Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2023/2024

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2023/2024. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Dotaz Vloženo 22.4.2024 11:44
Ahoj! Nevíte prosím někdo, jestli je po víkendovém sněžení možné jít z Míseček na běžkách po Masarykově silnici na Vrbatovu boudu? Díky.
Zodpovědět
Vloženo 12.4.2024 10:02
Horní Mísečky-Masarykova silnice- Zlaté návrší-Harrachovy kameny-Kotel-rozcestí před Lysou horou otočka-zpět Zlaté návrší-Šmídova vyhlídka-Medvědín horní stanice-po sjezdovce dolů na H.Mísečky /parking/
Chladné ráno a zvědavost co zbylo ze sněhu na hřebenech mne vylákaly na poslední běžky. Po přečtení posledních reportů /Pomy, Rob/ jsem si nedělal velké naděje na sklouznutí ale zkusil jsem.
Ultra kameňačky, se šupinami. Příjemná teplota nad nulou, bezvětrno, na parkovišti H.Mísečky při příjezdu tři auta, včetně mého...
Z parkoviště v teniskách, boty běžk. na batohu a lyže v ruce jsem vyrazil zkratkou po žluté nahoru. Přezul jsem a lyže připnul prvně nad třetí zatáčkou. Čtvrtá vytátá a pak úsek až k odbočce ke Śmídově vyhlídce značně "okousaný" od sněhu. Nad odbočkou směr Vrbat.bouda asi 100-200 m s přenášením /nebo přeťapání/ a dále rovina k chatce Zel. stř. se sněhem. Paradoxně je pokryta pouze cesta, stráně na úbočí nad i pod jsou beze sněhu. Kolem býv.Jestřábí b. přes roz.nad Kotelní jámou /nutnou křižovatku přenést s lyžemi v ruce/. Pak je jediná varianta jízdy po Hančově louce - vrstevnice cca na úrovní řopíků směr Harr.kameny, kotel, Lysá h. Jediné místo kde se dá ještě jezdit a dívat se na holé stráně Pančavy, Violíku, Sněžných jam, dokonce i pohled ke vzdálené Sněžce ukazuje okolí Luční boudy bez sněhu ...."Bizár"
Nazpět jsem odbočil z Masarykovy sil. /pěkný úsek sjezdíku/ na rozcestí a odbočku ke Šmídově vyhlídce a nějak se na lyžích dostal ke Svinským loužím. U vysílače Medvědín, sucho, sjezdovka na Mísečky, sucho....přezutí do tenisek a po sjezdovce k parkingu.
Krásný výlet !
10:45
11:02
11:23
11:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Vloženo 8.4.2024 19:23
Dneska poslední rozloučení se sezónou, z Misecek pesky po Masarykove silnici k třetí zatáčce, pak už bylo možné nasadit lyže s přerušením kolem mohyly, nejdriv po severnim ubocim ke Krakonosove zahradce a pak skoro az na Lysou, pak zpět a k rozcestí ctyr panu. Tam to dal neslo ani k Labske, ani k Prameni, takže po severnim uboci zpátky na Vrbatovu boudu a po silnici dolu, pres Smidovu vyhlidku na Svinské Louze, kde konec snehu. Medvedim tez holý, vodovodni cesta jeste hranicne sjizdna k zatacce a pak pěšky.

