Orlické hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2022/2023

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Orlické hory ze zimní sezóny 2022/2023. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Orlické hory - aktuální zprávy

Vloženo 26.1.2023 12:11
Od Šerlichu na Velkou Deštnou - perfektně upravená trať, super svezení.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.1.2023 8:31
Včera, dnes a zítra, částečně ještě v sobotu, probíhají na části tras pro běžkaře závody psích spřežení. Nedotčena zůstává severní část hřebenovky od Vrchmezí přes Velkou Deštnou až po sedlo pod Homolí s nástupy od Olešnice, Deštného, Šerlichu a Bedřichovky. Spřežení hojně využívají okruhy mezi Homolí a Pěticestím. Aktuální mapa závodu: https://czechlongtrail.com/?p=5066
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.1.2023 18:29
Od Národního domu nahoru na Vrchmezí. Potom přes Šerlich na Velkou Deštnou a zpět. Nižší partie špatné: na louce je to samé bláto a v serpentinách lezou kameny a asfalt. Mezi Vrchmezím a Šerlichem spousta horších míst s hlínou ve stopě, kameny a vymletým korytem ve sněhu - doporučuje vzít lyže, kterým už pár škrábanců navíc neuškodí. Šerlich - Velká Deštná obě dvě trasy dobré, ve stopě jenom špína a klacky. S opatrností je to i na lepší lyže.
Hřeben Orlických Hor
Dotaz Vloženo 25.1.2023 22:54
Dá se prosím projet z Olešnice směrem na Šerlich? Dle mapy tam rolba nebyla, ale je to alespoň nějak rámcově sjízdné? Díky!
Zodpovědět Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.1.2023 12:45
Ahoj včera že Zelence od kamenů směr Vrchmezí,po modré do levá,přijeli jsme pod Bukačku,pak Polomske sedlo,do prava na Polomsky kopec ,tam bylo upraveno a na Čihalku byla prošlapnuta stopa. Sněhu je dost. Nikoho jsme nepotkali.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2023 19:23
Diky za upravu trati!
Rolbari jak z Destne,tak z Orlickeho Zahori si dali zalezet a trate byli v perfektim stavu. Na brusleni jiz pevny stred a po krajich krasne stopy na klasiku.
Projeto Serlich-Pod Homoli-Peticesti-Korunka-zpet na Serlich.
Vsude krasne upravene trate. Jedine, kde nebylo upraveno byla cast od Homole na Petivesti vychodni trasou, kterou maji na starosti rolbari z Ricek (druhe foto). Ale i ta sla nejak projet. Na uprave z vikendu par cm namrzleho snehu a dost rozorany na skate. Zbytek jedna velka krasa a bez lidi.
13:33
14:00
14:29

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2023 19:18
Trasa od žel. zast. v Mladkově směr Štíty (H. Heřmanice).
Od Mladkova vyhrnuto až k U Křížku. (Dalo by se ale po louce.) Od křížku jsem prošlápnul stopu kolem rozc. nad Boudou, U 3 pánů, na Suchý vrch (=SV). Sníh dobrý a dostatek. Místy byly pod sněhem lehce cítit kameny, ale 95% super. Krátké stoupání od 3 pánů k odbočce má místy poházené kameny, ale při stoupání to problém není. Okolí SV sněhově nejlepší. Klesání při návratu ze SV od odbočky k Hvězdě ujde, ale začíná to být vyjeté od lyžařů. Dále rovně k ČV sedlu to taky začíná být místy vyjeté, ale zatím OK. Z ČV sedla zleva kolem B.hory ze začátku skoro špatné, ale po půl kilometru to jde.
Od odbočky Nad Valteřicemi dolů na Štíty to ani nezkoušejte! Samý šutr! Jakmile to šlo, sjel jsem na louky. Dále jsem jel po loukách a polích na Horní Heřmanice na autobus. Kdybych znal podmínky, asi bych sjel/sešel do Čenkovic či Moravského Karlova.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 24.1.2023 13:05
(Odpověď na dotaz uživatele Leoš z 23.1.: Ahoj, jak to vypadá na Kozlově s běžkováním. Díky) Ahoj, zatím jen pár cm sněhui, 2-5 cm.
Podorlicko
Vloženo 23.1.2023 19:05
Aréna v Orlickém Záhoří je tuto zimu poprvé v provozu. Včera okruh upraven rolbou, denně do 21 hod osvětlen. Výška sněhu 25 cm, ujetého samozřejmě méně. Horší místa se asi mohou vyskytnout, ale s trochou opatrnosti asi klidně i na lepší lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele Míra U. z 23.1.: Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá v Orlickém Záhoří s vrstvou sněhu? Jestli je to na lepší lyže? Díky, Míra.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.1.2023 9:26
Včera projeta klasika Šerlich-Pěticestí.
Jeli jsme klasicky a dalo se úplně v pohodě. Místama lezlo ve stopě trochu borůvčí, ale nic hrozného. Na skate ráno sice projeto rolbou jak z Deštné, tak od Říček, ale střední pás byl hodně měkký a místy hlubší. Ideálně by to chtělo přejet ještě jednou a pak jen chvíli počkat než to vymrzne. Takhle bylo včera lepší zvolit klasiku. Ale na to, že ještě 3 dny zpátky nebyl v Orlických žádný sníh, tak dobrý podmínky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2023 18:50
Ze Šerlišského Mlýna super stopa až na Masaryčku. Místy trochu větviček a kamínků, ale vzhledem k vrstvě sněhu to nemohlo být lepší. Rolbaři v Deštném přemýšleli a včera upravili stopy až po sněžení. Cestou zpátky z Masaryčky jsme potkali asi autobus pěších turistů z Polska, kteří totálně rozvorali stopy. To člověk nechápe!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2023 10:34
Ahoj mrkni na https://www.destne.info/#/bezky
jezdí tam dneska rolba, chystám se tam taky.

(Odpověď na dotaz: Ahoj, jak vypadá prosim cesta ze Serlichu na Peticesti? Diky za komentar!)
Hřeben Orlických Hor
Dotaz Vloženo 22.1.2023 13:27
Nejaké foto z cesty ze Šerlichu na panské pole? Díky a bězkám zdar!
Zodpovědět Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2023 11:02
V sobotu odpoledne Mezivrší, Pěticestí a dále kousek na Homoli severní cestou skate. Ranní úprava komplet zapadala novým sněhem, takže na skate nic moc. Snad příští týden to bude lepší.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2023 23:21
Odpoledne skate Serlich - Peticesti. Destenskou rolbu jsem potkal za V. Destnou, do te doby to slo jenom soupaz. Ta uprava pak krasne vymrzla takze po ceste z5 od Homole uz velice pekne svezeni, teda az na usek V. Destna Pod Jelenkou, ktery nakomplet cerstve upraveny rolbou rozjela obsluha kiosku skutrem. Od kiosku pak rolba projela jenom cestu pro pesi, ktera je take rozdupana, na kraji zustala strojova stopa OK. Okruh nad Rickami rano upraveny ale pres den to dost zapadalo a misty je to na skate dost mekky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2023 14:14
Ahoj ,ráno tak 20 cm nového sněhu až na Velkou Destnou, stopu jsme si proslapali, ale díky větru ihned zapadla, stále se sype, myslím, že by rolba mohla vyjet, je to spíš takový výlet než rychlá jizda, ale co hlavně, že jsme na běžkách, skol
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.1.2023 9:47
Noční zásyp byl nad očekávání vydatný a zdá se dle GPS, že rolba z Říček již vyjela!!! Takže ano, dnes by to už šlo.
(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 21.1.: Dobrý den, jak to dnes vypadá na běžeckých tratí??? Dá se někde běžkovat??

Děkuji Andrea.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2023 14:29
Na téhle straně od Šerlichu je momentálně sněhu málo, takže na lyže to tam dnes vůbec není. Ovšem v noci má začít sněžit, podle předpovědi by mělo do rána napadnout asi 7 cm a má sněžit celou sobotu. Takže asi radši pěšky. Snad předpověď vyjde a Vaše stopy do neděle zapadají. Pak už to snad půjde na běžkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Vilda z 20.1.: Ahoj,
chci dat v sobotu pesky toto: https://en.mapy.cz/s/cuhodobapa
Masarycka - Vrchmezi - Sedlonovsky cerny kriz - Destne

ma smysl spis kamenackama a nebo pesky? pokud je tam ultra malo snehu tak bych klido dal pesky, to jsem jeste nedal :-))
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.1.2023 13:48
Šerlich - Homole - Šerlich
Ze začátku hodně kamínků, přenášel jsem, na svážnici vylézá občas tráva, jeden úsek v lese opět lepší přenést, za V.D. už sněhu relativně dostatek.
Hřeben Orlických Hor
Dotaz Vloženo 20.1.2023 21:01
Kozlov - jak to tam prosím aktuálně vypadá? díky
Zodpovědět Podorlicko
Vloženo 19.1.2023 18:27
Ja, besser zu Fuß... teď je nahoře tak 7 cm, v sobotu slibují menší zásyp, ale žádná sláva... takže jistota bude netrápit ani kameňačky.
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka Preislerová z 19.1.: Ahoj,chtěla bych se zeptat - jedeme s holkama do Orliček na víkend, sobotní trasa Šerlich-Velká Dešná-Pěticestí--Orlické Záhoří..není to kvůli nedostatku sněhu ani na projetí se na běžkách v prošlápnuté stopě? Lepší jít na pěšárnu, že ano? Moc díky..Jitka)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2023 8:18
Strojová úprava je zatím v nedohlednu, aspoň rolbou z Deštného. Tady je jen poprašek asi 2 cm. Rolba potřebuje nejmíň 15 cm. Větší sněžení je v předpovědi až na sobotu, do té doby nic.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.1.2023 7:51
(Odpověď na dotaz uživatele stu kolem Orlických hor, je nějaká šance na strojovou úpravu když se dnes zadaří a něco nám připadne? Děkuji mnohokrát za každou informaci.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.1.2023 11:07
v okolí Šerlichu a Velké Deštné není žádný sníh
(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 12.1.: Dobrý den, jak to vypadá na Šerlichu na běžeckých tratí aktuálně??

Děkuji .)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.1.2023 19:33
Také bych začátečníkům v Orlických horách doporučil na prvním místě Orlické Záhoří. S doplněním, že tam ale problémy s nedostatkem sněhu bývají častější.

K tomu mohu doproučit několik úseků na trase tohoto výletu https://www.kamzasnehem.cz/video/hanicka-2013-03. Úsek mezi Haničkou a Mezivrším bude pro nezkušené běžkaře vhodný zejména v době, kdy není rychlý sníh - v takové době není kopec od Haničky náročný a v druhé půlce už je trasa na Mezivrší rovinatá. Parkoviště u Haničky je. Naopak chybějící nástup od parkoviště je nevýhodou okruhu z Pěticestí pod Homoli. Ale k Pěticestí se dá vyjel lanovkou z Říček. Dolů podle sněhových podmínek a rychlosti sněhu - pokud sníh není zmrzlý, sjezd zpátky do Říček není těžký.

Z parkoviště na Šerlichu je celkem rovinatá trasa směrem na sever, k Vrchmezí.

Pár dalších inspirací se dá najít i mezi zodpovězenými dotazy z minulých let, viz https://www.kamzasnehem.cz/bezky/orlicke-hory/destne-v-orlickych-horach/trasy#otazky. Tohle tam časem taky uklidím :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.1.2023 8:21
Aktuálně nikde není sníh. Jinak v OH za mě pro začátečníky nejlepší tratě v Orl. Záhoří. Nástup třeba u Bedřichovky. Ale teď je tam tráva.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 4.1.: Dobrý vecer, prosím o tip na trasu s nejlépe rovinatejsim terénem či okruhy pro začátečníky. Kde ideálně co nejblíže zaparkovat u nástupního místa. Moc děkuji za radu.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 31.12.2022 6:32
(Odpověď na dotaz uživatele Karolína Šplíchalová z 30.12.: Zdravím chci se ještě jednou zeptat jak to vypadá z Masarycky na Velkou destnou děkuji hezky den)

Už ve čtvrtek to bylo špatné a dá se předpokládat, že teď to bude ještě horší a lepší je jít pěšky. "Od Šerlichu až po Velkou Deštnou jsou podmínky špatné, řada vytátých míst nebo ledová vrstva, navíc se tu během dne pohybuje hodně pěších turistů, kteří rozdupávají po lyžařské trase i ty poslední zbytky stop." - z týdenního souhrnu https://bezky.net/clanek/2049-aktualne-kvalitni-stopy-pouze-na-umelem-snehu
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.12.2022 22:28
Z Pěticestí Bunkrovkou dnes už spíš duatlon pro skalní běžkaře, místy sníh, místy led, cca 20 % pěšky (1. a 2. fotka v rozmezí 100 m), před Homolí jsme raději přelezli na východní cestu, kde to bylo o něco lepší (3.). Avizované silvestrovské oteplení už bude definitivní konečná :(
15:12
15:13
16:04
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.12.2022 8:30
Špatně.
(Odpověď na dotaz uživatele Voko z 27.12.: Ahoj, jak to vypadá se sněhem nad Olešnicí v Orlických horách? Díky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.12.2022 8:27
Trasa na Velkou Deštnou,špatná plná kamínků a to oběma směry.Připadlo asi 2mm sněhu,takze kamínky nejsou moc vidět,což je ještě horší.Několikrát,jsem lyže sundával.Pouze taková procházka,na slušné svezení,to opravdu není.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 27.12.2022 20:45
Mezivrší - směr Anenský vrch - trasa pro milovníky vodního lyžování přimrzla, takže tu jsme ani nezkoušeli.
Mezivrší - Pěticestí, místy ledovaté, místy popadané větvičky, místy docela pěkná stopa s troškou nového sněhu, na 2 místech, kde cestu křižuje potůček bylo potřeba přenést. Od Pěticestí dál po hřebenu už to vypadalo líp, ale dál jsme nejeli, byl to jen odpolední pokus, jestli to po včerejším dešti vůbec půjde.
Sumasumárum, na starších lyžích to na tu bídu docela šlo, lepší než jít pěšky :-)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.12.2022 11:07
Mezivrší směr na Pěticestí to nejdřív vypadalo celkem slibně, ale brzy hodně napadané jehličí a větvičky. Mezivrší směr Anenský vrch spíš pro milovníky vodního lyžování. :D "sjízdné" k bunkru.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 25.12.2022 14:53
Hezké odpoledne
Sjízdné to dnes ráno bylo..spodní cestou (západní strana), dokonce i stopa je..
Otázkou je co z toho zbyde po svátečním návalu pěších..okolo 11:30 začali najíždět na Šerlich...
(Odpověď na dotaz uživatele Karolína Šplíchalová z 25.12.: Zdravím chci se zeptat zda od Masaryčky na Velkou Destnou je možné vyjet na běžkách nebo ne?
Děkuji)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.12.2022 16:06
Dneska dopolko to bylo super, trošku novýho sněhu, docela to i jelo (skate). Teď už to tak super nebude...

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 21.12.: Nevíte jak to aktuálně vypadá kolem Suchého vrchu?
Díky.
Martin)
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 21.12.2022 14:40
Ze Mlýna na Peticesti, luxus čerstvá úprava, široká Bukačka, od Jelenky ještě čerstvější směr Korunka, lehce mrholilo, po poledni na Serlichu mínus 1, ve Mlýně už mrholení přešlo v déšť. O víkendu sluníčko a inverze dnes super úprava, to ještě nezačaly vánoce... jinak klasika na fialky s jedním domaznutim
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.12.2022 18:00
Ano, deštenská rolba udělala moc pěknou stopu, bylo málo lidí, takže i k večeru byla stopa perfektní. A jelo to super, ideální podmínky, jen chybělo sluníčko. Jo a klasika, Říčky nevyjely, pravda, v loňské sezóně jim úterky taky nějak nešly... Bufet na Deštné otevřen, na 5cestí nikoliv.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 20.12.2022 14:47
Rolba z Deštného dnes dopoledne opět upravila trasu přes Luisino, Jelenku, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišský Mlýn, Sedloňovský vrch, Deštné za Národní dům. Jel jiný rolbař, takže úprava o poznání lepší než v pátek! V okolí Šerl. Mlýna, Bukačky a Sedloňovského vrchu podmínky ideální, -4 st., téměř bezvětří.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.12.2022 9:04
Dnes opravdu za odmenu. Trasa Hanicka-Anensky vrh-peticesti-homole vse krasne tvrde na skate.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.12.2022 6:42
Krásné svezení spíš na klasiku, místy méně sněhu od rolby. Počasí nádhera, nahoře slunce, dole mlha. Málo lidí.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 18.12.2022 20:39
Šerlich - Pěticestí - Šerlich - Sedloňovský vrch - Deštné

Dnes to bylo celé za odměnu. Lyžařů pro mě nepochopitelně málo na to jaké jsou podmínky. Podklad krásně vymrzlý a rychlý, stopy na klasiku taky krásně držely. Kdo můžete, tak vyražte než přijde slibované oteplení....při sjezdu do Deštného bacha jen přímo kousek před Deštným občas vykukoval na cestě kamínek. Jinak vše jednoznačně na áčkové lyže..
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 22:10
Trasa z Police na Slavný je supr, všem doporučuju, oproti Klůčance více sněhu a téměř žádné krtiny. Co je uskútrovaný, to je dobrý. Silnice na Pánův kříž je jetelná, ale tluče se holema do asfaltu. Vambeřická spojovačka končí u harvestoru, málo sněhu. V úzkém místě nad Šarkánem je jako vždy vyfoukáno a leze dost hlíny, tam zejména při sjezdu dejte bacha.
15:53
16:06
16:20

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 17.12.2022 19:09
Super pojezdenicko Serlich- Peticesti, uprava na strane Ricek jedna podtrzena, pocasi super, cela cesta na A lyze, stopa prakticky prazdna.
Pro pani kousek od Pod Homoli smerem na Peticesti jedno pripomenuti😊
Každý lyžař se pohybuje výhradně v pravé stopě nebo při pravém okraji cesty( s vyjimkou Benecka co ja znam)
Při vzájemném míjení lyžařů v protisměru má vždy přednost lyžař jedoucí z kopce dolů
Lyžař přijíždějící zezadu musí svoji stopu zvolit tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním.
Takze se pani priste kochejte nadhernym pocasim a neprudte zbytecnymi poznamkami 😊
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 17:46
No z rozc. Pod Jelenkou na rozc. Pod Homolí je to na skate trošku slabší - úprava tam proběhla v pátek a z pátku na sobotu nasněžilo cca 5cm a asi docela foukalo (stopa na klasiku byla místy zavátá) - na závodění to nebude, ale dalo by se (teď už to bude trochu rozježděné). Dál z pod Homole na Pěticestí po bunkrovce je to podstatně lepší (tam se upravovalo pravděpodobně v sobotu ráno) - viz fotky - ty první 3 jsou z trasy pod Homolí - pod Jelenkou, ta 4. z bunkrovky.
(Odpověď na dotaz uživatele Filip z 17.12.: Ahoj, jak to vypada z jelenky na homoli na skate?)
9:56
10:13
10:13
10:25

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 17:30
Tak Ježíšek v Orlických horách naděloval o týden dříve a nadělil nám SNÍH :-) :-)
Mezivrší - Velká Deštná a zpět (přes Korunku), vše klasicky.
Parkoviště na Mezivrší cca v 8:45 úplně prázdné (4 auta).
Z Mezivrší až pod Homoli čerstvě (!!!) upraveno - jak pro skate tak pro klasiku - celkem cca 30cm sněhu, z toho cca 5 cm napadlo v noci (úprava musela proběhnout až potom).
Z rozcestí Pod Homolí až na V.D. stopa trochu zavátá (úprava v pátek), totéž potom z pod Homole až na Korunku a zpět na Pěticestí.
Teplota ráno na Mezivrší -6°C, na V.D. potom -4°C, sníh krásný, stačila jediná máza Swix V45 (0-3°C / -2--5°C).
Celou trasu minimum lidí (i na V.D.), cestou ke Korunce vůbec nikdo, i při odjezdu po 2. odpoledne bylo na Mezivrší jen pár aut (cesta po silnici nahoru trochu horší, ale dalo se bez řetězů i s předokolkou).
Perfektní zahájení sezony :-), velký dík rolbařům - i při relativně malé sněhové nadílce udělali maximum - na téhle trase by se dalo i na jedničkových lyžích.
8:54
8:55
9:03
9:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 18) + jejich polohy na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 17:23
Mezivrší, Pěticestí a kolem Homole skate. Pěkně to jelo na polovinu prosince, výborná úprava.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 16:59
Cesta z Luisina údolí do Deštného je použitelná jen po Zámeček. Pak je to projete terénním autem, cesta nahouby. Dokud to neprojede stroj.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 14:33
Z Police do Klůčanky bylo ráno projeto skútrem, bohužel již v poledne asi z 50% zafoukaný, ale nahoře pěkný. Krtiny bohužel všude. Na vjezdu do ohrady- leze v cestě makadam, dal jsem tam aspoň větve. Nad Lachovem je kousek oranice, vyšlápl jsem to okolo a vyvětvičkoval. Skol!
Na Slavném je to prý lepší, sjezd Červeňákem do Police málo sněhu, na turistiku dobrý.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 17.12.2022 13:51
Sněhu je dost včera to bylo projeto rolbou. Lepší je to na klasiku. Na skate se trochu boří.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 17.12.: Dotaz, jaká je stopa na Suchaku? Je dost sněhu?)
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 17.12.2022 12:33
Na Kozlově stopa protažena, na klasiku dnes super, sem tam nejaké stéblo. Na skate se to boří
Podorlicko
Vloženo 17.12.2022 10:11
EVA..... Na Cihalku sem volal a upravene to bohuzel neni.....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 17.12.2022 8:50
V. Deštná Vrchmezí sněhu dost lidí málo krásné svezení.
Nevíte, jak to vypadá na Knížecí a na Čihalce?
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.12.2022 19:32
podle info z Deštného jim nejdou GPS u rolby, ale upraveno je .... takže sem vyrazil ... okruh kolem VD z Šerlichu a pak i kus na Vrchmezí ... všude ok, cesta pro pěšáky z VD trochu zavátá ale na směr dolů ok ... pěkný svezení ....
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.12.2022 16:34
Ahoj, bílé stopy momentálně mimo provoz, v rámci OH je nejlepší sledovat zde:
https://www.destne.info/#/bezky

(Odpověď na dotaz uživatele Josef z 16.12.: Ahoj,
kde se dá najít GPS rolba na mapě? Bílé stopy.cz ani Destne.cz nic neukazuje.
Díky.)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.12.2022 18:56
Dnes odpo rolba z Říček projela všechny tratě od Homole po Haničku. Luxus! Rolbaři díky!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.12.2022 18:24
Panské Pole - Anenský vrch
Proběhla úprava rolbou z Říček. Po odbočku k tvrzi pár kamínků, dál už v pohodě. Stopa začíná až nahoře na rovině pod Anenským vrchem
15:40
15:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.12.2022 20:48
Ze šerlichu na pěticestí a zpět sněhu dost místy na bruslení a někde na klasiku na první svezení dobré ...
14:03
14:05
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.12.2022 19:19
Deštné avizuje dobrou zprávu, v pátek poprvé vyjede rolba na úpravu tratí! Skol!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.12.2022 18:13
Panské pole (Hanička)´- Anenský vrch - Mezivrší - Pěticestí
Sněhu dostatek na jedničkové lyže (jen pozor na začátku na cestě od Panského pole po první zatáčku, tam jsem chytil kamínek). Stopa projetá jen od běžkařů, ale je docela ok. Samozřejmě jen klasika, skate nelze. Úžasná zimní atmosféra, teplota okolo -10 a chvíli i vysvitlo slunce. Super zážitek :)
Jinak parkoviště na Panském poli vyhrnuté a příjezdová cesta z Rokytnice úplně v pohodě.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.12.2022 18:20
Dnes kolem Bukové hory, už slušné podmínky, tedy na béčkové běžky:-)
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 11.12.2022 17:41
Dnes Kozlov na kameňačkách. Občas vykoukne tráva, ale dalo se celkem slušně bruslit.
Podorlicko
Vloženo 11.12.2022 10:18
Šerlich - Pod Homoli -> skate, na V. Deštnou to cestou vlevo docela šlo nicméně kdyby tam 4-kolka obsluhy bufetu nevyryla koleje bylo by to o dost lepší.Pak je to již víc rozorané ale jde to a od Homole už jenom stopa na klasiku. Sněhu dost.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.12.2022 9:28
V okolí Pěticestí super snehové podmienky, stopa od lyziarov-bezcov, bufet otvorený.
12:01
12:09
12:17

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.12.2022 22:22
Skol, dneska jsem tam na Šerlich dojel ve 13 hodin, parkování na malém parkovišti docela v pohodě, sněhu dost na jedničkové lyže, prašan, cestou na Deštnou stopa na klasiku od lidí jenom občas, jinak uježděné a pošlapané, potom k Homoli už lepší, pěkné zahájení sezony.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.12.2022 9:56
(Odpověď na dotaz uživatele Profík28 z 9.12.: Zdravím , jak to vypadá s úpravou tras od šerlichu po pěticestí ? Díky moc .)
Stojove nejdriv v příštím týdnu. V Říčkach to mají tradičně dost v paží, takže tam podle mě nejdřív příští čtvrtek večer. V Deštné jsem zaslechl v televizi, že musí počkat až bude dost snehu na nájezd od sjezdovek k Luisinu údolí, aby nevyorali do stopy hlínu. Každopádně příští vikend se zahajuje sjezdovkova sezóna, takže bude podle mě upraveno, aby otevirali s plnou paradou.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 9.12.2022 22:57
Šerlich - Pěticestí - Mezivrší- Anenský vrch. Všude dostatek sněhu 20+ cm, na jedničkové lyže. Neupraveno, jen uježděno, převážně jen na klasiku, Pod Homolí pluhem prohrnutá asfaltka, takže severní cesta Pod Homolí-Pěticestí kousek pěšky.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.12.2022 15:32
Nahoře to vypadá dobře i na jedničkové lyže. Okruh kolem Velké Deštné byl dnes dobře projetý od lyžařských škol a vhodný i na skate. Dále směrem na Jelenku a Homoli je stopa pro klasiku. V nižších polohách sněhu 5-10 cm, ve vyšších 10-15 cm a sněží.
10:13
10:18
10:25
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 7.12.2022 10:44
Stopa na Karlowě není upravená po předchozím uválcování je v terénu patrná. Leží na ní 5-10 cm prašanu. Takže prošlapat. Ale na první svezení jsem si užil. Teplota -2°C a trochu vítr. Oblačno se postupně protrhalo.
Broumovsko a Náchodsko
Vloženo 6.12.2022 20:12
Z Mezivrsi na Peticesti projelo aute, s hrotama na asfalt idealni na trenink soupaze v jeho stope ;-). Ale slo i bruslit. Na par mistech kaminky. Od Peticesti pod Homoli uz je podklad, na tom 10-15cm noveho.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 4.12.2022 8:11
Kromě začátku od parkoviště do druhé zatáčky a hrany na Malou Deštnou je to už pěkné sklouznutí. Hlavní ušlapaná trasa je lepší na bruslení, vedlejší vpravo nahoru má pevnou stopu na klasiku.
SKOL!
14:45
15:27
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.11.2022 9:58
Smrčku, Smrčku, ty blázne! Dobře on!!! Sezóna zahájena! Skol!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.11.2022 16:56
Dnes sem měl cestu kolem Orlických hor, tak jsme do auta přihodil běžky. Cítil jsme se jako blázen, ale už v Deštné jsem nabyl optimismu, silnice na Šerlich vypadala jako uprostřed zimy. Nahoře jsem nazul kameňačky hned u auta a vydal se kolem VD. Hůlky šly až na asfalt, ale podklad je díky "úpravě" pěšáků z 99 % podržel. I tak jsem raději zvolil cestu z prava, kde asfalt skoro není. Celou cestu jsem si proražel sám a překvapivě bez kamenů, ty byly jen u rozhledny, takže tu doporučuji vynechat nebo dojít pěšky. Většina trasy měla 10 až 15 cm sněhu. Jen u srubu u VD byla cesta vyfoukana, ale na obou stranach byla spousta prostoru na pohodlne objetí. Dolů tedy klasický po červené, jelo to celkem i z kopce. Jel jsem klasiku, ale šlo by i hezky bruslit, jak jsem si vyzkoušel z kopce. Takže jestli vám už chyby zima tak klidně vyrazte, do víkendu to vydrží, pak to rozdupou pěšáci. Vracel jsem se přes Záhoří, což byla chyba, mrak byl zasekly o hřeben od Polska a vsechen snih padal hlavne tam a silnice podle toho vypadala, na druhou stranu tak možná půjde lyžovat i na tamním okruhu.
11:51
12:09
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 21.11.2022 15:02
Ahoj,
včera první běžky (skate) na úseku podél lesa na Karlowě. Upraveno (uválcováno) před víkendem po kraji je od běžkařů vyšlapaná stopa. Jelikož vrstva sněhu není velká, kouká na spoustě místech tráva, ale na béčkových lyžích je to super zaježdění na listopad. Velké díky nadšencům za úpravu!
15:10
15:19
15:20
15:22

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (6)

Broumovsko a Náchodsko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Orlické hory