Praha a střední Čechy – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha a střední Čechy ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha a střední Čechy - aktuální zprávy

Vloženo 2.3.2016 8:50
I ve středu ráno se v Hostivaři dalo lyžovat, ale je to hodně odlišné od úterního rána. Stop logicky mnohem více, jsou většinou ledovate (=klistr nebo soupaz) a často podupane. Misty prosvítá země, ale skoro nikde nedrhne.

Bruslit určite nejde, cesty jsou hrbolate a zmrzle.

K dotazu na Hvězdu - včera jsem viděl ve fotogalerii na Idnes běžkaře ve Hvězdě, takže by to mělo jít i tam.
Praha
Vloženo 2.3.2016 11:38
Včera jsem na Ladronce nakroužil 10km, občas třeba přejít v místech kde odstranili sníh z cestiček, pozor na obrubníky, ale po loukách v pohodě, občas už to byla jízda po trávě, ale víceméně stopy držely. Včera mokrý těžký sníh. Doporučuji kameňačky a červený vosk s sebou.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 1.3.: Nevíte někdo jak to vypadá na Ladronce, ve Hvězdě... zda ny se tam zítra nedalo jít na běžky (předpokládám na šutračky)? Díky)
Praha
Vloženo 2.3.2016 9:02
Kladno --- Včera večer jsem prošlápl stopu u Lapáku (mezi cyklostezkou a železniční tratí). Sníh byl mokrý, ale bylo ho dostatek. Jel jsem od lesa Kožovky po poli.
Dnes brzy ráno 2.3. bylo umrzlo a bylo to rychlejší svezení. Nevím, jestli to vydrží do večera.
Někdo běžkoval i přímo na cyklostezce, ale není tam žádná stopa či spíše možná byla a pak byla rozdupána.
Střední Čechy
Vloženo 2.3.2016 8:13
Na loukách s trávou sa dalo včera večer jezdit krásně, prošlápnutá stopa u Kunic viz. facebook Ladovská zima a určitě to bude dobré i na hvězdárně v Ondřejově a na loukách u Zvánovic
Ladův kraj
Vloženo 1.3.2016 8:52
Hurá, konečne jednou první :-) V Hostivařskem lesoparku jsem ráno na loukách vyjezdil první stopy. Sněhu je dostatek. Pouze pod stromy či v podmacenych místech jsem se při vyjížděni stop dostal az na podklad, jinde to bylo bez problému.

Lyžování je možné i na neodklizenych chodnících a silnicích :-) jenom se to nelíbi hůlkam.

Ještě GPS záznam: https://www.strava.com/activities/505903563
Praha
Vloženo 29.2.2016 22:46
Dle radaru sněžení zasáhlo trochu více jihovýchod Prahy než zbytek. Na zahradě tu máme snad 10 cm vlhkého sněhu a sněžení už pomalu ustává. Myslím, že na kameňačkách to v úterý určitě někdo zkusí, problém bude, že tomu čerstvému sněhu úplně chybí podklad. S novými lyžemi bych to určitě neriskoval, v Chuchli už provoz SkiParku ukončili a to je jediné místo, kde by se jinak dalo uvažovat o úpravě a použití nových lyží za těchto podmínek.

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Novak z 29.2.: Jak to vidíte po dnešním sněžení v Praze? Kde byse dalo? Upravené tratě asi nikde že? Jen nechci nic se sterkem či kamením. Mám nové lyže. Díky. Adam)
Praha
Vloženo 24.1.2016 20:31
Kunraticky les dnes - vcera padal luxusni snih, tedy jsme se tesili, ze dnes usetrime cas a misto na hory dnes zkusime skocit jen do krcaku... dnes v ulicich brecka a misty uz i sucho, lesem by clovek na bezkach sice jeste projel, ale nic lakaveho, snih taje, cesty jsou jeste pokryte, ale v cele jejich sirce udusane... ani jeden lyzar, zkratka krcak je pro kocarky a pejsky. Take jsme nakonec vencili jako ostatni normalne pesmo...
Praha
Vloženo 24.1.2016 11:34
Podobně jako píše Martin z Hostivaře je to i oboře Hvězda a na Ladronce: na bruslení po ujetých cestách fajn, ale je třeba dávat pozor na větvičky a vytátá místa pod stromy, na klasiku nic moc. Ráno byl sníh alespoň v oboře zmrzlý, tak by mohl ještě chvíli vydržet.
Praha
Vloženo 24.1.2016 11:07
Lyžovat se pořád dá, ale k sobotní nádheře to mělo daleko. Zejména na klasiku - sníh rychle taje a ze stop na mnoha místech čouhá tráva nebo různé podkladové svinstvo a drhne. Krom toho jsou stopy pomalé a bez klistru se dá jet leda soupaž. Takže ač jinak skoro nebruslím, dnes jsem skoro celou dobu bruslil a to naopak bylo na uježděných/ušlapaných cestách slušné, podle mě ne o moc horší než včera. Zpráva je z Hostivařského lesoparku (strana u Hostivaře), ale podobné to podle mě bude i jinde.
Praha
Vloženo 23.1.2016 20:20
Dnes z Louňovic do Černých Voděrad, přes Sv.Jana a přes Svojetice. V hustém lese horší, na cestách, nad kterými nejsou stromy, je to super!!! Kolem Tehova taky super. Smutné je, že se ve Voděradských bučinách tak strašně moc kácí stromy a místo buků se sází smrky.
Ladův kraj
Vloženo 23.1.2016 18:28
Kunratický les
Sníh je všude, nejlepší podmínky asi nahoře na dráze pro vozíčkáře, tam je místy docela hezká stopa na klasiku, na bruslení úplně v pohodě. Na kameňačky, občas z toho leccos leze. Na večerní sklouznutí ale ideální.
Praha
Vloženo 23.1.2016 18:14
Slušná stopa vede také od Petrovic údolím po louce směrem na Pitkovice. Naopak stopu z Křeslic do Miličáku už zničil rozdupávač. Jet tamtudy sice pořád jde, ale naštve to... Jinak odpoledne začalo slabě mrholit, zatím neškodně.
Praha
Vloženo 23.1.2016 18:10
Libenice-Cunkov-Javorová skála
Dnes okolo 10:00 hod. jsem vyrazil s rodinkou z Libenic. Na běžkách se jelo velmi dobře. Ikdyž dopoledne sněžilo a foukal vítr a odpoledne se sníh již mírně lepil na běžky, tak přesto jsem byl spokojený. Za celou trasu jsem potkal několik desítek běžkařů. Výšku sněhu jsem přímo v místě neměřil, ale v nedalekých Ješeticích (cca 9 km od Libenic) bylo ráno 12 cm a odpoledne v 16:30 hod. již 15 cm - data o sněhu čerpána z místní meteostanice Ješetice(pocasijesetice.cz). Přesto, že v následujících dnech nás čeká obleva, tak určitě tuto trasu doporučuji i v neděli a popř. i v pondělí, stále je zde dostatek sněhu. Běžky doporučuji ošetřit, tak aby se na ně nelepil sníh.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 23.1.2016 17:46
Ladronka dnes lepsi dnes vcera, jak na brusle, tak na klasiku. Navecer tam dorazila ctyrkolka a zacala delat stopy. Pokud to nezmekne moc, bude to zitra pekne. Pro pokrocilejsi lyzare je ta rovina trochu min zajimava, pro rekreacni lyzare zcela idelni. Kez by tata podminka vydrzela. SKOL!
Praha
Vloženo 23.1.2016 17:39
Dneska Láz - Tři trubky (nedojeli jsme až tam) a jižní stranou zpátky. Na cestách je to tak akorát, když se jede ve stopě po autu (ty jsou na sebemenších cestách). Středem cesty naopak hluboký.Řekněme že 95% cest je sjízdných úplně bez problémů. Potkali jsme za den asi 4 běžkaře. I po čertvý nadílce je tak poměrně dost stop. Celkově super
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.1.2016 16:08
Golf Motol - super, nový snih
Praha
Vloženo 23.1.2016 14:49
Ráno a dopoledne napadlo 5-10 cm sněhu a výsledkem je nejlepší letošní pražské lyžování. V Hostivařském lesoparku a Miličovském lese byla už v poledne vyjeta spousta stop. O něco lepší byla část lesoparku u Hostivaře než u Jižního Města a než Miličák. Nejlepší jsou stopy na loukách, stále špatné jsou na polích - včetně té v minulých letech tradičně nejlepší na severním okraji Miličáku - je to sice nejlepší stopa na poli, ale pořád se líp jede v lese. Z Miličáku do Petrovic se dá slušně projet stopou podél Botiče přes Křeslice, přímo po poli to nejde.
Praha
Vloženo 23.1.2016 14:48
Ďáblický háj - po dnešní nadílce perfektní na bruslení i klasiku. Vyražte, než to roztaje :)
Praha
Vloženo 23.1.2016 13:55
Hreben v pohode, hulky brnkaji o asfalt, hodne pesich turistu (v Kytine sraz skautu), takze stopa od Skalky neni, obcas kaminem, ale jinak parada ( sli jsme Cernolice - Kytin).

(Odpověď na dotaz uživatele honza z 23.1.: nevíte, jak to vypadá hlavní hřeben (Černolice - Skalka-Kytín-Malý Chlumec-Kuchyňka-Čenkov)?
Brdy a Hřebeny
Vloženo 23.1.2016 9:35
Odpovím si sám - Hodkovičky golf v pátek večer velmi dobré podmínky na běžky - soupaž super, na klasiku pár stop bylo, dalo se i bruslit (podklad je tráva), teď s novým sněhem to bude ještě lepší.


(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 22.1.: Nějaké zprávy z Bráníka (golf Hodkovičky, cyklostezka) nebo Krčáku? Jsou někde stopy na klasiku?)
Praha
Vloženo 22.1.2016 21:39
Potvrzuji, Ladronka dobrá. Akorát pozor na chodník od tramvaje, je tam posyp. Jinak je tam super. Bežkařů více než běžců a pejskařů. Pár čísel sněhu by to sneslo.
Praha
Vloženo 22.1.2016 20:12
Ladronka dnes odpoledne - stopy křížem krážem vyježděné, na cestách se dá vpohodě bruslit.
Praha
Vloženo 22.1.2016 18:06
Libenice - Cunkov - Javorová skála - Alenina Lhota - Jistebnice - Libenice
Tráva kouká ze stop velmi často, výjimečně i hrouda hlíny, kámen jsem kromě lesa pod Ounuzem nikde nepotkal. Ve stopě se dá jet tak 50% cesty, pokud si trochu lyží ceníte. Prostřední pás je bez trávy a hlíny tak na 98%.
Nahoře kolem Javorové skály není sněhu o nic víc, než kolem Libenice. Malá část cest (zejm. z rozcestí "Na Skalce" směrem na jih není upravená (rolba tam nemohla jet kvůli ohradníku, ve kterém je i v zimě dobytek, farmář se nám za to uctivě omlouval - nevídané) Stopy vyjeté lidmi mají trávy mnohem méně.
Parkoviště na poli v Libenici je odhrnuté ve veliké ploše. Dnes tam bylo tak 10-15 aut.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2016 17:38
Úsek Jistebnice-Křivošín stav odpovídá oficiálním informacím. Stopy z 90% prodřené až na podklad. Pruh pro bruslení měkký, nicméně povětšinou dobře sjízdný.
Úsek Křivošín-Kostelec - velmi pěkná stopa v téměř celé trase. Špatný je jen úsek Orlov-Podol - stopa na několika místech rozjetá od traktoru, těsně pod sjezdem jsou od skútru projety příliš malé poloměry oblouků na to, aby stopa lyžaře vedla. Takto lyžař s velkou pravděpodobností skončí mimo stopu, bílý jako sněhulák.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.1.2016 17:12
hostivařský lesopark: perfektní jízda, sníh je vyježděný
Praha
Vloženo 22.1.2016 12:23
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1043740172331969&id=768281616544494

(Odpověď na dotaz uživatele Magda z 22.1.: Nebyl jste náhodou někdo na Ladronce a ve Hvězdě?)
Praha
Vloženo 22.1.2016 12:02
Stromajda luxus--vyrazit ihned. Troja kolem vody a kanálu vytátá
(Odpověď na dotaz uživatele jirka z 18.1.: Nazdarek lidi, nevite jak to vypada v Troji na bezkovani. Dik. Jirka)
Praha
Vloženo 22.1.2016 11:31
Kunratický les - již po několik dní vyborné běžkování. Chce to samozřejmě pro jistotu jen kameňačky. Po vozíčkářských trasách se dá I bruslit, skoro jako po rolbě na horách. Jen je třeba vybrat trasy,kde není nasypaný štěrk a když tyto štěrkované trasy křižujete, tak opatrně přejít.
Praha
Vloženo 22.1.2016 10:13
Hostivařský lesopark dnes ráno na podobné úrovni jako včera. Stopy už jsou víc vyjeté, což má výhody (líp to jede a drží směr) i nevýhody (tráva či hlína místy drhne). Teď už vím, že bruslit na cestách by se taky dalo (s opatrností, kameňačkami a ostrými hroty hůlek)
Praha
Vloženo 23.1.2016 9:31
Teslíny a směr Třemšín... sněhu dostatek hlavně mimo les, bohužel široké cesty, které by byly ideální jsou prohrnuté od lesáků, ale zase se místy na nich i bruslit. Je nutno počítat občas s nějakým kamínkem... Jiné úseky od lidí celkem kvalitní stopa. V pátek odpoledne jsem přes Teslíny jen projížděl a moc místa na auta tam už nebylo...pusto tam určitě není.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 22.1.2016 9:41
Milicovsky les: kolem hald se da luxusne bruslit. Nikde nekouka asfalt. Deti na par mistech naoraly svah nad asfaltkou = trava a kaminky.
Cesty v lese se daji, kouka vetsinou jen listi.
Na poli smerem k Ujezdu to drhne, krtince-nedoporucuji.
Praha
Vloženo 22.1.2016 8:50
Ahoj, doporučuju Golf Motol. Byla jsem tam včera bohužel jen běhat, ale litovala jsem. Stopa kolem dokola podél lesa vypadala super. Hlavní cesta vedoucí skrz je s uježděným souvislým sněhem bez posypu. Takže se dá na golf dojet třeba odshora od zastávky Šafránkova. A navíc to vypadalo, že tam nebývá tak narváno jako třeba ve Hvězdě. Užijte si to!
Praha
Vloženo 21.1.2016 17:55
Divoká Šárka: cesty špatné, ale dá se jezdit po loukách nebo ještě lépe po poli nad lesem u Nebušic. Radši však vemte starší běžky.
Praha
Vloženo 21.1.2016 17:23
Dnes při západu slunce projela rolba. Stav jednotlivých částí na http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 21.1.2016 16:34
Dnes super běžkování na golfovém hřišti kousek od Benešova (golf resort Konopiště). Uválcovaná trasa na skate a stopy upravené skútrem. Sice sněhu kolem 7 cm, ale podklad je naprosto rovný bez kamenů, takže to bohatě stačí.
Střední Čechy
Vloženo 21.1.2016 11:53
Na loukách (v ovčíně) od Mnichovic dál až k Zvánovicím krásné běžkování. Od včerejška napadly nové 2 cm, takže většinou už ani nekouká tráva. Jen na minimu místech krtiny. Auto je možné nechat např. u záměčku Myšlín. Doporučuju dokud to neroztaje!
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2016 9:36
Přes noc napadly 2-3 cm sněhu. Ráno byl podmínky v Hostivaři mnohem lepší než v neděli a možná i lepší než před 14 dny. Ve stopách na loukách už nic nedrhne, tráva sice občas ještě vylézá, ale neškodí. Stačí trochu více vyjezdit stopy, což lyžaři udělají brzy, a bude to paráda. V rámci možností, nové lyže bych tam nebral. Bruslit po cestách jsem nezkoušel, místy je na to určitě málo sněhu, každopádně posypané cesty nejsou.
Praha
Vloženo 20.1.2016 21:24
Oblast Štiřín, auto jsme nechali na Petříkově, za obcí vlevo směrem na Křížkový Újezdec.
Vyjeli jsme po cestě směrem vlevo a asi po 1 km najeli na trasy v loukách.
Bylo to bezva trasy, projeté sice trochu tráva, ale nic nedrhlo.
Díky za údržbu. I+M
Ladův kraj
Vloženo 21.1.2016 22:14
V úterý jsem navečer jezdil nad Mníškem. Úseky Skalka - Kytín a kousek směrem na Stožec sjízdné na bruslení i klasiku (občas trochu vyjetá stopa). Pouze pro kameňačky!!! Zajezdil jsem si skvěle. Dnes navíc ráno bylo pár cm nového sněhu


(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 21.1.: víte někdo, jaké jsou běžkařské podmínky na Hřebenech?
dík)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 21.1.2016 5:09
Upravuji údaje od Dany v předchozím příspěvku.
Takže jet se dá od Třemošné až k obecnické silnici, dále pěšky ke křížení na Můstku pěšky (žádná stopa u krajnice)Málo sněhu až k výstupové silnici na Tok. Sníh na kterém se dá je jen nahoře okolo Toku a silnička od Pilské nahoru, ale jen od odbočky za Pilskou. Jinak od Orlova až za Pilskou směr Tok je to na nesení anebo opatrné se posunování mezi kamínky. Hrůza co všechno dovedou hovada z vojenských lesů provést s cestami když napadne jednou za uherák trochu sněhu.
Takže jsem ujel cca 17km, ale z toho zhruba polovinu nesl lyže na zádech.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 20.1.2016 13:25
Večer louky nad Třemblatem a Zvánovicemi, Dá se relativně slušně, více stop od lyžařů, trochu trávy, nějaká krtina, ale spokojenost. Pouze na kameňačky.
Ladův kraj
Vloženo 20.1.2016 8:55
Večer Hvězda super po hlavních cestách, především skate, po kraji i relativně pěkný stopy. K bráně na Vypich a na Bílou horu pěkný a rychlý svezení, dalo se slušně potrénovat, k bráně na Petřiny bohužel posypáno. Mimo hlavní cesty nic moc.
Praha
Vloženo 19.1.2016 22:37
Hvězda - okolo 19h - hlavní cesta pevná udusaná 3 až 5 cm sněhu bez kamenů nebo písku (aspoň jsem si teda ničeho nevšimnul s čelovkou), měl jsem kameňačky, ale dalo by se i s novými lyžemi, skvélé na skate. Stopy nějaké jsou, ale netestoval jsem. Na vedlejších cestách občas kouká kořen.
Praha
Vloženo 19.1.2016 21:01
Snehu v Bucinach a okoli malo... Po kraji neupravovanych silnic lze, ale v lese na kamenitych cestach malo, na lesnich jezidte obcas (celkem casto :-) po jehlici...
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2016 18:18
Jel jsem od Monínce přes Ounuz, Businy, Na Skalce až do Jistebnice prošláplá stopa. Pozor na ohradníky ! Z Jistebnice jsem si stopu musel prošlápnout do Křivošína a dál směrem na Sychrov pak jsem narazil na stopu přes les a po ní jsem dojel k autobusové zastávce háj.Jitra. Tam už byla dobrá stopa na Aleninu Lhotu nebo na druhý směr Libenice. Nádherné počasí málo lidí :-)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2016 17:13
Dneska jsem se tam byl podivat a na cestach docela malo snehu, a nikde zadna stopa, takze jsem se po asi 3km otravene vratil kk autu...

(Odpověď na dotaz uživatele Adéla z 18.1.: Prosím, nevíte někdo, jaké jsou nyní podmínky pro běžkování ve Voděradských bučinách? Děkuji)
Ladův kraj
Vloženo 19.1.2016 15:54
Od Bizona na J.Skálu k Poštovně dobrý,kemp zavřený,od Ounuzu k Businám ve stopě hamtalo asi stádo a u Busin to vylepšil ještě nějaký blb na čtyřkolce. Přes stopu u A.Lhoty i jinde ohradníky i ostnaté dráty.Počasí super jasno kolem mínus 4,lidi skoro nic.Stopy jen prošlápnuté.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 19.1.2016 9:39
Včera večer jsme projeli se stopařem na klasiku 2 okruhy:
6km: Z Hartvíkova po červené značce na rozcestí Kopcová cesta a U Mikuláše, odtud po modrém okruhu podél lesa z kopce zpět do Hartvíkova.
4 km: Kolem Hartvíkova po lukách a polích podél lesa, vyznačený červenými fáborky.
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 18.1.2016 19:15
(Odpověď na dotaz uživatele honza z 18.1.: Ahoj, jezdi s ena lardronce? da se tam bruslit?)
Myslím, že to jde dobře, minimálně na bruslení. https://www.endomondo.com/resources/gfx/picture/29760265/big.jpg
Praha
Vloženo 18.1.2016 15:11
Z Chlístova přes louky na Cunkov, okruhy a lesem od Poštovny na Chlístovské louky. Všude dost prašanu, dobré stopy od lidí, sjezd od Poštovny sjízdný. Parkoviště u Chlístova bylo protažené a zaplněné. Hospoda v táboře u Poštovny bude v týdnu zavřená.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2016 8:59
CHKO Brdy - v neděli odpoledne: Z parkoviště v Orlově na Třemošnou skoro celé pěšky (moc kamenité i na sjezd dolů), pak po hřebínku přes Ohrádku až ke křižovatce s cestou do Obecnice slušná stopa. Za křižovatkou dál směrem k Toku bohužel vypluhováno a posypáno, ale naštěstí slušná stopa po krajnici. Na křižovatce s výstupovou cestou na Tok (49.6894078N, 13.8840789E) konec pluhování a dál krásná stopa až k Carvánce a na vrchol Toku. Také sjezd z této křižovatky dolů k silničce a po ní na Pilák neprotažený a bezva stopa, od Piláku do Orlova protaženo, ale opět použitelná stopa po krajnici. Na vrcholu Toku určitě nejezdit průsekem. Stopa tam je , ale téměř se nedá vyhnout prošlápnutí do vody na mnoha místech a pak to lepí k neutržení. :-)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 18.1.2016 8:07
V Šárce na bruslení velmi pěkné - cesty zatím neposypané, občas horší místa, kde trochu lezl bordel nebo asfalt. Na klasiku mimo cesty to šlo, ale není zas tolik sněhu, po cestách by to taky šlo, ale je to pěkně umydlený.
Praha
Vloženo 17.1.2016 22:11
Z parkoviště nedaleko Skalky, po červené přes Stozec jsem objel Hradec a vrátil se po cyklostezce zpet. praskacky,15cm prašanu — na asfaltu paráda,mimo něj to drhlo,hlavně v lese, i tak super. Chce to ostre hroty a zase vyrazit.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2016 21:34
Dnes odpoledne jsem jezdila Borotín, Nový Kostelec, Jistebnice a zpět. Stopy jen od lidí, šlo to nádherně. Sněhu kupa. :) Prý zítra udělají trasy skutrem z Borotína.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 17.1.2016 20:33
CHKO Brdy. Z Teslínů na sever k Padrťským rybníkům, od hráze dolního rybníka po silničce na východ a jihovýchod směrem k Bukové, od lomu na Červeném vrchu zpět po Teslínské cestě do Teslínů. Všude cesty projeté od lyžařů, i od Padrtě ve směrech na Míšov a Trokavec. Odhadem 15-25 cm sněhu. Vše je bezpečně sjízdné, na celé 15 km trase jsem škrtnul o kamínky na jediném desetimetrovém úseku. Žádné lesní silnice nejsou prohrnuté, mnohé byly projety nákladními auty, ale lze jet bezpečně i v jejich kolejích. Nepříjemné je jenom bušení hůlkami do asfaltu. Příjemným zjištěním je, pěšáci nikde nepochodovali v lyžařské stopě, ale všude ohleduplně brodili hlubočákem vedle ní.
Mnozí lyžaři vyráželi z Teslínů i na jih po zelené značce směrem k Třemšínu, takže i tím směrem bude řada projetých cest.
O víkendu může být v Teslínech problematické parkování, místo v obci je tak na 20 aut, jinak bude nutno sjet do Míšova.
Automatické měření výšky sněhu na Teslínech: http://www.brdskelisty.cz/automaticke-mereni-snehu-na-teslinech.html
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2016 17:20
CHKO Brdy, od Obecnice k v.n. Pilská a na Třemošnou. Dole u Obecnice na volném prostranství tak 15cm čerstvého sněhu, pod stromy samozřejmě méně. Podklad žádný, takže hůlky šly až na asfalt. Nahoře sněhu více a místy i podklad starého sněhu, ale ne všude, takže je třeba dávat pozor. Zatím je to rozhodně na starší lyže. Od rozcestí s Třemošenskou cestou je cyklostezka vypluhovaná, na běžkách nesjízdná. Na cestách kolem Třemošné místy stopa rozšlapaná od pěšáků. Ale celkově první letošní běžky dobré :-) SKOL!
Brdy a Hřebeny
Vloženo 17.1.2016 16:16
Hostivařský lesopark, část u Hostivaře odpoledne: 5-10 cm čerstvého sněhu, tak dobré jako týden a půl zpátky to ale zatím není. Sněhu chybí podklad a kvalitní stopy se nedají vyjet, skoro vždy je v nich brzdící tráva. Nejlíp se jezdí po ušlapaných pěšinkách, nejlepší stopa je na travnatém pásu od Lidlu směrem k hrázi přehrady - ta, co jsem ji na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/472411482 jezdil nejvíckrát. Pár fotek na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/
Praha
Vloženo 17.1.2016 16:09
Dopoledne ve Hvězdě. Běžkařů spousta. Občas vyjeté na trávu, občas nutná opatrnost (kořeny). Dá se klasika i bruslení, ale raději se staršími lyzemi,nejépe na hlavních širokých cestách.
Praha
Vloženo 17.1.2016 16:08
Klánovický les: Přes den celkem sněžilo, ale vrstva je zvlášť v lese stále slabá. Hodně symbolicky jsem se sice svezl, ale chce to přemrznout a nějaký cm přidat.
Praha
Vloženo 17.1.2016 10:32
V mapě http://www.ospolanka.cz/trasy/#14/49.4653/14.8494 je vyznačen stav tras k sobotnímu odpoledni. Na úpravu stopařem je ještě málo sněhu, vyznačené trasy jsme proto pouze uválcovali. Plná čára (1) v mapě odpovídá dobré sněhové pokrývce, kde lze jet "bez škrtnutí", další stupně pak malému (2) či většímu (3) monžství kamínků či jiných "překážek". Dá se přepokládat že cca 5 cm napadlých přes noc stav ještě vylepšilo.

Dnes (v neděli) dopoledne uválcujeme jestě "svážnici" nad Chotčinami což by nám mělo umožnit upravit v průběhu následujíciho týdne velkou část modrého okruhu stopařem (tj. pro klasiku).
Přírodní park Polánka a okolí
Vloženo 16.1.2016 20:33
Podle zpráv Horské slubžy Brdy to tam bude použitelné tak nějak částečně. Viz včerejší a dnešní zprávy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/

(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 16.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá na Brdech reálně se sněhem? Na sněhové mapě CHMU.cz se zdá, že by tam mohlo být přes 30cm. Ale je to použitelný?)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 16.1.2016 19:36
Parkovali jsme před Ounuzem na křižovatce a párkrát projeli okruhy u Ounuzu. Byly překvapivě sjízdné! Stopy vyjety jen od lidí, ale super. Hospoda u Poštovny otevřená. Dole u Bizona už ale málo sněhu, nesjízdno. Na pláních u Chlístova pusto, beze stop, dost zatím vykukuje tráva. Počet lidí na okruzích u Ounuzu: cca 6…
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 18.1.2016 19:20
Celovka je potreba. Vtt
(Odpověď na dotaz uživatele Honag z 18.1.: Da se v Hvezde jezdit i po tme? Je tam osvetleni nebo je potreba celovka? Diky.)
Praha
Vloženo 10.1.2016 10:48
obora Hvězda - dnes dopoledne stále dobré podmínky na bruslení i klasiku. Dá se jezdit na hlavní cestě od letohrádku směr Vypich i na dalších cestách v horní části.
Praha
Vloženo 9.1.2016 18:02
"Hřebenovka Praha - Sv.Ján - Malý Tok je sjízdná v úseku Nepomuk od vodárny, Malá Praha, Praha, sedlo Sv.Ján a na Malý Tok, rovněž i dále k Brdcům. Sněhu je málo, ale je pevný, ..." - to hlásí nadšenci z Horské služby Brdy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-912016.html

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 9.1.: Byl někdo na Brdech na běžkách? Chtěla bych vyrazit v neděli 10.1.
Díky
Jitka)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 9.1.2016 12:42
Hostivař dnes v poledne: sníh mizí mnohem pomaleji, než jsem čekal, a skalní lyžaři by si ještě zajezdili (já to jel obhlídnout na kole). Použitelných stop mohla zbýt tak půlka (zbytek je vytátý), nejlépe na mě působila cesta od Lidlu v Hostivaři směrem k hrázi přehrady. Naopak od Petrovic je to nepoužitlné. Na skate spíš jen velmi krátké úseky nebo vůbec, cesty jsou často ledovaté/vytáté. Když do toho nezaprší, možná to ještě v neděli ráno půjdu zkusit.
Praha
Vloženo 8.1.2016 16:52
Klánovický les: dle očekávání začíná být vymalováno. Jezdit se ještě trochu dá, ale zvlášť podmáčenější místa už na hranici použitelnosti.
Praha
Vloženo 8.1.2016 8:33
Hostivařský lesopark po ránu, stejná místa jako včera večer. Víceméně beze změny, stopy na klasiku spíše trochu lepší, protože v noci nasněžilo - sice jen poprašek, ale zakryl drhnoucí zelená místa ve stopách.
Praha
Vloženo 8.1.2016 18:22
V Letňansko-Kbelském lesoparku jsem byl bruslit v úterý, středu a ve čtvrtek (dokonce se tady o mě psalo).
V úterý jsem asi 3x prohrábnul na asfalt. Ve středu to bylo perfektní, už asfalt nebyl ani moc cítit v hůlkách. Ve čtvrtek ubyl asi 1 cm a na některých místech byly projeté stopy hodně tmavé. Dneska to asi prakticky všechno roztálo, ale možná se tam ještě o víkendu podívám, kdyby náhodou.
Praha
Vloženo 7.1.2016 21:03
Hostivařský lesopark, část u Hostivaře, pozdě večer za tmy. Cesty nejsou prohrnuté ani posypané, naopak s ušlapaným/uježděným sněhem - dá se obstojně bruslit. Na loukách množství klasických stop, na části míst už vyježděné na podkladovou trávu - teď to ještě nevadí, ale ukazuje se, že sníh pomalu odtává, ve středu to muselo být o něco lepší. V pátek dopoledne to ještě půjde. Určitě to je na lyže kameňačky. GPS záznam: https://www.strava.com/activities/465224478
Praha
Vloženo 7.1.2016 20:42
Hvězda - dá se jezdit ve dvou hlavních průsecích dobře - po vydupaných trasách jakžtakž bruslit a vedle je vyjeto pár stop. Na jiných cestách v lese s opatrností taky lze lyžovat.
Praha
Vloženo 7.1.2016 17:38
KLÁNOVICKÝ LES: 10 cm, dá se zatím vjezdit křížem krážem, spíš výjimečně čouhá podklad. Nepotkal jsem žádného běžkaře (jen pěšáky, cyklistu a 3 jezdce na ponících), ale jednoduchých stop je tu spousta. Po dlouhém loňském půstu díkybokhu za tohle svezení.
Praha
Vloženo 7.1.2016 15:35
Dablicak, po poli to nejde. les je dobrý.
Praha
Vloženo 7.1.2016 15:24
Dablicak,
je možné jet v lese dokola a k hvězdárne. občas nějaký kamínek.
Praha
Vloženo 7.1.2016 11:46
Ještě jsem tam nebyla, ale zitra to zkusim. nevite kde stopa zacina? nebo kde je nejlepsi zacit/ vystoupit?
dekuji
M

(Odpověď na dotaz uživatele hanka z 7.1.: Bzl někdo v Brdech? Dá se tam na běžky?Díky)
Brdy a Hřebeny
Vloženo 7.1.2016 9:08
Bráník
Od ulice U Kempingu po golfové hřiště je sníh dobrý. Od golfového hřište dál už nic moc.
Praha
Vloženo 7.1.2016 10:05
okolí Horních Počernic, cyklostezka na KLánovice pěkně ujetá, stopa upravena běžkaři, ve 22,15 dva ve stopě:) plus cyklista, ve dne bude asi rušněji. Z Černého Mostu se dá slušně dojet po asfaltce směr počernické rybníky. . Nebrat nové lyže, ale ani na starých není nutno potkávat kameny, sněhu je vcelku dost. Pole zoraná, tam rozhodně nelze než na super kameňačkách! :) Vyražte, je to parádička!
Praha
Vloženo 7.1.2016 7:41
běžkaři se objevili na Trojmezí, neboli v přírodním parku Hostivař – Záběhlice. Na loukách a po cestě u Botiče je vyjetá stopa. - ze zprávy na http://desitka.cz/text-prvni-bezkari-vyjeli-na-trojmezi/, stejně jako jinde jsou doporučeny lyže kameňačky
Praha
Vloženo 6.1.2016 23:14
Na Bile hore je 10 cm snehu. Da se bruslit, jsou i stopy na klasiku.
Praha
Vloženo 6.1.2016 21:18
Dnes večer, cyklostezka za Hamr sportem v Braníku, velice slušné na skate, nikde ani noha :)
Praha
Vloženo 6.1.2016 19:42
Někdo lyžoval na cyklotrase Kbely - Čakovice v Letňansko-Kbelském lesoparku ... možná by to na kameňačkách šlo. - z FB zkopírovaná zpráva od cyklistky, která tamtudy projížděla
Praha
Vloženo 6.1.2016 18:19
Simono, moc děkuji za zprávu, odpoledne jsem taky jela z Branika směr Zbraslav a bylo to úžasné.
Praha
Vloženo 6.1.2016 16:13
Dnes dopoledne chvili na bezkach ve Voderadskych bucinach, od hraze Jevanskeho rybnika, da se! Po asfaltce smer Struharov by to tez slo
Ladův kraj
Vloženo 6.1.2016 14:55
Male kolecko na zavodisti uz funguje !
http://www.skiparkchuchle.cz/aktualne
Praha
Vloženo 6.1.2016 11:12
Zpráva pro pražské běžkaře! Dobře lyžovat se dá na cyklostezce z Braníka na Zbraslav. Lepší na skate, na stopu je zatím málo sněhu. Sjízdná jsou i místa, kde jezdí auta (u modřanského nádraží a v ulici U Soutoku) - není prohrnuto ani posypáno, jen místy špinavější. Kamínky jsou jen u železničního přejezdu v Komořanech. Pozor pod mosty Inteligence (méně sněhu, dá se projet) a Pražským okruhem (sníh není, nutné přenést). Skol!
Praha
Vloženo 6.1.2016 14:48
Da se v ďábličáku na skejt i na Proseku v Parku přátelství na skejt na kameňáčky super svezení.
Praha

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha a střední Čechy