Bylo to fajn, ale horky vzduch a jarní slunce delaji snehum rychly konec, timhle tempem bude za par dni vsechno fuc. Pruroda je letos tak o pet nedel rychlejsi. Tak zas za pulroku.
Vloženo 8.4.2024 2:10
Letošní poslední jízda typu mapování. Od třetí zatáčky Masarykovy silnice nad Jilemnickou sjízdné. Měkký rozšlapaný sníh. Kolem pramenů Labe slušně velké bílé fleky takže se dalo po jejich hranicích něco najet. K Violíku už to nešlo, těsně pod něj ano. Mimo cesty pevnější, pomalé. Krásný den a krásný konec sezóny. Ubývá to rychle, cestou zpět už byly některé mostíky, co stály cestou nahoru o 2h dříve, propadlé.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Vloženo 4.4.2024 23:56
Ahoj, včera rozloučení se zimní sezonou: Horní Mísečky - Zlaté návrší a zpět.
Z parkoviště pěšky ke křížení svážnice a Vodovodní cesty, pak už na běžkách bez sundavání, ale často na hraně směr sjezdovky. Nejlepší svezení bylo na svážnici za křížením s modrou sjezdovkou. Tam jsem jezdil tam a zpět na celkem tvrdém podkladu a čistém sněhu. Následně po červené sjezdovce na Medvědín, přes Šmídovu vyhlídku na Zlaté návrší. Masarykova cesta již měkčí, ale sněhu dost. Na Zlatém návrší zmrzlé. Dolů pak jedno přenášení a končil jsem v předposlední zatáčce u křížení s horní částí Vodovodní cesty z Medvědína, pak už bylo více asfaltu než sněhu.
Na hřebenech to ještě chvíli půjde, ale přístup a sestup už je teď komplikovaný.
Vloženo 5.4.2024 8:08
Ještě trochu retrospektivy do Velikonoc, 1.4. běžky z horní stanice Medvědína přes Šmídovu vyhlídku, po Masarykově silnici na Vrbatovku, kolem mohyly přes Labskou louku k Prameni Labe a České budce, pak kousek směrem na Voseckou a zpátky. Na Labské louce ještě pár rovinek. Mezi Medvědínem a Masarykovou silnicí horší terén se špinavým sněhem, ale nebylo potřeba sundávat, dále na trase už spousty sněhu, trochu měkčího, ale na Velikonoce v téhle sezóně luxus, na hřebenech je úplně bílo, spíš ta dostupnost je horší.
Jak to vypadá teď nevím, kvůli vysokým teplotám je každý den hodně znát, navíc lanovka ze Špindlu má pauzu až do 1.5.
Vloženo 1.4.2024 20:46
Přidávám se k Ondrovi. Svážnice jednoznačně vede, nejlepší úsek je rozhodně od sjezdovek na Medvědíně po zatáčku. Ještě to chvíli určitě půjde, ale pro mě konečná... Díky rolbařovi za úpravu, přezouvám na kolce a budu se těšit na další sezónu! 👍😁
Vloženo 1.4.2024 0:51
Rozloučení se sezónou, hřebenovka 30km 12-20h. Medvědín - svinské louže, Vrbatka, Labská, Martinovka, Velký Šišák, Sněžné jámy, Česká budka, Růženčina zahrádka, Mísečky, Svážnice do zatáčky a pak po cestě až dolů na Medvědín. Celkem přenášení odhadem 1,5 km, zhruba stejně tak po kritických místech. Nejhorší podmínky mezi šišákem a českou budkou, tam často úplně bez sněhu. Všude hodně rozšlapáno, ale zpravidla si lze v přilehlém firnu vyšlápnout vlastní stopy... Sjezd na Mísečky překvapivě v pohodě, přenášení u sjezdovky jen cca 300 metrů. Nejlepší jednoznačně svážnice, rolba čerstvě projela v 19h od sjezdovek do zatáčky a dále až dolů na konec sněhové pokrývky! Cca 300 metrů od křížení s černou sjezdovkou, bohužel od zatáčky dolů bez finišeru, ale pořád paráda - žádné jehličí apod. Svážnice od stadionu ke sjezdovkám stále s dvěmi stopami od MČR - pravděpodobně jediné místo v Krkonoších, kde si lze strojovou stopu užít. :-) Tak zase v prosinci...
Vloženo 31.3.2024 19:01
Svážnice ke sjezdovkám na začátku hodně špinavá a měkká + trochu rozdupaná od pěších. Za sjezdovkami k Haldám (zatáčka) byl stav mnohem lepší, tvrdší podklad a špíny výrazně méně, takže pohoda. Byl jsem tam tak v 16:30… Skate, je tam u náznak stopy…
Vloženo 30.3.2024 11:55
Jak píše Mech, svážnice ke sjezdovkám super, ráno rychlá a čistá. Ke střelnici sice se stopami ale horší, místy hodně špinavá a již méně sněhu. Masarykova silnice po cca 300-500 m od cedule lze nazout lyže. Pak jedno místo s asfaltem cca 1m, jinak v pohodě. Samozřejmě rozslapano všude od pěších. A to i na hřebeni kolem Labské boudy... takže nejlépe vyrazit hned ráno a lyžovat tak do 11 :) Na hřebenech tipuji sníh vydrží tak ještě 14 dnů. Okruhy tento víkend konec, možná svážnice ke sjezdovkám vydrží o pár dnů déle.
Vloženo 29.3.2024 19:42
Svážnice na Mísečkách byly ráno tvrdé a poměrně rychlé, přes den pochopitelně na slunci měkly.
Svážnice přes sjezdovky na Medvědíně je díky urolbování v lepší kondici, ale zatím se jakž takž dá jezdit i směrem ke střelnici. Na letošní sněhovou bídu příjemné velikonoční svezení na konci sezóny.
Vloženo 28.3.2024 10:56
27.3. Tepl. nad nulou, polojasno. později oblačno, silnější vítr až nahoře od Mohyly ale dalo se, sníh měkký, občas vatový po předešlých sněh.přídavcích .
3 hod klasika, mikro na ultra měkkých kameňačkách
Obě svážnice sjízdné, sněhu stále dost, úprava na skate, byť několik dnů zpátky, je nadále znát.
Horní částí modré sjezdovky nahoru k horní stanici lanovky-sjezd k 2.zatáčce- Mohyla.Harrachovy kameny a zpět po silnici až k ceduli H.Mísečky /na lyžích/.
Masaryk.silnice není tak jezdivá a uhlazená jako obě svážnice ale na skate sněhu dost. Je na ní patrná snaha o pluhování /marná..../ a od 2-3 zatáčky sněhu ještě přibývá.
Nahoře docela funělo..JVvítr...Horská služba (??) měla nějaké závody či testy na skialpech.
Skol
Kvitoval jsem, že všichni co jsem potkával byli na lyžích a nikdo cestou nepobíhal po sněhu v trailových botách.
Takovej nešvar poslední dobou na hřebenech......
11:26
11:26
11:35
11:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Vloženo 26.3.2024 16:16
Dnes svaznice, stadion a ke strelnici na Miseckach parada. Sice tupy snih, ale mansestr.
7:56
7:56
8:41
8:41
Vloženo 25.3.2024 2:12
Svážnice pevné, ale s novým lepivým sněhem, sněžilo s přestávkami neustále. Tak 3-5cm nového sněhu. Velmi pomalé a tedy silové. Bez nového sněhu už by nešlo přejet mezi svážnicemi. Ale jde to stále.
Něco ještě nasněží, sedne a úterý bude asi skvělé. Pak to vzhledem k oteplení půjde asi rychle dolů. Malá svážnice ke střelnici bude brzy nesjízdná. Vypadá to na Velikonoční konec v oblasti okruhů.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Vloženo 23.3.2024 10:55
Pro Petra: úpravu lze sledovat na webu skiareálu, je to většinou +- ale lepší než nic...
https://www.skiareal.cz/zazitky/sportovni-vyziti/bezecke-trate

