Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
2 zprávy byly přesunuty do obecné diskuse
Vloženo 2.3.2021 19:35
Projížděl jsem na Klínech na kole, dole hnusná mlha, na horách sluníčko a teplo. Sníh pořád zůstává a lyžníci taky. Jen ale pozor - dnes se na parkovišti na Mračném vrchu pomáhalo a chránilo!
Vloženo 4.3.2021 18:18
1.3a 3.3 k RD Krásná lyzovacka dl.louka.
Vloženo 28.2.2021 21:07
Dnes hezká rozlučka se sezonou mezi Vitiškou a Cínovcem s odbočkami U vojáka a pak pětka s finálním stoupáním k parkovišti. Od ranní ledové stopy, přes postupné měknutí až po dojezd k Vitišce za slunce a modré oblohy s "čvachtou". Letošní rok byl nejlepší za dobu co pamatuji a že pamatuji dost. Díky rolbařům na Klínech, Dlouhé louce, Cínovci, Seiffenu, Holzhau a Altenbergu za deset krásných týdnů ve stopě. A velké mínus radním ústeckého kraje za výši příspěvku na úpravu stop, třeba v Jizerkách za poslední týden upraveno rolbou cca 700 km, neboli každý den minimálně trasa J50.
Vloženo 28.2.2021 14:45
Ráno od vlaku na Novém Městě desítkový okruh, stopa skvělá, čistá a rychlá. Nahoru na Vitíšku a dál na Dlouhou Louku. Na loukách už začíná chybět sníh, ale zatím se dalo jet bez potíží. Z Dlouhé Louky podél plotu na Jihobřežní, spojka na Klíny hezky projetá od lyžařů Od Jelení hlavy už upravená stopa. Za silnicí na Mračném vrchu už slabší místa. Sjezd ke Staré škole špatný - na jednom místě pod stromy už není sníh a obecně s ubývajícími metry se to rychle zhoršuje.
Vloženo 28.2.2021 13:29
Adolfov ráno. Kolem lesa sněhu dost, Stopa nějaká byla, ale tak jak to včera zmrzlo rozorané, tak to zůstalo. Ale nějak se dalo. Dalo by se jistě i v týdnu a možná i o vikendu, kdy snad ještě napadne, ale situace to nebude dovolovat. T
Skol příští sezónu
Vloženo 27.2.2021 20:06
Nejdříve ráno busem na Klíny, kde jsem dal asi všechny okruhy a všechny nádherně upravené, vymrzlé a rychlé, naprostá paráda. Jen pozor po červené značce na Mníšek, v nejprudším sjezdu na jednom místě kouká hlína. Z Klínské branky dál na Fláje, je lepší to vzít přes Jelení hlavu, u hranice už občas vylézají bažiny. Jihobřežní hezky projetá od dalších lyžařů, ale na dvou místech uprostřed čouhají kameny. Na Dlouhé Louce nostalgicky pusto jak za starých časů, kdy se tam před 13 či 14 lety začínalo se stopami. Všechny okruhy sjízdné i bez úpravy. Sněhu zatím stále dost, občas ale třeba být opatrný.
Vloženo 27.2.2021 11:31
Hlavním důvodem proč Dlouhá Louka končí bude spíš to parkoviště, které se nedá při oblevě udržet. Škoda, tratě až na Žebrácký roh celkem na pohodu sjízdné. Teď už dole u odbočky stojí MP.
Vloženo 27.2.2021 7:30
Dlouhá Louka zavřené parkoviště
Vloženo 27.2.2021 7:23
Dlouhá Louka. Funí, nevlídno, ale sněhu dost. Ale protože není kde zaparkovat, parkoviště jedna velká oranice,obracím to zpět
Vloženo 27.2.2021 7:52
Z Dlouhé Louky: „Předčasně ukončujeme letošní sezónu a to již od dnešního dne tedy soboty 27.2.2021. i přes dostatek sněhu a mimořádnou sezónu na našich trasách již nebudeme upravovat a to ani na tento víkend.“ – zkopírováno z http://kbstopa.cz/ (jen zmenšeno z velkých písmen na malá, fakt se to blbě čte). Statistiky km najetých rolbou za tuto sezónu + možnost jak přispět najdete tamtéž.

