Hřeben Orlických Hor – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Hřeben Orlických Hor ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Hřeben Orlických Hor - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2013 21:14
Celá hřebenovka od Haničky po Šerlich výborně upravená s velmi dobrým sněhem na klasiku i bruslení. (okolo poledne to trochu rozměklo, ale pak zase ztuhlo). Spousty sněhu i na příští víkendy... ;-)
Vloženo 7.4.2013 20:24
Z Masaryčky na Deštnou pravostrannou klasickou stopou - pěkná. Dál přes Jelenku na Pěticestí a přes Haničku dolů do Rokytnice. Vše slušně upraveno i na skate, sjezd do Rokytnice na tuhle roční dobu slušný, šlo to asi do poloviny Faráku, pak už byl rozbředlý sníh podezřelé barvy, talkže posledních 150 metrů trasy pěšo. Bufety na Deštné i na Pěticestí otevřené, nahoře idylka jako od Lady. Jen sníh je trochu firnovatý na místech, kam občas zasvítí a ve stopě se dělají zrcátka. Jela jsem na BC s protismykem, ale na klasičky už bych přece jen volila klistr.
Vloženo 7.4.2013 15:57
Z Šerlichu směrem na Čihalku, pak zkratkou na modrou značku do kopce směrem na Šerlišský mlýn a zpět na Šerlich. Starší úprava tratí, někde již úprava zcela chybí. Málo lidí, hodně sněhu, moc pěkná zima. Šerlišský mlýn již zavřený. Zbývá Masarykova chata a bufet u parkoviště pod Masaryčkou.
Vloženo 8.4.2013 14:14
Z Šerlichu do Rokytnice přes Orlické Záhoří. Výborně upravený sjezd z Homole k Záhoří. Dole na pláních dostatek sněhu a čerstvě upravené stopy na bruslení přes Černou Vodu až do Nové Vsi. Výstup k Mezivrší neprotažen rolbou, ale byla tu prošlápnutá stopa. Dál už bez problémů po upravené trase až k Faráku, s dostatkem sněhu i v lesích za Panským Polem.
Vloženo 3.4.2013 22:33
V Říčkách ještě plánují jednu a zároveň poslední úpravu běžeckých tratí tuto sezónu - a sice v pátek 5.4. (dle zprávy zde http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/orlicke-hory/ricky)
Vloženo 3.4.2013 8:30
Ze Šerlichu na Čihalku a zpět. Neupraveno a asi už letos nebude, protože Čihalka je zavřená a rolby uklizeny. Jinak ale celkem pěkná stopa od lidí a nádhernej prašan. Takže zimní idylka.
Vloženo 1.4.2013 17:44
Back country výprava od Nároďáku v Deštném kolem Ošerova, kolem sedloňovské hájenky přes Polom dolů k silnici k odbočce na Sněžné. Zpět po protější straně údolí kolem bunkrů do Sedloňova a po žluté značce do Plasnice. Vše po loukách, tvrdý podklad s asi 5 cm prašanu, nikde nic nekouká. Podmínky ideální, cesta rovnou za nosem a čistá hlava, doporučuji všem.
Vloženo 1.4.2013 14:13
Zima na hřebeni jak v Ruským filmu, válo se, duny, jak na poušti. Tvrdá krusta překryta cca 15 cm prašanu, kdyby to upravili, tak by to ještě byla paráda....ale je ještě vůbec vůle a chuť???
Vloženo 30.3.2013 19:21
V okolí Říček upraveno asi dnes ráno a snad vše, co se upravuje - jeli jsme z Říček na Mezivrší i Pěticestí, z Pěticestí pod Homoli oběma cestami i hřebenovku Pěticestí - Mezivrší - Hanička. Místy trochu podupáno od pěších, nejvíc právě v okolí Haničky. Sněhu spousta, žádný náznak, že by někde mizel. I když to moc nejelo zvlášť na místech, kde do sněhu pražilo sluníčko, na konec března to bylo naprosto luxusní lyžování.

Nejeli jsme, ale vypadalo upraveně: z Pěticestí směr Zdobnice i Orlické Záhoří (a dole v údolí to z kopce vypadalo, že tam taky lyžaři jezdí), z Haničky dál do Rokytnice.

Video včetně GPS záznamu trasy je zde http://www.kamzasnehem.cz/video/hanicka-2013-03
Vloženo 29.3.2013 18:57
Na hřebeni od Šerlichu po Kunštátskou kapli to vypadá projeto, http://www.destne.info/bezecketrate/ a co dal na Hanicku?
Vloženo 23.3.2013 22:07
Dnes jsem jela ze Šerlichu na Haničku a do Rokytnice. Řekla bych, že za celou letošní sezónu nebyly tak dobré podmínky jako dnes. Napadl nový sníh, stopy upravené (během dne sice trochu vzaly zasvé pod náporem mnoha lyžařů a slunce), v 10 h na Šerlichu bylo -10°C a fučel severák, ale díky slunečnému počasí se to dalo bez problémů vydržet. Máza byla jednoduchá - modrý s fialovým pruhem držel jako přibitý. Pro bruslaře je to hodně měkké, ale jezdilo jim to pěkně. Sjezd od Haničky do Rokytnice je upraven, ale sníh je tam zmrzlý a do zad fučel skoro orkán, bylo docela těžké to ubrzdit.