P.S. ke stadionu lze vystoupat na běžkách po kraji sjezdovky, propojka nad vlekem Louka byla ještě včera sjízdná
Vloženo 23.3.2024 3:44
Svážnice 18-21h, super podmínky. Díky aktuálně konanému MČR jsou okruhy oficiálně uzavřeny, svážnice a cesta k Vrbatce jsou vyhrazeny pro trénink. Reálně už ale ani na okruzích po 18h nikdo není, zato se nyní denně upravuje. V pátek se zřejmě jela klasika, na svážnici byly dokonce tři stopy. Sníh měkčí, ale jelo to...mezi černou sjezdovkou a zatáčkou lze dávat cca 1,25 km tam a zpět takřka po rovině, takže paráda. Ve 20h staženo rolbou na hladko - v sobotu se zřejmě bude závodit na skate. Celkově super podmínky, takřka po celou dobu lehký déšť se sněhem, od neděle bude povrch snad i umrzlý.
Vloženo 22.3.2024 15:58
Běžky Mísečky až Labská dnes dopoledne od začátku až do konce mokré, těžké, hodně námahy,ale radost minimální. Bohužel bylo o dost tepleji než dle předpovědi,ale zase nebyla mlha. Výhledově neděle až středa vypadá na luxusní podmínky. K dotazu na úpravu lze uvést, že doposavad se zdá, že se až na Labskou i svážnice u Medvedina upravuje každý den. Ale jen na skate. Úprava ale odpovídá podmínkám. Na mapy.cz či bílých stopách úprava není značená. Jestli někdo víte,kde najít odkaz na plánovanou či končící úpravu, hoďte to sem. Díky a Skol PS: od parkoviště se už ke svážnici i nástup na Návrší musí tak 800 metrů pěšky. Do neděle se to asi protáhne.
Vloženo 19.3.2024 11:29
Porad to jde a porad to je krasne. Dnes rano z parkoviste H.Misecky svaznici az za sjezdovky do zatacky. Tam a zpet je jeden okruh 5 km, super upravene, snehu dost, mansestr, tvrde. Pouze skate, stopy na klasiku nejsou. Jezdete
9:19
9:19
Vloženo 18.3.2024 8:05
Z Míseček, kus Masarykovou silnicí, pak vodovodní cestou na Medvědín, přes Šmídovu vyhlídku na Vrbatovu boudu, dále kolem Pančavy na Labskou, Martinovku, Petrovku a po hřebeni přes Petrovy kameny, Sněžné jámy k České budce a Vrbatovu boudu na Mísečky.
Podmínky: slunečno. Dole sníh rozměklý, na hřebeni povolil jen na cnvíli po poledni, pak zase přituhával. Klistr ani šupiny nezabíraly.
Z Medvědína na Šmídovu vyhlídku dopoledne zmrzlé, nic moc to nebylo ani mezi Martinovkou a Petrovkou. Přenášení: 50 m od Petrovky nahoru, pak z Mužských kamenů do sedla, kolem sněžných jam cca 50 metrů a z Vysoké pláně 150 metrů.
Krásné počasí a prima svezení na závěr sezony.
Vloženo 18.3.2024 7:50
V podvečer upravila rolba svážnici ke sjezdovkám, slušná byla cesta na vrchol Medvědína od 2. zatáčky Masarykovy silnice, pochopitelně jen na bruslení.
Masarykova silnice k Vrbatově boudě brutálně rozšlapaná pěšáky v celé šířce a když to v podvečer zmrzlo, tak to bylo dost šílené, hlavně dolů... Jako by nemohli chodit Starou vozovou cestou, už jen proto, že je to výrazně blíž... Tratě pod vrstvou jehličí, ale jel jsem jen nejkratší okruh.
Vloženo 14.3.2024 14:27
Z parkoviště H.Míchadla po sjezdovce na okruhy a hlavně svážnicí k medvědínským sjezdovkám a za ně kilák až k zatáčce do Špindlu, včera a i dnes. Svážnice perfektní, ke střelnici včera špinavé, dnes upravené ale pořád špinavější než luxusní svážnice. Jinak Svážnicí nahoru tvrdé, manšestr a ráno krásně promrzlé. Zítra ráno nemá mrznout, bude to asi měkčí. Jezdit tak do 10-11 ráno (nejlépe v sedm, osm), pak to měkne. Ale díky za úpravu, v posledních osmi dnech jsem tam byl 6krát a vždy super (tedy v rámci možností). Sněhu na svážnici dost. Na krásný trénink pořád super - mluvím o bruslení, stopy na svážnici občas jsou, občas ne, na okruhu ke střelnici jsou. Na Labskou po silnici zatím nejezdím, když to jde tady, ale před 2ma týdny tam bylo sněhu mrak. A v neděli jsem zkusil horní spojku na Medvědín a taky sněhu hafo. Ono to do toho dubna nějak dá, jako každý rok.
8:37
8:37
Vloženo 11.3.2024 10:49
Spojení od sjezdovky k Jilemnický boudě na Masarykovu silnici už asi od pondělí bude na sundání lyží, včera to ještě šlo. Svážnice ke sjezdovkám byla včera upravená rolbou, cca. v 16:30.
Vloženo 11.3.2024 7:33
Z Míseček na Vrbatovu boudu, Labskou boudu podél Pančavy, Martinovku, Pod Smělcem, Sněžné jámy, Česká budka, rozc. u čtyř pánů a přes Vrbatovu boudu dolů na Mísečky. Pak okruhy na Mísečkách.
Teploty nad nulou, sníh firnový lehce rozměklý -> podmínky nahoře lepší než před měsícem, když byl sníh zledovatělý. Od Velkého Šíšáku k rozc. 4 pánů byl odpoledne silný vítr.
Vyfoukaná 2 místa u Sněžných jam se dají objet, 1 místo cca 20 m od Vysoké pláně k Violíku se musí přenést. Jinak sněhová pokrývka nahoře souvislá, sněhu dost. Lidí na hřebenech a na labské pláni na obvyklé poměry velmi málo.
Dole na Mísečkách okruhy dobře použitelné (bez stopy pro klasiku) pouze ty před několika dny rolbované (možná i svážnice - ty jsem ale nezkoušel). Zkoušel jsem okruh k horní stanici Labské lanovky a je sjízdný, ale dost často úplně černý sníh od jehličí a šišek. V současné době je na horách ostré rozhraní, kdy pod 1000 metrů není sníh skoro žádný a od 1100 více než půl metru. V horní části Krkonoš sníh do konce března rozhodně vydrží.
Vloženo 11.3.2024 0:42
O dost horší než včera. Pomalejší na skluz, měkčí, i to jehličí bylo významnější. Stopa pro klasiku nebyla udělaná, na rozdíl od soboty. Byla znát vyšší teplota (7stupňů). I předpověď se změnila tak, že už nejsou očekávané noční teploty pod nulou, to bude znát a bylo i dnes. Včerejší optimizmus mi přešel. Těžko říct, co pro to může udělat efektivní úprava tratí, asi ne moc. Ale furt dobrý tréning, zcela souvislé a rovné. Svážnice kvalitní.
Pokud zhoršováni půjde tempem ze včerejška na dnes, do konce března to na okruzích nevidím.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Vloženo 9.3.2024 23:40
Kdo má přístup na Mísečky a chce, tak pro něj sezóna neskončila.
Super podmínky co do tvrdosti a souvislosti trati. Jehličí bezvýznamné, odraz pevný, skluz horší, ale rozumný.
Obě svážnice ve výborném stavu, sněhu dost. Tady to asi půjde do konce března točit kilometry.
Souvislé napojení na silnici na Vrbatku.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Vloženo 8.3.2024 14:18
Včera byly školní závody na Mísečkách...trať pro děti pěkná, upravená, ale jak to vypadá dnes???
Cesta na Vrbatku je ještě v dobrém stavu.
Vloženo 4.3.2024 15:42
Ahoj, na Horních Mísečkách je zatím největší problém se špínou na sněhu, jehličí. Např. tady už toho bylo včera skutečně hodně... https://mapy.cz/s/cosagedeme
Na Masarykově silnici na Vrbatovu boudu jsou jako obvykle touto dobou největší překážkou velké skupiny pěšáků, jednu takovou (cca. 20 lidí) jsem potkal v sobotu v podvečer. Zbyde po nich jen rozryté oraniště v celé šířce silnice... Moc pěkně se v tom jezdí...
Vloženo 3.3.2024 23:06
Ahoj, upraveno pár okruhů, viz mapy.cz. Je to hodně měkké, pouze na skate, stopa není. Sněhu je až na vyjímky celkem dost, ale kde není denně upraveno, je dost jehličí. Dalo by se upravit třeba i na Benecko, ale kdo by platil naftu, že... :) Suverénně nejlepší svážnice, za nejlepším úsekem se vyplatí přejet obě sjezdovky, tam bylo i lehce přimrzlo. Dalo by se možná sjet až dolů na Medvědín, ale zapomněl jsem gopass v autě, takže se nekonalo :D Nicméně určitě to lze po Vodovodní. Fajn podmínky taky směrem na Vrbatku, ale i v již slušné nadmořské výšce to bylo pořád stejně měkké, takže svážnice nejlepší. Skol
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 3.3.: Ahoj .Nemáte prosím někdo info jaká je situace momentálně na tratích Horní Mísečky?Děkuji Martin)
Vloženo 25.2.2024 22:02
Ahoj, H. Mísečky- Vrbatovka- Česká budka-Svinské kameny- Vosecká-Alfrédka a zpět. Nahoru na Vrbatovku upraveno nahladko rolbou, celkem fajn svezení, především na skate. Nahoře hřeben velmi dobré, místy rozdupáno, odpoledne již více. Úsek Česká Budka-Vosecká spíše na skialpy než na běžky, ale dalo se. Pak strojově upravená trať na Alfrédku, ráno občas led, pak to změklo a některé pasáže rozbředlé. Na Terexu jeden potok přes cestu (lze objet), plus cca 0,5 km úsek hodně špíny a malá vrstva sněhu, asi bude brzy s přenášením. Jinde sněhu dost a ještě nějaký čas vydrží.
Vloženo 25.2.2024 14:35
Dnes na Mísečkách v závodních tratích. Okruh 5km upraven na skate, místy přítomná i stopa, stromy od pátečního sněžení už bez sněhu, sníh převážně firn, nahoře u lanovky na Labské místy i smíchaný s tím čerstvým. V zatáčce ve stoupání za připojením okruhu 7km 2 vytátá místa. Jde je opatrně přejet bez sundávání. Pokud vyjde předpověď počasí tak za týden už půjde lyžovat akorát na hřebenech sjezdovce.
12:41
12:42
12:42
12:43

