Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 19.3.2018 8:44
Jeli jsme Těně - Zaječov. Nejlépe se jelo ve stopě od auta. Jelo to prakticky bez zadrhnutí, jen klasika. při pokusu o bruslení to šlo na asfalt. Cestou zpět už bylo stop více, ale pořád to šlo. https://mapy.cz/s/2tCbu

Vyjeli jsme i na Kvaň, a potom zpět dolů. Možná by šlo pokračovat horem směr Tři Trubky, ale bylo by potřeba vždy desítky metrů přenést (kam až jsme viděli).

(Odpověď na dotaz uživatele marek z 17.3.: nevíte, jak to vypadá teď, když by chtěl člověk vyrazit na běžky ze Zaječova? Díky moc)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.3.2018 21:27
V Senohrabech ráno bohužel jen prachový sníh bez podkladu. Během dne se změnil v mokrý, který na slunci kvapem odtával. Přes den bylo -2 a studený vítr, který ale asi nebyl takový jako na horách. Na trávě to na starých běžkách jde, ovšem za sebou už většinou necháváte někdy holá místa.
Ladův kraj
Vloženo 18.3.2018 14:04
Obora Hvězda - krásné stopy na klasiku i na bruslení ve třech hlavních průsecích, ostatní cesty a cestičky různé, ale se staršími běžkami bez obav sjízdné. Poměrně dost lidí. Na stopy v Oboře se dalo nastoupit přímo z dosněženého a rolbou upraveného 250 m dlouhého okruhu na Vypichu, kde si lidi trochu šlapali na paty (lyží).
Praha
Vloženo 18.3.2018 0:17
Po hlavní Hřebenové trase až skoro k silnici na Kytín s opatrností pěkně sjízdné, i když velmi tenká vrstva čerstvého prašanu, který náramně dobře klouzal.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.3.2018 14:03
Takze na druhou stranu od parkoviste - smer Kytin, Hostomice o dost lepsi. Dva kilometry dlouhy usek, kde se fakt dalo jet a nic nedrhlo. Jestli v noci jeste neco malo pripadne, tak se bude dat celej hreben prejet.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.3.2018 12:56
Od parkoviste na kopci od Reznic jsem zkousel jet smerem na Cernolice. Asi kilometr to celkem slo, pak uz bylo hodne sutru. Ted po obede pokedu z parkoviste na druhou stranu smer Skalka
Brdy a Hřebeny
Vloženo 10.3.2018 14:37
Tak to bohužel vypadá, že je po sezoně. Na České Sibiři leží v současné době nesouvislá sněhová pokrývka a proto není úprava tras již možná. Aktuálně nám meteorologická stanice Ješetice (www.pocasijesetice.cz) hlásí téměř 15 °C!
Jaká byla uplynulá meteorologická zima na České Sibiři?
Článek naleznete na www.facebook.com/ceskasibir - dejte stránce "To se mi líbí" a budete mít vždy aktuální přehled o počasí na České Sibiři.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.3.2018 17:13
Možná, že v sobotu dopoledne bude ještě možné svezení, některé úseky měly ve středu odpoledne docela slušnou úroveň. Stopa projetá skútrem byla znát. Trasa Nad Dubem-Myslivna-Batkovy- Nad Pohnáním-Kopcová cesta-Hartvíkov-Klenčí-Polánka s několika odbočkami, celkem asi 14 km, 85% slušná až výborná stopa, místy už ale měkký sníh, leč klistr Universal držel pěkně.
Děkuji OS Polánka za tuhle možnost.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 6.3.2018 22:23
Praha - Hvězda: 8 cm těžkého sněhu, teplota těsně pod nulou. Proti centru obrovský rozdíl. Na všech hlavních cestách projeté běžkařské stopy, dá se i na skate. Kdo si chce zalyžovat na přírodním sněhu, ten bude muset vyrazit nejpozději zítra brzy ráno, během dne to asi bude rychle tát. Podobné množství sněhu bude i na Ladronce.
Praha
Vloženo 4.3.2018 16:47
Dnes jsme odjeli z Vodice okruh přes Lhotku, Bydlin, Domamysl, Louka, kolem Oblajov.mlýna do Vodice a dalo se všude...Sice to meklo, ale parada!
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 3.3.2018 18:49
Polánka-Hořický kříž-Hartvíkov-altán-Nad Pohnáním-Polanka. Paradní poježdění, sněhu dost ale v lese občas jehličí, stopa občas nerovná, u Hartvíkova krásný okruh. Lehce pod nulou. Proti Čertovu břemenu podstatně lepší.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 1.3.2018 22:05
Velmi slušné je kolečko po přehradě Záskalák v Mrtníku. Má asi 1,5 km , na ledu je asi 1 cm přimrzlého sněhu a hlavně na skate je to skoro dokonalé.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 26.2.2018 0:05
Veletín-Chlístov-louky-Busíny-Ounuz-Javorová skála-Chlístov-Veletín. Pěkná prošláplá stopa Veletín-Chlístov, tráva kouká minimálně.
Na chlístovských loukách v pravé stinné části natočeno několik dlouhých okruhů skůtrem na klasiku s pevnou stopou, paráda, díky!!! Stopa je protažena po příjezdové lesní silnici na Busíny (umydlené od aut), kde varianta odbočuje doprava strmě nahoru na louku, kde se napojí na cestu z Bezděkova (tam se zdá také prošláplá stopa) aby vyšla na Busínech. Tuto variantu nejezdit dolů, to je na sundání lyží ale nahoru se dalo v pohodě. Busíny-Ounuz stav jako v pátek, okruhy na Javorové skále horší, protože protála klasická stopa, kde koukala tráva, bruslení shruba stejný stav. Sjezd od Poštovny už také horší, vyplužená místa na šutry/větve, zadrhává. Zdálo se nově najeto rolbou z Ounuze k Bizonovi ale to tedy nic moc.
Příště bych jel Veletín-chlístovské okruhy, kde byly nejlepší podmínky a šance na jejich setrvání. Jasno, -7°C, 4 lidi
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.2.2018 19:41
Dnes jsme to zkusily od Dubu.Kromě straně
se srništěm to byllo moc pěkné.Sluníčko pŕekrylo mraz a uživalo si to i dost lidí.Objely jsme i vyslaplou stopou Homoli , tam už je to trochu hoší ale zato ty vyhledady stojí za to. Tak doufejme že to ješté par dni pujde. Proti Čertovu Bŕemeni to tu mame moc pěkne.Ale troška čerstveho sněhu by byla fajn.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 27.2.2018 9:18
V sobotu byla rolbou projetá dvojstopa - z Ounuzu na Libenice, chvílemi zdvižená radlice, hodně promáčklé, tráva, ale dojely/došly jsme do Borotína a zkratkou přes Pejšovu Lhotu dojely do Křivošína, kde jsme k našemu velkému údivu na tradičním místě objevily také rolbovou dvojstopu, pak raději sjezd k Nehonínu a lesem vlastní trasou po zbytcích sněhu na hráz Velké Kaplice a potom zpět vlastní trasou podél silnice na Chlum, vlevo poté vpravo. Ale velký díky za snahu vyrobit stopu rolbou! Kolem Křivošína jsme byly první uživatelky. Hodně trávy, ale klouzala.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.2.2018 14:33
pěžky ze Starého Podlesí srub na carvance a Tok.Sněhová pokrývka 15cm,dalo
by se běžkovat.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 25.2.2018 19:26
Na loukach pod Postovnou krasne projete stopy jen se k nim dostat.Lesem už je to dost těžke. Louky pod Busimy už skoro bez snéhu. Kupodivu i okruh nad sjezdovkou je dost
špatnej ten býva nejlepši.Asi už to brzo nebude k
tomu.Ale budme vdéčni za každy den.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2018 21:53
Chlistov – Businy – Ounuz – Poštovna – Chlistov:
Trochu náročnější „skikros“ než totéž ve Středu 21.2 (v pohodě, ale trochu trávy, krtinců, zmrzlin a šutrů). Ale:
1. na loukách mezi Chlistovem a Businy nově úplně super skútrem vyfrézované stopy (okruhy, malé okruhy, smyčky) – ta dobrá duše co to udělala, si zaslouží pochvalu a hlavně velký dík! Ten kdo to udělal, má super cit pro ideální stopu a krajinu! Děkujeme a pochvala za cit pro terén!
