Jeseníky – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jeseníky ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jeseníky - aktuální zprávy

Vloženo 9.4.2013 23:12
Dnes jsem se rozloučil s letošní dlouhou běžkařskou sezónou. Jel jsem v turistické stopě z Hvězdy na Rannou a dál po loukách na Rudnou pod Pradědem. Zde jsem překvapivě narazil na stopu od skútru. Ta byla místy (hlavně při krajích lesa) ještě v dobrém stavu a dala se využít. Pokračoval jsem bruslením po pláních na Břidličnou a přes albrechtické pastviny na Ondřejov a do Rýmařova. Ač bylo lehce nad nulou, krusta vydržela tvrdá po celou dobu, také díky zamračené obloze. Ve stopě to na lehce natátém firnu drželo i bez stoupacího vosku. Trasa tady: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=slcrbkoaeyfnvlny
Hrubý Jeseník
Vloženo 8.4.2013 21:26
Hvězda - Kapitánská - Alfrédka - Rýmařov

Téměř ideální podmínky. Pevné a rychlé vymrzlé stopy, žádný led nebo břečka. Rolbou projeta i Kapitánská. Od Žlutého potoka na Žďárský potok "jen" turistická stopa, pak kolem Ptáčníka "oranisko". Ze Staré Vsi opět strojovka až do Rýmařova. Tahle část už ovlivněna výkyvy teplot, ale v našem směru to na soupaže pěkně odsýpalo.
Parádní závěr sezóny
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.4.2013 19:02
Jeli jsme z Ramzové přes Petříkov na Smrk a pak přes Lesní bar do Horní Lipové. Všude spousta sněhu, Petříkovem se v pohodě dalo projet na běžkách. Překvapivě z Petříkova až na Smrk byla vyfrézovaná stopa, asi staršího data, ale pořád dobrá. Ze Smrku byla čerstvě vyfrézovaná stopa až do Lesního baru. Tam jsme zjistili, že to v pátek projeli a že se o to stará provozovatel Lesního baru. A pak jsme sjeli do Horní LIpové. Celkově musím říct, že sníh byl naprosto super, krásně měkký, žádná ledová krusta, žádná ledovka, ieální podmínky na běžkování.
Rychlebské hory
Vloženo 6.4.2013 19:14
Domašov -Pohořany dostatek sněhu a žádné přenášení. Z Pohořan na Sv.Kopeček jsem sjel první sjezd a sněhu prudce ubývalo, tak jsem se vrátil. Ideální podmínky by byly v lese kolem Jedové, ale tam hlavní cestu rozjezdila čtyřkolka 3M1524 . Odpoledne sníh změkl, ale podmínky byly nad očekávání dobré. Bylo však velmi málo běžkařů a tak stopa na polích nebyla moc zřetelná. Doporučuji jet vlakem do Domašova a zde i skončit cestu. Vlaky jely na čas a byly vzorně čisté a příjemně vytopené. Masňák v Jívové otevřen a vaří. V Domašově i o víkendu jsou dopoledne otevřeny potraviny.
Nízký Jeseník
Vloženo 5.4.2013 19:48
Dnešek jsem pojal jako rozloučení s běžkováním na Šternbersku. Vzhledem k podmínkám jsem šel bruslit. Jel jsem z Lipiny na Oldřichovský kopec, dále na Těšíkov, kolem Slunečné na louku nad Kyselkou, pak kolem vrtulí do Loděnice, zpět na Dvorce, k Modré studánce a kolem Břízek přes Prabábu domů. Podmínky nečekaně skvělé obzvlášť na Těšíkovsku. Firnová krusta držela, parádně se odráželo a až na úsek kolem vrtulí byly pláně rovné bez muld a zámětů. Použitelné jsou stále i stopy kolem Modré studánky. Teplota se držela kolem nuly, padala mlha, která ve vyšších polohách namrzala. Kdyby mi někdo řekl, že si takhle zajezdím 5.dubna, asi bych ho poslal k psychiatrovi :-)
Nízký Jeseník
Vloženo 4.4.2013 20:19
Lipina - Jezírko - kolem Modré studánky a zpět

Vzhledem k datu super lyžování. Kolem 600 mnm stále 20-40 cm. Louky sfoukané, ale tvrdé - dá se bruslit, místy i klasika. V lese, tam kde zůstaly stopy po řádění čtyřkolek, je svezení slušné. Nižší partie kolem Břízek a Prabába jsou už v horším stavu - jen na bruslení a málo sněhu. Škoda, že teploty už nejsou ideální. Sníh během dne měkne a dole rychle odtává. Jedno z posledních lyžování u nás.
Nízký Jeseník
Vloženo 1.4.2013 14:13
Velikonoční běžkování kolem Modré studánky. Tolik sněhu jsem v těchhle končinách viděl naposledy v roce 2006 a to rozhodně nebylo 1. dubna! Na loukách půl metru, na lesních cestách 20-40 cm. Ráno vlhký prašan, postupně vatovatěl, především na otevřených prostranstvích. V lese ve stínu byla kvalita slušná. Kolem poledne všechny stopy rozjezdily čtyřkolky. Ať žije demokracie!
Nízký Jeseník
Vloženo 2.4.2013 10:40
O víkendu na Paprsku pěkně nasněžilo, bohužel Chata má celý duben zavřeno a stopy již nebudou upravovat :-( naposledy byly projeté stopy v pondělí ráno (magistrála + malý Šengen). Po nedělním sněžení sjou osttaní okruhy hodně zapadané, na SKATE nepřichází v úvahu na klasiku jedině turistika ve vlastních stopách (taky to má své kouzlo :))
Rychlebské hory
Vloženo 30.3.2013 20:42
Hvězda - Vrbno - Anenský vrch a zpět po žluté na Hvězdu

Všude perfektně najeté stopy rolbou, které v některých úsecích doplňují stopy od skútru, takže člověk se může vyřádit dosyta. Sníh ráno zmrzlý, po desáté hodině (hlavně na slunci) rychle měkl. Vzhledem k malému počtu běžkařů ale zůstávaly stopy stále v dobrém stavu. Červený speciál držel na všech typech sněhu. Parádní velikonoční běžkování.
Hrubý Jeseník
Vloženo 30.3.2013 19:49
Dnes jsme si vyjeli z Moravského Berouna až po Pohořany,sněhu je pořád dostatek,a i stopa je kvalitní na to jaké bylo dnes teplo,,sníh cca 10-25cm
Určitě doporučuju Olomoučákům,pokud zítra napadne tak třeba až po Kopeček:))
Nízký Jeseník
Vloženo 23.3.2013 22:18
Dnes jsme se vydali do vrbenské části Jeseníků viz.: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=exulzcgcwyacprah . V úseku po modré TZ na Malou Hvězdu a dál na Vrbno stopa zřejmě ze včerejška nebo čtvrtka s čerstvými asi 5 cm prašanu (od Malé hvězdy už projeto běžkaři). Jelo se poměrně slušně. Traverz nad Vrbnem bez úpravy po cestě projeté lesní technikou (ale ne proplužené), později opět zasněžená stopa od rolby. Za sjezdovkou po červené TZ čerstvá luxusní stopa na Anenský vrch a také na Malou Hvězdu (žlutá spojovačka neprojeta). Bohužel část téhle nové stopy v délce asi 2 km (od rozcestí na Malou hvězdu směr Anenský vrch zničil bezohledný řidič terénního vozu. Pokračovali jsme po kvůli těžbě uzavřené cestě na Suchou Rudnou. Tenhle úsek nebyl projet ani běžkaři a nedoporučuji tudy jet, jelikož se lyže zakousávaly do prolamující se krusty. Taky se muselo kousek jet po proplužené cestě, kde lezl asfalt a občas kameny.Ze Suché Rudné opět předvíkendová stopa projetá běžkaři. Pod Železným vrchem jsme se napojili na Karlovskou stopu, bohužel bez úpravy (a zřejmě se už letos tahle strana upravovat nebude). Dalo se ale jet v turistické stopě nebo bruslit po zmrzlé pláni. Takhle jsem dojel až do Morávky ke kostelu. Celý den překvapivě slunečno a mrazivo, přesto na slunci místy sníh měkl a kašovatěl. Modrý extra držel lépe ve starší stopě s prašanem a ve stínu, v umydlených úsecích to střílelo. Několik míst zafoukáno, ale šlo jen o zlomek z celé trasy. Sněhu všude dost, odhadem tak 20-40 cm.
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.3.2013 22:26
Dnes jsem zariskoval a zajel autobusem do Dvorců, odkud jsem pokračoval na Guntramovice, Rejchartické pláně, Starou Libavou a dál na Šternberk. Výška sněhu i teplota byly na hraně, ale nakonec to dobře dopadlo. Trochu krkolomné to bylo v první části, kdy se jelo hodně po oranici, ale dalo se mezi tím nějak prokličkovat. Nejméně sněhu bylo ve sjezdu do Domašova, ale přenášet jsem nemusel nikde. Co jsem se díval, tak sněhu jakž takž dost i směrem k Jívové, tak předpokládám, že to bude sjízdné až do Pohořan. Celou dobu foukal studený severák, teplota se držela lehce pod nulou. Na klasiku ve stopě už to letos v těchhle končinách nemá smysl, ale na bruslení by podmínky mohly vydržet ještě celý příští týden. Trasa je tady: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=ijhnaxraudapnsfp
Nízký Jeseník
Vloženo 22.3.2013 12:42
díky moc
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.3.2013 10:55
Ještě jednou přeposílám odpověď adresovanou fachmanovi (řadí se to chronologicky podle toho, jaké člověk vyplní datum poslední návštěvy): Jak jsem psala - kolem Králičáku sněhu mraky. Byla jsem tam sice minulou neděli, nicméně Horská služba Jeseníky hlásí 27 cm nového sněhu během posledních dnů (vyhlásili kvůli tomu i lavinovou 3).
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.3.2013 8:47
prosím, připadl nějaký sníh během posledního týdne? díky :)
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.3.2013 10:53
Jak jsem psala - kolem Králičáku sněhu mraky. Byla jsem tam sice minulou neděli, nicméně Horská služba Jeseníky hlásí 27 cm nového sněhu během posledních dnů (vyhlásili kvůli tomu i lavinovou 3).
Hrubý Jeseník
Vloženo 18.3.2013 8:24
Na cestách kolem Králičáku ve výšce kolem 1000 m n.m. vynikající sněhové podmínky. Stopy upravené, i když asi ne čerstvě, ale těžko soudit, sněžilo a hodně foukalo, takže mohly rychle zapadat novým sněhem. Krásný prašan na tvrdším podkladu i na samotném Králičáku, takže sjezdy se daly ukočírovat. My jsme sice byli pěšo (resp. na sněžnicích), ale běžkařů byla spousta a pochvalovali si to. Je ale potřeba za sněhem vylézt opravdu až do těch cca 1000 m, v Dolní Moravě už je toho pomálu.
Králický Sněžník
Vloženo 17.3.2013 21:52
Dnes jsme jeli z Hvězdy přes Alfrédku a Žďárský potok do Rýmařova. Na zmrzlý podklad připadlo 5-10 cm prašanu (v okolí Rýmařova jen asi 1-2 cm). Z Hvězdy po Kapitánské do Karlova stopa jen od lyžařů - místy pěkná místy hrbolatá. Jízda ale překvapivě příjemná, jak nahoru tak dolů. Pozor ale v úseku od Vápenné do Karlova, kde je jedno místo bez sněhu, pouze makadam - bohužel ve sjezdu, nedalo se už vyhnout. Z Karlova od vodárny na Mravencovku ledovaté a špinavé, od Mravencovky výrazně lepší - rolba zřejmě projela v pátek. Na klasiku to přesto smekalo, bruslení lepší, ale úzké - levá lyže se zařezává do sněhu. Od Malého kotle na Alfrédku a dál k Zeleným kamenům dobré na klasiku a ještě lepší na bruslení. Příjemný sjezd ke Žlutému potoku, odkud pokračovala slušná stopa až na Žďárský potok. Severní strana Ptáčníku jakž takž, ale jižní téměř bez sněhu - kličkování mezi trávou. K Javoru zase lepší, ale přes Janovický les hrůza - jen led, jehličí a klacky. Dál na loukách už zase o trochu lepší. Dvakrát jsme pár metrů přenášeli a sem tam objížděli stopu, ale nakonec dojeli až do Rýmařova. Celkově vzhledem k datu a počasí (mrazivo, slunečno) ještě slušný výlet až na úsek Žďárský potok - Rýmařov, který je jen pro otrlé a rozhodně na kamenačky.
Z pondělí na úterý se čekají intenzivní srážky, tak uvidíme, jestli budou dešťové nebo sněhové.
Hrubý Jeseník
Vloženo 13.3.2013 16:40
Včera 11.3. jsem jeli z Horní Orlice (rozcestí) ke sv. Trojici a zpět bylo to hodně umrzlé, místy jehličí, "ale ještě se dalo " spíše pro méně náročné leč zkušené. Sjezdy byly nebezpečené. Od Sv. Trojice spíše po žluté (vrchní stopě) zelená (dolní) byla už dost špatná.
Králický Sněžník
Vloženo 10.3.2013 8:52
Dnes se po 25 letech jede Jesenická 70 na trase Skřítek - Alfrédka - Ovčárna - Švýcárna - Červenhorské sedlo a zpět. Celá trasa až na cca 1,5km dlouhý úsek je upravena (pro klasickou techniku), což snad znamená, že jsou upravena i některá místa, kde se běžně neupravuje. Závodu se účastní včetně kratšího závodu na 40km okolo 200 závodníků, po jejich projetí by snad stopy mohly vydržet ve slušném stavu. Mapa trasy je na www.jesenicka70.cz
Hrubý Jeseník
Vloženo 4.3.2013 22:14
Podhůří Hrubého Jeseníku

Stále výborné podmínky na bruslení po zmrzlých pláních. K tomu parádní počasí, takže to nemělo chybu. Celkem jsem potkal 5 běžkařů a 4 pěšáky.
Trasa tady: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=mgqmgxvlcjlvxshp

Jinak na Nové Vsi luxusně najeté okruhy na loukách kolem stadionku.
Hrubý Jeseník
Vloženo 4.3.2013 20:34
Hedeč - Severomoravská chata. Na loukách kolem rozhledny Val přemrzlé, (dá se jet mimo stopu volně po loukách), v lesích kolem Jeřábu parádní upravené stopy. Pokud Vás už nebaví davy na Pěticestí nebo Sucháku, určitě vyražte. Ta pohoda a klid za to stojí.
Králický Sněžník
Vloženo 4.3.2013 20:12
Hedeč - Severomoravská chata. Na loukách kolem rozhledny Val přemrzlé, (dá se jet mimo stopu volně po loukách), v lesích kolem Jeřábu parádní upravené stopy. Pokud Vás už nebaví davy na Pěticestí nebo Sucháku, určitě vyražte. Ta pohoda a klid za to stojí.
Králický Sněžník
Vloženo 4.3.2013 6:50
ČHS-Petrovka-Kamzík upraveno rolbou, sněhu dost, přemrzlý, rolbou je projeta i červená hřebenovka ze Švýcárny na ČHS, okruh Pekárka není upraven, jen stopa od lyžařů.
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.3.2013 20:17
Pláně Nízkého Jeseníku

Dnes netradičně bruslení po zmrzlých pláních Nízkého Jeseníku. Podmínky exkluzivní, obzvlášť první úsek Z Ondřejova do Stránského. Slunečno, téměř bezvětří. Sněhu někde dost, někde tak tak, ale souvislá pokrývka je až do Dálova. Pak už se objevovaly odtáté fleky nicméně dojet lze bez problémů až pod Oldřichovský kopec. Poslední kilometr už byl kličkováním mezi trávou. Sníh vydržel krásně zmrzlý až do 11 hodin a i potom se bruslilo stále slušně vyjma poslední dva kilometry. Podmínky by měly vydržet do úterý.

Trasa: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=zxzjlpidcipyhqca
Nízký Jeseník
Vloženo 2.3.2013 17:44
v 8 ráno mínus5, Skřítek-Pod ztr kameny-Alfrédka upraveno rolbou, sníh je přemrzlý. Sjezd Alfrédka-Mravencovka na lyžích bez hran tak tak, jede to fakt rychle. stopy z Mravencovky na Karlov vypadaly dost ledově a špinavě. výstup zpět na Alfrédku přes "pod Maým kotlem" upraveno. Z Mravenčího sedla upraven okruh kolem Ostružné a taky z sedla odbočuje stopa rolbou směr Jelení studánka, ale končí cca po 1 km, pak je potřeba se napojit na klasickou cestu na Studánku, od ní po hřebeni stopa od lyžařů je, ale pohodl nější je jet bokem kdekoli po hřebeni - je to umrzlé, vynikajicí podmínky až po Ztracené kameny. v 15 hod na Skřítku plus2. sněhu všude na této trase dost.
Hrubý Jeseník
Vloženo 28.2.2013 22:17
Stará Ves - Alfrédka - Avalanche

Obleva minulých dnů a následné noční mrazy udělaly se stopami své. Ze Staré Vsi na Žďárský potok a ke Škaredé jedli stopa vyloženě ledová - vše na ruce. Dál už to trochu bralo, od Žlutého potoka projela rolba - stopa nebyla tak ledová, ale vzhledem ke sklonu se stejně nedalo skoro odrazit. Od Zelených kamenů k Alfrédce, okruh kolem Ostružné a dál na Mravencovku podmínky mnohem lepší, na klasiku slušné a na bruslení vynikající. Dál na Novou Ves už hodně umydlené, k Avalanchi neprojeto, tak jsme sjeli nadivoko po loukách. Závěr v už hodně rozbředlém sněhu byl docela brutus. Jinak stopy v lesních partiích ještě relativně čisté. Sněhu dostatek i v nižších polohách. Souvislá sněhová pokrývka je i ve výškách kolem 600 metrů.
Krásný slunečný bezvětrný den. Vyrazit se rozhodně vyplatilo.
Hrubý Jeseník
Vloženo 24.2.2013 8:45
Jivova: Stopa zatim nevim jak vypada.Jsou tu ale 2°C plus.Snih hodne mokry.Do Pohoran to urcite jeste pujde,ale az na Kopecek netusim.
Nízký Jeseník
Vloženo 24.2.2013 0:03
Dnes Moravský Beroun-Jívová-Pohořany-Kopeček-Samotišky. Silné sněžení, stopy rychle rozfoukával vítr, až na Pohořany se ale jelo dobře, sníh nelepil. Potom už hodně mokrý, na Kopečku odtával.
Nízký Jeseník
Vloženo 23.2.2013 22:21
Okolí Pohořan: sníh cca 20 cm, na loukách lehce zfoukanej. Stopy jsou. V 17 hod. nahoře kolem +1°C. Snad to do zítra vydrží;)
Nízký Jeseník
Vloženo 23.2.2013 17:55
Napíše někdo, jak to vypadá na trase DOmašov - Jívová- Pohořany - Kopeček?
Nízký Jeseník
Vloženo 23.2.2013 16:58
Dnes projeto-Ovčárna-Švýcárna-Kouty nad Desnou(k lanovce)-teplota -8,silný vítr,husté sněžení-stopy projeté od běžkařu,ale během chvíle zafoukány,takže strojově upravit bez významu.Okruh kolem hotelu Kurzovní chata nesjízdný-zafoukáno.Celkem 17km.
Nízký Jeseník
Vloženo 23.2.2013 16:17
Gabča, vloženo 23.2.2013 9:36:
Gabčo napiš ještě večer jak to tam vypadá. Dnes hodně sněžilo, zítra bych zkusil klasiku z Domašova přes Jívovou na Svatý Kopeček.
Dá se to?
Nízký Jeseník
Vloženo 23.2.2013 9:36
Jívová: Sněží, teplota -4 °C, sníh krásný, jen ten vítr je celkem nepříjemný. Snad se troch uklidní.
Nízký Jeseník
Vloženo 21.2.2013 14:05
Lipina - Dálov

