Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná…

Číst celý text

Členění oblasti Jizerské hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 22 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 17.1.2019 16:43
Ahoj Kláro, jel jsem z Josefova dolu a poadané stromy jsou odklizené a trať v hodně dobrém stavu. Vzhledem k tomu že rolba byla před cestou do Josefáče na Mariánské hoře tak myslím že to bude stejně dobrý....zítra ráno se tam chystám tak podám přesné info...skol
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 17.1.: Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo absolvoval trasu z Mariánské hory, je to projeté a co stromy. Děkuji předem za odpověď)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2019 11:46
Asi to bude nejlepší na Mýtinách přes nádraží ČD - tam se dá i z centra dojet busem a nad nádražím 300 metrů a jsi v krásné stopě do Orle nebo Jakuszyc.Jen je třeba vzít na vědomí,že hlavní trasa na Orle od stadionu je zásobovací a turistická-tak stopy nic moc,taky je dobrý to přejet vlakem a jsi v Jakuszycích za 10 minut.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 17.1.: Ahoj, kudy se dá nejlépe dostat do polské stopy z Harrachova, resp Nového světa? Existuje propojení od biatlonoveho kolečka,které je v mapy.cz, nebo se dá podél silnice na Jakuszyce? Díky moc)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.1.2019 11:29
Zdravím , co jste dnes mazali prosím na klasiku ? Předem díky
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2019 11:42
Díky hochům z ops za obrovský kus práce, klobouk dolů. Večer Smědava - Knajpa - Mariánské boudy - Protrženka - Smědava. V rámci možností nádherně upraveno. Jen cesta od Joukla až na Protrženku projetá skutrem borcem z kiosku, takže v měkkém terénu pekelně rozryto a na bruslení nevhodné. Trochu velká cena za možnost nákupu tatranky na trati. Radši bych se pěkně svezl. Ale OPS super a díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2019 6:40
Ahoj, včera kolem 18:00 z Bedřichova velké kolo přes Kristiánov absolutně bez problémů. Vše krásně upravené, k vidění byl jeden ohnutý strom přes cestu. Kolem Máří malé terénní nerovnosti z úklidu popadaných stromů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 23:00
Ve Vesci ...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 22:59
Nevíte, zda se dá jezdit ve věci?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 21:41
Dnes odpoledne, Bedřichov, NL, Hřebínek a zpět, pěkně upraveno, žádné stromy na cestách, díky všem, co tratě upravují, nicméně je vidět, že některé stromy jsou pěkně nahnuté a riziko bude asi i další dny.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 21:12
Milan Jelínek,díky za info. koukám že nebezpečno trvá,rotoped doma bude v permanenci.Ohledně běžkařů i pejskařů " lidi jsou různé blbé a pitomé"
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 20:31
Dnes od rána do večera v rámci odklízení množství napadaných částí stromů jsme projeli rolbou trasu z Bedřichova na Jizerku a zpět (celkem přes 40km).Před námi místy i neprůjezdný terén,za námi manžestr a dvě stopy.To ale vůbec neznamená,že pohyb na tratích je bezpečný!Nebezpečí nekontrolovaného pádu ulomených stromů stále trvá,silné nánosy sněhu nesfoukla ani vichřice a navíc do toho opakovaně nasněžilo a zapršelo,takže se situace nezlepšila.O tom jsme se mnohokrát cestou přesvědčili na místech,která už po nás byla "čistá" a opakovaně na nich byl kus stromu.Pro běžkaře je výrazně bezpečnější pohyb po trasách z Jizerky.Překvapil mě dnes velký počet běžkařů a rovněž značný počet pejsků,kteří měli na vodítku nezbedného páníčka.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 20:18
Ze staďáku cca v 17, velkej okruh ve směru Hřebínek. Skutečnost mile předčila očekávání. Upraveno, stromy až na jeden (bacha, je přes celou cestu kus nad Kristiánovem a spadl asi nově) odklizeny, velká pochvala. Lidí i večer hodně, ale to už je normál. Celkově paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 18:49
Projeto z Jizerky na Šamalku přes boudy. Velké poděkování OPS. Odklizenych desítky stromů či špiček stromů. Ty padají dál. Leží i na již upravených tratích. Občas kouká zbytek větve přímo ve stopě. Tak doporučuji nadále ve sjezdech opatrnost !!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 15:56
Zdravím běžkaře, dnes super ze stadionu přes Kristiánov na Hřebínek , a na stadion zpět, chumelilo a jelo to :-). Pěkný výlet - sice překážky byly , ale celkově to bylo jako v pohádce, upraveno jen stadion - Hřebínek , ale jelo to všude
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 14:17
Parkoviště na Smědavě perfektně uklizené, asi 10 aut, super 2 stopy na Promenádní i přes Hruškové a stejně na Knížecí, , žádní lyžaři, žádné popadané stromy,lyžování nemělo chybu, jen nebylo slunce....aby vše nebylo jen super
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 8:54
Dnes ráno čerstvě padají části stromů.Nejezděte!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 10:48
Zuldo, nevim, co jsi nepochopil, ze na me reagujes takovym nesmyslem. Takze pro tebe znovu: Riziko padu vetvi a stromu na magistrale stale trva (a bude zrejme trvat az do prvni vyrazne oblevy, kdy tezky zmrzly snih ze stromu opada). Miru rizika jsem vcera vyhodnotil tak, ze sam jsem jel, ale urcite bych nejel s nikym za koho zodpovidam. Proto me take na trati dost prekvapil pohyb skolnich kurzu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2019 7:55
Vratislavice u hřbitova a koupaliště mají super 4 km na klasiku, dvě stopy. Sněhu dost, jen na dvou místech v nejnižší části kouká trochu tráva, dá se snadno objet.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 15.1.2019 20:03
Ondro,já bych to s dětmi zkusil,ale vezmi jenom svoje a nejezdíš také náhodou na křižovatkách na červenou?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2019 17:06
Ve středu 16.1 od rána budou odstraňovány průběžně popadané stromy z běžeckých tratí.Prosíme proto běžkaře,aby odložili alespoň minimálně o den plánované výlety na běžkách,pro neodkladné běžce ve stopě je určitě vhodné mít v tyto dny na hlavě přilbu.Teprve potom,až budou stromy odklizeny mimo cesty,může začít úprava tratí.Díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2019 16:18
Vratislavice hlásí aktuálně upravené trasy na běžecké lyžování (klasická technika) u hřbitova i koupaliště.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 15.1.2019 12:54
Dopoledne z Bedrichova pres Kristianov a Rozmezi na Knajpu a zpet pres Mari a Hrebinek; projet se vsude nejak da, ale popadanych stromu je dost (nejvic asi na Mari kolem Tetrevi boudy) a vsechno jeste urcite nespadlo (s detma bych tam rozhodne zatim nejezdil). Nejcistsi to bylo nahore - Rozmezi - Knajpa - Zdarek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2019 11:09
byli jsme v pondělí odpoledne. cesta na souš od hlavní slušné dobrodružství, zafoukáno, neprotaženo, při cestě zpět už protaženo ale stále nic moc. na skate absolutně nevhodné, trasy neupravené(podle skimapy naposledy 12/01) popadané stromy a větve, zafoukané, ani na klasiku bych to nedoporučoval. pokud nebude upraveno asi bych zvolil jiné nástupní místo nebo variantu, že se pěšky či s vypětím všech sil vyškrábu na jezdeckou cestu a pak už asi ok
(Odpověď na dotaz uživatele Tavarisc z 17.1.: Chtěl bych se zeptat jak vypadá příjezd na Souš (zda je bez problémů) a případně zda někdo vyjížděl ze Souše, jaký je stav tratí (skate).

Díky za info)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2019 12:23
Včera backcountry Sněžné věžičky - Holubník. Prašan na tvrdém.Tak zachumelené Sněžné věžičky jsem ještě neviděl. Jestli vás otravují davy na magistrále, vyražte mimo stopy :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2019 9:48
Vesec včera odpoledne, jen zoufalé šontání, celé je to ledová hora s čouhajícími drny. Stadion je už úplně nepoužitelný.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 14.1.2019 23:22
Kasárenská nebyla upravená, asi 5 spadlých smrků, dala se jet a mezi 12 a 14hod svítilo slunce, tak to byla po dlouhé době paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 22:35
Dnes odpoledne jsem vyrazil, přišlo mi, že vítr trochu ustal. Trasa Stadion - U Nové louky - Vládní - Olivetská hora - Hřebínek - Točna - Bílé buky a zpět na Točnu - Hřebínek - Nová louka - Stadion. Z uvedené trasy lze bez obtíží projet jen na Novou Louku a rozcestí Vládní a z Nové Louky přes Gregorův kříž na Hřebínek vadí cca 3 stromy. Ostatní nedoporučuji, trasa přes Olivetskou horu hodně zapadaná stromy, panelka od Točny na Bílé buky taky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 18:41
V okolí Smědava - Jizerka bylo upraveno, asi to projeli ráno, ale celkem zafoukané, odpoledne pak zase hustě sněžilo. Jedinej popadaný strom byl od parkoviště z Jizerky. Jinak se to dalo
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 18:35
Nástupní místo je kostela nebo u kiosku. Jak jsem psal je to 3,5 km , ale chlápek s rolbou říkal že plánují až 6km okruh.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 14.1.: dík, kde přesně jsou v Rádlu u Jbce běžkařské tratě?)
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 14.1.2019 16:13
Vesec je ve velmi špatném stavu. Doporučuji Rádlo u Jablonce. Okruh 3,5 km ve velmi dobrém stavu. Hodně sněhu. Na planině bez stromů. Bohužel vítr je dnes a zítra úplně všude,takže to docela dost fučelo.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 14.1.: ahoj, nevíte někdo, jak to vypadá teď ve Vesci?

informace o areálu nikde nejsou, webkamera nefunguje)
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 14.1.2019 16:11
Stromy přetížené sněhem padají do běžeckých tras-nedoporučuji pohyb na magistrále.V podstatě kdykoliv může spadnout strom a navíc dle lesního zákona do lesa vstupujete na vlastní nebezpečí,což samozřejmě vědí všechny pojišťovny v zemi.Dnes večer se rozhodne,zda-li už během úterý se začnou řezat popadané stromy.Vzledem ke stále trvajícímu silnému nárazovému větru je riziko pádu části nebo i celého stromu značné,vydržte prosím alespoň do středy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 12:32
Nedělní turistika na běžkách Kořenov-Smědava-Knajpa-Josefův Důl. Sněhu spousta, mlha, většina dne chumelenice, dost mokrá. Cca mezi Promenádní a Knajpou upravená stopa, za Kořenovem a mezi Mariánama a Josefáčem projeté jen od lyžařů, popadané stromy, skútr u Kořenova prořezával.
Některé stromy nahnuté. Bohužel bude bezpečnější počkat, až se situace stabilizuje. :(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 10:40
Množství spadlých stromů také v úseku závodní pětky. Jel jsem přes josefodolskou hráz, dále k Jablonecké chatě a dál pod Prezidentskou chatu, kde jsem odbočil a napojil na "pětku". Taktéž nedoporučuji jezdit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 10:04
Knizeci plna stromu, doporucuji vubec nejezdit
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 8:15
V podvecer Hrabetice - Kristianov - Smedava a zpet. Dole déšť, nahoře husté chumeleni a hlavně desítky popadanych stromů - pres jeden ve sjezdu z Rozmezí jsem letel. Dneska nejlépe počkat až po úpravě.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2019 7:09
Včera v podvečer, z Maliníku po kanále na přehradu. Kanál rozrytý, spoustu, ale opravdu spoustu popadaných stromů ! Raději se tomu vyhněte, po nočním vichru bude asi úplně neprůjezdný . Jinak na přehrau dál hluboký sníh, vracely jsme se okolo čtvrté a na trať padali další a další stromy. Takže snad v pondělí radši nejezdit, nebo počkat na zprávy od OPSky, jak to nahoře vypadá. Myslím, že s úpravou tratí budou obrovské problémy. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 23:18
V 11:15 z Bedřichova okruh Jizerské 25 a potom magistrálou až do Jablonce.
V Bedřichově překvapivě "málo lidí", pár volných míst bylo i na centrálu, dopravní kolaps, žádný. Pár zpráv v médiích má koukám veliký zásah. Na Rozmezí OK, upraveno. Velká rolba se v poledne ještě nestihla vrátit z Jizerky, takže od Čihadel na Točnu bez úpravy. Stromy byly ale překvapivě odklizeny (až na čerstvě popadané). Olivetská Hora v pohodě, tady ale musela rolba odklízet desítky stromů, stejně jako na závodním okruhu. Do Hrabětic bylo protaženo, dál už ale byla vrstva 10 cm sněhu, protože rolba z Břízek jela už před posledním sněžením. Ale i tak se dá magistrála do Jablonce slušně projet.
Nahoře všude husté sněžení, od Jindřichova níž už je to déšť..

NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ OPRAVDU VYSOKÉ!! Když jsem se vracel z okruhu Jiz 25 dolů po závodních tratích, potkal jsem rolbu. Když jsem po 20 minutách šlapal stejnou cestou nahoru, na trase, kde před maximálně pár desítkami minut projela rolba a vše odklidila, bylo několik čerstvě spadlých stromů..- padá to opravdu rychle a ve velkém. Díky moc O.P.S. a hlavně rolbařům!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 22:19
10:30-13 hod:Stadion-U NL-Vladni-Za přehradou,Zavory-Pod prehradou-Malinik:Dneska sníh parádní,červeny Swix na klasiku ideál.Jelo se opravdu dobře.Stopa místy vyhrkaná,ale nevadilo.Mene lidí nez včera.Misty popadané stromy,většina uklizena rolbou,ale některé přes cestu a vypadalo to na pád dalsich...Davejte pozor!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 22:00
Důrazně nedoporučujeme vjíždět na zalesněné úseky, jak už bylo uvedeno, lámou se ve velkém větve i celé stromy. Do zítřejšího odpoledne platí výstraha nárazoveho větru, který pravděpodobně situaci ještě zhorší. Riziko úrazu je vysoké, průjezd techniky naší i horské služby nemusí být bezproblémový.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 20:27
Zdar, rada pro všechny: nemusíte jezdit autem az na Jizerku, stejne dobře se da z Polubnyho nebo Souse, stejne musite prjet autem okolo, tak to zapichnete uz tam. Stejne vas to nikam neposune a budete lyzovat vicemene ve stejnych terénech, akorát si usetrite cas i nervy. Nechapu tu snahu všech, se po ty dva metry siroky zasnezeny silnici dostat autem mermomoci az na Jizerku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 19:15
17-18h. Cca 10-15cm noveho snehu na upravenem podkladu a stale velmi huste snezeni a vitr. Skate od stadiomu k lomu a zpet celkem drina.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.1.2019 19:05
15:30 Klasika: Malinik - Vladni - Pod prehradou - Olivetska hora - Bila Kuchyne - Hrebinek - Nova Louka - Bedrichov. 0 stupnu. Po Hrebinek byla stopa zapadana a pomalejsi - cerveny tuhy vosk drzel super. Z Hrebinku jsem jel chvili po tom co projela rolba a stopa byla rychla. Celou dobu neco padalo, vetsinou snezilo, jenz Hrebinku na Novou Louku prselo. Filip ma pravdu: Hromady snehu, skoro pohaska, ale spadane stromy a vetve tam jsou a budou asi priibyvat, tak si davejte pozor.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 17:26
Maliník-Závory-Olivetská-Točna-Kristiánov a přes Závory zpět na Maliník (8-11, skate). Ačkoliv by se mohlo zdát, že podmínky musí být ideální, protože jsou nahoře haldy sněhu, tak tomu tak skutečně není. Především smrky nezvládají nápory sněhu a ve velkém podléhají a odkládají si své větve nebo celé kmeny na magistrálu. OPS to dnes měla opravdu hodně těžké. Rolby musely každou větev/strom na několikrát odtlačit z cesty, zacouvat zpět, znova spustit úpravu a po pár metrech zase zápasit s větvemi. Výsledkem jsou často trčící větvičky ze sněhu, vyjeté koleje, hrby, boule nebo díry na trase. A to především v úseku z Maliníku na Bílou kuchyni. Úsek z Točny na Kristiánov byl parádní. Chtěl jsem z Točny jet na Čihadla, ale tam to nebylo upravené a údajně tam byla horská s motorovkou odklízet spadané stromy. Sníh byl mokrý, nijak extra svižný a často se mi násilím snažil vyrvat hůlky. Díky OPS za úpravu toho co šlo. Omlouvám se za delší příspěvek. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 16:50
8-10, Bedřichov - NL - Hřebínek - Točna - Kristiánov - NL a zpět přes Kristiánov a Hřrbínek. C, drobné mžení až sněžení, černý SWIX KN44 klister 5 až -3, ve vyšších polohách u točny trochu namrzal, ale jinak na tu bídu to šlo. Hodně lidí, protažen jen malý okruh, 2x stopa klasika i bruslení, z NL jsem jel nejdřív na Kristiánov, ale rolba tam ještě nebyla, tak jsem se vrátil a jel to obráceně. Na Rozmezí ani na Máří to protaženo nebylo, VOS nestíhala. S návaly sněhu chápu, že to je náročné, jen si myslím, že v rámci víkendu by bylo vhodné trasy protáhnout dřív, než nastoupí běžkaři, potkávání s rolbou mi nepřijde jako bezpečné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 14:07
Na dotaz Dita - sníh je totální umydlená vata, stopa vymydlená. jela jsem podklad klistr a na to tvrdý červený, ani to ve stopě nedrželo, ale vedle stopy to jelo dobře, to se chytalo. Stopa je dnes na soupaž. Olivetská už byla protažená, ale hodně popadaných stromů, kdo jede směr z Olivetské k přehradě dejte bacha, je jich opravdu dost a místy trčí ze sněhu ulámané nenápadné větve. Hřebínek -Šámalka kupodivu pevná stopa, asi nejsou takové davy jako obvykle, i nahoře prší:-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 13:15
Cílem byla Jizerka Mořina - ráno 7:30 rovinka u Václavíkovy studánky ucpaná auty, všichni jsme couvali, parkoviště na Mořině neodhrnuté, 1/2 metru sněhu, nedalo se zaparkovat.
Parkoviště u Václavíkovy studánky funguje..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 11:47
Rano na 7:00 na Malinik, parkoviste neupravene, takze to byla jen predzvest toho co cekalo. Az na Vladni, proslapavani hlubokeho snehu a cca 30 popadanych stromu. Ale rolbar pak v prostismeru prakticky vse odklidil, vsechna cest. Pak na Hrebienk, Tocna a panelka, dole na Kristianove jeste nebylo upraveno tak zase zpet. Pry se rozbila dalsi rolba, jezdi asi jen jedna a vsude jsou popadane stromy, ted uz jde projet kolecko pres panelku a Blatmy rybnik. V 9:30 Malinik totalne plnej, ale to uz jsem mel odkrouzeno. Neni upraven Olivetska, ani pres Mari, takze je to takove krouzeni v davu..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 9:43
Jaky je snih? Asi mokry, je to na klistry nebo se da namazat tuhym voskem? Dekuji 😀
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 9:09
Centrál a Maliník plno, počítadla nefungují.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 9:07
u kaplicky, prehrada, az ke kristianovu bez upravene stopy kvuli popadanym stromum
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 8:14
8:15 , U Kaplicky parkoviste prazdne, 0stC, ridka mlha
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2019 15:10
Nádherné svezení, skate. Startoval jsem kolem osmé z Maliníku, neskutečný manšestr, lehce pod nulou, síla nebyla potřeba, jelo to samo. Asi nejlepší úsek Jezdecká k bunkru. Na jizerku, po Promenádní zpátky, na Knejpu, Rozmezí a zpět. Úprava naprosto dokonalá. Jasně že už odpoledne manšestr povolil, ale není si na co stěžovat, naprosto chápu ty davy, co se teď do stop hrnou. Nejvíc sněhu co jsem v Jizerkách zažil.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2019 23:07
Výlet na Štěpánku by byl krásný, nebýt těch debilních čtyřkolek, které ohrožují ostatní návštěvníky této malebné části pomezí Jizerek a Krkonoš a prohánějí se neustále po přístupové cestě k restauraci Hvězda. Nechápu ty sportovce, kteří se musí s běžkami k restauraci Hvězda vyvésti těmito pekelnými stroji, místo toho aby volili variantu sportovnější! Jinak běžecké cesty okolo Štěpánky krásné, nicméně pěšáků plno. Skol!
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 12.1.2019 21:42
Cesta na chatu Gorzystow je pro běžky nesjízdná. Pěšáci z ní udělali tankodrom. Rallye je i sjezd podél řeky k hraničnímu mostku. Potok ve spodní části teče přes cestu a vytváří sněhové barikády.. o zlomení lyží. České strany ujeté 2 dny zpátky rolbou. Jet přímo z Jakuszyc na Orle je zoufalost, pěšáci, sáňkaři, totální začátečníci... taková hra na vyhýbanou. Pěkné stopy až dolů do Szklarska Huta a odtud nahoru k lomu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.1.2019 21:38
Kanál je uplně zrasovaný od pěšáků. Dříve tam jezdil skůtr. Byla byl to moc příjemná cesta po rovině pro začátečníky, bez davů. Ale nedá se kloudně jet ve stopě zničené od pěšáků, kteří tam jsou a boří se po kolena.. nechápu.
Mezi Tetřevkami a a Točnou je popadané hafo špiček stromů a docela to překáží. Smolné větve se umí přilepit na skluznici líp jak klistrem :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 21:02
Pro laika super... Byla jsem původně s manželem, ten mě před Maliníkem vysadil po půl deváté, aspoň jsem tedy jela já (Malinik - Vládní - Nová Louka - Greg. kříž - Hřebínek a zpět... Pěkné stopy, místy odhazene větve a stromy.. Pozooor) tom se otočil a zpět na Lbc. Nedočkal by se místa na parking.. Asi lepší jet dýl, když uz se někteří vrací a je šance na výměnu park. místa.. Nebo volit bus :).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 20:57
Smyčka k Harrachovu upravena.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.1.2019 20:37
Ráno v 8 hod. z Mořiny, Promenádní, Kiosek doprava a pak doleva dolů k Černé Smědé / byl spadlý velký smrk přes obě stopy!!!!! / Předěl, Smědava, sv.Kryštof, Knížecí, Vlašák, Bunkr a Mořina. Ráno perfektní vyřízlý 2 stopy a vymrzlý manšestr. Svištělo to jak svině. Pak začalo sněžit,ale dobrý. Celkově parádní protažení kostry.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 20:31
Na Kristianove cestě odbocka na Hluboký potok(Bod záchrany JN010)-cesta neupravená,prošlapaná dnes pár dobrodruhy.Sešup pred Hlubokým potokem v hlubokém sněhu fakt zážitek;-)Dále trasa přes přehradu až ke Štumpeho kameni opet neupravená,díky několika chodcům navíc rozbombardovaná.Usek mezi Valešovkou a Bedřichov-háj. popadané stromy přes cestu.Budou přibývat,večer už to tam bylo opravdu nebezpečné (jeden strom spadl přímo vedle nás).Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 20:26
Tak jeste jednou dnes.. 15:30 klasikou: Malinik - vladni - gregoruv kriz - nova louka - blatensky rybnik - kolem josefodolske prehrady - pod kristianovem a zpet nova louka a brdrichov. Stopa vychrchlana, obcas plna snehu obcas ledova. Ale stejne paradni svezeni. Nejkrasnejsi usek kolem prehrady. Stopa dobra a uplne bez lidi. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 20:19
Od hráze Josefodolské přehrady k limnigrafu (2 km) neupravené uklouzané koryto, slabší lyžaři šli místy s lyžemi v rukou. Aktuálně zralé na zlomení holí. Nebylo by možné to do zítřka vystopovat? Nejen Bedřichov je důležitým nástupem na magistrálu, ale i Hrabětice a Josefodol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 19:13
V 5 odpo malinik, zavory, olivetska, b kuchyne, NL, zpet na malinik. Huste snezi. Na tech 15 km snad 5 neviditelnych psu bez voditka...panicci jdou paka, to svet nevidel. Na olivetske z obou stran lezi v ceste velke zamrzle vetve. Pozor na ne!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 18:40
Bylo to super, z Hrabetic, Buk, Nova Louka, Kristianov, Cihadla, Kneipa, Zdarek, Tocna, Hrebinek, Bedrichov fakt super, obcas borci ve tme bez celovek, a jak zaclo padat, tak neprijemny, ale svezeni pecka, pekne ujety vsude, stopy ted k veceru “vychrchlany”, ale ted v 18:40 porad sype jak svina
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 17:38
Z Oldřichova v Hájích na Bílou kuchyni neupravené, od Kubenky po Bílou kuchyni to bylo hodně náročné, stopa projeta je od několika málo lyžařů. Sen tam ohnute stromy od sněhu v cestě, ale dalo se. Od 600mnm sněžilo, níže to bylo měkké.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 12.1.2019 16:56
Docela dobré svezení. Na klasiku asi lepší než na bruslení. Nejspíš kvůli závodům byly na dost místech natažené tři stopy vedle sebe a jenom uzoučký proužek pro bruslení. Sníh fajn, umrzlo. Jen Poláci mají ve zvyku po těch cestách chodit i pěšky, takže místy dost rozšlapáno.

Parkování funguje standardně, ale přijeli jsme pozdě, kolem 11 a to už to byl opravdu problém.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.1.2019 15:55
Dnes v 7.45 plný centrál a v 8:00 plný Maliník. Pak už od Liberce fronta na silnici
před Malinikem....v 9.30 byla tak 300 m, takze objet ji na Bedřichov nešlo...
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 12.1.: Jak to prosim vypadalo dnes s parkovanim okolo bedrichova? Premyslim, ze bych jel zitra, ale brzke ranni vstavani jako minulou nedeli asi nedam. Kdyz je malinik a central plny (prijizdim od liberce), tak proklickovat se ke kaplicce (ktera chapu se plni jako polsendi) je asi tezke, ze? Diky za obecne i dnesni info.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 12:14
Co jsem jel rano tak bych rekl ze super, ale od te doby co jsem se vratil tak celou dobu pada, tak odhadem ted hodne mekke...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 10:42
Diky Pepo za info
Jak to vypada na skate?
Tomas
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 7:42
5:00 klasika: malinik - vladni - zavory - olivetska hora - bila kuchyne - hrebinek - gregoruv kriz - pod olivetskou a zpet na malinik. V noci napadlo asi 10 cm mokreho snehu. Ale cela trasa fantasticky upraveno. Rano bylo kolem nuly. Nemel jsem klistr tak jsem mazal nejteplejsi tuhej vosk co jsem mel - ruzovej. Hodne pada snih ze stromu tak v tom to bralo dobre. Pri ceste zpet po drobnem mrholeni stopa vymrza a zrychluje. Pozor na spadane a padající vetve. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 22:58
Dnes rano v 8hod skvele upravene trasy. Klasika Bedrichov, Kristianov, Rozmezi, Knajpa, Krasna Mari, Hrebinek, Oliv.hora, Bedrichov. Diky OPS
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 21:58
11.1.2019 - Rolba Pavla Pavlaty dnes podvečer upravila následující trasu Huntířov, Skuhrov, Dalešice, Pulečný, Maršovice, krásná, Jistebsko, Skuhrov - U Kříže, Huntířov - cca 25 km. Bližší info na : https://bezecke-trate-huntirov.webnode.cz/
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 11.1.2019 21:55
Z Bedrichova, hrebinek, knajpa, Smedava, Smrk odbocka a zpet, skate, luxusní stopa vsude, za Smedavou smerem ma Smrk cerstve upravene, mansestr, jak rikaji sjezdari. Ahoj.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 21:27
VD Jos. Důl Kristiánov neupraveno, jinak dobrý. Jo až na to počasí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 17:59
Od Spálené hospody dobrá stopa až na silnici k mostku, pak rozježděna těžkou technikou až k Červenému buku cca 700m, dál pak na Tíšinu ok
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 16:30
Když ne z Oldřichova, tak do Nového města řezali stopu, je to od nádraží k lesu k nástupu cca 1km. Na skimapě je sice omezení, ale žádné není, myslivci už nejezdí střílet.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 14:12
Liberec - Vesec - běžkařský stadion
Na netu info, že dnes proběhla úprava tratí. Stopa vede kolem prostoru oválu a pokračuje směrem doprava k centrálnímu parkovišti u ul. K Sportovnímu areálu a od prostoru oválu pod lávku vlevo. K ostatním zimním radovánkám lze využít přilehlé zasněžené kopce.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 11.1.2019 14:06
Pěkně upraveno,pomalejší nový sníh,obě parkoviště plné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 14:02
Parkoviště od rána uklízejí a odpoledne bude celé ok.
Dnes v 9 z Mořiny směr Směd Knaj Rozmezí a zpěr přes Sněhuláka. Předěl Písčiny měkčí (chtělo to pořádné talíře na hůlky). Jinak absolutní nádhera a přemýšlím, kdy jsem se tak parádně svezl....
(Odpověď na dotaz uživatele Dan B. z 11.1.: Nevíte jaká je cesta, myslím po silnici, z Horního Polubného na Jizerku. A jak to aktuálně vypadá s parkováním na Jizerce? Díky. DB)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 10:23
Z Hejnice je zákaz vjezdu, dnes pry az do 15:00, frezujou.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 10.1.: Jak vypadá parkoviště a cesta na Smědavu?? Děkuji za info.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2019 5:56
17-19hod, skejtem Maliník-Žďárek-pod sedlem Holubníku-Maliníku, z Maliníku velmi měkké, na hlavní "magistrále" od Nové Louky lepší - uježděné , na hřebeni neustále sněžení, vypadá to, že letos sníh vydrží dlouho...parkoviště na Maliníku nepříliš očištěné, vstup na Maliník do stopy přes velký mantinel sněhu :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2019 23:19
Z Bedřichova, 17-19, s čelovkou, -4°C, vytrvale sněžení, na NL, Kristianov, Knajpa, Máří, Hřebínek, NL a Bedrichov. Opravdu napadlo půl metru sněhu je to ale velmi měkké, při bruslení se viditelně borili cca 10 cm, na klasiku stopy rozbité na hřebeni intenzivní sněžení a silný vítr. Stopy byly nahoře kompletně zapadány, bylo to velmi náročné. Od Tetřeví boud zase stopa ale opět velmi měkká a pomalá. Odraz byl v prašanu nejistý a občas to smekalo i na Rex pitovoide -1 az - 10, který měl fungovat i na vlhký prasan .... ale pry je lepší než modrá swix extra, nenamrza. Trať upravená v rámci možností. Většina už má svetylko, až na jednoho zufalce bez .... kolem kterého na volno behal velký pes ... to jsem se dost leknul.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2019 20:23
Výborné stopy, lehce zaprášené, protože pořád sněžilo.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.1.2019 17:19
Odpoledne v Rychnově nad sjezdovkou. Urolbováno velké kolečko mezi vlekem, seníkem u Pelíkovic a silnicí přes Košovy na Frýdštejn zřejmě dopoledne. Bohužel rolně chybí zařízení na řezání stop pro klasiku. Na návětrných místech se to rychle zafoukává prašanem z okolí, takže místy hodně zafoukaný manžestr, ale zaplať pánbůh alespoň za toto.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 10.1.2019 17:18
Dnes čerstvě protaženo z Jablonce od sádek nahoru ke Kapličce,široký místy měkčí,ale na napojení na magistrálu postačující,takže díky SKP Jablonec a řidiči Bócovi :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2019 13:31
Skate v 9:00 Z Bedřichova přes NLouku, Hřebínek, Točnu, Kristiánov, NLouku do Bedřichova. Stopy odpovídají kvalitou nepřetržitému sněžení. Na klasiku určitě OK, na skate holt měkké a poměrně hluboké, hlavně mezi Toč
nou a pod sedlem pod Holubníkem
Ale krásné svezení krásnou zasněženou krajinou, díky přírodo a ops - fandím vám. Z Hřebínku na Olivetskou neprojeto, stejně rak jako od Černe Nisy k Gr.kříži
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2019 12:22
Kolem Prezidentské neprotaženo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2019 10:39
info z facebooku Vratislavic: LYŽAŘSKÉ TRATĚ VE VRATISLAVICÍCH
Aktuálně jsou okruhy na běžky (klasický styl) u koupaliště i hřbitova upravené. Dnes odpoledne by měla být připravena i stopa na Tyršově vrchu.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 10.1.2019 13:32
Od Hašlerky k Maliníku projeté ráno, ale intenzivní sněžení to do večera úplně přikrylo. Jinak děkuji moc za úpravy i téhle části magistrály! V pondělí (7.1.) jsem byla večer - fantastické! Nepotkala jsem vůbec nikoho, stopa krásná (i když je vidět, že se po ní občas někdo prošel). K PSŮM - všechno je o lidech - právě zmiňovaný úsek Hašlerka - Maliník jezdím se psem - oba jsme dobře osvětlení a nikdy ho nepouštím mimo viditelnou oblast a je u mě. Samozřejmě je tady riziko, že nás sejme někdo neosvětlený rychle jedoucí ze zatáčky, ale to je i bez psa. Podle mě je skvělé, že OPS přišla s variantou tohohle úseku i pro lyžaře se psy- je mimo páteř magistrály, zatím není celá projetá, ale celý okruh má kolem 8 km - na krátký výběh se psem ideální a je to na nástupních místech označené. Pokud se lidi (na obou frontách) chovají normálně slušně, není problém, jestli v tomhle úseku jede člověk sám nebo se psem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2019 9:11
Za stálé uživatele bílé stopy, chceme moc, moc poděkovat Jizerské o.p.s. za úpravu stop i v neustálém přívalu sněhu.
Přesto, že by mohli počkat až přestane sněžit, úprava probíhá každý den.
“Hoši děkujem“ 
Lenka Jelínková
SKI Janov- Bedřichov, z.s.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 23:52
Vratislavice - Dnes v 23h projeto kolečko na klasiku kolem hřbitova a mezi sídlištěm a koupalištěm. Na louce mezi kravínem a koupalištěm sice skůtr projel, ale netáhl stopaře. Sjezd podél vlnitého plechu ohrady koupaliště je výzvou... Radši jet podél koupaliště nahoru. Vzal bych si béčkové lyže. Místy odspodu prosakuje voda. Prošlápnutá stopa na Kunratické sídliště. Krásné, doporučuji. Skoll
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 9.1.2019 17:30
Dnes do odpoledne nebylo odklizené parkoviště na Mořině a za noc cca 30-40cm prašanu. Provozovatel asi čeká, až přestane sypat. V tomto stavu je zbytečné tam jezdit, protože se tam nechá s obtížemi otočit, ale ne zaparkovat. Dejte někdo zprávu, jestli je odhrnuto.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 14:49
Ja uz jsem tu situaci zazil. Bruslil jsem nahoru z Hrebinku a cerny fantom jel ve stope dolu. Vubec jsem ho nevidel a nechybelo moc abych skoncil s vykloubenou kycli....
Jeden temny pan mi jednou rekl (kdyz jsem mel vuci nemu poznamky, ze neni moudre ve tme se pohybovat po tratich neosvetleny), ze pry on ve tme vidi a naopak jeho stve, ze ja svitim, protoze mu to kazi "prizpusobeni oci na tmu". Napadlo mne presne to same jako tebe. Chtel jsem mu rict, aby az pojede z Bedova domu, tak at si zhasne svetla v aute, vzdyt prece ve tme vidi ;-). Ale nakonec jsem si to rozmyslel. Kdo nema v hlave shury dano, v apatyce stejne nekoupi. Prizpusobit se holt musime temto lidem my.


(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.1.: Ještě dotaz pro noční fantómy... Taky byste vyjeli na silnici v noci v černým autě bez osvětlení a odrazek?
Uvědomte si že pro toho, kdo jede s čelovkou a při silném sněžení nejste skoro vidět. Tímto zdravím paní - "celá v černém outfitu bez jediného reflexního prvku", kterou jsem zaregistroval na posledních cca 3 m a vyhnul se. Nechci si tuto situaci představovat při sjezdu.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 10:33
Studené údolí není hantýrka. Jedeš od Nové louky od Blaťáku doprava a kopíruješ levý okraj josefodolské přehrady až pod Kristiánov. Je to krásná část jizerek, s minem lidí povětšinou. Skol.
(Odpověď na dotaz uživatele Stan 73 z 9.1.: Správce: Kterou část JM označujete jako Studené údolí? Oficiální mapa JM (na webové stránce) nemá raději žádná označení, na mapy.cz takový ůdaj také není. Nebylo by lepší používat obecně dostupné údaje namísto hantýrky? Doporučuji jednotně místopis z mapy.cz. Osobně se domnívám, že jde o cestu od Blatného rybníku k Pitelkovu pomníčku. Pomozte, prosím, hlupákovi. Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 8:26
Z plánované úpravy pro středeční ráno dle https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/ve-stredu-rano-znovu-vyrazime-67cs.html se už něco z toho na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory objevilo a něco ještě ne.

Několik zpráv diskuzního charakteru jsem přesunul do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, jedna z nich od Davida z úterka obsahovala i část týkající se podmínek: "Kvalita stopy odpovídala povětrnostním podmínkám. Klasické kolečko kolem Josefodolske přehrady." - ale aby byla udržena kontinuita, přesunul jsem ji taky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 8:16
Zdar Aleši,
doporučení OPSky je "12. Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu." Na klasiku je to samozřejmě nesmysl kvůli stopě a i jinak hrozí namotání někoho do popruhu...

Mělo by to snad jít na okruhu přes Maliník a Hašlerku, který byl plánován i pro turisty a psovody, ale nevím jak to je letos... (viz příspěvek níže "Pepa Vloženo 7.1.2019 14:44")

Hezký den a ať to jezdí!

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 8.1.: Dobrý den všem,
Chci se zeptat, jak je to se zakazem psu na magistrale? Pres leto beham se svym pejskem a rad bych vyuzil toho ze me umi tahnout a projel ho i na bezkach? Je tam nejaky zakaz nebo je to v pohode jen si mam davat pozor at se nikomu nepleteme do cesty?
Dekuji a preji fajn den, Ales)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2019 20:14
Ahoj, trasy najdes na strankach http://bieg-piastow.pl/bieg-piastow


(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 12.1.: Vážení, chystáme se do Jakuszic 1. - 3. března, máme ubytování na Gorzystowě, a nevíme, kdy a které tratě budou uzavřeny během závodu Bieg Piastow. Můžete nám poradit? Díky Ivan z Mělníka)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.1.2019 20:12
Ahoj berou ceske koruny, stoji to 100,-


(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 12.1.: Zdravím běžkaře, jaká je cena parkovného v Jakusicich?
Berou i české koruny?
Děkuji)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.1.2019 9:37
Nástupní místo Jizerka - netuším, proč je parkoviště placené, když se o něj nikdo nestará. Argument, že hodně sněží moc neobstojí protože sníh padá každou zimu, tak k překvapení dojít nemůže. Když místo během našeho pobytu projedou 3x silničáři, mohl by i provozovatel parkoviště. Zapadlá auta nakonec zadarmo a svépomocí vysvobodil majitel Hospody na Jizerce svojí frézou a na laně pomocí svého auta ostatní vytahal - velké díky! ;-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 21:43
Co mažete, já jsem 8.1. ráno volil staré zásoby po dědovi a mazal tmavě červené skivo +2 až -2 a promazal jsem, Bedov ukazoval 0°C, dojel jsem jen na cca 850 mnm, výše to drželo o malinko lépe.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 7:50
mezi 16-19hod, přestože v Liberci lilo jako z konve, od České Chalupy sněžení....Maliník-Knaipa-Maliník - svezení fajn, je pochopitelné, že to bylo měkké, místy velmi zapadané .... lidí s lampičkami jako máku, ale až na vyjímky perfektně osvětlení..ti co jedou bez světla riskují nejen své, ale i zdraví ostatních..díky OPSko za snahu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 7:35
Včera odpoledne z Maliníku kolečko přes Olivajdu a přes Hřebínek zpět. Kupodivu asi lepší na skejt, protože stopy buď zapadaly, takže to moc ve stopě nejelo a kde jezdilo víc turistů (Hřebínek-Bedřichov) tam byly stopy rozšmajdaný. Díky dopolední úpravě OPS se to ale nijak extra nebořilo. Původně jsem měl namazáno z domů fialový Rode multigrade, ale to teda moc nebralo,pod Olivajdou jsem byl "hotovej" a přimáznul extráč ale se zlou jsem se potázal - nahoře to začalo asi po půl kilometru namrzat jak prase :-( Takže jsem to zase zatřel Blue Super -1 - -3°C a to bylo konečně OK. Jinak nesouhlasím že projíždění stop je full servis zdarma jak tady někdo psal. Jednak člověk nechá za sezónu tisíce Kč na parkovišti, což s úpravou úzce souvisí (kdyby nebyly stopy, tak není proč tam parkovat) a dále OPSka dostává příspěvky od měst LBC, JBC... a odkud myslíte že města ty prachy berou? Ano z Vašich ne zrovna malých daní. A pak samozřejmě různé samolepky, příspěvky a sponzoři...
Je jasný že při nynějším sněžení nelze čekat nějaký extra úpravy to je OK. Co pokulhává jsou tedy přesný informace a pak taky minulý roky se většinou upravovalo na víkend a pak to přes týden nechali ležet (zvláště potom co se odjela J50), takže upraveno bylo pro víkendový turisty z měst, který se třeba na příspěvku ani nepodílí, ale pro místní, kteří jezdí přes ve všední den úprava vázla (ne tedy vždy - byly i světlejší chvilky, zvláště koncem sezóny).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 19:22
Dnes v 16:20 příjezd na Maliník,silné sněžení s celkem slušným větrem,po zeptání se běžkaře,který právě doběhl,jsem to vzdal a otočil se domů a utahal se na rotopedu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 18:54
Dnes pozdější úprava vzhledem k tomu,že jsem totálně promazal jsem toho moc nenajel.Jenom připomínka pro neukázněné lyžaře ze stadionu se od transformátoru jede nahoru vpravo,vlevo jen sjezd.Dříve tam byly cedule se zákazem vjezdu a přikázaný směr asi čez zakázal . Loni mne při sjezdu sejmula jedna pipina naštěstí bez úrazu,stálo by to za úvahu info ceduli.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 18:13
Hodinu za rolbou v hustém chumelení krátký skate z Mariánské hory přímou cestou na Knajpu a zpět. Cesta na parkoviště překvapivě dobře sjízdná i bez řetězů. Zimní pohádka, potkal jsem jednoho člověka. I když byla stopa už po hodině od úpravy (!) řádně zapadaná, jelo to slušně. Ve sjezdech pocit jak při alpském lyžování. Díky OPS za úpravu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 13:56
Dobry den, ahoj,

VRATISLAVICE: Mam cerstve informace, ze obleva zasahla a trate nejsou sjizdne - malo snehu.

Na informace z VESCE cekam, ale ocekavam podobnout situaci.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 8.1.2019 13:05
Ráno čekání na to, až konečně vyjedou rolby, pak z Bedřichova - Kristiánov - dál na Rozmezí žádná úprava ani po půl desáté, ačkoliv to bylo slíbeno. Takže na Točnu a zase zpět, protože od Točny směr Štolpišská také neupraveno. Tedy velké zklamání. Z Kristiánova na Rozmezí upraveno až kolem půl jedenácté. Nahoře skoro prašan, dole stopy rychle umydlené a rozvrklané. Nemohu si pomoci, ale poslední dobou mám dojem, že se z o.p.s. nějak vytrácí ta obecná prospěšnost... Dříve probíhala úprava podle potřeby lyžařů, teď lyžaři čekají, kdy konečně nějaká úprava bude. Kdo potřebuje lyžovat ráno, má smůlu. To neplatí jen o dnešku. Nějaké cedule, kam se může se psy a kam nikoliv, se vytratily také.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 10:17
Odpovídám Igorovi. Parkování na Smědavě bylo o minulém víkendu v pohodě a organizované, pokud dorazíš do 8:30. Parkoviště bylo upravené, automat omrzlý. Nově lze parkovat i za chatou. Jinak o víkendu chata Smědava narvaná. Polévky mezi 45 - 85 Kč. Jídlo od 120 Kč. Běžecké stopy v okolí upraveny.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 13:11
Zdravím,

přiznám se, že jsem to nejel na běžkách, ale šli jsme pěšky na Smrk. Běžkaři byli na rozhledně, takže se tam vyjet dá. Co se sněhu týče, tak o víkendu byl sníh někam na úroveň Štrajtova obrázku čili bude zhruba na rozcestí Červený buk. Ale teď bylo tepleji a přšelo...

Počítal bych s tím, že poslední 3-5 km před Novým Městem ponese člověk lyže v ruce, protože minimálně po druhou kyselku nebyl sníh skoro žádný. Snad lepší toto info, než žádné...

O.

V komentářích ops. bylo, že do 15.1. se má v úseku těžit dřevo, takže nedokážu říci, jak to vypadá z Tišiny dolu, ale strojově to do té doby určitě upravené nebude.

(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 7.1.: Prosím nejel jste někdo v posledních dnech z Předělu dál směrem na Nové Město?
Strojově upravené to asi zatím není, ale jestli se dá projet, případně kam až...
Zdravím a předem díky za každý postřeh.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 12:19
Vynikající,upraveno,takřka bez lidí,Bieg piastow zasluhuje za 1, ale dnes v úterý již zasypáno,ale určitě to brzy upraví jen varování na úsek od Orle z odbočky ke státní hranici,tam půl cesty vodoteč a štěrk,půl cesty muldy s ledem.Opravdu je rozumější jít těch 300m pěšky!!!!. Jinak opět doporučuji vlak,jak krásné,když nemusím hledat místo,vracet se zpět pro auto a platit zlodějům 300 za den jako na Mísečkách.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 7.1.2019 13:22
Po kolapsovem vikendu dnes parádní spíš mlatové stopy i bruslící pruh.Kdo má lyže,jeďte nahoru,parkoviště navícpoloprázdné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2019 12:45
Dnes výborné na skate.Poznámka od Davida-Hrabětice ucpané řidiči (to nejsou řidiči ale ,Pražáci)Jinak neohleduplníi nejsou jen někteří skateři ale i mnoho rádoby klasiků(spíš chodičů na běžkách)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2019 8:54
Smědava - parkoviště chaos....někdo tu psal, že do 8.30 pohoda....možná...ale o hodinu později už děs a běs
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 22:22
Vzkaz pro Iva z Jizerek, se psi se muze vsude, nelze to zakazat. Jde o statni lesy, je to jen o lidech jak se pejskari chovaji a jestli po svych psech uklizeji a maji je na voditku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2019 20:07
No nevím, byl jsem v Neděli 6.1 ráno v 8 pohoda. Dolů jsem jel cca okolo 11:30. Nahoru zácpa čekajícíh aut. Plus už někdo parkoval před Smědavou (řešila to tam Policie). A byl tam ještě i autobus. Takže když se jede ráno tak to jde. A namrzlo, takže to klouzalo.

(Odpověď na dotaz uživatele Igor z 8.1.: Rád bych se optal, jak to vypádá o víkendu s parkováním na Smědavě?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2019 14:44
Ano, kdysi jsme plánovali okruh na Vysokém hřebeni - Hašlerka-Vebrovka upravovat a označovat pro smíšený provoz( Turisté,Psovodi,Lyžaři), takto byla označována i elektrárenská (od Trompetra k Bedř.přehradě) dále Stará jizerská (od Pyramidy ke Smědavě) aby se i turisté měli kudy se projít. Označovali jsme tyto části cedulemi. Odpovídám jakožto bývalý člen vedení JOPS, 4 roky funguje již nové vedení a o těchto informacích se slehla zem. Chybí značení, informace na stránkách dost sporadické, Vysoký hřeben se dle aktuální informace snad dnes poprvé upravil. Tak vezmi hafana a běž se mrknout. Já tam půjdu taky -s čubou.
(Odpověď na dotaz uživatele Zajda z 7.1.: Mám skvělýho hafana do zápřahu, jako starej lyžař ale bych si nedovolil ho vzít do stopy, kde to není povolený. Slyšel jsem, že okolo Hašlerky to možné je - platí to nebo to je "joke" ? Díky za info,...)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2019 14:39
Za mě máte nejlepší jet přes Buk a Šámalku (Novou louku) na Hřebínek, jediný kopec je právě na Buk, ale tomu se z Bedřichova nevyhnete. Na Hřebínku je občerstvení (to je taky na Šámalce/Nové louce), kde to otáčím a jedu stejnou cestou zpátky. Není to okruh, ale je to opravdu "rovina". Pokud byste si chtěla přidat kilometry, cestou zpátky na Gregorově kříži uhněte doprava na "Za přehradou rozcestí", tady doleva a na Vládní zase doleva. Vrátíte se na cestu, kterou jste přijížděla k Nové louce. Přeji Vám krásný zážitek ;)
(Odpověď na dotaz uživatele Ivca z 7.1.: Doporucite nejaky okruh do 20 km z Bedrichova, kde nejsou extremne velke kopce pro zacatecniky? diky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2019 12:16
Mám nad Hraběticemi chalupu a opět byl velký problém se k ní dostat. Hrabětice ucpané řidiči, kteří nechápou co je to plné parkoviště a dožadují se vjezdu. Druhý problém byl u parkoviště u kapličky, ke kterému řidiči najíždí špatně a v kopci se nemohou rozjet a blokují dopravu. Jinak trasa Královka, lesem k buku, Šámalka, Hřebínek, Točna, Kristiánov, dolů k přehradě a k Jablonecké dobrá, stopa kvalitní, zmrzlý podklad s drobným novým popraškem. Jen lidí hodně a někteří skateři dost neohleduplní. Možná by měli jít někam na kolečko na stadiónu. A všude fronty na jídlo, hlavně Hřebínek. Jizerským horám chybí kiosky na hřebenech. Dříve také nebyly, ale lyžaři zpohodlněli a už si nevozí jídlo s sebou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2019 10:27
Jedna k zamyšlení:
Když čeká kilometrový štrůdl aut od Maliníku na Českou, tak je velice pravděpodobné, že většina aut v tý zácpě na Maliníku ani centrálu neskončí. Předjíždět tuto kolonu v protisměru "jakože člověk jenom projíždí" na Hrabětice atd. mi přijde zcestné. Nejen autobusáci jedoucí v protisměru toto neocení. Sanitka už tuplem ne.Toto hlasité zamyšlení není určeno těm, kteří při zácpě na dálnici jezdí v odstavném pruhu apod
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 19:56
Ráno po 8.hod.klasicky z Mořiny-Promenádní-Smědava-osmička kolem Předělu-Kiosek-Promenádní-Mořina. Stopy super projeté,ráno lidí málo.Zpáteční cesta na Promenádě už hlava na hlavě a stopy odpovídaly davu lidí. Modrý Swix extra držel parádně. Z Předělu na Písčiny dost foukalo a padala omrzlice či drobné sněžení, ale i tak výborné běžkování.Známka na podporu úprav stop za 100Kč na parkovišti zakopena. Díky O.P.S.ko ,že upravujete směrem na Předěl. Dle mě nejhezčí část Jizerek. SKOL.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 19:21
Z Jakuszyc přes rozcestí pod Cichą Równią, od Orle po hraniční mostek přes Jizeru neupraveno. Posledních 300 m k mostku přenášení lyží (potůčky přes cestu, spadlý strom). Nad mostkem super upravená stopa až do Bedřichova přes Jizerku, Knajpu, Rozmezí, Čihadla, Kristiánov a Novou Louku na modrý extra. Kromě lyžařů ve stopě pobíhající psi, pěšáci a tlačený dětský kočárek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 18:14
Kořenov - Jezdecká - Kůrovec - Kiosek - Promenádní - Mořina - Martinské údolí - Kořenov. Chmurné vize sobotního večera se naštěstí nevyplnily, Ádonaj nás vyslyšel a poslal pár cm nového sněhu :). Naprosto sqělé na klasiku na modrý swix, výborný začátek zimy!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 18:02
Naprosto super svezení!
Stadion › Rozcestí pod Tichou rovinou › Samolot › Orle › Harrachov
Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.1.2019 17:50
Skvělá vyjížďka (ráno)
Jizerka → Promenádní → Kiosek → K Předělu → Smědava → Knajpa → Odbočka na Peklo → Pařízkův kříž → Odbočka na Peklo → Knajpa → Kasárna → Kůrovec → Na Kůrovci → Kiosek → Jizerka. Skoro všude upraveno, na bruslení podmínky vynikající. Na Knajpe to vypadalo na přeháňky, ale pak v pořádku. Nálepka na podporu zakoupená :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 17:05
Vzhledem ke kalamitě na parkovištích výjezd v 9.30 od kapličky po trase Jablonecká, hráz, Studený potok, Kristiánov, NL, Hřebínek a zpátky. Tratě vzorně upravené, stopa mírně vymrzlá. Vzhledem k množství lidí na parkovištích relativně dobře průjezné, možná jen dopoledne. Místy drobné sněžení, zejména od Kristiánova výše.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 12:07
Dnes upraveny tratě na skate a klasiku nad Alšovicemi - cca 8,7 km. Mapa upravených tratí : https://mapy.cz/zimni?moje-mapy&x=15.2241594&y=50.6806947&z=16&l=0&cat=aktivity&mid=5c31d21f40a013b27a2efdf9
Další informace na https://bezecke-trate-huntirov.webnode.cz/
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 6.1.2019 16:25
V 8:30 z Nové Louky přes Rozmezí na Knajpu a zpět.
Původní plán byl delší, ale celou dobu vydatný déšť. Tratě měkké, bylo to trápení. Parkoviště na NL bylo z části neodklizené. Sněhu všude dost.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 12:51
(Odpověď na dotaz uživatele Mojmír z 6.1.: Jaká je aktualní situace kolem parkoviště na Smědavě.Poslední zpráva je z 31.12.18.)
Vyhrnuto, dá se parkovat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2019 20:31
start v 13.30 v Bedřichov. Silné mrholení až k Hrebinku. Dále už směs deště se sněhem, ovšem stále + teploty. Zpátky pres rozmezí. Všude sněhu dost, jen trochu měkčí. Déšť nezůstal ani k večeru. Snad zítra začne sníh.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2019 18:40
Skate ze Souše na Kůrovec a Knajpu a dolů na Mariánskohorskou boudu docela ok, pak ale velké trápení na Protrženou přehradu a Kasárenskou zpět. Velice měkké, celou dobu jsem se bořil a byla to víc chůze stromečkem. Teplota kolem 1st., chvilkama i padal sníh, ale chtělo to prostě rolbu, na kterou je tam sněhu habakuk. Dnes kole 16:00.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2019 17:09
Ahoj, mapa funguje, jen chybí aktuální informace. Můžeš poslat své info o trati na provozovatele nebo se zapojit do projektu. martin.votrubec@capsa.cz

(Odpověď na dotaz uživatele Miloslav z 3.1.: Proč nefunguje skimapa Jakuszyce ?)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.1.2019 16:58
V 9h jsem jel kolem Smržovského kolečka, 1°C, sníh mokrý, těžký, nepoužitelný. Trať asi před 2 dny projeta, zatím jen na skate, ale jezdit se díky špatné kvalitě sněhu nedá, byť se provozovatel snaží, za což mu patří velký dík. Právě odjížděl traktor, který upravil parkoviště naproti přes silnici.
http://www.smrzovka.cz/gt-gt-gt-gt-gt-zde-zjistite-aktualni-stav-upravy-trati/d-10061
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Členění oblasti Jizerské hory