2. Nová zkratka z Chlistovských luk na Businy super!
3. Pod Businama dost odtáltý – možná lepší horem a chvlíli pěšky lesem…
4. Okruhy nad Ounuzem rolbou nové vyjetý – na letošní poměry skvélé!
Hospoda na Poštovně otevřena!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.2.2018 17:17
Praha v Obora Hvězda dnes už větší kolečko než 250m, pro začátečníky super a myslím, že si tam zajezdili super i zkušení.
Praha
Vloženo 24.2.2018 16:23
Dneska pekne svezeni Chlistov-Veletin, je tam proslapnuta stopa, snehu neni mnoho a obcas kouka trava. Lidi jezdili i smerem k Ounuzu.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.2.2018 17:44
V pátek 23.2. jsme nechali auto u ozdravovny „Brdy“ a vydali se po žluté na Třemšín. Sněhu málo, mezi stromy jen poprašek, tak se šlo bez lyží. Nahoře u křižovatky se zelenou z Teslínů by se dalo jet na běžkách po lesní cestě mezi stopami od pneu v prostředním pruhu (někdo to zkoušel) ale jinak dál 60% cesty s lyžemi v rukách. Tak to nemá cenu je tam vozit. Ale jinak tam bylo pěkně. Na Třemšíně a okolí také jen bez lyží. Jestli ještě něco nenapadne, tak je to tuto zimu konec.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.2.2018 22:59
Jsou sjizdne skoro všechny okruhy s trochou skromnosti.V lesnich usecich sem tam vykoukne vetev či kořen, nékde i kamen.Ale jsou i cesty ktere jsou od přatel zviřat a nepřatel nas béžkařů zaměrně zničené.Mnoho štěsti v zitřejšich zavodech všem učastníkům ale hlavně pořadatelum, kteři musi mit neuvéřitelnou trpélivost jak s počasim tak se spoluuživateli
Polanských lesů.
Nemyslim tim těžaře kteři se stopám vyhýbají co to jde.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 23.2.2018 18:48
Chlístov-Busíny-Ounuz-Javorová skála-Chlístov-hlavní silnice-Chlístov. Kolem Chlístova prošláplá celkem solidní stopa, až na vyjímky nekouká tráva. Zdá se projeto i na Veletín. Mezi odbočkou k Poštovně a Busíny u lesa zcela bez sněhu, ale objíždí se to stínem po druhé straně. Busíny objíždět normální cestou po louce, která je sice částečně travnatá ale lesem po značce je to ještě horší (pěšky). Les na Ounuz sjízdný. Na louce u cesty pak začíná pěkná najetá dvojstopa rolbou, která pokračuje na oba okruhy. Bohužel klasická stopa na dosti místech je tam protlačena až na hlínu, takže to tam bude tát/vymrzat. Na bruslení je to lepší, tam je větší vrstva sněhu. Sníh na stinných místech za lesíky drží ale na slunečných místech je to horší. Svezení bylo velmi pěkné ale obávám se, že jak je vidět hlína, tak to půjde dolů i při holomrazu. Cesta lesem od Poštovny na louky dobrá, rozhodně daleko lepší než varianta přes Busíny. Jasno, -3°C, 7 lidí za odpoledne.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.2.2018 14:54
Jak na Cunkově nevím, ale včera jsem ujel asi 20 km v prostoru mezi Polánkou a Vodicema, stopa bezproblémová, ve značné části strojově projetá. Viz mapa zde http://www.ospolanka.cz/trasy/#14/49.4575/14.8400
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.2.2018 7:58
Jeli jsme od Pilské nádrže po zelené směr Koruna. Pokud nepřipadne, nejezděte tam, je li vám skluznice milá.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 16.2.: Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem v okolí Orlova? Děkuji)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.2.2018 20:30
Chlistov – Businy – Ounuz – Poštovna – Chlistov:
Okolo Chlistova na letošní poměry luxus. Stopa lesem k Businám OK. Okolo Busin (vlevo od baráku lesem) trochu náročnější, ale sjízdné. Stoupání lesem na Ounuz kupodivu OK. Na loukách u Ounuzu skvělé. Hospoda u Poštovny zavřená. Cesta lesem od Poštovny přímo na chlistovské louky kupodivu v pohodě. Lyže ani jednou netrpěly! Potkal jsem 4 lyžaře .
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.2.2018 18:35
Ahoj,
dnes jsem jel od Bizona ke sjezdovce, k Businám- Chlistov- Veletín- zpět k Businám na rozcestí pod Businami a Bizon.