Parádní podmínky kolem Modré studánky. Stopy přimrzly a zrychlily, sníh prachový s mírnou vrstvou námrazy. Do toho zasvítilo sluníčko, takže den jako z pohádky. V našich končinách určitě nejlepší lyžování letošní zimy. Škoda, že to zítra vítr smete a v neděli do toho zaprší... takže možná poslední lyžovačka ve stopách u nás :(.
Nízký Jeseník
Vloženo 20.2.2013 15:37
Lipina - Dálov

Kolem Modré studánky projety všechny cesty. Připadlo 5-15 cm sněhu. Celkově je asi 15-30 cm, v některých místech i více. Pod 500 metrů sněhu mnohem méně, zatím ale sjízdné až do Šternberka. Sníh ráno prachový, později těžkl, vatovatěl a lepil (hlavně na loukách). Na Prabábě sníh spíš umydlený, takže rychlejší, než nahoře. Jinak krásný zimní den, ráno dokonce po asi dvou týdnech vysvitlo sluníčko. Zítra to bude na běžky dobré.
Nízký Jeseník
Vloženo 18.2.2013 23:10
Hvězda - Malá hvězda - Anenský vrch - Hřeben - Rudná pod Pradědem - Avelanche

Stopy od rolby nebo skútru. V úsecích Hvězda - Malá hvězda, Malá hvězda - Hřeben - Raná - Rudná p. P. stopa kvalitní, Malá hvězda - Anenský vrch spíš průměrná. Tady šlo ale využít stop od skútru v dobré kvalitě, které kopírovaly závěrečný úsek na Anenský vrch. Z Rudné přes Čertův vrch ke ski areálu bez stopy. Avizovaná úprava skútrem vůbec neodpovídá skutečnosti! Jinak velmi podařený výlet. Závěr jsme sjeli k Avelanche po sjezdovce. Teplota lehce pod nulou, ke konci kolem nuly (sníh měkl).

Trasa: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=htieafhgqwdzxoen
Hrubý Jeseník
Vloženo 17.2.2013 18:39
Skritek - Hvezda, dvojstopa plus skate, Hvezda - Rabstejn najeta dvojstopa. Z Rabstejna na Skritek po modre az do sedla bohuzel prohrnuto pluhem, bez stopy, ale na skate dobry. Ze Sedla na Skritek najeta stopa. Teplota kolem -1st, podminky perfektni... 1cm vlhky prasan.
Hrubý Jeseník
Vloženo 16.2.2013 15:19
Včera tj. 15.2. bylo už na Vésce a na Pohořany dost trávy a krtin..dnes už se dalo z Radíkova na Pohořany jen stěží..mlha a taje, stopy na Vésce nejsou..
Stopa těžká, spíš už na klistry :(
Nízký Jeseník
Vloženo 16.2.2013 14:38
Zbyněk: Taky jsem to nevěděla. V pátek jsem to zjistiůa díky olomouckému deníku. Chtěla jsem tam vyrazit dneska, ale na té stránce byla aktualizace z 15.2, že stopy nejsou upraveny. Navíc byla pěkná mlha. Snad bude ještě příležitost.
Nízký Jeseník
Vloženo 16.2.2013 11:33
Gabča:
Docela dobré stránky. Vůbec jsem netušil, že se na golfu dělají strojové stopy. Jel ty okruhy už někdo?
Nízký Jeseník
Vloženo 16.2.2013 9:28
Snad ty okruhy na golfáču ještě využijem.
http://radikov.cisarska-pevnost.cz/w3/
Nízký Jeseník
Vloženo 15.2.2013 19:23
Dnes sice skoro bezvětří, ale podmínky špatné už od rána. Sníh, pokud ho nesfoukl vítr včera, dobrý tak na stavění sněhuláků. Zkusil jsem opravit okruh ze včerejška, ale slušná stopa se v těchhle podmínkách prakticky nedá vyjet. Alespoň je člověk na čerstvém vzduchu :-). Dole sníh rychle taje, pokud nezačne mrznout tak se s takovou za dva dny nebude pod 500 metrů už dát lyžovat.
Nízký Jeseník
Vloženo 14.2.2013 14:34
Lipina - Oldřichovský kopec
Dnes silný vítr. Louky smeteny na krustu, stopa se jen obtížně vyjíždí a na návětrných místech hned zafoukává. Alespoň teplota dnes o malinko nižší, takže sníh rychlejší, než včera.
Nízký Jeseník
Vloženo 13.2.2013 19:28
Po celodenním sněžení jsem neodolal a vyrazil z Nových Dvorců. Sníh zpočátku spíš prachový se k poledni měnil na vatový, začalo to lepit a komfort jízdy se hodně zhoršil. Ráno ale stopa docela dobrá. Kvalita stopy odpovídá podmínkám a mnohde hodně nerovnému podkladu. Celý den drobně sněžilo. Výška sněhu 15-20 cm v okolí Modré Studánky, pod 500 metrů asi polovina, navíc chybí podklad = jde lyžovat jen na loukách.
Nízký Jeseník
Vloženo 9.2.2013 23:00
Na zmrzlém podkladu připadlo pár cm prašanu. Hvězda - Kapitánská upraveno, od rozcestí nad Vápennou do Karlova starší stopa, pak od vodárny na Mravencovku a Novou Ves opět čerstvá stopa. Z Nové na Starou Ves se letos neupravuje, sjeli jsme po loukách víceméně v prašanu ke hřbitovu - příjemné zpestření. Následně jsme vyzkoušeli novou propojku na Kamennou horu. Krásná stopa vede po loukách k rozcestí Pod Výhledy. Dál jsme pokračovali na Stříbrné hory až do Rýmařova. Až na úsek Skály - nad Hornoměstskou zatáčkou opět čerstvě upravená stopa. Zataženo, skoro bezvětří (v závěru trochu silnější vítr cca 4 m/s), až na část kolem Mravencovky a Nové Vsi jen pár lidí. Trasa je tady: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=ufbsctpureasppjw
Ještě čtvrteční trasa: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cncppipwgsssxqsd
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.2.2013 20:52
Dnes projeto Karlov-Mravencovka-Alfrédka(2stopy,bruslení)-Jelení studánka-Vysoká hole-Ovčárna(projeto běžkaři)-Ovčárna-švýcárna-Kouty nad Desnou(2stopy,bruslení)-super sjezd z Kamzíku do Koutu k lanovce-7km.Celkem 32km.
Hrubý Jeseník
Vloženo 9.2.2013 20:31
Dnes projeto Karlov-Mravencovka-Alfrédka(rolbou 2 stopy,prostředek bruslení)-Jelení studánka-Vysoká hole-Ovčárna(projeto běžkaři)-Ovčárna-švýcárna-Kouty nad Desnou(klasicky projeto rolbou-2stopy,bruslení) celkem 32km
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.2.2013 16:48
Dnes jsme projeli stopy v okolí Rýmařova a Horního Města. Začátek z Rýmařova na Starou Ves byl trochu nešťastný, hlavně v Janovickém lese hodně ledovaté a stopa (pokud nějaká byla) velmi mělká. Kolem Ptáčníka už stopa o level lepší a ještě pěknější od Výhledů přes Kamennou horu na Horní Město . Slušné svezení bylo i dál na Skály a po loukách nad Stráleckým údolím zpět do Rýmařova. Teplota lehce pod nulou, bezvětří. Nepotkali jsme živou duši. O stopy se tu starají příkladně a určitě se sem rád vrátím, přesto mám dvě výhrady:

1. od Žďárského potoka po zelené TZ na Výhledy jako tradičně cesta proplužená lesáky, tentokrát až na asfalt - je to o zničení skluznice. Ptám se teda, nedal by se tenhle úsek vést jinudy? I na lyžařské mapě je to zakresleno trochu jinak.

2. ze Skal do Rýmařova není v místě nad Hornoměstskou zatáčkou propojená stopa, zato je stopa nesmyslně svedena k silnici k lyžařskému areálu, kde končí - jde o asi 0,5 km.
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2013 16:55
Z Videlského sedla po modré k vodopádům absolutně žádná stopa, sám jsem ji musel prošlápnout. To samé ze sedla směrem na Rejvíz. Hrůza. Zkusili jsme i ostatní avízované běžecké stopy v okolí, ale NIKDE nebyl ani náznak nějaké úpravy. Zřejmě jediná běžecká stopa v okolí je Jesenická magistrála. Ta byla fajn. Prostě - Jeseníky na běžky = dobrovolná sebevražda. Už nikdy.
Hrubý Jeseník
Vloženo 3.2.2013 12:33
Dnes jsem byl omrknout situaci na Těšíkovsku. Obleva nám se sněhem pěkně zamávala. Pod 550 metrů prakticky bez sněhu, výš napůl sníh napůl tráva, v lese spíš led. Mezi remízky a při okraji lesa ještě souvislá vrstva firnu 5-10 cm. Pokud nenapadne alespoň 10 cm, tak nemá cenu na běžky vyrážet.
Nízký Jeseník
Vloženo 2.2.2013 17:21
z ČHS na Petrovku upraveno rolbou, do Koutů upraveno rolbou a na tom 3 cm prašanu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 1.2.2013 0:24
Muze prosim nekdo poradit, kde by se dalo v okoli obce Jesenik na skate? Pripadne tip na nejakou trasu/okruh. Do tehle oblasti bohuzel casto nejezdim ... diky moc.
Hrubý Jeseník
Vloženo 29.1.2013 18:45
Projel jsem stopy ze včerejška. Louky zafoukané, v lese pěkné poježdění. Cca 1 km poničil skútr. Teplota ráno lehce pod nulou, později začal sníh vlhnout, drobně sněžilo, takže to trochu lepilo. Nad Šternberkem už sníh těžký a mokrý. Je ho ale celkem dost, tak doufejme, že něco z toho vydrží po oblevě jako základ.
Nízký Jeseník
Vloženo 29.1.2013 11:32
Dotaz k oblasti Jeseníku a Rejvízu: Jsou tam vhodné běžkařské trasy - tzn. aby nebyly nahoru, dolu? Díky moc.
Nízký Jeseník
Vloženo 28.1.2013 13:56
Po nočním sněžení jsem vyrazil z Nových Dvorců. Napadlo tak 10-15 cm prašanu, pod kterým je krusta neurčité síly. Celkem je v průměru 15-30 cm sněhu, letošní zimu určitě nejvíc. Projel jsem všechny cesty kolem Modré studánky a velký okruh přes Novou zatáčku. Podkladová vrstva je po předchozím řádění lesáků nerovná, takže stopa není úplně optimální, ale i tak je svezení slušné. Na Prabábě rovněž vyjeté stopy (měkké, chybí tady podklad), dokonce i v lese nad Kioskem. Dojet se dá až do Šternberka.
Nízký Jeseník
Vloženo 27.1.2013 18:58
Ahoj,dnes jsem byl na Pohořanech.Sněhu na běžky je dost a stopa není zmrzlá.Dá se jít až do Domašova nad Bystřicí.Když jsem končil,začal padat sníh,takže podmínky by se měly jen lepšit.Jediné,co mi vadilo jsou běžkaři-magoři se psem.Sotva se udělají trochu podmínky pro běžkování,pseudoběžkař s vlčákem stopu poničí-stovkám sportovců.Amatic
Nízký Jeseník
Vloženo 28.1.2013 8:57
Trasa z ramzové na ČHS a do kout. Sněhu spousta. Stopa až na vřesovou studánku je projetá jen od lyžařů, místy se to musela topa trochu víc prošlápnout. Sjezd z keprníku v pohodě. Z vřesové studánky je už strojová stopa. Sjezd z ČHS do kout je parádní.
Hrubý Jeseník
Vloženo 26.1.2013 19:11
Dnes sem projel trasu Ramzová-Petříkov-Paprsek chata,okruh Pralinka-Císařská Bouda-Petříkov-Ramzová-25km.Přes noc připadlo 5cm,celý den jasno,bezvětří.Po celé trase vyfrézované 2 stopy,v prostřed bruslení.Posílám uznání rolbařum-super!
Rychlebské hory
Vloženo 27.1.2013 20:43
chřybska cesta ze samoty na bunč stopa zaždna vše zničeno lesni tžbou!!!! i okolni cesty jsou rozorany na kamenity podklad!!! zničena skluzni ce jistota bacha at žiji lesy čr
Hrubý Jeseník
Vloženo 23.1.2013 20:59
Upravuje se jen část od Vřesové studánky po ČHS. Sjezd z Keprníku bývá docela nebezpečný. Nahoru bohužel asi jen ta červená nebo se vytáhnout vlekem na Šerák.
Hrubý Jeseník
Vloženo 23.1.2013 17:03
Chtěl bych se zeptat, jak vypadá hřebenovka z Ramzové přes Šerák a Keprník směr Červenohorské Sedlo? Upravuje se trasa někdy? Dále mě zajímá trasa z Čerňavy na Šerák. Musí se po čevené turistické nebo je tam nějaká jiná schůdnější cesta?
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.1.2013 22:08
Jura: zkus si vyjet na Pohořany a třeba zkusit do Jívové a zpět. A na Jívové se dá popolích také zaběhat, Je to na rozjezd dobré. Tak snad nám nasněží, krisovy rááány
Nízký Jeseník
Vloženo 22.1.2013 8:27
Bohužel v údolí se momentálně neprojíždí žádná stopa. Žlutá podél Moravy na Sněžník byla rozšlapaná. Od konečné lanovky je projetá stopa na Hynčice, ale na otevřených úsecích byla zafoukaná.
Králický Sněžník
Vloženo 21.1.2013 7:44
Ze Skřítku směr Krtinec, Hvězda, Rabštejn, pěkně upraveno rolbou, sněhu dost
Hrubý Jeseník
Vloženo 20.1.2013 17:29
Domašov - Jívová - Sv. Kopeček. Z Domašova až na Pohořany sníh v pohodě, na pláních je stopa místy vyfoukaná. Z Pohořan už je to horší, stopa je přemrzlá.
Nízký Jeseník
Vloženo 20.1.2013 17:02
Dnes jsem se projel z Ramzové přes Petříkov na Paprsek a dále okruh Velký Šengen, který vede zhruba z poloviny přes Polsko. Na závěr jsem sjel do Ostružné. Musím smeknout před lidmi, kteří upravují stopy v okolí Paprsku, rolbou to projíždějí snad každý den. Stopy jsou perfektní, akorát na skate jsou některé cesty trochu užší. Pro "klasikáře" je to ale ráj! Všem, kteří tam nikdy nebyli (já tam byl podruhé v životě) doporučuji se tam co nejdříve vydat!
Rychlebské hory
Vloženo 20.1.2013 11:40
Poradí někdo spíš "rovnou" trasu na běžky kolem Sv. Kopečku? Jsme úplní začátečníci:)
Nízký Jeseník
Vloženo 21.1.2013 7:42
z ČHS na Pekárku a Klínovec projeto rolbou (paráda), stopa po hřebeni směr Výrovka vyšláplá od běžkařů, vypadala docela slušně, ale nejel jsem po ní; stopa z Pekárky na Vidli projetá od běžkařů cca po Vysoký vodopád, dál jsem nejel
Hrubý Jeseník
Vloženo 19.1.2013 15:49
Z Vrbna až na Andělskou horu projeto rolbou v celkem dobré kvalitě. V lese a na loukách probíhají o víkendu závody v LOBu. Les je protkám velkým množstvím skútrových cest o různé kvalitě. Sněhu moc není, ale lyže kameˇačky to zvládnou.
Nízký Jeseník
Vloženo 17.1.2013 8:22
Asi včera byla upravena trasa vedoucí ze Stříbrnic, vedoucí někam do svahu nad Dolní Moravou - odhad dle http://bilestopy.cz/jeseniky/kralicak (do odkazů pro Jeseníky Bílé stopy brzy přidám). Jak je to se stopami vycházejícími přímo z Dolní Moravy netuším - jestli upravené nejsou, nebo jen nejsou součástí systému Bílé stopy. Kralický sněžník je zdá se jedním z míst, kvůli kterým jsme kamzasněhem dělali, nic jiného najít neumím ;-)
Králický Sněžník
Vloženo 17.1.2013 7:35
Domašov n.B. - Jívová - Pohořany - Sv. Kopeček
Po Pohořany je sněhu jakš-takš (vždy by ho mohlo být víc), stopa je slušná. Pod Pohořanama kvalita sněhu dost klesá, u Kopečku (v lese na lesní cestě) už občas lezou kameny, ale dá se jim vyhnout.
Nízký Jeseník
Vloženo 16.1.2013 21:22
Neví prosím někdo, zda jsou aktuálně upravované nějaké trasy v okolí Dolní Moravy? Popř. nevíte o nějakém odkazů s aktuálními stavy stop? Díky
Králický Sněžník
Vloženo 16.1.2013 21:08
Počasí zlobí, ale zatím se dá. Doufám, že něco připadne. Pohořany , Jívová slušné, Hrubá Voda taje.
Zbyněk: Strassgruntu se už teď neudržuje, alespoň co si pamatuju pár let zpět, tak to nechávají (což je dobré ). Jen ve spodní části, jak jsou domy už je cesta vidět ( tam jezdí OÚ ). Kde svítilo slunce už se klube silnice i vejš. A pozor na auta
Nízký Jeseník
Vloženo 15.1.2013 17:21
Dnes tolik nefoukalo, tak jsem vyjel stopu po louce z Nové zatáčky k Modré studánce. Projelo tam i pár dalších lyžařů, tak by to zítra mohlo být slušné. Solidní stopa byla i dál na Šternberk kolem Břízek a na Prabábě.