Vloženo 23.3.2013 18:18
z cihalky pres sedlonovsky vrch na serlich, upraveno na brusleni i na klasiku, na dvou mistech nafoukano, paradni svezeni krasna zima, ktera jeste nekonci...
Vloženo 22.3.2013 11:02
Dnes rano k Cihalce stale neprojeto, ve stopach slaba vrstva lehkyho prasanku, jelo to hezky.
Vloženo 21.3.2013 7:26
Večer od benzínky z Deštnýho do Luisina údolí je první prudkej úsek dobrej ale v druhým lezou mezičky a občas hlína. Od Jelenky pod Homoli a dál do Záhoří a na Pěticestí severní spodní cestou to má Záhoří pěkně upraveno. Z Říček ještě neprojížděli, takže od Homole k Pěticestí jižní stranou vysoká vrstva panenskýho prašanu. Ze Sedloňovskýho kopce k Nároďáku v pohodě, ani dole jsem si nevšiml žádný hlíny, ale možná to bylo rychlostí ;-)
Na hřebeni panuje stále zima a jaro v nedohlednu ;-)
Vloženo 20.3.2013 16:34
Dneska bohužel k Čihalce neprotaženo....tak jsem zkusil biatlonovej okruh v Polsku pod Čihalkou, upravený, ale krátký....
Vloženo 18.3.2013 12:52
Cesta z Deštného na Pěticestí zpět přes bufet na Velký Bukačku sedlo nad Sedloňovem pěkná stopa i když foulkalo , místy stopa zavátá ,ale sluníčko to vynahradilo. Na tuto trasu poměrně málo lidí. Na loukách při dojezdu už vytátá místa , ale má ještě napadnou tak uvidíme .
Vloženo 15.3.2013 9:56
Dneska ráno na hřebeni -10, vítr a drobný sněžení. Z Šerlišskýho sedla Pod Jelenku čerstvě projeto, od Jelenky pod Homoli zaváto a místy větší závěje a vrstva jehličí. Od Homole k Pěticestí jsem potkal rolbu, projeto z obou stran. Z Pěticestí na Mezivrší projeto jak vrchem přes Komáří vrch tak spodem okolo Zakletýho přes sjezdovky. Dole před sjezdovkama je stále dost sněhu. Z Mezivrší dál k Anenskýmu vrchu bude asi taky projeto, tam už jsem nejel, ale rolbu jsem opět potkal jak jede dolů z Komářího vrchu.

pro Kajzra: dnes jsem sice bruslil, ale kdybych šel klasiku, tuhejch vosků bych se nebál, stopy jsou v tomhle větru za chvíli zavátý jemným prašanem, led nikde moc neleze. Jehličí, šišky a větvičky byly hlavně mezi Jelenkou a Homolí.
Vloženo 14.3.2013 13:07
Odpoledne z Šerlišskýho sedla pod Jelenku čerstvě upraveno, dál pak až k Anenskýmu vrchu úprava staršího data, ale ničemu to nevadilo. Sněhu/ledu je na hřebeni stále dost, pořád se dá pěkně běžkovat ;-)
Vloženo 11.3.2013 19:54
Sníh mokrý. Z Říček přes Mezivrší až k Panským polím stopa v pohodě. Rokytnice bez souvislé stopy.
Vloženo 10.3.2013 21:04
Ze Mlýna na Pěticestí, už spíš na bruslení, je to měkký, na Bukačce i dost špinavý, ale na tu bídu to ještě šlo.....ochlazením se to zlepší, snad i něco spadne a přikryje se to...
Vloženo 5.3.2013 16:18
Čihalka-Mezivrší a zpět - perfektně upraveno na skate i klasiku, lepší na skate - v nižších partiích (k Čihalce) už to povoluje a stopa je pak ledovatá....ale jinak fantazie....
Vloženo 5.3.2013 7:42
Přátelé, v sobotu 2.3. mi po pádu na zledovatělém sněhu ujela lyže - modrobílá sporten, cca 300 m za odbočkou z Polomského kopce směr Čihalka (nad pramenem Olešenky). Kdyby jste ji někde potkali, dejte mi vědět...odměna jistá. Díky.
Vloženo 4.3.2013 18:51
Z Deštné na čihalku a zpět krásně upravené tratě,po ránu trochu přimrzlé dobré při stoupání z deštné na hřeben.
Vloženo 26.2.2013 18:55
Dnes jsme jeli na běžkách z Olešnice-Ruské údolí na Sedloňovský vrch. Krásně upravená stopa i z Čihalky. Super jízda. Všem doporučuji
Vloženo 24.2.2013 20:25
Dnes v Deštném rozčarování. Po dvou dnech sněžení byla projeta jen trasa Deštné-Luisino-Velká Deštná-Šerlich. Ostatní netknuto, vysoké návěje, přes půl metru vlhkého až mokrého čerstvého sněhu. Očistec.
Vloženo 23.2.2013 19:54
Dneska kupodivu slušný podmínky, šli jsme od Šerl.Mlýna k Čihalce, ráno čerstvě projeto, pouze od Polomskýho sedla ke mlýnu ne, ale k Čihalce paráda. Časem se to ale zasněžilo a zafoukalo, ale jinak vítr nebyl tak hroznej, uvidíme, kdy to nafoukání upravěj....
Vloženo 23.2.2013 13:01
pro Vojtu: promin, napsal jsem ti reakci do podoblasti Destne misto Ricky. Sleduju vzdy zpravy pro cely Orlicky hory a automaticky pisu do Destnyho.
Vloženo 23.2.2013 12:57
Ahoj, nektery trate upravovali ve ctvrtek nektery v patek, ale po dnesku to neni temer vubec poznat. Vsude jsou zaveje a popadany vetve. Mel jsem v planu jit na hreben, ale radsi jsem se nakonec toulal v lesich kolem Destnyho a Zdobnice, stopu jsem si stejne proslapaval sam a tolik tam nefucelo. Krasna projizdka, konecne poradny zimni pocasi ;-)
Vloženo 21.2.2013 13:01
Pro Igormrazek: Destna i Ricky projizdeji trasy zpravidla v patek vecer nebo sobotu rano, takze od Masarycky az na Pansky pole by to melo byt bez problemu. Jak to bude vypadat v Zamberskych lesich tezko rict, tamtudy uz jsem dlouho nejel :-( Napis pak kdyztak info ...

Jinak v okoli Destnyho vcera vecer se dalo i bez celovky - mesic, polaci ale i Destna sajnovakli o 106. I kdyz trasu od Narodaku na Sedlonovsky kopec rano projizdeli, byla uz vecer zasypana dalsi vrstvou novyho prasanu. Krajina je ted jak z Mrazika - nadhera ;-)
Vloženo 17.2.2013 21:38
Z Říček přes Pěticestí do O.Záhoří, Černé Vody a Nové Vsi je vše pěkně upraveno a oproti hlavnímu hřebenu minimum lidí. Akorát z Nové Vsi se vyškrábat zase nahoru na Mezivrší dá zabrat. Je to ale zas něco jiného a mohu všem doporučit. Je třeba toho využít, dokud je dostatek sněhu.
Vloženo 17.2.2013 20:05
Luisino Údolí - Pod Jelenkou - Pod Homolí - severní cestou na Pěticestí a zpět jižní cestou - Pod Homolí až do Luisiano Údolí. Celá trasa byla upravena v pátek a pořád byla ve slušném stavu jak na klasiku tak na skate. Skoro po celé trase projeté dvě stopy. Zataženo, teplota -2. Lidí bylo po celé trase málo, nejvíc lidí u kiosku na Pěticestí. Moc pěkné svezení...
Vloženo 16.2.2013 17:54
Dnešní výlet: Šerlišský Mlýn - Polomské sedlo - Masarykova chata - Velká Deštna a poté zpět a z Polomského sedla sjezd do Déštneho. Cela trasa byla upravena včera tak už bylo znát, že byla stopa místy trochu rozježdená, jinak pěkná jízda. Sněhu všude dostatek. Nejvíce lidí bylo v úseku Polomské sedlo směr Masarykova chata, jinak lidí přiměřeně. Parkoviště u Šerlišského mlýna ráno v 10h skoro prázdné, ale parkoviště Šerlich pod Masarykovou chatou bylo ve 12h plné. Cely den zataženo, teplota lehce pod nulou. Pod 13h na hřebech, ale i v Deštném pořádná mlha. Velice pěkný výlet.
Vloženo 16.2.2013 13:44
Z Pěticestí projeto na Mezivrší spodem přes sjezdovky, nikde nikdo, stejně tak z Mezivrší delší severovýchodní cestou ke křižovatce mezi Anenským vrchem a Haničkou. Ráno několik cm čerstvýho prašanu, ve kterým to nejelo moc rychle, ale cestou zpět už na hlavním hřebeni po prašanu nebylo skoro ani památky - kolem poledne už byly na hřebeni snad tisíce běžkařů ...
Vloženo 16.2.2013 13:32
Z Čihalky projeto, ráno krásná roleta a stopy .super svezení
Vloženo 15.2.2013 21:40
Tak nakonec to projeli i od Vrchmezí k Masaryčce....bohužel dneska od Čihalky neprojeto, pouze turistická klasika od lidí...ale na druhou stranu od Šerlichu směr Pěticestí perfektně projeto i na skate....
Vloženo 15.2.2013 18:04
Dneska jsme jeli Deštné - Sedloňov Černý kříž - Pod Sedloňským Vrchem - Šerlišský Mlýn - Masarykova chata a poté zpět. Sněhu dostatek, dneska upraveno po celé trase mimo Šerlišský Mlýn - Masarykova chata tam to bylo pouze vyplužené od lidí. Zataženo občas trochu sněžilo, teplota Deštné -1 a na hřebenech -3. Tak byl trochu problém namazat, dole se jelo na červený swix a na hřebenech na fialový swix. Málo lidí velmi pěkné svezení.
Vloženo 14.2.2013 19:37
Dnes hřeben z Mezivrší na Šerlich a zpět, paráda, chvilkama i sluníčko
Vloženo 13.2.2013 16:15
pro Jirka - dnes projížděli skutrem stopu od Haničky směr Zemská brána, ale nevím kam až, byli jsme na hřebeni od Mezivrší k Haničce, kde jsou projeté 2 stopy od turistů a uprostřed hlubočák na bruslení :-) ale paráda
Vloženo 12.2.2013 22:48
Dnes trasa Hanička,Pašerácká lávka,Orlická chata a zpět na silničkách cca 10cm nového prašanu,krásné na bruslení i klasiku,od Haničky cca 2km projeté rolbou, prima.Hřeben,pokud ho neprojedou v pátek, zatím neupraven.
Vloženo 12.2.2013 12:24
V sobotu se chystáme na trasu Šerlich - Klášterec nad Orlicí. Neví někdo prosím, jak vypadá úsek Hanička - Orlická chata?
Vloženo 10.2.2013 16:30
Děkuji za zprávu, dnes od Čihalky na Šerlich a zpět a parádně upraveno. Lidí tak nějak akorát a parkoviště u Čihalky v pohodě.
Vloženo 10.2.2013 12:22
mohu potvrdit, z Čihalky paráda....ale plno lidí, nebylo kde zaparkovat....to samý od Šerlichu na V.Deštnou - procesí, u bufetu pod Velkou doslova davy....
Vloženo 9.2.2013 18:09
Ahoj, od Čihalky projeto v pátek, krásné upravené, krasné svezení
Vloženo 7.2.2013 19:44
Tento týden je na hřebeni pohádkově - krásný počasý, čerstvej bělostnej prašánek a projetý stopy. Akorát ze Sedloňovskýho kopce dolů k Sedloňovu prošláplo od lidí v prašanu, jak psal Petr.

Velká pochvala pro rolbaře z Deštnýho, za novou trasu kolem Zámečku. Sněhu je na celé trase dost i na nový běžky, krásný svezení. Doufám, že se nápad uchytí i do dalších sezón ;-)
Vloženo 6.2.2013 13:57
Z Čihalky rolbou neprojeto , místy i deset čísel nového sněhu, odpo už asi bude od lidí aspon trochu projeto ...
Vloženo 3.2.2013 21:38
Dnes jsem jel z Deštného na Polomský kopec a dále nad Čihalku a zpět po trase Orlického maratonu, stopa projetá čerstvě rolbou (jeden směr), pěkný svezení. Následně jsem ještě odbočil z Polom. sedla na Šerlich, tam stopa projetá lyžaři. Všude se dalo v pohodě i bruslit.
Dole v deštném projeté okruhy.
Vloženo 2.2.2013 12:37
Na hřebeni mlha a připadlo od včerejška tak 3 až 5 cm morkýho sněhu. Mezi Homolí a Pěticestím západní cestou byly místy menší závěje. Ráno ještě chumelilo a každej si razil svou stopu, ale cestou zpět před polednem už byly stopy prošláplý a ubruslíno. Obzvlášť úsek mezi Velkou Deštnou a parkovištěm na závěr vypadal, jako by tam dnes znovu projela rolba ;-)
Vloženo 1.2.2013 19:56
Dnes večer na hřebeni parádní svezení. Stopy od rolby už byly lehce přimrzlý, takže to jelo pěkně rychle. Říčky i Deštné projížděly dnes, akorát Záhoří včera takže například mezi Jelenkou a Homolí už je další menší vrstva sněhu, roježděná a přimrzlá, ale i přes to super. Nahoře jsou dokonce i ojíněný stromy, což ještě víc umocní kontrast s jarem, co panuje dole ;-)
Vloženo 1.2.2013 17:46
Na hřebenu sněhu dost, já myslel, že na sněžnicích se dá chodit všude, krom upravený běžkařský stopy....
Vloženo 29.1.2013 19:37
Překvapivě super podmínky, od Nároďáku přes Bukačku na Šerlich a až na Jelenku a zpět....Od Jelenky dál špatný 15 cm neupraveno, od Šerlichu k Jelence celkem dobrý, od Šerlichu přes Bukačku k Nároďáku čerstvě upraveno!!! Uvidíme, co s tím provede zítřek....
Vloženo 28.1.2013 10:51
Chci poděkovat rolbařům z Orlickýho záhoří za perfektně upravené stopy v sobotu od Bedřichovky přez Záhoří do Černý vody . Nejlepší je Záhořovskej okruh . Po Longu ani památky jen pár psích botiček . V neděli taky paráda a málo běžkařů. Protaženo ze Záhoří na Pěticestí . Jen je málo sněhu na loukách a občas leze tráva .
Vloženo 25.1.2013 21:47
Super podmínky, od Čihalky na Polomský sedlo jezdily rolby jak pominutý, projeta i vrchí cesta přes Polomský kopec - dál směr Šerlich a Jelenka celkem dobrý, na to, že proběhl Šediváček....až to upravěj, nebude to mít chybu....pevnej podklad a cca 5 cm prašanu....klasika mezi Malou a Velkou Deštnou - střídavě nafoukáno a vyfoukáno...tam to chce úpravu....
Vloženo 29.1.2013 15:51
Nádherně upravené stopy,moc jsme byli spokojeni.Super Šediváčkoův long-stopy nebyly zničené,přijedeme znovu.Orlické Záhoří.
Vloženo 21.1.2013 11:32
Tento víkend (19.-20.1.2013) +- celý Orlický hory, vždy z Deštného na Jelenku. V sobotu pak přes Pěticestí na Anenský vrch, pak zpět na Pěticestí, dolů do Záhoří, nahoru na Jelenku a dolů do Deštného. Všude super upraveno, na hřebenovce až moc lidí. Dole u Bedřichovky kameny, byl jsem docela rád, že jsem to šel nahoru, jinak všude OK. V neděli na Vrchmezí, Zieleniec, Šerlišský mlýn, Masarykova chata a zpět na Jelenku. Neupraven pouze výstup od Šerlišského mlýnu na Masarykovu chatu, jinak vše super.

Díky moc rolbařům, nádhernej běžkařskej víkend. Byl jsem tu asi po sedmi letech a rád zas přijedu.
Vloženo 21.1.2013 9:35
Přidávám pochvalu na upravenou stopu z bufetu na Velké deštné na Masaryčky - Bukačku - sedlo nad Sedloňovem do Deštné. Jinak Jelenka na Pěticestí a zpět na klasiku žádný velký zázrak se stopou. Celkově nádherná běžkařská neděle .
Vloženo 20.1.2013 19:02
Malý okruh od Šerlišského Mlýna na Sedloňovský vrch vzorně upravený i na skate, přes Černý kříž na křižovatku nad Nároďákem taky OK, cesta po modré k Šerlišskému Mlýnu ve stoupání tradičně spíš na sněžnice, jen propluženo od lyžařů, sjezd z vršku ke Mlýnu už OK až na jeden malý potok. Zatažené, ale pohodové počasí, minimum lidí.
Vloženo 20.1.2013 9:03
Hurááá, protaženo od Sedloňovskýho vrchu směrem dolů k Sedloňovu. K Čihalce jsem to nezkoušel, ale asi bude taky ...

Mezi Šerlichem a Jelenkou začíná na cestě přibývat exkrementů ... asi jak se blíží Šediváčkův long. U hájovny před Panským polem stahovali dříví, takže byla cesta trochu rozjetá, ale je to jen kousíček, jinak celej hřeben od Vrchmezí až po Panský pole špica, akorát to na skate ve srovnání se čtvrtkem tak rychle nejelo ;-)
Vloženo 19.1.2013 14:11
Podmínky super, z Šerlichu na Mezivrší - skate i klasika, překryto pár centimetry prašanu.
Vloženo 17.1.2013 21:24
Presne jak pise Radek, frcelo to dnes moc pekne ;-) Akorat skoda, ze neni stale projeto od Sedlonovskyho vrchu do Sedlonova, krasne by to ted umrzlo :-(
Vloženo 17.1.2013 16:33
Ze Šerlišského mlýna na Vrchmezí, Bukačku i na Č.Kříž jsou stále skvěle projeté stopy na klasiku a bruslení. Na odkrytých místech je cesta pomalu zaváta. Na hřebeni to musí být očistec, protože tam foukalo fest, ale lesní pasáže jsou supr - pevná stopa pro skvělé sklouznutí...
Vloženo 17.1.2013 13:16
Dnes ráno od Masaryčky, na VD, Jelenka, Orl. Záhoří, Pěticestí, Homole a zpět. Občas je to přefoukané, sněhu i u Or. Záhoří dost. Děkuji rolbařům!
Vloženo 16.1.2013 5:35
Od Nároďáku na Vrchmezí projeto rolbou ráno, akorát dole na louce občas vykukuje ve stopě krtinec, z Vrchmezí dál do Polska taky projeto rolbou směrem na Zieleniec ₊ ty malý okruhy, co tam mají. Večer to vypadalo docela čerstvě. Z rozcestí Pod Sedloňovkým vrchem směrem k Sedloňovu rolbou stále neprojeto :-(

Pro Jirku: ještě před dvěma týdny Čihalka v provozu byla, tak snad se něco nezměnilo.
Vloženo 15.1.2013 17:23
Ze Šerlichu na Jelenku bylo urolbováno o víkendu (na klasiku OK, bruslení v 5cm prašanu je taky super).
Od Jelenky na Pěticestí a dále dnes ve 12hod. projeto rolbou. Stopa pro bruslení je měkčí - při odrazu se trošku boří. Super jízda..
Vloženo 14.1.2013 14:02
Souhlasím s Kriso . Konečně běžkové počasí , škoda neupravené stopy v neděli. Hlavně Deštné směr sedlo nad Sedloňovem - bukačka- Masaryčka pak až na Pěticestí projeto od kolegů běžkařů.
Vloženo 13.1.2013 22:37
Ahoj, dnes Sedloňov přes Vrchmezí, Šerlich, V. Deštnou do Luisina údolí a co se týče úpravy tratí, tak ta nebyla po sobotním sněžení žádná. To mně vzhledem k tomu, že se jedná o víkend nemile překvapilo. Počasí i sníh perfektní.
Vloženo 13.1.2013 21:18
Ahoj,
dnes jsme projeli cestu Šerlich - Annenský vrch(skate) a sněhu je dostatek, ale místy přemrzlý prašan. Ne vždy široké na skate, ale jde to objet mimo hřeben kde je to i upravený. Okolo 13:00 začalo sněžit, pokud to vzdrží tak to bude chtít upravit. Na klasiku stopy pouze od lidí...
Vloženo 13.1.2013 14:52
Od Čihalky stále neprojeto, ale stopa od lidí je hezká, jelo to pěkně. Z Polomskýho kopce dolů k Čihalce je taky prošláplá stopa. Dnes konečně krásná zima, vše pokryl lehký prašánek ...
Vloženo 14.1.2013 10:08
Trasa z Haničky na Šerlich parádní. Stopy z Haničky pod Velkou Deštnou byly upraveny pravděpodobně 11.1. Pa večer, ráno bylo asi 5 cm nového sněhu, ale tvrdý podklad. Takže opravdu krásné svezení. Pod Velkou Deštnou a směrem na Šerlich upraveno v So ráno, takže to nemělo chybu.
Vloženo 12.1.2013 18:21
Rolby z Deštnéh a Orlického záhoří si hledí svých úseků běžeckých tratí příkladně.Rolba z Říček též, jenže asi kluci zapoměli zmáčknout v rolbě čudlík a nabídnout tak běžkařům info o prováděné úpravě. http://www.destne.info/bezecketrate/ Na Čihalce medvědi stále spí sůj zimní spánek v peřinách sněhu.Rolba je zazimovaná uprostřed sjezdovky. Vrchol sjezdovky na Čihalce je 900 m n. m. .......... Záhoří je 700 m n.m. a stopy jou upravené. Připadá mi to, že na Čihalce mají nějaký problém.Operační program se však musí plnit............................A prosím nezapomenout zmáčknou čudlík, poskytovat info lyžařům je součástí programu,který rolby přidělil na úpravu běžeckých tratí a propojení příhraničních regionů............... L.
Vloženo 12.1.2013 13:08
perfektní úprava od sjezdovek přes Luisino a Jelenku až na Šerlich - zbytek je přikrytej 5-10 cm prašanu, ale už dost rozježděno od lidí, takže taky dobrý....na Čihalku zatím jen klasika od turistů.
Vloženo 12.1.2013 13:00
Od Jelenky k Bedřichovce je to v závěru spíš na šutračky, stejně tak mezi Bedřichovkou a Orlickým Záhořím, tam to chce ještě trochu přichumelit. Ze Záhoří k Pěticestí nebo Pod Homoli je to už ale pěkný s menší vrstvou prašanu ...
Vloženo 11.1.2013 13:38
Na http://www.destne.info/bezecketrate/ je vidět, jak projíždí rolba ze Záhoří okruh kolem Záhoří, ze Záhoří k Pěticestí a taky od Bedříchovky pod Jelenku, akorát chybí následné vyznačení celého průjezdu.
Tak hurá to jet vyzkoušet ;-)
Vloženo 9.1.2013 21:17
Velka pochvala pro Ricky, mezi Jelenkou a Homoli je ted asi nejlepsi usek - dve stopy a sirokanskej pruh pro brusleni ;-) Od Masarycky k Jelence je stopa od lidi a vedle ubruslino, od Homole k Peticesti je z kazdy strany jedna stopa od rolby. Kolem osmy vecer se docela rozchumelilo ...
Vloženo 6.1.2013 13:01
Úsek Masaryčka až Hanička dobrý akorát trochu horší je to klasicky mezi Komářím vrchem a Mezivrším a pak kolem bunkru Průsek díky jehličí, větvičkám a šiškám. Cestou zpět už ale chumelilo a vše začala pokrývat slabá vrstva sněhu, tak snad se konečně blýská na lepší časy ;-)
Vloženo 5.1.2013 19:15
Dneska ze Mlýna pod Homoli - na Bukačce k Šerlichu už hodně špatný, ale k Velký od parkoviště a dál je to celkem v poho....na to, jaký je počasí....nahoře trochu i sněžilo, tak snad se to začne přikrejvat....
Vloženo 5.1.2013 11:28
Masaryčka - Velká Deštná hodně umrzlo, ale od sjezdu k Jelence až po Pěticestí je z obou stran hřebene pěkná upravená trasa.
Vloženo 3.1.2013 20:48
Masarycka az Peticesti stale parada (z obou stran), mezi Jelenkou a Homoli projeto rolbou, akorat v osm vecer celou dobu vytrvale prselo a mistama to zacina byt spis na ledni brusle a mistama na gumaky :-(
Vloženo 1.1.2013 20:56
Z Říček na Mezivrší, Pěticestí, na Homol jižní cestou a zpět severní.Vše bylo dnes čerstvě upraveno rolbou. Podmínky pořád super akorát na cestě ze skicentra na Mezivrší je málo sněhu, větve a jehličí, místy se musí přenášet.
Vloženo 29.12.2012 17:07
Pro Petru - Sedloňovský okruh je bez sněhu - louka mezi Sedloňovem a Ošerovem je zelená, závodní tratě v Deštném jsem viděl jen ze silnice, ale jezdilo se tam, takže tam to jde.
Vloženo 29.12.2012 16:21
Na cestě ze Šerlichu na Pěticestí je sněhu dost. Parádní podmínky, sluníčko, teplota kolem 0 °C, čerstvý vítr. Jen je všude spousty lidí.
Vloženo 28.12.2012 18:14
z Říček přes Komáří vrch na Pěticestí. Sněhu je všude dost. Dole rolba vytvořila drcený led ale nahoře paráda, asi půl cm prašanu na ledu a krásně to jelo.
Vloženo 28.12.2012 17:52
Od horní stanice lanovky Marta do Luisina údolí pouze led. Z Luisina údolí výše paráda. Z Masarykovy chaty na Bukačku místy malé plochy s nedostatkem sněhu, někde rozsáhlé ledové plotny. Jinak perfektní. Přes Sedloňovský černý kříž lze v pohodě dojet až ke kostelu v Deštném. Stopa strojově upravena až do místa, kde nad Deštným uhýbá z cesty na louku. V nižších pasážích někde leze tráva, ale ochlazení výrazně pomohlo.
Vloženo 28.12.2012 17:05
Dopoledne projeto od Nároďáku na Šerlich rolbou. Od Š. Mlejna to je též špičkově urolbováno. Stopa na klasiku je spíš na klistr (ledovatá), na bruslení to je ještě lépe upraveno. Více na http://www.destne.info/bezecketrate/
Vloženo 28.12.2012 16:34
Nazdar, od Nároďáku k Jelence - dole nic moc, tvrdá krusta a leze tráva, ale od serpentin v pohodě. Na Bukačce sem tam prosakuje voda, ale dá se..... Od Šerlichu směr Pěticestí není problém, sněhu dost - jen je horší úprava - spousta lidí i pěšáků....snad od Homole by to mělo bejt lepší.....
Vloženo 28.12.2012 10:52
Z Šerlichu přes Velkou Deštnou, Jelenku, Homoli na Pěticestí a zpět. Sněhu je na běžky dost i na nové, asfalt neleze nikde, uježděné od lidí na bruslení, od šerlichu na velkou deštnou trochu rozšlapaný od pěších. Ačkoli dole pršelo, na hřebenech napadl čerstvý mokrý sníh cca 3-5cm. Až to stahnou to rolbou a umrzne to, bude to supr poježdění.
Vloženo 25.12.2012 22:53
Dnes ze Šerlichu pod Homoli rozšlapaná trať po sobotní rolbě, ale na bruslení pořád dobrý. Dál čerstvě protaženo (pod Anenským vrchem jsem dohnal rolbu, takže dál nevím...). Sněhu pořád dost, východní část hřebene je výrazně víc zasněžená, ale asfalt zatím neleze.
Vloženo 24.12.2012 22:29
Nedalo mi to a zkusil jsem to dnes večer od Nároďáku a zatímco to dole umrzalo, nahoře tekly potoky vody, mezi Černým křížem a rozcestím na Sedloňov jsou ve stopě šišky, listí, větve a voda. Serpentiny nahoru byly ale dobrý jak na klasiku tak bruslení. Pak jsem zkusil sjet dolů vyšláplou stopou k Sedloňovu a hned mezi první a druhou serpentinou lezl asfalt, pak to docela šlo a kousek před křižovatkou už bylo holo :-(

Místo ojíněných stromů jen temné siluety, měsíc, místy mlha, nikde ani živáčka ... trochu ponurý Štědrý večer ;-)
Vloženo 22.12.2012 17:20
Ahoj, jak píšete, paráda...jen louka u Nároďáku, ale už od první serpentiny pohoda. Pak až po Jelenku paráda, dál se taky dá, ale už to není takovej luxus....Kluci z Deštnýho to maj nádherně protažený...pěkný svátky!!
Vloženo 22.12.2012 14:51
Ahoj, škoda, že jsi to nenapsal už včera, přesně tou loukou dole jsem se nechal odradit :-)

Ale neva od Vrchmezí až po Panský pole se dalo krásně bruslit, jedinou slabinou je klasicky úsek od rozcestí pod Jelenkou po rozcestí pod Homolí, kde je ujeto jen skútrem od úterka a ušlapáno od lidí. Od Homole k Pěticestí je urolbována jak severní tak jižní cesta.

Snad ta slibovaná obleva nebude tak tragická - byla by to škoda, když jsou tak parádní podmínky, i když sněhu zatím ještě až tak moc není ...
Vloženo 22.12.2012 14:19
Na bunkrovce za Nároďákem je sněhu dost a je dobrý (nenechat se odradit tím humusem dole na louce). Stopa byla přes Bukačku, Šerlich na Deštnou pouze turistická, ale když jsem se kolem poledne vracel, potkal jsem u Masaryčky rolbu, takže minimálně z Deštného na Masaryčku to bylo včera upravené.
Vloženo 18.12.2012 16:54
Ahoj, dnes jsme projeli ze Šerlichu na křižovatku Pod Homolí. Sněhu dost, asfalt už neleze, na podkladu leží od 2 - 4 cm sněhu na kterém se dá celkem slušně bruslit. Stopy pro klasiku jsou vyšlapané pouze od běžkařů, od Jelenky dál je to ale celkem bída.
Vloženo 17.12.2012 22:37
Ahoj, jen doplním k diskuzi o GPS, že se v rolbách používají na více místech ČR již delší dobu, viz http://bilestopy.cz (Jeseníky, Krkonoše, ...) případně http://ski.ttnet.cz/ (okolí Sucháku a Bukovky - východní část Orlických hor) anebo http://lyzovani.nmnm.cz/?ICM=2&ITEM=0000000007 (Novoměstsko - Žďárské vrchy).
Je škoda, že to všechno není na jedněch stránkach dokupy a trochu uživatelsky přívětivější.
Vloženo 17.12.2012 20:03
Zdravím Ladziho a na 100 % souhlas se vším co napsal, přesně a krásně to vystihl - hlavně uznání a dík rolbařům a všem, co se v tomhle směru angažujou. Ten systém GPS by byl vážně perfektní, kdyby byl kompletní. I tak je to paráda, zvlášť, když si to doplníme tady svými poznatky z terénu. Ladzi - díky a funguj takhle dál, rád se zde budu připojovat do diskuze...
Vloženo 17.12.2012 10:33
Sedloňovský vrch - Čihalka, neprotaženo.
Protože se nedá stav úpravy v této oblasti nikde na webu zjistit, doběhl jsem se tam podívat. V neděli dopoledne jsem si projel pěkně upravenou stopu z Šerlišského mlýna na Šerlich a zpět přes Sedloňovský vrch.Rolbařům z Deštného patří uznání, zahájili úpravy skvěle. Nahoře -1,vše krásně omrzlé. Na Mlejně okolo nuly a sních mokrý. Bude těžké namazat.