Stoupání od Bizona- prostředek louky nic moc, hodně vidět tráva, ale žádné krtiny. Kolem Ounuzu a sjezdovky na poměry sněhu skvělé svezení. Cesta k Chlistovu a Veletínu výborná. Okolo Chlistova občas zafoukaná stopa. Okolí Busin- louka pod Businami hodně odtátá, s opatrností lze projet, ale běžky trpí. Cesty lese dostatečně pokryté sněhem.
Viděno z auta- Cesta od Bizona k Libenicím se zdá sjízdná, ale místo slabá vrstva sněhu. Cesta od Libenic k Větrovu- zdála se být ve výborném stavu, nebyla v ní vidět tráva.
Resumé- doporučuji zajet, lepší podmínky asi už nebudou.
P.S.- nevít někdo kdy zas bude sněžit :D
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.2.2018 19:49
Tak dnes to bylo super. Sjizdne jsou snad vsechny trasy s trochou opatrnosti. Okruh za kostelem v Hartvikově je zase krásně bílej.Jen lidí
jsem
očekávala víc.
Tak ať to počasi vydrží i
přez vikend na
závody.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 20.2.2018 12:15
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.2.: Jak to vypadá aktuálně se stopami?) Včera dopoledne malý okruh Chlístov-Skalka-Bizon-Businy krása, mrazivo, azuro, sněhu na hranici sjízdnosti, ale dalo se.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.2.2018 19:23
Od Slaninské hájovny výše jakžtakž použitelné, od Pilské dále po zelené Bor, Pod Korunou... - nádhera a nikde ani noha.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.2.2018 18:14
Chlístov-Poštovna-Javorová Skála-Chlístov. Na loukách i lesem prošláplá stopa, krtince nekoukají. Nejlepší svezení na větším okruhu blíž k lanovce. Hospoda u Poštovny zavřená. Lehce pod nulou, zataženo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.2.2018 19:40
Sněhu sice není dost, ale na lyžování to stačí. Dnes v 18 hodin postupně mizely i holiny z dopoledne. Ti kteří si zítra ráno vyjedou, mohou zkusit okruhy nad sjezdovkou Monínec, rozsáhlé louky kolem Chlistova anebo kolem golfového resortu za Aleninou Lhotou.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.2.2018 17:34
Bohužel, ale sněhu zde není dostatek. Více informací na www.facebook.com/ceskasibir/ nebo z nedaleké meteorologické stanice Ješetice www.pocasijesetice.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 16.2.: Jak to vypadá se sněhem,bude se na víkend upravovat stopa?vypadá to že sněhu bude dost)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 15.2.2018 19:53
A pořad to jde! Neni to uplne idealni, ale s lyžema kameňačkama si to lyžař závislák užíva .Potkavám dennĕ stejne lidi , tak je
vsechny
zdravim.Omlouvam se za zradu , jedu na Šumavu a doufam že v přištim tydnu se ještě setkáme.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 15.2.2018 8:54
V Praze na Vypichu asi 250 m kolečko ve dvou stopách. Uprostřed na bruslení. Dělo stále zasněžuje. Příjemné svezení s možností převlečení a zázemím bufetu. Podle mě by bylo potřeba zasněžit co nejvíce (hlavně v noci) a okruh zvětšit. Odložení lyží a věcí na vlastní zodpovědnost. Parkování placené na modré zóně. Zájemců zatím přiměřeně.Kamera a další informace zde: http://www.skiparkpraha.cz/
Praha
Vloženo 15.2.2018 13:39
Ahoj, byl jsem vcera. Srovnani s lonskou chuchli, kde jsem byl minimalne 20 sam nebo s detmi:
-Okruh je maximalne 200m, spise mene, je to furt dokola, takze neustale nutno odslapovat, jak je to kratke.
-Snehu malo, max 20cm, samozrejme neni chyba provozovatele
-Parkovani je priserne, proti Chucli nesrovnatelne, je tam maximalne 10 mist, placenych.
-V chcucli jsem si zajezdil jak skate tak soupaz. Tady ne, je to maximalne na jezdeni s detmi.
-Nechapu jak je resene s vodou, to to bere z radu?

Jsem moc rad ze neco takoveho v Praze je, nechci byt zbytecne kriticky. Ale kdyz srovnam lonskou chuchli a toto, tak je to 2 urovne nize, bohuzel. Snad to mrznuti a vice snehu, alespon trochu vylepsi a prisiti rok zpet do chuchle, minimalne kvuli parkovani, zbytek organizator moc neovlivni:)
Praha
Vloženo 14.2.2018 18:44
Videoreport od Adama Ježka z konečně zprovozněného okruhu!
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/873207759517478/
Praha
Vloženo 12.2.2018 19:42
I dnes to šlo. Maly okruh
je pořad sjizdny. Zkusili
jsme i prez vysilač Baťkovy. Je to prujezdne ale jen pro odvážne. Myslim že zitra to take ješte
pujde.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 11.2.2018 18:33
Ješte pořad se to dalo.Odvažni naruzivci se staryma lyzema si chvalili.I bruslaři na okruhu za kostem bruslili, i kdyz se stopa uz trochu zelena, ale po ŕepce to klouze. V lese na malem okruhu semtam kaminky sem tam asfalt ale pŕi te letošni bidě jsme radi i za to. Mam strach že to bylo posledni lyžovacka v sezone. A treba ješte napadne. Každopadně diky i za tyto stopy.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 10.2.2018 14:51
Sníh na lyže není. Na loukách a cestách leží jen místy nesouvislý slabý poprašek. Je lepší si vzít trekingové boty a hole....
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2018 10:56
Jinak podle zpráv z dnešního dne, trasy nebudou strojově upravovány, takže je to na nás! pa Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2018 12:23
Včera jsem to zkusil z Cunkova na Javorovou Skálu. Sněhu málo, tak 5 cm, krtince, kamení a místy sfoukané, žádná pohoda.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 9.2.2018 10:51
Jeminkote, Pavle, nejsem tak blbá, abych soudila podle rok strarých fotek - www.hydronet.cz nebo www.webcams.cz - a máš to v reálném čase. pa Zůza

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.2.: Podle fotek to vypada sice fajn, ale ty fotky jsou z ledna minuleho roku. Byl někdo z vás v této oblasti běžkovat, resp. může někdo podat solidní zprávu o stavu sněhu, popř. běžeckých tras?

Díky)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2018 10:38
Ahoj bežkaři, ad Bohouš - podle fotek to vypadá dobře (Cunkov, Jistebnice), měli bychom lobovat za úpravu na víkend. Koneckonců, nějaký nadšenec vyrazil z Libenic i na té pocukrované trávě minulou neděli, má můj obdiv. Z
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 8.2.2018 8:02
Ahoj. Já bych se spíš chtěl zeptat jaké to tam je. Bude se tam v sobotu možné projet na běžkách. Děkuji
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 6.2.2018 22:01
Ahoj kamaradi
běžkaři . Byl někdo v Hatvikově po nedělni skromne nadilce? Rada
bych se tam podivala .Na fotkach to vypada dobře.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 9.2.2018 7:22
Hledal jsem poctive (Skalka, Pribram), ale snih nenasel..
(Odpověď na dotaz uživatele Bjela Hrabkova z 5.2.: Jaka je aktualni snehova situace v Brdech? Byl nekdo behem vikendu na bezkach? Jak bude za tyden?)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 27.1.2018 19:19
Nechtěli jsme nechat utéct možná poslední šanci na lyžování na Čertově Hrbatině. Zaparkovali jsme u Bizona, s dvojím sundaváním běžek na silnicích vyjeli na okruh za Ounuzí a kroužili a kroužili. Celkem hustá mlha, ale sníh je na 99% louky, rolbou projetá stopa je z 90% použitelná. Sníh mokrý, blíží se firnu, lepší než jme čekali. Do zítřka tam myslím přijatelný sníh vydrží.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2018 20:07
I na Českou Sibiř dorazila bohužel obleva. Místy leží ještě nějaký ten sníh, ale je to zledovatělé. Více informací ve skupině počasí na České Sibiři: www.facebook.com/ceskasibir/
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 26.1.2018 6:06
Potvrzuji vse, co pise Zdenek, ale celkem bez problemu jsme objeli cely okruh Libenice - Bizon - Jistebnice - Libenice. Je to pravda na bezky spis trojky nez dvojky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2018 23:22
Zdravím, dnes jsem na běžkách byl odpoledne. Chtěl jsem vyrážet z Libenic, ale tam se to moc nedalo, tak jsem vyrážel od první křižovatky, kde se stopa kříží se silnicí směrem k Bizonovi. Byla to docela bída, ale projet se to dalo. Od Bizona nahoru k Ounzu už to bylo se sněhem lepší a nahoře ho bylo relativně dost, takže počítám že zítra by se mělo od Bizona nechat vyrazit a nahoře by to sjízdné být mělo. Ale jak to povolilo a potom zmrzlo, tak je to dost ledovatý.

