Šumava – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Šumava ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Šumava - aktuální zprávy

Vloženo 2.4.2016 21:51
Moc pěkný závěr běžkařské sezóny na Šumavě. Ráno za slunečného počasí Modrava-Březník tvrdý a rychlý jarní sníh na klasiku i skate. Z Ptačí nádrže přes Černou horu k Pramenům Vltavy vysněženo-jarní skate. Všude bez lidí.
Modravsko a Srní
Vloženo 29.3.2016 13:29
Nad Bodenmais se celej velkej okruh dal jezdit. Dokonce i ta dlouhá traverza do Ecku se dala až do půlky jet. Němci nekompromisně upravujou furt. Žádný výmluvy jako u nás. Každej den je to projetý. Ale sněhová vrstva se hroutí. V těhle podmínkách jinak nelze. 40km se tu dá najet tak, že žádný opakování úseků. Jizda je to velmi těžká. Skluz 3+, což mi přijde na tak pokročilej rozklad vrstvy skvělý. Český hory s českym přilstupem k úpravám to uměj i na vrcholu sezóny :). Myslim že konec sezóny tenhle tejden.
Železnorudsko
Vloženo 29.3.2016 13:35
Ještě male info k zpoplatnění úprav tratí v Bodenmaise. Čověk tu zaplatí 2.5€ za den. Parkování stoji 4.5€ za den. Takže chudáci němci ode mne za svou skvělou úpravu dostávaj míň než Jizerky, kde za parkování dám totéž a za DMS víc než 2.5€. Německá úprava je ale o řád kvalitnější. A to se bavíme o Jizerkách, kde je úprava tratí nejlepši v ČR.
Železnorudsko
Vloženo 25.3.2016 16:01
Z běžeckého stadionu na Churáňově projeto na Zhuří, nadruhou stranu na Horskou Kvildu, tam už ale na loukách kouká tráva. Dále je to projete ze stadionu směr Přilba. V okolí Kvildy opět nesouvisla pokrývka a neupraveno.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 21.3.2016 12:19
Modrava - Březník - Lovecká skála (Nad Filipovkou) stále velmi slušné stopy, hlavně po ránu.
Modravsko a Srní
Vloženo 14.3.2016 11:40
Kvilda, Prameny Vltavy, Černá hora, Březník, Modrava, Černá hora, Prameny, Kvilda. Na Šumavu velmi kvalitní podmínky (kromě závodů). Skluz lepší než 3. Super. V Jizerkách by to byl stěží průměr, tady to je nadprůměr. Trať srovnaná, podklad pevný, nový sníh tvořil měkkou povrchovou vrstvu. Je vidět že se tu upravuje tak 1 týdně a pak podle situace :). Svezení to je i tak pěkný.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 13.3.2016 10:17
Bretterschachten: sněhu spousta, lidí málo. Místy prašanové, místy umydlené, místy tekoucí (podle nadmořské výšky a podle toho, jak se tam dostane sluníčko). Každopádně krásné jarní běžkování na vzorně upravených tratích. Příští víkend se tam jedou závody, tak tam bude husto.
Železnorudsko
Vloženo 8.3.2016 9:43
Modrava - Javoří pila = SUPER
Modravsko a Srní
Vloženo 7.3.2016 18:27
Schoneben - krásné stopy, sněhu dost, bohužel níž (kolem Schwarz. kanálu) na české straně to letos nejde.
Trojmezí a Stožec
Vloženo 7.3.2016 7:09
Modrava - Březník
Dopoledne padal sníh, takže to trošku lepilo, stopy dobře projeté, sněhu dostatek (20-40cm).
Modravsko a Srní
Vloženo 3.3.2016 18:56
Kvilda a okolí: sníh ráno s krustičkou + cca 5 cm nového prašanu, stopy ok po celý den. Sníh rychlý, nelepivý. Pokud by měl někdo zálusk na Zhůří a okolí, rolba tam nebyla, stopy jen od běžkařů. Sníh bude parádní ještě zítra, na sobotu to vypadá opět na oblevu, tak neváhejte.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 2.3.2016 19:37
Dnes měkký sníh, místy trochu obleva. Stopy pěkné.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 2.3.2016 18:38
Kvilda-Prameny-Bučina-Pod holubí skálou-Kvilda (přes Hraběcí huť) pak směr Horská Kvilda, odbočka Filipova huť. Ráno sníh velmi dobrý, stopa projetá rolbou z úterka, k Pramenům ok, i když sem tam mrholilo. Strážní cesta-Bučina skvělé. Po poledni sníh hodně měknul a na Kvildě se kolem 13h už plavalo. Směr HK vytátá místa na hlínu, stoupání na Filipku ok (1 stopa, zbytek skate). Kolem 5. Odpo do toho začalo pršet. To by se mělo kolem 22h zlomit a opět začít mrznout a sněžit. Ve čtvrtek by přes den měl být mráz.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 1.3.2016 15:11
Zadov, Churáňov a okolí super podmínky.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 1.3.2016 10:27
Dnes ráno projela rolba: Kvilda – Prameny Vltavy – Bučina – bývalá signálka přes Holubí skálu – Tetřeví cesta – spojka pod Jezerní slatí – Kvilda

Ráno jsem skoro celou tuhle trasu projel a paráda. Na klasiku upravený krásně, na skate je mezi stopama málo místa. Ale zase lepší než bruslit v 15 cm prašanu.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 1.3.2016 9:11
Ze Zadova na Planė v 8 projeto rolbou. Upraveno jak na svetaku.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 29.2.2016 19:15
Pláně-Horská Kvilda-Kvilda-Jeleniště-Přilba po modré-Zadov-Pláně. Z 2 cm, které ráno sem tam ležely na zemi, se to dnes zvedlo na 8-12 cm. Sníh leží teď i na silnicích, i když pluhy jezdí pořád dokola. Problém je, že podklad roztál a ráno do toho napršelo, takže sníh můžete prošlápnout až na vodu. Do úterý to ale zmrzne a v noci ještě připadne. Po celé trase jsem dnes jela sama, stopy nikde, takže to dost lepilo. Pokud to (aspoň některé z tras) projede skútr a udělá stopy, budou podmínky špičkové.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 27.2.2016 18:22
Parking na Kvilde, musi se pesky cca 1km smer pramen Vltavy. Pak podminky super, nikde to nedrhlo, vetsina trasy upravena, nove lyze bych radeji nebral. Vhodne i na skate. Trasa pramen, Cerna hora, zpet na Bucinu a okolo zpet na Kvildu. Jelikoz se jel Skimaraton, tak podminky budou ok minimalne na Modravu. Skol
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 26.2.2016 18:54
Severně od Kvildy bych se osobně bál s ohledem na to, že odtamtud byla přesnuta trať Šumavského skimaratonu, který se jede o víkendu jižně od Kvildy (Modrava - Černá hora - Kvilda). Více viz http://stopaprozivot.cz/clanky-stopy-pro-zivot/aktualni-informace/10482-aktuality-pred-sumavakem


(Odpověď na dotaz uživatele Veah z 26.2.: Hodi sem pls nekdo aktualni info z Kvildy? Je to upraveny i na skate. Diky moc)
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 22.2.2016 15:03
Neděle 21.2.2016 cca od 3h ranní nonstop celý den do noci deštíček a větrno, nicméně stopy super upravené z Kvildy na Prameny Vltavy, Č. horu, Modravu. Dále z Modravy podél Roklanského potoka směr Javoří pila se hladina vodního toku dosti blížila břehu, vznikaly i nové vodní živly z lesa a tam kde jindy nebývají:)) Stopa jen od lidí, tam by rolba asi spíše uškodila. Zklamání k Tříjezerní slati ani vidu ani slechu po údržbě, což je škoda jelikož po sobotní husté nadílce stálo za to trošku tomu pomoci k běžkařské podobě. S někým jsme se snažili ze všech sil ten mokrý těžký sníh prošlapat ale ani jednoho z nás to moc nebavilo takže střídavě i po vyhrnuté silnici..:) Dolů k Rokytě sníh utíkal, rybníky i v botách, místy hluboké brody:) Plavební kanál úplně bez sněhu. Od kanálu po červené nahoru na Modravu tak 30% sjízdné ale vůbec ne příjemné. Snad se po ochlazení zase pomějeme :) Z Modravy přes Filipovu huť na Kvildu upraveno a snížek všude!! Jen mokrý a těžký. Kde šli pěšáci, díry po nich.. Sobota byla horší, hustě sněžilo takže vše zaváto, Ze Zadova ok, přes Pláně skoro bez sněhu, čím níže tím hůře, k Borovce jen pěšo. Od Borové Lady na Knížecí pláně dobré, až hodně dobré. Knížecí pláně..to už sněžilo a fučelo, takže sněhu určitě přibylo, ale stopy zmizely:) Souhrn víkendu, neděle deštivá ale úprava skoro bezchybná, děkujeme bílástopo! :) Kamča
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 20.2.2016 21:13
Vzhledem k podmínkám na české straně jsme jeli do Mitterfirmiansreut - kolem Alzenbergu. Podmínky perfektní, všude spousty sněhu a upravené stopy. Je to vysoko, tak tam snad zítra déšť nedosáhne. Pokud to ráno znovu projedou, bude to super okruh.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 20.2.2016 21:19
Kvilda-Prameny-Bučina-Kvilda. Až na nejnižší polohy kolem Kvildy to bylo dobré svezení. Cesta z Bučiny pak spíše klasika, na skate je to úzký, jak píše Petr. Před Kvildou je pak na pár místech vydřeno skútrem až na hlínu. Jinak ale celá trasa upravena.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 18.2.2016 16:30
Jel jsem z Schonenbenu na Hochficht a zjevne to byla chyba. Misty malo snehu 3x jsem musel prenaset, neupravene a premrzle. Pak jsem se jeste podival na druhou stranu smer Sulzberg a tam to bylo vyborne. Takze zitra jedine tam :)
Lipno
Vloženo 15.2.2016 18:56
Kvilda-Prameny V-Bučina-Fistenrau a zpět. Spíše prošlapáno lyžaři, Německo výborné, ale s nadm.v. sníh rychle měkne. Z Bučiny na Kvildu jen prošlapáno, po silnici velmi tenká vrstva sněhu, skate nelze doporučit - úzká stopa a hluboký sníh uprostřed, jedině soupaž
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 14.2.2016 21:15
Jezero Laka, celkem to šlo, ale stopa neudržovaná, rachle to měklo, ráno zase zledovatělá krusta a bohužel i hodně pěších návštěvníků, kteří stopu ničili.
Modravsko a Srní
Vloženo 14.2.2016 18:32
Čerstvý sníh rychle měkne, stopa nebyla utažena rolbou, nicméně parádní asi poslední kousek šumavy se sněhem ve stopě. Lidí hodně, ale jen na začátku se to štosovalo.

Odhaduju, že opravdu tam bylo 30-70 cm vrstva, tak snad ještě tden-14 dní vydrží
Modravsko a Srní
Vloženo 14.2.2016 9:22
Modrava-Javoří pila-Tmavý potok-Bavorská cesta-Předěl-Poledník naprostá špička. Před Javoří pilou jsou dvě tak 15m nejízdná místa. Byl problém s parkováním, jelikož asi jen zde jsou docela luxusní podmínky.
Modravsko a Srní
Vloženo 13.2.2016 23:21
Na Šumavě je zase sníh. Trasa Šumavského maratonu je sjízdná, s problémama od Zadova na Horskou Kvildu. Mezi Černou horou a Březníkem je to měkké. Trasa je takzvaně upravená. Otázka je co udělá šumavská rolba dál. Pokud toto je vše a další úprava bude provedena jen lyžaři, pak to co je brzy zas zmizí. Teď by bylo třeba to utahovat každý den, aby se vrstva zpevnila na firn. Pak by byla šance na delší udržení situace.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 12.2.2016 22:22
Středa čtvrtek nasněžilo, trasy kolem Kvildy upravené, dnes trasa Kvilda-prameny-Bučina-Knížecí pláně (po žlutočervené, modrá protažená není) perfektní, z K.plání až kousek před Borová Lada taky upravené rolbou, tam místy přes mokřiny horší, ale dá se, dojeli jsme až do Borových Lad, to bylo místy po trávě.
Ve středu 10.2. luxusní sjezd židovskou cestou, na dnešek znovu upravená, Vlasatá má málo sněhu, neupravená.
Přes den to asi bude odtávat, ale teď mrzne, takže víkend bude na běžky ještě dobrý.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 10.2.2016 20:53
Po nočním sněžení na Schönebenu připadlo asi 10 cm a podmínky se rapidně zlepšily. Upraven byl okruh Moldaublick (skate i klasika) a okruh po loukách. Ostatní trasy nově upraveny nebyly, ale většina byla prošlápnuta lyžaři, na Grünwald velmi dobře množstvím lidí.
Lipno
Vloženo 8.2.2016 20:26
Na Schönebenu to dnes ještě šlo obstojně. Okruh Moldaublick je velmi dobrý jak na skate tak na klasiku (protože byl mnohokrát utažen rolbou), jen na jednom místě je už uprostřed vytáto (ale projet se to dá v pohodě, zde pozor na kamínky). Cesta na Grünwald (Christian Hoffmann Loipe) je z drtivé většiny dobře sjízdná, ale má pár míst uprostřed vytátých - dnes se to ještě objet po kraji dalo. Předpokládám, že ale po nočním dešti už bude potřeba přenášet. Bärnsteinloipe + Sonnenwaldloipe taky několik málo uprostřed vytátých míst, většina cesty však zcela v pohodě.
Lipno
Vloženo 8.2.2016 12:38
Předchozí zpráva naznačuje problém. Šumava se rozpadá z pohledu pevnosti sněhové vrstvy. Bylo by potřeba každodenní práce, pokud má nový připadávající sníh nějak vydržet.
Situace kdy napadne nový sníh do neutaženého měknoucího povrchu vyústí v tu smůlu co byla tento víkend na Šumavě, ale i v Jizerkách. Zoufalá kluznost, ještě celkem pevná, ale už měknoucí vrstva brzdícího sněhu. Velmi obtížné podmínky, 4 tedy o 40% horší skluz než optimum, to by nevadilo. Horší je že to takhle rychle zmizí a už nebude na čem.
Kvilda - Pramen Vltavy Tenounká vrstva dole, nahoře dobrý. Pramen Vltavy - Černá Hora sněhu dost, jakž takž pevná vrstva s novou příměsí. Spojnice Černá Hora - Březník měknoucí , nedostatečně upravené . Březník - Modrava Slušné ale měknoucí . Celkově o dost horší než před týdnem. Pokud se na tom nezačne každý den dělat nebo nepřijde zázrak s počasím, bude rychlý konec.
Modravsko a Srní
Vloženo 7.2.2016 21:45
O víkendu na Modravě. Luxusní podmínky: Modrava-Březník-Černá Hora-po kraj lesa u Filipovy Huti. Horší od pramenů Vltavy po Kvildu, cca 2 km od Kvildy sníh i úplně schází. Na Březník to asi ještě chvíli vydrží pěkné. Jen nechápu údržbu na Modravě, když to projedou rolbou v pátek, ale už ne třeba v sobotu v noci, aby to srovnali a promrzlo to.
Modravsko a Srní
Vloženo 6.2.2016 20:17
Na Schönebenu jsou upravené prakticky všechny trasy jak na klasiku, tak na skate (na webu uvádí 41 km). Podmínky na většině míst perfektní, pouze na loukách v nejbližším okolí Schönebenu místy leze tráva. Trasy v lese jsou OK. Stopa je pěkně umydlená, takže namazat bylo dnes nesnadné.
Lipno
Vloženo 3.2.2016 13:34
Dnešní trasa Modrava-Javoří pila dost bída, stopa mělká a rozpadlá a nedrží stopu. Asi 8 míst, kde je třeba sundavat na několik metrů lyže. Dále na Vaňková cesta dobré, sněhu dost, ale stopa stará.
Modravsko a Srní
Vloženo 2.2.2016 18:16
Dnes jsme jeli trasu Modrava-Březník a zpět, velmi dobré, souvislá stopa 20-30 cm sněhu, naprosto bez problémů. Sníh mokrý. Nebojte se toho.
Modravsko a Srní
Vloženo 1.2.2016 14:59
Překvapivě dobré na Trase Šumavského maratonu, kromě části u Zadova, kde v lese na cestě chyběla vrstva, takže na pod čerstvým sněhem kamení.
Myslím že úprava tratí zde taky hodně vázne, jako všude letos v ČR. Výsledek je pevný ale hrbolatý podklad, při padajícím sněhu na Černé hoře slušná závějka. Ale celkově lepší než očekávání. Kvillda-Prameny Vltavy pevné hrbolaté. Černá hora dost nového sněhu. Cestou na Březník velmi dobé, rovné, zjevně upravované, pevné. Březník-Modrava taktéž skvělé. Modrava-Filipova Huť sníh je , projet se to dá i s odrazem. Trasa živelná. Filipova huť-Horská Kvilda v lese minimální možná, ale souvislá pevná vrstva sněhu. Horská Kvilda-Zadov souvislá hrbolatá vrstva sněhu, poměrně pevná. Zadov-horem-Horská Kvilda průser. Nový poprašek na šutrech. Bohužel často a na dost dlouhých úsecích. Takže podruhé už bych to radši otočil zpátky. Dá se traverznout podél cesty po sněho-trávě. Horská Kvilda-Kvilda zas dobrý. Nicméně, moc nevěřím že tudy půjde za měsíc projet klasický maraton, a skate po své originální trase taky nepůjde. Pokud to půjde tak v oblasti Černý hory, jako vloni. Poněvadž zima bude letos slabá, to už je asi jasný.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 31.1.2016 18:26
Kolečko na stadiónu u Olympie O.K., v lese horší, od Lencu k Plánim slusne (když člověk sleduje ty zelené kopce v okoli), dokonce cerstvy snih!, ale ma prijit dest...
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 30.1.2016 20:48
Podminky paradni. Z Jezernu slate na Kvildu dobre, na prameny Vltavy krasne stopy, jen lehce spinave od jehličí, na Cernou horu super, smerem k ptaci nadrzi, v nejprudsim useku stopa rozbita. Na ztraceny a Březník super. Kolem Modravskeho potoka na Modravu krasna stopa. Snehu v techto mistech dost i na lepsi lyze. Z Modravy na Filipku to docela slo. Pres Filipku taky, ale snehu mene. Na Horskou Kvildu uz obcas asfalt. Z Horske Kvildy na Jezerni slat snehu malo, ale dnes to ještě slo, ale pokud se neochladi tak to roztaje a bude se muset po trávě. Celkove super podmínky - zpráva od Ferdinanda, který napsal na náš FB.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 30.1.2016 18:11
Trasa Kvilda-Filipova huť- Lovčí skála-Ptačí nádrž-Prameny Vltavy-Kvilda celkem 23km z Kvildy trasa trochu horší v lese namrzlá sem tam větvičky ve stopě z Filipovy hutě slušná stopa až na Prameny dolů do Kvildy trochu mokrá ale dalo se to celou cestu sluníčko mazali jsme klistr :-)
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 30.1.2016 13:56
Dopoledne z Filipovy hute na Horskou Kvildu prevazne hodne premrzlej tvrdej snih, v le trase zachovala stopa, prenaset potreba jen jedno vytate misto, par mist objet po kraji, celkem docela dobry.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 29.1.2016 18:08
Sníh v Schönebenu přes den měkký a obtížně sjízdný. Ve stínu v lese to ale odpoledne už přimrzalo a docela jelo. Nejsou oevřeny všechny okruhy, ale protože je lidí opravdu málo, člověk se tu a tam dobře sveze.
Lipno
Vloženo 25.1.2016 14:51
Trasa Borová Lada - Kvilda - Knížecí Pláně - Borová Lada..v sobotu po ranním sněžení ideální podmínky, kvalitní stopa, sněhu dost. Odpoledne při oteplení už byl sníh citelně tupější, ale pořád skvělé. Lidí všude překvapivě málo.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 23.1.2016 19:33
trochu zima po ranu (-15),ale pekne slunecno. Projeta trasa Modrava - trijezerni slat a srnsky okruh. Dostatek snehu,strojne upravene trasy na klasiku.
Modravsko a Srní
Vloženo 21.1.2016 14:08
Ideální podmínky,50 cm, upravené tratě .
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 18.1.2016 10:42
Z Plání přes Nové Hutě do Borové Lady, zpět po protějším kopci. Přes noc napadlo 15 cm nového sněhu, protaženo jen z Plání na Hutě zbytek free ride:-) Stopa ale projetá od lyžařů, podklad již byl po úpravě, takže se to nebořilo. Jestli to dneska projedou, tak budou podmínky ideální.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 16.1.2016 20:12
Kvilda - pramen Vltavy - Filipova huť - Kvilda; klasika
Až do Filipovy hutě stopy upravené na klasiku i bruslení. Mezi Filipovou hutí a Kvildou prošlápnuté. Sníh 50 cm, odpoledne prachový. Přes den cca -5°. Mazal jsem skare jako podklad pod paty, jinak modrý a pod paty modrý extra. Skvělé
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 16.1.2016 19:37
Pláně, Horská Kvilda, Kvilda Super upravené.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 16.1.2016 19:44
Zelena Lhota-Prenet-Mustek-Pancir-sedlo-CerneJezero-Bila Strž-Ostry-Hojsova tak; ze zeleny lhoty nutno pesky cca 2km az po Križovy Vrch kde se protne zelena ze zlutou (800m) leda pesky, tam se nazul na Prenetu uz snehu dost cca 30cm ale relativne tezky a mokry, od Mustku 50cm projeto rolbou ale zafoukano po stope nic az po Pancir nutno hledat, snih zmrzly do toho novy polysteren cca 10cm. Do sedla dobry, pak traktorem turisticky prohrnuto na cerne jezero ale na bezkach se to da snezilo takze hned bylo cca 5cm navic. Hreben od cerneho jezera az po Ostry snehu 50-70 jak kde neprojeto stopu jsem delal prvni strasne utrpeni, cestou od Pod Statečkem jsem potkal rolbu v protismeru ale bude to chtit projet jeste jednou manchester se propadaval. Na Bezkach se i lesem da sejit az di Hamry Hojsova tam snehu v lese malo cca 10cm ale snezilo tak snad uz bude jen lip. Vyhled pocasi je slibny.
Železnorudsko
Vloženo 12.1.2016 19:04
Ze Špičáckého sedla směrem na Hojsovu Stráž až po rozcestí tur. značek Nad silnicí sice neupraveno, ale vyšlapána použitelná stopa na klasiku, od sedla po vrchol stoupání dobré, dál zejména ve smrkovém lese místy málo sněhu, je mokrý a lepí se. Šlo to, ale doufejme, že připadne.
Železnorudsko
Vloženo 9.1.2016 20:26
Dnes jsem projel trasu Modrava - Březník, Na Ztraceném - Černá hora. Mezi Modravou a Modravským mostem neupravené, pouze projeté běžkaři (méně sněhu). Od Modravského mostu již všechno upraveno rolbou a super bruslení. Volil jsem starší lyže ale i nové by to zvládly. :-)
Modravsko a Srní
Vloženo 9.1.2016 16:22
Kvildské pláně jsou jen pro otrle a kameňačky. Prameny Vltavy a Černá hora by měly být urolbovany.
Jinak od Filipovy huti (od lesa) na Březník je sněhu dost (15 až 20 cm) a je to i na nekameňačky. Předpokládám, že to bude už upravené.
Jirka
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 5.1.2016 15:13
Byli jsme na Kvildě v neděli, byl tam asi 1 - 2 cm, takže to možná bude na nejhorší kameňačky. V.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 17.12.2015 18:24
pekne
Železnorudsko
Vloženo 29.11.2015 13:00
Zadov - silnice nad Kobylo směr Pláně - sněhu dost na normální lyže, na bruslení skvělé, na klasiku chyběla stopa - během rána připadlo odhadem 3-5 cm.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 28.11.2015 13:15
Ve Frymburku, v lese okolo Alpské vyhlídky upravili ve čtvrtek večer SK Lyžaři-Běžci Frymburk skútrem úsek v délce 5 km. Zdroj: http://bilastopa.cz/cs/aktualne-z-frymburku/.
Lipno

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Šumava