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 24.2.2024 20:45
Dnes skate Horní Mísečky - Vrbatova bd. - Labská bd. - směr Vosecká bd. jen do půli kopce na výhled do údolí a pak zpět po magistrále do HM.
Předně pozdravy a díky Jance za zprávy z uplynulých dní. Kdyby na dnešek nenapadlo těch 5-10 cm nového, jakkoli lepivého sněhu, bylo by to nahoře podle mě o ústa.
Dnes z HM na VB po silnici krásně urolbováno a široké - na skate ideální, stopa na klasiku není. Odpoledne dolů místy mejdlo, místy trochu rozbředlý firn, každopádně jelo to rychle. Z VB na LB též urolbováno, ale na skate podstatně méně pohodlné - díry od pěších, místy hrbolaté, stopa na klasiku strojová není nikde. Mimo magistrálu jak kde, někde lepší, někde horší, místy se dalo i obstojně bruslit, jelikož podklad je tvrdý a čerstvého sněhu málo.
Závěr: na ski alpech dnes asi lepší než na běžkách, ale jinak krásný den na horách. Lidí přiměřeně. SKOL!
Vloženo 24.2.2024 16:56
Dnes na skialpech z Míseček na Medvědín, po černé dolů,busem na Špindlerovku, přes Sněžné jámy, Labskou a Mohylu zpátky. V noci nasněžilo do 3cm vlhkého sněhu. Ráno bylo krásně bílo. Na hřebenech sněhu spousta. Lidí přiměřeně.Hřebeny v mracích občas sluníčko,nahoře jako docela větrno (jako vždy), odpoledne dole už zase úplné jaro.
11:14
12:20
12:40
13:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14)