Poslední úprava sezóny byla tedy tato – zkopírována starší zpráva ze stejného zdroje: „V noci na středu 24.2. upraven okruh Vilejšov a směr Žebrácký roh, Vrch tří pánů k vrtulím, červená cesta a okruh Fláje. sněhu je stále dostatek na všech trasách a okruzích areálu Dlouhá Louka. další předpokládaná úprava na víkend. po ránu sníh rychlejší vymrzlý od podkladu i při plusových teplotách, k poledni měkčí a pomalejší."
Vloženo 26.2.2021 23:17
Dnes odpoledne padal cerstvy snih, trochu to brzdilo, ale snehu dost. Navic zaclo mrznout, takze az to vecer protahnou a pres noc to umrzne, tak to bude zitra parada
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 26.2.: Dobry vecer pratele, nevite nekdo jak vypada magistrala z Cinovce smer Výtiška atp ?? Diky a pekny vecer)
Vloženo 25.2.2021 18:05
Adolfov viz.VladaJ.Jen pozor na jezírko uprostřed asfatového parkoviště.Hloubka po podlahu auta.
Vloženo 25.2.2021 18:01
Dnes Klíny mračňák směr Jelení hlava i když sníh taje je ho pořád dost ráno je to super .A něj rovinka na Jelení hlavě.
Vloženo 25.2.2021 17:49
Ráno-dopoledne na Dlouhé Louce. Projel jsem vyjma trasy Vilejšov-Žebrácký roh všechno, všude dostatek sněhu, ráno rychlý a držel i při vysokých teplotách, po deváté již zpomaloval (vyjma úseku u Flájí, kde ještě bylo pod nulou z noci). Pod stromy je sníh již hodně špinavý. Při odjezdu bylo v půl jedenácté na Loučné 13 stupňů. Při takovém vedru jsem snad ještě nikdy nebyl.
Vloženo 25.2.2021 16:42
Dnes mně zaskočila skimapa. Na trase Adolfov - Krásný Les je poslední úprava 24.2.2021, ale přitom na posledním jeden a půl km není již žádný sníh. Jinak krásné jarní lyžování v Adolfově na ostatních upravených tratích.
Vloženo 25.2.2021 9:48
Adolfov, kolem poledne jasno, parkoviště samé bahno a voda, stadion normálně pod sněhem, jezdilo se, kolem Adolfova trasy normálně sjízdné, samozřejmě mokrý jarní sníh, ale dostatek, bez děr do trávy.
Vloženo 24.2.2021 19:37
Dnes Fláje,Vilejšov,Vysoká Mýť a zpět Dlouhá Louka.Trasy super jen parkoviště pekelné bahno.
Vloženo 24.2.2021 10:49
V 8 hodin ráno Osek -1, DL +7. Slunce, teplo, úprava terénu vše na 1*
Okruh Fláje... Vilejšov... DL naprostá paráda. Díky za úpravu 👍🏻
Bohužel nejslabším článkem je nyní v tom teple parkoviště. Ale všichni musí vidět, že to je stále louka, na ktreré se vystřídají desítky aut a proto je to jedno velké oraniště.
Mě osobně nevadí zabahněné auto, ale spíš se potýkám s vnitřními nervy jako špagáty, abych v tom neuvízla. Což už se mi jednou stalo.
Ale krásný pocit z jarního luxusního svezení to nezkazí 😇
Vloženo 24.2.2021 12:09
Z Vytisky na Cinovec super cesta a super slunecno. Na to teplo podminky skvely, snehu porad dost, jen nejezdit pres Pramenac, cesta bez stopy, hodne rozmlacena a spinava od nejakeho popilku.
Vloženo 23.2.2021 20:23
Tak jsem to nevydržel a vyjel jsem s celovkou na Sněžník a bylo to super. Sněhu je fakt ve stopě dostatek. Vřele doporučuji, ještě to vydrží pár dní..
19:28
19:37
Vloženo 23.2.2021 16:22
Už bych tam nejezdil, viz jejich facebook, zbytky "sněhu".
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak na Sněžníku?)
Vloženo 23.2.2021 8:37
Vecerni vyjezd, skejt. Od trafa, vrch tri panu, po magosce kolem Flaji nahoru na Louku a Vysoka myt, vrch tri panu a trafo. Uz to bylo zmrzly, takze to byl kalup, ALE
-- na plno mistech byl prakticky cisty led. Z kopce o usta, moc se nedalo pluzit a do kopce furt na hranach a stejne to casto ustrelilo
-- na plno mistech to bylo oraniste - jak to lide rozjezdili za mekka, tak to zmrzlo a bylo to hodne neprijemne, blbe se na tom bruslilo a jeste blbeji pluzilo z kopce
-- louky od trafa az k lesu za vetrniky byl asi nejhorsi usek - hrozny oraniste
-- stopy brutus vymrzle, takze v tom soupaz sla jedna basen
-- snehu zatim dost, ale na loukach asi rychle zmizi
Vloženo 22.2.2021 21:27
Dnes na Lesné se sluníčkem a slušnou stopou. Odpoledne již hodně měkké, ale přesto paráda.