(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 25.1.: ahoj, pokud budete dnes někdo běžkovat, dejte prosím info, jak vypadají stopy. chtěl bych zítra taky vyběhnout, ale aby byl sníh. díky)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 25.1.2018 9:19
Vyjížděl jsem ze zastávky u Brtný na Ounuz. Občas krtince a místama led kolem Aleniny Lhoty k Cunkovu. Bylo to hodně měkký na bruslení. Stopa celkem šla, od Cunkova na Ounuz už bez krtinců. Celou cestu se dalo bruslit. Odjížděl jsem kolem půl 6 a byly 4 stupně.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2018 13:53
trasa Jistebnice-Libenice-Alenina Lhota-Jistebnice sjízdná
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 24.1.2018 11:36
Teslíny-Václavka-U sv. Jana-Praha-Na rovinách-Dolní Padrť-Horní Padrť-Klášter Teslíny-Břízkovec-Teslíny. I přes počínající oteplení dobré svezení. Lehké tání cca do 750mnm. Nad 800m v otevřeném prostoru kolem 30cm sněhu . Zatím se dalo jet i po pluhovaných cestách (Celá Teslínská..) nicméně tam už zanedlouho asi bude problém..Nejhorší úsek kolem sv. Jána (posyp kamínky pod sněhem). Kolem Padrtí sněhu méně(15-20cm) -
, ale větší část pouze vyjeté koleje - takže také zatím OK.
Trasa zde. https://mapy.cz/s/2lpD0
Část po lesních cestách mezi odbočkou z hlavní cesty u Sv. Jána - až křížení s el. vedením pod Prahou jsem čerstvě prošlápl v hlubokém sněhu. Stopa OK, krom jednoho přerušení tekoucí vodou..
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2018 16:00
JIstebnice-Křivošín a zpět, pěkná dvojstopa projetá rolbou, liduprázdno Na pláni lehce zafouklá jedna stopa. V JIstebnici se musí obejít pokračování na Cunov směrer k centru (soukromý pozemek nyní).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2018 21:20
Nástup z parkoviště Libenice cca 650mnm. 21.1.2018 cca 15 cm sněhu teplota lehce pod nulou snih na nule. Fialová máza nakonec dobrá. Občas prosakuje voda z luk do stopy, ale nic co by vadilo. Kolečko asi 17 km Libenice- Alenina Lhota-Jistebnice -Libenice. Hezký je úsek Lhota - Jistebnice. https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859709014200686/
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2018 20:24
Dík za bezva stopy, výbornou bramboračku U Bizona a kávu Na Poštovně.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2018 20:16
Přijeli jsem na parkoviště v Libenici 14.45 - právě se začala zvedat mlha a opar a trochu mrznout. Trasa super, krásná, U Bizona výborný čaj a v 16 před Jistebnicí vylezlo sluníčko- takže pohádková!!! Díky, krásný zážitek. Stopy krásně projeté a jen jednou za Jistebnicí na poli veliká kaluž.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2018 20:11
Teslíny - Nad Maráskem - Třemšín - Štěrbina -Teslíny - Nad Maráskem - Třemšín - Štěrbina - Voltuš - Rožmitál. 20 cm sněhu, nový sníh na starším podkladu, nahoře na Třemšíně i více, pod smrky méně, ale všude sjízdné. Dopoledne bylo těsně pod nulou a chumelilo, hodně se to lepilo, odpoledne paráda. Divoká příroda a hezké klasické stopy prošlápnuté od místních lyžařů. Místy podmáčený terén. Gps záznam první části trasy a fotky na https://strava.com/activities/1368607879
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2018 18:28
Z Orlova dnes všechny cesty krásně zasněžené, stopy i na bruslení. Problémem je parkování v Orlově, pozor - asi polovina parkoviště pod lesem označena zákazem zastavení, kvůli hydrantu v okolí, vůbec jsme si toho nevšimli a paní z okolní chaty volala policii... Stálo tam asi 20 aut. ☺️Nakonec to dopadlo bez pokuty, naštěstí.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2018 18:19
Dnes oblast Borotín-Libenice byla super. Čerstvý sníh, přes poledne lehce mokrý, na rodinou vyjížďku super.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2018 0:32
Jsou upraveny nasledující trasy: Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice a Sychrov-Borotín-Kostelec-Orlov-Sychrov. Panují zde velmi dobré podmínky. Podle nedaleké meteorologické stanice Ješetice zde leží 12 cm. Odpoledne a v noci opět sněžení. Jak se obléct? Sledujte aktuální počasí a předpověď na České Sibiři: www.pocasijesetice.cz nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři: https://facebook.com/ceskasibir/ Přeji Vám přijemný zážitek na běžkách na Čertově Břemeni!
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2018 20:49
Libenice-Cunkov-Ounuz-Cunkov-Libenice. Parada. Jen kolem Cunkova ve stope obcas voda a hlina. Ale nic hroznyho. Moc diky za udrzbu stop. Dnes paradni svezeni.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2018 18:22
Na níže uvedené trase bylo stále dost sněhu, na silnicích spíš led s tenkou vrstvou sněhu. Trasa ale není značená, takže dobrou mapu sebou, jinak se snadno ztratíte (jako my). V krásně, nejlepší část cesty vede přes hráz přehrady.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2018 18:19
Chlístov-Javorová skála-Cunkov-Na Skalce-Jistebnice-Na Skalce-Busíny-Chlístov.
U Chlístova prošláplá stopa v koleji od traktoru; od odbočky k Poštovně - Busíny - Na Skalce: projeto skutrem jedno nebo dvoj stopa, na loukách natočeny nějaké zmatené okruhy, před Busínama tradičně nic moc (nejhorší úsek); Na Skalce-Jistebnice: najeto rolbou ze začátku k silnici kolem lesíka, velmi pěkné; Cunkov na Ounuz a 2 okruhy nahoře je najeta stopa rolbou, také pěkné. Lesem od Poštovny-na chlístovské louky: vcelku OK, větvě víceméně pod sněhem.

Parkoviště u Chlístova překvapivě plné (cca 6 aut), lidí ve stopách málo, psi žádní

Zataženo, občasné dosněžování, lehce pod nulou, modrý vosk parádně držel
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2018 16:58
Móc pěkné, dopoledne z Jistebnice centimetřík sněhu v upravené stopě, skvělý odraz na modrý extráč, nahoře na "stadionu" na Javorové nádherný sníh, odpoledne už se stopa trochu mydlila, ale pořád pěkné svezení.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 20.1.2018 12:30
Trasa Libenice-Ounuz-Jistebnice naprosto perfektní - a nikde ani noha:)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2018 18:21
Aktuální informace od provozovatele:
V nejvýše položených místech našich tras došlo ke zlepšení a v dnešních odpoledních hodinách byla upravena trasa "Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice". Další trasy stále nelze upravit.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2018 16:58
V CHKO Brdy na Příbramsku (Kozičín, Orlov, Láz, Obecnice): krásných 20 cm sněhu! Běžkařaská stopa vyjetá, dnes jsem přidal další z Lázu na Skelnou huť, okolo Brdců k prameni Litavky. odrtud okolo Bílé skály zpět k Lázské nádrži a do Lázu.
Detailní info zde: http://www.objevbrdy.cz/snehove-zpravodajstvi-19-1.html
Brdy a Hřebeny
Vloženo 19.1.2018 16:09
Běžkařské trasy Čertovo břemeno - 19.01.2018

Běžkařské trasy se nebudou upravovat na nadcházející víkend. Z důvodů čtvrteční oblevy.

