocka na smrk smer paprsek. Ma neco malo napadnout. Tak dam info v prubehu tydne.
(Odpověď na dotaz uživatele Franta z 5.3.: Ahoj, jedeme příští víkend ( 10. - 12.3..) na Ramzovou, vypadá to ještě na běžky? Je ještě něco jiného sjízdného krom hřebenovky Šerák - Červenohorské sedlo?
Díky)
Hrubý Jeseník
Vloženo 5.3.2017 22:05
Slaměnka - Mokřiny a zpět přes Viléminku na Dolní Moravu. Mokrý sníh, na některých místech mezi Slaměnkou a Sedmi cestama špinavé od jehličí a pak dole od Viléminky do Dolní Moravy místama už téměř nesjízdné, občas led, hodně špíny, někde leze i asfalt. Ale jinak parádní jarní sklouznutí
Králický Sněžník
Vloženo 5.3.2017 22:03
Dnes avizováno, že trasa Ovčárna-Švýcárna upravena strojem. Od Ovčárny po rozcestí ke Kurzovní trasa upravena dokonce několika stroji, bohužel těmi nesprávnými (s boudou či sáňkami).
Od rozcestí ke Kurzovní po Sedýlko pod Praděded to docela ujde, dokud to "neupraví" davy pěšáků s pejsky, sáňkami, kočáry a dalšími rekvizitami, alespoň je zde relativně čistý sníh. Od Sedýlka ke Švýcárně totální katastrofa. Sněhu sice dostatek, ale po včerejší vichřici na trati skončilo několik tun mechů, lišejníků a jehličí, takže to téměř nejede. Docela ujde úsek od Sedýlka na vrchol Pradědu. Podle předpovědi má ještě něco v týdnu připadnout, tak snad se podmínky výrazně zlepší.
Hrubý Jeseník
Vloženo 5.3.2017 20:57
Okruh Zbojnická + Kraličák.
spodní cesta plná jehličí, listí, šišek a místy bez sněhu, horní cesta lepší ale jen po pramen Lipkovského potoka. Pak není sníh.
Odbočka nad Zbojnickou chatou-statní hranice dokonce se stopou pak už jen prošláplé od sněžnic. Z karličáky z5 přes polskou cyklostezku-neprošláplý, ale projeto 4kolkou s pásy jelikož polská army měla pod Malým Sněžníkem bivak :-)
S výhledem počasí to už příští týden nepude.
Králický Sněžník
Vloženo 7.3.2017 10:14
Ramzová – Šerák – Keprník – Vřesovka – ČHS – Kouty
V sobotu slunečno teplo, jak avizovala předpověď. Vítr se dal snést. Zbaběle lanovkou až na Šerák, ale dosti lidí jelo z Čerňavy, která vypadala sjízdně (na Šerák).. Sníh odměklý takže sjezd na Trojmezí bez držkopádů. Na Vřesovku traverzem. Od studánky strojová stopa. Známé heslo tvrdí, že když něco nevíš, dozvíš se v hospodě. Ovšem hostinský nic o trase do Koutů (Stará cesta, žlutá) nevěděl. Tak jsme to riskli. Sníh místy špinavý, na dlouhé rovince po předpředposlední serpentině už teče potůček, jak je ale obvyklé. Sjeli jsme to v podstatě až k posledním chatám, čili v pohodě. Paráda. A protože má něco připadnout, tak to určitě vydrží na další víkend.
Hrubý Jeseník
Vloženo 4.3.2017 19:02
Dnes ráno okruh zbojnická,spodní cesta hodně jehličí a bukvic,místy málo sněhu,vrchní cesta vcelku dobrá,ale vypadá to na poslední běžkování.
Králický Sněžník
Vloženo 4.3.2017 16:36
Ovčárna - Švýcárna - Slatě
Ovčárna - Kurzák + 100m beze stopy, pak vyrolbovaná dvoustopa. Čistý bílý sníh bez špíny. Místy blátíčko, místy led. Sjezdy pohodové, bezpečné, spíše pomalejší. Na jarní sportovní běhání OK. Máza klistr K22 cajk.
Švýcárna +4C, lehký vánek, jasno, slunečno.
Hrubý Jeseník
Vloženo 3.3.2017 21:27
Trasa Červenohorské Sedlo - Ovčárna . Z Ovčárny ke Švýcarně upraveno rolbou , podmínky dobré, dále ke ČH Sedlu přibývá ve sjezdu zledovatělý podklad s větvičkami, v nižší poloze je sníh rozbředlý. O víkendu bude záležet na teplotě ...
Hrubý Jeseník
Vloženo 28.2.2017 22:51
dnes Stříbrnice - Návrší po asfaltce bez sněhu, dále na Králický Sněžník - starý sníh přemrzlý, ale měkký povolený pomalý, nepropadalo se to a dalo se jít i pěšky
Králický Sněžník
Vloženo 28.2.2017 19:46
Dlouhé Stráně - u nádrže chybí sníh, je sfoukaný, vůbec tam nejde jet. Okruh pod nádrží upraveny, namrzlý, ale OK. Okruh Mravenečník super, nejlepší svezení. Sjezd od lanovky (Medvědí hora) do Koutů místy horší, pozor hlavně při přejíždění sjezdovky, je tam před sjezdovkou vytáté místo a za ní nahrnutý sníh. Traverz cesta k rozcestí U obrázku místy hodně jehličí, bukvic, některé úseky s ledem a trochou vody, ale není zatím nutné přenášet. Dále od Obrázku do Koutů se dá už v podstatě jen po sjezdovce.
Hrubý Jeseník
Vloženo 28.2.2017 19:38
Hřebenovka Šerák - Červenohorské Sedlo - Ovčárna - Pevný a zpět. Upraveno z Vřesové Studánky na Ovčárnu, ale prudší úseky jsou silně zledovatělé. Nejhorší úsek je pak na Vysoké holi, místy kouká tráva, silně fouká a stopa je jeden led. Zase jsou tam krásné výhledy, zejména z Pecného byly vidět Tatry a spousta dalších hor. Všude, zejména pod Keprníkem a směrem ze Sedla na Švýcárnu větvičky, šišky, jehličí. Na Červené hoře asi 20 m chybí sníh, jinak se dá jet vše. Snad situaci zlepší předpovídané sněžení. Pozor, chata na Šeráku je do středy zavřená!
Hrubý Jeseník
Vloženo 27.2.2017 17:17
Ramzova-Petrikov bida. Z Petrikova na Paprsek super.
Rychlebské hory
Vloženo 27.2.2017 9:19
Skřítek - Žlutý potok - Zelené kameny: kromě prvních 500 m (led a jehličí) dobré. Stopa dost zmrzlá, mimo stopu ok (red vario klister).
Vrstevnice: super
Pod Malým kotlem - Mravencovka: dobré
Mravencovka - Alfrédka: v první polovině led, jehličí, občas kameny, vyše už ok.
Hrubý Jeseník
Vloženo 26.2.2017 20:45
Chtěli jsme od chaty Na Vyhlídce nad Novou vsí na Alfrédku, ale sníh několik km není, takže okruh u chaty SKP, led, místy špinavá stopa, ale šlo to. Pod 1000m asi běžkování v Jeseníkách momentálně nehrozí.
Hrubý Jeseník
Vloženo 26.2.2017 19:24
Dnes ze Skřítku na Alfrédku - cesta pod Ztracené kameny s běžkami v rukách - sníh špinavý - jehličí a šišky, stoupání na rozcestí zledovatělé. Od rozcestí stopa prima až na Alfrédku v dobrém stavu, okruh kolem Ostružné až na místa s jehličím dobrý. Sjezd od Zelených kamenů trochu zledovatělý - pluhem :-(
Hrubý Jeseník
Vloženo 26.2.2017 16:30
Ramzová - Paprsek - Medvědí - Kladské - okolo kapličky - Návrší - Hynčice
z Ramzové spíš poprášený led, ale nejpozději od konce petříkovského obchvatu pěkné, tvrdý podklad + cm čerstvého, mazal jsem V40, citlivě upravené stopy kolem Paprsku, přes Medvědí příjemné, v klesání ke Kladskému jen zbytky sněhu, klesání z hranice na Rampu nejetelné, cesta ke kapličce a hynčická velmi pěkné svezení s výhledy
Rychlebské hory
Vloženo 25.2.2017 20:05
Dnes ze Slamníku na Mokřiny a zpět, pak po Jesenické magistrále dolů k závoře.
Na Mokřiny stopa paráda, včera upravena a přes noc lehce poprášena novým sněhem.
Jesenická magistrála už trochu horší, více ledovatá a asi na dvou místech lezou šutry. Někde taky spadané kamení ze svahu, ale vše se dá v poho. objet. Největší oříšek byl se dostat z okruhu Mokřiny na Jesenickou magistrálu. Překonat sjezdovku ze Slamníku byl na běžkách opravdu masakr. Je to hodně ledovaté.
Od Vilemínky k závoře byla stopa plná větviček a šišek, ale nic co by nějak narušilo celkový dojem z dnešního výletu. Super, užili jsme si to !!!
Králický Sněžník
Vloženo 20.2.2017 17:40
Petříkov - Paprsek a zpět. Sněhu dost už od spodního parkoviště v Petříkově. Krásná stopa a upraveno i na bruslení. Bez klistru to nahoru nedrželo, ale potom Amerika :-) Okruhy na Paprsku jsem nestihl, takže nevím.
Rychlebské hory
Vloženo 20.2.2017 9:22
Červeňák - Švýcárna - Praděd a zpět
Zmrzlý podklad, na tom pár cm prašanu, jelo se moc dobře. TAM je to pořád do kopce, ale žádný hardcore, dalo se i bruslit, navíc s občerstvěním na Švýcárně a na Pradědu. ZPĚT super sjezd, občas malinko zledovatělý, ale dá se to zvádnout i s těhotenským břichem (já jsem důkazem :). Navíc k večeru nově protažené stopy z Pradědu rozcestí - Švýcárna. Super, doporučuji.
Hrubý Jeseník
Vloženo 19.2.2017 22:31
Dolní Morava - Viléminka - propojka na okruh Zbojnická - okruh a zpět po stejné. Ze začátku místy trochu zledovatělé ale pak už prašan, dalo se na skate i klasiku v pohodě. Propojka od Viléminky na okruh Zbojnická byl trochu zasněžený, rolba to tam projela asi před sněžením, ale občas neuškodí se trochu vyrochnit v čerstvém prašánku. Povedený výlet
Králický Sněžník
Vloženo 19.2.2017 22:29
V.Vrbno - Milíře - Pralinka - Medvědí bouda - Paprsek -
Císař.bouda - V.Vrbno stopa dobrá jak na klasiku tak i na skate.Najeto 23km. Naštěsní v pátek připadlo pár asi 3 cm prašanu. Pochvala pro rolbu z Paprsku.Díky
Rychlebské hory
Vloženo 19.2.2017 19:27
V.Vrbno - Milíře - Šengen malý + velký - Paprsek - V.Vrbno
před půl devátou jsem byl na parkovišti první, zkusil V60 a byl spokojený, Milíře byly luxusní, velký Šengen nestrojová stopa, v druhé půlce je potřeba hlídat pod stromy vylézající kameny, ale plně průjezdný, podobně sjezd z Paprsku
povedený výlet
Rychlebské hory
Vloženo 19.2.2017 19:08
Ramzová-Petříkov-Smrk-Mates-Luční vrch-Lesní bar-Horní Lipová: po odbočku z Magistrály na Smrk zledovatělé, stopa upravená, dále přes Smrk stopa vyjetá dobrá, prašan, ažůro, panoramata, výborné pomínky, cca 1km před lesním barem led+asfalt pouze pěšky, na baru občerstvení všeho druhu, dolů do Horní Lipové pak už pouze led takže pěšom a pěkně pomalu, celkově ale parádní vejtet....
Hrubý Jeseník
Vloženo 19.2.2017 17:15
Paprsek-Malý Šengen-Pralinka-Milíře. Perfektní úprava stop Rolbou z Paprsku, všude jen jednou stopou, takže i na skate perfektní. Sněhu je dost, pouze ve spodní části Pralinky na jednom místě uprostřed cesty lezou šutry (je to cca 50 m od začátku stoupání směrem od Paprsku). Kromě tohoto místa (při stoupání jsou ty šutry vidět a při sjezdu je lepší jet ve stopě, ta je OK) je to stále na áčkové lyže. Trochu byl problém s mazáním - v nižších polohách (např. na Milířích) a pod stromy je hrubozrný přezmrzlý firn (ten jel skvěle), na volných prostranstvích je nový sušší bílý sníh (ten moc nejede), Ale i tak perfektní svezení, díky rolbě z Paprsku.
Rychlebské hory
Vloženo 21.2.2017 14:37
(Odpověď na dotaz uživatele Vašek z 20.2.: Ahoj, sim nevite jak je to meyi Serakem a CHS? Jeto tam na bezky oka? Diky predem) V sobotu to bylo sjízdné.
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.2.2017 22:30
Dnes skřítek - pod ztracené kameny - zelené kameny - alfrédka - zelené kameny - potok - škaredá jedle - skřítek. Měl jsem lyže na skate pod ztracené kameny stromečkem. Potom neprotažená cesta tzn. dřina v hlubším sněhu, na klasiku to bylo v pohodě. Až dole od potoka ke škaredé jedli protaženo rolbou - nádherné svezení.
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.2.2017 21:32
ČHS - Švýcárna - Figura - hl.hřeben - Ztracené - pod Zelenými - Alfrédka - Žlutý potok - Skřítek
V40, ze sedla čerstvá strojová, pak se ztratila, připadlo a vcelku se to spojilo s podkladem, takže všude jetelné, ale trochu divný sníh, ke konci obměklý a pokapaný ze stromů, na hřebeni jsem nestihl ažůro, dohlednost min. 5 tyčí, chvílemi takové to blbé světlo ve kterém nevidím muldy, výhledy dolů na bruntálskou stranu
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.2.2017 15:40
Skřítek-Alfrédka, kolem 0, 5-10 nového sněhu, v lese méně. Zapadaná strojová stopa prošlapaná běžkaři, skate v hlubším sněhu. Mazal jsem jen fialový swix a moc jsem to netrefil (měl jsem kombinovat). Alfrédka (jak se píše na dveřích) je zavřená z důvodu zdravotního stavu majitele. Manželka jela na Hvězdu, stopy byly protažené. Uvidíme co obleva.
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.2.2017 11:18
V Jeseníkách napadl nový sníh na zledovatělý podklad, takže se už dá běžkovat lépe ! Aktuální foto z okolí Švýcárny při akci Skřítek - K. Sněžník (67 km) viz https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208825502610402&set=a.10204829319188314.1073741826.1098804290&type=3&theater .
Hrubý Jeseník
Vloženo 15.2.2017 11:36
Neuvěřil jsem předpovědi počasí, ještě to jednou zkusil a udělal jsem dobře. Ráno -6°C, krusta parádně zmrzlá, slunečno s perfektní viditelností a bezvětří - prostě idylka. Dole na Hané smog. Jel jsem z Lipiny kolem Slunečné ke Kyselce, zpět k vrtulím na Loděnici a krajem lesa do Nové zatáčky. Pak cca 300 metrů pěšky a následně přes louky kolem Břízek a Prabábu. Nejlepší podmínky jsou na louce nad Kyselkou, kolem Loděnického rybníka a některé partie u vrtulí a kolem Slunečné taky slušné. Sněhu ale ubývá. Na exponovaných místech už občas leze tráva. Krusta začala měknout až na Prabábě. Po dojezdu v 11 hodin na teploměru + 1°C.
Nízký Jeseník
Vloženo 15.2.2017 10:17
Trasa Vřesová Studánka - Sedlo pod Vřesovkou - Trojmezí - Keprník - Pod Keprníkem - Černava lanovka: prakticky nesjízdné. Možná tak leda na skialpech. Až na tři velmi krátké úseky jsem šel pěšky. Dolů z Černavy na Ramzovou přes rozc. Nad Dobrou vodou ledové plotny, nedalo se po tom skoro ani jít.
Hrubý Jeseník
Vloženo 15.2.2017 8:27
(Odpověď na dotaz uživatele kuba z 14.2.: zdravím, jak to vypadá na Skřítku prosím? popř. tip na dopravu z Olomouce, je nutné využít kombinaci vlak - bus?)
14.2. - Ze Skřítku 7:00, poněkud vymrzlá stopa, teplota odhadem -3°C, modrý vosk (používám Toko) držel dobře, ve stopě trochu jehličí. Nahoru na Ztracené kameny a Pecný se to dalo v poho vyšlápnout, jen jednou bylo nutno sundat běžky asi na 300-400m. Z Oomouce nutno kombinovat dopravu, jediný bus co tam stojí je linka Ostrava - Šumperk. Já jel vlakem v 5:13 do Zábřeha, pak dalším vlakem do Šumperka a pak busem. Dá se i přes Rýmařov busem z Olomouce, v Rýmařově přesednout.
Hrubý Jeseník
Vloženo 13.2.2017 13:50
Ondřejov - Šternberk, bruslení po pláních

Vyrážel jsem v 7:30 za teploty cca -8°C. Ondřejov - Stránské - dostatek sněhu, firn, rovné, paráda. Kolem Stránského málo sněhu (leze podklad, ale dá se přejet/objet), hrbaté, kousek se musí přes strniště. Na vrcholové plošině ale dobré. Kolem Vajglova zase méně sněhu, ale na pláních nahoře směr vojenský prostor k Arnoltické hřebenovce paráda. Hřebenovka víc hrbolatá, ale sjezd k silnici OK. Následně jsem střídavě poponášel nebo jel po louce kolem Huzovské myslivny, za mostem nasadil běžky a pokračéval k 10ti bratrům a do Dálova (modrá TZ). Tady podmínky dobré akorát poslední úsek na louce nespočet kolejí od strojů všeho druhu. Z Dálova jsem jel kolem Jezírka na Loděnici, vrtule a objel Oldřichovský kopec zprava. Kromě kousku, kde lezla oranice taky celkem dobré. Na závěr jsem zkusil novou variantu přes Těšíkov směr Domašov u Štbk. Kolem Těšíkova však hrozně hrbolaté a sněhu málo. Krajem kolem lesa Hena o něco lepší, sjezd k silnici už pěkný, sněhu dost. Prokličkoval jsem mezi hroudami hlíny přes Tankodrom, probil se až ke Spálené chatě a zkusil sjet lesem, co nejdál to půjde. Dojel jsem skoro až k chatám, ale nebylo to nic moc. Dole ve Šternberku teplota v poledne stále těsně pod nulou, na slunci určitě víc, ale krusta držela do samého závěru. Celkově to hodnotím jako parádní a možná poslední letošní lyžovačku v našich končinách, i když... kdo ví.
Nízký Jeseník
Vloženo 14.2.2017 10:53
Tak si odpovím sám :)
Trasa Ostružná - Císařská - Travná hora - hřebenovkou na Smrk - přes útulnu dolů na Lesní bar - Horní Lipová nádraží.

Z ostružné na Císařskou to bylo hodně ledovaté, dolů bych to jet nechtěl. V lese místy špinavé. Od rozcestí na Milíře už lepší. Císařská - Travná - Smrk Paráda - totální změna, tvrdý podklad, ale ne ledovaté. Ze Smrku směr lesní bar dvě stopy na klasiku, místy rozbité, střed mezi stopama rozbity a hrbolatý (asi jiná rolba než na paprsku) Prudší sjezdy vyplužené místy na led. Od odbočky na Ramzovou (3 km přes Lesním barem) už místy lezla cesta a sněhu rapidně ubývalo. Pozor cca 1 km před lesním barem místy prohrnuté až na asfalt. Z Lesního baru dolů do Lipové je to jeden uťapkaný led - určitě pěšky a s oporou hůlek.

(Odpověď na dotaz uživatele Romanv z 11.2.: Nevite nekdo jak to vypada ze Smrku smetem na Lesni bar a do lipove? Diky za info)
Rychlebské hory
Vloženo 12.2.2017 18:16
nasadil jsem bruslení kousek za závorou a jel na Vileminku tam doleva na Zbojnický okruh.Nahoru v pohodě.Za Zbojnickou chatou v tom korytu asi 300 metrů pěšky.Málo sněhu na upravu rolbou.Dále na Hranici Malého Sněžníku, sedlo Pucháč, Pod Klepáč a zpět na Vileminku.Sjezd ze Zbojnického okruhu pěšky asi těch 500 metrů.Takovej kaskadér nejsem.Od Vileminky na Slaměnku a zpět k závoře.Na zbojnickém okruhu trocha jehličí a větviček.Jesenická magistrála super čistá, krásně to jelo a sjezd do údolí bez problému.Žádný led, jen je to trošku rychlejší, ale v pohodě se dá.Díky za skvělou úpravu
Králický Sněžník
Vloženo 13.2.2017 7:44
ČHS, modrá –Skalní tabule – U Výrovky po zkratce – Kamzík – Švýcárna – Kamzík – Petrovka – Kouty.
Podklad tvrdý, do toho napadaná námraza ze stromů tak 5 mm, stopa rychlá, zkratka poněkud rozbitá hlubokými stopami při oblevě, stoupání na Slatě ustojitelné, vzhledem k oblačnosti jsme Praděd zamítli. Zpět ke Kamzíku sice pěkný sešup, ale šlo to ustát. Hodně pěkné svezení k Petrovce, do Koutů to šlo, nicméně podklad poněkud poničený nějakým snowboardistou, který vyryl místy hluboké rýhy. Odpoledne mírná přeháňka, díky níž se stopa trošku sklidnila a šlo i připlužit.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2017 22:11
Prameny Javorné (Z Mikulovic), Rejvízbílá trasaDětřichov - Naprostá tragédie, nedá sa. Sníh místy zcela chybí, jinde jen namrzlá vrstva, jet se dá jen na krátkém úseku. Podle zimní mapy na mapy.cz je za Rejvízem strojově upravovaná trasa, ale kdybyste to viděli, jistě uznáte, že tam vlastně není vůbec co upravovat. Na této závětrné straně Jeseníků tuhle zimu sníh ani tak neslezl, jako spíše vůbec pořádně nebyl.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2017 21:10
Pole mezi Chomoutovem , Horkou a Poděbrady stále sjízdné. Od chomoutovského můstku najeta dobrá firnová stopa, velmi dobrý skluz,
cca +1 st asi poslední lyžování sezóny.
Nízký Jeseník
Vloženo 11.2.2017 20:22
Skřítek-Hvězda a zpět, -2, vymrzlá stopa, od rána spadlo pár vloček nového sněhu, překvapivě dobrý odraz, rychlé, v lese špinavá stopa.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2017 20:07
Dnes okruh Mravenečník - lanovkou nahoru (bohužel teda za 250,-, doporučuji aspoň využít skibus od nádraží), poté na Tetřeví chatu a nahoru k nádrži. Stopa a vše okolo velmi tvrdé ale jelo to dobře, nebylo to zmrzlé ani nějak moc nepodkluzovalo. Dookola kolem nádrže se nahoře moc nedá, z druhé strany místy vyfoukané až na asfalt. Sjezd od nádrže dolů na okruh přes Okení štolu velmi pěkný, nikde to nebylo vydřené, stopa super. U Margaretky jsme se rozhodli nejet zpět nahoru na Tetřeví ale už dolů směr Kouty. Nedoporučuji, není to prohrnuté, velmi hrbolaté bez šance plužit. Pod Tetřeví chatou jsme se napojili zpět na urolbovanou trasu a v pohodě až k U obrázku. Odsud jsme dojeli nad Loučnou, vcelku se to pomalu dalo, víceméně už ale hodně zledovatělé. Opatrně kolem cesty se dalo dojet až ke značce Loučná. Celkově dobré, hlavně nahoře, doporučuji se držet prorolbovaných tras, mimo to nemá smysl, všechno je jak beton a nedá se brzdit. Během dne začalo sněžit, zítra to mají zase projet, takže to bude asi velmi dobré.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2017 16:33
Ovcarna-Svycarna-ČHS-Vřesovka-Keprnik-Šerak-Ostruzna. Az po Vresovku parada. Tvrde ale pritom ne ledovate. I sjezd za Svycarnou na pohodu. Dole kolem ČHS ve stope misty zrcatka ale dalo se krasne. Od Vresovky na Serak je to proste turistika. Necekejte zadne rozumne stopy. Sjezdy a prudke vystupy doporucuju pesky protoze je to vypluzene na led. Navíc jsou tam z naveji pekni velbloudi:). Z Čerňavy do ostruzne hruza jak se odpoji modra na ramzovou tak se jede po zmrzle hrbolate od pesaku potapane ceste. Moc se v tom pluzit nedalo. Lepsi asi jet na ramzovou.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2017 14:00
Díky moc Romanv za aktuální info!!!
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.2.2017 19:27
Skřitek-Ztracene kameny-Jeleni-ovcarna. Na pod ztracaky tvrde spis ledovate. Sjezd asi nebude nic moc ale nahoru to slo dobre. Hrebenovka v poho. Sice sfoukane ale lwdovka to nebyla. Jen hodne tvrde ale slo se dobre. Sutry nelezou. Jinak dnes nahore mlha. Vitr nebyl velky. Opacny smer doporucuju urcite z jeleni na alfredku a nepadat nebo si natlucete zadky:) Zitra dame vecer info z trasy ovcarna- CHS- serak- ostruzna
(Odpověď na dotaz uživatele Helena F, z 10.2.: Ahoj, chystáme se o víkendu na běžky v okolí Pradědu, zřejmě směr Červenohorské sedlo a pak dál na Skřítek.. nemáte někdo aktuální info? Dííííky!)
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.2.2017 18:50
Dneska Skřítek-Hvězda-Rabštejn. V lese napadáno jehličí ve stopě, takže to drhlo. Stopa na Hvězdu pěkná, na hodně místech však zledovatělá, tak to klouzalo. Z Hvězdy na Rabštejn je stopa horší.
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.2.2017 16:21
Dnes jsem jel z Lipiny na Těšíkov, vrtule, kolem Kukaččího lesa k Pomezí a zpět přes Jezírko a Břízky. Podmínky pořád slušné, sněhu relativně dost, ale k poledni v dolních partiích už to měklo - dojel jsem tak akorát včas. V lese na Prabábě skoro samý led, je problém v lyžákách vůbec sejít.
Nízký Jeseník
Vloženo 9.2.2017 20:06
V našem okolí vše ledovaté, na klasiku to není. Zkusil jsem dnes tedy bruslit po pláních. Jel jsem do Dvorců, což byla nakonec chyba neb pláně zde téměř bez sněhu, k tomu oranice, takže jsem musel nejhorších asi 300 metrů ke kapličce přenášet. Sníh spíš led než firn. Za silnicí kolem Stráže k vrtulím o něco lepší, hlavně proto, že pole tu není zorané. Od guntramovických vrtulí jsem přešel silnici a pokračoval po loukách k letišti a dál na Novou Vésku. Zde byly podmínky solidní. Sněhu dost, i kvalita lepší, méně ledaté... projel jsem kolem Panenského lesa do Domašova n. B, pěšky vyšlápl ke hřbitovu a odtud na lyžích pokračoval na H. Petrovice, H. Loděnici, projel kolem vrtulí a přes Lipinu a Prabábu domů. I zde všude sněhu dostatek, jen krusta kolem Petrovic a větrníků poněkud hrbolatá a všude plno zmrzlých kolejí od aut a traktorů... Sjezdy nebyly nic moc, ale s opatrností jsem zvládl bez pádu i dojezd do Domašova. Jinak to odsýpalo vcelku dobře. Kromě prvního úseku bez sněhu byl největší problém hrbolatý povrch v druhé polovině trasy. Vzhledem k podmínkám ale spokojenost.
Nízký Jeseník
Vloženo 9.2.2017 19:48
Dnes večer okruh Zbojnická-rychlá přimrzlá stopa,pěkně to odsejpalo.Stopa po celé trase perfektní.
Králický Sněžník
Vloženo 9.2.2017 17:49
Paprsek-Pohádkou na Velký Šengen -Pralinka (spodní část)-Magistrálou na Císařskou louku-Milíře-V.Vrbno, celkem 29 km a spokojennost, Paprsek začal upravovat trasy i pro skate (na všech tratích jen jedna stopa), i když ne všude to bylo na skate ideální. Na Velkém Šengenu místy lezou šutry a vůbec je hodně hrbolatý (ten je na skate i klasiku v tomto stavu nevhodny), spodní část Pralinky na skate nic moc, protože uprostřed cesty vede divná rýha, takže se dost blbě bruslí. A část cesty Milíře je rozjetá nějakou čtyřkolkou. Na ostatních úsecích to bylo takřka ideální - nelezou šutry, perfektně upravené , tvrdý rychlý sníh poprášený čerstvým popraškem, takže popadané jehličí bylo přikryté. Paprsek chválím za perfekní úpravu a vstřícnost i k bruslařům.
Rychlebské hory
Vloženo 8.2.2017 21:55
Ahoj, dnes trasa Nad Karlovem - Mravencovka - Pod Malým Kotlem - Alfrédka - Pod Ztracenými kameny - Alfrédka - Pod Malým Kotlem - Mravencovka - rozhledna Nová Ves - Nad Karlovem. Nikde na ceste nebylo větší množství jehličí.
potkal jsem čtyři ruzné kvality stopy:
1. Nad Karlovem - Mravencovka - zledovatělé a trochu to podkluzovalo, sjezd nebezpečný
2. Alfrédka - Pod Malým Kotlem - Mravencovka - méně zledovatělé, snih drží, sjezd s opartností bezpečný
3. Alfrédka - Pod Ztracenými kameny, včetně okruhu ostružná - krásné upravené stopy
4. Mravencovka - rozhledna Nová Ves - Nad Karlovem - kompletní led, nemožná jízda do kopce i z kopce
Jako bonus držkopád na plotně na modré sjezdovce Myšák
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.2.2017 7:31
Ahoj, Včera jsem byl na trase Karlov Moravice - Pod Vápenou - Hvězda a zpět. Nedávno projeté rolbou, sníh byl zmrzlý, ale při bruslení nepodkluzoval. Sjezdy byli uklouzane, ale stále se to dalo ubrzdit. Na cestě leží jehličí a sem tam větývka, ale ještě to celkem šlo, na to jak dlouho nesněžilo. Já jsem to celé odbruslil, na klasiku tam bylo místy už málo sněhu a moc nepořádku ve stopě. Jeden úsek je nutno přenášet a je to tam i trochu nebezpečné, protože je to za zatáčkou ve sjezdu. Toto místo je v prvním sjezdu (po 3km do kopce) od Pod Vápenou směrem na Hvězdu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.2.2017 8:40
Tipoval bych špínu, led a hlínu. Taková byla totiž situace na trase Hvězda - Malá Hvězda - Lovecká chata - Hvězda. Vhodné pouze na pěší turistiku a běh.
(Odpověď na dotaz uživatele Fousek z 10.2.: Neví někdo jak vypadá kapitánská z Hvězdy na Karlov?Rád bych tam s prckama.)
Hrubý Jeseník
Vloženo 6.2.2017 12:55
Domašov - Jívová - Pohořany - Sv.Kopeček - projet to ještě šlo, mezi Pohořany a Kopečkem už dost špatné stopy, lezla hlína, počasí mizerné, ale dali jsem to..
Nízký Jeseník
Vloženo 6.2.2017 17:08
Oderske vrchy;Mrsklesy-cesta Jezevci nory-sjezdovka Hlubocky-mokry snih,mlha,ale slo to,vosk Swix -1 az +1
Nízký Jeseník
Vloženo 4.2.2017 21:54
V.Vrbno - Milíře - Paprsek - Pralinka - Paprsek - V.Vrbno
moc jsem se na to netěšil, ale nebylo to špatné, bez slunce, spíše v mírné mlze, takže to neteklo, mazal jsem V55 a dobrý, ale dolů to nejelo
Rychlebské hory
Vloženo 4.2.2017 16:35
Skřítek-Hvězda a zpět, 2 nad nulou takže dřina, v lese stopa dost špinavá, pak to bylo lepší. Uvidíme co s tím obleva dál udělá.
Hrubý Jeseník
Vloženo 4.2.2017 14:51
Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jívová-Pohořany-nad Radíkovem-sv.Kopeček ZOO(sundání běžek),celkem 22km.Celá trasa sjízdná bez problémů,mlha,+2stupně,bohužel obleva dorazila,což je zřetelné na Jívové a na Kopečku,ale zítra(neděle)bude celá trasa určitě sjízdná,další dny se nechme překvapit.
Nízký Jeseník
Vloženo 2.2.2017 21:27
Konečně se dá běžkovat kolem Olomouce!
Dnes Svatý Kopeček - Pohořany a zpět, projetá stopa, žádné šutry či hlína, cca 20 cm nového sněhu. Sníh ve stopě ale již začíná namrzat. Počasí super, teplota kolem -1°C, trochu to lepilo. Na víkend se má ještě víc oteplit, raději vyjeďte co nejdříve.
Nízký Jeseník
Vloženo 30.1.2017 13:23
Rýmařov a okolí dvě stopy+ bruslení nádhera
Hrubý Jeseník
Vloženo 31.1.2017 15:56
Vyjel jsem si do Dálova autobusem.Z Dálova od jezírka nafoukané a zmrzlé závěje,v lese zmrzlá stopa středem,kolem Modré studánky ke Kukačce fajn sjezd,sice občas větve,ale dobry.Od Kukačky po vrstevnici shrnuté radlicí se dalo bruslit až skoro ke krmelci,pak začal hodně koukat asfalt,takže opatrnost.Pak u skály /sv.Hubert/ ostrý sjezd a pak další až nad hájenku v Dolním Žlebě.Po dnešním /31.1./sněžení bude tahle trasa bez chyby,jen aby to vydrželo přes hlášenou oblevu!
Nízký Jeseník
Vloženo 30.1.2017 19:19
Ramzová - Císařská - Paprsek - Malá Pralinka - hraniční čára směrem na Smrk - sjezd dolů do Ostružné
Počasí, vzduch naprostá paráda, lidí akorát. Sníh a stopa též v pohodě, souhlasím, že občas místy namrzlé a přes den na sluníčku již trochu měkké, ale nenarazili jsme na větší problém a celou trasu jsme si perfektně užili. Sněhu dost. Ranní příjezd do Ramzové - úplná pohádka. (ps: mažu též a jsem spíše rekreační lyžař, nepodkluzovalo ani se nelepilo, takže za mě se dalo:)
Rychlebské hory
Vloženo 30.1.2017 6:52
Hornoměstská Zatáčka - Stříbrné Hory - Ferdinandov - Dobřečov - Špičák, zpět na Ferdinandov, Kamenná hora (Sfinga) - Pod Výhledy - Stará ves - Žďárský potok (motorest Zastávka otevřen) - zpět do Staré vsi - Janovice - skate park Rýmařov - zatáčka. Na celé trase velmi dobré podmínky (20-40 cm sněhu) a strojová úprava, jen v nejnižších místech občas leze tráva nebo hlína, ale nic, co by se nedalo v klidu objet. Celkově super.
Nízký Jeseník
Vloženo 29.1.2017 22:13
Dnes Ramzová - Petříkov - Císařská - Travná Hora - Velký Šengen - Pralinkou přes Polskou na Paprsek. Zpět pak Magistrála a na od Císařské na Ostružnou.

Ráno zmzlé, kolem poledne už místy hodně měkké (teda na toto mazat je peklo) Jinak stopy fajn, ale Velký šengen zadní část od Travné hory dál - stopy plné jehličí, zadní část za odbočkou na malý šengen už je úplná hrůza, kazilo mi to náladu z běžkování (drhlo, špiní to lyže,...) Jinak stopy fajn a lidi skoro žádní.
Rychlebské hory
Vloženo 29.1.2017 22:08
Z ramzové na Petříkov v pohodě a dále nad Petříkovem taky v poho, Dá se i na nových lyžích, sněhu dost
(Odpověď na dotaz uživatele z-ross z 22.1.: Jaký je stav stopy z Ramzové na Petříkov?)
Rychlebské hory
Vloženo 29.1.2017 19:35
Ahoj,kudy jsi jel? Domadovska magistrala pres Pohorany?

(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 29.1.: Dnes Domasov- Posluchov bezva stopy,pekne svezeni,krasna námraza na stromech)
Nízký Jeseník
Vloženo 29.1.2017 16:40
Skřítek-Hvězda a zpět, dvě strojové stopy, skate možný, malý okruh na Skřítku jedna stopa, kolem -6, ale slunečno a azuro, pěkné.
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.1.2017 19:50
V Sobotu z Ramzové na Kurzovní, vše v pohodě (na Pradědu měli otevřený bar i o půlnoc O:-) .. V neděli přes Petrovy kameny na Skřítek a poté do Vikýřovic. Přes pole upravená stopa až téměř do Šumperku. Asi na 100m před Anenským domem vylézaly kameny, jinak v pohodě..
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.1.2017 17:36
Inverzní mlha. To byl vlastně hlavní nedostatek. Trasa z Písařova, prorolbovaná přesně dle serveru bilestopy.cz. Je tedy znát, že už dlouho nesněžilo, takže podklad je poněkud tvrdší ale díky údržbě stopa dobrá. Směr (zelená) na Čečel silnice, pak červenou na Boudu, sněhu dostatek, na Sevromoravskou chatu zkratkou po modré od Rudolfova pramene. Lidí dost, ale místo se našlo. Pokračujeme na Svatou Trojici a po lyžařské zelené Pod Jeřábku. Stále velmi pěkná stopa. Dál po modré lyžařské k Horní Orlici a po louce kolem Valu na Horní Hedeč. Posezení u Kačenky. Vzhledem k mlze na loukách jsem nepokračovali na Červený Potok ale pod klášterem částečně traverzem do Králík. Nad městem mají najeté na louce stopy pro trénink, pěkné svezení.
Celkový dojem až na mlhu výtečný, hlavně proto, že oblast není tolik přeplněná a potřeba využít, dokud je sníh i v polohách kolem 700 – 800 m.
Králický Sněžník
Vloženo 27.1.2017 21:40
ČHS-Praděd a zpět. Nádhera trvá, včera upravená trasa stále perfektní (jel jsem k večeru).
Hrubý Jeseník
Vloženo 27.1.2017 17:50
Nová Ves - Nad Karlovem - Mravencovka - Štěrkovec - Nová Ves: Stopa projeta strojem hodně hodně dávno, a tak na skate ještě možná jakš takš, ale na klasiku utrpení. Běžky obalené jehličím všeho druhu a několik pádů po "zadrhnutí". Proč to proboha neupraví? Takové krásné terény a tak ubohé služby. Že jim není hanba..
Hrubý Jeseník
Vloženo 26.1.2017 20:14
Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd a zpět. Luxusní svezení, dvě stopy + střed na skate, 70-100 cm sněhu, modré nebe nad inverznimy mraky. Lepší už to být nemůže
Hrubý Jeseník
Vloženo 26.1.2017 20:10
Zpatky jsem jel sešupem že Ztracených kamenů Nad Skřítek, ale lepší je to jet opačně. Tvrdé koryto, občas led a spousta stop po nouzových opuštění trati. Já jsem to dal, ale bez radosti. Jinak hodně dobrý...
Nízký Jeseník
Vloženo 26.1.2017 20:05
Skřítek - žlutý potok - Alfréda bez chyby. Spousty sněhu, dobrá stopy, občas jehličí (ty stromy za to fakt nemůžou
Nízký Jeseník
Vloženo 25.1.2017 14:01
Dnes jsem vyrazil z Horní Loděnice. Začátek OK, od elektrovodu přes pláně stopa zavátá, ale dala se prošlápnout. To samé kolem vrtulí. Okruh kolem Slunečné zatím drží. Směr Lipina po rozbitou stopu taky slušné. Nakonec jsem si pěkně zaběžkoval... spokojenost.
Nízký Jeseník
Vloženo 24.1.2017 20:14
Lipina - vrtule - H. Loděnice a zpět
Stopa pod Oldřichovským kopcem (cca 0,5 km) a částečně před větrníky zničena traktorem, od Špice ke Slunečné místy pošlapané od zvěře, jinak OK. projel jsem to až do Horní Loděnice ke hřišti. Mraky, mlhavo, syrovina... viditelnost ale OK. Vítr slabý. Sjezd do Lipiny je už trochu "o hubu".
Nízký Jeseník
Vloženo 23.1.2017 22:26
Slaměnka - Sedm cest - Mokřiny - Návrší a zpět přes Jasaní, U čtyř rohů, Sutě, Vyhlídka - Dolní Morava. Stopa pěkná po téměř celé trase, jen sjezd od Mokřin nad zatáčku smrti zledovatělý a na dvou místech vydřeno na asfalt. Ale jinak super, azur a panoramata
Králický Sněžník
Vloženo 23.1.2017 12:44
V sobotu D. Morava - Slaměnka - Návrší - Kladské sedlo - Medvědí Bouda - Paprsek - Petříkov. Celá trasa strojově upravena a sněhu dost. V neděli zpět. Úsek Kunčická hora - Černá rokle - zatáčka pod Kl. sedlem projet jen skútrem a lyžaři - stopa nic moc. Totéž traverz ze zatáčky pod Kladským sedlem směrem k Na rampě. Úsek nad zatáčkou smrti byl v neděli poměrně ledový a místy i lezl asfalt. Paprsek a Návrší v provozu, chata na Kl. sedle byla zavřená. Za mě perfektní.
Králický Sněžník
Vloženo 22.1.2017 22:13
Dnes Skřítek - Rabštejn - Hvězda sníh i počasí super.Sluníčko azuro.Lidí docela dost.
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.1.2017 18:47
Domašov nad Bystřicí - Jívová - Pohořany - Sv. Kopeček
Celý den slunečno bez jediného mráčku a lidí tak akorát - paráda. Trasa z Domašova na Jívovou - super - projetá stopa, dost sněhu, bez problémů (jen pozor na sjezd před Jívovou - muldy, nový sníh). Jívová - Pohořany - rozhodně nejet lesem - rozryté těžkou lesáckou technikou, místy namrzlé, žádná stopa. Rozhodně lepší nevjíždět do lesa a jet okolo něj po stopě. Pohořany - Kopeček - paráda, bez problémů. Myslím, že dnes snad téměř ideální podmínky.:)
Nízký Jeseník
Vloženo 22.1.2017 17:54
Trasa Švýcárna - rozcestník na Praděd: stopu na klasiku prořízli až ve 12:30 hod (sic!) skutrem v obou směrech.
Tzn. na trase Ovčárna - ČHS je stopa komplet.
Hrubý Jeseník
Vloženo 27.1.2017 18:46
foto z přejezdu D. Morava - Petříkov je zde: http://fachman1203.rajce.idnes.cz/
Králický Sněžník
Vloženo 26.1.2017 20:28
Oderské vrchy. Kozlov - Pramen Odry - Fidlův kopec - a dál volně ve vojenském prostoru Libavá. Stopy vyjeté od běžkařů, cca 30 cm sněhu v lese, na loukách nafoukáno víc. Cca 20 km zcela bez lidí a sluncem nad hlavou. V případě tvorby vlastní nové stopy slušná makačka, ale i tak dobrý pro ty, co ještě tuto lokalitu nezkusil. V týdnu bych vojáky asi nedráždil, o víkendech je vstup povolen. Sice jen omezeně po cestách, ale stopy jsou vyjeté i jinde. Žádná strelba, ani svištící kulky nad hlavou se nekonala
Nízký Jeseník
Vloženo 23.1.2017 22:28
Ovčárna - Praděd - ČHS - Vřesovka - ČHS - Sedlo Videlský kříž. Poprvé upravena trasa z ČHS na Videlský kříž, dokonalé. Skvělé běžkování
Hrubý Jeseník
Vloženo 23.1.2017 8:27
Kolem Senové, čili Háje.
P létech i slušné svezení kolem Háje u Šumperka. Klasicky z Prievidzské přes pole na Liščí hájovnu, v lese trošku bordel od těžby, kolem Čajové rokle k Červenému kříži, na Kostelíček stopa sice jen od běžkařů, ale fajn, po loukách na Zlatník, dolů k Vlčáku, horní konec Bludova, Bludoveček a je to.
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.1.2017 22:26
Skřítek - Alfrédka a okruh nad Alfrédkou super upravené stopy na klasiku i skate, sněhu dostatek a k tomu nádherné počasí.
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.1.2017 16:50
Malá Morávka -Suchá Rudná-Malá Hvězda-Hvězda-po červené zpět do M.M. Sněhu jakž takž, ale kolem Suché Rudné místy hlína a štěrk, některé úseky pluhované. Modrá značka Malá Hvězda-Hvězda vypluhovaná na hlínu, nesjízdná, arogance jesenického lesního průmyslu. Žlutá po hřebeni celkem ok, červená mezi Hvězdou a M.M. upravená. Kapitánská prý dobrá.
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.1.2017 14:30
Skřítek-Pod ztracenými-Afrédka a zpět. Sněhu moc, kolem 0, místy slunce a modro, dvě strojové stopy, skate možný. Dokonalé.
Hrubý Jeseník
Vloženo 21.1.2017 23:53
Domašov nad Bystřicí - Jívová - Pohořany - Svatý Kopeček. Má někdo čerstvé info?
Nízký Jeseník
Vloženo 21.1.2017 23:20
Lázeňská cesta (Hvězda - Malá Hvězda) OK.

(Odpověď na dotaz uživatele Turista z 14.1.: Nezná někdo stav sněhu a stop z Hvězdy přes Malou Hvězdu na Vrbno,popř. Suchou Rudnou? Díky)
Hrubý Jeseník
Vloženo 21.1.2017 23:15
Trasa Švýcárna - rozcestník na Praděd: Zcela beze stopy na klasiku v obou směrech. V poslední době je to stále častější.
Přitom Švýcárna - ČHS super, totéž Kurzák - rozcestník na Praděd. Nechápu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 21.1.2017 20:51
Dnes nejlepší skate letošní zimy na Králickym Sněžníku.Od závory po Jesenický magistrále na Vilemku, Slamník, Sedm cest, okruh Mokřiny, nad zatáčkou, U čtyř rohů, U Johanese, okruh Sněžník a k hotelu Vista a pěšky na dolní parkoviště.Hodně dobře upravené, málo lidí, jelo to výborně, inverzní počasí a nahoře bylo luxusní počasí.Víc takových dnů.Velké Díky za úpravu tratí
Králický Sněžník
Vloženo 21.1.2017 18:17
Dnes jsme si projeli okruh nad Lomnici u Rymarova. Ze zacatku inverzni mlha, bezvetri a -1C. Stopa pekne projeta,za celou dobu jsme potkali cca 4 lidi. Sem tam vykukuje trava, ve spodni casti je ve stope casteji ale celkove pekna jizda. Ke konci bylo uz +3C a vykukovalo slunce, snih hodne mekky.
Nízký Jeseník
Vloženo 21.1.2017 14:40
Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jívová-Pohořany-nad Radíkovem-sv.Kopeček(sundání běžek)-22km,celá trasa bez obtíží sjízdná,menší problémy při sjezdu z Pohořanskýho kopce-vydřená zatáčka,ale stopa vyjeta vedle a bez problémů.Celý den teplota kolem -3stupňů,inverze bez slunce,bezvětří.Slunce začlo svítit až na Kopečku.
Nízký Jeseník
Vloženo 21.1.2017 13:08
Dnes po včerejší trase. Stopy rychlejší než včera, část pošlapaná od zvěře, ale celkově pěkné svezení. Avizované slunečno se sice nekonalo, ale bylo téměř bezvětří, takže fajn. Teplota lehce pod nulou. Do Lipiny k chatám se pořád dá sjíždět ve stopě, kromě závěru, kde doporučuji jet raději v hlubším sněhu. Na to, že je sobota, jsem potkal jediného běžkaře, a to až při návratu přes Prabábu.
Nízký Jeseník
Vloženo 20.1.2017 19:11
Dnes Domasovska magistrála docela dobře sjizdna,snih tvrdy ,dobře drzi,sem tam nejaka hrudka na poli,ale jinak zadny led,takze doporucuji.
Nízký Jeseník
Vloženo 20.1.2017 13:58
Lipina - Oldřichovský kopec - Vrtule - okruh kolem Slunečné a zpět
Po silném větru jsou podmínky problematické. Někde stopa nejde vůbec vytlačit, někde se krusta rozlamuje... celkově ale stopa použitelná je a při zpáteční cestě jsem se na některých úsecích i pěkně sklouzl. Zkusili jsme to i dál na Loděnici, ale vzhledem k souvislým plotnám jsme to brzo otočili. Včera i dnes 0 lidí, bezvětří a atmosféra jak v Arktidě :-).
Nízký Jeseník
Vloženo 19.1.2017 22:23
Dnes odpoledne Pohořany-Jívová a kousek směrem k větrníkům nad Petrovicemi. Stopy projeté běžkaři mimo les celkem pevné, slušné. V lesních úsecích stopy dosti rozježděné, tvrdé ale ne ledovaté. Pro průměrné lyžaře bezproblémově sjízdné. Sjezd po loukách do Jívové raději s respektem, případný pád nebude zcela jistě do nadýchané peřiny. Celkový dojem - určitě to stojí za to.
Nízký Jeseník
Vloženo 18.1.2017 22:03
Tratě na hoře Ucháč nad Přemyslovem jsou upravené na klasiku i bruslení. Dnes paráda, azuro, skvělé poježděníčko, doporučuji. Byli jsme tam s manželkou poprvé a jsme nadšení.
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.1.2017 14:47
Dneska na hejčínských inline stezkách v Olomouci. Celkem to klouže, jak je to ušlapané, ale bruslit se na tom dá a sníh je po celé délce.
Nízký Jeseník
Vloženo 17.1.2017 13:13
Ráno na otevřených prostranstvích lítal sníh vzduchem, ale kolem Kukačky super :-). K poledni už vítr poloviční. Teplota lehce pod nulou.
Nízký Jeseník
Vloženo 16.1.2017 14:23
Lipina - Nová Otáčka - po asfaltce - Modrá studánka - kolečka - a zpět kolem Kukačky
Ve stopě asi 1 cm prašanu. V lese rychlé, na loukách tupější, ale celkově parádní podmínky a krajina jako v pohádce. Skoro bezvětří a teploty lehce pod nulou.
Nízký Jeseník
Vloženo 17.1.2017 8:01
Pohádková, nefrekventovaná trasa lesy z Lomnice u Rýmařova do Domašova nad Bystřicí přes Slunečná s dostatkem sněhu a vyjetými stopami, až na zafoukaný úsek sjezdu do Morav. Berouna -23km. Nad Lomnicí strojově vyjeté okruhy.
Nízký Jeseník
Vloženo 16.1.2017 21:01
Skřítek - Rabštejn - Hvězda - Traťovka - Annenský dvůr - Vikýřovice Jirsák
krásné svezení, na Rabštejně narváno ale polévka výborná, v zatáčkách nad AD pozor na vybrabané kamení
Hrubý Jeseník
Vloženo 16.1.2017 20:41
Domasovska magistrála super bezkovani,prasanek,davy lidi,neni co dodat....
Nízký Jeseník
Vloženo 15.1.2017 17:15
Kouty nad Desnou - U obrázku - Uhlířská - Medvědí hora - Tetřeví chata - Rysí skála - Dlouhé stráně (horní) - Malá Jezerná - Pod Homolí - Margaretka - Tetřeví chata - Kouty n. D. - Pod Suchou horou - Poniklý potok - Kouty n. D.

Velmi rozporuplné pocity - příroda, počasí a klid fantastické. Stav, údržba a koncepce běžkařských tras katastrofa. Místo projíždění horních partií (okruh Stadion, částečně Mravenečník), které jsou v tomto počasí během pár hodin zaváté nebo naopak vyfoukané na asfalt by se mohla údržba soustředit i na níže položené oblasti, kde je taky dost sněhu a za tohoto počasí to má větší smysl. Udržovaná není ani jedna ze 3 (!) cest na ČHS, sjezd do Kout od Obrázku je pro běžkaře o život, je tam buď ledovatá sjezdovka nebo úzká a prudká turistická stezka. Proč rolba nejezdí do Loučné nad Desnou k oboře nebo od Margaretky k Uhlířské? Na druhé straně údolí je cesta přes Suchou horu a Knížecí cestu na Přemyslov místy vypluhovaná, místy 30 cm hlubočáku s vyjetými kolejemi.. (na mapy.cz pošlu echo, ať tyto všechny trasy vyjmou z režimu strojově upravovaná trasa)

Suma sumárum stálo to za to na úseku Obrázek - Uhlířská - Tetřeví chata a částečně i na okruhu Mravenečník (tam, kde to nerozdupali pěšáci).

Kdo si chce zaběžkovat v Jeseníkách, tak raději na Paprsek, Skřítek apod.
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.1.2017 13:00
Ze Skřítku na Rabštejn (po lesní silnici modrá TZ), v pohodě sjízdná, na Rabštejně nával, upravená stopa na Hvězdu a dolů na Traťovku. Rolba jela až do křižovatky Nad Hraběšicemi. Dál vyšláplá stopa po žluté TZ na Anenský Dvůr (v prašanu dobrý sjezd). Jeli tam sice myslivci čtyřkolkou, ale moc to nedodělali. Přes louky až k Jirsákovi (Vikýřovice).
Hrubý Jeseník
Vloženo 16.1.2017 22:01
Trasa Lošov-Radíkov-Pohořany-Jívová a zpět. Celkem 26km. Počasí i sníh super. Lidí mraku hlavně na Jívové v hospodě se nedalo hnout. Na zpátěční cestě při sjezdu z Pohořan po louce jsem podkal jednoho blázna s oktavií který rozjížděl běžkařům stopy. Hodně velká čuňárna. Bacha na něj.
Nízký Jeseník
Vloženo 14.1.2017 22:46
Horní Město u Rýmařova projet rolbou okruh pod Dobrečovskou horou pro dvě stopy (ne na bruslení) přímo nám pod nosem:). Na Rýmařov přes Kamennou horu (až ke ski areálu v Rým.) pak projeto na jednu stopu i na bruslení (jen občas spíše v dolní úseku trošku kamínky -jen opravdu místy), jinak stejná úprava směřovala i z Kamenné h. na Žďárský potok a v dolním úseku na Janovice
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.1.2017 21:31
(Rejhotice) - Přemyslov - Pekařov - H.Bohdíkov - Prameny - vrtule - pod Osikovem a Městskýma - sanatorka (Šumperk)
cesty z Přemyslova až na Pekařov prohrnuté, ale zůstalo tam dost na bezpečné jetí, silnice v Pekařově drhla, tak jsem to šlapal vpravo a pak až na úroveň sedýlka za Městskýma ( ani od Osikova nebyla stopa ), dost krásného prašanu, za mnou jel ještě jeden blázen, tak už tam nějaká stopa je :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.1.2017 20:44
Vikýřovice: Na loukách najeto skútrem asi 5 km stop, pěkné svezení, přes noc to umrzlo. Většina trasy se dá jet soupaž, na trénink na laufy ideální.
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.1.2017 15:18
Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jívová-Pohořany
-nad Radíkovem-Sv.Kopeček ZOO(sundání běžek)-22km.Celá trasa vyjeté stopy,lesní úseky bez problémů,navíc od 10.30hod sněží,takže dnes dobré svezení a zítra to bude určitě ještě lepší.
Nízký Jeseník
Vloženo 14.1.2017 13:44
Po včerejší oblevě a větru dnes celkem dobré. Sníh stále prašan,i podklad už nějaký je. Louky částečně zafoukané, ve spodních partiích šly ale stopy obnovit. Nahoře je to horší. Vyšápl jsem stopu kolem špice lesa u Dálova (asi 1 km), ale místy to byl očistec. Zbytek je neprojetý. Do Nové zatáčky lze ale jet krajem lesa. Na asfaltce k Modré studánce by byla dobrá stopa, kdyby nebyla poničena auty. I tak se dalo občas pěkně sklouznout. Nejlepší je to asi mezi Studánkou a Lipinkou. Jinak se dá pořád dojet až ke Kiosku. Teplota ráno -2, v poledne těsně nad nulou.
Nízký Jeseník
Vloženo 13.1.2017 21:23
V Koutech nad Desnou a na Přemyslově na to zatím dost dlabou, takže náhradní trasa:
Vikýřovice-Anenský Dvůr-Traťovka-Hvězda-Rabštejn-Skřítek-Hvězda-Vikýřovice

Zpočátku těžké prošlapávaní, u Hvězdy již projelo více lidí, stopa celkem OK. Odpoledne jela rolba z Hraběšic, ale bohužel celý úsek Nad Hraběšicemi-Hvězda zprasila, takže od lidí vyjetá stopa byla pryč :-( Stopovač položila až kousek za Hvězdou a vytvářela stopy na Rabštejn a Skřítek přes Alici. Možná toho do večera najela víc, třeba i ten úsek do Hraběšic... Zpátky od Hraběšic nějaký idiot musel jít pěšky ve vyjeté stopě, takže k Anenskému Dvoru dost o hubu. Tam ale příjemné překvapení. Někdo z Vikýřovic najel skútrem dost stop na loukách nad Vikýřovicemi směrem ke Krásné. Už byla skoro tma, takže jsem nezmapoval kam se dá dojet, ale pro běžkaře se Šumperka je super, že se nemusí trmácet na Skřítek, aby se projel. Zítra si tam asi zajezdím, jestli to přimrzne, tak to bude luxus. Škoda, že rolba z Hraběšic nesjede po žluté k Anenskému Dvoru, sněhu tam je myslím dost.
Hrubý Jeseník
Vloženo 13.1.2017 19:54
Sv.Kopecek-Pohorany.Snehu mimo les dost,v lese obcas sutr,ale nejhorsi ty rozglajdane stopy.Chtelo by to novy snih.Pod Radikovem byla cervena lesem beze stopy.Ted je tam nejaka po me,treba nekdo vyuzije :-)
Nízký Jeseník
Vloženo 13.1.2017 18:54
Dnes Jivova Pohorany Posluchov dobry,snehu dost,stopy projete.
Nízký Jeseník
Vloženo 12.1.2017 20:33
Pohořany - Jívová - Domašov.
Stopa výborně projetá až asi 2 km před Domašov. Tam končí. Na to jak sněžilo, mě překvapilo, že na louce občas vylézaly krtince a v lese kameny.
Po práci s čelovkou.
Nízký Jeseník
Vloženo 12.1.2017 18:28
Byl jsem pěšky na Kopečku a asi +-5cm nového (jak kde), stop vyjetých hodně(na klasiku) a ani nebylo moc vidět, že by to někde lezlo, a myslím, že čím výš tím lepší to bude
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 12.1.: Zdravím, máte někdo informace, jak to vypadá po dnešní sněhové nadílce na trase Domašov - Jívová - Pohořany - Sv. Kopeček?)
Nízký Jeseník
Vloženo 12.1.2017 13:56
Přes noc napadlo 5-10 cm prašanu. Prošlapal jsem, na co mi síly stačily, tj. kolem Břízek, N. otáčka - Modrá studánka, okruh kolem Lipinky a kousek podél lesa. Kvalita je odvislá od množství sněhu a předchozího stavu. Nechá se dojet až na kraj města. Teplota ráno -6, v poledne nula a sníh začal trochu lepit. Jinak ale pěkná zimní atmosféra a (překvapivě) skoro nefoukalo.
Nízký Jeseník
Vloženo 11.1.2017 19:27
Okruh kolem Mravenečníku a potom už za tmy dolů do Koutů. Nahoře krásně upraveno, na západní straně místy nepříjemně foukalo a stopa lehce zapadávala. Občas trochu jehličí a bukvic, ale nic hrozného, stejně to brzy zasype nový sníh. Nepotkal jsem živáčka a podle stop tu za celý den proběhli jen dva lyžaři, takže jestli nepotřebujete hospodu, je to ideál. Manšestr na bruslení perfektní. Sjezd dolů po tmě byl trochu adrenalin, ale je to stažené a na tom prašan, takže se dá.
Hrubý Jeseník
Vloženo 10.1.2017 13:29
Kolem Kukačky stopa poničená auty. Na loukách stopy OK, ale začínaly se zafoukávat.
Nízký Jeseník
Vloženo 10.1.2017 5:55
z 9.1. upravená stopa už od žel.st. Ramzová i nad Petříkovem. sněhu všude dost :) stopy jsou hodně ujezdene ale drží
Rychlebské hory
Vloženo 13.1.2017 14:12
Kde je potřeba vystoupit z vlaku, když jedu z Olmíku a chci na běžky přes Jívovou a zpátky do Olmíka - Svatý kopeček.Děkuji
Nízký Jeseník
Vloženo 9.1.2017 21:23
Lipina - Dálov - Lipina - Šternberk
V lese stopy už rozglajdané, ale vymrzlé a rychlé. Louky ze včerejška částečně zafoukané, ale dá se. Celkem slušná stopa je z Nové zatáčky k Dálovu kolem lesa a k rybníku u Horní Loděnice. Kolem Lipinské křižovatky klasicky rozježděné teréňáky a čtyřkolkami. Dojezd na okraj Šternberka je už na hraně. Zítra má zase začít foukat :-( a ve čtvrtek sněžit :-).
Nízký Jeseník
Vloženo 10.1.2017 18:35
Ahoj.Jel jsem 8.1.z Třemešku na Hvězdu a potom na Skřítek.Sněhu docela málo v lese trpí skluznice,od Hvězdy stopa udělaná ratrakem,cca 200metrů nad Hvězdou už slušné podmínky.Stopa je i z Hvězdy směrem na Rabštejn(co jsem viděl z rozcestí).
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 10.1.: Nemáte někdo informace, jak to vypadá se sněhem mezi Skřítkem a Rabštejnem?)
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.1.2017 20:32
Suchá Rudná - Malá Hvězda. Většinou pěkně upravená stopa pro klasiku, je tam tak 10-15 cm sněhu. Na několika málo (asi 3) prudších místech se objevují vyplužené drobné kameny, takže si dejte po cestě dolů pozor, rozhodně to ale není žádná hrůza. Každopídně díky moc za v daných sněhových podmínkách velmi dobře upravenou stopu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.1.2017 19:54
Velké Losiny - Prameny - nad Kopřivnou - pod Osíkovem a Městskýma - Šumperk ( za starodávna významná šumperácká trasa ) nasadil jsem pod Dianou na odbočce modré, ale jel zleva, sundal u Sanatorky, ( poponesl pod lomem ) cesty pod Městskýma prohrnuté, ale s opatrností sjízdné, podobně jako vyfoukané pláně nad Kopřivnou, občas se objevila nějaká stopa, zpod Osíkova už byla trvale, nejhezčí sníh od Diany na Prameny a od okraje lesa pod Osíkov, lepší základ by se hodil všude, ale po těch letech..., výhledy překrásné
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.1.2017 17:34
Pohorany - Jivova - Hranicni Petrovice a zpet. Pocasi super, stopy jiz vyjete takze to krasne jelo z kopce. Na nekterych mistech se jiz odhaluje podklad, takze pokud nepripadne dalsi snih, tak ve stredu uz nebude na cem lyzovat.
Nízký Jeseník
Vloženo 9.1.2017 12:08
Z Vojtíškova po modré prošláplá stopa vzhůru cca o délce 1,5 km a projeté i skůtrem až k rozcestí. To na bruslení není, ale na klasiku v pohodě v obou směrech. Od rozcestí pak začíná strojová úprava až po Sedm cest. V sobotu a v neděli jsme tam byli jediní, kdo tam jel, takže nádherná manchaster na bruslení i stopa na klasiku.
Králický Sněžník
Vloženo 9.1.2017 12:05
Super. Ze stříbrnického sedla po modré projetaq stopa na klasiku a skialpinisty. Projeto až ke Slamníku a také odbočka po zelené od Babuše dolů na magistrálu. Dne 7.1. upraveno rolbou od tohoto místa až po Zatáčku smrti, dále po magistrále neupravené, nicméně dobře ke svezení, jak na klasiku, tak i bruslení. To platí až po Návrší. Od Návrší smě Sněžník pokračovala 8. 1. strojová neúprava, nicméně na klasiku ok, na bruslení trošku více sněhu, ale také se dalo :-)
Králický Sněžník
Vloženo 9.1.2017 9:38
Hynčice pS - Slaměnka a zpět, strojová úprava a na tom asi 5 cm prašanu, velmi dobré podmínky.
Králický Sněžník
Vloženo 9.1.2017 9:35
Skřítek: okruh přes Hvězdu a Alici najetý, i na skate, ale často vykukovaly drobné kamínky.
Okruh kolem Závory moc pěkný, bez kamínků.
Hrubý Jeseník
Vloženo 8.1.2017 21:35
Dnes Lošov - Radíkov sněhu málo pouze na staré běžky pak směr Pohořany , tam už super sníh a sluníčko - 9C
Nízký Jeseník
Vloženo 8.1.2017 17:10
Dnes Domasov Jivova Pohorany bezva,prasan,azuro.
Nízký Jeseník
Vloženo 8.1.2017 16:04
POZOR POZOR Dnes Karlov - Mravencovka - Alfredka - Pod Ztracene kameny a zpět. Rolba dnes nejela, takže pro skate nic moc clasika asi lepší. Jel jsem s dcerou, která si na Mravencovce schovala bundu do lesa , aby se po sjezdu v tomto mrazu zahřála odloženou bundou. Jaké nemilé zjištění , že pravděpodobně byla zima někomu jinému a bunda už v lese nebyla. Včera v sobotu se kolegovi ztratila mikina na Alfredce v altanu. Asi na běžky chodí nějaký nenechavý hajzl. Nemam pro takového člověka slušné přirovnání. Takže POZOR na odložené věci.
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.1.2017 9:55
Na bruslení i klasiku (vedle sebe) to bylo krásně urolbované na okruhu kolem Mravenečníku (kolem horní nádrže Dlouhé Stráně). Potkali jsme tam asi tak 4 lidi a krásné (ač mrazivé) počasí a výhledy nelze slovy popsat.
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzana z 8.1.)
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.1.2017 9:34
Flemda Rýmařov: kolečka najeté skútrem.
Rýmařov - Stará Ves: ačkoli na webu bilestopy.cz je trasa podbarvena zeleně (měl tam jet skútr), tak je stopa jen od lidí. Vyfrézovaná je jen v lese před Starou Vsí.
Ptačák: stopa od lidí, místy je to vyfoukané.
Kolem Žďárského potoka na Skřítek: od lidí, ale velmi pěkné, sněhu hodně.
Hrubý Jeseník
Vloženo 8.1.2017 23:19
Mor. Beroun - Jivová - Sv. Kopeček u Olomouce. První úsek perfektní, sníh dostacuje, stopa OK. Hospody po cestě otevřené. Problémy se sněhem až pod Pohořany v polích ke Kopečku - vyfoukany sníh z oraniste.
Nízký Jeseník
Vloženo 7.1.2017 23:25
Jeli jsme ze Skřítku přes Krtinec na Hvězdu, stopa perfektně upravená, sněhu dosti, počasí slunečno, bezvětří -10st., užili jsme si to skvěle.Doporučuji
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.1.2017 22:56
Skřítek-Hvězda a zpět, dvě strojové stopy, chtělo by to víc sněhu, ale i tak bylo svezení solidní.
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.1.2017 22:09
Ramzová - Paprsek - Medvědí b. - Kladské s. - (kaplička) - Návrší - Štvanice - Štěpánov - St.M. (trochu jsem to přehnal :-) podle GPS tam jela rolba jinak, tak jsem se na to jel podívat, za Medvědí b. vystoupala na hranici, ale pak neodbočila k (bývalé) Zhořelé, jela po hranici za Kladské s. a teprve tam to vzala doleva a sjela na cestu ke kapličce na (pro mne) nové rozcestí Rampa, je to značené jako lyžařská cesta, pro rolbu není jednoduché vybírat cestu, po těch mediálních kalamitách jsem čekal místy víc sněhu, ale krásné svezení a ty vide ! (ten Štěpánov byl pro zpestření)
Rychlebské hory
Vloženo 7.1.2017 19:32
Olomouc-Poděbrady, louky dobře sjízdné, sníh do 10 cm, na uválcovaných polích, které vypadají na pohled
líp to drhne, dá se jet i po zamrzlém jezeře, ale smekají
hůlky. Počasí:pravá třikrálová zima.slunce ve 12 h
cca -9st, kvalitní promrzlý sníh a chce to přisněžit alespoň 10 cm .
Nízký Jeseník
Vloženo 7.1.2017 18:55
Kovakov-Libava-Sjezdovka Hlubocky bezva,jen trochu kamenku na poli,v lese dobry.
Nízký Jeseník
Vloženo 7.1.2017 18:54
Ráno start pod Paprskem, -22°C. Poté lanovkou nahoru na Paprsek a po Medvědí nahoru na Mokřiny.Poté přes Velký Šengen směr Travnatá hora. Z Travnaté hory Pohádkou na Paprsek a dolů přes Milíře na parkoviště. Cca 22Km, kromě Medvědí byla všude čerstvá luxusní stopa, lidí překvapivě (kromě magistrály) velmi málo. Bezvětří, slunce, jedno z nejlepších běžkování za poslední léta.
Králický Sněžník
Vloženo 7.1.2017 17:53
Sv. Kopeček - 10 cm, občas větev či kámen,ale jinak pohoda.
Nízký Jeseník
Vloženo 7.1.2017 17:30
Dnešní trasa: Skřítek - Pod Ztracenými kameny - Alfrédka. Ze Skřítku k rozcestí Pod Ztracenými kameny je stopa vyjetá od lyžařů, nahoře od rozcestí Pod Ztracenými kameny směrem na Alfrédku je už upraveno strojově, jak pro klasiku, tak pro skate. Sněhu je dostatek (prašan), málo lidí, skvělé svezení.
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.1.2017 15:59
Dnesni trasa "Jesenicka magistrala, okruh Sneznik". Pocasi -16°, slunecno a vetrno. Vyjeli jsme lanovkou a nastoupili na trasu od chaty Slamnenky. Stopa byla jen projeta, podle vpichu pred nami jeli jen 2 lyzari :) Hodne hluboky snih, misty se propadala. Na druhou stranu luxusni vyhledy a liduprazdne hory. Strojove byla stopa upravena priblizne od rozcesti U Vileminky, podel reky az na parkoviste pod sjezdovkou na Dolni Morave (Ski Sneznik) krasny sjezd.
Králický Sněžník
Vloženo 7.1.2017 6:22
Oderské vrchy: včera Pohořany - Véska a zpět. Čerstvý sníh cca 15 cm, slunečno, -7 °C, to tu už dlouho nebylo. Super počasí a super svezení.
Nízký Jeseník
Vloženo 6.1.2017 18:53
Dnes jsem projel cestu kolem Kukačky. 10-15 cm sněhu, na otevřených místech i 20 (z toho asi 5 cm nového, což je vzhledem k rovnému povrchu dostatečné, jen člověk píchá hůlkama do asfaltu (od Kukačky lepší). Dojel jsem až k silnici a pak propojkou k Modré studánce (lezou kameny, lepší to vzít po louce). Zkusil jsem i okruh kolem chaty Lipinka. Rovněž tady místy lezou kameny, ale projet se dá. Louky díky větru beze stopy, ale sněhu až 25 cm.
Nízký Jeseník
Vloženo 5.1.2017 16:52
Nad Šternberkem v polohách 400-600 m leží 5-15 cm sněhu. V lese je celkem slušná stopa na hlavní cestě od Modré studánky k posedu. Zkusil jsem jet i po asfaltce do Nové zatáčky, tam ale na některých místem škrkaly lyže o nerovný podklad. Pár cm by tomu pomohlo. Na loukách sněhu relativně dost, ale stopy se rychle zafoukávaly. To samé Prabába, Břízky. Sníh vlhčí prašan. Celkově náročné, ale hezké první svezení letošní zimy.
Nízký Jeseník
Vloženo 3.1.2017 17:54
Skritek-Ztracene kameny-hrebenovka-Pecny-Jeleni studanka-Alfredka-Pod Zelenymi kameny-Skritek. Novy snih 5-10 cm, prasan, idealni podminky. Po dlouhe dobe jde zase jit hrebenovka celou cestu na bezkach. Kolem Ztracenych kam u ledove plotny. Na hrebeni spatna viditelnost a az pulmetrove jazyky, ale jinak parada. Sjezd z Jeleni studanky trochu komplikovany, nutno klickovat v kleci, potom v pohode. Bufet u Alfredky nepremava, restaurace na Skritku mela taky zavreno. Paradni svezeni, snad bude brzy i strojove upraveno.
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.1.2017 14:17
Ztracené kameny - Alfrédka - okruh Ostružná: na vrstevnici stopa jen od běžkařů, místy dost zapadaná jehličím. Okruh kolem Ostružné čerstvě najet stopovačem. Parádní svezení.
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.1.2017 10:37
Skřítek-Alfrédka-Malý Kotel-Velký Kotel-a zpět se sjezdem na Mravencovku. Pokud se chcete vyhnout davům v okolí Pradědu a netrváte na strojové stopě, tak ideální výlet. Pod Ztracené kameny je potřeba jít pěšky (zpět jsem to asi 1km zkusil sjet, ale jen pro velmi otrlé), pak vrstevnicová cesta perfektní, HS to jela stopovačem za čtyřkolkou, až do Velkého kotle stopa po pár lyžařích, lehce zničená od pěších, ale moc to nevadilo. Sjezd na Mravencovku z Malého Kotle v pohodě ... do půlky koleje od čtyřkolky, ale pak už upraveno rolbou z Karlova, dále jsem nejel ale rolba pokračovala nad Karlov, silnička na Novou Ves se zdála sjízdná, z Maravencovky po modré nahoru v pohodě, ale dolů bych to nejezdil - ke konci občas nějaký kámen ... tj. určitě z Malého Kotle je sjezd bezpečný a lepší. Bufet na Alfrédce zavřený, ale voda v Kotlích příjemně svěží :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 30.12.2016 23:27
trasa ČH, švýcárna, praděd, barborka a zpět, ovšem po cyklostezce č. 6154 nad Vysokým vodopádem. Sníh cca 30cm, přemrzlý prašan na tvrdém podkladu. parádní svezení lesem od rozcestníku Slatě dolů na cyklostezku. Na pevné křupce leží asi 5cm prašanu, což umožňuje točit obloučky!
Hrubý Jeseník
Vloženo 30.12.2016 21:06
Dnes cesta od z Petrikova na Paprsek. Pri nastupu na hreben zledovatela cesta, ale na hrebeni k Paprsku krasne svezeni
Rychlebské hory
Vloženo 30.12.2016 18:34
Okruh zbojnická konečně po měsíci strojově upraven a stopa perfektní,počasí také.
Králický Sněžník
Vloženo 30.12.2016 18:07
Dneska ze Slaměnky nejdříve směrem na Vilemínku. Stopa jak na klasiku tak na skate perfektní. Pouze v zatáčce pod Podbělkou leze kamení, ale dá se objet. Před padákem na Vilemínku jsem otočil a jel nazpátek. A pak na Mokřiny a zpět, tam je stopa 100% Takže vcelku pěkné svezení. A to počasí, prostě paráda.
Králický Sněžník
Vloženo 30.12.2016 12:05
Včera 29.12.16 jsem projel trasu z Ramzové až k Polské hoře a zpět do Ostružné a nejlepší je podle mne okruh Pohádka (viz vrstva zimní mapa na mapy.cz, nebo http://www.paprsek.cz/trasy/ ). Pozor zvláště ve všech sjezdech, brzdí se velice obtížně i tam, kde je alespoň ten 1 cm sněhu z 27.12.16. Led je na trase, která objíždí Petříkov horem východně od něj a na silnici přímo na ZTZ v Ostružné. I pěší sestup s lyžařských botách po ZTZ z Ostružníku do Ostružné je nebezpečný. Ručně naklikaná trasa je na www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=215217 .
Rychlebské hory
Vloženo 29.12.2016 22:55
Měl jsem na mysli ze super úsek je od Tetrevi chaty pres Margaretu az po zavoru pod horní nadrzi, úsek od závory pres boudu k Tetrevi chate je kousek pod závorou zledovately a sjízdny s opatrnosti, dal od boudy k Tetrevi chate je to v pohode.upravena je i odbočka k Rysi skale
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 22:27
Dnes Dlouhe Strane a okruh Mravenecnik. Okruh Mravenecnik dnes cely upraven rolbou, perfektní svezeni, žádné kameny, snehu dost a perfektní pocasi. Při vyjezdu na Dlouhe Strane od závory je místy malo snehu ale dá se projet. Místy je to zledovatele tak pozor. Ale okruh Mravenecnik od Tetrevi chaty az po závoru pod horní nádrži super
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 22:11
Skřítek, pěšky na Pod Ztracenými kameny. Teprve zde jsem nazul běžky. Dvě stopy, přemrzlé ale velmi slušné, až na Alfrédku. Ta bohužel zavřená do odvolání. Předpokládám z důvodu EET :-(((. Dále jsem zkusil 5km okruh kolem Ostružné. Místy bez stopy na ledové krustě, na běžkování nevhodné. Celkem najeto 26 km na tu bídu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 21:16
Dnes trasa z Velkého Vrbna na Paprsek, pak okruh Pralinka (kolem hraničních kamenů super stopa na klasiku) a zpátky po trase Milíře kolem Císařskou boudy. Počasí : azuro, -2 C, stopa zmrzlá na ní asi 1 cm prašanu. Lidí docela dost. Jakmile připadne alespoň 5 cm nového sněhu budou trasy kolem Paprsku na jedničku.
Díky všem co zde píší. Bez nich bych nevyrazil.
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 18:08
Trasa Ovčarna Švýcarna Červenohorské sedlo, stopy výborné, sněhu hodně, podklad namrzlý a na něm prašan, takže podmínky luxusní, i ve vetších kopcích se dá bez problémů brzdit
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 16:35
hvězda-praded. počasí excelentní. žádný vítr. za to si na praded dnes vyrazila polovina republiky. desny motani pesaku hlavně při sjezdu. stopa trochu vycvachtana hold moc bezkaru. Misty premrzlo. ale i tak spokojenost
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 15:44
Okruh zbojnicka dnes ve velmi dobrém stavu.umrzly podklad a na tom tak dva cm prasanu.spokojenost.strojove upraveno.
Králický Sněžník
Vloženo 29.12.2016 6:30
Hvězda - Ovčárna - Praděd - Švýcárna - Kamzík - a zpět. Na promrzlé stopě asi 2 cm nového sněhu. Počasí mizerné, mlha a ledový vítr. K tomu hafo lidí, kteří se pletli do cesty. Ale svězení pěkný, dokonce i sjezd že Švýcárny se dal krásně sjet.
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.12.2016 0:03
Tak dneska po obědě velké zklamání. Cca. ve 13 hod. z parkoviště pod Klepáčem spodní cestou na Zbojnickou chatu a pak horní zpět. Na webu DM dnes 28.12. slibovali protáhnout všechny trasy a ono nic. Takže pouze lopocení se ve stopě od běžkařů, která byla silně poničena pěšími !!!
Králický Sněžník
Vloženo 28.12.2016 23:09
Petrikov, Paprek, Velky Sengen, zmrzle s nafoukanym snehem ve stope. Na snehovou bidu pekne svezeni na supinacich. Oblast okolo Cisarske nejpeknejsi.
Rychlebské hory
Vloženo 28.12.2016 20:58
Paprsek dnes - hodne zmrzle,i stopy,snehu kolem Paprsku nahore na bezky dost,okruh Velky Sengen jsme to museli 2x kus poponest,snehu zvlast na Polske strane hodne malo. Smerem na Cisarskou louku je to uplne ok.
Rychlebské hory
Vloženo 28.12.2016 20:54
z paprsku dolů okruh milire. nahore ideál. dolů ve 2 prudsich sjezdech premrzlo-takze jsme se i vyvaleli - a nejen my. spodní část zapadana bukvicemi, jehličím a vetvickami - asi po silném větru. takže sem tam to skubne nohou. jinak bez kameni v pohodě lze dojed az do vrbna
Rychlebské hory
Vloženo 28.12.2016 18:28
Já z Brna do Jeseníků dojel. Dnes Ramzová - Petříkov - Smrk - Brousek - Paprsek - okruh Pralinka - Paprsek - Ramzová. A spíše zklamání. Hodně jsem nosil, zbytek klouzání v ledové stopě s malým popraškem. Jít pěšky bez lyží, užil bych si to asi víc.

(Odpověď na dotaz uživatele Jarek z 28.12.: Můj dotaz patří spíše na "Běžky společně", ale tam se nechytám. Vypadá to, že všichni jezdí z Prahy do Jizerek. A co z BRNA do JESENÍKŮ?!)
Rychlebské hory
Vloženo 28.12.2016 14:09
Ze skřítka pěšky na rozcestí nad skřítkem...málo sněhu, led, místy vydřeno na asfalt. Dále ke škaredé jedli - sněhu celkem dost, místy led, a ve zmrzlé stopě jsem drhnul botama, takže to nebylo úplně komfortní, ale jelo to. Od jedle po zelené směr alfredka...az na junačku jsem to nesl. Cesta rozjetá od auta a zmrzlá. Z junačky dobrý. Od alfredky po žluté zpět na skřítek sněhu dost, jen jedna vyjetá stopa. Zbytek cesty rozšlapaný od pěších, neupraveno, občas se dalo bruslit. Na klasiku paráda. Sjezd na skřítek jen pro otrlé. Spodní část v lese je led a zmrazky. 20 km okruh. Skol.
Hrubý Jeseník
Vloženo 28.12.2016 10:19
Skřítek - pěšky na rozcestí, odtud super na běžkách po vrstevnici. Bohužel bufet Alfrédka - zavřeno.Čerstvý prašan.
Hrubý Jeseník
Vloženo 27.12.2016 19:31
Na Paprsku sice upraveno naposled asi v neděli ráno, ale stopy jsou většinou ve slušném stavu. Nejlepší svezení na okruhu Pralinka (jel jsem 3/4 jeho trasy - kromě úseku po hranici k Polské hoře) a na Malém Šengenu s tím rozdílem, že je lepší si ho prodloužit po magistrále k Císařské chatě a odtud nahoru po trase okruhu Pohádka - trasa Šengenu po hranici má totiž dost zafoukanou stopu, trasa mezi nimi (= druhý směr okruhu Pohádka) je kvalitou něco mezi tím. Po většinu dne sněžilo a tím se i vylepšovaly místy podmínky na bruslení, to jsem si zprvu na ledové krustě nedovedl představit, ale odpoledne už jsem pár lidí bruslit viděl, i když klasika mi přišla mnohem vhodnější.

Velký Šengen - jeho zadní polskou část - moc nedoporučuji, jednou se tam kvůli nedostatku sněhu asi 200 m přenáší a je tam i dalších asi 5 podobně dlouhých horších míst, kde jsem to se starými lyžemi nějak projel. Zato v místě, kde se trasa Šengenu vrací přes hranici do ČR, stopy dál do Polska pokračovaly. Sice notně zapadané (nikdo tam nejezdí), ale tam už sněhu bylo dost, tak jsem se po nich vydal. Dojel jsem na rozcestí Sucha Przelecz a odtud zkusil pokračovat ještě dál směr Nowa Morava. Ale po asi 500 m už zmizela stopa na klasiku, zato přibyla stopa od nějaké motorky či co, tak jsem to otočil.

Parkoval jsem ve Velkém Vrbně tj. u dolní stanice lanovky na Paprsek. Nahoru jsem stoupal kratší cestou po hřebeni, nahoru to ještě šlo, dolů nedoporučuji, ve sjezdu jsou místy šutry, co rolba vyhrabala, sněhu je tam méně a úprava nepomůže. Zpátky jsem se vracel po trase od Císařské chaty, po trase okruhu Milíře - od místa, kde se odpojuje cesta na Ostružnou (tam jezdí víc lidí) už byla stopa místy víc zapadaná, ale sněhu je tam dost, dá se tam v pohodě jet.

GPS záznam mé trasy: https://www.strava.com/activities/812964500. Fotky hodím někdy po 20h na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/
Rychlebské hory
Vloženo 27.12.2016 18:10
okruh pohádka. premrzla strojova stopa. mirne snezeni kryje stopu v závětří. jinde vyfoukano.
Rychlebské hory
Vloženo 27.12.2016 15:49
Na Cervenohorskem sedle smerem na Svycarnu - zmrzly podklad a dnes cely den trochu snezilo,takze je na tom vrstva prasanu. Stopy na klasiku od rolby jsou.
Hrubý Jeseník
Vloženo 25.12.2016 23:54
Dneska Paprsek - Petříkov a zpět. Přes noc napadlo, ráno upraveno rolbou, ale pořád dál padalo, Teplota kolem nuly.
Rychlebské hory
Vloženo 25.12.2016 22:57
Chs - svycarna- ovcarna - Praděd a zpět - sněhu dostatek, padalo a fucelo, stopa neupravovana . Teplota na chs kolem nuly vecer uz nad nulou a na chs padal hodně mokrý sníh. Nahoře podmínky arktické umocnene silným větrem
Hrubý Jeseník
Vloženo 23.12.2016 22:33
Dnes Ovčárna-Praděd-Švýcárna. Sněhu bylo spousty, ideální podmínky na skate. Lidí bylo málo. Cesta na ČHS dle informací v pohodě, až na sjezd pod Švýcárnou, kde je nutno sundat lyže.
Hrubý Jeseník
Vloženo 23.12.2016 7:43
Až do 24.12. je parkování zdarma.

(to je odpověď na dotaz "Prosím jak je to na cervenohorskem sedle s parkováním? Je stále zpoplatněno?")
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.12.2016 17:33
Dnes: Červenohorské sedlo-Výrovka-Petrovka-Švýcárna- Praděd a zpět. Dobré podmínky, nově najeta stopa a inverze!
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.12.2016 20:14
Chtěl jsem jet z Ramzové přes Návrší do Hynčic, ale musel jsem to na Adeliných pramenech otočit. Stopa slabá - od Medvědí jen cca 1km od někoho, kdo jel přede mnou v protisměru, jinak zasněženo. Ten někdo to u Adeliných pramenů to sundal, vypadalo to tam dosti špatně. Jak to vypadalo na hranici dál, to nevím... Sjezd z Paprsku na Medvědí rozjetý od nějakého vozidla, opravdu to stálo za to... :(
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.12.2016 18:52
Na Skřítku malý okruh strojová stopa, ale na kameňačky, směrem na Alfrédku to bylo lepší, ale zase stopa od lyžařů,... lepší než nic.
Hrubý Jeseník
Vloženo 19.12.2016 8:47
Z Koutů lanovkou nahoru (už opravdu neví, co by za to chtěli, 250,-Kč jedna jízda nahoru a dolů, řekla bych diskriminace běžkařů a turistů, nechápu). A pak po cyklostezce, kde byla super vyřezaná stopa až k přístřešku. Odtud nahoru k nádrži už to bylo horší, sněhu ubylo, místy vyfoukané, z poloviny byla cesta projeta pro auto, ale dalo se na běžkách vyjet až k nádrži. Pak jsme jsme se vydali po Okruhu Mravencovka a ten neměl chybu, sněhu dost, krásně upravená stopa až k Tetřeví chatě a pak dolů k horní stanici lanovky. Počasí slunečné, teplo, málo lidí, co víc si přát :-).
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.12.2016 13:16
Petříkov-Palaš-Velký Šengen-Paprsek-Petříkov. Magistrála bezva, v Polsku zkoušeli asi rolbu, chvíli jen na bruslení, chvíli i na klasiku a místy stopa jen od lidí. Skvělý prašan, sněhu tak akorát, nádherné počasí, azuro. Letos včas a super !!!
Rychlebské hory
Vloženo 17.12.2016 19:44
Dnes skritek - pod ztracenymi kameny - alfredka. Dole byly trosku kameny. Nahore hodne snehu a nadherna projizdka. Bylo azuro a minusove teploty. Bufet na Alfredce je zatim zavreny.
Hrubý Jeseník
Vloženo 17.12.2016 18:44
Ahoj. Skřítek - Alfredka perfektní stopa od lidí. Dnes bylo -2 s fialovým perfektní svezení. Akorát od rozcestí Pod ztracenymi kameny je asi prvních 400m sjezdu na Skřítek dost kamenů. Jinak se to dá sjet až dolů. Celkově dnes 98%.
Hrubý Jeseník
Vloženo 17.12.2016 18:28
Dnes jsem jel z Horní Lipky od křížku ke zbojnickej a horní cestou zpátky,stopa od lidí vcelku dobrá a sněhu dost,slunečno a mrazivo.
Králický Sněžník
Vloženo 17.12.2016 18:01
Dnes Skritek-Ztracene kameny-Jeleni studanka-Alfredka-Pod Zelenymi kameny-Zluty potok-Skritek. Snehu dosti,vyhledy luxusni. Po hrebenu zadna stopa - pouze jedna cesticka,kterou jezdi bezky i chodi lide pesky. Od Jelenky k Alfredce v horni casti nesjizdne-je proslapany ve snehu jen uzky pruchod mezi kosodrevinou.Pekne projeta cesta od bezkaru od Alfredky ke Skritku.Skvely sjezd Pod Zelenymi kameny-Zluty potok.Svisti to samo,pozor jen na misto v dolni casti,kde se pridaji autem vyjete koleje zleva a pak to bylo misty i lehce namrzle. Ale celkove silny zazitek! :-) A dekuji vsem,kdo sem pisi! :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 17.12.2016 16:55
Dnes Ovcarna, Svycarna, Petrovka, CHS. Az na kratky usek za Slatemi krasna vyrezana stopa rolbou. Teplota kolem nuly. Mazano fialovym stoupacim voskem, super svezeni. Nadherne pocasi, na CHS boruvkove knedliky :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 17.12.2016 16:12
Dopoledne Pralinka a Magistrála. Sněhu tak akorát, že "bordel" leze jen místy. Drželo to na 3 vrstvy VR40 a LF7. Bohužel: už před 9 rozdupaná Magistrála od turistů a nepochopitelně najetá stopa směrem na Petříkov až do malých buků u cesty :( Jinak super počasí a svezení.
Rychlebské hory
Vloženo 17.12.2016 8:26
V pátek 16.12. od Slaměnky po Vilemínku sněhu dost. Odpoledne projeto rolbou. Počasí luxusní:-)
Králický Sněžník
Vloženo 16.12.2016 15:39
Z Paprsku přes Rampu na Velký Šengen, horní částí Pralinky zpět na Paprsek. Velmi kvalitní stopa je udělaná od lidí, takže na klasiku jsem byl spokojený. Na bruslení to není (pouze po Magistrále je to na skate vyhovující), někde je mimo stopu neujetého sněhu moc, jinde málo (pod stromy je cca 5 cm směhu). Měl jsem kameňačky, ale zbytečně, nikde jsem ve stopě o šutry nedrhnul.
Rychlebské hory
Vloženo 15.12.2016 22:57
Dnes ideální podmínky. Přes noc napadl čerstvý prašan. Teplota -4C. Sněhu není zase tak moc, ale na běžky to bohatě stačí. Jen u Petříkova už je to trochu na hraně. Paprsek-Petříkov pěkně protažený, stejně tak Pralinka. Na hraničním hřebenu je stopa okamžitě zafoukaná, takže tam jsem si musel prošlapávat vlastní.
Rychlebské hory
Vloženo 15.12.2016 21:16
no, těch zpráv by tu mohlo být i více
jel jsem přes ČHS autem a vypadalo to na ideální podmínky, ažůro a pár cm čerstvého prašanu tak na modrýextra, v neděli jsem tam byl na běžkách a to bylo počasí, že i na Švýcarně nebylo plno
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.12.2016 16:57
Chci poděkovat všem, co sem přispívají. Je prima vědět, jak je nahoře!
Dnes Petříkov - Paprsek a zpět. Těsně nad Petříkovem málo sněhu, po červené na císařskou spíše na pěšky než na běžky. Na magistrále mokrý, těžký sníh s jehličím, občas lezla hlína... Běžkovat se nahoře ale dalo. Dnes mělo sněžit, ale spíše mžilo/sněžilo. Okruh Pralinka atd. prý zatím sjízdný.
Rychlebské hory
Vloženo 6.12.2016 20:32
Dnes večer Petříkov-Paprsek -ideální podmínky.
Rychlebské hory
Vloženo 5.12.2016 20:21
Dolní Morava: Trasa Vista - Vyhlídka - U včelína - U štěrku - Slaměnka - U laviček - Pod Vileminkou - parkoviště. Nejlepší začátek sezony, jaký si přát. Perfektní stopy, azuro, bezvětří. Všichni, kdo byli, si to museli užít na max. Spěchejte dokud nám to neroztaje. Jediná šmouha na kráse je stopa od traktoru od Mokřin po parkoviště. Super odpoledne.
Králický Sněžník
Vloženo 5.12.2016 9:46
PAPRSEK 90% protaženo. Jak už psal Pavel, občas nějaký kámen, ale na tu délku projetých tras je to nepatrné. Horší než šutry jsou ale umělci, kteří přes stopy bruslí. Paprsek je upravovaný pro klasiku (vyjma magistrály)! Taky bych tam uvítal pouze jednu stopu, ale tak to tam není. Paprsek, který to vše hradí, se rozhodl takto, tak by se to mělo respektovat. Proto prosím, NEPRASTE to tam! Škoda vynaložených peněz. A že to stojí!
Rychlebské hory
Vloženo 4.12.2016 22:01
Trasa petrikov-paprsek super stopa pralinka taktez nemelo to chybu
Rychlebské hory
Vloženo 4.12.2016 18:38
Dnes jsem jel z Horní Lipky od křížku směr Zbojnická,je to projeté od lidí,ale stopa je dobrá a sněhu dost.Prošlápnul jsem to až ke stoupání na horní cestu.
Králický Sněžník
Vloženo 4.12.2016 16:19
Paprsek - skvele upravene stopy, obcas lezou kameny, ale nic hrozneho. Lanovka z velkeho vrbna na paprsek jeste nejezdi, a proto se musi pesky..
Rychlebské hory
Vloženo 4.12.2016 14:46
Včera Nová Ves, dnes Ovčárna. Super počasí rozhodlo ,že se dnes podívám jak to vypadá nahoře. A nic se nezměnilo. Ovčárna - Švýcárna asi je upraveno strojově, ale po desáté hod. už to není poznat , alespoň pro skate. Stopy rozježděné od rolby zásobující chaty.O turistech kteří neberou ohled na skatující běžkaře se nebudu rozepisovat , Sjezd na Švýcarnu ve stopě sem tam nějaký šutr.
Hrubý Jeseník
Vloženo 3.12.2016 22:55
Ze Skřítku na Alfredku je spousta sněhu. Projete to není, ale už se tam vrhlo několik bezkaru, takže stopa je. Dnes tam bylo nádherně.
Hrubý Jeseník
Vloženo 3.12.2016 21:43
-3, stopa na Pralince solidní, dobré svezení. Díky. Velké Vrbno-Paprsek zatím stopa není, ale dá se to projít.
Rychlebské hory
Vloženo 3.12.2016 16:31
Dnes jsem dal trasu Sedlo-Svycarna- Praded a zpet.Rolba ze Sedla jela uz vcera vecer.Krome cca 0,5 km pred Svycarnou (z me neznameho duvodu neupraveno) vse upraveno na dve stopy.Cca 300 m pred Pradedem misty vyfoukano na asfalt,nutno obchazet po loukach.Lepsi svezeni bude z rozcesti pod Pradedem ve smeru na Ovcarnu.Parkoviste na CHS zatim neupraveno,muzel jsem parkovat u hotelu,mist je omezene.Udajne verejne parkoviste se bude vyhrnovat az od pristiho vikendu,zpoplatneno 200 Kc na auto/den,ovsem jen vikendy 7-13 hod.Bylo to pekne svezeni,doporucuju I pro zitrek.
Hrubý Jeseník
Vloženo 3.12.2016 9:52
Upravovatelé z Ovčárny hlásí: "Je rolbou upravená stopa na Švýcárnu a Praděd. Praděd = ideální podmínky pro běžecké lyžování." Zdroj tradiční, import ze středisek.

Jak to vypadá dál a Červenohorské sedlo, to už musí napsat sami lyžaři :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.12.2016 10:01
Ranní Info z Pradědu "na víkend upravíme strojově stopu na Švýcárnu. Již pracujeme na úpravě." Téměř jistě je tím myšleno stopu z Ovčárny na Švýcárnu. Zdroj: importovaná data z http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.12.2016 12:53
Na Paprsku jsou už upraveny první tratě, z Paprsku do Petříkova - dnešní zpráva o včerejší úpravě: "Včera rolba vyjela na Petříkov a na víkend je v plánu upravit Petříkov Pralinku." Zdroj: http://www.paprsek.cz/
Rychlebské hory
Vloženo 1.12.2016 13:41
"Na starých běžkách je sjízdná trasa Figura - sedýlko a Švýcárna." - to je dnešní novinka, která se k nám dostala automatickým importem informací od z lyžařských středisek, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded
Hrubý Jeseník
Vloženo 12.11.2016 9:53
Takhle to dnes vypadalo mezi chatou Švýcarna a rozcestim pod Pradedem. Jezil tam i skutr a utuzoval podklad. Z Ovcarny na vrchol Pradedu to same. Kolem Cervenohorskeho sedla ja uz taky tak patnáct prašanu a mrzne!
- od Aleše, který nám přes FB poslal i fotku, viz https://www.facebook.com/Kamzasnehem/

(Odpověď na dotaz uživatele Aladin z 10.11.: Jak to vypadá na Pradědu, byli jste tam teď někdo? Dá se jezdit mezi ovčárnou a švýcarnou? Díky za jakékoliv info...dle webkamer to vypadá, že by sním mohl stačit:-))
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.10.2016 13:49
Ovčárna - Švýcárna, skvělý sníh, 10-20 cm, udělaná jedna stopa, na jediném místě voda. jinak plocha na bruslení.
Hrubý Jeseník

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jeseníky