Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Členění oblasti Orlické hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 17.1.2019 15:18
Dnes kolem poledne 2x ze sedla na Suchák, páteřní trasa krásně upravená, sem tam jsme ještě odtahovali nově spadlé větve, hodně se oteplovalo, tak dávejte pozor, aby vám ještě nespadlo něco na hlavu. Rolba pracovala na Bukovce, uvidíme co se podaří ještě zprůjezdnit.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 17.1.2019 9:10
Zdar, včera z Čihalky na Masaryčku a zpět, od hranice nad sjezdovku na Čihalce brutus, hodně popadaných stromů a jen trošku klasická stopa. Dál od sjezdovky ke Knížecí už jen asi 3 stromy, větve co šlo jsem odházel. Co se sněhu týče, pevnej podklad (úprava z úterka) přikryta asi 5 cm sněhu, od Knížecí cesty nahoru i víc (do 10 cm). Na skate bída, lepší počkat na páteční úpravu, klasika nejlíp od Šerlichu k Polomskýmu sedlu. O víkendu snad bude po úpravě dobře. Jinak na Čihalku by to chtělo pořádnej prořez, spousta roští z boku i zeshora. Je to zralý na brigádu s kleštěma a pilkou, ten úsek si to zaslouží....Jinak mlha, na Šerlichu i dost vítr, v lese opět navátý muldy.
Hřeben Orlických Hor
Dotaz Vloženo 17.1.2019 0:09
Prosím, jak vypadá okruh v Orlickém Záhoří - upraven/neupraven, popřípadě trasa z Říček na Pěticestí? Děkuji za každou Vaši reakci :-).
Zodpovědět Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.1.2019 22:24
Dnes od 13:00 z Deštného od Národa po louce nahoru směr Sedl. černý kříž, Polomské sedlo, Bukačka, Masaryčka a zpět. Nově 5 cm sněhu od úterní úpravy. Dole mokrý těžký sníh, v lese lepší. 500 m pod esíčkem ve stoupání spadlý buk přes celou cestu. Občas i nějaké menší větve. Těžký skate možný jen část cesty, prakticky jen pro klasiku. 30 lidí proti, všichni klasika. U výseků naváté vysoké jazyky a taky u Bukačky. Viditelnost u výseků nahoře do 30 m.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.1.2019 20:46
Dnes když jsem viděl, že vyjely rolby, tak jsem s vábením čerstvého manžestru nevydržel a vyjel po Knížecí cestě s čelovkou pod Sedloňovský vrch, úsek od hranic na Čihalkou byl dost dobrodružný, spoustu popadaných stromů a rolba tam nemohla, většina stromů šla objet po cestě, plus je tam jeden obrovský, který to dost zatarasil. Od sjezdovky čerstvý manžestr a svezení opravdu nádherné, cestou zpět byl už pod prašanem, ale přesto to hodnotím jako jedno z nejkrásnějších svezení co pamatuju. Nicméně musím dodat, že z hlediska bezpečnosti by bylo lepší počkat až se utiší vítr, v lese to praskalo a nebylo to moc příjemný. Díky Čihalce za úpravu a snad se jim podaří upravit časem i zbývající úsek k hranicím.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 14.1.2019 11:43
Včera, v neděli, jsem tam byl na klasiku dopoledne. Stopy zachumelené, ale vyjeté běžkaři. Cca 30 cm sněhu, obleva a déšť se projevily jen v mokrým sněhu. Na klasiku tedy přijatelný, na skate absolutně nevhodný, mimo stopu se to bořilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Richard z 13.1.: Jak to vypadá na Kozlove po tom dešti sobotním a nedělním pršelo tak vůbec nebo ne Dekuju)
Podorlicko
Vloženo 13.1.2019 23:08
deštné v o.h. - sedloňovský vrch - šerlich - pěticestí - říčky
počasí pod psa, celý den mlha, pořád něco padalo (sníh, zmrzlý déšť), stopy jen vyšláplé od lyžařů, na skate vůbec (nějací zoufalci se drápali z deštného nahoru, ale akorát rozryli náznak stopy a klasici je v pohodě předjížděli), masarykova chata pro výpadek proudu zavřena. Občas padlý nebo ohnutý strom až na zem, ale dalo se všude objet. Sníh dole vlhký, nahoře lepší.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2019 16:38
Z Čihalky na Polomské sedlo..uff na skate moc to nebylo ,páteční úprava je tak pod 10-15 cm sněhu, ve vrchních partijích prašanový, dole kolem Čihalky vlhčí ..kolem cesty popadané stromy, někde i přes cestu.Větve ze stromů Vám padaj za zády... ale jinak krásný zimní podmínky.. :)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2019 12:50
Hanicka - cca 30cm noveho snehu, jeta pouze stopa na klasika, na skate ani omylem. Na ceste pres 20 padlych stromu, proto nemuze vyjet rolba... Naprava sna nekdy v tydnu az se sezene pracovni sila na odklizeni stromu...
Hřeben Orlických Hor
Dotaz Vloženo 13.1.2019 20:19
Janule, kde je prosím vás přesněji ten spadlý strom? V místě kde jezdí rolba?
Zodpovědět Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2019 16:38
Šerlich - Deštná - Pod Homolí - a kousek po magistrále k Pěticestí, ale nedojeli jsme tam, protože se zhoršilo počasí, tak jsme to otočili zpátky. Mlha, odpoledne vítr a sněžení, na úpravu napadlo tak 5cm (upraveno zřejmě v pátek) a odpoledne padal další mokřejší prašan, vůbec to nejelo, ani z kopce. Stopa vyjetá od lidí. Spodní cesta pod Deštnou se neupravuje, jelikož je tam spadlý strom (nutné sundat běžky a přelézt viz foto). Je tam sice stopa vyjetá od lidí, ale byla měkká bořilo se to, hůlky nešly použít, jelikož zapadaly vždy tak 40cm do sněhu. Více fotek nemám, jelikož nebylo vidět na 3m.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.1.2019 10:03
Včera Červený Kostelec - Odolov - Paseky - Markoušovická rozhledna - Markoušovice - Velké Svatoňovice
Sněhu všude dost a všude prošlápnutá stopa (dole jen klasika nahoře i skate), jen sjezd do Markoušovic lezly kameny (někdo se tam jel vyřádit s džípem). Celkově moc pěkné, jen trochu víc lidí. Jinak klobouk dolů před personálem Jestřebí boudy. Přes značné množství lidí jsme měli jídlo v podstatě hned - velmi příjemné :-)
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 12.1.2019 21:19
Skate Rokytnice - Peticesti a zpet. Na upravu napadalo dost snehu, celou cestu jsme se borili, misty to bylo rozryte nebo trochu rozslapane. Z Peticesti smerem Homole jeste horsi. Nejlepsi skate kolem Anenskyho. Na klasiku asi v pohode, stopa byla projeta od lidi.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2019 18:21
Dobrý den
Byl jste někdo dnes v Orlickým Záhoří ??? Jak vypadá ten osvětlený bežecký okruh???Jak vypadá trať????
Děkuji
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2019 16:23
Zdar,jak to dnes vypadalo na velké deštné?Teplota a jízda na klasiku,jelo se dobře nebo to klouzalo?
díky
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2019 15:35
Dnes trasa Babiččiným údolím v úseku Červená Hora - Česká Skalice.V lese velmi málo sněhu 2 -5 cm na loukách lepší,místy až 10 cm.Pohoda,klid,bezvětří.Pokud nenapadne nový sníh - nedoporučuji.Odpoledne už tam pršelo.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 12.1.2019 14:32
Dnes trasa Štíty-Bukovka-Suchák-Lichkov.Úsek Štíty-Rýdrovice kompletně zavátý sněhem,místy jsem se i bořil.Navíc vichr a bílá tma.Dále na Valteřice už byla stopa prošláplá od běžkařů,co tam šli předemnou.V okolí Bukovky a Sucháku už jsou stopy v pohodě a parádní běžkování, v lese téměř nefoukalo a mlha jen místy. V Lichkově se dá na běžkách dojet až k hlavní silnici.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 13.1.2019 20:38
Trasa z Andrlaku na Kozlov a zpet, cca po zelene znacce. V lese obcas rozjezdene stopy od techniky, sem tam popadane stromy. Na Kozlove strojove stopy.
Podorlicko
Vloženo 12.1.2019 8:16
Na Jestřebích horách je upraveno i z Krkavčiny na Odolov. Mimo Panskou cestu, která je z větší čáti prohrnutá (dá se bruslit), přes Větrák a Švédský vrch. Sněhu by v lese mohlo být ještě trochu víc, ale šutry nelezou!
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 12.1.2019 0:29
Jo, dnes fantazie skate i klasika z Cihalky pod Sedlonovsky vrch. Ale zpatky s celovkou v chumelenici uz začínalo byt hodně zafoukane...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.1.2019 22:58
Lehce před 5 hodinou od nároďáku za svitu čelovky na Čihalku luxusní podmínky. Tvrdý podklad a na tom cca 2cm prašanu. Zpět přes Šerlich, Jelenku a dolů do Deštného. Cestou na Šerlich skoro metrové navěje a na Velkou Deštnou taky občas dost zafoukané na skate. Pokuď bude fučet do rána některé odkryté tratě budou slušně zafoukané. Parádní podmínky až na to chumelení
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.1.2019 21:25
Dnes v podvečer s čelovkou, skate. Na skate to byl problém, sněhu je hodně a skútr s uzlazovačem jsou relativně lehké, takže na mnoha místech jsem se bořil po kotníky. Základní kolečko pod chatou ještě relativně dobré, za chatou a kolem lesíka prakticky nesjízdné. Pokud to trochu nesedne nebo se ještě neprojede skútrem, na skate to moc nemá cenu. Na klasiku co jsem viděl všude pěkné stopy, místama i dvě. Poměrně slušně ale sněžilo a začínalo dost foukat, což může do rána stopy zasypat.
Podorlicko
Vloženo 11.1.2019 19:40
Projeto dnes odpoledne. Cca ve 12:30 jsme jel z Číhalky ještě po neupraveném. Když jsem se vracel (na Číhalce krátce po 16 hod.), bylo upraveno včetně sjezdu do Sedloňova a Ruského údolí.
Díky rolbařům.

(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 11.1.: Nevíte, jaká je situace z Číhalky na Polomský kopec? Je projeto rolbou? Díky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.1.2019 17:20
Dnes na Kozlově super. Trasy připravené. Prostě paráda.
Podorlicko
Dotaz Vloženo 11.1.2019 11:46
Dobrý den,
Chci se zeptat, zda jsou upraveny stopy v areálu Hory v České Třebové? Diky
Zodpovědět Podorlicko
Vloženo 11.1.2019 9:31
Ahoj, včera jsem byl večer a Knížecí upravena ze středy, je to překryté prašanem, ale dalo se v pohodě i bruslit, top podmínky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2019 21:53
Z Cihalky na hreben a zpet.... Ze stredy hezky upraveno, bohuzel ted uz s cca 5 cm prasanu, na klasiku bez problemu, brusleni slo vsude taky ok, jen to tak nesvisti, ale aspon vic casu na kochani se tou nadherou. Diky za upravu.M
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2019 11:21
Letos, pokud bude dostatečná vrstva sněhu, by měla rolba z Olešnice jezdit pravidelně z Čihalky po Knížecí cestě až pod Sedloňovský vrch i se sjezdy do Ruského údolí a Sedloňova. V Ruském údolí by stopa měla být až ke krmelišti u lesní odbočky na Brändy, kousek nad "ruský" pomník, bohužel často bývá stopa zničena myslivci a občas i lesáky, takže do Olešnice sjíždět se zvýšenou opatrností! Bývaly doby, kdy se v pohodě dalo dojet až do Puschadörfly do samotné Olešnice (občas až ke stolu do hospody -:))... ale to se ještě užíval selský rozum, myslivci zaváželi krmelce na běžkách či skútru a k Wasserwerku se zajíždělo v krajní nutnosti traktorem bez spuštěné radlice tak, aby běžkařům zbylo středem místo na stopu...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2019 11:07