Vloženo 22.2.2021 18:30
Adolfov-Telnice.Dopoledne zatím dobrý,ráno fičák na zmrzlém,po jedenácté to lehce odměklo.
Vloženo 21.2.2021 20:51
Dnes mlhavo, větrno, slunce se sice občas snažilo vykouknout z mraků, ale nedařilo se. Stopa zmrzlá a rychlá, tak do dvanácti to slušně odsejpalo, pak už to měklo. Z Vrchu Tří pánů už použitelná jen magistrála, paralelní stopa úbočím je úplně špinavá, nemá cenu to tudy zkoušet. Naopak nejlepší úseky byly po Jihobřežní (úprava z dávna stále drží) až pod Jelení hlavu (nádherná stopa) a obecně na Klínech. S dalším oteplením podle mého končí stopa z rozcestí pod Vitíškou nahoru k chatě, už dnes v podstatě jen vrstva ledu, která co nevidět odtaje. Zbylé dnešní části ještě s dostatkem sněhu, tak třeba přežijou do dalšího víkendu.
Vloženo 21.2.2021 20:13
Sněžník dnes dopoledne - dlouho neupravované, zmrzlé stopy, trasa místy špinavá (jehličí, listy, větvičky), pofukovalo, mlhavo. Sněhu není málo, ale je to taková přemrzlá krusta, na slunci pak taje. Už to prostě není ten super zážitek na čerstvém sněhu. Skol!
Vloženo 21.2.2021 17:08
Velká paráda dneska tratích Lesná.
Vloženo 21.2.2021 14:26
Adolfov. Ráno. Mlha a pofukovalo. Stopa dostala po včerejším náporu běžkařů a slunce hodně zabrat. Přesto se dalo, stopa spíše zmrzlá, celkem to jelo bez vosku. Sněhu podle mě dost, co s tím ale udělá avizované oteplení, těžko říct
Vloženo 21.2.2021 14:02
Parking v sedm ráno na Dlouhý louce na pohodu, jen jsem přehlídl že jsem na parkoviští s povolením, stálo mě to 200,- ale stálo to za to :)). Pak směr Fláje, Mlýnskou cestou, zpátky směr k Dlouhý (tenhle okruh parádní, stopa super) a nahoru k Nad Křížkem. Pak k Rovině a na magistrálu. Do tý desátý to bylo super, tvrdý a odsejpalo to. Napojením na magistrálu ke Třem pánům už mraky lidí, ale hlavně stopa na klasiku mokrá a nic moc. Takže brzy ráno, jedině dobře. Jak to přežije to jaro v týdnu, neumím odhadnout, v lese asi ok, ale kde bude svítit, tam to bude špatný.
Vloženo 20.2.2021 21:02
Ráno na Novém Městě od vlaku na Vitíšku a po magistrále na Cínovec, ke Komárce a zpátky. Po ránu přemrzlé a rychlé, po 10. hod už to měklo a zpomalovalo se. O některá místa na silnici Vitíška-Cínovec mám pro příští víkend obavu, než nepřežijou týden vedra. Okruhy 5 a 10 km v pohodě a hlavně poloprázdné. Přejezd na Vrch Tří pánů a dál k Žebráckému rohu. Jel jsem spodní větev po červené značce, protože jsem si říkal, že jsou víc ve stínu než silnice a budou lépe držet, ale jsou tam chvílemi hluboké koleje od nějakého stroje, zřejmě ještě před úpravou, takže to byl nakonec nejslabší úsek dneška. Zbytek na Žebrácký roh a Horní Ves už znovu v pohodě.
Vloženo 20.2.2021 18:28
Z Komáří Vížky do Krásného Lesa (cestou odbočka na Rudný a České kolo - skvělé!) a zpět, pak k Trafu v Novém Městě a zpět (cestou odbočka na desítku). Moc díky za úpravu, ráno by to bez ní bylo trápeni. Bylo to vymrzlé, tvrdé a hodně rychlé. Během dopoledne to logicky hodně měklo a zpomalovalo. Kromě posledního kilometru do Krásného Lesa zatím všude sněhu dost. Bylo to parádní jarní běžkování, typické spíše pro půlku března. Obávám se ale, že souvislá vrstva předpovídaný tropický týden nepřežije. Špatný kilometr do Krásného Lesa začíná překrokem asi metr širokého potoka, před kterým to otočila i rolba, podle toho to snadno poznáte, přijíždíte-li od Adolfova, dál už bych nejezdil, i když po loukách jsem do KL dojel bez úhony i na jedničkových lyžích. Brzy ráno jsem potkal jen lišky (doslova), po desáté davy.
7:18
8:57
9:06
9:15
Vloženo 20.2.2021 17:30
Klíny + Dlouhá Louka: všude sněhu dost, i jen lehce problematická místa bylo těžké hledat. V obou oblastech na některých místech krásně rovně urolbováno, někde po rolbě dost hrudkovitý sníh... takže asi podmínky, za kterých se rolbuje těžko a možná i to je důvod, proč před dneškem nebyl upraven třeba okruh Fláje, kde je úprava ze středy - ale jako klasik jedoucí proti směru hodinových ručiček jsem okruh hodnotil dobře. A třeba na okruhu Vysoká Mýť (kde jezdí míň lidí a stopy hodně vydrží) byla místy lepší starší stopa, než nová v hrudkovitém sněhu. Naopak u Klínů nové stopy na klasiku vždy lepší starších. Každopádně i tak za úpravu díky!

Jediné aktuálně problematičtější místo na mé trase viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/4818461647 bylo křížení s prohrnutou asfaltkou k zámečku Lichtenwald (ale stačí tam ráno nejezdit v plné rychlosti). Stav úpravy v zásadě odpovídá http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod, jenom je upraveno až do Mníšku (tam ale v Po/Út už sníh nebude), pak vedly stopy i k Seiffenu v DDR (tam jsem nejel, musím jít příkladem :-). Čerstvě upravená je i severní varianta okolo Jelení hlavy - tam je pár míst, kde za pár dní budou škodit lyžařům známá křížení s bažinami. Čerstvá úprava směrem k Flájím končí o něco dřív, než na Skimapě - v zatáčce u silnice kousek za křížením té asfaltky k Lichtenwaldu. Dál je úprava týden stará, z pohledu klasika nejprve úplně v pohodě, sjezd ke křížení se silnicí do Českého Jiřetína je sice po ránu horší (jel jsem tempem šneka v pluhu, ale dá se zvládnout, a po rozměknutí sněhu říkali protijedoucí že úplně pohoda :-). Jihobřežní na to, že je úprava týden stará, naprosto parádní - stopa po každé straně a vždy je aspoň jedna z nich luxusní.

Rozhodování, komu dát 100 Kč za parkování, probíhalo asi takto: Doma jsem našel v mincích 10 + 20 + 50 Kč dohromady jen 90 Kč. Takže místo Dlouhé Louky na Klíny. Na parkovišti nahoře na Mračném vrchu se taky vybírá, ráno v 8 téměř prázdné, ve 13h plné. "Hlavní spodní" parkoviště mělo spoustu volných míst i po poledni.
8:15
9:34
9:44
10:00
10:08
11:18
11:40
12:07
12:12
12:41

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 20.2.2021 17:23
Sněhu je ještě na 14 dnů minimálně, takže klídek. Krásně upravená stopa na Žebrácký rok. Nutno konstatovat, že ten, kdo to neviděl minulý týden neuvěří. Polovina cesty z Vilejšova, po silnici na Žebrácký roh rozjeta lesní technikou. Dnes k nepoznání srovnáno, upraveno. O tom nikdo nemluví, tam je kus práce rolby a ne připomínky, že tam by to chtělo upravit, ledovatý atd.
Ráno to fakt jelo.
Vloženo 20.2.2021 16:27
Hora sv . Šebestiána,u hříště,okruh asi 4 km,super ,nikdo nikde
Vloženo 20.2.2021 16:25
Usti nad Labem, směr Petrovice- Krásný Les, Adolfov. Snad pomůže foto z mapy
Vloženo 20.2.2021 16:19
Cínovec v půl 10, po magistrále na Vitíšku, okruh 5km, nakouknout k trati na Moldavu, okruh 10km a zpět Cínovec. Magistrála tragická stopa na klasiku, hrbolatá, propadliny, na druhé straně téměř žádná, už zde není totiž moc sněhu, stopovač měl asi problém se spodní ledovkou. Okruhy super, tolik tam nesvítí slunce, snih nedostává tolik na prdel. Lidí mraky jen na magistrále, jinak pohoda, stopy ledové, na slunci mokré, skin asi jediná jistota... příští víkend si už neumím představit, že se zde bude lyžovat, dnes cca 10st, v týdnu bude tepleji...
Vloženo 20.2.2021 11:39
Adolfov. Byl jsem hned ráno. Bezvadná stopa skoro všude, široký pruh na bruslení. Stopa krásně tvrdá, ideální bez vosku na soupaž. K 10 hodině už začala měknout. Jinak opravdu nádherný svezení
7:49
8:56
Vloženo 19.2.2021 22:20
Na svém Facebooku píšou, že upraveno bude vše od Nového Města po Komárku i okruhy 5 a 10 km a závodní tratě na stadionu v Novém Městě, tedy stejně jako posledních několik víkendů. Trať Komárka-Cínovec jsou obě její větve jen pro klasiku. Kvalitu netuším, naposledy jsem byl ještě v zimě (v pondělí).

(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 19.2.: Ahoj, z Cínovce k Trafu to bude asi upraveny v pohodě, že? :) a nejaky okruh na skate směr Moldava? Děkuju!)
Vloženo 19.2.2021 20:40
Adolfov- Komárka a zpět. Ráno zmrzlé a odpoledne mokré. Ale sluníčko a sněhu stále dost. Kolem Adolfova okruhy stále v dobrém stavu, tak vyražte a užijte si slunečné běžkování na zdravém vzduchu!
Vloženo 19.2.2021 19:42
večer 17:30 projeto rolbou z Dl. louky , potkal jsem ji, až k trafu, rolbař je nejen šikovný, ale i chytrý, starou stopu zrušil a vyřízl novou na čistém sněhu. A pro ty co pojedou do Německa, vzal bych si teplé prádlo, tamní vazby jsou studené už od doby Švejka. Nehledě na to, že když je to zakázané a jedete tam, tak, no jediné co se dá na to říci, fakt jako Švejci Švejk ......
Vloženo 19.2.2021 17:41
Petrovice od letadla, směr Rajec, nad Petrovicemi zbytky sněhu, mezery, nutno přejít, od lesa dále souvislá stopa až po Rajec, tam končí čistým asfaltem. Další možnost, malý okruh nad Petrovicemi, kolem dokola, mokrého sněhu dost. Dnes od 11 hod do 16 hod.
Vloženo 19.2.2021 10:59
.. ještě příspěvek na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.
V neděli 14.2. z nádraží Moldava dále po německé straně až na Žebrácký roh, vše bez problémů, bez kontrol, ale české běžkaře jsme nepotkali :-)
Vloženo 19.2.2021 8:42
Podobnou trasu jsem jel ještě před zavedením trvalých kontrol a byla to paráda. Viděl jsem i dvojici Němců, kteří se vydávali k nám. Nicméně teď už bych tam nejezdil. Trasa vede bezprostředně kolem silničního hraničního přechodu na Moldavě. Přikládám foto z Facebooku (sám jsem to tedy nefotil), kde je vidět policejní auto přímo na silnici. Čili by se mohlo stát, že se celníkovi zachce zkontrolovat běžkaře. A vzhledem k tomu, že tam teď na pár vymezených výjimek nemáme co dělat a že ČR je pro ně vysoce riziková oblast, tak by to mohlo být hodně hodně drahé.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh...
Vloženo 20.2.2021 9:51
pro Fotbalik19.2.
Komárka-Cínovec bez úpravy, jen vyšláplé 2 stopy,od Komárky silně pošlapané chodci a pejsky ... ale sjízdné a na pohodu OK, sníh dopoledne lehce namrzlý, pak měknul pod sluníčkem
Vloženo 19.2.2021 8:09
Ahoj, oficiálně k nim určitě nesmíme, byť kousek za čáru. My jsme si to letos neriskli, slyšeli jsme, že dávají tučné pokuty (možná jedna paní povídala...), ale pár známých to občas dali a nikdo je nenačapal. Takže záleží na osobní odvaze :-) Jinak o úpravě na naší straně je psáno na kbstopa.cz. V noci by mělo ještě mrznout, tak by to nemuselo být špatné. Lenka
(Odpověď na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh. Odtud pokračovat na Vilejšov, Vrch tří pánů a pak zpět na Cínovec. Zajímá mě jak se na kvalitě sněhu a úpravě stop podepisuje současná extrémní obleva.
Dále se chci zeptat jestli jsou trasy na německé straně přístupné i pro nás. Je to obzvláště aktuální při současném hysterickém zavíráním hranic pro Čechy ze strany Sasíků. Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 18.2.2021 21:30
Na Dlouhé louce dnes nadhera, cely den polojasno, velmi dobré i úseky , které nebyly upraveny dnes , okruh Fláje, Vysoká mýť a Vilejšov na dnešek upraveny ,na klasiku sjízdné vše, krásné jarní lyžování , okénko Na rozcestí otevřeno., parkoviště zaplněno max z10%...
Vloženo 18.2.2021 17:57
Adolfov-Telnice: Po středeční úpravě trati stále v dobrém stavu,ale trochu to sabotovalo Sluníčko.Tam kde se opíralo celý den do sněhu se to začalo trochu bořit.Ve stinných úsecích to zas jelo samo.
Vloženo 17.2.2021 22:24
My jeli z Adolfova na Komárku a zpět. Trasa slušně upravená zřejmě už ráno, místy sníh měkší. Stopa na klasiku jedna postraně , někde i dvě stopy . Na skate manšestr , ale měkší. Okruhy v Adolfově byly taky čerstvě upravené , lidí málo .
(Odpověď na dotaz uživatele Miroslav z 17.2.: Zdravím, nevite prosím stav trate Komarka-Adolfov na skate? Dekuji.)
Vloženo 17.2.2021 16:11
Včera večer s čelovkou z Komárky na Vitišku a dál na Moldavu k nádraží a zase zpět. Magistrála Cínovec-Vitiška byla úplně v pohodě, zbytek horší, nejhorší byly cesty mezi Cínovcem a Komárkou, bruslaři to dost poničili - pokud jsou stopy ca. metr od sebe, mělo by to znamenat "no skate", ale to bych asi chtěl moc. Jinak na magistrále mezi Cínovcem a Vitiškou jsem potkal dva běžce a upozorňoval na to, že bez lyží tam nemají co dělat. Nicméně včera byly stopy vymrzlé a jelo to takřka samo.
Dnes jsem vyrazil do oblasti Dlouhé Louky, ráno napadlo trochu mokrého těžkého sněhu, tak to moc nejelo, postupně se podmínky zlepšily tím, jak to lidi projeli. Kolem poledne ale začalo střídavě pršet a sněžit. Nejhorší ovšem byl silný vítr, zejména na otevřených úsecích. Dnes je to jen pro opravdové nadšence.
Vloženo 17.2.2021 13:38
Dnes okruh Vysoká mýť. Tratě na skate přes noc zmrzly a i když bylo nad nulou a tratě mokré, tak se lyže nebořily a jelo se hezky. Bohužel nás cestou chytil déšť, takže nevím, jak to bude vypadat odpoledne. Na některých místech byly spadané větve.
12:03
12:20
Vloženo 17.2.2021 7:34
Cinovec - Vityška x krát, svezení pro radost,18:00 - 20:00, takový příjemmný, skoro firn, a čelovek, no i vláček o deseti vagonech byl k vidění ( dobře se to počítá )
Vloženo 16.2.2021 22:26
Z Klínu kolečka s dětmi na mracnem vrchu po 16 hodině ve stopě za rolbou to nemělo chybu, oblé a neobleva na stříbrném klistru to frcelo.
Vloženo 16.2.2021 18:03
Odpoledne Adolfov:Tratě po poslední úpravě stále v dobrém stavu.Asi 5cm.nového vatového sněhu tomu moc nepomohlo,ale jinak O.K.Teplota okolo nuly,po 15.hod to začalo lehce přimrzat.
Vloženo 16.2.2021 16:55
Dnes DL... Fláje... Vysoká Mýť, příjezd ve 13,30 hodin. Lehce nad nulou, stopy dobře projeté. Při odjezdu +6, mlha a mrholí, ale bylo to super svezení. Díky za úpravu po nočním sněžení.

O oblasti

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Úpravu běžeckých tras na Děčínském Sněžníku zajišťuje a financuje společnost Hudy. Uživatelé Facebooku mohou sledovat informace o stavu a úpravě tras na Sněžníku i na FB stránce @bezkysneznik.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krušné hory