Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná…

Číst celý text

Členění oblasti Jizerské hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 7 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 9.12.2023 0:32
Vratislavice - pátek večer furt dobré, na bruslení krásně ujeté,na klasiku 1 obstojně stopa. Snad pár cm připadne
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 8.12.2023 22:40
Dnes Knizeci az ke Knajpe a zpet. Tvrde, rychle, super podminky pro skate.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2023 20:09
Vládní sjízná, Olivetská zatím projetá skútrem. A bacha ve sjezdu z pod sedla Holubniku na Kristianov, jedna stopa smeruje do smrčků jak píše Zdenda níž.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2023 16:10
Příjezd do Bedřichova MHD v 11 hodin, teplota okolo 0°C. Centrál parkoviště bylo skoro plné, maliník poloprázdné, jel jsem malý okruh stadion - hřebínek - točna - kristiánov - stadion. Dnes konečně sem tam slunečno, na hřebínku jsem dal zelnou s čajem, Ptal jsem se na gulášovku - a pan domácí sdělil, že zítra. Krásný výlet kazil jen pád, který se mi přihodil z toho kopečku Pod sedlem Holubníku - směr Kristiánov, se mi to rozjelo, stopa je tam tak nešťastně u kraje a byl tam takový 15 metrový, 30 cm hluboký propad pravé lyže, na hbité vyskočení ze stopy při mé váze 100+ nebyl čas, tak jsem se přikrčil, už už jsem byl v půlce a myslel, že to bude dobrý, když mi pravá lyže chytla o nějaký borůvčí a ustřelila do toho hlubokého sněhu a už jsem byl hubou ve sněhu. po kratší chvilce pucování, nadávání a čištění brýlí, jsem byl opět ve stopě a pokračoval jsem v cestě, to druhé klesání do Kristiánova jsem pro jistotu splužil rychlostí chůze.
Tak mazejte !
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2023 14:51
Halina napsala Díky za každé nové ráno a já říkám Díky za každý slunečný den v zimě na horách.
Na Smědavě -1°C, slunečno, takže paráda.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku ( silnice od kiosku k Pešákovně velmi slušná, i když nebyla naposled upravená ) a dále po upravených tratích přes bunkr po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Slunečné , teplé počasí vylákalo více lyžníků, kteří si užili dnešní hezký den.Jen nám stále chybí neupravená oblast k Paličníku.
Tak dávám více dnešních fotek pro potěšení pro ty, kteří nemohli přijet.
Tak jezděte.
12:16
12:23
12:23
12:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 8.12.2023 12:29
Ahoj, nevíte prosím někdo, jestli je něco upraveno u Ještědu (Výpřež - Kryštofovo údolí), byl jste někdo? Díky!
Zodpovědět Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 7.12.2023 19:15
Dnes z Bedřichova 0°C po avizované úpravě na čtvrtek jsem projel bedřichov-kristiánov-rozmezí-čihadla-na žďárku-tetřeví bouda-krásná máří-hřebínek-šámalka a zpět. Ve městě obleva, ale nahoře jako v lednu, parádní byla úprava stopy mezi Kristiánovem a čihadly,(až na to nekonečné stoupání), naopak horší mezi tetřeví bouda -máří- hřebínek, jsou tam ty smrky nad stopou, takže tam prostě nenasněží. V oblasti nad černým potokem a na žďárku jsem si všiml ležících stromů pod těžkým sněhem, malé stromy, nevím jestli to byly borovice, nebo kleče (keře). Na hřebínku posilnění, dnes klobása a pak hybaj na autobus. dnes jsem to za 3 hodiny nestihl, tak jsem musel dát menší vyčkávací kolečko mezi šámalkou a blaťákem, to je holt daň za tu dopravu sockou, musí člověk furt hlídat čas.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2023 17:19
Dneska pod mrakem, lyžařů minimum, jen tam měli akci airsofťáci, takže na skate místy hodně rozšlapané stopy. Teploty těsně pod nulou, ale má se oteplit, tak vyražte, dokud to jde.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 7.12.2023 14:16
Na Smědavě -2°C.
Velké díky OPS za perfektní úpravu.Ostré stopy na klasiku, ve středu anglický manžestr pro bruslaře.Jel jsem kolečko po Promenádní, Jezdecké a pod Černým vrchem a nemělo to chybu.
Bylo to k sežrání.
Tak jezděte.
11:54
12:42
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2023 8:30
Z Mariánské hory jsme projeli víceméně všechny trasy mezi Bílými Buky a Jizerskou silnicí. Top podmínky, v podstatě 0 lidí, vše výborně upraveno, i když bylo úprava z noci z neděle na pondělí, tak to vzhledem k prázdným horám, mrazu a zanedbatelnému sněžení, nijak nevadilo. Jen celkem drobnost: Darrská (stoupání od Souše na Jezdeckou) by chtěla upravit, je dost měkká a rozrytá.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2023 18:35
Dnes Bedřichov 0°C, přijel jsem sockou ve 12 hodin, parkoviště Maliník obsazené na 10%, Stadion na 65%.
Trasa U buku - hřebínek - Točna - Kristiánov a zpět, tratě mírně vyježděné, ale ještě to šlo, obleva se zatím nijak neprojevila, občas horší pravá strana pro odpich. Na Hřebínku jsem se zastavil na zelňačku za 3/4 kila, byla dost sladká - já to mám rád a jako bonus jsem na dně našel 1/2 kolečka klobásy. Výlet se povedl, před odjezdem 18ky v 15.07 jsem měl ještě 15 minut fóra. Tak jezděte, než to zase sleze.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2023 16:23
Dnes parádní výlet na vyčištění hlavy. Riskla jsem to z Maliníķu, odkud byla stopa hezky prošlápnutá a cestou na Olivetskou jsem potkala jen 2 běžkaře. Houstnout to začalo až na Hřebínku, tam byla už i strojová úprava. Zklamání na Knajpě, sámoška dnes měla zavřeno a kluci uvnitř asi taky 😪 Vrchem na Smědavu, kde měli v nabídce jen polévku (+ pití, koláče a salát z těstovin), vařit začnou prý až o víkendu... Obsluha byla milá :-) Zpátky na Knajpu spodní cestou a pak přes Kristiánov na stadion. Snih byl pomalejší, ale nelepil. Kolem 14.30 začínalo lehce sněžit...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2023 15:30
Na Smědavě jen _0,5°C, na parkovišti jen 8 aut, jel jsem jen po cestě pod Černým vrchem a po Knížecí na rozcestí Pod zámky a zpět.Stopy stále velmi dobré, v horních partiích trochu mlha,v nižších jasněji.Málo lyžníků, což je škoda.
Škoda, že ještě není upravená osmička na Paličník.
Tak jezděte.
13:22
13:28
13:29
13:30
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2023 14:30
Josefův Důl - Lesní brána - Mariánskohorské Boudy - Pařízkův kříž - U Knejpy - Čihadla - Na Žďárku - U Tetřeví boudy - Krásná Máří - Točna - Kristiánov - Hluboký potok - Přehrada Josefův důl - Údolí Kamenice - Josefův Důl. Po ránu mlha, kolem Máří sem tam sluníčko.
9:23
11:03
11:13
11:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2023 18:33
Klasický okruh Bedřichov stadion, Nová Louka, Hřebínek, Točna, Tetřeví boudy, Čihadla, Knajpa a zpět na Kristiánov, Novou Louku / klasika. Sněhu všude dostatek, ač je znát, že vrstva je nízká, ale nikde nic neleze, všude se jede bez problémů, všechno upravené. Počasí nádherné! Nejhorší část asi mezi rozcestími U Nové louky - Nová Louka - Gregorův kříž, tam to je doslova tankodrom, protože tam asi nějaký dobrodinec projel autem. To ale až roba přejede, tak bude zase fajn. Dále na Hřebínek už všechno krásně upravené. O Hřebínuku na Točnou fajnové, upravená Magentová na Kristiánov, já jel dále na tetřevky, i tam hezky upravené. Hřebenovka kolem Máří až na čihadla lehce zafoukané sněhem, ale vždycky alespoň jedna stopa v poho. Kolem Knajpy parádní, na Krisitánov sjezdy taky na pohodu, jen to tolik nejede, takže člověk nemusí vůbec vystupovat ze stopy. Od Kristiánova na Louku všude sníh v poho. Stopy jsou mělčí a měkké, prostě čerstvý snížek. Jeďte a přispějte na úpravu ops.
10:39
11:10
11:24

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2023 16:52
Jel jsem od Vyhlídky po Famberce pod Hromovku, nahoru na okruhy a přes Příchovice zpátky na Tesařov. Vyřezané stopy, málo lidí, nahoře "polomodro". Jelo to krásně na klasický modrý extra. Dole na Famberce ve stopách občas tráva, ale dá se to objet středem.
Kéž by to vydrželo.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 5.12.2023 15:16
Dnes opět super podmínky .Na Smědavě -5°C i když dole v Raspenavě již +2°C, vypadá to na oblevu.
Jel jsem jen kolečko po Promenádní, jezdecké a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Po včerejší úpravě to jelo dnes ještě lépe než včera, jen chyběli lyžníci, což je škoda.
Na parkovišti na Smědavě jen 8 aut.
Tak jezděte, podmínky jsou zatím fantastické.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2023 14:33
Dneska ještě větší bomba, než včera – byl jsem opět jediný cestující s běžkami do Jakuszyc, a rozhodl se pojezdit po polské straně hor. Podél kolejí, kolem starého kamenolomu, pak nahoru k lomu Stanisław, na Orle na polívku a do Harrachova na vlak. Bylo to, jako v pohádce, sluníčko, sníh, mráz a takřka žádní lidé.
10:11
10:11
10:12
10:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.12.2023 11:44
Včera večer jenom vydejchat na Kristiánov a zpátky. Všechny závodníky bych jenom rád upozornil, že při přejezdu Nové Louky od horního rozcestníku směrem přes silnici a po louce dále na Blaťák jsou na konci louky při nájezdu na cestu, co vede k Blaťáku, ve směru jízdy v pravé části kamínky. Žádný škody to nezpůsobilo, ale zadrhnutí tam bylo, takže "áčkaři" bacha.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2023 22:36
Skate - Bedřichov, Hřebínek, Žďárek, zpět po panelce. Super upravené tratě (jen mezi Novou loukou a Gregorovým křížem rozjeto autem), velké díky OPS
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2023 20:00
Aréna Vratislavice: uválcováno na skejt a řízlá jedna stopa. Stopa sice mělčí, ale držící v pohodě. Pruh na skejt dostatečně široký, neboří se. Občas se lehce zavlní - následek travního podkladu. Ale nic, co by vadilo. Bezpečně sjízdné všechny smyčky. Jen úplně dole u Sluníčka je pár ledových mikroplotniček: jsou vidět, žádný strach. Parkování za hřbitovem u stopy, odhrnuté, kapacitně dostatečné. Dík za úpravu!
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 4.12.2023 17:54
Dnes nejkrásnější den nové lyžařské sezony.Jezdím později než Pepa 1963, takže jsem přišel o úplné azuro.které bylo do 12 hod.Po ránu vymrzlo a bylo -10°C, okolo oběda již -6°C, ale slunce se začalo schovávat za mraky a občas vykouklo.
Jel jsem ze Smědavy po bezvadně upravené tratě, jak je vidět z fotek, po Promenádní na Mořinu, poté okolo Cimrmana ( dnes neupraveno, ale po včerejšku dobré stopy) , Jezdecká i cesta pod Černým vrchem -upravené parádní.Po mrazech tvrdší a lyže jely samy.I Knížecí byla parádní.
Na příští týden Klára vyhrožuje s oblevou, tak snad jí to nevyjde.
Parkoviště na Smědavě obsazené jen na 20%.
Tak jezděte.
11:47
12:25
12:30
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2023 16:08
Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Kiosek - Promenádní cesta - U bunkru - Jizerka - Václavíkova studánka - U pralinky - Horní Polubný - Kořenov. Nádhera, sluníčko, a žádní lidé, první běžkaře jsem potkal po skoro dvou hodinách. V Polsku čerstvě upravené stopy, od Orle jen ušlapané, dolů k mostu několik vytátých míst, kde tečou po cestě potůčky, takže je potřeba dávat pozor.
8:16
9:23
9:37
9:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 4.12.2023 22:33
Funguje vam na Knajpe ten QR kod. Mne ne. Muze nekdo poslat cislo uctu? Diky, Milan
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 4.12.2023 22:07
Poradíte, prosím, nějakou fajn trasu na klasiku bez sjezdů? Do 20 km cca. Nadšený začátečník. Díky moc 😉 Liberec, Jablonec nebo magistrála.
Zodpovědět Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 3.12.2023 17:55
Vratislavice - okruh kolem dálnice super na klasiku i skate. Na druhé straně silnice ke koupališti je to nahoře výborné, ke koupališti raději nejezdit, tam je to až na trávu. Nové parkoviště udělané nad hřbitovem ke Konrádu.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 3.12.2023 16:22
Alšovice , dnes bohužel neprojeto, takže spíše na turistu. Pár lidí a pohoda.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 3.12.2023 15:40
Na Smědavě -7°C, bezvětří , trochu sněžilo, příjemněji než včera.Připadl další sníh, upravené stopy se ztrácejí, ale na trase Smědava-cesta pod Černým vrchem-Knížecí -Václavíkova studánka, velmi pěkné svezení a více lyžníku si užilo upravené stopy v prvním víkendu po úpravě.
Tak jezděte.
13:12
13:12
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2023 14:13
OPS jako vždy velké poděkování. Na Knajpě je při využití samoobsluhy nově možnost zaplatit QR kódem. Naopak není již možné rozmenit při placení větší peníze. Tak kdo využívá, drobné sebou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 3.12.2023 8:06
Nevíte někdo zda je hotová stopa v Mnichově Hradišti u zámku? Díky
Zodpovědět Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 3.12.2023 7:57
Ahoj Honzo, děkuji za HAVEN bundu, napsal jsem ti email. Koukal jsem kde máme ztráty/nálezy a asi nejlepší je napsat sem :)
PS: včera skate velké kolečko Hřebínek-Knajpa, všude super 👍🏻😃
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 21:24
Dolny Dukt , Kopalňa Samolot, Cycha, Orle, Jakušice. Nejlepší na Cl i Sk Dukt a Kopalňa. Nejhorší z Orle na Jakušice. Udělána je tak 1/3. Kolem Cychy nic. Z R.Izierske na Mýtiny to také není. Až na pár borůvčí bez problémů.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 2.12.2023 18:56
Dnes moje první běžky a tratě super upravené zvláště Smědava-knížecí-Václavíkova studánka...velké díky OPS za včasnou úpravu:-) P.S. platba na podporu úpravy zaslána
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 18:48
Luxusní úprava Pěnčínské magistrály. Z Alšovic na Krásnou. Šířka jak na sveťáku. Děkuju.
16:30
17:34

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 2.12.2023 18:32
Na magistrále kousek od Krásné Máří jsem našel balíček se sbalenou modrou bundou se žlutými zipy Haven, vel. XL. Kdo ji postrádá, ozvěte se - vanicekj@seznam.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 18:24
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 1.12.: Neví někdo, proč se neupravuje Famberka z Kořenova? Díky.)

Farmberka je níž a na asfaltu je podklad promoceny, a hlavně je blbá ta bažina směrem k motorestu. A je sotva začátek prosince, lyžařů je pár, za tři hodiny kroužení jsem nepotkal víc než 15 lyzniku. Ale už je projeta!
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 2.12.2023 17:53
z Polubného klasikou do Bedřichova, modrý extra, držel. Parkoviště nad Polubným upraveno, odhrnuto. Takže není nutno zajiždět až na Mořinu (Jizerku).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 17:46
Na parkovisti i na stadionu jsou plechove skrinky (celkem tak 20, mozna 30.…), zamecek si ale musis vzit svuj.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 2.12.: Ahoj, dají se v Bedřichově na stadionu uschovat na celý den věci)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 15:27
Paní Zima se nám vrátila v plné parádě.Na Smědavě -7,5°C, chumelilo a byl silný studený vítr, takže pocitově to bylo znát.
Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské, pod tetřívkama na Čihadla , na Rozmezí a po Kasárenské zpět na Smědavu.Oproti včerejší pohodě to jelo podstatně pomaleji, stopy byly zaváté a málo to klouzalo.Lyžníků bylo dnes více, všichni si mohli užít první týden lyžování.
Bude potřeba další úprava, jakmile přestane padat.
Parkování na Smědavě bez problému.
Tak jezděte
12:35
12:36
13:10
13:10
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 13:06
Dnešní úprava Alšovice - Krásná

» Zobrazit GPX záznam trasy

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 2.12.2023 12:13
Dnes opět čerstvě a perfektně upraveno rolbou (Maršovice, Pěnčín). Minimum lidí, narozdíl od přeplněných Jizerek. Parkování Maršovice u hřbitova nebo U křížku nad Skuhrovem
9:39
9:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 2.12.2023 11:48
a nově na klíčových rozcestrích přibyli břibité (zajím,avá pravopisná hříčka) cedule s "pravidly" - jízda vpravo je bez diskuse.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 2.12.2023 11:45
úžasné.dnes okolo deváté upraveno, nahoře letos 4. (!) úprava, nově projetá farnberka a sjezd od červeného kopečku na bosnu.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 2.12.2023 9:32
Ja parkovala v Polubnem u kostela, ale prujezdne to je, da se vyjet az nahoru, par aut jsem videla.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 1.12.: Dobrý večer, byl jste prosím někdo na parkovišti na Mořině? Je to průjezdné autem od Polubného? Díky za info, Martin)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 19:32
Dnes Knížecí a Promenádní v TOP stavu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 15:14
přes poledne od Elektr.Rudolfov,Závory ,Za přehradou, bez úprav jen prošlápnuto a projeto lesáky, no lepší než prošlapávat 15 cm prašanu, na Vládní pak spousty dřeva k odvozu, dále směr k Maliníku těžba a nakládka, dalo se projet, a dále Pod přehradou a zpět dolů, slabé mokré sněžení
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 14:58
Na Smědavě -3°C, poletovaly vločky, bezvětří.Velké díky OPS za druhou úpravu, dnes to nemělo chybu.Jel jsem jako včera po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní na Mořinu a od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem na Smědavu.Všude ještě v poledne manžestr, dvě stopy na klasiku v bezvadném stavu, střed na bruslení , prostě paráda.Dnes ideální podmínky využilo více lyžníků i z ostatních států okolo nás.Oproti včerejšku ještě upravená cesta okolo Cimrmana.
Parkoviště na Smědavě je připravené , zaplněno jen cca z 20%.
Tak jezděte.
11:38
11:38
11:57
12:30
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 11:03
Dnes ráno upraveno, ve stopě místy větvičky a jehličí, stopy i střed sice měkčí ale paráda. Díky OPS za úpravu. Jak psal Honza, chce to ještě pár úprav ale i tak nádhera…skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 11:00
Ze stadionu pres Hrebinek na Mari a źpet
Na trati maleho kola super ale po Mari smer Tertrevi boudy to bylo na skate hluboke
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 8:28
Tak ja nevim, ale vcera vecer si mi zdalo ze pri prijezdu od Buku k Vladni jsem najel na nejakou vyoranou hlinu. Celovka mi moc nesvitila, mel jsem kamenacky, tak jsem to neresil. Samozrejme na konec listopadu i tak dobry.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 0:28
Pěnčínská magistrála - poslední úprava rolbou Pepy Boudy

» Zobrazit GPX záznam trasy

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 30.11.2023 22:58
Dnes kolem 11h z Bedřichova na Hřebínek, Knejpa, Kristianov, zpět do Bedřichova. Na tohle datum absolutně nad očekávání, opravdu super! Díky za úpravu. Pouze pozor pro Ty, kteří sjíždí ke Hřebinku, ve stopě cca 2m na podklad, tak bacha na lyže 😇
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 21:22
Bedřichov-Nová louka-Hřebínek-Tetřeví boudy-zpět na Točnu a potom po panelce (tam zima jako v pohádce-viz foto). Na první lyžování super. Kameňačky jsem si bral zbytečně.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 21:17
Maršovice/Skuhrov od křížku dnes v 9:30 opět rolbou nově utaženo. Supr stopa na klas., i na skate pěkný! Okruh kratší, ale co víc si přát v listopadu??
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 30.11.2023 18:43
Ráno start ze stadionu k Buku podmínky dobré se stopou mírně zaváté, potom pres na Novou louku a Gregorův kříž, bez stopy dale k Hřebínku již se stopami.
Cestou zpet na stadion rolba proti již protahla 2 stopy. Sníh čerstvý měkký lehce přemrzlý se skinama jsem místy prokluzoval, bruslaři se rovněž místy bořili. Cestou setkání s 2 auty které jezdí po upravené trati jako v létě. Jedno skončilo v příkopě za novou loukou, ani nechci vědět jak vypadalo vyproštění. Sněhu všude plno, kamínky jsem nikde neviděl. Podmínky téměř ideální.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 18:18
Tak jsem to z té Mariánské nakonec tím skatem dal, přes pašeráckou na kasárenskou, ale stopa byla ze včera zapadaná, takže to bylo malinko pracnější, ale zase je tu konečně zima!!! Na kasárenský a směrem na jizerku už o dost lepší. Zpátky přes knajpu. Na páteřní trase to už je paráda a s každou další rolbou to nude ještě lepší, jak líše Honza.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 17:35
Malý okruh, stadion - Kristiánov - Hřebínek - stadion. Dopoledne krásně upravené stopy, ALE!! místy rozježděné od aut. Během 2 hodin, jsem jich potkal 5. Chtěl bych vědět kolik řídiči dají na úpravu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 17:05
Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Jizerská silnice - Kiosek - Hraniční - Kůrovec - U Studánky - Kasárenská - Pašerácká cesta - Protržená přehrada - Desná, Údolní. Odbočka za Orle na Karlovský most a pak nahoru na Jizerku docela fuška - jel jsem tam první v cca deseticentimetrové vrstvě sněhu, ale krása, skoro žádní lyžaři, což mně se moc líbí. A ani Honzu jsem nepotkal 😎
10:27
11:19
11:19
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 16:12
Na Smědavě v 14 hod -3°C, oblačno, bezvětří.Díky OPS za úpravu, je to úplně jiné kafe.Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici ke kiosku , byl otevřen, po Promenádní na Mořinu, pěkná levá stopa, pravá zavátá, od bunkru po Jezdecké- potůčky již pod sněhem, po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu-velmi pěkná pravá stopa na klasiku- jelo to samo.Bylo odpoledne dosti lyžníků.Celá trasa super upravená , i když samozřejmě každá další úprava to ještě vylepší.
Parkoviště na Smědavě bezvadně vyčištěné.
Tak jezděte.
13:58
14:36
14:39
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 16:06
Malý okruh z Bedřichova na skate. Všude upraveno, trochu měkčí a sem tam rolba hrábla do podkladu ale to jen na několika málo místech a s opatrností jsem jedničkovych lyží nelitoval. Stačí aby lehce připadlo a bude to top.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 14:44
Z Marianske hory na Protrzenku. Neupraveno, je rolbou utahnuto, ale lezi na tom 5-7cm noveho snehu. Vnejsi hulka tuka o panely/asfalt. Klasikou se lze projet, ale skate nee. Parkoviste uklizeno.
9:45
9:48
10:32
12:02
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 14:41
Ahoj, neupraveno. Je utahnuto a na tom novy snih cca 5-7cm. Dá se jet klasiku, skate nee. Krajni hulka tuka o panelku. Parkoviste uklizene.

(Odpověď na dotaz uživatele David z 30.11.: Ahoj, je ,prosím, upraveno i z Mariánské hory, jak je uvedeno od o.p.s.? Ve skimapách je zobrazena jen částečná úprava v rozsahu cca jiz50. Zřejmě jen chyba přenosu dat?
Díky)
9:45
9:48
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 30.11.2023 20:52
pepo, dal si vlakom jakuszyce a spátky klasikou či skate? hľadám parťáka, s ktorým by sme takto dali
až do bedrichova , ak vydrží sneh, tak v posl. týždeň roku..čo ty na to? tonyro1sk@yahoo.co.uk
Zodpovědět Jakuszyce a okolí
Vloženo 30.11.2023 14:00
Včera 29.11 parádní bez kamínků na jedničkové lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 30.11.: Prosím Maršovice , Pěnčín ...Upravený okruh , je to na A skate lyže ? Nejsou kamínky , hroudy ? Děkuji)
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 29.11.2023 23:11
Relativně dobré, spíš na bruslení. Od Buku směr Nová Louka, ve stopě kamínky s pískem, takže pro lepší lyže až ve
vyšších polohách...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.11.2023 16:24
OPS psala, že zítra začne s úpravou
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.11.2023 13:07
Proč jezdit do neupravených Jizerek, když v okolí Maršovic a Pěnčína je krásné svezení na rolbou upravených tratích jak na klasiku tak na bruslení
9:49
9:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 29.11.2023 11:40
Sněh opět napadl, ale lyžníci se nedostavili, tak sám počkám , zda někdo přijede, protože není jednoduché pro jednoho lyžníka, dělat stopu na celé trati.Je to škoda, že rolba zatím není, když jsou tak dobré podmínky, kdo ví , jak bude.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.11.2023 0:30
Včerejší podvečerní úprava tratí (28.11), byla už provedena rolbou Pepy Boudy ve směru Alšovice - Skalička - U Kříže - Krásna. Celkem cca 7 km tratí na skate a klasiku
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Dotaz Vloženo 29.11.2023 19:48
jojo, už je vidět gps na internetech. má někdo tuchy, která ze sezonních parkovišť budou v provozu?
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 29.11.2023 13:06
Takže stopa žádná, jen ta co udělali lidi přes víkend 😔 asi se jim to ještě nevyplatí dělat 😔
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.11.2023 22:37
Ted jsem prijel z Marsovic a jsem prijemne prekvapen. Parkoval jsem na hornim konci Marsovic u detskeho hriste u hrbitova a obslapnul jsem jenom par kolecek po louce a smerem k hlavni silnici a je videt, ze to tam nekdo ma rad a podezrivam ho, ze to objel rolbou i dnes. I na skate by to slo, ale nebyl duvod. Dekuji.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 28.11.2023 15:40
Sněhu tři prdele, jen rolba chyběla :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.11.2023 15:06
Četl jsem - rozježděno lesáky. Včera večer rozhodně bezva jízda z Bedřichova na Točnu i dál, jen místo stop od lyží stopy od kol, to je celé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.11.2023 8:52
Projel jsem velký okruh kolem Štěpánky na klasičkách. Na bruslení to ještě ve spodní části není, není ani upraveno. Vrchní část je pecka......Hezky upraveno i na Skate. Celkově jsem potkal málo lyžníků, což je škoda.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 27.11.2023 20:24
Dnes okolo Štěpánky…. Na první lyžovačku paráda!! :) Na skate místama měkčí ale i tak to jelo pěkně. Do zítra napadne a když to utáhnou a udělají i větší kolečko tak to bude v topu i na pěkný lyže!:) Skol!!
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 27.11.2023 17:54
Skol,
dnes jsem zapomněl na stadionu (na venkovních skříňkách) rukavice a naproti návleky na boty. Jestli bude mít někdo cestu o kolo a byl by tak strašně hodný a nechal je třeba v Pernerce nebo na parkovišti v kiosku (vůbec nevím jestli funguje). Nebo zkrátka někde jinde (krom odpadkového koše :) ), tak bych byl hrozně rád. Jinak první jízda a super.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.11.2023 17:28
Sníh krása, na nule ale rychlý. Zato stopy žádné, všude rozježděno lesáky! Oblast Maliník, Bílá kuchyně, Hřebínek, Kristiánov bída, všude kolem Nové louky projela lesácká technika, zklamání. Všechny restaurace a bufety zavřené.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.11.2023 17:08
Na Smědavě -1,5°C, zataženo , drobné chumelení na trase.Silnice z Bílého potoka vypluhovaná, posypaná, parkoviště na Smědavě perfektně uklizené , připravené pro lyžníky.Na parkovišti jen 6 aut.
Jel jsem po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Všude cca 50cm sněhu, hůlky nebouchají o asfalt, takže pohoda.
Jizerská silnice neporušená od aut, stejně tak i Promenádní až k odbočce k Cimermanovi.Stopy tvrdší od lyžníků , jedou dobře i když jsou tupější vzhledem k čerstvému prašanu.Celkem pravidelné i bez strojové úpravy.Od odbočky k Cimermanovi na Mořinu stopy od techniky, stejně i Jezdecká.Od bunkru po Jezdecké na vrchol asi 4 potůčky, lze je přejet ,Po vrcholu již stopa a sjezd ke Knížecí v prašanu v pohodě.Cesta pod Černým vrchem bez stop po mechanizaci, jedna měkčí stopa, celkem slušná až k Hraniční.
OPS se zatím nechystá na úpravu , vypadá to asi okolo poloviny prosince, až se domluví s lesy ČR jako obvykle.
V dalších dnech má opět sněžit, je to paráda.Dnes jsem potkal jen 5 lyžnic a žádného lyžníka
Tak jezděte.
11:01
11:33
11:42
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa. Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Členění oblasti Jizerské hory