Díky, jeli jsme to samé a asi tě predjizdeli, před 6 jsme už byli u Národaku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2019 10:19
před šestou, ještě tam byl manžestr.....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2019 7:12
Pro Jirku, kdy byla ta odbočka na cihalku? Já tam jel večer a nic. Ale podle GPS by cihalka měla být projeta
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2019 6:23
Od Nároďáku - Polomský kopec - Velká deštná s z5. Jel jsem odpol, takže již po úpravě zapadané, ale dalo se skate. Dobře že to včera utáhli, v pátek znovu a bude to super. Když jsem se vracel tak byla čerstvě upravená i odbočka na Čihalku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2019 23:04
Dnes jsem jel z Polomu pres Knizeci a az na rozcesti Pod Sedlonovskym vrchem se bylo nutno proslapat cca 40 cm vrstvou cerstveho snehu. Ocenil bych, kdyby rolba ze Sedlonova nebo Cihalky jezdila trochu casteji, i kdyz chapu ze moznosti jsou omezene. Bylo by dobre hlasit treba i nejaky ten den dopredu, kdy tyto rolby vyjedou..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2019 21:31
Byl jsem skate a šlo to. Skoro jak v neděli, vrstva prasanu na projetym. A pořád sypalo a asi sypat ještě bude.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2019 21:07
Dnes Vrchmezi, Polomoske sedlo, Serlich, Velka Desna, Luisino udoli.
Rano projeto rolbou, takze se dalo i na skate, i kdyz byl mekci podklad logicky. Postupne hlavne na hrebeni mimo les cesta od rolby zapadana novymi 5-10cm snehu, ale na klasiku to jelo porad nadherne.(v lesnich usecich by sel skate mozna i ted).
Puvodne jsme chteli na Cihalku, ale pokud chcete mimo upravene trasy pripravte se na proslapavani pul metru noveho snehu. I presto tam dnes nahore bylo nadherne a rolbarum diky!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2019 12:25
@karel: Na Luisenthalu napadlo jen včera 39 cm nového prašanu, což může slehnout na nějakých 20 - 25 cm. Na hřebenech bude situace podobná, proto je vcelku rozumné, že rolby vyjely už dnes a utáhnou takový příděl nového sněhu i bez lyžařů. Ponechat úpravu najednou až na pátek by nedopadlo dobře, podklad by zůstal měkký a běžky by se bořily.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.1.2019 12:12
Nezbláznily se rolby? Silné chumelení až do večera,cesty špatně sjízdné a rolby vyjedou a pro koho?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.1.2019 23:48
Opět jsem se dnes "úspěšně" vyhnul strojové úpravě stop a tak jsem si mohl na skate lyžích "vychutnat" krásu zasněžených a jindy perfektně upravených tras okolo Bukovky a Sucháku a to pouze ve klasické stopě prošláplých od bežkařů.
Tím chci říct, že dnešní běžky na skate rozhodně nebyly, stopa byla zasypaná 10 cm prašanu.
Klasika byla v pohodě, lidí minimum, takže jsem se do toho pustil a jsem viceméně spokojen.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 8.1.2019 20:00
(Odpověď na dotaz uživatele Důchodce z OH z 8.1.: Františku trochu upřesni.Podorlicko je poněkud široký pojem.)
Myšleno byl okolí Kozlovského kopce u Č. Třebové
Podorlicko
Vloženo 8.1.2019 19:38
Dnes na Kozlově 10 čísel nového sněhu a okruhy projeté skútrem... paráda. Skútrařům díky.
Podorlicko
Vloženo 8.1.2019 17:30
Odpoledne projety strojově stopy, takže dost dobrý
Podorlicko
Vloženo 9.1.2019 12:21
Dlouhoňovice - projeto skútrem, parádní stopy, stojí to za to! Lze i na lepších lyžích.