Doufám, že až začnou na Čihalce fungovat, budou stav stop též aktualizovat na portálu na www.destne.info/bezecketrate/.
Je velká škoda, že na tento portál nepřidávají informace i z Říček a Orlického záhoří, aby byl celkový přehled o udržování stop na O.H. Je to vynikající systém, který nefunguje nikde v republice. Myslím, že je již zabudovaný v rolbách v jejich GPS, rád bych se o tom něco dozvěděl.
Dále bych touto cestou rád moc poděkoval Oldovi V. který nám na naše nádherné hory tyto čtyři rolby na úpravu běžeckých stop zařídil.
Nyní by bylo krásné, kdyby ti co rolby dostali do péče stopy pravidelně upravovali a podávali běžkařům informace o úpravě v celém regionu Orlických hor .
Vloženo 16.12.2012 21:40
Jestli je upraveno i s Polomskýho sedla směr Čihalka nevím, snad někdo napíše....Od Homole doleva dolů ke Korunce je dost málo sněhu, i v sobotu tam vykukoval asfalt, nedoporučuju...
Vloženo 16.12.2012 21:37
Nazdar, byl jsem v sobotu, pršelo i na hřebenu, ale upraveno od Šerlichu až na Pěticestí, dokonce i od Homole levou stranou přes Korunku...deštěm to slehlo, ale snad to i přesto půjde. Údajně upraveno i na druhou stranu kolem Polomského sedla a dolů k Nároďáku....
Vloženo 13.12.2012 17:23
vypadá to, že se hoši probrali - mrkněte na http://www.destne.info/bezecketrate/ - už se to zelená, tak snad už to půjde k lepšímu....
Vloženo 12.12.2012 19:15
Obzvlášť je vtipné si přečíst na webu, jak jsou stopy v Orlických horách pravidelně udržovány - tím pravidelně zřejmě myslí, že pravidelně na novej rok a pak pravidelně v dubnu.. Asi si koupím rolbu, jiná šance na slušné bruslení asi není.. Jedny z nejhezčích terénů v republice, údržba stop je tak na úrovni Zimbabwe.. Doporučuji pak hodně brečet do médií, že lidí jsou nevděčný a nejezděj..
Vloženo 12.12.2012 19:03
Jj, máš pravdu. Úprava stop v Orlických je pro ostudu. Na stránkách píšou, že by snad měli upravit na víkend...
Vloženo 12.12.2012 18:44
Problém je, že upravovat se zřejmě bude až na svatého dyndy.. Dneska jsem byl nahoře na Masaryčce, pro jistotu i na Luisině.. Zdá se, že se zřejmě rozhodlo, že v Orlických horách bude centrum pro procházky na sněžnicích - nic jiného se tam totiž provozovat nedá.. Holt si dojedu do Polska, když to u nás nejde.. Ať se pak všichni diví, že návštěvnost u nás na horách jde dolů :-(
Vloženo 10.12.2012 21:51
Tak po dnešku nebude co řešit - teď už jenom, kdy to začnou strojově upravovat....na stránkách http://www.destne.info/bezecketrate/ už se to hejblo, tak uvidíme....
Vloženo 18.12.2012 9:56
Je super když jsou stopy protažené rolbou ale jde to i bez toho viz začátek sezony kdy si stopu vyšlapem, největší problém je co s neukazněným pěšákem který jde stopou a to zejmena skupiny lidí z Polska. Mám na ně jedinou metodu při sjezdu jedu s roztaženejma hulkama a někdy to asi dost bolí, ale jejich neukázněnost je značná!!!!
Vloženo 10.12.2012 8:33
Dobrá stopa po celé hřebenovce od Haničky po Šerlich. Krásně mrzlo, sluníčko do toho a tak 20 - 40 cm prašanu, ve stopě už hezky ujetého. Jen na pár místech vyfoukáno na Velké Deštné na zem, ale dalo se to objet.
Vloženo 9.12.2012 17:59
Cesta krásně projetá od lyžařů okolo celé Malé i Velké Deštné, Navíc se kolem 14 hodiny vyjasnilo, Teplota nahoře 9 st. pod nulou. Sluneční idylka
Vloženo 8.12.2012 17:01
Tak dneska premiéra - fantazie. Z Velký Deštný na Luisino údolí protaženo na bruslení, jinak prošlapaná stopa směr Pěticestí do prvních serpentin. Na začátek sezony super podmínky...Až připadne, bude ještě líp...
Vloženo 6.12.2012 20:50
Hlavní hřeben od Masaryčky je pro klasiku sjízdný, jen na exponovaných místech je střed cesty vyfoukán na asfalt, ale dá se objet po okrajích.
Vloženo 6.12.2012 17:15
Od dneška už to minimálně na hřebenu půjde!!!
Vloženo 6.12.2012 9:50
Objel jsem Velkou Deštnou ze Šerlichu. Šlo to bez poškození běžek, na asfaltce bylo místy vyfoukáno, muselo se po kraji.. Dnes je sněhu určitě dostatek.

Tak hurá na to váhavci.l
Vloženo 2.12.2012 21:41
V Orlických horách sněhu pomálu, na starších lyžích se dá s opatrností jezdit po některých zpevněných cestách.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Hřeben Orlických Hor