Zuzka:
Hezké. Tudy někdy jezdím na kole a během vegetační sezóny se tam pohybuji pracovně. Docela se divím, že asfaltka ve Strassgruntu není proplužená.
Nízký Jeseník
Vloženo 14.1.2013 20:07
perfektní, samozřejmě stopa zafoukaná, jinak krásný zážitek
přidávám pár zaběrů: http://www.youtube.com/watch?v=YVBtryrlVFo
To Zbyněk: počkala jsem do rána
Nízký Jeseník
Vloženo 14.1.2013 13:29
Modrá studánka a okolí:

Na loukách sněhu dostatek, ale poměrně čerstvý SV vítr, takže stopy zafoukané, V lese stopa ne moc kvalitní, zato sníh dobrý na skluz i odraz,docela to osýpalo. V některých místech pod stromy slabší pokrývka - lezou klacky a kamínky. Celou dobu ale sněžilo a sněží nadále, tak by to zítra mělo být lepší.
Nízký Jeseník
Vloženo 14.1.2013 12:05
okolí Skřítku: od Škaredé jedle je vyšláplá stopa po zelené na Mravenčí sedlo, odtam je super rolbou projetý vrstevnicový okruh
Hrubý Jeseník
Vloženo 13.1.2013 21:51
Zuzka:
Nebude na to už blbě vidět? ;-)
Nízký Jeseník
Vloženo 13.1.2013 21:46
děkuji, jedu tam :-)
Nízký Jeseník
Vloženo 13.1.2013 21:30
Jel jsem Rýmařov - Šumperk závlekem přes Bedřichov a dál už klasika přes Rabštejn a Traťovku. Z Rýmařova, Janovic solidní stopa nahoru k Výhledům, pak asi lepší jet ke Škaredé Jedli a přes Skřítek, ale já jel do Bedřichova to se také dalo. Od Rabštejna skvělá stopa až nad Vikýřovice, akorát v posledním sjezdu lesem nad Vikýřovicema málo sněhu a nějaké to kamení. Celkově bezva neděle.
Hrubý Jeseník
Vloženo 13.1.2013 19:59
Ahoj, Jívová - Pohořany krásná stopa. Dá se i ze Sv. Kopečka. V úterý má připadnout, tak to bude supr :)
Nízký Jeseník
Vloženo 12.1.2013 22:47
Ovčárna - hřeben - Alfrédka - Rýmařov

Na hřebenu mlha , vítr, ledové plotny a záměty - nestálo to za nic, od Jelení studánky na Alfrédku příjemný a hlavně bezpečný sjezd v hlubokém prašanu. Ke Žlutému potoka luxusně upraveno rolbou - 2 stopy + 2 metry pás na bruslení (od Zelených kamenů dolů jedna stopa). Na Rýmařovsku už jsou udělané stopy skútrem . V úseku od Žlutého potoka na Žďárský potok je stopa velmi kvalitní, dál na Starou Ves a Rýmařov místy rozježděná lyžaři, ale celkově OK. Sněhu dostatek, pouze v Janovickém lese by to chtělo pár čísel navrch. I tak se dá bez problémů dojet až do Rýmařova.
Hrubý Jeseník
Vloženo 12.1.2013 22:26
zdravím, tak jak na Pohořanech? už by to šlo ? díky
Nízký Jeseník
Vloženo 8.1.2013 17:30
Skřítek - Alfrédka - x Malý kotel a zpět

Rolba jezdila včera i dnes. Od Skřítku pod Ztracenky ledovaté a částečně poničené přibližováním dříví. Doporučuji vzít to kolem Žlutého potoka pod Zelené kameny. Nahoře sněhu dost, stopa pomalejší vzhledem k padajícímu sněhu (do 15:00 připadlo cca 3-5 cm). Na bruslení podklad tvrdý. Bufet na Alfrédce v provozu. Od letoška se nově upravuje vrstevnicový okruh z Mravenčího sedla v délce cca 5 km!
Hrubý Jeseník
Vloženo 7.1.2013 8:58
10:00 Hvezda bez snehu,trochu prselo, Pri vyjezdu na Ovcarnu se postupne zmenilo ve snezeni. Ovcarna - Svycarna krasne, snehu plno, pekna stopa a novy po cely den padal. Svycarna plna lidi. 16:00 Hvezda asi 3cm noveho snehu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 4.1.2013 23:44
Nová Ves u Rýmařova, na loukách okolo běžeckého areálu se dá bruslit i běhat celkem ve stopě. Okruh celkem 3 km. Sníh je zmrzlý, ledovatý, celkově 10-15 cm, okolo 12 hodin dopoledne bylo kolem 1 stupně nad nulou. Okruhy v lese nejsou upraveny, je nedostatek sněhu.
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.1.2013 13:28
z ČHS je směrem na Vidli vyšláplá stopa, končí na rozcestí pod Velkým klínem, od tam dál se dá bruslit, stopa není, pod skalami Jeřábu jsem to otočil zpět.
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.1.2013 11:50
Ovčárna-Švícárna-ČHS a zpět + Praděd ... slušný sníh, bohužel neslušní turisté, kteří i na 15m široké cestě vlezou na kraj a dupou ve strojově upravené stopě - sjezd ze Švícárny, v zatáčce v korýtku lesem sundejte na těch 50m lyže-jsou tam kameny a i rozházené kamínky (nedá se tomu úplně vyhnout)...ještě 29.12. to bylo bez kamenů, paseka již úplně v pohodě šusem, jinak slušné i na bruslení, zkratka po modré krásně vysněžená - na cestu dolů ideální...., pak poslední úsek na Praděd vyfoukaný jako skoro vždy .. .ale to už je tak 200m a za toho panáka Pradědu na Pradědu to stojí :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 31.12.2012 19:01
Trasa: Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd a zpět

Na většině trasy byl příjemný sníh, stopy v pohodě, mezi stopami dostatečně zpevněné na bruslení.
Horší byly pouze dva úseky:
- stoupání na Praděd (v některých částech silnice odfoukaná až na asfalt + mlha a velmi silný vichr),
- první sjezd od Švýcárny směrem k ČHS (shrnutý sníh až na led), od Kamzíku už v pohodě.
Odpoledne sníh trochu ztěžkl, takže v závěrečném sjezdu na ČHS to moc nejelo.
Nepříjemné bylo jen počasí (v nezalesněných místech silný vichr) a také hodně lidí (na Švýcárně i na Pradědu se dost dlouho čekalo na volné místo).
Ale i přesto to byl pěkný lyžařský zážitek :-).
Hrubý Jeseník
Vloženo 2.1.2013 11:41
od rozcestí"maravencovka" - Alfrédka ... dostatek sněhu na lyžařské cestě přes rozcestí na Malý Kotel, turisty krásně projetá cesta na Skřítek - pěkný sníh, dvě stopy, hřeben překvapivě dobře sjízdný-prašánek (jenom při výstupu na Ztracené kameny je nutno občas sundat lyže), sjezd z Jelení studánky na Alfrédku kolem tyčí trošku pro odvážné, ale lze oběhnout po značce pěšky, pak už v pohodě. Celá cesta z Alfrédky přes Malý a Velký Kotel pškně projetá turisty na klasiku ... z Velkého kotle zpět do Karlova ale už je nutno jít pěšky. Ze zpráv od kamarádů - na Nové Vsi okruh na klasiku i bruslení na loukách, lze bruslit i po hlavní cestě z Nové Vsi na Alfrédku (asi raději na horších lyžích, ikdyž snad bez kamínků).
Hrubý Jeseník
Vloženo 1.1.2013 23:06
Petříkov - Paprsek, první 2 km z Petříkova je to dost tvrdé, zmrzlé a místy vydřené na kamínky (kdo má rád své skluznice sejde to pěšky) Dál už až na paprsek paráda na SKATE i klasiku. Byli jsme i s vozíkem a provrch akorát tvrdý a hodně široké mezi stopama, ostatní okruhy jsme nejeli, ale protažené byly.
Budu rád za info o kvalitě ostatních tratí zejména na bruslení (šířka,...)
Pro mně zatím nejlepší podmínky na moravě..pokud víte kam jinam na SKATE tak dejte vědět.
Rychlebské hory
Vloženo 29.12.2012 18:24
Ovčárna - Praděd - ČHS a zpět viz http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bulifobszgdlhgwy

Davy lidí, sníh zmrzlý, na slunci trochu umydlený (stoupání hodně na ruce), krásné výhledy. Úsek Petrovka - Slatě se nedal téměř vyjít, jinak až na vichr a smetenou cestu v závěru na Praděd to celkem šlo. Pěkný je úsek mezi Petrovkou a Červenohorským sedlem.
Hrubý Jeseník
Vloženo 27.12.2012 18:36
Trasa Ovčárna - Švýcárna - Praděd- Ovčárna nestála to celkem za nic. Sněhu velmi málo, po předchozí oblevě jde spíše o led. Stopa se nedá moc upravit, za Švýcárnou směrem na sedlo je to místy úplně neschůdné, s ledovými kameny, místy pod ledem voda. Prostě musíme čekat na nový sníh.
Díky všem, kteří sem píšete, moc mi to pomáhá při plánování tras :)
Hrubý Jeseník
Vloženo 22.12.2012 18:49
Z Ovčárny na Švýcárnu upraveno na bruslení i na klasiku, o něco lepší stopa na klasiku je v úseku Ovčárna - Praděd. Odbočka na Praděd uježděna zásobovací rolbou, takže i když bez stopy tak sjízdná v pohodě. Sněhu dostatek.

Ze Švýcárny na Červenohorské sedlo sice upraveno není, ale cesta je uježděna nějakým skútrem, takže podklad je tvrdý, i bruslit se tam dá celkem pohodlně, stopy na klasiku jsou mělké vyjeté od lyžařů. Jen na několika málo místech na cestě jsou kameny, bohužel to je ve sjezdech a zvlášť v prvním sjezdu od Švýcárny se jim vyhýbá těžko.

Tady je video z výletu, na kterém jsou mimo jiné vidět i některé kameny ve sjezdech - http://www.kamzasnehem.cz/video/ovcarna-svycarna-chs-2012-12
Hrubý Jeseník
Vloženo 21.12.2012 18:38
Z Paprsku přes Císařskou chatu až na rozc. Černý potok stále pěkně upraveno na klasiku i bruslení a sněhu je tu dost. Dolů do Petříkova sjízdné s opatrností, občas jsou tam kamínky, cesta je uplužená uježděná, klasická stopa jen místy.

Na hřebeni je na okruhu Pralinka projetá stopa od lyžarů, zejména ve spodní části dost kvalitní (hlavně už tam asi někdy bylo upravováno, protože podklad je tvrdý), v horní části okruhu (po hranici s Polskem) je už stopa horší kvality zvláště ve výjezdech/sjezdech. Z hlavní upravené trasy odbočovaly i další stopy vyjeté od lyžařů - na Smrk, do Ostružné.

Video z výletu je tady http://www.kamzasnehem.cz/video/paprsek-2012-12
Rychlebské hory
Vloženo 17.12.2012 9:39
Včera projeto z chaty Paprsek směr Císařská chata a dál po magistrále směr Petříkov. Byl jsem bruslit tak proto tato trasa tam i zpět. Jen v jedno místě bylo pár kamínku.Jinak dobré podmínky a opět připadlo pár cm nového. Je tu ráj pro běžkaře s velmi častou úpravou stop viz info: http://www.paprsek.net/vd/stopy.php
Rychlebské hory
Vloženo 15.12.2012 17:40
Domašov n/B - Jívová - Jela jsem dopoledne, bylo nad 0°C sníh mizel před očima. Sem tam to i na poli drhlo. Musíme si ještě počkat. Snad to vydrží jako podklad a připadne :)
Nízký Jeseník
Vloženo 15.12.2012 17:16
Dnes jsem jela na běžkách z Ovčárny na Švýcárnu a zpět s odbočkou na Praděd. Sněhu není moc, ale lyžovat se dalo. Špatné podmínky jsou od posledního rozcestí až na Praděd, protože vlivem větru na cestě místy téměř není sníh. Trochu sněžilo, ale vzhledem k teplotě nad nulou sníh rychle taje. Kolem Hvězdy je spíš mokro než sníh. V Malé Morávce všechno prakticky roztálo. Snad bude líp!
Hrubý Jeseník
Vloženo 14.12.2012 17:34
Dnes jsem stihl ještě před oblevou pojezdit na loukách kolem Oldřichovského kopce. Teplota lehce pod nulou, docela pěkné svezení.
Nízký Jeseník
Vloženo 13.12.2012 13:05
Je tam nějaká vyřezaná stopa? Asi ne že? A nevíte bude se tam dělat stopa strojově?
Nízký Jeseník
Vloženo 12.12.2012 15:34
Tak dneska okruh kolem Pohořan - Jívové , louky v pohodě zalyžováni , les místy kamínky ...
Nízký Jeseník
Vloženo 12.12.2012 15:10
Dnes první letošní běžkování konkrétně mezi Dálovem a Lipinou. Na sekaných loukách vcelku dobré svezení, sem tam krtinec, cca 15 cm sněhu. Na nerovných loukách s většími drny mají lyže občas tendenci uhýbat do boku - sníh je prachový a chybí podklad. V lese je to horší. V nízkých smrčinách je sněhu ještě dost, ale ve vysokém lese pod korunami stromů jen kolem 5 cm, někde i méně. Chtělo by, aby ještě trochu připadlo.
Nízký Jeseník
Vloženo 12.12.2012 1:50
zdravím, jak na Pohořanech? chci na Hrubou Vodu, díky
Nízký Jeseník
Vloženo 9.12.2012 14:59
Zbyněk: Díky :) Snad už to v sobotu půjde. Dneska jsem projížděla Jívovou a na kopci směr Pohořany stopa po běžkařích byla. Je otázka, jak to vypadá v lese.... :)
Nízký Jeseník
Vloženo 9.12.2012 9:02
Zprávy z běžkařských tras v okolí Pradědu: Figura -Švýcárna je ujeta skůtrem, ale stopy ještě nejdou vyřezat. Podmínky pro běžce se zlepšily. Trasa je vhodná na bruslení. Švýcárna-ČHS neupravena,ale sjízdná. (zdroj: http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded)
Hrubý Jeseník
Vloženo 6.12.2012 22:34
Gabča:
Dnes jsem si byl zaběhat na Těšíkovsku. Na loukách cca 7 cm prachového sněhu bez podkladu, v lese tak polovina. Na běžky to ještě není. Příští týden by ale mělo připadnout.
Nízký Jeseník
Vloženo 6.12.2012 19:52
Tak jak to vypadá na Jívové, nevíte ?? :)
Nízký Jeseník

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jeseníky