Vloženo 23.2.2024 14:04
Dole jaro, mokrý firn. Na hřebenech zmrzlo, asi po včerejším dešti. Netuším jak na tohle namazat.
Sněhu dost a lidí ještě víc.
11:14
12:25

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 21.2.2024 13:19
Autobus z Dolních na Horní Mísečky přeplněn sjezdaři, kterým už taky nezbylo nic jiného než vyjet nahoru.
Na Dolních klasicky déšť, ale na Horních asi 4 cm prašanu (klistr z domova nebyl úplně vhodná volba). Na tratích se to hemžilo školami a sportovci. Vydala jsem se proto na svážnici. Ke sjezdovkám upraveno bez stopy, od sjezdovek k zatáčce neupraveno se stopou.
V poledne už ale sníh moknul.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 20.2.2024 18:33
Horní Mísečky, dnes dopoledne to bylo takových čtvero ročních období... Sníh, déšť, sluníčko, mlha a vítr. Ale tratě do 5 km okruhu vzorně a čerstvě upravené.
Akorát se to tam už trošku motá, jak tu po okolí nic moc není, rodinky s dětmi, aktivnější běžkaři a do toho vyloženě sporťáci (dnes trénovali Poláci), fakt škoda, že (asi, včera tomu tak bylo) není řízlá stopa na svážnici kolem Medvědína.. Ta má ještě celkem běhatelný profil na klasiku i pro takovou lamu jako já, to se o závodních okruzích na Mísečkách říct nedá.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 19.2.2024 13:23
Na Horních Mísečkách opravdu sněží, i když při čekání na bus na Dolních v dešti jsem přemýšlela, jestli jsem nezbláznila jet v tomhle na běžky...
Projela jsem jenom svážnicí sem tam sem tam. On ten sníh byl mokrý a všude jinde dost foukalo. Škoda, že nebyla stopa, ta je v náznaku až od sjezdovek dál směrem ke Špindlu (asi, já to zapíchla v zatáčce).
Nejelo to nahoru, ani dolů, ale sníh tu je.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 18.2.2024 14:07
Dnes Horní Mísečky (tam na okruzích závody, jezdit nejde) po silnici na Zlaťák, dál na Českou budku a tam různé úseky směrem k Vosecké, Tvarožníku, Sněžnejm ... Po ránu hodně zmrzlé, ale jinak slunce a nádhera, bruslit se dá bez stopy kdekoliv, je to tvrdé .. Sněhu mraky, nahoře na Labské louce určitě výrazně přes metr sněhu. Stopy klasika moc nejsou, ale brusli jde parádně. Projela i rolba od Labské až na Mísečky a zpět. Samo že to je místy dost poťapané hlavně na silnici na Zlaťák, ale úplně v pohodě ...
Vloženo 18.2.2024 12:14
Ano takto to v "zimě" jde

(Odpověď na dotaz uživatele Anna: Ahoj,nevíte někdo jestli se dá vyjet lanovkou na Lysou horu a pak přes Růženčinu zahrádku k Vrbatce a napojit se na magistrálu?Díky)
Vloženo 14.2.2024 22:52
Souhlasim s Tomem okoli Labske boudy opravdu luxus.Paradni svezeni aktualne nejlepsi v republice.
Vloženo 14.2.2024 20:43
Horní Mísečky - Medvědín - Vrbatka - Labská - pramen Labe - Česká budka - Violík - Sněžné jámy - Česká budka - Tvarožník - Vosecká - cesta Terex - 1 km před silnicí otočka zpět - opět po Terexce - Bílá Voda - Pod Platenfalem - Harrachov. Z Míseček až na Českou budku naprostý luxus (krásný sníh), mezi Violíkem a Sněžnými jámami ledové plotny, na běžkách dost o ústa (lepší asi vzít skialpy), několik dalších ploten před Tvarožníkem, s opatrností lze sjet i na běžkách. Mezi Vrbatkou po Terexce luxus až na místo cca 1 km před silnicí Harrachov-Jakuszyce, kde je už asfalt. Tam jsem otočil, vrátil se po Terexce na Bílou vodu a zkusil sjet do Harrachova přes (31) Sáňkařskou dráhu a (32) pod Platenfalem. Tam, u říčky Kamenice sníh končí a odtud je třeba ten cca 1 km do Harrachova dojít s lyžemi na rameni. Celou cestu bezu obav i na áčkové lyže (já měl raději béčkové, kvůli okolí Harrachova - ale sníh na obou mnou popsaných cestách končí jen cca 1 km před Harrachovem, jehličí je minimum, celkově na to počasí za mne pořád skvělé lyžování.
Vloženo 13.2.2024 15:34
Zdravim byli sme dnes se synem jen si behat maly okruh kolem bufetu. Snih umrzly prakticky cisty led na nem lehky poprasek, v lese v nekterych mistech jehlici ale jinak stopa celkem dobra na klasiku i skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 9.2.: Ahoj, ví někdo, prosím, jaké jsou aktuální podmínky na Mísečkách? Dá se tam něco naběžkovat? Děkuji Michal)
Vloženo 6.2.2024 12:45
Pro motivovane lyzare se porad da neco vyzobat. Dneska skate: medvedinska svaznice ze stadionu TOP (klasa i skate), po cervene na medvedin dobre (odbocka k Vrbatce uz spatna). Okruhy jak kde, chce hledat. Stojka v protismeru (navrat desitky) dobra az k vleku. Nejkratsi 1km okruh fajn. Vydrzel jsem tam 2.5h, pak uz jsem si pripadal jak krecek v kole a jel domu.
Vloženo 5.2.2024 16:45
Dneska obhlidka okruhu. 2 a 5km se da se sebezaprenim a na starsich lyzich. Mimo stromy je to prekvapive jetelne, ale pod stromy je souvisla vrstva jehlici a sisek. 10k uz je zvlast ve spodnich partiich uplne zoufala, mekka, bordel a je tam par prenaseni, to uz je fakt za trest.
Vloženo 2.2.2024 16:46
Dnes cesta z Míseček stadionu na rovinku - neupravené, místy zledovatělé, ale tvrdé krásné svezení. Šišek a větviček mimimum. Okolo stadionu je stopa upravená, ale to po chvíli končí, projeté budou asi jen závodní okruhy.
Vloženo 25.1.2024 19:43
Dopoledne od 8 hod jsem jezdil na Benecku od výchoziště stop ke sjezdu na rovinku. Tratě čerstvě projeté rolbou, cestou jsem potkal když se vracela zpátky. Díky silnému větru je všude jehličí a sem tam šišky, ale sjízdné je vše dobře. Sníh poránu namrzlý později k poledni měkčí, skluz dobrý. Od 9 hod se již střídali oddíly a školní kurzy takže bylo celkem plno. Celý den silný vítr v lese poměrně klidno.
Vloženo 25.1.2024 9:21
Teď jsem koukal na bilestopy.cz a zrovna ten okruh upravuje rolba, jenže neustále ukrutně fouká.
Vloženo 25.1.2024 9:18
Od startu beneckých tratí přes Rovinka okolo bývalého Piráta na Mísečky a přes Janovu horu a Rovinka k Bellevue. Tratě na Benecku upravené, upraveno k Pirátovi, dál jen starší úprava. Největší problém jsou šišky, jehličí, větvičky na návětrné straně (foukalo ze západu), takže přes Janovu horu nic moc, bylo toho tam místy skutečně hodně... Jinak by to šlo, sněhu zatím dost. K Bellevue od Rovinka už to bylo hodně špatný... Celou trasu jsem bruslil o 15 minut pomaleji než v neděli, kdy to bylo super...
Vloženo 21.1.2024 14:11
Dnes Jestřebí, Vítkovice, Roudnice, Rezek. Okruhy upravené dle podmínek, lidí tak akorát, na pohodové běžkování. Žádní závodníci, ve stopách pouze slušní a usměvaví lidé. Dnes výborná volba proti přeplněným Jizerkám.
Vloženo 11.1.2024 10:09
Horní Mísečky: Skvělý zážitek, že je někde sníh a krásně upravené trasy (asi jen 2km a 5km), ale nádhera a na víkendové závody asi ještě budou upravovat dál. Jen pro mě novinka s tím placením na parkovišti, že už jde platit kartou a do 15 min zdarma, do 3 h za 150 Kč a pak už asi jen celodenní 300 Kč. (Ještě na jaře 23 bylo 30 Kč na hodinu co si pamatuju.)
Vloženo 9.1.2024 14:38
Aktuální info z Horních Míseček:
Závodní okruh na 7 kilometrů je aktuálně poměrně dobře sjízdný, na trase jsou ale cca 2-3 místa, kde je nutné přenášet. Tato místa se však aktuálně zahazují sněhem tak, aby byly do pátku připraveny. Trasa je čerstvě očištěná od jehličí a šišek. Dobré podmínky a svezení jsou také na svážnici směrem k medvědínským sjezdovkám. Přikládám také dnešní a včerejší fotky.