V současné době leží na České Sibiři 10 cm sněhu (Ješetice) a to podle informací provozovatele není dostatek na úpravu trasy.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir

(Odpověď na dotaz uživatele Mahy z 18.1.: Ahoj, dá se jezdit? upraveno/neupraveno, skate?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2018 16:31
(Odpověď na dotaz uživatele Václav z 18.1.: Ahoj,
dá se nějak jít na běžky v brdech kamkoliv?
děkuji.) Nejspíš zítra bude sníh mokrý, Teslíny (720m.n.m.) maj teď asi 13 cenťáků a do zítřka roztaje i nasněží takže bych s těmito hodnotami počítal i zítra. My se taky chystáme spíš s běžkami kameňačkami ale stejně se níž než 700 m.n.m. v lese neodvážíme.Na mýtině může být situace lepší. Nicméně situace se může nadále rychle měnit a vždy je potřeba nespoléhat se na více než 12 hod. staré info...
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2018 21:17
Jel jsem po D1 a Všechromy ráno pohled z auta jen poprašek. Nemyslím, že Ondřejov, i když je výš, by na tom byl dramaticky lépe. Také jsem byl zvědav... Větrný Jeníkov na tom byl výrazně lépe :-)
Ladův kraj
Vloženo 30.12.2017 23:23
Louky a polní cesty v okolí Tehova dnes dopoledne sjízdné. Nebyly to sice Jizerky, ale lyže téměř bez poskvrny. Bohužel po večerním dešti a oteplení bude po sněhu.
Ladův kraj
Vloženo 30.12.2017 15:23
V okoli Chlístova málo sněhu. Tráva a hlína brousí skluznici.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.12.2017 15:52
Pohledem z rozhledny Máminka bylo jasné, že sníh v Brdech prostě není. Dopadová plocha Tok nemá ani náznak bílé barvy, webkamera ABS Brdy na chmi.cz ukazuje jen zbytky sněhu v lese a automatické měření sněhu v Teslínech je holé už dva dny.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.12.2017 9:18
Kladno - cyklostezka u Lapáku
Napadlo cca 10 cm, což se lyží sjede na pár mm. Na cyklostezce pár dobrých úseků, ale také úseky s kamínky. Mimo cyklostezku se jede hodně po trávě, ale jde to. První sklouznutí na Kladně v sezóně. :-)
Střední Čechy
Vloženo 17.12.2017 23:10
Odpolední vánice mne zlákala na večerní výběh na superkameňačkách po loukách u soutoku Botiče a Pitkovického potoka. Dalo se. Nakonec jsem nakroužil 5,5km po trávě a mezi krtinci na 3cm sněhového poprašku.
Praha
Vloženo 8.12.2017 7:21
Tak v Brdech na místo sněhu dnes vydatně prší. Sníh ne a ne přijít :-( Včera (četvrtek) v Brdech jasno, nad 700 m poprašek, bílo. Ale Příbram měla +5°C. Tak snad nejvyšší nadělí na Vánoční svátky! SKOL!
Pokud by ještě někdo hledal inspiraci, pak další "Telegrafní trasa" je tady:
http://www.objevbrdy.cz/telegrafni-cesta-2-nase-bezkarska-trasa-pro-sezonu-2017-2018-mapa-uvnitr.html
Brdy a Hřebeny
Vloženo 6.12.2017 22:21
Jezdil jsem asi hodinku po loukách u Ounuzu pod Javoří skálou. Najel jsem 5x okruh dlouhý cca 1.5km, takže se člověk i celkem pěkně sveze. Tráva a krtince občas přeleští skluznici. Drží se tam odhadem 5cm souvislého sněhu bez podkladu. Mimo louky a kdekoliv níž se nedá.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.12.2017 18:31
Sjezdovku jsem vyšlapal nahoru (ta je uměle vysněžená), na louce mezi Ounuzem a Javorovou skálou je pár cm sněhu ale bez základu, mezi krtinami se ale dalo najet asi kilometrové kolečko. Na kameňačky a první projetí to šlo. A pak zase po sjezdovce dolů.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 27.11.2017 10:15
Ahoj všem,
co nevidět opět v Brdech nasněží. I letos se podařilo v CHKO Brdy "dojednat" nějaké úlevy, aby se všude nesypal kamínek, neplužilo se na holý asfalt, nerozhazovalo se větvoví. Poučeni z loňské sezóny tak připravujeme vlastní mapky a doporučené cesty po nejhezčích místech v Brdech.
1. běžkařská trasa vede v okolí brdského Kloboučku:
objevbrdy.cz/kloboucska-osmicka-1-nase-bezkarska-trasa-mapa-uvnitr.html
Brdy a Hřebeny

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy