Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 2.4.2016 11:39
Rano -3, v Jakuszycich premrzle, nahore prasan, ze ctvrtka na patek snezilo. Cerstve upravene k lomu i na Tiche Rovine, parada, malo lidi, jeste v 11 snih dobry.
Vloženo 27.3.2016 17:05
Ve stínu odpoledne mokrý firn, na slunci kase. Z Rozcesti pod Tichou Rovinou nahoru na Mlaki slušná stopa, včera sjezd na Gorzystow po Sina Droga, jde projet komplet cele. Dnes na Mokrá Prelecz, dolu na Biela Droga a Zielona Droga a Gorzystow, sněhu spousta, stopa slušná a zadní lidé. Na Velkou Jizerskou Louku včera odpo a dnes cely den prazilo slunce, sníh od včera viditelné ubyl. Směrem na Orle cele průjezdne a bude i zítra, ale uvidíme co tam zbyde do příštího víkendu.
Vloženo 27.3.2016 15:04
Stopy byly mezi 7-9 hodinou keramicky ledovaté, sjezdy o ústa. Pak to měklo a v 10h na slunci nejedoucí mokré. Ale bylo tam krásně. Nahoře kolem Cicha Rovnia asi nejhezčí stopy, ale i úseky kolem lomu dobré.
Vloženo 26.3.2016 18:40
V Jakuszycích dnes dopoledne po sněžení (kombinovaném s deštěm) upraveno cca 40 km tratí - převážná část je vidět na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/527391391 do 35,5 km, a protože na většině míst jezdí minimum lyžařů, tak tratě zůstaly i do odpoledne ve velmi dobrém stavu - v rámci možností, které dává počasí, vlhký sníh moc nejede a tam, kam odpoledne svítilo sluníčko, rychle měkne. Okruh směrem na Szklarskou Porebu upraven sice už v pátek, ale jak tam kromě cesty do lomu skoro nikdo nejezdí a trať vede lesem, tak stopy byly ve velmi dobrém stavu i dnes.

Sněhu skoro všude dost (rozhodně víc než před měsícem), jen na některých místech trasy z Orle nad údolím Jizery k Harrachovu horší místa, myslím že na jednom se bude nejpozději v pondělí přenášet + jsou tam i další nic moc úseky. Trasa dle Jakuszyce - Orle v dost použitém stavu, ale to je tam normální.
Vloženo 25.3.2016 22:06
Zdravím Dadu a Pavku - ráno to bylo brambořiště po křižovatku nad Harrachovem. Ale proháněli v 10h tam rolbu, možná i tam to vzali...
Vloženo 25.3.2016 19:28
Chci opravit von knížete. Byli jsme odpoledne 16-17 z Jakuszyc na Orle a zpátky a byly super podmínky pro klasiku (obě stopy) i brusleni. Chodci nic neznicili. Lehce sněžilo, podmínky ideální.
Vloženo 25.3.2016 19:27
Dnes to byl asi český den,kupodivu v Polsku nemají svátek,myslím,že každý musel být spokojen v oblasti lomu a pod Vysokým kamenem krásná stopa a málo lidí.Postupné drobné sněžení asi do zítra stopy zarovná,ale přesto vyrazte,dlouho to asi nevydrží a v pondělí pomlázku použijte i na trase.Dík za české běžkaře všem v Biegu Piastow a pěkný areál po demolici a výstavbě nového.
Vloženo 25.3.2016 12:50
Dnes mezi 7:00 - 10:00 klasika. Až na úsek Jakuszyce - Orle to byla paráda. Pěšáci tento úsek zmasakrovali. Pod 900m stopa spíše firnovatá a na fialový klistr, ale nad 900m prašánek i ve stopě. Naprosto úžasné stopy - motanice kolem Cicha Rownia. Je tam projetá trasa Biegu a bylo to dokonalé. Lidí i v 10h skromně. Mezi křižovatkami 40-41 nad chatou Robaczka se nadá jet. Vytáté + těžba!
Vloženo 24.3.2016 18:15
Klasika od 10 hodin. Super. Vše krásně upraveno. Stopy jak vysoustružený v perfektním stavu až do odpoledne. Minimum lidí, většina klasiků. Doufám, že bruslaři budou i o Velikonocích nadále rozorávat raději český Jizerky, protože stopu na klasiku dokážou zničit během chvíle. Tady je to navíc širší. Pravdou je, že české Jizerky jsou rozlehlejší a pro agresivní rychlý skejtaře atraktivnější.
Vloženo 24.3.2016 8:38
Podmínky ještě dobré,ale hlavně-co se zde bude dít ve dvou dalších letech a co v centru vyroste-viz report na TV DAMI Jelenia Gora--Jakuszyce budou jedním z nejmodernějších center běžeckých a biatlon.disciplin.První náhledy na projekt v TV jsou trochu rozpačité-betonové monstrum._-????Uvidíme
Vloženo 19.3.2016 22:26
Tak překvapivá umrzlá stopa,projela jsem celý areál po krásně upravených stopách,umrzlo a klouzavo řešeno toškou stoupáku pod nohy,perfekt stopy a pak závěr samolotem na Orle.Prostě nádhera a počasí super.Avšak do Harrachova na vlak to je už z Orle na hraně-projeto a nad nádražím už jen led a konec sněhu.Přesto pro ty skalní běžkaře bezva den.Smekám před Biegem Piastow-díky za asi poslední úpravu tras. SUPER:
Vloženo 17.3.2016 2:27
Tak pěkné podmínky letos ještě nebyly píšou Poláci-tak alou na běžky do Jakuszyc.Velikonoce asi taky půjdou.co víc si přát při té bídě sněhové,
Vloženo 13.3.2016 8:30
Bylo dobře.Z centra po modré na Samolot ,sjezd do Orle a přes Jizerku k bunkru a nad Souší do PolubnéhoNa Orle pěkný den s RETRO během,hudba z Čech.,spousta občerstvení,pěkné historické ski,svátek lyží a lyžařů trochu kazilo mlhavo.Pak na Jizerce upraveno opět až k Václavíkově studánce.Kořenov Již Jen pěšky.Super den a jaro tvrdě útočí.Vrchní partie okolo Jakuszyc ještě vydrží.
Vloženo 10.3.2016 17:46
Nejsem znalec Jakuszyc, byl jsem tam dnes poprve, ale kolega Ludek ma pravdu. Jel jsem od jakuszycke zastavky nejvychodnejsi cestou Radiowej Jedynki a pote po Szklarske droze dojel krasne upravenou a prijemnou cestou na Orle. Odrud po (tusim) zlute podel trati zpet do Jakuszyc, ale ta je zajedno fadni rovinou, zadruhe byla zryta od pesich. Mam rad Polky, jsou to hezke holky, ale proc si radeji nevezmou lyze, kdyz jdou na zimni prochazku po stopach stop?
Z Orle na Jizerku je to nic moc-bez stroj.upravy, jen vyslapnuto. Z Orle po cervene po rovine, asi po 1km je nenapadna drevena znacka na Jizerku. Pak dva km hruznou cestou s prenasenim potucku, na ceske strane pak 2km prdak, ktery rozhodne nejde bruslit. Takze pouzit jen jako spojovacku bez ambic na zazitek.
Vloženo 10.3.2016 12:28
Jen odhad situlace-teplota dnes bude nad nádražím Harrachov směrem na Polanu dělat ze sněhu polívku,raději bych volil přímo vlakem do Jakuszyc a na Orle to jel vrchem některou upravenou trasou,pokud to neznáš,neboj se v Biuru nad železnými schody poprosit o mapu areálu-cesta přes Samolot,Jelení Louku,je na Orle určitě krásnější.
Vloženo 8.3.2016 10:42
Tak víkend se vydařil,zejména sobota v Jizerkách byla nádherná,myslím,že i Biegy Piastow se vydařily ke spokojenosti všech-viz.reportážní video na stránkách Biegu.Zima nekončí a tak hurá na běžky-tentokrát v sobotu stojí za návštěvu ORLE,kde se uskuteční krásná akce--RETRO běh v historických ski úborech.Přijeďte se podívat-stojí to za to spojit sport s touto akcí.
Vloženo 3.3.2016 12:11
UPOZORNĚNI' !!Celý komplex běžeckých tratí v této oblasti je od dneška do neděle uzavřen pro nestartující v závodech Biegu Piastow-tratě budou uvolněny vždy po ukončení závodů v daném dni.Viz WWW.Bieg Piastow.pl---facebook.
Vloženo 27.2.2016 20:38
V Jakuszycích se tento víkend konají závody, předprogram Biegu Piastow co se jede příští víkend. Dnes se závodilo jen v okolí stadionu, nedělních 15 km klasicky se jede na 7,5 km dlouhém okruhu ze stadionu v Jakuszycích k rozcestí Pod Cicha Rownia (jedním duktem tam, druhým zpět) a nahoře je ještě kolečko k louce. Dnes už bylo hezky upraveno i pro veřejnost, v neděli už jen pro závodníky.

Před víkendem byly upraveny jen tratě použité pro závody, ostatní buď v pátek a nejvíc asi ve čtvrtek. Kde je dost sněhu, dá se v tom jezdit pořád slušně (z pohledu klasika).

V nejlepším stavu jsou některé tratě nahoře na Samolotu, ale i okruh okolo vrcholu Krogulec (tam je horší jen sjezd). Naopak v horším stavu jsou všechny "klikatící se" tratě v okolí Samolotu - vždy začínaly s hezkou stopou, která ale časem zmizela o objevilo se množství dobře neupravitelných úseků, obleva z počátku týdne v kombinaci s tím, že okolí tratí je plné potůčků, nadělala větší škody. Kdyby sníh nenapadl (ale on asi napadne), tak by se Bieg Piastow na původní trase určitě konat nemohl.

Trasa z Orle nad údolím Jizery k odbočce do Harrachova a pak směrem na Jakuszyce má místy sněhu méně (někde i 5 cm), ale pořád je jetelná. Několik krátkých ledových úseků v lese je neškodných, jen v tom nedaleko odbočky na nádraží Harrachov lezou kameny a hlína. Použitelná klasická stopa je tam jen jedna, takže je lepší tudy jet směrem na Orle, jinak jste v protisměru a musíte ze stopy pořád vyskakovat. Totéž (1 stopa, tam už je sněhu hodně) platí pro trasu z Orle na rozc. pod Pod Cicha Rownia, stopa je na straně stoupajících a já měl zas smůlu :-)

Na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/503716492 jsou téměř všechny od čtvrtka upravené tratě, jenom směrem do lomu a na Porebu jsem nejel.

Spojka z Jizerky na Orle špatná, detaily viz http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala

Fotky i s komentáři jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/
Vloženo 25.2.2016 21:20
Rolby v noci projely cca.50km a skutečnost je ta,že s málem sněhu zázraky nelze očekávat,přesto slušné svezení po obvodu ze stadionu na Tichou rovinu,po vrstevnici nad chatku Gorzystow i sjezd dolů až na samotný spodní úsek,kameny!!Od chatky na Orle opatrně sjízdné s občasným kamínkem a tolerancí k chodcům-je to cesta pro všechny a tak je to třeba brát,cesta od Orle k nádraží Harrachov nad Jizerou celkem příjemné svezení,poslední kilometr k zastávce je ledový a s kameny.Lépe pěšky a taky opatrně.Led pod sněhem je potvora.Víkendy nyní a za týden ve znamení Biegu a tak to nic moc pro návštěvu nebude.Skol.
Vloženo 25.2.2016 17:42
Poměrně slušná túra.Z Harrachova(nad nádražím) přes rozcestí pod Dzialem Izerskim,přes Orle,Gorzystow,na rozdrozie Pod Cicha Rownia,Jakuszyce a zase do Harrachova.V dolních partiích méně sněhu,ale kameny ještě nekoukají,od rzcestí z Harrachova-centra na Pod Dzialem Izerskim už sněhu dost.Žádná velká vrstva,ale stopa jen trochu zledovatělá,což platí o každém zmíněném úseku.Od Orle na Velkou Jizerskou louku stopa strašná,čemuž vydatně "pomohla" armáda Polska.Měli tam nějaké závody a chodili v nějakých "tlapkách" málo podobných lyžím.Ničili stopu "cílevědomě".Na stadionu v Jakuszycích zmatky,zabrali 90% profilu na ty vojenské závody a kousek nad výjezdem do Orle VODA NA DRÁZE - louže asi 10-metrová.Ale jelo to dobře a až na ty dolní partie (stěží 2 km) sněhu dost.Jen ty zničené stopy !!! To byl horor pro moje stařecká kolena ! :-D
Vloženo 25.2.2016 20:19
Byla zveřejněna upravená trasa Biegu Piastow, který se bude konat příští víkend (5.-6.3. - ale doplňkové závody v Jakuszycích začínají už tento víkend). Trasa a fotky asi ze středy jsou vidět na webu zde http://www.bieg-piastow.pl/index.php/38-bieg-piastow-cross-country-ski-festival/843-main-race-54-km-snow-conditions

Odvodil bych si z toho, že v nejníže položených pasážích (trasa z Jakuszyc na Porebu) bude sněhu méně, když se těm místům závod nakonec vyhýbá.
Vloženo 25.2.2016 7:44
Chystají se na vrchol sezony - Bieg Piastow. Vše podřizují přípravám na závod. Tento a hlavně příští víkend nemá cenu tam jezdit.
(Odpověď na dotaz uživatele milan z 24.2.: Ahoj !
Mám dotaz jak to vypadá v Jakuszycích ?)
Vloženo 21.2.2016 9:44
Včera ráno kolem osmé v Jykuszycích velmi silně foukalo. Stopy upravené, takže klasika v pohodě. Na skate mnohem horší, prostředek mezi stopami byl bez manžestru zledovatělý hladký. Prý se rozbila rolba 1 ze dvou, které mají, tak upravovali nouzově jen co mohli. Na Samolotu perfektní. Vyhýbám se turistickým dálnicím - Dolní Dukt a silnice mezi Jakuszycemi a Orle, tam to nemá vůbec cenu. Zpět přes Horní Dukt v pohodě. Kolem poledne byly u stadionu neskutečné davy, silnice ucpaná, parkoviště plná.
Vloženo 20.2.2016 21:17
No přece super----Jedete z Turnova,nebo ze Semil,nebo jako my z Paky.Tak si až do Kořenova táhnete spíš vodní lyže.Ale dál to je pořád zimní běžková radost.V Polsku ráno vítr jak v parlamentu o církevních restitucích,ale dál po dolnym duktu už super.Na Orle
a přes Jizeru a Jizerku zpě tdo Kořenova---no paráda.Jen po žluté od viaduktu už to je spíš na ramena a fotit ledopády,než jet.Lidi vyrazte na běžky,za rok budete vodit velbloudy na pastvu a řvát alláh akbar.
Vloženo 20.2.2016 18:24
Dolny dukt dopoledne davy, zledovatělé. Na cestách kolem křižovatek Samolot a Cicha Równia paráda - podstatně méně lidí, výborně upraveno. Dolů skrz Górny Dukt - velmi dobré.
Vloženo 19.2.2016 17:43
Po včerejší naprosto ideální úpravě --díky OPS --- kdy jsem si užil asi nejlepší podmínky této zimy z Bedřichova, jsem dnes raději zamířil do Jakuszyc. Nedělal jsem si totiž iluze o tom, jak po včerejšku bude vypadat trať hlavně v nižších partiích nad Bedřichovem.
Dnes mne ale zpočátku zklamali i Poláci - vše totálně zledovatělé, oba Dukty i cesta k lomu. Naštěstí jsem si přečetl o plánu upravit trasu na S. Porebu, tak jsem vyrazil tam. A opravdu to bylo čerstvě upraveno, rolbu jsem potkal cestou. Stopa i manžestr naprosto perfektní, odraz jistý a dokonce jsem si jakožto zapřísáhlý klasik i s velkou chutí zabruslil. Tomu manžestru se prostě nedalo odolat. Jenom je třeba si dát pozor, protože tam není moc sněhu, ale tmavší místa jsou vidět zdálky a lze se jim jednoduše vyhnout. Většinou to byly stejně neškodné šišky ze stromů, ale co kdyby...
Upraveno to bylo až nahoru k lomu, odtamtud jsem se už vracel po tom zledovatělém přes Dolní Dukt, ale dolů to alespoň pořádně jelo.
Vloženo 18.2.2016 19:31
Od parkoviště u Benziny u biatlon. tratí nahoru Misarovou cestou, jde to vystoupat na běžkách, tunelem pod tratí napojení na cestu k Orle. Upraveno rolbou na klasiku i bruslení, paráda. Návrat stejnou cestou od Orle, jen jsme to sjeli až k železniční stanici Mýtiny. Nad ní už méně sněhu, sundávali jsme lyže až nad známou ostrou zatáčkou nad tratí nad zastávkou. Od žst dolů k parkovišti už pěšky
Vloženo 18.2.2016 8:08
Včera jsem asi chytil šanci za pačesy. Z nádraží v Harr až na hranici skoro bez sněhu,pak i prvních 1,5 km směrem na rozcestí Pod Dzialem Izerskim bylo víc ledu a kamínků než sněhu.Ale od té chvíle nahoru,přes Orle,do kamenolomu nad Porebou super-super.Návrat - směrem na Tichou Rovinu,Jakuszyce, a od Dzialu Izerského až k nádraží NOVÝCH 10-15 cm sněhu.Mezi Orle a kamenolomem mě totiž zastihla chumelda jak z horrorů. Ale už okolo 14.hodiny se sněžení měnilo v deštík,tak nevím,jak to tam bude vypadat v příštích dnech.
Vloženo 17.2.2016 19:23
Dnes husté sněžení - vedle v Harrachově dopoledne chumelilo, ale od oběda déšť. Nadmořská výška Jakuszyc 850 mnm bylo akorát misto zlomu - zde naštěstí sníh celý den! Stopy pochopitelně projeté jen od lidí méně užívané stopy zapadlé. Ale nahoře kolem Samolotu a Czicha Rovna krásný sníh ... skoro prašan. Na klasiku super skoro vśude, na bruslení nový sníh poněkud drhne.
Vloženo 15.2.2016 16:27
Dnes ráno čerstvě upravený pouze Horní a Dolní Dukt. Upraveno luxusně na klasiku i na skate. Ale všude jinde sice na pohled dobrá úprava z neděle, ale pokrytá vrstvičkou ledu a na klasiku dost trápení. Začalo to měknout kolem poledne, to už byly použitelné i další trasy.
Vloženo 15.2.2016 18:20
Od Mýtin žst. ke hranici pěšky a pak na Jakušyce paráda krásně upravený až k rozcestí pak směrem na Jakušyce dost rošlapaný od chodců a místy zledovatělý ale pak kolem Cichu Rownu až do Orle
nádhera(bylo už po závodech) a zpět na na přechod taky.Nečekal jsem to takový pěkný:))
Vloženo 15.2.2016 10:27
Ráno v 7.00 za rolbou po silnici na Orle (rolba odbočila na Harrachov) dále na Samolot a Cichu Rownu (další rolba upravila vše nahoře). Nádherně vše po roletě. Zpět po 19. na stadion (kde byly dole závody). Nemělo to chybu - ráno žádní lyžaři (až na stadionu). Kdo si přivstane, je odměněn.
Vloženo 14.2.2016 15:34
Dnes stadion-Cicha Rowna,po "elektrarenske" na Orle-snehu dost,ale misty vyhrnuto na led.pak Orle-nad Harachov(snehu dost),nad Harrachovem - silnice na Orle (misty malo snehu a kaminky).silnice do Jakzsic umydlena a Vaclavak.Celou dobu snezilo.
Vloženo 13.2.2016 18:28
Přesně jak píše Luděk, šla jsem stejnou trasou.Dobrý.
Vloženo 13.2.2016 18:07
Přes úbytek sněhu v týdnu to stále ještě stojí za vyjížďku.Závody sice dnes omezily průjezd mnoha tras,ale zas byla podívaná a tak jsme jeli k lomu a okruh do Bílé doliny a Jakuszyc.Rolbou neupraven díl od lomu.Prostě nelze.Ledový podklad překryt sněhem,tak s opatrností výletovka-na bruslení to není.Snad něco z vrchu pošlou-je teprve půl února.Jen ne déšť-to by byl konec běžek za pár hodin.
Vloženo 13.2.2016 16:46
10:00 nejdříve Jakuszyce stadion - Dolní Dukt - lom. Moc pěkné jak na klasiku, tak na bruslení. Byl jsem příjemně překvapený. Díky závodům byly závodní tratě uzavřeny a tak jsme se k Samolotu vydali až kolem poledne. Nahoře paráda. Každý metr nadmořské výšky je znát na kvalitě a množství sněhu. Vše na jedničky lyže.
Zpět jsme běželi přes Orle po silnici k Jakuszycím. to trochu pokazilo celkový dojem, protože to tam bylo hodně špatné, mejdlo místy zledovatělé, stopy žádné a mraky lidí. Určitě ne na jedničky lyže a je lepší se této trase vyhnout.
Vloženo 12.2.2016 20:10
od žst Harrachov na hranice kousek pěšky, pak po nově upravené cestě do Jakuszyc, pod Cicha Równia, Orle a spodní cestou zas k vlaku. Jelo se dobře. - dnešní zpráva zkopírovaná z Harrachovské části našeho webu.

Včera v Jakuszycích šutry na tratích nad harrachovským nádražím. - zpráva z FB
Vloženo 10.2.2016 19:59
Dva dni 9 - 10. 2. Brusleni se jeste s opatrnosti da (ve stredu dokonce urolbovane vrchni partie). Stopy na klasiku ale uz nejdou z ceho uplacat.

Vrchni partie i na tu bidu se snehem jeste jezditelne, ale chce to stale koukat pod nohy - sisky, vetvicky, obcas vydrene. Hodne zmrzle, rychle.
Vloženo 9.2.2016 14:42
Z Jakuszyc na Orle na ty podmínky ještě celkem slušná stopa (na některých místech je už vylézá tráva). Na bruslení zatím super. :) Doufejme, že podle předpovědi napadne alespoň pár čísel, jinak to už za pár dnů nepude. Ale na to, jaký jsou podmínky, tak super. :)
Vloženo 6.2.2016 18:28
Příjezd okolo 9.hodiny,"díky" BP ve stopě na Orle minimum lidí,ale po závodech už tradiční "Václavák". Sněhu dost,ale odpoledne měkl a tak přišel na řadu červený swix.Stopy nádherně upravené,jak už u Jakuszyc dobrým zvykem.Zítra to ale asi trochu utrpí oteplením.
Vloženo 6.2.2016 17:44
Avizovaný závod bez lyží,včera omlouval šéf BP a tak jsme s tím počítali.překvapivý počet startujících-snad do stovek-mírné omezení běžkařů na horním duktu a při nájezdu na dolný dukt,nicméně jsme jeli po upravené stopě na Tichou rovinu ,Jelení louku,Orle,Polana,Harrachov,Na tu bídu se sněhem to šlo.trochu tupý sníh,kapky ze stromů,přesto krásné projetí.lepší než čučet doma na debilbednu.kde dávají aktuální seriály ze středověku.Asi bych to uzavřel -dík za každé zasněžené ráno.
Vloženo 5.2.2016 12:45
Situlace je k dispozici na stránkách www.bieg piastow.pl-rolby jezdí v plném nasazení,jsou připraveny trasy na Orle,a veškeré hlavní do vrchních partií cca 50 km,zítra běžecké závody -bude uzavřen horní dukt a část samolotu a v areálu půlka -prostě vyrazit bez obav.Info z webu .
(Odpověď na dotaz uživatele bohouš z 5.2.: Ahoj, rád bych se zeptal na aktulání stav sněhové pokrývky a úpravy běžeckých stop z Jakuszyc do osady Jizerka a zpět do Harrachova.)
Vloženo 31.1.2016 16:48
Jakuszyce, Orle, Harrachov. Na tu bídu pořád dobré lyžování. Místy (v lese) dost jehličí, větvičky. Poslední úsek, sjezd k nádraží je potřeba sejít "po svých" - je to vydřené.
Vloženo 30.1.2016 18:09
Kolem stadionu, na Orle i dál stále dobré. Občas kouká kámen, ale i tak parádní skate (na klásu se také dá, ale stopa je horší).
Vloženo 24.1.2016 10:45
Proti pátku změna počasí-mírné sněžení,nicméně trasy upraveny.Projel jsem od vlaku na lom a okruhem pod Vysokým Kamenem,prudký sjezd do Bialej doliny,pozor ostrá prává v největším spádu,v přímém směru kameny,opravdu nebezpečné popustit sjezd.Návrat přes Jakuszyce do Harrachova k vlaku je z části o toleranci-cesta pro pěší i běžkaře na Orle přeplněná a přirozeně i místy rozšlapaná.Zato pak sjez k nádraží Harrachov pěkný,bez lidí,pozor další nebezpečí při sjezdu k samotné zastávce,možnost pádu ze skály na koleje,zejména děti raději pěšky!!!.Skol
Vloženo 21.1.2016 16:55
Zdravím a sděluji,trasa je upravena jen pozor na prudký úsek dolů k Jizeře,tam koukají ještě dřevěné povaly a určitě sejít pěšky posledních 200 metrů.Na polské straně vše upraveno,ale můj návrh vylepším -najděte si vlak z Tanvaldu či Kořenova a jeďte rovnou do Jakuszyc vláčkem,v centru areálu si požádejte o mapky nebo stáhněte z WWW.Bieg Piastov.pl a máte před sebou cca 80 km tratí,v sobotu trochu omezeno v okolí stadionu závody,ale vždy propustné pro turisty.Doporučuji trasy k lomu-málo lidí a super příroda,prostě objevujte,je to tam super.Ahoj.
(Odpověď na dotaz uživatele SL z 20.1.: Zdravím,

poradíte mi prosím, zda jste někdo do Orle přejel z Čech z Jizerky? Jestli je to v tomto směru na běžky letos už O.K.?
Hledám na víkend nové tratě, u nás už to máme prochozené, tak by to chtělo něco nového.
Myslela jsem si na trasu:

Jizerka-Orle-kolem vrchu Kozi Grzbiet (to je vámi zmiňovaný okruh přes Kozinec, prosím???)-Jakuszyce-Orle-Jizerka.

Poradíte mi, zda je tahle trasa na běžkách sjízdná?

Díky moc Simona)
Vloženo 19.1.2016 12:54
Stadión čerstvě upraven - pozor občas kouká kamínek...Nově upraveny oba dukty až k lomu, okruh na Orle i přes Kozinec, z Orle přes Samolot na stadión. Ideální na skate i klasiku. Mrazivo... slunečno.
Vloženo 17.1.2016 21:21
Já jel na zelenej Swix. :-D A docela dobré.Ale sníh byl docela různorodý.Občas jsem z kopce musel píchat a naopak - na rovinkách a mírných stoupáních mi to jelo.Ale to je prostě úděl,se kterým se člověk musí naučit žít. :-)
Vloženo 17.1.2016 21:15
Souhlas s předchozím příspěvkem. Polsko dnes super, řekl bych že lepší než u nás vedle, stopa už překvapivě od nádraží, trasu jsem měl podobnou, jen ještě kousek na lom. Mraky lidí...... Jinak počasí ideální, máza taky...modrej extra
Vloženo 17.1.2016 19:09
Kdo dnes před polednem zajel do okolí Jakuszyc, neprohloupil.Udělal jsem "testovačku" , první túru v této zimě z Harrachova-Orle-Jakuszyce-Cicha Rownia- Jakuszyce-Harrachov(nádraží) To nemělo chybu !!! Sněhu dost,stopy vzorné,počasí božské ! Jen mezi Jakuszycemi a Orle tak trochu D1 !!! :-)
Vloženo 16.1.2016 18:30
Tak jsme především osondovali příjezd vlakem a paráda a vlaky plné.Prostě lidi natešení.Pak ze stadionu Dolnym duktem na Tichou rovinu davy,ale šlo to.Na Samolotu už volno a sjezd do Orle super.Na Orle ovšem nábuch,to se dalo čekat.Přes Karlovský most pod Bukovec-mizerný výšlap od Jizerky,ale pak upraveno až do Kořenova.Super den,všem doporučuji-vyrazte.V areálu Jakušic takřka vše projeto s vyjímkou vrcholových partíi Jelenogorských labyrintů.ještě málo sněhu nekryje kamenité části-rolba by to mohla odnést. SKOL
Vloženo 16.1.2016 16:12
V Jakuszycich dnes vyborne podminky! Snehu dodstatek, upraveno temer vsechno! Snih novy, trochu pomalejsi, obcas se lehce borilo a propadaly hulky, ale jinak parada! Okolo 12:30 hod. jsme potkali i rolbu asi 3 km od Orle. Takze i v pulce dne se da vychutnat paradni manchestr!
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 16.1.: Chceme jet v pondělí do Jakuszyc a pak do Orle. Jak to tam vypadalo dnes ? Díky Evča)
Vloženo 14.1.2016 11:37
dopoledne : Jakuszyce - upravené na klasiku i na bruslení : stadión - směr Orle - i okruh nad Harrachovem, dále přes Samolot, oba dukty. Od rána tam jezdí obě rolby + skůtr se stopařem. Sněhu dostatek - úprava parádní.
Vloženo 13.1.2016 11:27
Stadión upravený rolbou, upravený horní dukt - luxusně, dále směr na Samolot: projeto rolbou, ale nerovné, občas koukají kameny a borůvčí. První úprava...ale od rána tam makají...
Vloženo 12.1.2016 18:41
Z Jakuszyc do Orle nejkratší cestou "přes kopec" je hodně kamínků, párkrát se musí přenášet (hlavně z kopce). Z Orle na Jizerku také. Z Jizerky se už jede pěkně.
Vloženo 10.1.2016 12:40
Dnes od 8.30 Jakuszyce. Stadion - Orle velmi dobré, utažené bez kamínků. Orle - rozcestí pod Cicha Rowna špatné (úseky v lese - kameny), cesta k lomu dobré utažené, zpět na stadion sjízdné. Okolo 10,00 se začali rojit turisti na lyžích.
Vloženo 10.1.2016 10:27
železniční stanice (žst) Harrachov - Orle , směr Jakuszyce , zpět žst Harrachov.
sníh leží, ale často se prošlápne na povrch / kameny (takže na kamenačky).
Cesta mezi Orle - Jakuszyce upravená, dá se i bruslit, na kameny jsem nenarazil.
Vloženo 9.1.2016 20:17
Dnes odpoledne jsme vyrazili. Velké zklamání, skate je možný od stadionu k ceduli a pak k lomu. Tudíž horní část k lomu je asi nejlepší z nejhoršího. Kameny, kamínky, prodřená místa na asfalt. Poměrně hodně lidi, hlavně šmatlalů, Zpátky z kopce je nutná velká opatrnost, kameny jsou pod tenkou vrstvou sněhu, poslední úsek ke stadionu jsme radši lyže sundali a šli pěšky. Suma sumárum to nestálo za zničení lyží. Prý snad Jizerka byla lepší.
Vloženo 8.1.2016 20:21
Lyžuje se, ale bez stojové úpravy. Jak říká automatický překladač z polštiny: "A máme sníh na trasách :-) stejně jako 29 listopadu loňského roku :-) ale moje již lze poczłapać lyžování :-)" kopírováno z https://www.facebook.com/biegpiastow/?fref=ts a je tam i pár fotek
Vloženo 8.1.2016 11:47
údajně něco napadlo ale ne dost aby to na víkend upravili (zdroj harrachovské infocentrum). Možná bude nebo už je upraven terex v Harrachově viz http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce
Vloženo 30.11.2015 15:49
No tak odpoledne to bylo celkem ok, dokonce to i slušně jelo. Pak to ale projel sypač..... jo, čtete dobře, Dolním Duktem a dál do lomu. Potkal jsem ho na křižovatce, a nebyl jsem si jistej, jestli se mně to nezdá. Normální oranžovej sypač ze silnice, radlici neměl ani úplně dole, takže to úplně neprotáh, ale zato to celý posypal pískem. Vždycky jsem se divil, co dělaj silničáři, když je v zimě nebejvá vidět. Tak už to vím.
Vloženo 30.11.2015 13:39
Ráno 9 - 10 hod. Silnička na stadiónu skate - Dolní dukt - Kopalňa - slušné na skate. Mokrý sníh, ráno těžký, bořil se tak 5 cm. Po průjezdu mládežníků ze Sklarské Poremby, na skate sjízdné. Ale hodně to měkne, občas prosvítají louže. Dalo se, ale jak to bude odpoledne a zítra, kdo ví...
Vloženo 25.11.2015 11:29
podle FB tam stopy jsou jen od lidi .. pisou ze na starsi lyze .. a ta rolba co tam jela to jen prejizdela bez stopovace aby to trochu utlacila ..
Vloženo 23.11.2015 20:00
V Jakuszycích už vyjely rolby. Zdroj: FB Jakuszyce

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jakuszyce a okolí