Ještě přikládám pár informací k víkendovým závodům:
- Základní okruh bude veden po standartní trase 7,5 km (obdobně jako minulý rok)
- 10 km trasa povede také po sedm a půlce, ale před stadionem, po výjezdu kopce, se závodníci vydají na svážnici směrem ke sjezdovkám, kde se před červenou sjezdovkou otočíme a pojedeme zpět do cíle / průjezdu do dalšího okruhu dle dané distance závodu. Aktuálně děláme na místě všechno pro to, aby byly tratě o víkendu v co nejlepší kondici.

Detailní a aktuální informace k běžkařskému víkendu na Mísečkách najdete tady: https://www.ski-tour.cz/propozice/horni-misecky

Těšíme se a skol!
Vloženo 6.1.2024 21:17
Dnes ve stopách probíhaly závody. Takže jsme vyrazili nahoru na Vrbatku. Sněhu je asi 90cm z té nadílky co napadla do Štědrého dne odtálo přes půl metru. Čára čerstvého sněhu je na úrovni odbočky z Masarykovy silnice na Medvědín. Cesta na Vrbatku projetá rolbou, lidí přiměřeně, nahoře mlha. Sníh dole zmrzlý a přes den už dost rozmoklý, nahoře asi 5cm asi asi den starého sněhu. Večer jsme na skialpech vyšlápli na Tetřívka. Hodně se ochladilo a trochu sněží.
11:31
11:49
12:34
14:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 3.1.2024 12:26
Závodní 5ka a 7ka upravené, ale tím, že se neutahují pravidelně,tak hodně měkké. Obvyklá jistota, medvědínská svážnice tentokrát po nočním sněžení bída. Nejlepší tedy silnice na Zlaté návrší, která je nahladko protažená až nahoru. Škoda jen mlhy, která se tu drží už 3.den v kuse
Vloženo 31.12.2023 18:50
Nedávno jsem se vrátil z Ramsau, chce se mi brečet…
Vloženo 31.12.2023 15:38
Dvojí Krkonoše trvají dnes a podle předpovědi to tak bude i na Nový rok:
Od 1200 m všude bílo, několik centimetrů nového sněhu, kde drží tuhé vosky (a lepí klistry). V lesích se dá chodit i mimo vyšlapané cesty, sníh se nepropadá. Naopak stopy vyjeté od skialpinistů jsou už někdy ledovaté (např. z Medvědína na Šmídovu vyhlídku).
V nižších polohách je hnojný firn, ve kterém na klasiku skoro nic nedrží (trochu pomohla kombinace všech klistrů až po KR60). Tam, kde jela rolba nedávno (např. medvědínská svážnice až k hřišti či cesta na Vrbartku), se dá celkem bruslit. Závodní tratě na Mísečkách vypadají, že byly upraveny naposledy po Vánocích.
13:33
13:48
14:13
14:33

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Vloženo 30.12.2023 22:43
Dnes odpo H.Mísečky stadion, střelnice, 5ka, svážnice ke sjezdovkám několikrát (svážnice z toho zmíněného v nejlepším stavu). Sněhu relativně dost, úprava mizerná, spíše v posledních dnech žádná, sníh mokrý, hlubší ... Jizerky a Jakuszyce jsou proti tomu zlaté ... Pozitivní, že parkoviště HM nebylo za 300 ale jen za 150 :) - cca za 2,5 hod ..
Vloženo 30.12.2023 15:25
V Krkonoších dnes sněžilo, ale mrzne jen cca od 1200m. V nižších polohách se jen nový mokrý sníh spojil s mokrým sněhem, co tu už byl. Zato výš leží jemný a hutný prašan, cca 3cm. Na hřebenech je podklad vyfoukaný na celkem tvrdé ledové plotny a mezi tím ten jemný sníh. Cesta z Míseček na Vrbatku uspokojivá - neboří se a kromě posledních 100m pod boudou ani není namrzlá. Dál jsme nešli, na klasiku se na tuhle kombinaci nedá namazat a navíc byly hřebeny v mraku.
Vloženo 28.12.2023 19:44
Horní Mísečky - Vrbatova bouda projeto rolbou a v pohode, mimo a směr pramen Labe ledovaté a pro běžky ne sjízdné. Mísečky okruhy pěkné, ale dál směr Benecko projetí jen od lidí = bída.
Vloženo 28.12.2023 15:15
Zprávu Radka o tratích na Mísečkách doplňuji fotkami ze 7km okruhu.
Nahoře to jde, je tam necelý 1/2m sněhu. Dole kolem Václaváku už spíš 1/4m, rolba občas brala hlínu a na upravené trati se sníh občas propadá a jsou tam ďolíky.
Cesta z Václaváku na Janovu horu a Benecko upravená není a lidmi projetá stopa není moc výrazná (viz jednu z fotek, co má vpravo ceduli). Na bruslení to tam není vůbec.
Dnes ráno trochu pršelo, je mírně nad nulou. Sníh je slehlý, ale zatím není namrzlý ani leďák. A je celkem rychlý a skoro na něj nejde namazat, stříbrný klistr trochu držel.
12:39
13:09
13:17
13:20

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 28.12.2023 13:47
I zželelo se rolbařům nešťastných běžkařů míseckých a jali se umáčknout haldy sněhu, které tu po oblevě zůstaly. Rozsah dnešní úpravy na Mísečky nad očekávání - standardky až po sedmičku, na pětce celou dobu super stopa, k tomu svážnice a silnice na Zlaťák. Velké díky!
Vloženo 27.12.2023 18:00
Z Dolní Mísečky jdem jel pres Novakovu louku na trasu k Vrbatove boude a dále az na vrchol. Cesta z Horní Mísečky upravena na hladko, povrch zmrzlý . Na Vr.boude otevřeno , zelňačka 90 pivo 70 Kc. Dolů to jede samo a nebezpečně zrychluje. Po obědě jiz plno lidí , ale projet lze. Počasí 🔅 dopoledne bezchybné .
12:02
12:02
12:02
12:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 26.12.2023 19:57
Dnes Benecko stadion směr Milsečky .Lehce pršelo,stopa není ,na bruslení se propadáte,občas vyžádá místa a hodně jehličí .Dá se,ale doporučuji horší lyže .Pokud nezačne mrznout a nenapadne sníh,tak to nemá význam.Skol.
Vloženo 17.12.2023 18:06
Horní Misecky - rano v 8:30 hod.poloprazdne parkoviště. Upravena 5ka a svaznice - luxusní tvrdý podklad po večerní úpravě. Na 5ce vyriznuta stopa i na klasiku, občas od rolby vytahané šišky a trochu “bordelu”, dala se mista v poho projet. Trochu horsi misto v kopečku na křižovatce na 5ce a 7ce. Svaznice byla doslova luxusní.
Cesta na Vrbatku - upravena pouze cesta směr Medvedin, dale udupana od lyžařů, ale tvrdý podklad. Na hore dost foukalo,nadherne slunecno 😉.

Celkove paradni lyzovacka😉
Vloženo 15.12.2023 14:06
Odpovím si sama. Na Mísečkách asi včera najetý manšestr. 7 km kolečko beze stop, stejně jako cesta směrem sjezdovky z Medvědína. Dopoledne to bylo dost namrzlý. Na klasiku by možná držel klistr, já mazala tuhý vosky a ani ťuk. Musela jsem to na klasičkách odbruslit, abych se někam hnula. Místy, hlavně v zatáčkách, vyčuhují větvičky.
Před polednem už na place u Stopy stavěli bariéry na zítřejší závody.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 14.12.: Jak to aktuálně vypadá Benecko, Mísečky? Přemýšlím, že bych zítra někam zajela na dopoledne, do Jizerek daleko, kolem Štěpánky to vypadá podle Bílé stopy neprojetě, tak předpokládám, že tam sníh už moc nebude. Krkonoš ukazují, že je Harrachov, kam to mám taky kus cesty, ale jinak klasicky ticho po pěšině...)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 9.12.2023 20:57
jel jsem poranu z Benecka na horní Mísečky pres tridomi a dale na Vrbatovku . na benecku trate upravené ke sjezdu na rovinku částečně zavate. teplota okolo -2 ppdminky ideální .po sjezdu na rovinku jiz stopa jen lehce vyslapnuta cesta neupravena
na Mísečkách upraveny stadion a okruhy do 5 km. cesta k vrbatove boude protazena nahladko bez stopy. občerstvení na rovince , bývalý pirát dnes hejmovka i stopa na miseckach otevřeny . odpoledne jiz zataženo pri odjezdu zacalo drobne mrholit. snad ale pres hlasenou oblevu snih vydrží .
9:51
9:55
10:06
10:15

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 1.12.2023 16:16
Tratě na Benecku upraveny.Ale nejlepší lyže zatim nechat doma.Ale zitra bude asi zas lépe.SKOL

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko