Hřeben Orlických Hor – běžky

Na dvě dílčí části – severní pojmenovanou jako Deštné v Orlických horách a okolí, a jižní nazvanou Říčky a Rokytnice v Orlických horách a okolí – zde byla dlouhodobě rozdělena oblast hlavního hřebene Orlických hor. Toto rozpůlení se však ukázalo jako nepraktické, protože množství lyžařů volí pro své výlety na běžkách trasu mezi…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 3 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Dotaz Vloženo 4.3.2021 18:47
Přemýšlím nad těmi "přeskatastrovými" :-), nevíte jestli je ještě na Masarykové chatě možné podepsat petici iniciativy Chcípl PES? Případně jestli by nebyli i další provozovatelé občerstvení na hřebenech ochotni zřídit petiční místa? Nevím jak moc nás ti nahoře mohou omezovat, nejsem právník, ale právo petiční je zaručeno Listinou a není ho možné omezit, takže i pánové co pomáhají (vládě, i když myslím, že ani je nebaví tyhle nesmysly vymáhat), by nikomu neměli bránit v cestě na Šerlich, pokud jde o podpis petice ;-)
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 27.2.2021 20:14
Nevíte někdo, jak to dnes vypadalo na Čihalce a na Knížecí cestě? Půjde to ještě zítra? Děkuji za odpověď.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 24.2.2021 21:16
Nevite, jestli se da sjet z hrebenu od Korunky do Orlickeho Zahori na bus?
A jeste , zda e mozne sjet od Masarykovy chaty po hrebeni a dolu do Destneho k parkovisti u sjezdovky..Diky
Zodpovědět

O oblasti

Na dvě dílčí části – severní pojmenovanou jako Deštné v Orlických horách a okolí, a jižní nazvanou Říčky a Rokytnice v Orlických horách a okolí – zde byla dlouhodobě rozdělena oblast hlavního hřebene Orlických hor. Toto rozpůlení se však ukázalo jako nepraktické, protože množství lyžařů volí pro své výlety na běžkách trasu mezi Šerlichem a Pěticestím na Říčkami, tedy zasahující do obou někdejších oblastí. Nově je tedy celý hlavní hřeben Orlických hor (tedy geograficky Deštenská hornatina) jednou společnou oblastí, vedoucí od Olešnice a Čihalky na severu až po Rokytnici nebo Bartošovice na jihu. Patří sem samozřejmě i všechna místa ležící pod hřebenem, ze kterých se dá na hřebenovku na běžkách vyrazit. Vedle již zmíněných obcí jsou to například Sedloňov, Orlické Záhoří, Zdobnice nebo Neratov.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Orlické hory