Podorlicko
Vloženo 7.1.2019 20:18
I bez bezprostřední úpravy to bylo dneska moc fajn. Na klasiku to stačilo a myslím, že ani skate by nebyl špatný. Sotva pět čísel a pod tím je to pěkně pevný. Z Rokytnice k Nároďáku na modrým swixu celkem v pohodě.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2019 18:15
@Jirka: rolby ve všech čtyřech hřebenových střediscích (Olešnice, Deštné, Záhoří, Říčky) vyjely v týdnu vč. víkendu nejméně 2x, ale přes husté sněžení a vítr stopy dlouho nevydržely. A to rovněž ve zmiňované Olešnici, což v posledních letech nebývalo zvykem, takže určitě se snaží a zaslouží pochvalu.

Mnohem více nepříjemností běžkařům způsobují pěšáci, než že by úprava nějak moc zaostávala za rozumnými možnostmi. S tím souvisí i oznámení Deštenských, že předpokládanou zítřejší úpravu (@A. Sokol) posouvají vzhledem k ohlášenému hustému sněžení až na středu 9.1. Což nelze než schválit...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2019 15:48
Nároďák - Šerlich - Luisino - Deštné
Upřesňuji - upraveno nebylo nikde, v některých úsecích podle stavu už hodně dlouho (Luisino - Deštné), pokud se za úpravu myslí to co si uplácají sami běžkaři, tak pak jo... Automat na běžkolepky má rozum a tak se raději sám přepnul mimo provoz... S příspěvkem na úpravu nemám problém, pokud bude upraveno... Skol
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2019 12:26
Zdar, upraveno bylo všude, ale přes noc se to přikrylo cca 5 cm novýho prašanu...dá se na skate i klasiku....Zejtra snad další úprava, tak snad to hned zase nezadapá...potvrzuju automat na běžkolepky mimo provoz u Nároďáku i na Šerlichu, je tam ale odkaz na sms....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 22:48
Dnes odpoledne ze Sucháku na Boudu, Sedlo, Okolo Bukovky a zpět na Suchák. Zataženo s jemným sněžením a -5°C. Sněhu konečně dost i na "A" lyže. Upraveno údajně včera, takže stopa na skate zasypaná 5-10 cm prašanu.
Klasika byla prošláplá od lidí, kterých bylo opravdu hodně. Unaven a spokojen :-)
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 6.1.2019 15:53
Šerlich,Velka Deštná, Podhomoli...mrzelo nás, že rolba nevyjela, stopy pouze od běžkařů, někde bohužel jen jedním směrem....jinak prašánek, tak že jsme si to stejně užili.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 14:53
Šerlich - Olešnice,přes Ruské údolí.Na klasiku velmi dobrý.Cestou zaznamenána z Knížecí cesty úprava rolbou do Sedloňova a na Polom.V Ruském údolí od pomníčku do Olešnice jen traktorová stopa ale dalo se až k silnici na Čihalku.Sněhu dost.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 14:34
Rokytnice, Pansky pole, rozhledna Anicka a zpet. Vcerejsi uprava byla zapadana par cm prasanku a dopo stale snezilo s vetrem. Od Hanicky vejs uz jen ten prasanek. Skate se dalo, klasika v poho v horsi stope. Par fotek https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218337568660981&id=1544971004
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 11:56
Kozlov - Dnes ráno pro klasiku zcela nevhodné, trasy namrzlé a neprojeté .Zlaté Orlické hory
Podorlicko
Vloženo 7.1.2019 10:35
pím můžete mi někdo poradit, kdy vyjedou rolby, když GPS opět nefunguje. A na koho se obrátit, aby to dal do pořádku.Děkuji
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 16:49
Klasikou z Destneho od Narodaku po bunkrovce na hreben a pres Velkou Destnou a Peticesti na Panske Pole a do Rokytnice. V nizsich polohach mrholeni, na hrebeni snezeni a -1°C. Az k Sedlonovskemu vrchu jen hluboka proslapnuta stopa, uprava zadna, automat na prispevky na upravu stop mimo provoz. Pak upraveno na Polomsky vrch, dak na Vrchmezi neupraveno, jen proslapnuta stopa. Po hrebeni az do Rokytnice k Faraku projeto rolbou, ale pouze jedna stopa na klasiku. Snehu vsude dost, misty az moc :-) Hulky se dost bori.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 10:35
Jestřebí hory-v pátek poprvé poprvé upravená stopa v tomto roce. V noci vydatné sněžení. v sobotu ráno drobný déšť. Ráno projíždím stopu od Odolova jako první přez Bílý kol, Paseka k rozhledně a zpět. Ráno již hodně lidí na trase. Sníh pomalý, postupně hodně mokrý.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 6.1.2019 8:28
Z Čihalky upraveno, i dolů do Ruského údolí, na skate super, ve stopě občas koukají bukvice, nic co by se nedalo objet, sníh nebyl nejrychlejší, ale dnes přituhlo, bude to jiné K.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2019 0:16
Dnes opravdu snaha o projetí pásu na bruslení, ale sníh měkký, těžký, na mnoha místech louky velké kusy vyfoukány až na trávu a prakticky bez sněhu, přestože všude jinde je výška sněhu kolem 20 cm. Stopy na klasiku projety pouze lyžaři, zato i do lesa směrem na Zhoř. Na bruslení to dnes bylo špatné, na klasiku určitě mnohem lepší, pokud se někomu povedlo trefit mázu. Nedělní podmínky záleží na tom, zda budou najety pásy i na zbytku luk a budou se v rámci možností vyhýbat vyfoukaným místům. Díky moc stopovačům za snahu, jen počasí dnes bylo proti něčemu lepšímu. PS: vyhrnuto velké parkoviště na pastvině vedle zastávky autobusu. Neparkujte na silnici, hrozí pokuty.
Podorlicko
Vloženo 5.1.2019 19:58
Skate od Narodaku bunkrovkou - Vrchmezi pres Korunku na Peticesti pak zpet na rozc. Knizeci/Polomske cesty a zpetky bunkrovkou do Destne. Podminky byly nasledujici: dopoledne bunkrovka oraniste s misty 15-20 cm tezkeho snehu, peklo. Odpoledne jiz byla upravena. Hreben pekne upraven, od Masarycky mi to prislo lepsi/tvrdsi smerem na stranu Vrchmezi. Velice hezky kousek byl ze sedla pod Homoli ke Korunce, i moc hezka stopa na klasiku, opacnym smerem by se to na skate jiz borilo, je to niz a bylo to tam citelne mekci. Hezky to jelo i z hrebene smerem na Knizeci cestu, snad jediny usek, na kterem nebyly diry od pesich a i na skate to tam bylo hezky tvrdy. Dik za upravu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.1.2019 19:24
Dnes super 😀.Samá rolba. Na brusle makacka.Lujzino,Velka Destma a přez Masarycku po Knížecí do Deštného.Poděkovani vlekařum z Deštného.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.1.2019 18:41
Trasa, sedlo nad Výprachticemi směr Buková hora - Červenovodské sedlo - Suchák a zpět, sněhu dost, +- 2 st.,trasa projeta rolbou ráno v cca 9,30, sněžení, občas mrholení, odhadem 22 km.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 5.1.2019 16:49
Velká dřina z Rokytnice výjezd k Bartošovicím ke sjezdovce a zpět na Panské pole. Kdo tady dneska jel skate tak moc dobře ví jak to tahalo za nohy a ruce. Není to dost tvrdé a prosředek se jestě dost bořil. Potom na pěticestí to byla jiná paráda i když sníh je pomalejší, ale podmínky užasný. A potom už jen zpět do Rokytnice. Naviděnou zítra
Hřeben Orlických Hor
Dotaz Vloženo 8.1.2019 7:23
Zítra má chumelit ještě o něco víc, opravdu pojede rolba? Díky za odpověď
Zodpovědět Hřeben Orlických Hor

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Členění oblasti Orlické hory