Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 12 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 27.1.2021 13:55
Ahoj, tušíte někdo, jak to vypadá se stopami od Soláně? Díky
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2021 21:58
Popis úpravy na https://www.pustevny.cz/bezky/ odpovídal. Parkoviště na Pustevnách obsazeno z 1/3 , takže ve stopách celkem volno a podmínky při -4 C dobré. Na Radhošť stopa vzala " za své" díky pěším turistům,
ale i tak doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2021 21:04
26.1. Velke Karlovice, vecer
Od vlakove zastavky Velke Karlovice pod hotel Horal a zpet.
Ve VK cely dne snezilo, trasy bez strojove upravy, i tak pekne sjizdne, primrzle az to praska.
Od vlakove zastavky az po pilu celkem punk, ale koho by to rozhodilo.
Za pilou uz svita na lepsi casy a po prechodu na druhou stranu hlavni silnice uz to je karlovarske pianko.
Milovnici skatu si taky uziji a kde se neda skatovat, tak se soupaz posili ruce no :)
SKOL, Jindra
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2021 20:59
Dnes Pustevny-Martiňák: vyjížděla jsem v cca 13h, stopa čerstvě projetá kolem oběda, takže úžasné svezení a sněhu dost, nikde ani kamínek. Teplota -3st., takže to pár dní vydrží. Neváhejte a jeďte, je to krásné svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2021 21:19
Trasa Soláň - Lušovka (tam jsme sjeli do Valašské Bystřice) - hodně zmrzlý podklad, na Soláni rozšlapané pěšáky a zmrzlé. Padal sníh a byly čím dál lepší podmínky. Jeli jsme celou cestu. Na nové běžky to nebylo. Trasa projetá běžkaři. Nic světaborného, ale šlo to.:-)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2021 10:07
Z Dušné na CÁB se dá,ale spíš po hlavní silnici,je to na starší běžky. Okruh okolo CÁBU místy vynikající ale v lese nedostatek sněhu a je to spíš o chůzi s běžkama v ruce.Chtělo by to aspoň 10-15 cm.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 26.1.: Dá se dojet z Dusne na Cab? Dik za info. Karlovice sjízdné, daleko lepší než o víkendu.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2021 6:58
Pustevny, okruhy kolem Zmrzlého a Noříčí.
Pustevny 13:00, parkoviště poloprázdné, lidí málo, běžkařů ještě míň. Hladové okénko měla otevřená snad každá hospoda. Husté sněžení-krupička, -3. Okruh projetý asi ráno rolbou a pak to krásně zapadalo. Na zmrzlém podkladu čerstvý sníh. Prostě super zima a luxusní podmínky. Nepotkali jsme cestou jediného běžkaře a co víc ani pěšáka! Sněhu by mohlo být víc (v jednom místě rolba vyorala kamínky, ale lehce se to dalo obejít), ale i tak luxus.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2021 15:42
Trasa Martiňák - Pustevny
pondělí dopoledne - sněhové podmínky výborné, na starší podklad napadl cca 1cm prašanu (-2°C). Před obědem projeto rolbou v obou směrech. Mírně sněžilo, foukalo, výhledy nic moc ale lidí málo. Takže skvělé.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2021 9:26
Dobrý den, prosím nemáte někdo tip na ubytování na nadcházející víkend v Karlovicích?? 29-30.1. ??
Děkuju (jinak včera jsem byla na běžkách dolů v KArlovicích - podmínky dobré... Nahoře na Kohútce však vynikající)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2021 22:07
Morávka, okruh pod Travným: rozumně sjízdné až zhruba od 600 m.n.m., takže ještě kus nad rozcestím Kobzok. Pod touto hranicí už hodně taje, spíše jen zbytky sněhu. Trasa je i dost prochozená od pěších, stopa nepříliš kvalitní, ale sjízdná.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2021 19:17
Katastrofa. Skoro žádný sníh, kameny, kaluže, bahno. Trochu se dá jezdit mezi skiareálem a tunelem, jinak je to o ničem. Dokud pořádně nenasněží, nemá to cenu. A dle informací od ostatních jsou i ostatní trasy v okolí ve špatném stavu - Javorový, Polom atd.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 24.1.2021 18:42
Dušná - Cáb - Soláň, skoro ideální podmínky, všechno sjízdné - pouze ojediněle nějaký osamocený šutr. Podklad místy měkčí, ale většinou pevný a zmrzlý. Příjezdová cesta Dušná - Cáb sjízdná (ale místy ne pro jedničkové lyže)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2021 16:04
Velké Karlovice - stopa většinou pod vodou vyjeta od běžkařů, místy tráva a hlína, někde se nedalo přejet, návštěvnost obrovská, pokud nezamrzne a nepřipadne nový sníh nebude se dát jezdit vůbec.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2021 16:02
Situace dnes na Pustevnách: Dopoledne upravena rolbou pouze magistrála z Pusteven k hotelu Radegast, ovšem bez stopy, takže vhodné spíše na skate. Asi hodinu se tam dalo slušně sklouznout, potom to rozdupala stáda pěšáků s pejsky, sáňkami, boby a dalšími nesmysly. Úplně jsem nepochopil, proč to s sebou vlečou, stejně na tom nejezdili. Jinak pohádka, standardní tratě a trasa Pustevny Martiňák neupraveno, vyšlapána pouze stopa od běžkařů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2021 9:03
Prosím jak to vypadá z Pusteven na Martiňák?
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2021 17:27
Dnes ráno Bílá - Mezivodí - Bílá
Na Bílé zhruba 1 km dlouhý okruh, sníh 5-10 cm, sjízdné, projeté skútrem asi včera. Občas drn trávy...
Trasa Bílá - Mezivodí - rovněž projeté skútrem, sníh 10-20 cm - slušná stopa, slušný skejt, napadaná větvičky a jehličí, ale bez problémů se dá absolvovat na běžných lyžích.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2021 14:55
Mezivodi-Bílá zámeček
Dnes brzy ráno to šlo jeste celkem dobře, projeté rolbou před 2-3 dny , místy však stopa trochu špinavá od podaných větví a jehličí. Jinak stále ok vzhledem k oblevě, která panuje.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2021 14:40
Od Razuly až do centra Karlovic promáčené stopy, hluboké kaluže, stopa místy travnatá, do toho déšť.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2021 22:10
U nás v Bystřici už tohoto sněhu moc není, v Jablunkově to asi lepší nebude, spíš bych šel až z Mostů, ale třeba se mýlím.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 22.1.2021 18:46
Ahoj, teď jsem se z Karlovic vrátila. I když to taje, tak sněhu je tam stále dost. Stopy v pohodě. Největší problém je s množstvím běžkařů :)

(Odpověď na dotaz uživatele Rosta OV z 22.1.: Dobrý den, jak to vypadá se stopami v Velkých Karlovicích od Pepicentra prez Machuzky kolem Razuly až k hotelu Babská. na tento víkend 23-24.2 děkuji za každé info.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2021 10:58
Pustevny dopoledne: krásná strojová stopa na Martinak možná den stará, místy trošku jehlici, ale jinak parádně sjízdné. Okruh kolem Zmrzlého neupravený, stopa pouze od bezkaru, snehu dost.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2021 14:06
Dnes rano z Dusne na Cab, zacatek je uz docela potaty, ale porad se jet dat, tak po cca 1km zacina vlevo strojova stopa a pak uz dobry. I navzdory obleve porad super svezeni, stopa vypadala skoro jako cerstve vyrolbovana. Jeli jsme k Ptacnici, v okoli protazeno do vice smeru, ale jak daleko nevim.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.1.2021 22:42
Naprosto souhlasím s Oldou,
Horská Služba si vozí zadek a své děti případně známé na sněžném skútru od Trojáku směrem na Marušku na Bludný, ale projet na Lázy, to nikoho ani nenapadne. Tato situace se opakuje i někoik roků pozpátku(přitom se pořád pyšní honosným pojmenováním Hostýnská magistrála). Přitom čerpají finanční prostředky z kraje a ani je to neštve. Skol
Hostýnské vrchy
Vloženo 21.1.2021 10:00
Středa 21.1. super počasí a výhledy, azuro s malými mráčky. Povrch cesty uhrnutý, pevný ušlapaný pěšáky. Na Marušku a Bludný nutno běžkovat mimo cestu, stopy jsou, sněhu dostatek po nočním padání, teplota super, na vrcholech obvyklé foukání. Celá HM52 je hlavně ostuda Zlínského kraje, že nedokáže pro běžkaře upravit alespoň nejzákladnější trasu, když je sněhu dostatek, pěšákům na cestě, těm je hej. Asi poslední krásné běžkování před oblevou.
Hostýnské vrchy
Vloženo 20.1.2021 20:44
Trojak-Lazy dnes večer jeste sjízdná.Místy vylézají kamínky, ale da se vyhnout. Zitra asi poslední den až dolu,ale dvojkové bezky.stopa přírodní,místy pěkná.od pátku max po Bludny.
Hostýnské vrchy
Vloženo 20.1.2021 19:20
Trasa Bílá - Mezivodí - Bílá
Výšlap přes Mičulky na Mezivodí, přechod přes cestu a druhou stranou zpět na Bílou. Nejeli jsme celý okruh Magistrály a chtěli sjet na Mezivodí. Bohužel od Lučkova dolů byla stezka vyhrabána a zasypaná štěrkem lesními stroji.
Proto jsme museli dolů na Mezivodí pěšky. Jinak trasy Magistrály nejsou strojově upraveny, ale přesto velmi hezky projeté běžkaři. Z Mezivodí na Bílou velmi pěkná stopa. Sněhu dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.1.2021 10:29
Dušná - Cáb středa v 8 ráno použitelné na skate. Traktor co to prohrnoval jsem bohužel potkal až skoro na Cábu, po něm to pak na bruslení bylo ještě lepší. Z Cábu na Ptáčnici projeté rolbou - krásná strojová stopa, pokračovala směr Čarták, ale to už jsem nejel.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2021 11:10
Verovice bezecky areal, vecer s celovkou, +1st, 3 upravene stopy na stadionu, pas na skate, mirny vitr a snezeni. Na vecerni trenink vyborne. Podminky velmi dobre. Bohuzel nastupujici obleva tomu da zabrat, skoda. Skol
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2021 19:43
Papežov-Zimný-Ivančena-Ostravice
Šlápnuto dnes několika běžkaři. Po Ivančenu lepilo, nejelo. Dále jelo pěkně, od Zbuja (vyhrnuto) až po Sepetnou sjízdné bez šutrů, ale to plužení! Začalo velké padání ze stromů. Přijela jsem domů a koukám, že to podle Bílé stopy je protaženo - zeleně. Fakt by mě zajímalo, pokud tam někdo zítra pojedete, zda to rolba projela. Ráno byly zelené i Sviňorky. Trochu jezdím a domnívám se, že na tyto dvě místa rolba ještě letos nenajela. Možná stačí, když to projede nějaký běžkař a označí se to, že tam nějaká stopa je.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2021 17:11
Host.mag.v provozu asi do zitra.obleva.zhorsene podminky.
Maruska,trojak obcerstveni okenko zavreno,u tri kamenu,hostyn sjezdy misty ledovy podklad.- 3 stupne,mlha, snih 25 cm,novy 2 cm.32 lyzniku 10 pesich.v bystrici tajici snih + 2 stupne.
Hostýnské vrchy
Vloženo 19.1.2021 16:15
pro uživatele Petra.
Napište mi nebo raději zavolejte - starosta@zdechov.cz nebo mobil 724 178 680
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 17:41
Dnes Čarták - Soláň - Benešky - Pod Vysokou -Vysoká a zpet,tj
cca 25 km. Stopa projeta jen od bezkařů, misty náročné ale vykoupeno famoznim pocasim a vyhledy. Mrazivo ale slunko svitilo jak blbe takze super. Tato trat je zajimava,chvili vyhled, chvili les. Jedine co bychom vynechali byl peskovyslap na Vysokou, cekali jsme vyhled a ona je to jakasi boudka mezi smrky 😆. Jo a obcerstveni na Cartaku nepremava, a pry ani dole na Trestiku pres tyden okenko nefunguje,tak jsme tam uz nesjizdeli.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.1.2021 18:38
Jeďte do Jablunkova hned za benzinkou je parkoviště a začátek upravené trasy do Mostu zvládne i dítě
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 19.1.: Prosím moc o radu
Znám spíše Jeseníky, ale když je konečně sníh i v Beskydech :)
Potřebovala bych poradit trasu cca 15 km (okruh nejlíp, ale i tam zpět by to slo), kterou zvládne i slabsi běžkař a na jejíz začátek se dá v klidu dojet bez řetězu a a zaparkovat ...
Předem moc díky za tipy)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 21:00
Trasa Visalaje - Bílý Kříž - Grůň - Bílá. Stopa nebyla strojově upravena, pokud šel běžkař, tak vytvořil stopu a pokud pěšák, tak ji hned zničil. Jinak podmínky perfektní, sněhová peřina zalitá sluncem, výhledy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 18:58
Včera Pustevny - chata Mír a Pustevny - Martiňák, krásné počasí, sněhu hojně, ale že by upravili stopu, ani náhodou. Jen jedna stopa od běžkařů. Nechápu to. Dnes (pondělí) podle pustevny.cz vše upravené. Asi upravují jen v pracovní dny. Jsem považoval za zbytečné se předem informovat, zda jsou o víkendu a v takových parádních podmínkách trasy upravené. Takže to raději udělejte ať nejste nepříjemně překvapeni.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 12:58
Vizovické vrchy: trasa Lačnovské rybníky, parkoviště - Valašské Klobouky, ul. Luční, popřípadě Sychrov, projetá skutrem a velkým počtem běžkařů ve dnech so 16.1 a ne 17.1. Možný nástup do stopy na více místech ze silnice Valašské Klobouky - Lačnov. Pěkné výhledy na Vizovické vrchy a Bílé Karpaty..
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 6:58
Dobré ráno ze Zděchova, ve Zděchově upravený okruh ve sportovním areálu a samozřejmě trasa směr sedlo pod Filkou - Radošov sedlo - Skaličí - Senické lúky nad Valašskou Senicí. Úsek Skaličí - Pulčín jsme nakonec neupravovali, protože vzhledem k množství návštěvníků ledopádů by to bylo naprosto zbytečné! Dneska chceme projet úsek Zděchov - sedlo pod Filkou - svážnice nad Vlčnovem - Huslenky (Chladná) a Stříbrník sedlo. Také chceme rozšířit okruhy nad Valašskou Senicí - Františkův vrch apod. Tomáš
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 22:51
Bílá - Kozí hřbety - Mezivodí - Bílá. Luxusní podmínky, stopa po celou trasu, nádherná zima. Lidí pomálu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 20:49
Cyklostezka Bečva!? Ne, to není vtip. Jen mě při ranním podhorském běžkování na cyklostezce nad Kunovicemi napadlo, že vždycky není třeba nezbytných 30 cm sněhu, bez kterých je Hostýnská magistrála utrpením, ale stačí i pouhých pět. A ty zaručeně budou na cyklostezce. A taky, že byly. K ranním šestnácti pohodovým kilometrům cestou necestou poměrně snadno a rychle přibylo dalších šestnáct na trase Skalička - Choryně, tentokrát v rychlém bruslařském tempu. A na celé trase jsem byl jediný s lyžemi na nohou! Důkaz, že vždycky není nutné strávit desítky minut v autě cestou do vyhlášených a přeplněných lyžařských středisek. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe.
A i v tom svižném tempu jsem si udělal pár obrázků. Na památku. Holt na cyklostezce se zase tak často nelyžuje :-)
https://youtu.be/6nH5npBsYoU
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 19:43
Troják- Bludný-Lazy-Pržno,na Trojáku sněhu i lidí dost,stopa jako vždy neupravená,projeta běžkaři.Od Bludného lidí ubylo,stopa projeta běžkaři,na cestě i v lese sněhu hodně. Dobré sjezdy,semtam kamínek, za Čečetkovem cesta rozbitá po těžbě a zasypána kameny-200 m.Od Lazů do Pržna všechny cesty prohrnuté,ale vystupují kameny.Sjezd z Pržna buď po cestě,ale pozor na ledové plotny,nebo dobrý sjezd po louce.
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 19:18
Hostýnky to tentokrát přímo nebyly, i když byly nadohled, vzdušnou čarou cca 2 km. Dopolední výšlap kolem Kelče, cca 400 metrů nad mořem, - 8°C, 10-15 cm prašanu, 14 km o samotě... I to je někdy třeba.. Posuďte sami :
https://youtu.be/MtCwOD5J2g4
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 17:28
Dnes pohodové svezení ze Vsetína-Ohrada-Hovězí a zpět po cyklostezce. Pouze klasika, bez větví a kamínků. Ideální pro rodinu s dětmi.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 17:24
Ahoj,
dnes pěkná stopa od běžkařů, ale nikdy nevíš, kdy to prohrnou pluhem. Myslím, že to dělají schválně, protože tu ani netěží. Každopádně část trasy stoupák od Rajnochovic je vyplužený a posypaný drtí. Proč sypou drtí i rovnou cestu od rozcestí k hlavní cestě na Tesák to hlava nebere. Jak již zde bylo níže napsáno, tak jakákoliv empatie a selský rozum u Arcibiskubských lesů nehledejte. A to už ani nezmiňuji, že Hostýnky jsou zahrnuty v projektu Bílé Stopy. Asi je upraví, až bude obleva a pak vyfakturují...


(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 17.1.: Ahoj, jak to vypadá s trasou kolem Čerňavy ? Mám ten okruh docela rád, rovnoměrně z kopce, dokopce - sjezd po spodní pravou je hezký...nebývá tam takový tlak lidí a stopa bývá kvalitní (když je sníh nebo tam nejezdí ten magor se 4 kolkou...majzl jsem ho holí přes hřbet, zmetka ).
Četl jsem tu totiž zprávu před pár dny, že to lesáci pluhem projeli a tím se kamínky ne cestě dostaly všude, nedalo se...teď ale připadlo, čili minimálně v neděli si myslím, že to mohlo trochu frčet (?)
děkuji.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 14:05
Jablunkov směr Mosty perfektně upravená trať na klasiku i skate. Lidí tak akorát.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 18.1.2021 15:12
Panbůh zaplať (kdyby byla i kasička, rád na údržbu přispěju) za takový Zděchov. Co se dělo na hřebenu Javorníků v sobotu, to byl masakr - ráno z Kohútky na Kasárna krásně upravená stopa, zpátky slalom v davu pěších v totálně roz****** stopě, málem konflikt při pokusu o "výchovu". Ještě, že jsem měl dobře namazáno...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 19:44
Informace mela byt pod zpravou a ne jako dotaz....😉 Vcera jsem trasu absolvoval. Podle vet podminky byly stejne.(dobre).
(Odpověď na dotaz uživatele Bezkar z 17.1.: Hostynska mag.v provozu pohadka.-9 stupnu jasno.25 cm snehu novy 3 cm.
Hostyn 9 hod.snezeni 12 hod.jasno.u tri kamenu sjezd k trojaku o.k.lyzaru 140.trojak obcerstveni okenko.na lazy za cecetkovem cislo 2 spadly strom.lyzaru 55 podminky vyborne v lese sjezd misty sutry.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 10:52
Okruh z Morávky po Malým Travným. Stopy vyšlápnuté od bězkařů. Skvělé podmínky. Dopoledne dost lidí, problém zaparkovat.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 7:49
Velké Karlovice-Razula přes Babskou na Třeštík kde byl jen malý náznak stopy ale v pohodě.Na Třeštíku okénko a výborná polévka.Dál přes Benešky na Kotlovou kde další milé občerstvení.Tady to otáčíme a jedeme stejnou cestou zpět.Trasa projeta a stopa pouze od běžkařů ale vše krásně sjízdné.Sjezd Babskou je nahoře sice prudší ale v tom sněhu co je v pohodě.Hlavně jsme tu nikoho nepotkali.Trasa má 30km ale dá se zkrátit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 22:20
Dnes trasa Mosty u Jablunkova - Girová - Jablunkov. Ráno trasa pokryta cca 5cm nového prašanu, dost lidí, kteří prošlápli zapadanou stopu. Na Studeničném zavřeno, většina se vrací zpět, směr Girová na loukách závěje a nutno udělat stopu i směrem na Bukovec, chata zavřená. Zpátky před polednem přibylo běžkařů i pěšáků, kteří ničí stopu. Do Jablunkova stopa rychlá, při prvním sešupu od ski areálu i kameny.
8:18
8:35
9:04
9:50
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 16.1.2021 21:59
Hostýnské vrchy, Wald - Lázy. Deset pohodových kilometrů s dětmi. Poprvé na běžkách - klobouk dolů. Teplota pod nulou, za poslední dva dny připadlo cca 5 cm sněhu. Horní část skvělá, bohužel spodní část lesáci nepochopitelně strhli pluhem???? Cestu, kterou nepoužívají a kde by i po projetí těžké lesní techniky zůstal uprostřed dostatečně široký pruh hlubokého sněhu pro lyžaře, téměř zneprůjezdnili! Holt je vidět, že Arcibiskupství nejenže neumí správně hospodařit s lesními porosty, ale ani to obyčejné selské myšlení jim zkrátka nejde. Přitom to chce jen trošku tolerance a vzájemného pochopeni... Škoda...
Přesto se nám to líbilo a zítra repete 👍
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.1.2021 19:41
Zdravím, dnes jsme absolvovali červený okruh z Bílé, který byl včera projetý rolbou...do dnešního rána přibylo 10-20cm nového sněhu a celou přibývaly další centimetry (od 7:20 do 13 hod přibylo na autech u Černé Ostravice téměř 15cm :-). Trasu na Charbulák jsme tedy prošlapávali, od Gruně přes Bílý Kříž po Doroťanku až po Konečnou již jeli 1-2 lidi před námi, tam jsme potkali rolbu, která jela z Bumbálky. Těšili jsme se tady na vyfrézovanou stopu, ale chyba lávky..."jen" manšestr, lepší než nic, ale nechápu proč nespustili kopyto na stopu!? Navíc alespoň zde v Beskydech se rozšiřuje nešvar...pěší počkají na rolbu a pak rozdupou :-( Každopádně sněhu víc než dost. Přes sníh za krkem a prakticky prošlapávani stopy po celou dobu super běžky!!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 19:06
Tak dnes vyzkouseno,stopa krásně projeta od běžkařů,od parkoviště u fotbalového hřiště zadem k okruhum kolem lyžařské chaty, pak chvíli s davem lidí smerem na Javornik,od odbočky nad hajenkou už bez lidí, chvili dokonce 2 stopy,pak už jen jedna...
Sama sobě si :))
(Odpověď na dotaz uživatele Markéta z 15.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá v okolí Velkého Javorníku, zda není stopa prošlápnutá alespoň od běžkařů...? Díky)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 18:27
Zdravim. Dnes od Tesaku ke Trem Kamenum jakztakz ke konci rozbita cesta od lesniku. Sjezd od Tri kamenu lambada, nekdy byva na prd ..ale dnes nadhera. Po te pohodicka.. jak konci les, tak se dalo i bruslit na ceste, stopa pro klasiky je bokem. Od trojaku na rozhlednu a bludny jako vzdy se stopa propada. Sjezd kupodivu super, pak dokonce i usek kde se dalo bruslit. V lese az na tri spadle stromy parada....bez ledu,bez vetvi. Smer Lazy asi 1 km od vesnice stopa odklonena takze se tam dostanete z vrchu. Pres vesnici slo projet po ceste bokem na lyzich...ale pozor at pri te rychlosti nekomu nevjedete do chalupy jako malem ja. Bonus dnesniho dne bylo otevrene okenko v hospode, ktere funguje po cely tyden. Po minulem tydnu, kdy snehu bylo malo absolutni spokojenost. Dnes jsem mazl svickou a nelepilo to po celou cestu.
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.1.2021 18:20
Dnes brzy ráno z Trojanovic po knížecí čerstvý prašan asi 15cm neupraveno na pustevny.Z pusteven na martinák jsem šlapal stopu místy i závěje.Škoda páteční strojové úpravy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 16:21
Dusná - Cáb ideální na bruslení, stopa není, Cáb-Ptáčnice dvě stopy pro klasiku a dál na Tanečnici různé. Sem tam adrenalin. Okruh Cábu částečně upraven. Na Cábu hladové okno.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 21:42
Bruslit se da na trase Dusna Cab, upravena rolbou magistrala Cab Solan a da se dal pokracovat na Bumbalku. Okruhy kolkem Cabu upraveny,
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 20:57
Velke Karlovice, Razula - pila a zpet pozde odpoledne. 20cm cerstveho snehu, -4 az -9st. Stopy na klasiku lehce pod prumer, na brusleni neupraveno. Presto vyrazne lepsi nez vloni. Misty kolem Machuzek sem tam kaminek. Mist na parkovani dost. Vecer jsem videl projet malou rolbu. Skol.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 19:43
Ahoj jel jsem dnes 10-12 hod. Trasu č.2 ve Velkých Karlovicích, část trasy byla upravena asi včera, dnes byla zapadlá, část kolem vleku Machůzky jela rolba, která v lese zapadla dále sněhu po kolena až po přechod přes hlavní cestu. Trasa kolem Bečvy byla projetá zásluhou velkého počtu běžkařů, bruslit se nikde nedalo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 18:51
Já doporučuji jet nejezdit asi do profláknutých středisek, protože tam bude asi hodně lidí a plná parkoviště.
Doporučila bych spíše nějaké trasy níže položené, kde není tak velké stoupání a je to spíše po rovině - např. z Jablunkova směrem do Mostů u Jablunkova ( https://www.beskydy.cz/content/beskydy-bezecke-trate-bezecke-trasy-mosty-u-jablunkova-girovska-magistrala.aspx - tam je i telefon pro info - je to tam upraveno). Nebo v okolí nějakých obcí, kde to prošlapali místní lidi. Jinak např. z Visalají pěšky na Bílý kříž a odtud na běžkách směr Charbulák a zpět (z Bíl. kříže to sejít pěšky). Ale tam asi bude hodně lidí a na parkovišti ve Visalajích asi dost aut.

(Odpověď na dotaz uživatele Marek Chmiel z 15.1.: Dobrý den, zítra se chystáme a rodinou na běžky do Beskyd, všichni jsme začátečníci, někteří na běžkách ještě ani nestáli. Jakou oblast byste nám doporučili?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 18:29
Lesní silnice u majáku včera 14.1. projeta pluhem, vrátil jsem se. Jel jsem včera i dnes 15.1. od kapličky Fryšták-Skalka na Ondřejovsko a zpět. Nejde udělat okruh do Fryštáku Horní Vsi, z Ondřejovska do Horní Vsi projeto pluhem. Kde dopadne sníh na zem, je ho tak 25cm, ale na nerovném podkladu a pod stromy mohou být problémy.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 15.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá v okolí Zlína? Kocanda, Maják, atd.? Kde jsou pěkné trasy na běžky?
Děkuji)
Hostýnské vrchy
Vloženo 15.1.2021 16:54
Pustevny. Ráno z Trojanovice (parking 80,-) přes Velkou sjezdovku panenským sněhem s náznakem zapadané stopy vytuněné pěšákem... Celkem dřina, ale v polovině stoupání mě předjela rolba a pak už to šlo v "ještě teplé stopě" samo. Sněhu hodně, cca 30 cm, na klasiku paráda, bruslařům tu dřinu v měkkém čerstvě upraveném sněhu přeji! Na těchto tratích je mezi stopami max 1,5 metru, více lesní cesty neumožňují. Takže pokud vám ta šířka stačí, bruslete. Pokud ne, vys....te se na to! Ničíte práci rolbařů a neděláte radost klasikům... Pro úplnost já jezdím oba styly...
Pustevny - Radegast nádherné, mínus pět stupňů, opět čerstvě upraveno (vydrželo cca hodinu - pěšáci). Od Radegast dál už šlo lidí méně (v tom měkkém sněhu ta dřina není pro každého) a svezení parádní. Dolů po Knížecí cestě. Nádherných 26 km.
Upraveno je dle mapy vše, takže víkend bude stát za to (než se parkoviště zaplní).
Pár obrázků viz odkaz:
https://youtu.be/bWek6OVmbhE
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 16:25
Minulý víkend jsem projížděl autem přes Troják a Tesák a byl tam velký problém s parkováním. Mimo parkoviště stálo aspoň 3x více aut než na parkovišti. Čekám, že tento víkend to bude podobné.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 15.1.: Dobrý den,zítra se chystam s dcerou na běžky.Prosím o tip jednoduché spíše rovinate trati..Chtěl jsem parkovat okolí Tesaku..Příjezd po obědě..Chytám se🙈😂nebo jsem naivní?Děkuji za informace..)
Hostýnské vrchy

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy